İlgili Kategoriler
Model
Boyut/Ebat
Materyal
Fiyat
Ampül Başlık Sayısı
Duy Tipi
Yükseklik
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Tavan Lambası

" araması için 1237 sonuç listeleniyor

Şık Tasarımları ile Tavan Lambası Çeşitleri

Mekan aydınlatma sistemleri dekorasyon ve yeni tasarımlar için önemlidir. Homojen bir şekilde aydınlatma gerçekleşmelidir. Bu da LED tavan lambası kullanılarak mümkündür. Işık yayan diyotlar olarak da bilinen ders, sıva üstü, gömme tavan lambası, tasarruflu ve güçlü cihazlardır. Kullanım yerleri diğer modellere göre çeşitlilik gösterir. Birçok farklı yerde kullanılabilen bu ürünler, her ihtiyaca göre tavan lambası modelleri, çeşitleri içerir. Ev dekorasyonunda müşterilerin çok fazla kullandığı asma tavan lambası veya tavana yapışık lamba görünümüyle hoş bir üründür. Evde, okulda, alışveriş merkezinde, banyo ve tuvaletlerde tercih edilen kullanışlı ve yararlı bir ürün olan fotoselli tavan lambası, kare tavan lambası veya sensörlü tavan lambası da tercih edilebilir. 12 V tavan lambası, tekli tavan lambası, 3’lü tavan lambası çeşitleri farklı markaların seçenekleriyle müşterilere sunulur. İçerisinde bulunan sensörler yardımıyla algıladığı hareketler sonucunda içindeki ışık yanar. Sadece hareket ettiğiniz zamanlarda belirlenen süre boyunca yanar ve süre sona erdikten sonra söner. Böylece uzun süre ışık yanmaz ve enerji tasarrufuna bir katkı sağlanmış olur. Bunlar, tavan spot lamba veya akıllı tavan lambası olarak da kullanılan küçük yapıları sayesinde her türlü yere entegre edilebilir. Arabalarda far sistemi veya iç mekan aydınlatmasında da rahatlıkla kullanılır. Tekne tavan lambası, oto tavan lambası çeşitlerinin çoğunlukla LED ve beyaz tavan lambası modeli olması istenir. Tavan stop lambası da bu amaçla kullanılır. Böylece araç içi eşit bir şekilde aydınlatılır ve ışık göz yormaz. İster evinizde ister farklı mekanlarda kolay ve hızlı monte ederek mozaik, dikdörtgen, uzun tavan lambası kullanabilirsiniz. Onlarca marka seçeneğiyle size ve ihtiyaçlarınıza uygun tavan lambası modelini websitemiz üzerinden seçebilirsiniz.

Her Ortama Uyum Sağlayan Modeller

Her Ortama Uyum Sağlayan Modeller

Tavan ışıkları bulunduğu ortamın havasını değiştirebilir. Doğru kullanımla mekanın geniş ve ferah olduğu algısını verebilir. Uygun renk seçimleri ve doğru açılar yardımıyla ortamı istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Tavana yapışık, monte lamba çeşitleri görünümü itibarıyla ortamı stüdyoya çevirebilir. Mevcut birçok modelle kullanacağınız seçeneklerle ortamı farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin, mutfak için model seçilirken müşterilerin tercihi çatal ve bıçak şekilli ürünler olabilir. Böylece ürünün mutfağa veya bir kafeye ait olduğu açıkça fark edilir. Yatak odası tavan lambası, mutfak tavan lambası, salon tavan lambası, tuvalet tavan lambası, balkon tavan lambası arayan müşteriler ise farklı ürünlere yönelebilir. Büyük modeller yatak odasını homojen bir şekilde aydınlatır. Banyo aydınlatması da üzerinde düşünülmesi gereken konulardan biridir. Banyonuzun şıklığı bu ürünlerle ön plana çıkar. Seçeceğiniz bir banyo tavan lambası ile ortamı ferah ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Sadece iç mekanlarda değil, dış mekan aydınlatmalarında da bunlar kullanılabilir. Bu ürünleri balkonunuzda da kullanabilirsiniz. Balkon modellerine göz atarak beğendiğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. İstediğiniz şekil ve özellikteki tasarımları incelerken aynı zamanda henüz rastlamadığınız farklı modelleri de görebilirsiniz. Farklı geometrik şekillerle tasarım harikası dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Kare, yuvarlak tavan lambası kullanarak ortamda hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yuvarlak modelleri kullanarak salonda, mutfakta, ofis odalarında tarzınızı yansıtabilirsiniz. Geleneksel dekoratif ürünleri seven kişiler ahşap modellere yönelebilir. Bu sayede otantik bir görünüm yakalayarak aydınlatmayı gerçekleştirebilirsiniz. Salon için üretilen modeller ise büyük ve güçlü aydınlatma sistemleridir. Uzun bir koridorunuz varsa, her yeri aydınlatan bir sisteme ihtiyaç duyabilirsiniz. Koridorun tam ortasına koyacağınız avize her yeri eşit bir şekilde aydınlatmaya yetmez. Buna özel dış mekan tavan lambası, panel tavan lambası, koridor tavan lambası modellerini tercih edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak cam, bambu, hasır tavan lambası, ahşap tavan lambası çeşitleriyle fark yaratabilir ve mükemmel bir sonuç alabilirsiniz. Odanızın görünümünü hareketlendirmek için renkli, dekoratif tavan lambaları, küçük tavan lambası, floresan tavan lambası veya klipin tavan lambası tercih edebilirsiniz. Mekanın şıklığını artıran bir diğer malzeme tavan lamba göbeği, tavan lambası ampulü, tavan lambası duyu, tavan lambası camı çeşitleridir. Salyangoz, altıgen, sekizgen, kare, daire gibi birçok şekilde olan bu malzemeler strafordan yapılır. Tavan lambası avize çeşitlerine ve diğerlerine websitemizden göz atabilirsiniz.

