placeholder
"

Tahta Boyası

" araması için 498 sonuç listeleniyor
Artebella Kara Tahta Boyası 130cc
ArtebellaKara Tahta Boyası 130cc
44,76 TL
Sepete Git
Rich Kara Tahta Boyası 260 cc Black
RichKara Tahta Boyası 260 cc Black
(8)
35 TL
Sepete Git
Rich Kara Tahta Boyası 120cc Yeşil
RichKara Tahta Boyası 120cc Yeşil
35,88 TL
Sepete Git
Rich Kara Tahta Boyası 120cc Pembe
RichKara Tahta Boyası 120cc Pembe
35,88 TL
Sepete Git
Rich Kara Tahta Boyası 130 Cc 1648 Siyah
RichKara Tahta Boyası 130 Cc 1648 Siyah
(3)
30 TL
Sepete Git

Tahta Boyası

Tahta Boyası

Evinize yeni bir hava katmak istediğinizde; mobilyalarınızı, işyerini dekore etmeye kalktığınızda, solvent bazlı boyalardan su bazlı boyalara; verniklerden püskürtmeli boyalara kadar birçok çeşit tahta boyası ile karşılarsınız. Boyalarda kendi aralarında tavan, taban, sprey ve bunun gibi farklı formlarda karşınıza çıkar.Boyaları araştırırken, vernik ve temizleyici özelliğe sahip bazo özel üretim ürünlere de rastlarsınız. Boya teknolojisinin oldukça ilerlediği son dönemlerde, üretici firmalar; kullanıcısının beğenisini kazanacak, pratik çözümler bulmaya devam ediyor. Kolayca uygulanabilir ve silinebilir boyalar üreten başarılı firmalar, çok farklı kulvarlarda da fark yaratmayı beceriyor. Bir çok firmanın ve ürünün bulunduğu pazarda, her türlü ahşap zemine uygulanabilir boya çeşitlerinden tutun da, farklı zeminlere uygulanabilir ve uygulandığı zeminde karalama yapabilmeye imkan sağlayan boyalarla karşılaşabilirsiniz. Üretici firmalar, kullanıcısına; her alanda olduğu gibi, tahta boyası alanında da oldukça çeşitli seçenek imkanı sunuyor. Özellikle karalanabilir ve silinebilir boya üretimleriyle günümüze modern bir dokunuş yapıyor.

Dilediğiniz Zemini Kara Tahtaya Çevirin

Birçok mekanda dekoratif ve işlevsel olarak karşınıza çıkan kara tahtalar, mekanlara nostaljik bir hava katmakla kalmıyor, aynı zamanda sıkıcı duvarları eğlenceli ve kullanışlı hale getiriyor. Kara tahta fenomeni yıllar geçtikçe farklı bir boyut kazanıyor. Üzerinde en kötü konuşanların yazdığı kara tahtalar, herkesin zihninde yer etmiştir. Bu fenomen artık eskisi kadar ağır değil ve yer kaplamıyor. Son teknoloji sayesinde boya firmaları, kara tahtaya boyut kazandırıyor. Nostalji boya ile birleşiyor ve kara tahta fenomeni yeniden gündeme geliyor. Bir boya ve fırça yardımıyla dilediğiniz duvarınızı bir tahta formatına getirebilirsiniz. Tahtalara ve kağıtlara yazı yazmak dışında, başka bir yere yazı yazmadığımız için, ilk bakışta ilginç gelen bu fikir sayesinde, boya markaları günümüz minimalist yaşam fikrini yakalıyor. Artık yer kaplamayan, aynı işlevsel özelliklere ve hatta görsele sahip bir, tabiri caizse; kara tahtanız olabilir. Dilediğiniz gibi karalayabilir, resim yapabilir, unutmamanız gereken bir şeyi not alabilir, yemek malzemeleri yazabilir; dolayısıyla; mutfakta, salonda, odada; dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Üstelik mekanın tarzına uygun renklerde, sizi daha iyi yansıttığına inandığınız boyutlarla ‘’kara tahtalarınız’’ olabilir.

