Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Sodyum Bikarbonat

" araması için 119 sonuç listeleniyor

Sodyum Bikarbonat

Sodyum Bikarbonat İle Hayatınıza ve Cildinize En Büyük İyiliği Yapın

Sodyum Bikarbonat İle Hayatınıza ve Dişlerinize En Büyük İyiliği Yapın

Faydasını ve özelliklerini çoğu insanın bilmediği sodyum bikarbonat günlük hayatta karşımıza çıkabilecek bitkisel amaçlı kullanılan aslında kabartma tozu olarak bilinen bir üründür. Sodyum bikarbonat faydaları sayesinde pek çok yerde kullanım imkânı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kimyasal bir bileşik olmasının yanı sıra, sodyum bikarbonat kullanım alanları oldukça geniş olan ve neredeyse çoğu sektörde karşımıza çıkabilecek olan bir kimyasaldır. Bu kimyasalı kullanarak özellikle de karışımlar ve bileşimler oluşturulması oldukça yaygındır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan sodyum bikarbonatın kullanım alanlarına göz attığınız zaman özellikle ilk planda aklınıza gelebilecek şey cilt bakımında kullanılmasıdır. Cilt bakımı yaparken özellikle de doğru bir şekilde kullanıldığı zaman büyük bir fayda görebilirsiniz. Asidik bir özelliğe sahip olmamasından yani asiti giderici bir özelliğe sahip olmasından kaynaklı olarak mide problemlerinde karşımıza çıkabilir ve mide problemleri ile karşı karşıya kalan insanlar bu sorunu çözebilmek için sodyum bikarbonat kullanabilirler. Aynı zamanda, vücudun içerisindeki asit ve baz dengesini sağlayabilmek için de doğal alkalik özelliğe sahiptir. Aynı zamanda cilt bakım ve ağız diş sağlığı ürünlerinin başında gelen diş macunu ve ağız bakımı ürünlerinde çok sık bir şekilde sodyum bikarbonata rastlayabilirsiniz. Sodyum bikarbonat diş temizliği için neredeyse bir demirbaş niteliğinde bir kimyasaldır. Dişlerinizin uzun süreli beyazlığını sağlayabilmek ve temizliğini sağlayabilmek için muhakkak ki sodyum bikarbonat içeren diş macunlarına yönelebilirsiniz. Aynı zamanda sizlerde diş macunlarınız ile beraber veya dişlerinize sadece sodyum bikarbonatı kullanabilirsiniz. Her anlamda ilginizi çekebilecek ve sizi bir daha beyaz dişlere kavuşturabilecek olan diş macunlarına yönelebilirsiniz. Bu diş macunları genellikle dişlerin beyazlamasına ve daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir. Aynı zamanda, doğal bir asit baz dengesini ağzınızda hissedebilirsiniz bu ağzınızda yarattığı olumlu özelliklerin sayesinde mikrop, mikroorganizma ve bakteri tarzındaki organizmalardan uzaklaşabilirsiniz. Aynı zamanda dişlerinizde oluşan istenmeyen plakların giderilmesine ve daha iyi bir beyaz görüntüye sebep olur. Sodyum bikarbonat ağız bakımı yaparak kullanabileceğiniz bir maddedir aynı zamanda. Sadece sodyum bikarbonat ph dengesi için de oldukça faydalı olan bir kimyasaldır, ağzınızda su ile çalkalarsanız iyi bir temizleyici özelliğe sahip olduğunu hissedersiniz.

