placeholder
"

Toz Pastel

" araması için 1155 sonuç listeleniyor
Südor Toz Pastel Boya 12 Renk Bs-97
SüdorToz Pastel Boya 12 Renk Bs-97
(53)
Toz Pastel Boya 12 Renk Bs-97
36 TL
Sepete Git
Südor Toz Pastel 12 Renk
SüdorToz Pastel 12 Renk
(8)
Toz Pastel 12 Renk
65 TL
Sepete Git

Toz Pastel

Toz Pastel

Toz pastel boyalar ile istediğiniz resimleri canlı ve etkileyici biçimde ortaya çıkartabilirsiniz. Resim yapmayı seviyorsanız toz pastelleri kullanarak çok iyi sonuçlar alabilir, keyifle çalışabilirsiniz. Trendyol farkıyla geniş bir toz pastel ürün skalası sizler için sunuluyor. Tercih ve ihtiyaçlarınıza göre birçok toz pastel boya çeşidine uygun koşullarla sahip olabilirsiniz. Günümüzün popüler boya malzemelerinden olan toz pastel, kadifemsi yumuşak dokusu ile de çok seviliyor. Hobi veya ders aracı olarak kullanılabilen toz pastel boyalar, setler halinde satılıyor. Kategoride içerik, marka ve adet olarak değişen pastel boya setleri bulunuyor. Rengarenk pastel boyaların yer aldığı kutuların bir kısmı ise sadece tek rengin değişik tonlarını barındırıyor. Toz pastel ile resimler uzun süre ilk günkü canlılığını koruyabiliyor.

Toz Pastel Nedir?

Toz pastel boyalar sayesinde göz alıcı eserler yaratmanız mümkün oluyor. Toz pastel, çok yoğun renk pigmentleri, pudralı ve yumuşak dokuları ile bu ürün en sevilen boya malzemeleri arasında yer alıyor. Toz pastellerin yapısı tebeşire benziyor; yumuşak olanların içinde az bir bağlayıcı bulunuyor. Daha sert pastellerde ise bağlayıcılar daha yoğun kullanılıyor. Toz pasteller ile farklı teknikler aracılığıyla çalışılabiliyor. Özellikle canlı ve vurgulayıcı renkleri çok ilgi çekiyor; bu boyaları birçok kişinin favorisi haline getiriyor. Pastel boya çeşitlerinin en sevilenlerinden biri olan toz pasteller, resim yapmayı da kolaylaştırıyor. Bu konuda tecrübesiz olan kişiler bile toz pastel ile çalışmayı zevkli ve rahat bulduklarını ifade ediyorlar. Toz pastel resimleri uzun süre canlılığını koruyabiliyor.

Toz Pastel Boyaların Kullanım Alanları

Toz pastel boya ürünlerinin kullanım alanları oldukça geniştir ve bu bakımdan da resim severlere büyük kolaylık sağlıyor. Toz pasteller özellikle resme vurgu eklemek, renkleri daha canlı yansıtmak için tercih ediliyor. Yumuşak pasteller bu iş için daha ideal görülüyor. Portre çalışmalarında toz pasteller sıklıkla kullanılıyor. Resim dikkatli bir şekilde sabitlendiğinde toz pastel boyalar ile yapılan portrelerden istenen sonuçlar alınıyor. Boyanın tebeşire benzeyen yapısından ötürü resmin bozulabilme ihtimaline karşı sabitleme işlemini yapmak önem kazanıyor. Toz pasteller, birçok kişi tarafından desen çalışmalarında da kullanılıyor. Gölgeleme işlemlerinde de toz pasteller, en uygun boya malzemelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Resmin detay bölümlerinde toz pastel kalem, daha geniş alanlarında ise toz pastel boya kullanabilirsiniz. Farklı form ve etkileri bu boyalar ile vermeniz mümkün oluyor.