Boya teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte, üretici firmalar oldukça başarılı ürünleri piyasaya sürerek, kullanıcısının elini rahatlatıyor. Başarılı firmalar; ofis, ev veya dükkanına kara tahta almak isteyen tüketicilere çok daha modern bir çözüm sunuyor. Dilediğiniz duvarı boyayarak, bir yazı tahtası haline getirebilmeye imkan sağlıyor. Duvara kara tahta boyası kullanımı sonunda, oldukça etkili sonuçlarla karşılaşırsınız. Bu özel boyalar sayesinde, ağır ve yer kaplayan, bilindik kara tahtalardan satın almak zorunda kalmazsınız. Onun yerine, bir kara tahta boyası satın alabilir ve istediğiniz duvarı, yazı tahtasına çevirebilirsiniz. Sadece duvarlar için değil; birçok zemine uygulanabilir boya seçenekleri ile uygun malzemeyi, yazı yazmaya ve silmeye elverişli hale getirebilirsiniz. Ayrıca bunu yaparken tek ihtiyacınız, doğru bir tahta boyası ve fırçadan başka bir değildir. Bu boyalar sayesinde yeni duvarınız, mekanın havasını değiştirecek ve mekana nostaljik bir hava katacaktır. Tahta boyası fiyatları, boyanın hacmine göre değişir.

Kara tahtalar tebeşir ile karalanabilir ve silinebilir özelliğe sahiptir; özel üretim boyalar sayesinde alacağınız sonuç, bir kara tahtadan beklentilerinizi aynı ölçüde karşılar. Duvar için kara tahta boyası seçerken, rengine de siz karar verebilirsiniz. Farklı renklerde karşınıza çıkacak bu, üzerine yazılabilir ve silinebilir özellikteki boyalar sayesinde; kara tahta fenomenine farklı bir bakış açısı getirebilirsiniz. Ortak kullanımlı işyerleri için son derece uygun, beyaz tahta duvar boyası sayesinde, toplantı odalarında modern bir yazı alanı oluşturabilirsiniz. Bu tip boyalar, iş ortamları için özellikle tasarlanır ve kaliteli sonuçlar verir. Ayrıca, dilediğiniz herhangi bir alanı boyayarak, size özel boyutlarda bir yazı alanı oluşturabilmeye imkan sağlar. Beyaz tahta boyası, işyerleri için oldukça uygundur. Kara tahtalar veya ayaklı klasik beyaz tahtaların kapladığı alanlardan, bu boya sayesinde kurtulabilirsiniz. Hem gereksiz, hem de yer kaplayan tahtalardan kurtulacak, hem de daha geniş bir yazı alanı oluşturacaksınız. Bu sayede katılımcılar, hareketlerinizi çok daha rahat izleme ve karaladığınız her şeyi rahatlıkla görebilme imkanına sahip olacaktır. Beyaz tahta boyası fiyatları, aynı kara tahta boyası fiyatları gibi; boyanın kilosuna, rengine, markasına göre değişkenlik gösterir.

Oldukça Geniş Kullanım Alanına Sahip, Modern Kara Tahta

Bir kafe sahibiyseniz; siyah tahta boyası farkıyla; müşterilerin de rahatlıkla görebileceği bir veya daha fazla köşeyi; günün menüsü, fiyat listesi, ürün adları gibi informasyon için, modern bir tasarıma sahip olmanızı sağlayacak, mekanınıza minimalizm getirerek; daha fazla alan yaratmanıza imkan sağlayacaktır. Boya yöntemi ile, fazla malzemeden kurtulur ve israf yapmazsınız. Değerlendirmek istediğiniz köşeyi, duvarı belirleyip; genişliğine kendiniz karar verebilir ve bir çivi bile çakmadan; sadece boyayarak, bir yazı duvarına çevirebilirsiniz. Üstelik; modern bir kara tahta görünümünde, tebeşir ile yazı yazmaya imkan sağlayan bir yazı alanı oluşturarak, mekanınıza nostaljik bir hava katmış olursunuz. Kafeler için son derece kullanışlı bir boya yöntemidir. Çalışanına konfor alanı oluşturur. Çivi izi, boya gibi mekanınıza zarar verecek ve zahmetli tüm opsiyonları ortadan kaldırır. Kafenin girişinde kara tahtanın üzerine yazılmış menünüzü olması hem misafirleriniz için ilgi çekici hem de bir kolaylık yaratır. Günün menüsü, tatlıları ve kahvelerin yazılması, nostalji algısını bir arada tutar. Kafenizde hoş bir ambiyans yaratmanız ve özgün olmanız konusunda önemli bir adımdır. Hem kafenin, kendine has bir konsepti olması, dükkanınızı bir adım öne taşır. Bunun yanı sıra kara tahtanın yanında, beyaz tahta boyası kullanarak modern, kendine has bir konsept yaratabilirsiniz. Beyaz tahta güzel bir yazı konseptiyle, hem temiz hem de dikkat çekici bir renk olabilir. Beyaz, yeşil ve kara tahtalar eğitimlerin hepsinde kullanılmasının sebeplerinden biri, görsel iletişimin en önemli unsuru olmasıdır. Akılda kalıcı ve dikkat çekici olmasıyla hafızalarda kalıcılığını korur.