Sodyum Bikarbonat İle Sağlık Dolu Bir Hayat

Sodyum Bikarbonat İle Sağlık Dolu Bir Hayat

Organik kimyasal ürünler ile yapılan temizleme solüsyonları veya temizleme kremleri, işyerleri hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Özellikle çok büyük kişisel bakım markaları ve bir sektör olarak kişisel bakım sektörü herkesin hayatında ciddi bir yere sahiptir. Sodyum bikarbonat ise kişisel bakım sektörünün neredeyse en çok kullanılan malzemesidir. Cilt için ve sivilce problemi yaşayan insanlar için muhakkak tavsiye edilir. Ciltteki iltihaplı bölgelerdeki ya da sorunlu bölgelerdeki sorunları azaltarak sivilce oluşumunu engeller. Aynı zamanda uzun süreli kullanım ile ciltteki cilt bariyerini taşınmasına engeller ve aynı zamanda cilt bariyerinin korunmasına yardımcı olur. Bu cilt bariyerinin etrafında bakteri oluşumunu engeller ve bakteriler ile savaşır. Sivilce problemi yaşıyorsanız biz bir sivilce tedavisi cildinizi uyguluyorsanız muhakkak ki sodyum bir karbonat ürünlerine bakmanı tavsiye edilebilir. Sodyum bikarbonat içeriği sayesinde hem doğal bir kimyasal olmasından kaynaklı, hem de kullanımı yaygın olmasından kaynaklı olarak cildinizde herhangi bir hasar veya bir sorun bırakmaz. Yine de kullanım imkanına erişmeden önce muhakkak ki cildiye doktorunuza kullanımınızı sormanız gerekmektedir. Sodyum bikarbonat özellikleri ve kullanım alanları oldukça çok olduğundan her sektörde farklı bir kullanımı söz konusu olmaktadır. Aynı zamanda belirtmekte yarar var ki ciltteki koyu halkalar için veya koyulaşmalar içinde kullanılması yaygındır çünkü sodyum bikarbonatın ana özelliği beyazlatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Dolayısıyla cilt yüzeyinde beyazlatma istediğiniz yüzeylerde de bu kimyasalı kullanabilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki özellikle derinlemesine temizlik fonksiyonuna sahip olan sodyum bikarbonatın bakteri ve mikroorganizmalara karşı faydaları söz konusu olduğu için özellikle de saç bakım ürünleri için de kullanılabilmektedir. Sodyum bikarbonat solüsyonu ile saçlardaki bitlerin temizlenmesinde veya saçlarda oluşmuş olan bakterilerin mikroorganizmaların temizlenmesinde kullanılabilir. Her anlamda her alanda faydası olan ve kullanımına gerek duyulan sodyum bikarbonat aynı zamanda oldukça popüler bir temizlik ürünüdür. Temizlik malzemelerinin ana maddesi olarak karşımıza çıkar. Temizlik malzemeleri içerisinde özellikle sodyum bikarbonatı da gözlemleyebilirsiniz. Sizin de kullanım alanınıza hitap edebilecek olan bu kimyasal sayesinde evinizde istediğiniz tarzda bir temizlik yapabilirsiniz ve bunun seyreltilerek kullanılması oldukça yaygındır. Sizler de temizlik yaptığınız kovaların içerisine muhakkak sodyum bikarbonat damlatarak daha derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz. Daha iyi bir temizlik ve daha temiz bir ev ortamı için muhakkak ki sodyum bikarbonatı evinize dahil edin. Çocuklarınız için sevdikleriniz için daha iyi ve temiz ortamı yaratabilirsiniz.

Sodyum Bikarbonat İle Sağlık Sorunlarınızı Çözümleyin

Sodyum Bikarbonat İle Sağlık Sorunlarınızı Çözümleyin

Hayatınıza dâhil edeceğiniz temizlik malzemeleri arasında ilk sırada gelen ürünlerin içeriğinde sodyum bikarbonatı gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda pek çok kişisel bakım ürünü içerisinde de bu kimyasalı gözlemleyebilirsiniz. Sodyum bikarbonat özellikleri sayesinde pek çok yerde karşımıza çıkan bu madde çok fazla sektörde yerini bulmaktadır. Dolayısıyla, sodyum bikarbonatın hayatımızda yer edinmediği çok nadir sektör vardır. Hep çok farklı sektörde karşımıza çıkan sodyum bikarbonatın aynı zamanda sağlık sektöründe de oldukça büyük bir yeri ve önemi vardır. Özellikle mide hassasiyeti ve bağırsak hassasiyeti yaşayan insanlar, hazımsızlık ve mide ekşimesi yaşayan insanlar için kullanılan kimyasal oldukça faydalıdır. Eğer ki yemeklerden sonra bir hazımsızlık problemi yaşıyorsanız ve sindirim problemi yaşıyorsanız muhakkak ki karbonat sodyum bikarbonat kombinini deneyimleyebilirsiniz. Bu sayede hem daha iyi bir sindirim yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda, sindirime yardımcı olmasının yanı sıra, asit ve baz dengesini dengeleyerek bu alanda problem yaşayan midelere yardımcı olur. Aynı zamanda, böbrek fonksiyonlarını düzenleyerek böbrekteki idrar yollarının da temizlenmesine yardımcı olur. Bu sayede hem böbrek, hem de mide sistemine yardımı dokunur. Böbreklerin daha iyi çalışmasına ve daha fonksiyonel bir şekilde işler kılınmasına yardımcı olur. İdrar yollarında enfeksiyon veya buna benzer bir problem yaşıyorsanız bu hassasiyete de yardımcı olabilirsiniz. Yaygın olarak gut hastalığı olarak da bilinen hastalıkta ve gut sorunlarında tedavi edici bir niteliğe sahip olan sodyum bikarbonatı da kullanabilirsiniz. Sodyum bikarbonat kullanımı ile pek çok faydayı evinizde görebilirsiniz. Evinizde bulunan bu kimyasal sayesinde herhangi bir sağlık problemine karşı karşıya kaldığınızda ve nereye kullanacağınızı bildiğinizde sorunu çözmeniz daha olası olur. Sağlık problemleri ve sağlık sorunları ile alakalı olarak kullanılan bu kimyasal sayesinde fayda sağlayabilirsiniz. Belirtmekte yarar var ki, bir kimyasal olarak değerlendirebileceğimiz sodyum bikarbonatı kullanırken muhakkak ki dikkatli ve temkinli olmalısınız çünkü hem bir kimyasal olduğunu hem de organik bir madde olduğunu iyi bilmeniz gerekmektedir. Kullanmayı düşündüğünüz yer ve kullanımı ile alakalı da bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Aynı zamanda sodyum bikarbonat dozu ile alakalı problemler yaşıyorsanız sodyum bikarbonat tablet şeklinde de satılmaktadır ve hangi dozu ne şekilde kullanacağınızı bilmiyorsanız muhakkak ki bir doktor tavsiyesi almalısınız.