Toz Pastel Boyaların Kullanım Teknikleri

“Toz pastel nasıl kullanılır?” sorusunun cevabı olarak ise toz pastel boyalar farklı teknikler ile uygulanabiliyor. Toz pastel boyalar çoğunlukla ovalama yöntemi ile kullanılıyor. Bu teknikte pastel renkler parmakla ovalanıyor. Basit bir şekilde harmanlama yapılarak tek bir rengin elde edilmesi amaçlanıyor. Bu işlemi gerçekleştirirken pastel boyanın kırıntılarını ya da tozunu kullanabilirsiniz. Ovalamayı özel bir pastel yardımıyla da yapabilirsiniz ancak özenli olmanız ve abartmamanız önem taşıyor. Bazı sanatçılar ise renkleri belirtildiği şekilde karıştırmadan çalışmayı tercih ediyor; bu teknik ile daha gerçekçi ve ayrıntılı resimler ortaya çıkıyor. İsterseniz kuru pastellerin tozunu biraz suyla karıştırıp, suluboya tekniğine benzer biçimde de uygulama yapabilirsiniz.

Toz Pastel Boyaların Uygulanmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toz pastel boyalarla resim yapmak birçok kişi için eğlencelidir ancak bazı detaylara dikkat edilmemesi halinde çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Toz pastel boyaların yapısı gereği tozları yayılabiliyor; bu durum ise resim yaparken çizgilerin dışına taşırmaya yol açıyor. Aynı çizginin üstünden geçerek belirginleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Harmanlama yani ovalama tekniğini fazla kullandığınızda ise çok karışık bir görünüm oluşabiliyor. Pastel boyalarla yeni resim yapmaya başladıysanız özellikle farklı dokulu kağıtları deneyebilirsiniz. Pastel boyalar doğrudan kağıda sürüldüğü ve önceden bir palette karıştırılmadığı için geniş renk skalasına sahip setlerden daha fazla yararlanabilirsiniz. Pastel uygulamanızın daha kalıcı olması için sabitleyici kullanabilirsiniz. Kaliteli dokulu kağıt seçimi ise toz pastel resimlerin iyi görünmesinde önemli bir etken olarak değerlendiriliyor.

Toz Pastel Boya Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Toz pastel sabitleyici ile bitirdiğiniz resmin daha uzun süreli ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Toz pastellerin kağıda tutunma oranı yüksek olmadığı için sabitlememe yapılmaması halinde eserinizin bozulma ihtimali bulunuyor. Fiksatif olarak isimlendirilen özel resim sabitleyicileri Trendyol fırsatları ile sizlere sunuluyor. Toz pastel nasıl sabitlenir? ; yaptığınız resmi özel sprey şeklinde sabitleyiciler ile koruyabilir, onu daha canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Sabitleyici kullanmak, aynı zamanda resimlerin birbirlerine sürtünerek ya da herhangi bir temas halinde bozulmaması için de önem taşıyor. Aşırı fiksatif sıkmak ise resmin renklerini bozabiliyor ve parlaklığını yok ediyor. Kategoride farklı boyutlardaki toz pastel boya sabitleyiciler indirimli olarak satışa sunuluyor ve kısa sürede size teslim ediliyor.

Toz Pastel Boya için Özel Dokulu Kağıtlar

Trendyol kalitesi yüksek toz pastel boya kağıdı seçenekleri ile kullanıcı memnuniyetini ön sırada tutuyor. Toz pastel ile resim yaptığınızda istediğiniz etkiyi daha iyi şekilde vermek için özel geliştirilmiş dokulu kağıtları alabilirsiniz. Toz pastel boya uygulamaları dokulu kağıt üzerinde çok daha güzel sonuç veriyor. İndirimli olarak sahip olabileceğiniz toz pastel kağıdı, farklı renk ve ebatlar ile kategoride yer alıyor. Normal fon kartonları, özel geliştirilmiş mukavvalar, Bristol, resim kağıtları vb. alternatifleriniz bulunuyor. Toz pastel kağıtlarının rengi de çarpıcı bir resim için önem taşıyor. Mavi-gri, yeşil-gri, gri, pembe-gri vb. toz pastel kağıt renkleri sıklıkla tercih ediliyor. Kağıtta renk seçimi yaparken resim temanızı da dikkate almanız size yarar sağlıyor.