Evinizin duvarlarını süsleyecek bu fenomeni, boya teknoloji sayesinde, evinizin her bölümüne işleyebilir ve modern bir kara tahta sahibi olabilirsiniz. Mecazi olarak kara tahta boyası olarak geçmesinin nedeni, kara tahta imajını hatırlatması ve aynı özelliklere sahip olmasıdır. Hayal gücünüzü yansıtabileceğiniz ve cesurca karalayabileceğiniz bir duvarınız olabilir. Evinizde çocuklarınız için, kullanacağınız tahta boyası ile boyanan duvarlar, hem eğitici hem de eğlenceli bir oyun alanı sunmaktadır. Çocuklarınıza okul hissiyatı sunarak, ödevlerini yaptırabilir hem de toplum önünde konuşmayı öğreterek; özgüven aşılamaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra zeka geliştirici oyunlar oynayarak; çocuklarınızla beraber, eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkarırsınız. Kısacacı, hem eğlenceli hem eğitimsel bir alan yaratabilirsiniz. Aynı şekilde, beyaz tahta boyası ile boyanmış duvarlar ise salonunuzun ya da çalışma odanızın işinizini kolaylaştıran konforlu bir planlayıcı olabilir. Evlerinde çalışanlar için, çalışırken sizi rahatlatacak; evinizde ofis havası yaratacaktır. İnteraktif toplantılarınızda beyin fırtınası yaparken elinizin altında işinizi zevkli hale getirebilirsiniz. Mutfaklarınızda kullanabileceğiniz kara tahta boyası ile boyanmış duvarlar ise yapacağınız yemek tariflerinizi, mutfağınızın eksiklerini ya da günün menüsünü yazabileceğiniz bir defter görevi sunmaktadır. Mutfağınızın şefi gibi hissetmenizi sağlar. Evinizde, göz önünde duran büyük bir planlayıcı görevi gören; beyaz sprey tahta boyası ile boyanmış duvarlar, işinizi kolaylaştırabilir. Pek çok anne baba, çocuklarının olur olmadık yerlere resim yapmasından, duvarları ve mobilyaları boyamasından şikayet eder. Çocuk odasına yeni bir soluk getirecek bir dokunuş olacak, su geçirmez tahta boyası ile boyanmış; son derece kullanışlı duvarların şikayetleri götürmesi bir yana, çocuğunuzun yaratıcılığı, önündeki tüm engelleri kaldıracaktır. Renkli kara tahta boyası kullanmanız, evinizin dizaynında basit ve şık bir unsur olarak kalabilir. Birçok kez karalamaya izin veren yapısıyla, kara tahtanın sunduğu tüm avantajları sunar.

