placeholder
"

Uçlu Kalem Seti

" araması için 2434 sonuç listeleniyor

Uçlu Kalem Seti

Uçlu Kalem Seti

Yazı yazarken ve resim çizerken kullanabileceğiniz birçok çeşit kalem bulunur. Kurşun kalemlerin yanı sıra renkli kalemler, keçeli kalemler, tükenmez kalemler ve fırça uçlu kalemler gibi birçok kalem çeşidi hem yazılarınızı yazarken, hem de gerek kağıdın gerekse porselen ya da ahşap gibi birçok nesnenin üzerine figürlerinizi çizebilirsiniz. Kalem çeşitlerinin yanı sıra kalemlerin uçları da oldukça önemlidir. İnce uçlu kalemler, fırça uçlu kalemler ve kesik uçlu kalemler bulunur ve hepsinin kullanım yeri değişir. İhtiyacınız olan uçlu kalemlere set halinde de sahip olabilir ve tek seferde bütün kalem ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Uçlu kalem seti çeşitlerinin içerisinde her ihtiyaca uygun uçlu kalemler bulunur. Bu setlerin içerisindeki uçlu kalemler model olarak birbirinden farklılık gösterir ve her setin içerisindeki uçlu kalemleri değişik nesneler üzerinde kullanabilirsiniz. Bu setlerden bazıları, ince uçlu kalem seti, fırça uçlu kalem seti ve kesik uçlu kalem seti olarak sayılabilir. Her ihtiyaca uygun uçlu kalem seti bulunur. Mesela, kaligrafi çalışmalarınız için kesik uçlu kalem setine sahip olabilirsiniz. Bu setlerin içerisinde farklı renklerde uçlu kalemlerin bulunmasının yanı sıra, her sette farklı sayıda uçlu kalem bulunur. 2 adet uçlu kalemin bulunduğu uçlu kalem setlerin yanı sıra, 100, 200 ve hatta 500 kalemin dahi bulunduğu uçlu kalem setleri bulunur. Bu sayede herkese ve her ihtiyaca uygun uçlu kalem setine tek tık ile sahip olabilirsiniz. Uçlu kalemlerin kullanım yerleri ise okul defterinden taş boyamaya, akıllı tahtaya not almaktan kaligrafiye kadar birçok yerde kullanıma uygundur. Fakat her kullanım yeri için özel olarak farklı uçlu kalemler bulunur. Sadece uçlu kalem setlerinin içerisindeki kalemlerin rengi ve adedi değil, aynı zamanda ince uçlu ya da kesik uçlu gibi hangi uca sahip olduğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Uçlu kalem setleri bu yüzden çok çeşitlidir ve çoklu olarak satıldıkları için de daha uygun fiyatlıdır.

Eski zamanlardan beri kullanılan kurşun kalemler zamanla teknolojik gelişmelere maruz kalarak uçlu kurşun kalem halinde de kullanılır hale geldi. Bu uçlu kurşun kalemlerin klasik kurşun kalemlerden bazı farklılıkları bulunur. Kurşun kalemler sadece tek uç seçeneğine sahip olup, ucu azaldığında kalemtıraş yardımıyla ucu çoğaltılır ve sivriltilir, fakat zamanla kalemtıraş yardımıyla açılan kurşun kalemler küçülerek kullanılamaz hale gelir. Uçlu kurşun kalemler ise 0.5 uç, 0.7 uç ve 0.9 uç gibi kalınlıklara sahiptir ve bu uçlar yardımıyla yazılar yazılır, eskiz ya da karakalem çalışmaları yapılır. Kullandıkça biten uçların yerine ise kaleme uygun kalınlıkta yeni uç takılarak kalem kullanılmaya devam eder. Bu uçlu kalemler ise dışta pembe, mavi ya da bordo gibi değişik renklere sahip olurken, içine konulan uçlar ise başka renkte olabilir. Ekseriyetle siyah uç ile kullanılan bu uçlu kalemlerin aynı zamanda mavi ya da sarı gibi değişik renklerde uç seçenekleri ayrıca satılır. 0.5 uç ince bir uç olmakla beraber, 0.7 ve 0.9 uçlar daha kalın uç çeşitleridir. Her uç kendine uygun uçlu kaleme takılarak kullanılır. Bu uçlu kurşun kalemleri deftere yazı yazarken ya da kağıda not alırken rahatlıkla kullanabilir, hata yapılan yerlerde ise silgi yardımıyla hatalar silinebilir. Uçlu kurşun kalem setlerinde ise farklı uçlarda kurşun kalemler bulunur. Oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan bu uçlu kurşun kalemlerinin ise istediğiniz kalınlıkta olanına ve istediğiniz adette bulunan uçlu kalem setine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 2 adet 0.7 uçlu kalem seti ya da 50 adet 0.5 uçlu kalem seti gibi içerisinde farklı adetlerde bulunan her uçlu kalemin seti bulunur. Uygun fiyatlarla Trendyol uygulaması üzerinden tek tık ile uçlu kalem setini edinebilirsiniz. Özellikle öğrencilerin işine yarayan bu uçlu kalemleri uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu uçlu kurşun kalemler kolay kolay zarar görmez, kırılmaz ve bu sayede uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Uçlu kurşun kalemlerinin arka tarafında genelde küçük bir silgi bulunur ve bu silgi yardımıyla hatalı yazımları silerek düzeltebilirsiniz. Bu silginin olduğu kısmı çıkararak kalem için kurşunu kolaylıkla yerleştirebilir ve tekrar kapatarak yazmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ucun çıktığı ön kısımdan da kalem ucunu yerleştirerek yazmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede uçlu kurşun kalemleri pratik bir şekilde ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uçlu kurşun kalem setlerinde ise çok sayıda uçlu kalem bulunduğu için bazılarını yedek kalem olarak kullanabilirsiniz ya da o anda ihtiyacı olan birisine ödünç olarak verebilirsiniz. Çoklu olduğu için de bu uçlu kurşun kalem fiyatları tekli satılan kurşun kalemlere nazaran daha uygun fiyatlara satılabilir. Her uçlu kurşun kaleminin içinde farklı uca sahip kurşun kalemler olduğu için, uçlu kurşun kalem setini almadan önce hangi kalınlıkta uca ihtiyaç duyan kalemlerin sette bulunduğuna dikkat etmeniz tavsiye edilir.