Kaliteli Toz Pastel Dağıtıcı Çeşitleri

Toz pastel boya ile çalıştığınız eserlerinizde harmanlama/ovalama tekniğini kullanıyorsanız, özel dağıtıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Bu dağıtıcılar ile kaynaştırma yöntemini etkili biçimde toz pastel resimlerinizde uygulayabilirsiniz. Özellikle kağıt pastel dağıtıcı kalem ve setleri bu konuda birçok avantaj içeriyor. Kategorideki kalemler, pastel gibi tozlu bir materyal ile çalışmalar yapıldığında, boyaları kağıt üstünde özenli bir biçimde dağıtmaya ve kaynaştırmaya yarıyor. Toz pastel dağıtıcı setler içinde farklı numaraları ve boyutları ile özel tasarlanan kalemler yer alıyor. Dağıtma işleminde parmak kullanmak yaygın bir teknik olmasına rağmen daha temiz ve kolay bir çalışma için dağıtıcı kalemlerden yararlanabilirsiniz. Toz pastel renkleri karıştırma, dağıtma ve harmanlama için Trendyol indirimleri ile bu kalemlere sahip olabilirsiniz.

Toz Pastel Boya Setleri

Toz pastel boya seti çeşitleri farklı özellikleri ile satışa sunuluyor. Set halinde üretilen toz boyaları ihtiyaç ve zevkinize göre seçebilir; Trendyol fırsatları ile bunlara sahip olabilirsiniz. Hobi olarak veya profesyonel, eğitim amacıyla resim yapan kişiler sıklıkla farklı renkleri karıştırarak çalışmayı tercih ediyorlar. Toz pastel boyalar ise yapıları itibariyle buna olanak sunmadıklarından genellikle geniş renk seçenekleri barındıran setler olarak satılıyorlar. Daha az sayıda boya içeren ürünler de uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. 12’li, 24’lü toz pastel boya setleri kategorideki favori ürünler arasında yer alıyor. Yaratıcı resim çalışmalarına keyifli bir yön veren pastel boyalar, farklı boyutlarda imal ediliyor. Normal ve uzun ebattaki boyalarla birlikte Trendyol farkıyla kaliteli markaların mini toz pastel boyaları da bulunuyor.

Resim yapmaya yeni başlayanlar için bile rahat ve neşeli çalışma fırsatı sunan toz pastel boyaların gövdeleri çoğunlukla özel bir kağıt ile kaplanıyor. Kağıdı kolayca sıyırabilir, etrafı kirletmeden boyaları kullanabilirsiniz. Pastel boyalar yumuşak, orta ve sert olarak ayrılıyor. Yumuşak pasteller daha fazla tercih edilse de sert pastel boyalar ile de birçok detaylandırma vb. işlemleri yapabilirsiniz. Seçilen resim temasına ve kullanılan zemine göre uygun alternatifleri Trendyol aracılığıyla bulabilirsiniz. Yumuşak/toz pasteller ise daha kullanışlı olmaları ve parlak renkleri nedeniyle avantaj sağlıyor. Bu yapıdaki toz pasteller ile resim yapmak birçok kişi için daha keyifli hale geliyor.

Toz pastel boya setlerinde 12’li ve 24’lü paketler dışında da seçenekler sunuluyor. Geniş çapta ve daha detaylı renk tonlarıyla uygulama yapmak istiyorsanız 36’lı, 48’li, 72’li setleri de tercih edebilirsiniz. Tam boy ve yarım boy olarak satın alabileceğiniz pastel boya setleri, yalnızca tek bir rengin farklı tonlarını içerecek şekilde de üretiliyor. Kahverengi tonlar, gri tonlar vb.tek renkle ayrıntılı çalışmak isteyenler, bu setleri de Trendyol kampanyaları sayesinde uygun fiyatlarla elde edebiliyorlar. Boya kaliteleri yüksek olan markaların ürünleri kategoride sizlerle buluşuyor. Malzemenin kalitesinin iyi olması ise yaptığınız resmin güzelliğini arttırıyor; çalışmalarınızdan daha iyi verim almanıza katkı sağlıyor. Toz pastel boyalarla resimlerinizde sınırsızca yaratabilir; aklınızdakileri etkileyici şekilde kağıda yansıtabilirsiniz.