Sodyum Bikarbonatı Kullanabileceğiniz Yerler

Sodyum Bikarbonatı Kullanabileceğiniz Yerler

Evinizde yer edinmesi ve evinizde yer alması gereken bir kimyasal olarak karşımıza çıkan sodyum bikarbonat sayesinde oldukça faydalı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kullanım alanınıza ve kullanım yerinize göre değişkenlik gösteren bu madde pek çok farklı yerde kullanılabilir. Özellikle derinlemesine temizleme ve beyazlatma özelliğine sahip olan bu kimyasal sayesinde havuz temizlenmesinden ağız bakımına kadar pek çok farklı sektörde kendisine denk gelebiliriz. Sodyum bikarbonat ampul üretiminde en çok karşımıza çıkabilecek olan kimyasal maddelerdendir. Aynı zamanda oldukça etkili bir şekilde hamam böceklerinin, mantarların, çeşitli bakterilerin ve mikroorganizmaların ilaçlanmasında kullanılan kimyasal sayesinde pek çok farklı zirai ilaç üretilir. Bu ilaçlar yardımı ile evlerde, tarlalarda veya depolarda, işyerlerinde hamam böceklerinin istenmeyen bakterilerin ve mikropların temizlenmesi sağlanır. Aynı zamanda bir dezenfektan olarak karşımıza çıkan kimyasal içeriğindeki temizleme ve derinlemesine yok etme özelliği sayesinde ve asit baz dengesi sayesinde dezenfektanlarla karıştırılarak kullanılır. Havuzlardaki asit baz dengesini ve seviyesini ayarlayabilmek için ve kaplıcaların asit baz dengesini ayarlayabilmek için kullanılır. Yüksek bir ph durumunda ne havuz ne de kaplıcalar kullanılamaz dolayısıyla bu dengeyi ayarlayabilmek için sodyum bikarbonat kullanılır. Pek çok kişinin kabartma tozu olarak bildiği yemek pişirme alanında keklerin, böreklerin ve ekmek tarzındaki tüm unlu mamullerin pişirilmesi esnasında da kullanılır. Ama oradaki maya malzemesinin tam olarak kabarabilmesi için yemek pişirme de en çok kullanılan madde kabartma tozudur. Her anlamda her evin ve diğer yaşam alanlarının ihtiyacı olabilecek olan bir kimyasal olarak karşımıza çıkan sodyum bikarbonatın saymakla bitmeyecek kadar çok kullanım alanı söz konusu olmaktadır. Sizlerde eğer ki bu tarz alanlarda sodyum bikarbonat ihtiyacınız söz konusu olduğu zaman satın alma girişiminde bulunmak istiyorsanız, muhakkak ki iyi bir piyasa araştırması yapıp hangi formunun sizin kullanım alanınıza uygun düşeceğini hesap etmelisiniz. Tablet şeklinde ve toz şeklinde satılan bir çok farklı formda sodyum bikarbonata rastlayabilirsiniz. Üretici firmalara ve markaların farklı formlarda bu kimyasal üretmelerinin sebebi farklı kullanım alanlarında farklı şekilde kullanılmalarından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, uygun bir kullanım elde etmek ve uygun bir şekilde bu kimyasalı kullanabilmek istiyorsanız muhakkak ki uygun bir şekilde kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Sodyum BiKarbonat Kullanıcı Yorumları

Sodyum BiKarbonat Kullanıcı Yorumları

Her evde neredeyse sodyum bikarbonat kullanılması gerekmektedir. Her evin bir ihtiyacı olarak karşımıza çıkan bu kimyasalın farklı kullanım alanları söz konusu olduğu için evinizde ne tarz bir gereklilik arz edeceğini kestirmeniz mümkün olmayabilir. Dolayısıyla, sizlerin evinde yer alması gereken ve evinizde kullanmanız gereken bir kimyasal olarak karşınıza çıkabilecek olan sodyum bikarbonatı dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Genellikle sağlık problemleri ile sık sık karşılaşıyorsanız özellikle mide problemi ve mide hassasiyeti yaşıyorsanız bu kimyasalı sulandırarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda temizlik malzemesi olarak derinlemesine temizlik için de kullanabilirsiniz. Beyazlatma ve temizleme fonksiyonuna sahip olan bu kimyasal sayesinde sıkı bir şekilde temizlik yapabilirsiniz ve ev girişleriniz de tozlanmayı yok etme, mikropları arındırma gibi amaçlar için kullanabilirsiniz. Özellikle sodyum bikarbonat kullanan insanlar daha fazla temizliğe önem veren ve temizliği daha iyi bir şekilde yapan insanlardır. Temizlik konusunda hassas olan ve derinlemesine temizlik arzu eden insanlar özellikle temizlik malzemelerinin içerisinde bu kimyasalı katmaktadırlar ya da bu kimyasalı sadece sulandırarak ev içerisinde kullanmaktadırlar. Aynı zamanda belirtmekte yarar var ki organik bir içeriye sahip olan bu kimyasal diğer temizlik malzemelerine nazaran daha organiktir ve dolayısıyla evinde küçük çocuğu olan insanlar, ev temizliğinde sadece bu kimyasalı kullanmayı tercih etmektedirler. Küçük çocukların istemsiz bir şekilde her yüzeye dokunması ve yüzeylerin tozlu olması aynı zamanda yüzeylerin mikroorganizmalar ve bakterilerle kaplı olması sebebi ile de hassas olan insanlar temizlik işlerinde de bu kimyasalı kullanmayı severler. Yüzeyleri daha iyi bir şekilde temizleyebilmek için ve bu yüzeylerde kalıntıları yok edebilmek için muhakkak ki bu kimyasalı sulandırarak kullanabilirsiniz. Sulandırarak kullanmış olduğunuz formu diğer kimyasal içerikli olan temizlik malzemelerine göre daha çok tercih edilebilir. Evin içerisinde kedi veya köpek besleyen insanlar özellikle de derinlemesine temizlik yapmak ve yüzeylerden bitleri, mikroorganizmaları, bakterileri uzaklaştırabilmek için ekstra çaba sarf ederler. İyi çaba sarf ederken de özellikle temizlik yapmaya ve temizliklerinde kimyasal madde kullanmaya özen gösterirler ancak kimyasal maddelerin zararlı etkileri söz konusu olduğu için sodyum bikarbonatın kullanılması daha uygun olmaktadır. Sağlık açısından da kimyasal yoğunluğu çok olan temizlik malzemelerinin kullanılması son zamanlarda tehlikeli olmaktadır ve daha çok organik içerikli olan kimyasal maddeler önerilmektedir.