Çeşitli Boyutlarda Aydınlatma Ürünleri

Çeşitli Boyutlarda Aydınlatma Ürünleri

İhtiyacınız olan birçok ürün marka ve model çeşitleriyle Trendyol’da bulunur. Özgün tasarımlı ürünler, şık ve dikkat çekici özellikleriyle müşterilerin vazgeçilmezlerindendir. Bu anlamda tavan lamba çeşitleri tercih edecek müşteriler yorumlara ve her markadan seçeneğe göz atarak doğru kararı verebilir. Müşteriler, bütçelerine ve ürünün tasarımsal dokunuşlarına göre seçim yapabilir. Klasik fakat hoş tasarımlarıyla vazgeçilmezlerden biri tavan sarkıt lamba, tavan armatür lamba modelleridir. Her renk seçeneğinde bulunan bu ürünler farklı odalara uygundur. Bunların ahşap, cam, plastik, metal türevlerinde yapım malzemeleri bulunur. Kristal taşlarla donatılan sarkıt modeller de müşteriler tarafından beğenilir. Bunlar sadece bilinen geometrik şekillerle değil, farklı sanatsal dokunuşlarla mekanda etkileyici bir görünüm yaratır. Örneğin, tavan yıldız ışık klasik görünümü değiştirir ve ortama hava katar. Böylelikle oda tasarımını dekoratif çeşitlerle sağlamış olursunuz. Ürünün yapıldığı malzemeler, geometrik desenleri ve imaj yaratan renkleri değişik olabilir. Bu nedenle modeller arasında fiyat farkı görülür. Tasarımın yanı sıra ürün çapının da fiyat farkı üzerine etkisi vardır. Tercihinize göre çap ölçüsünü seçebilirsiniz. Küçük odalar için 40 cm çapındakiler tercih edilirken büyük odalara 50 cm ve üzeri olanlar önerilir. Modern ofis tavan lambası, RGB oda tavan lambası çeşitlerinin yanı sıra tavana monte lamba, renkli tavan lambası, düz, sade, propiyer, probord, başak ve buğday modelleri olmak üzere birçok tasarım mevcuttur. Bazı markaların ürettiği akıllı modeller yeni nesil teknolojinin ürünlerindendir. Bunlar, şarj edilebilir özelliği sayesinde elektrik kesildiği andan itibaren devreye girer. Böylece önceden şarj ettiğiniz batarya sayesinde ışıksız kalmamış olursunuz. Uzaktan kumandalı ürünlerle ise yerinizden kalkmadan sadece bir kumanda yardımıyla ışığı açıp kapatabilirsiniz. Aynı zamanda tuşlar sayesinde parlaklık ayarı, renk tonu değişimi gibi fonksiyonları rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan böyle bir cihaz ise akıllı, pilli, şarjlı, kumandalı tavan lambası modellerini tercih edebilirsiniz. Websitemizden tavsiyelere ve yorumlara bakabilirsiniz. Her bütçeye ve mekana uygun tavan tipi lamba modellerini kolaylıkla verebilirsiniz.

