placeholder
"

Tiner

" araması için 966 sonuç listeleniyor
HAN Sentetik Tiner 1500 ml
HANSentetik Tiner 1500 ml
(23)
Sentetik Tiner 1500 ml
49,90 TL
Sepete Git
TLT TİNER Sentetik Tiner 500 ml
TLT TİNERSentetik Tiner 500 ml
17 TL
Sepete Git
HAN Sentetik Tiner 0,513 Ml
HANSentetik Tiner 0,513 Ml
(7)
Sentetik Tiner 0,513 Ml
19,90 TL
Sepete Git
HAN Sentetik Tiner 0,256 Ml
HANSentetik Tiner 0,256 Ml
(6)
14,90 TL
Sepete Git
Sor Marine Akrilik Tiner 15 kg
KARGO BEDAVA
Sor MarineAkrilik Tiner 15 kg
1.986,59 TL
Sepete Git
Demarin Akrilik Tiner 15 Kg
KARGO BEDAVA
DemarinAkrilik Tiner 15 Kg
1.992,53 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tiner Çeşitleri ve Fiyatları Sizleri Bekliyor

Tiner; boya ve ona benzer maddelerde yoğunluğu azaltmak ve çözmek için kullanılır. Petrol ruhu, neft yağı, aseton gibi kimyasal içeriklerden oluşan sıvı çözücüler arasındadır. İngilizce “thinner” inceltici anlamında kullanılan bir kelimedir. Çeşitli kimyasalları ve ürünleri inceltmek ve tamamen çözme, temizleme, kaldırmada yaygın olarak kullanılır. Uygulamanın kolaylaşması ve eşit miktarda bir uygulama sağlamak için de tercih edilir. Çeşitleri arasında seçim yaparken tercih ettiğiniz boyaya uygun olanı seçmek önemli bir konudur. Boyanıza doğru olanı kattığınız zaman uygulamayı gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Solventli yani çözücü olan boyalar tiner ile inceltilebilir fakat solventsiz boyalarda durum aynı değildir su ile inceltme gereklidir. Boyaya katılmadan önce boya kutusunun üzerinde bulunan boya / tiner oranına bakarak ayarlama yapabilirsiniz. Malzeme oranına göre ayarlama yapılmadığı takdirde boya kalitesi bozulabilir bu da boyayı daha kolay ya da daha zor bir şekilde uygulamanıza sebep olur. Yoğun olarak uygulanan boyanın görüntü açısından da kötü durmasının yanı sıra kuruma süresi olarak da vakit kaybına yol açar. Gerekli miktardan fazla kullanıldığında ise boyayı uygulamak istediğiniz kısmın hayal ettiğiniz şekilde kapanması da pek mümkün değildir. Günümüzde çoğu kişi, yapılması gereken işlerinde kendi emeklerinin de bulunmasını istediğinden badana ve boya gibi işleri kendileri yaparlar. Bu işler bazen beklenmedik sakarlıklara ya da o alanda acemi olduğunuz için döküp saçmalara sebep olabilir, bu durumda en iyi kurtarıcı olarak tiner alabilirsiniz.

Farklı Alanlarda Kullanılan Tiner Çeşitleri

Farklı Alanlarda Kullanılan Tiner Çeşitleri

Tinerlerin birçok çeşitli ana maddelerden oluştuğu bilinir, ancak piyasada yaygın olarak kullanılan 2 çeşit vardır. Bunlar, sentetik ve selüloziktir. Epoksi tiner epoksi esaslı vernik ya da astarları inceltmek amacı ile kullanılır. Uygulama yapılırken, daha önce kullanılan malzemeleri ve yüzeyleri temizlemekte tercih edilir. Akrilik tiner akrilik bazlı boyaların, astarların ve verniklerin inceltilmesi ve temizlenmesinde etkilidir. Lake olanı ise termoplastik içerikli boyalarda bulunur. Termoplastiğin inceltilmesini sağlamak için organik uçuculara ihtiyaç vardır, lake olanı da bunu sağlar. Eskiden içerdiği kimyasallardan olan ester, aseton, keton yerine günümüzde daha sağlıklı alternetiflerini içerir. Fırın / Ksilen tiner, plastik şişelerin ve polyester içerikli giysilerin üretiminde kullanılır. Yanıcı özelliğe sahiptir daha çok endüstriyel alanlarda tercih edilir. Poliüretan tiner, poliüretan bazlı astarlarda, vernik ve boyaların inceltilmesi, temizlenmesinde görev alır. Tiner sentetik olarak boyaların ve verniklerin çözülmesinde, inceltilmesinde, temizlenmesinde tercih edilir. %90 - 95’i beyaz ispirtodandır. Geri kalan %5 - 10’u ise oluenden oluşur. Selülozik tiner selülozik bazlı astar, boya ve vernikleri inceltmek için kullanılan malzeme ve yüzeylerin de temizlenmesinde görev yapar. İçerisinde yaklaşık %75 oranında toluen ve %25 oranında ise diğer solventler mevcuttur. Kokusuz tiner D-30 sentetiktir, içeriğinden dolayı kokusunu etrafa yaymamasından adını almıştır. Çözücü olarak kullanılır. Zarar verme oranı diğerlerine göre düşüktür. Bunlar basit karışımlardan oluşur ama ham maddeler ve son ürün aşırı miktarda yanıcı veya parlayıcı olduğu için her zaman güvenli tesislerde üretim yapılması önemlidir. Farklı markaların ürünlerini bulabileceğiniz websitemizden aradığınız özellikteki çeşide sahip olabilirsiniz.