Sodyum Bikarbonat Özellikleri Modelleri Ve Fiyatları

Sodyum Bikarbonat Özellikleri Modelleri Ve Fiyatları

Hayatınızda büyük bir yere sahip olan kimyasal maddelerin kullanılması her sektörde yaygındır. En çok kullanılan kimyasal maddelerden biri olan sodyum bikarbonat sayesinde pek çok farklı sektörde bu kimyasal madde kullanılır ve verimli bir şekilde faydası görülür. Sağlık sektöründen kişisel bakım sektörüne ve temizlik sektörüne kadar pek çok farklı yerde sodyum bikarbonatın kullanımına denk gelebilirsiniz. Özellikle sodyum bikarbonat sayesinde yüzeyler ve temizlik yapılan yerler daha derinlemesine temizlenir. Aynı zamanda beyazlatma özelliğine sahip olan sodyum bikarbonatın diş macunlarında ve diş temizliğine dair olan tüm kişisel bakım malzemelerinde kullanılması yaygındır. Her anlamda kullanımı yaygın ve sık olan bu ürünlerin farklı yerlerde kullanılması da yaygındır. Kabartma tozu olarak bilinen ve mutfaklarda da kullanımı yaygın olan sodyum bikarbonat sayesinde kekler ve börekler daha kabarık ve daha şişkin olabilmektedirler. Solüsyon olarak adlandırılan suyun içerisine lensler konulduğu sularda sodyum bikarbonat vardır çünkü sodyum bikarbonat sayesinde suyun yapısı bozulmaz ve lensler içerisinde daha sağlıklı bir şekilde yapısını bozmadan korunabilirler. Saç bakımında, cilt bakımında oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan bu kimyasal sayesinde bakteriler ve mikroorganizmalar yüzeyden temizlenir. Bakterilerin ve mikroorganizmaların yüzeylerden temizlenmesi ve sağlıklı bir şekilde yüzeylerin temiz kalabilmesi için bu kimyasalın kullanılması yaygındır çünkü derinlemesine beyazlatma niteliğine sahiptir. Aynı zamanda belirtmekte yarar var ki sodyum bikarbonat fiyat olarak da beklentilerinizi karşılayabilecektir. Çünkü fiyat olarak bir kimyasal olduğu için oldukça uygun olarak değerlendirilebilir. Her anlamda hayatınızın her köşesinde karşınıza çıkabilecek olan bu maddenin kullanımının bu kadar yaygın olmasının bir diğer nedeni ise laboratuvarlardır. Laboratuvarlarda da bir kimyasal olduğu için kullanılması yaygındır çünkü deney yapan insanların kullanabileceği tarzda bir kimyasaldır. Dolayısıyla çalışma yapan insanların akademisyenlerin kullanması yaygın olduğu düşünülmektedir. Farklı kullanım alanlarına sahip olabilecek olan bu ürünün, ihtiyacınız olabileceği düşünüldüğünden ve her evin bir gerekliliği olarak düşünebileceğimiz bu ürün sayesinde muhakkak ki siz de ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyaç duymanız halinde Trendyol online web adresine göz atabilirsiniz.