Toz Pastel Kalem Seçenekleri

Kalem toz pastel çeşitleri çizim tekniklerine oldukça iyi uyum sağlıyorlar. Profesyonel ressamlar ve öğrenciler kuru ya da yağlı pastel türlerini de sıklıkla tercih ediyorlar ancak yumuşak yapıdaki toz pastel kalemler daha kullanışlı olarak değerlendiriliyor. Kullanıcılara birçok avantaj sunan soft kalem pasteller, Trendyol indirimleri ile memnuniyeti arttırıyor. Toz pastel kalem setleri farklı adet içerikleri ile satışa sunuluyor. Bu ürün kapsamında 12’li, 24’lü kalem set seçeneklerini kategoride bulabilirsiniz. Soft pastel kalemler, tozlu yapılarından dolayı birçok başka materyal ve karışımlar ile kullanılabiliyor. Hem çocuklar hem yetişkinler için çalışma kolaylığı sağlıyor; yumuşak kadifemsi dokusu ise ayrı bir keyif veriyor. Bu kalemleri kullanarak siz de becerilerinizden arzu ettiğiniz mükemmel sonuçları alabilirsiniz. Toz pastel kalemler özellikle detayları çizmek ve bunların üzerinde çalışmak bakımından ideal ürünler olarak görülüyor. Zengin renk pigmentasyonları, yüksek ışık haslığı ise diğer avantajları arasında bulunuyor.

Canlı ve Coşkulu Resimler için Toz Pastel Boya Avantajları

Toz pastel boyalar ile resim çalışmalarını sürdüren profesyonel ve amatörler birçok fayda sağlıyorlar. Toz pastel boyalar yapılarından ötürü tebeşire benziyor; özellikle yumuşak dokulular ile canlı ve coşkulu resimleri ortaya çıkarmak mümkün oluyor. Pastel boyalar aynı zamanda kapatıcı özellikleri ile de bazı kolaylıklar sağlıyor; örneğin koyu renklerin üstüne açık olanlar sürülebiliyor. Su bazlı boyalara göre toz pastellerin kapatıcılıkları kullanışlılığı arttırıyor. Toz pastel boya setleri hassaslıkla çalışmak için de olanak sunuyor; özellikle geniş yüzeyleri boyamak için biçilmiş kaftan olarak tercih ediliyor. Değişik kompozisyonları istediğiniz etki ve formlarda gerçekleştirebilir; bunu yaparken boyaların sağladıkları rahatlıktan memnun kalabilirsiniz.

Toz pastel boyaların yumuşaklıklıkları çalışırken parmaklarınızla iyi şekilde uyum sağlıyor. Bu boyaların ışığa dayanıklı olmalarından ötürü ise toz pastel resimler uzun süre canlılıklarını ve güçlü estetik görünümlerini koruyorlar. İnce detaylara, geniş alanlı motiflere, hassasiyet isteyen yerlere toz pastel boya uygulamaları yapılabiliyor. Renk pigmentlerinin yoğunluğu canlılığı arttırıyor. Yumuşak pastel çalışmalarında orta ve sert olanlara göre daha fazla parlaklık oluşuyor. Fiksatif ( Sabitleyici sprey ) ile toz pastel boyaların kalıcılığı ve güzellikleri basit bir şekilde pekiştiriliyor. Hem ekonomik hem de kullanım çeşitliliği olarak pastel boyalar size çok sayıda seçenek sunuyor. Toz pastel boyaları yan tutarak geniş yüzeylerde hassaslıkla çalışabilir veya kalem gibi kullanarak çok güzel dokular oluşturabilirsiniz. Farklı stil ve tercihlere göre değişik yöntemlerle toz pastel resim yapma olanağınız bulunuyor.