Farklı Bütçelere Uygun Fiyatlar

Farklı Bütçelere Uygun Fiyatlar

Avantajlı fiyatlara sahip modellerin bir arada olduğu Trendyol, tavan lambası çeşitleri ile bütçenizi korur. İhtiyaçlarınıza karşılık veren şık tasarımlarıyla birçok ürün bulunur. Işık olmadan herhangi bir aktivitede bulunmak mümkün değildir. Aşırı şiddetli bir aydınlatma ise gözlerinizi yorar. Göz sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Az ışıkta ise okuma yapamayabilir ve zarar görebilirsiniz. İdeal olan loş bir ortam ya da LEDlerle aydınlatılan klasik bir mekandır. Bu nedenle ışığın şiddetini ayarlayabileceğiniz modellere yönelebilirsiniz. Ayarlanabilir, otomatik, ipli tavan lambası modelleri bu ihtiyacınızı karşılayabilir. Reostalar sayesinde şiddeti ayarlanan modeller göz sağlığınız için faydalıdır. LEDler de hem tasarruflu ve ekonomik hem de montajı kolay uzun ömürlü ürünlerdir. Akıllı ürünlerin, şarjlı ve kumandalı cihazların fiyatları fonksiyonelliklerine göre farklılık gösterir. Her bütçeye uygun tavan lambası fiyatları mevcuttur. Sıcak yaz aylarında klima çalıştırmadan oturmak oldukça zordur. Klima almak size masraflı gelebilir. Bunun yerine uygun fiyatıyla tavan vantilatör lamba, tavana sabit lamba ihtiyacınızı fazlasıyla görebilir. Geniş pervane kanatları ve yüksek performansı yardımıyla dönerek hava akımı oluşturan modeller ortamı serinletir. Yaz aylarının kurtarıcısı olan bu ürünler hem aydınlatma sistemi hem de klima görevi görür. İki farklı cihazın özelliklerine sahiptir. Bunlar beyaz, siyah ya da tercih edeceğiniz herhangi bir renkle dekorasyon açısından her ortama rahatlıkla uyum sağlar. Siyah tavan lambası, beyaz, retro tavan lambası, kristal tavan lambası arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ürünü seçerken odanın genişliğini göz önünde bulundurmanız faydalı olur. Böylelikle kanat uzunluğuna da karar verebilirsiniz. Kendiniz için uygun olan aplik tavan lambası, bulut tavan lambası, lambiri tavan lambası modelini tercih edebilirsiniz. Kumanda vasıtasıyla çalışan bu ürünler oldukça kullanışlı ve konforludur. İster ofis ister okul veya evde tavan ışıklandırması kullanışlılık ve görünüm açısından önemlidir. Göz sağlığınıza zarar vermemesi gereken modellerin enerji tasarrufu yapması da önemli kriterlerden biridir. Dilediğiniz ürüne Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tavan Lambası Nasıl Sökülür?

Tavan lambasını sökmek için dikkat edilmesi gereken ilk nokta, elektrik bağlantısını kesmektir. Tavan lambasının bağlı olduğu şarteller indirilerek buraya gelen elektrik akımı kesilir. Vida kullanılarak montajı yapılan malzemenin sökülmesi için yıldız ya da düz olmak üzere farklı tornavidalar kullanılır. Tavana bağlantısı yapılan noktadaki tornavidalar yuvalarından çıkartılır. Elektrik iletilmesi için yapılan kablo bağlantıları yavaş ve dikkatli bir şekilde sökülür. Sökme işlemi yapılırken lambanın alt taraftan tutulması gerekir. Böylelikle düşme ve parçalanma gibi çeşitli riskli durumların önüne geçilir.

Tavan Lambası Açık Kalırsa Ne Olur?

Tavan lambasının açık bir şekilde unutulması beraberinde aşırı ısınma gibi problemleri de getirir. Elektrik enerjisinin sürekli olarak kullanılması faturalarda da yüklenmeye sebep olur. Aşırı ısınma ve yüklenme sonucunda ampulde meydana gelecek olan kısa devre gibi problemler, lambanın kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet verebilir. Bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için ışık kaynağı olan cihazların dikkatli bir şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Tavan Lambası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tavan lambası alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta; mekanın fizibilitesidir. Lambalar, geniş ya da dar alanları aydınlatmak üzere tasarlanır. Geniş alanlarda büyük boyutlu modeller tavsiye edilirken küçük alanlarda tekli tasarımlar önerilir. Verimli bir aydınlatma elde etmek için watt gücüne de dikkat edilmesi gerekir. Lambayla birlikte kullanılacak olan ampullerin enerji tasarrufu sağlayan seçenekler arasından seçilmesi tavsiye edilir. Renk olarak farklı sıcaklıklara sahip modeller bulunur. Kullanım alışkanlıklarına göre soğuk beyaz, beyaz ya da sıcak beyaz gibi çeşitli alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Avize, sarkıt gibi çeşitli modeller arasından tavan uzunluğuna uygun modelin seçilmesi gerekir. Dengeli bir görüntü için tercih edilen aydınlatma ürününün bu alanın boyutlarıyla uyum sağlaması önemlidir. Farklı özelliklere sahip lambalar arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek verimli bir aydınlatma performansı elde edebilirsiniz.