Yazı Alanı Oluşturmanın En Kolay Yolu

Evinizin çalışma odasını küçük bir ofis haline getirebilirsiniz. Bunun için duvarınıza kare kutucuklar çizip takvim olarak, ister yapılacak işler veya projelerinizi yazılacak bir yer olarak kullanabilirsiniz. Günlük küçük notlar, ilham verecek cümleler için de kullanarak rahat bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Mutfağınızı yeniden yaratmak için buzdolabından başlayabilirsiniz. Yemek yapmayı ve yemek yaparken not almayı seven aşçılar için, üretici firmalar reddedemeyeceği bir fırsat sunuyor. Buzdolabı kara tahta boyası sayesinde eski moda, yer kaplayan yazı tahtalarından kurtulursunuz. Klasik beyazlardan veya grilerden sıkıldıysanız; buzdolabınızı bir yazı tahtasına dönüştürebilirsiniz. Mıknatıslarla not tutturarak, size özel fotoğraf albümlerinizi koyarak, yemek tarifleri, alışveriş listesi, yapılacak işler ve bunun gibi şeyleri koyarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Yaptığınız bir yemeği not alabilir, silinir olması sayesinde, notlar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Boyayı uygulamadan önce, duvarların pürüzsüz hale gelmesi gerekir. Bunun için zımpara yapılması ve duvarın daha temiz ve tozsuz bir hale getirilmesi gerekir. Duvarlarınızın olabildiğince pürüzsüz hale gelmesi, boyanının kendini göstermesi ve düzgün gözükmesi için çok önemlidir. Duvarınızın alt zeminine baz olarak siyah boya veya astar olarak bir kat mat siyah boya sürülmelidir. Kara tahta boyasından önce, bir kat mat boya sürülmesi, daha net bir siyah renk elde edilmesini sağlar. Kullanmanız gereken malzemeler boya, sıva harcı, fırça ve kaptır. Malzemelerinizi karıştırdıktan sonra kullandığınız boyanın kıvamına göre 1 veya yarım bardak boyayı ve 1 çorba kaşığı sıva harcını karıştırma kabına alın. Bu iki malzemeyi içinde hiç topak kalmayıp pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın. Elde edilen karışımı duvarınızın alt tabanı pürüzsüz ve tozsuz bir hale geldiğinde emin olduğunuzda temiz bir bez yardımıyla silerek kabasını alın ve boyanızı tek kat sürün. Tek kat halinde sürdüğünüz boya kuruduktan sonra ikinci katı sürüp kurumasını bekleyin. İki kat sürdüğünüz boyanız kuruduktan sonra yaratıcılığınız, evinizi dekore etmek istediğiniz atmosfere göre değişecektir. Son derece güvenlidirler ve zararlı kimyasalar içermez. Siinebilirdir ve silmek için çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleri kullanmanıza gerek yoktur. Su bazlı, akrilik, solvent bazlı, sprey çeşitleri vardır. Birçok boya markası arasından doğru olanı seçmek, zahmetli ve zor bir iştir. Öncelikle boya yapacağınız yeri kestirmeli, rengine karar vermeli, kemanın fiziki koşulları, tarzı gibi şeyleri göz önünde bulundurduğunuz da istediğiniz ve hayalini kurduğunuz yazı duvarına ulaşabilirsiniz. Teknik olarak da bir bilgi araştırması yapmanız gerekebilir.

Bazı Boya Çeşitleri

İster tahta kalem boyası ister tahta kapı boyası, ister tahta boyası sprey ister ahşap tahta boyası sipariş edin, her birinin farklı çeşitlerde örnekleri ile karşılaşacaksınız. Bu boyalar arasından seçim yapmak için, zemini doğru belirlemeli, zemine uygun boyayı sipariş edilmeli, uygulama yapılacak etaplar belirlenmeli, doğru hacimde boya sipariş edilmelidir. Tamamen tarzınıza ve stilinize uygun boya çeşidini seçmeli ve doğru ekipmanlarla boyama yapmalısınız. Profesyonel ellerin hizmetine bırakılan boya işlemleri daha temiz ve keskin sonuçlar verebilir. Boya seçimi yaparken bir profesyonele danışmanız, çok daha sağlıklı olacaktır.