Kullanım Esnasında Sağlığınızı Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kullanım Esnasında Sağlığınızı Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tiner kullanmanızın gerekli olduğu tüm durumlarda tiner maskesi, tiner eldiveni kullanmak çok büyük önem arz eder. Günümüzde yaygın bir yöntem haline gelen ve herkesin hemen hemen uyguladığı boya işlemlerinden sonra elde kalan boyayı tiner ile temizlemeye çalışmak deri üzerindeki yağ tabakasını olumsuz bir şekilde etkileyerek bu tabakanın yok olmasına ve cilt problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Çocuklar, hamileler, kronik hastalığı bulunanlar boya sonrasında koku tamamen evden çıkana kadar o ortamda bulunmaktan kaçınmalıdır. Solunması durumunda akciğerlerde ciddi durumda tahribatlara neden olabilir. Boyayı uygulayan kendiniz ya da bir usta ise boya esnasında ortamın sıklıkla havalandırılması gereklidir. Bunlara dikkat edilmediğinde uyuşturucu etkiye sahip olduğu için bir süre sonra vücutta ve akıl işleyişinde uyuşukluklar meydana gelebilir. Kullanım esnasında sigara ya da farklı yanıcı aletler ile temas halinde parlama meydana gelerek yangın çıkabilir bu durum can kaybına kadar ilerleme gösterir. Uzun süreli kullanımda denge bozuklukları, baş ağrısı, baş dönmesi gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Vücuda ve akciğerlere zararından dolayı çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanması tavsiye edilir. Ellerle temas ettikten sonra eller bol su ile yıkanmalı ve ağız, göz ile temas ettirilmemelidir. Ettirildiği takdirde gözde yanma, bulanık görme gibi sorunlara sebep olur. Zehirlenme gibi durumlarda bulantı, kusma, ishal gibi belirtiler ortaya çıkar belirtilerin azalmasına muz, yoğurt, bal, sarımsak, fesleğen, limon ve zencefil gibi besinler yardımcı olur. Eğer belirtilerde azalma olmazsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlar ve Kampanyalar

Avantajlı Fiyatlar ve Kampanyalar

Trendyol, birçok tiner markasını müşterileriyle buluşturur. Kullanım miktarına göre tercih edilebilecek tiner 900 ml, 3 litre tiner, tiner 2 lt, tiner 5 lt, tiner 18 lt, tiner 12 lt miktarları olan kutular ile her bütçeye uygun olanını da sizlere sunar. Tiner fiyatları markalara ve litrelere göre değişiklik gösterir fakat her ne marka olursa olsun ulaşılabilir haldedir. Endüstriyel tiner satışı da yapılır. İhtiyaçlarınızı belirleyerek araştırmalarınızı buna göre yapabilirsiniz. Kullanılacak alana göre normal veya endüstriyel seçiminde bulunabilirsiniz. Kullanacağınız alanlara göre daha önceden satın almış müşterilerin yorumlarına bakarak tiner özelliklerine göre hangisinin performansı daha iyiyse ona göre tercih etme şansınız da bulunur. Ayrıca yorum ve değerlendirmeler sayesinde hangi çeşidin daha uygun olduğuna da kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Trendyol’da yağlı boya tiner seçeneği de mevcuttur. İhtiyacınıza ve kullanım alanınıza göre tiner 1 lt, 2 lt, 5 lt miktarlarından seçiminizi yaparak sipariş verebilirsiniz. Orta büyüklükteki bir alan için 5 litre yeterli olabilecekken daha büyük alanlarda 12 litre veya daha üstü boyuttaki tenekelerden tercih edebilirsiniz. Tiner bazlı boya seçeneklerine de direkt olarak Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Bu boyayı tercih ederek işlemler sırasında kendinize kolaylık da sağlarsınız. Fabrikalarda hazırlanan siparişler tiner dolum makinesi ile doldurulur. Tiner kutusu, tiner şişesi, tiner tenekesi saklamak için tercih edilen ideal yöntemlerdendir. Direkt olarak satın aldığınız kendi kutusu veya tenekesi içerisinde saklayabilirsiniz. Bu çeşitler aynı zamanda litre miktarına göre de belirlenir. İhtiyacınız ve isteğinize göre olan tiner pompası seçeneğine de filtreleyerek ulaşabilirsiniz. Pompa sayesinde tenekeden de kolayca gerekli olan miktarda ürünü alabilirsiniz. Genelde kalın plastikten üretilir ve kapağı metal, püskürtmeli biçimdedir. Bu şekilde uygulanması gereken alanda kullanımı daha rahat bir hale gelir. Tiner tabancası da kullanılabilir. Farklı ürün çeşitleri ile birçok kolaylık sunan Trendyol, tüm işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz ekipmanları ve gereçleri bir arada bulundurur. Dilediğiniz rengi seçmeniz ve ona uygun incelticiyi bulmanız Trendyol ile çok kolaydır. Tinerle ilgili aklınızdaki bütün soruların cevabını ürün yorumları ve özellikleri sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Böylece içiniz rahat ve bilgili bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda tiner ya da boya üzerindeki kullanma talimatlarını okuyarak ne kadar miktarda kullanacağınızı belirleyebilir; boyanızın kullanılamayacak duruma gelmesini önleyerek uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz.