İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Soya Sosu

" araması için 271 sonuç listeleniyor

Yemeklerinize Tat Katacak Soya Sosu Trendyol'da!

Uzakdoğu mutfağında sıklıkla kullanılan soya sosu Türk yemeklerinde de kullanılır. Sebze, makarna, salata, çorba ve çeşitli garnitürlerle beraber kullanılan soya sosu, kırmızı ve beyaz etlerde de tercih edilir. Soya fasulyesinden elde edilen bu yiyecek, tuz, su ve buğdayın fermente edilmesiyle oluşur. Uzakdoğunun sevilen bu sosu her öğünde ve yemekte kullanılır. Kendine özgü tadı ve aroması olan bu ürün, çeşitli baharatlarla da karıştırılabilir. Yoğun kıvamı ve zengin içeriğiyle mutfakların vazgeçilmez besinidir. Yoğun tuz içeren bu gıda tuz yerine de kullanılabilir. Tavuk, deniz ürünleri ya da kırmızı eti marine etmek için kullanılan bir yiyecektir. Doğal rengiyle ve aromasıyla et ürünlerine lezzet kattığı gibi yumuşamasına ve kolay pişmesine yardımcı olur. Buharda pişirme, kızartma, fırında pişirme, haşlama ya da buğulama gibi pişirme tekniklerinde rahatlıkla kullanılan bu gıda, kolaylıkla çözünebilir. Suda veya farklı sıvılarda çözünebilen buyiyeceğin tuz miktarı azaltılabilir. Farklı tadıyla ve her yemekte kullanılmasıyla beğenilir. İçeriğindeki baharat ve diğer besinlerle doyurucu bir yiyecek olduğu söylenebilir. Pek çok soya sosu markaları bulunur. Yerli ya da yabancı olan bu markalar içinden beğendiğinizi seçebilir, yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Pek çok farklı seçenek arasından kendi damak zevkinize uygun olan çeşidi tercih edebilirsiniz. Bu gıdaUzakdoğu ülkelerinin yanı sıra pek çok ülkede de kullanılır. Türkiye’de de pek çok yemekte kullanılan bu besin, özellikle et ürünlerini marine ederken, makarna ya da çeşitli garnitürlerde tercih edilir. Türk damak tadında uyan bu gıda zengin içeriğiyle, kıvamıyla ve farklı aromasıyla dikkat çekicidir. Soya sosu fiyat aralığı her bütçeye uygundur. Bu tamamlayıcı yiyeceğin içeriğine, markasına, gramajına, çeşidine göre fiyat değişikliği olsa da herkesin satın alabileceği düzeydedir. Kullananların memnun kaldığı ve merak edenlere tavsiye ettiği bu gıdayı siz de beğenebilirsiniz. Sağlığa oldukça faydalı, kullanışlı ve lezzetli olan Uzakdoğu’nun sevilen bu lezzetini sizler de tadabilirsiniz. Pek çok yemekte kullanabilen, yemeklere tat katan bu gıdaya ulaşmak için Trendyol’u ziyaret edebilir, çeşitli indirim ve kampanyalardan yararlanarak satın alabilirsiniz.