Sodyum Bikarbonat Ne İşe Yarar?

Sodyum bikarbonat, farklı alanlarda kullanılan çok amaçlı bir bileşiktir. Genellikle kabartma tozu olarak bilinir. Çoğu zaman pişirme işlemlerinde kullanılır. Ancak sadece yiyeceklerde değil diğer pek çok amaç için de kullanım alanı vardır. Sodyum bikarbonat, antiasit olarak da kullanılır. Mide asidini nötralize ederek mide ekşimesi, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olur. Ayrıca böbrek hastaları için kan asidini azaltmak için kullanılabilir. Diş beyazlatma işlemlerinde de sodyum bikarbonat kullanılır. Diş macunlarına eklenen bu madde, dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Dolayısıyla ağız hijyeni için de faydalıdır. Sodyum bikarbonat; temizlik malzemelerinde de kullanılır. Özellikle evde yapılan doğal temizlik ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Su ve sirke gibi diğer maddelerle karıştırılarak yüzey temizleme işlemleri yapılır. Bu sayede çevre dostu bir temizlik malzemesi elde edilir.

Sodyum Bikarbonat Nerede Kullanılır?

Sodyum bikarbonat pek çok alan için kullanıma müsait bir üründür. Sodyum bikarbonat, ilk olarak pişirme işlemlerinde kabartma tozu şeklinde kullanılır. Hamurun içindeki asit ile reaksiyona girerek gaz çıkışı sağlar. Aynı zamanda hamurun kabarmasına yardımcı olur. Ayrıca bazı yiyeceklerin daha iyi pişmesini de sağlayabilir. Diş beyazlatma işlemlerinde de kullanıma müsait bir üründür. Diş macunlarına koyulan sodyum bikarbonat dişleri beyazlatmaya yardım eder. Böylece ağız hijyenini koruyarak yanıkların iyileşmesinde yardımcı olur. Sodyum bikarbonat kişisel bakım ürünlerinde de kullanılır. Duş jeli, şampuan ya da banyo tuzu gibi ürünlerin içine eklenerek cilt temizliği ve rahatlama sağlanabilir. Sodyum bikarbonat temizlik malzemelerinde de kullanılır. Su ve sirke gibi diğer maddelerle karıştırarak ev temizliğinde kullanılabilir. Özellikle yağlı bölge ve kireç lekelerinin temizliği için oldukça etkilidir.

Sodyum Bikarbonat Nerede Satılır?

Sodyum bikarbonat, kimyasal formülü NaHCO3 olan beyaz kristalize bir tozdur. Aynı zamanda kabartma tozu olarak da bilinir. Yemek yapımında, temizlikte ve kişisel bakımda kullanılan çok amaçlı bir bileşiktir. Bu nedenle sodyum bikarbonat, her evde bulunması gereken bir malzemedir. Sodyum bikarbonat Trendyol’da satılır. Seçenekler buradan incelenerek güvenle satın alınabilir. Bünyesinde pek çok farklı markanın sodyum bikarbonat ürünleri bulunur. Bu ürünler genellikle 500 gramdan başlayarak 1 kilograma kadar farklı boyutlarda paketlenir. Sodyum bikarbonat kısaca kabartma tozudur. Bu ürünleri satın almak için Trendyol’a göz atabilir ve rahatlıkla seçenekleri inceleyebilirsiniz.