"

Suç Ve Ceza Kitabı

" araması için 443 sonuç listeleniyor
Beta Kitap Suç Ve Ceza
Kargo Bedava
Beta KitapSuç Ve Ceza
294,90 TL
Sepete Git

Suç Ve Ceza Kitabı ile Keyifli Okumalar Trendyol'da!

Suç ve Ceza, 1866 yılında yayınlanan bir romandır. Rus yazar ve gazeteci Fyodor Dostoyevski'nin dokuzuncu romanıdır. Kitap, eski öğrenci Rodion Ramanovich Raskolnikov tarafından işlenen bir suçun ve sonuçlarının hikayesini anlatıyor. Her yaştan insanın okuması gereken kitaplardan olan Suç Ve Ceza, dünya klasikleri arasında yer alıyor. Suç ve Ceza kitabı seçeneklerini Trendyol'da keşfedebilirsiniz.

Suç Ve Ceza Kitabı Seçenekleri

"Suç

Suç ve Ceza Dostoyevski tarafından yazıldı. Kitabın ana karakteri, Pittsburgh'da küçük bir apartman dairesinde sefalet içinde yaşayan yirmili yaşlarında çok zeki bir eski öğrenci olan Rodion Ramanovich Raskolnikov'dur. Çocuk, karşılaştığı maddi zorluklar nedeniyle eğitimini bırakmak zorunda kaldı. Kaderinde büyük işler olduğuna inanıyor, ancak bu sefalet onun tam potansiyeline ulaşmasını engelliyor. Ekonomik sorunlarla boğuşan Raskolnikov, otuzlu yaşlarının başında, çok yüksek oranlarda borç veren ve küçük kız kardeşine kötü davranan bir hanımefendiden yardım ister. Yaşlı kadının kötü bir karaktere sahip olduğuna ve ondan yardım isteyen savunmasız insanları sömürdüğüne ikna olan Raskolnikov, onu öldürmeye karar verir. Dostoyevski'nin erken yaşlardan itibaren yaptığı çalışma bize ahlaki bir soru soruyor: amaç asil olsaydı, düşük seviyede bir kişinin öldürülmesi ahlaki olarak yanlış olur muydu? Raskolnikov, tüm üstün insanların, sonunda insanlık için büyük ilerlemeler olan hedeflerine ulaşmak için cinayet işlediklerine inanıyor. O insanlardan biri olduğuna ikna olan Raskolnikov, potansiyeline ulaşmak için yaşlı kadını öldürmenin yasalara aykırı olsa bile ahlaki olarak kınanması gereken bir eylem olmadığına hükmetti. Hikaye, Suç ve Ceza ciltli olarak da sunuluyor. Aynı zamanda Suç ve Ceza inceleme şeklinde de eserler var.

Suç Ve Ceza Kitabı Çeşitleri

Suç Ve Ceza Kitabı Çeşitleri

Suç ve Ceza oku araştırması yapanlar, kitabın detaylarını merak ediyor. Kitapta Raskolnikov cinayeti planlamaya başlar, en büyük endişelerinden biri bu hareketin onun üzerindeki psikolojik etkisidir. Eski öğrenci cinayet sırasında ve sonrasında sanki bir hastalıkmış gibi bir tür pişmanlık duyduğuna inanıyor. Romanın geniş sayfalarında Raskolnikov karakterinin işlediği cinayetlerin suçluluğuyla yüzleşmek zorunda kaldığını ve kendisine yapılan seçimleri haklı çıkarmak zorunda kaldığını görüyoruz. Karakterin çifte suçunu saklama aciliyeti de ortada. Edebi roman, bir suçu çevreleyen felsefi, ahlaki ve sosyal konuların gerçekten derin bir incelemesine yer açar. Sonuçta, her suç bir cezayı hak ediyor mu? Dostoyevski'nin klasiğinin birkaç film versiyonu vardı, bazıları daha özgür bir uyarlamayı tercih ederken diğerleri ise yazarın tasarladığı hikayeyle sınırlı kalmayı tercih etti. Dostoyevski'nin başyapıtı benzersiz bir karmaşıklığa sahiptir ve Batı başyapıtları salonunda prestijli bir yeri garanti ederek göze çarpmaktadır. Kitabın felsefi içeriği, kendi içinde zaten şaşırtıcı olan anlatıya katkıda bulunuyor. Roman salt eğlence işlevinin ötesine geçer ve büyük felsefi soruları aktarmanın bir aracı haline gelir.

Suç Ve Ceza Kitabı Trendyol’da

Suç Ve Ceza Kitabı Trendyol’da

Romanın en çarpıcı özelliklerinden biri karakterlerin psikolojik derinliğidir. Dostoyevski'nin eserinde iç dünya, dış dünya kadar önemlidir. Tanımlamaya ve içsel diyaloga olan bu bağlılık, romanı insan psikolojisi üzerine bir denemeye daha da yaklaştırıyor. Dostoyevski, psikolojik yönü olağanüstü bir şekilde araştırıyor. Karısını öldürdükten sonra Raskolnikov çılgın bir duruma girer. Anlatı bu duruma eşlik eder ve okuyucu, katilin aklından geçen sayısız soru ve ayrıntıya dahil olur. Suçlu, işlediği suçun ahlaki olarak doğru olduğuna inansa ve tüm delilleri saklayacak kadar yetenekli olsa ve işlediği suç ortaya çıkmasa bile yine de cezalandırılır mı? Romanın temel sorunlarından biri de budur. Roman daha sonra felsefi bir yön, ahlak ve bireyin kendisini çevreleyen toplumla ilişkisi üzerine bir deneme kazanır. Romanda söz konusu toplum son derece ahlaklı ve Katolik, çarlık ve aristokrat bir Rusya'dır. Suç ve Ceza fiyat bakımından bütçe dostudur ve hemen herkes için uygundur. Herkesin okuması gereken kitaplar arasında yer alan eser, uygun fiyatlarla satışa sunulur. Suç ve Ceza satın al seçenekleri için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.