Tatlı ve Glutensiz Soya Sosu Alternatifleri

Tatlı ve Glutensiz Soya Sosu Alternatifleri

Japon, Çin, Tayland, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinin meşhur lezzetlendirici tüm dünya mutfaklarında kullanılır. Kendine has tadıyla, içeriğiyle ve kıvamıyla dikkat çeken bu sosun pek çok türü vardır. Tatlı soya sosu bunlardan birisidir. İçerisinde tuz, su, buğdayın yanı sıra beyaz veya esmer şeker de bulunan bu sos, yoğun tuz aromasını sevmeyenlerin tüketebileceği bir lezzetlendiricidir. Pilav, makarna, kızartma yemeklerinde ya da salatalarda tercih edilir. Çölyak hastaları için üretilen glutensiz soya sosu daha akışkan bir yapıdadır. Buğday yerine esmer ya da beyaz pirinçle fermente edilen bir gıdadır. Gluten alerjisi olanlar veya Çölyak hastalarının tercih edebileceği bir gıdadır. Orijinal seçeneğinde tuz oranı oldukça fazladır. Bazı kişiler fazla tuz miktarından hoşlanmadığı için veya çeşitli sağlık sorunlarından dolayı orijinal gıdayı kullanmayabilir. Tuzsuz soya sosu tansiyon hastaları ya da tuz sevmeyen kişiler için üretilir. İçerisinde hiçbir şekilde tuz bulundurmayan bu yiyecek, sadece buğday, ana maddesi olan bitki ve sudan üretilir. Bu ürünü de çeşitli et yemeklerinde ya da sebzelerde çeşitli baharatlarla kullanabilirsiniz. Tuzsuz seçeneklerin yanında tuzu azaltılmış soya sosu da bulunur. Hakiki seçeneklerde çok fazla tuz miktarı olduğu için tuz oranı azaltılmış alternarifler tercih edilir. Ana maddesi olan bitki, az miktarda tuz, buğday ve suyun fermente edilmesiyle elde edilen bu gıdayı tuz yerine kullanabilirsiniz. Genellikle salata, makarna veya et ürünlerinde kullanılır. Az tuzlu soya sosu genellikle tansiyon veya çeşitli kronik rahatsızlıkları olan kişiler tarafından kullanılır. Tuz miktarı az olan bu gıda daha akışkan ve şeffaf kıvamlıdır. Gerçek soya sosu et ve et ürünlerinde ve sebze yemeklerinde sıkça tercih edilir. Gerçek seçeneğin kıvamından daha yoğun olan kıvamı ve rengiyle öne çıkan dark soya sosu, orijinalinden daha uzun süre fermente edilir. Koyu rengi ve kıvamıyla beğenilen bu sos kızarmış pirinç, tavuk, balık ve kırmızı et ürünlerinde kullanılır. Tuz, su, kavrulmuş buğday ve ana maddesi olan bitkiden elde edilir. Sadece yemeklerin içinde değil, suşi, pirinç topları veya makarnanın yanında garnitür olarak da tercih edilebilir. Gerçek üründen daha akışkan kıvamı ve daha hafif aroması olan light soya sosu az tuzludur. Taze bitki içeren bu gıda kısa sürede fermente edilir. Genellikle kızartma, buğulama, marine etme, haşlama veya buharda pişirme yöntemlerinde tercih edilir. Her öğünde tüketilebilen bu besin hafif kıvamıyla oldukça beğenilir. Su, tuz, buğday ve fasulyenin belli bir süre fermente edilmesiyle oluşan bu gıda Müslüman ülkelerde de sıklıkla tüketilir. Bundan dolayı helal soya sosu çeşitleri de bulunur. Daha az sürede fermente edilen bu besin içinde alkol barındırmaz. Birçok gıda lezzetlendiricisi çeşidine Trendyol üzerinden göz atabilir, dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Sağlığa Yararlı Soya Sosu

Sağlığa Yararlı Soya Sosu

Buğday, özel fasulye, tuz ve suyun fermantasyonu sonucunda elde edilen, Uzakdoğu’dan tüm dünyaya yayılan bu gıda sağlık açısından oldukça yararlıdır. Özel bir tür fasulyeden yapılan bu yiyecek, protein açısından zengindir. İçinde aminoasit bulunan bu gıda kemik, kas ve kıkırdak dokusunu güçlendirir. Ayrıca protein sentezinin oluşmasına yardımcı olan bir yiyecektir. İçinde herhangi bir kolesterol barındırmayan bu besin, kolesterol hastaları için idealdir. Doğal soya sosu içerisinde çok miktarda tuz barındırır. Bundan dolayı sodyum oranı yüksek bir besindir. Sodyum eksikliği olan kişilerin tüketebileceği bu besin, göz tembelliği, görme bozukluğu veya katarakt gibi sorunların oluşmasını engeller. Ayrıca kemik ve kas erimesine de iyi gelen bu sos, eklemleri güçlendirir. Yüksek oranda B6 vitamini bulunan bu besin hemoglobin sayısını artırarak demir eksikliğinin ve kansızlığın önüne geçer. Kan dolaşımını düzenleyerek damar yollarındaki tıkanıklıkları açar. Ayrıca kalp ve damar hastalıklarına da iyi gelen bu gıda, nabız ve kan basıncının dengede tutulmasına yardımcı olur. Ürün saç ve cilt hastalıklarına da iyi gelir. Egzama, deri döküntüsü, saç dökülmesi veya saç derisindeki kaşıntıya iyi gelir. B3 vitamini içeren bu besin yorgunluk, halsizlik, depresyon, stres ve panik atak gibi ruhsal sıkıntılar için faydalıdır. Organik soya sosu besin değerleri açısından oldukça zengindir. Magnezyum değeri yüksek olan bu besin psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir. Kemik, eklem ve kas dokusunu güçlendirir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek çeşitli hastalıklara karşı korur. Ayrıca fosfor minerali de yüksek olan bir yiyecektir. Diş, diş eti ve kıkırdakları güçlendirirken, ağız yaralarının da iyileşmesini kolaylaştırır. Demir minerali yönünden de zengin olan bu besin tırnak, saç ve çeşitli kan hastalıklarına iyi gelir. Antioksidan özelliğe sahip olduğundan dolayı vücuttaki bakterilerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bağırsak kurtlarına iyi geldiği gibi bağırsakların düzenli çalışmasına da katkı sağlar. Kanser hücrelerinin büyümesini önleyen ve tümörlerin küçülmesine yardımcı olan bir yiyecektir. Birçok kronik hastalıklara da iyi gelen bu besini uygun miktarda yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Sağlığa çeşitli faydaları olan bu ürüne Trendyol’dan bakabilirsiniz.

Beğenilen Çin ve Japon Soya Sosu

Beğenilen Çin ve Japon Soya Sosu

Soya sosu Uzakdoğu mutfağında sıkça kullanılan bir besindir. Soya sosu denildiğinde akla genellikle Çin gelir. Çin soya lezzetlendircisi daha koyu renkli, yoğun kıvamlıdır. Soya fasulyesi, buğday, su ve tuzun daha uzun süre fermente edilmesiyle elde edilen bir gıdadır. Tuz oranı daha yüksektir ve buğday oranı daha azdır. Uzakdoğu mutfağı arasında kendine belli bir yer edinmiş Japon mutfağında da soya ürünü oldukça fazla kullanılır. Japon soya sosu şeffaf ve daha akışkan kıvama sahiptir. Tuz oranı daha az olan bu gıdada çeşitli baharatlar da bulunur. Az miktarda buğday içeren bu soya ürünü açık kahverengidir. Hafif köpüklü yapısıyla dikkat çeken bu üründe buğday oranı oldukça yüksektir. Sebze, makarna, pilav ve salatalarda kullanılan bu ürün, et ve et ürünlerinin marine edilmesi için idealdir. Ayrıca az miktarda tuz oranına sahip olmasıyla da sevilen Japon soya sosunu, çeşitli kronik hastalıkları olan kişiler de tercih eder. Fazla tuza alerjisi olan kişilerin de kullanabileceği bu gıda yumuşak kıvamıyla rahatlıkla tüketilebilir. Kendine özgü tadı ve kıvamıyla beğenilen bu besini her yemeğinizde kullanabilirsiniz. Hafif içeriğiyle ve farklı aromasıyla çeşitli sıvıların içinde kolay bir şekilde çözünebilir. Daha önce bu ürünü denememiş olan kişiler Japon soya ürünü tercih edebilirler. Helal yollardan üretilmiş, güvenilir markalardan bu ürünü satın alabilirsiniz. Çeşitli markaların içinden beğendiğinizi seçebilir, yemeklerinizi tatlandırmak için kullanabilirsiniz. Uzakdoğu mutfağını sevenler ya da merak edenler bu gıdayı deneyebilir. Tüketenlerin beğendiği ve yemeklerinde kullandığı bu üründen siz de memnun kalabilirsiniz. Sebze, makarna ve et çeşitlerine çok yakışan bu gıdayı severek tüketebilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan bu ürüne Trendyol üzerinden ulaşabilir ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Farklı Pişirme Tekniklerinde Kullanılan Gerçek Soya Sosu

Farklı Pişirme Tekniklerinde Kullanılan Gerçek Soya Sosu

Soya fasulyesi, su,buğday ve tuzun yaklaşık 18 ay mayalanması sonucunda gerçek

soya sosu elde edilir. Soya ürünü pek çok yemekte kullanıldığı gibi et ve et ürünlerinin pişirilmesinde, yumuşamasında ve tatlandırılmasında kullanılır. Ayrıca pek çok yemeğin içine tuz yerinde soya lezzetlendiricisi dökülür. Bu yiyecek çeşitli pişirme tekniklerinde kullanılır. En sık tercih edilen pişirme yöntemi marinasyondur. Tavuk, çeşitli deniz ürünleri ve kırmızı eti marine etmek ve dinlendirmek için bu yiyecek kullanılır. Etin yapısını yumuşatan, kolay pişmesini sağlayan ve lezzet veren bir gıdadır. Bu tarz gıdaların içine kolayca girebilen bu besin pratik kullanıma sahiptir. Kızartma yemeklerinde de bu yiyecek oldukça fazla tercih edilir. Kızarmış tavuk, deniz ürünleri, kızarmış pirinç toplarında sıkça kullanılır. Her türlü yağın içinde rahatlıkla çözülebilen bu gıda kolaylıkla pişebilir. Ayrıca haşlanmış sebzelerde de tercih edilen bir üründür. Suyun içinde kolayca çözünebilen ve kaynayabilen bir besindir. Makarna, pirinç veya haşlanmış sebzelerle kullanılabilir. Yüksek tuz miktarı içerdiğinden dolayı suyun içine tuz atılmayabilir. Buğulama pişirme tekniğinde de sıkça kullanılan bu ürün, özellikle deniz yiyecekleri pişirilirken tercih edilir. Bu pişirme tekniklerinin yanı sıra çeşitli salata ve garnitürlerde de soya tatlandırıcısı kullanılır. Farklı aroma ve baharatlar içeren bu gıda salata ve garnitürlere oldukça yakışır. Kendine has tadıyla ve kullanışlı olmasıyla sevilen bu besini pek çok pişirme tekniğiyle tercih edebilirsiniz. Yemeklerinize değişik aromalar katmak için iştah açan bu ürünü deneyebilir ve merak edenlere tavsiye edebilirsiniz. Pek çok farklı çeşidiyle ve aromalarıyla damak tadınıza uygun, sevebileceğiniz sosu tadabilirsiniz. Uzakdoğu mutfağını yemeklerine yansıtmak isteyenler bu gıdayı severek tüketebilir. Trendyol aracılığıyla çeşitli soya soslarını inceleyebilir ve istediğinizi alabilirsiniz.