Akrilik Boya

Akrilik boyalar yağlı boyalara benzeyen bir boyadır. Bu boyalar pigmentasyon açısından kaliteli bir yapıya sahiptir.İçinden farklı çeşitlerde renkli boyalar bulunmaktadır. Boya sudan etkilenmez, su ve sabunla kolaylıkla çıkarılabilir ve insana zararı yoktur. Yağlı boya gibi ağır bir boya kokusuna neden olmaz. Çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Kuruduktan sonra ise çok katı ve sağlam bir form haline gelir. Farklı renk seçenekleriyle istediğiniz her renge özel yaratıcı duvarlar yaratarak güzel bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Kalıpların dışında standartlardan uzak renk skalasıyla size büyük bir özgürlük sağlar.

Solvent Bazlı Boya

Solvent bazlı boyalar: Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı oldukça dayanıklı astar olup hızlı kuruma özelliği gösterir. Elastik bir yapıdadır. Önceden tıraşlanmış yüzeye iyi yapışır ve estetik bir yapıdadır. İçerisinde çinko kromat vardır ve ısıya son derece dayanıklıdır. Kullanımı oldukça yaygındır. Solvent bazlı boyaların size sunduğu; kara tahta boyası renkleri arasından seçim yapabilir ve dilediğiniz renkte bir yazı alanına sahip olabilirsiniz.

Su Bazlı Boya

Su bazlı boya, en çok tercih edilen boya çeşididir. Su bazlı boya kokusuzdur ve suyun içinde inceltilerek uygulanır. Alerjik hastalar için en güvenilir boya türüdür. Su ile inceltildiğinden uygulaması oldukça kolaydır. Hızlı kuruma özelliğine sahiptir, ve fırça yardımı ile uygulanır. Su bazlı boyalar ile boyanan duvarlar leke tutmaz, kolayca silinebilir. Uzun süre dayanıklı bir yapıdadır.

Sprey Boya

Sprey boyalarda da akrilik kullanılır. Uygulandıktan sonra en çabuk kuruyan boya çeşitlerindendir. Cilalanabilir özelliğe sahiptir ve adı üzerine püskürtme yöntemi ile uygulanır. Başlangıç kullanımı için doğru bir tercih olmayabilir. Çünkü uygulanması daha zordur. İç mekanlara göre dış mekanlar için daha kullanışlı olan sprey boya, atmosfer koşullarına dayanıklıdır, kaliteli ve profesyonel sonuçlar verir. Ahşabın yanı sıra; cam, taş, metal gibi farklı yüzeyler üzerinde de kullanılabilir. Geniş bir yelpazede kullanım alanına sahip sprey boya, kapatıcı özelliği yüksek bir boya olarak karşınıza çıkar.

Tahta Boyası Çeşitleri Trendyol’da

‘’Kara tahta boyası duvara nasıl uygulanır?’’, ‘’Kara tahta boyası ile neler boyanır?’’, ‘’Tahta boyası nedir?’’, ‘’Kara tahta boyası nasıl uygulanır?’’ ve bunun gibi daha fazla sorunuz varsa, ilgili siteleri ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz. Tahta boyası öneri ve yorumlarını dikkate alarak, en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz ve size en uygun olduğunu düşündüğünüz boyayı, Trendyol ayrıcalığı ile rahatlıkla satın alabilir, sepete ekleyebilir ve tek bir tıkla, kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Trendyol’ da manyetik, mıknatıslı, eskitme kara tahta boyası çeşitlerinden tahta vernik boyası çeşitlerine, tahta koruma boyası çeşitlerinden, tahta zemin boyası çeşitlerine kadar binlerce seçenekten faydalanabilir, aradığınız tahta tavan boyası çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilir ve Trendyol güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Trendyol’un size sunduğu ayrıcalıklardan faydalanabilir, tahta boya renkleri arasından; kahverengi tahta boyası ya da yeşil tahta boyası arasında seçim yapabilirsiniz. Eğer beyaz rengi seçtiyseniz, eşsiz beyaz tahta boyası fiyatları arasından bütçenize en uygun ürünü sipariş verebilirsiniz.

Trendyol’ un birbirinden avantajlı fırsatları da sizleri bekliyor. Hemen şimdi ürünleri incelemeye başlayın, kolayca sepetinize atarak, ihtiyacınız olan boya çeşitlerine hızlı ve güvenle sahip olun.