Fiyat
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Yaş
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Trafik Lambası

" araması için 108 sonuç listeleniyor

Farklı Dekorasyon Sevenlere Özel Trafik Lambası Modelleri

Trafik lambaları günlük hayatta oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Özellikle de araç trafiğinin yüksek olduğu alanlarda trafik lambalarının önemi artmaktadır. Bu lambalar hem yaya için hem de sürücü için oldukça önemlidir. Her iki tarafında güvenli bir şekilde yola devam edebilmeleri için bu trafik lambalarının kullanılması gerekmektedir. Bundan dolayı da günümüzde pek çok yerde bu ürünlerin kullanımına rastlamak mümkün olmaktadır. Bu ürünlerin farklı çeşitleri de olduğu gibi günümüzde genellikle üç renkli LED’li trafik lambası kullanılmaktadır. Işıklar kırmızı, yeşil ve sarı olmaktadır. Kırmızı renk dur komutunu temsil etmektedir. Sarı rengi hazır ol demektir. Yeşil ise geç komutunu vermektedir. Hem yayalar hem de sürücüler için durum böyle olmaktadır. Kırmızı renk yandığında sürücüler durup yayalar geçmekte yayalara kırmızı renk yandığında ise sürücüler geçip yayalar beklemektedir. Sarı renk sayesinde ise hazır ol pozisyonuna geçilmektedir. Genellikle sürücülerin ve yayaların trafik lambaları aynı olmamaktadır. Durumların karışmaması için yaya trafik lambaları da kullanılmaktadır. Yaya işaretinin olduğu bu lambalar sayesinde yayalar sürücü lambalarının yönergelerinden ziyade kendi yönergelerini beklemektedir. Yani hem yayalar için hem de sürücüler için farklı üretilen trafik lambaları kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bazen iki led ışıklı trafik lambaları da kullanılabilmektedir. Genellikle yayalar için üretilen trafik lambaları iki ışıktan oluşmaktadır. Yani trafik lambalarının özellikleri amaçlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yalnızca levha şeklinde olan trafik lambaları da bulunmaktadır. Bunların yanı sıra trafik lambaları günümüzde yalnızca sokaklarda kullanılmamaktadır. Baskı şeklinde birçok yerde kullanılabilmektedir. Örneğin okul öncesi çocuklara trafik lambaları öğretilebilmesi adına okul öncesi trafik lambası maket şeklinde yapılmaktadır. Bu maket üzerinden çocuklar trafik lambasını, lambada bulunan renkleri ve bu renklerin anlamlarını öğrenebilmektedir. Bunun dışında trafik lambaları baskı halinde tişört, yastık gibi ürünlerde kullanılabilmektedir. Hatta trafik lambası biçiminde üretilen yastıklar bile bulunabilmektedir. Yastık, tişört gibi ürünlerin dışında telefon kapaklarında da trafik lambalarının şeklini görebilmek mümkündür. Yani ana kullanım alanları dışında gerek biçim şeklinde gerekse baskı şeklinde birçok farklı yerde insanlar tarafından kullanılmaktadır.

Yollardan Dekorasyona Kadar Kullanılabilecek Farklı Trafik Lambaları

Yollardan Dekorasyona Kadar Kullanılabilecek Farklı Trafik Lambaları

Trafik lambalarının genel amacı yollarda yayaların ve sürücülerin belli ışık sistemi ile geçişlerini düzenlemek ve bu sayede geçişleri çok daha güvenli haline getirmek olmaktadır. Belli bir ışık sistemi bulunan bu trafik düzenleme araçlarının kullanımı yayalar ve sürücüler için oldukça önemli olmaktadır. Çünkü trafik lambaları sayesinde karşıdan karşıya geçmek veya yayanın bulunduğu bir yerde düzgün bir şekilde araba sürebilmek daha güvenli hale gelmektedir. Bu trafik lambalarının yayalar ve sürücüler için farklı çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca boyut ve güç anlamında da farklı çeşitleri vardır. Küçük trafik lambası olduğu gibi daha büyük trafik lambası da bulunabilmektedir. Ya da ışıklandırma güçleri anlamında trafik lambaları aralarında değişkenlik içermektedir. Bazı trafik lambaları tekli sinyal verici olarak üretilmektedir. Bu tip trafik lambaları ile de günlük hayatta sıklıkla karşılaşılmaktadır. Tüm bunların dışında trafik lambaları yalnızca yollarda kullanılmamaktadır.