Çocuklarınız için Toz Pastel Boyalar

Resim yapmayı seven çocuklar, toz pastel boyalar ile yaratıcılıklarını konuşturuyorlar. Birçok çocuk resimle uğraşmayı çok seviyor ve hayal güçlerini rengarenk boyalarla kağıda yansıtıyor. Pastel boyalar ise onların en çok keyif aldıkları resim malzemeleri arasında yer alıyor. Genellikle yağlı pastel boyalarla çalışan çocuklar artık yumuşak, kadife dokusu ile toz pastel boyalara da büyük ilgi gösteriyorlar. Trendyol aracılığıyla çeşitli pastel boya markalarının ürünleri, çocuklarınıza keyifle ve güzel resim yapmaları için seçenekler sunuyor. Özellikle toz pasteller ile yeni çalışmaya başlayan çocuklar 12’li veya 24’lü pastel setleri ile harika resimler yaratıyorlar. Hayal gücünü ve becerileri geliştirmek açısından da çok faydalı olan resim çalışmaları için çocuklarınıza kaliteli toz pastel boya setlerini indirimli olarak alabilirsiniz.

Ressam ve Amatörlere Yüksek Kalitede Toz Pastel Boyalar

Trendyol avantajları ile satışa sunulan toz pastel boyalar farklı özellikleri doğrultusunda birçok kesime hitap ediyor. Profesyonel olarak çalışan ressamlar için kalitesi daha yüksek, geniş içerikli toz pastel boyalar kategoride yer alıyor. Öğrenciler, grafikerler, tasarımcılar ve hobi olarak resme merak duyanlar için de çok sayıda boya seti çeşidi bulunuyor. Pastel boyalar, sabitleyiciler, toz pastel kalemler, pastel fırçaları, dokulu kağıt, altlık-şövale, dağıtıcılar, resim çantaları vb. malzemeler bu sanat için ihtiyacınız olan birçok şeyi karşılıyor. Toz pastel boya ile çalışılırken dik duran şövale veya altlık kullanılması temiz bir görünüm için fayda sağlıyor. Toz pastel boya fiyatları ise Trendyol fırsatları kapsamında sizleri memnun bırakıyor!

Avantajlı Toz Pastel Boya Fiyatları

Toz pastel boya çeşitleri ile resimdeki yeteneklerinizi üst noktaya taşıyabilir, keyifle yapacağınız uygulamaların tadını çıkarabilirsiniz. Ürünleri uygun fiyatlarla satın almak ise Trendyol’un size sunduğu avantajlar arasında bulunuyor. Toz pastel fiyatları birkaç faktör tarafından belirleniyor. Bunlardan biri ürünün markası oluyor; kalitesine göre toz pastellerin fiyatları değişiyor. Ürünler genellikle set olarak satılıyor; dolayısıyla her birinde kaç tane boya olduğu da fiyatı belirliyor. 12’li, 24’lü, 36’lı, 48’li, 72’li gibi farklı adetlerde boya bulunan setler değişen fiyatlarla sizlere sunuluyor. Toz pastel boyalarda önceden boyaları karıştırıp, kağıda bunu aktaramadığınız için geniş renk yelpazesine sahip setleri seçmeniz size yarar sağlıyor. Toz pastel boyaların yarım veya tam boyutta olması da fiyatları etkiliyor.

Toz pastel boyalara ve ilgili tüm resim materyallerine Trendyol kampanyaları sayesinde indirimli olarak sahip olabilirsiniz. Kategoride sıklıkla fiyat fırsatlarından yararlanma şansı sunuluyor. Yumuşacık dokusuyla kullanım rahatlığını ve zevkini yaşatan soft toz pastel boyalar, canlı renkleri ile de çok sayıda kişiyi cezbediyor. Toz pastel sabitleyici, dağıtıcı ve kağıt çeşitleri ise geniş bir skalada sunuluyor. Uygun fiyatlarla bu ürünleri satın alabilir, resminizi daha da güzelleştirirken, kullandığınız yöntemleri geliştirebilirsiniz. Toz pastel boyalar ile yaratıcılığınızı yansıtan manzara, doğa, hayvan, çiçek, yaşam stili gibi birçok resim temasını etkileyici biçimde sunabilirsiniz. Toz pastel boya setleri; çeşitlilikleri, renk yelpazelerinin genişliği, farklı kalite düzeyleri ile ister amatör ister profesyonel olun teknik ve diğer resim gereksinimlerinizi iyi biçimde karşılıyor.