İlgili Kategoriler
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
İmzalı
Basım Dili
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Teneke Kitabı

" araması için 33 sonuç listeleniyor
Kollektif Teneke-yaşar Kemal

KollektifTeneke-yaşar Kemal

149 TL
Sepete Git

Sarsıcı Bir Mücadele Romanı Olan Teneke Trendyol'da!

Empati yeteneğinin gelişmesine katkı sağlayan kitaplar, geçmiş ile bugün arasında köprü vazifesi görür. Kitaplar, yazıldıkları döneme ışık tutarak okurları o dönemin belli başlı unsurları hakkında bilgilendirir. Teneke kitabında Çukurova'da yaşanan trajik olayları etkileyici bir anlatımla okura aktaran Yaşar Kemal, çeltik ağalarının zulmünü ve yeni atanmış bir kaymakamın mücadelesini anlatır. Siz de sınıfsal ayrım ve sistem mücadelesi gibi meselelere değinen Teneke kitabını okuyarak dönem hakkında fikir edinebilirsiniz. Farklı yayınevlerinin okurlarla buluşturduğu Teneke kitabı çeşitleri arasında kararsız kalmamak için gerçek kullanıcılar tarafından yazılan Teneke kitabı yorum yazılarını inceleyebilirsiniz. Onlarca farklı gerçek kullanıcının yazdığı Teneke kitabı tavsiye yorumlarını okuduktan sonra aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Bütçenize uygun bir Teneke kitabını seçerek kitaplığınıza etkisinden çıkamayacağınız bir roman ekleyebilirsiniz.

Kitapseverler Tarafından Çok Beğenilen Teneke Kitabı

Kitapseverler Tarafından Çok Beğenilen Teneke Kitabı

Türkiye'den Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilen ilk yazar olan ve romanları kırktan fazla dile çevrilen Yaşar Kemal'in 1955'te kaleme aldığı Teneke kitabı Anadolu'nun izlerini taşır. Adana'nın Çukurova ilçesini merkeze alan Teneke kitabı, uygun olmayan arazilerde bile pirinç yetiştirmeye çalışan çeltik ağalarının güçlerini kullanarak istedikleri her şeyi yaptırabileceklerine olan inançlarını çarpıcı bir gerçeklikle okura aktarır. Detaylı betimlemelerle döneme ait unsurları başarıyla aktaran Yaşar Kemal, çeltik ağlarının zulmüne maruz kalan karakterlerin duygularını derinden hissetmenizi sağlar. "Köylünün yoksulluk ve hastalıkla baş etmeye çalıştığı kasabaya atanan yeni kaymakam Fikret, onlar için bir çıkış kapısı olabilir mi?" sorusunu akla getiren eseri okurken 1940'lı yıllarla ilgili pek çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Teneke kitabını satın alma konusunda kararsızsanız gerçek müşterilerin yaptığı Teneke kitabı online yorumlarını inceleyebilirsiniz. Böylelikle okurlar tarafından çok beğenilen Teneke kitabıyla ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarına ulaşabilir, gönül rahatlığıyla kararınızı verebilirsiniz.

Sinemaya ve Tiyatro Oyununa Uyarlanan Tekene Kitabı

Sinemaya ve Tiyatro Oyununa Uyarlanan Tekene Kitabı

Kendine has üslubuyla onlarca eser yazan Yaşar Kemal'in yayımlanan ikinci romanı olan Teneke kitabında olay örgüsü, serim, düğüm ve çözüm şeklinde ilerler. Teneke kitabı, üretiminin kontrollü olarak yapılması gereken pirincin ve neden olduğu sıtma salgınının köylü ile çeltik ağaları arasında nasıl bir uçurum oluşturduğunu gösterir. İdealist bir kaymakamın sömürü düzeniyle mücadelesine odaklanan Teneke kitabı, Erden Kıral yönetmenliğinde 1979 senesinde Kanal ismiyle beyaz perdeye uyarlanır. Yaşar Kemal tarafından tiyatro metni olarak da kaleme alınan Teneke kitabı, roman ve tiyatro oyunu aynı kitapta yer alacak şekilde okura sunulur. Şiir, roman, makale, senaryo ve anı gibi farklı türlerde eserler veren Yaşar Kemal'in Teneke kitabını Anadolu'nun anlatıldığı kitaplarla ilgilenen arkadaşlarınıza da hediye edebilir, eş zamanlı olarak okuyarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Ekonomik Seçeneklerle Teneke Kitabı Fiyatları

Ekonomik Seçeneklerle Teneke Kitabı Fiyatları

Uzun yıllardır okurun beğenisine sunulan Teneke kitabının fiyatını belirleyen farklı unsurlar bulunur. Kitabın basım yılı, hangi yayınevi tarafından satışa sunulduğu veya ciltli olup olmaması fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alır. Aynı içeriğe sahip olan Teneke kitabı fiyatları yayınevlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İncelediğiniz kitap, yazarın diğer kitaplarıyla beraber bir set içinde satışa sunulduğunda tekli satılanlara göre daha yüksek fiyatlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Dilerseniz inceleme yaparken kitapları fiyatına ya da yayınevine göre filtreleyebilirsiniz. Araştırma yaparken incelediğiniz kitapları favorilerinize ekleyerek Teneke kitabı indirim haberlerinden kolayca haberdar olabilirsiniz. Yıl içinde yapılan çeşitli indirimlerle avantajlı fiyatlarla edinebileceğiniz Teneke kitabını sepetinize ekleyebilirsiniz. Türk edebiyatının önemli yazarı Yaşar Kemal'in etkileyici ve sürükleyici bir dille kaleme aldığı Teneke kitabının tüm çeşitlerini Trendyol'da kolay şekilde bulabilirsiniz.