Kullananların Önerdiği Soya Sosu

Kullananların Önerdiği Soya Sosu

Çeşitli sebze makarna, çorba ve et yemeklerinde kullanılan bu ürün Asya mutfağının vazgeçilmezlerinden birisidir. Sadece Uzakdoğu ülkelerinin değil pek çok ülke mutfaklarında da kendine yer etmiş bir gıda olduğu söylenebilir. Çeşitli içeriklerde hazırlanan bu yiyeceği küçük büyük herkes tüketebilir. Gluten alerjisi olan veya Çölyak hastalarına özel hazırlanmış glutensiz soya ürününü, tuza alerjisi olan veya fazla tuz tüketmeyen kişiler için üretilmiş tuzsuz ya da az tuzlu lezzetli sosları mevcuttur. Her damak zevkine ve ihtiyaca uygun dilediğiniz sosu bulabilmek oldukça kolaydır. Yerli ya da yabancı pek çok marka içinden beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Kullananlar tarafından tavsiye edilen bu besin yemeklere kattığı lezzetle adından söz ettirir. İştah açan, lezzet katan ve sağlıklı olan bu ürün soya ürününü merak edenlere tavsiye edilir. Müşteri deneyim ve yorumları ürünün oldukça sevildiğini gösterir. Pek çok pişirme tekniğiyle kullanılabilen, pratik ve vücuda faydalı olan bu gıdayı her zaman tüketebilirsiniz. Soya fasulyesi ve buğdayın pek çok yararını içinde barındıran bu besin çeşitli hastalıklara iyi geldiği gibi, ilerde oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçer. İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini koruyan bu gıdayı, her mevsim tüketebilirsiniz. Uygun miktarda tüketildiği takdirde herhangi bir sağlık sorununa yol açmadığı söylenebilir. Ayrıca yoğun kıvamlı olduğu için az miktarda bir ürünle birden fazla yemek yapabilirsiniz. Bundan dolayı uzun süre kullanabileceğiniz bir gıda olduğu söylenebilir. Kendi zevkinize göre beğendiğiniz sosu bulabilmeniz oldukça kolaydır. Yemek kültürünüzü zenginleştirecek ve iştahınızı açacak bu gıdayı severek kullanabilirsiniz. Soya sosu satın almak için Trendyol’un internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Pek çok marka içinden beğendiğiniz ürünü seçebilir ve uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Soya Sosu

Uygun Fiyatlı Soya Sosu

Deneyenlerin sevdiği ve yemeklerinde kullandığı bu sos doğal soya fasulyelerinden elde edilir. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen bu yiyeceğin sağlığa hiçbir zararı yoktur. Tuzlu, az tuzlu veya tuzsuz çeşitleri olan bu besin glutensiz ve şekerli olanları da bulunur. Her yemek zevkine ve kültürüne hitap eden bu ürün oldukça meşhurdur. Uzakdoğu dahil çeşitli ülke yemeklerine kolayca adapte olabilmiş bir üründür. Değişik aromasıyla ve kıvamıyla pek çok yemeğe lezzet katan, iştah açan bir besin olduğu söylenebilir. Çeşitli sebze ve gıdalarla tüketilebildiği için mutfağınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Soya sosu fiyatı her cebe hitap eder. Ürünün markası, kıvamı, gramajı, içeriğine göre fiyat aralığı değişiklik gösterse de uygun fiyatlı olduğu söylenebilir. Pek çok çeşit ve marka arasından beğendiğiniz, ihtiyacınız olan güzel sosu satın alabilirsiniz. Kullananlar tarafından tavsiye edilen bu üründen sizler de memnun kalabilirsiniz. Ürünle ilgili müşteri deneyim ve yorumlarına bakıldığında bu besinden memnun kalındığı anlaşılabilir. Mutfağınızda farklı tat ve kokuları duymak istiyorsanız bu gıdayı satın alabilir ve her yemeğinizde kullanabilirsiniz. Her türlü pişirme tekniklerinde kolayca pişirilebilen, sağlıklı ve pratik bir gıda olduğu söylenebilir. Her yaş grubundan insan kendi yemek zevkine göre lezzetli sosunu bulabilir. Pek çok hastalığa iyi gelen ve vücuda faydalı olan bu ürünü tüm öğünlerde tercih edebilirsiniz. Uygun miktarlarda tüketildiğinde yararını görebileceğiniz bir üründür. Tüm yemeklerinizde, salatalarınızda ya da garnitürlerinizde kullanabileceğiniz bu Uzakdoğu lezzetini yemekten siz de keyif alabilirsiniz. Çeşitli yerli ya da yabancı markalar içinden istedğinizi satın alabilirsiniz. Birden fazla türü olan bu gıdayı uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz. Trendyol üzerinden dilediğiniz güzel sosu seçebilir ve çeşitli indirim ve kampanyalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.