Trafik Lambası Fiyatları

Trafik Lambası Fiyatları

Trafik lambaları kategorisinde pek çok ürün bulunmaktadır. Bunun sebebi hem trafik lambalarının farklı çeşitlerinin olması hem de bu ürünlerin farklı alanlarda farklılaştırılarak kullanılmasıdır. Trafik lambaları gerek boyut gerekse güç anlamında farklılıklar içermektedir. Bazı trafik lambaları ikili olurken bazıları ise üçlü olmaktadır. Bunun yanı sıra tekli sinyal veren led ışıklı trafik lambaları da bulunmaktadır. Bu gibi sebeplerden trafik lambası çeşitleri oldukça fazla olmaktadır. Yayalar için ayrı sürücüler için ise ayrı olduğundan dolayı ya da bazı noktalarda tek sinyalli trafik lambaları kullanılabildiğinden dolayı bu çeşitliliğin olması son derece doğal bir durum olmaktadır. Bu çeşitlilik sebebiyle piyasada trafik lambası fiyat skalası oldukça geniştir. Ürünlerin boyutu, özellikleri ve işlevi fiyatın değişkenliği etkileyen önemli unsurlardandır. Ekstra özellikler yüklendikçe fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Bu sebepten dolayı net bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün olmamaktadır. Ayrıca trafik lambaları yalnızca yollarda kullanılmamaktadır. Bazen trafik lambaları sembolik olarak dekorasyon gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Örneğin yastıkların üzerine trafik lambası baskısı yapılabilmektedir. Ya da aydınlatma tercihlerinde kişiler trafik lambası şeklinde bir aydınlatma tercih edebilmektedirler. Bunların yanı sıra okul dönemi çocuklarına trafik eğitimi verilirken bu lambaların maketlerinden yardım alınmaktadır. Bu sayede öğrenciler çok daha rahat bir şekilde bu ürünlerin işlevlerini öğrenebilmektedir. Yani trafik lambaları işlevleri bakımından birçok çeşidi ayrılmaktadır. Bu sebepten dolayı trafik lambası fiyat aralığından bahsetmek mümkün olmamaktadır. Satın alınacak olan ürünün özellikleri fiyatlarda değişkenliğin olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca trafik lambası kategorisinde ikaz lambası gibi farklı ürünlerde bulunduğundan dolayı bu ürün kategorisindeki fiyat skalası oldukça geniştir. Tüm bu sebeplerden dolayı trafik lambası veya trafik lambası baskısından ya da şeklinde ürün arayışında olan kişilerin fiyat bilgisi için kategoriyi incelemesi gerekmektedir. Yani bu kategori içerisinde farklı güçlere sahip tekli, ikili, üçlü ledlerden oluşan trafik lambaları bulunabileceği gibi trafik lambası şeklinde olan dekoratif ürünleri veya baskılı ürünleri bulabilmek de mümkün olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra LED’li flaşör lamba, polis tepe lambası, ikaz lambası gibi ürünlere de bu kategori içerisinde rastlamak mümkündür.

Trendyol ile En Güzel Tactical Pantolon Modelleri

Trafik Lambası Çeşitleri için Trendyol

Ana amaçları yollarda geçişi düzenlemek olan trafik lambaları farklı yerlerde de karşımıza çıkmaktadır. Örneğin çocuklara bu lambaları öğretebilmek için maket trafik lambası üretilmektedir. Bu ürün üzerinden çocuklara trafik lambasının renkleri ve bu renklerin anlamları öğretilebilmektedir. Özellikle de okul öncesi çocuklar için bu oldukça iyi bir yöntem olmaktadır. Bunun dışında trafik lambaları karşımıza bir kitabın konusu olarak bile çıkabilmektedir. Bu da genellikle ilkokuldaki çocuklara okutulmaktadır. Çocuklarda trafik lamba bilincinin oluşması için bu kitaplardan da destek alınabilir. Trafik lambaları eğitim dışında dekorasyon ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Bu lambaların şekli ve tipleri esas alınarak üretilen pek çok yastık bulunmaktadır. Dekoratif amaçla kullanılan bu yastıklar oldukça iyi durmaktadır. Trafik lambası yastık dışında telefon kılıflarında da kullanılabilmektedir. Trafik lambası baskısıyla ve birçok farklı modele uyan çeşidiyle bu kılıflar da insanlar tarafından tercih edilebilmektedir. Bu ürünlerin baskıları tişört gibi giyim sektörünün ürünlerinde de kullanılabilmektedir. Yani trafik lambaları yalnızca yollarda karşımıza çıkmamaktadır. Yolların dışında görselleri ve şekilleri ile ev dekorasyonunda giyim sektöründe ve trafik lambalarının işlevini öğretmek amacıyla eğitimde de kullanılabilmektedir. Bundan dolayı da trafik lambası kategorisinde pek çok farklı ürünü bulabilmek mümkündür. Farklılıkların sebebi ürünün özelleştirilmiş kullanım amaçları, boyutları, işlevleri olmaktadır. Yoksa trafik lambalarının genel amaçları belli ışık sistemi ile araç ve yayaların geçişlerini düzenlemek olmaktadır. Ama giyim, dekorasyon gibi farklı alanlarda da kullanılabildiğinden trafik lambası kategorisi son derece zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu kategori içerisinden kişiler oldukça kolay bir şekilde aradıkları ürünleri bulabilmektedir.