İnce Uçlu Kalem Seti ve İçerisindeki Kalemler

Keçeli kalemlerin, renkli kalemlerin ve tükenmez kalemlerin ince uçlu çeşitleri bulunur ve günlük hayatta birçok alanda işinize yarayan ürünlerdir. Resmi evrakları doldururken ince uçlu tükenmez kalem seti, defterinize not alırken ince uçlu renkli kalemler ve bir hobinizle ilgilenirken ince uçlu keçeli kalemler işinize yarayabilir. Böyle zamanlarda da gerek yedekte aynı tip bir kalem bulunsun isteyebilir, gerekse farklı renklerde kaleme ihtiyacınız olabilir. Bu sebeple bu kalemleri set halinde tek seferde almak hem ihtiyacınızı tek seferde karşılamanızı sağlar, hem de tekli alımdan daha uygun fiyata çok sayıda kaleme sahip olmanıza olanak verir.

İnce uçlu renkli kalem seti sayesinde farklı renklerdeki birçok ince uçlu kaleme tek seferde sahip olabilirsiniz. Bu kalemler ile gerek defterinize ya da not kağıdınıza rengarenk yazılar yazıp notlar alabilirken, gerekse porselen ya da seramik ürünlerin üzerine yazılar yazıp istediğiniz figürleri çizebilirsiniz. İnce uçlu renkli tükenmez kalem seti günlük hayatınızda da, iş ya da okul hayatınızda da çoğu zaman işinize yarayacak bir üründür. Bu setin içerisinde siyah ya da mavi gibi klasik tükenmez kalemlerin yanı sıra, pembe ve sarı gibi değişik renklerde de ince uçlu tükenmez kalemler bulunur. Mesela, öğrenciler ders çalışırken değişik renklerde yazılar yazarak ya da konu başlıkları atarak çalışacakları notları daha ilgi çekici hale getirebilir. Bu sayede çalışacakları konuları daha kolay öğrenerek sınavlarında daha başarılı olabilirler. İnce uçlu tükenmez kalem setinin içerisindeki mavi ve siyah kalemler sayesinde de resmi evraklarınızı doldurabilirsiniz. Başka bir örnek ise, seramik ve porselen gibi sanatlarla ilgilenenler için ürünlerini ürettikten sonra üstüne çeşitli figürler çizmek ya da yazılar yazmak için renkli tükenmez ya da keçeli kalemlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu kalem setlerinin içerisinde bulunan kalemler sayesinde değişik renklerde ürünlerini süsleyebilir, daha canlı ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

İnce uçlu keçeli kalem seti içerisinde, tıpkı ince uçlu renkli kalem seti gibi hemen her renkte ince uçlu keçeli kalem bulunur. Özellikle taş boyama, cam süsleme ya da seramik süsleme gibi sanatlarla ilgilenenlerin ihtiyacı olan farklı renklerde keçeli kalemlerin bulunduğu bu setler ile süsleme işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Örneğin taş boyama sanatıyla ilgilenenler için ince uçlu keçeli kalemler elzem ürünlerdir, çünkü halihazırda ufak boyutta olan çakıl taşına ince uçlu kalemler ile hayvan ya da çiçek figürleri daha kolay çizilebilir. Bu figürler çizildikten sonra ise akrilik boya ve ince uçlu fırçalar yardımıyla çizilen figürlerin içerisi boyanır. Bunun yanı sıra, seramik ya da porselenden bardak, tabak ve saksı gibi ufak ya da büyük ürünler üretip üzerlerine yazı yazmak ve aynı şekilde figür çizmek için de ince uçlu keçeli kalemlere ihtiyaç duyulur. Sadece bu tarz hobilerle ilgilenenler değil, öğrenciler için de ince uçlu keçeli kalemler oldukça kullanışlıdır. Deftere not alırken ince uçlu renkli tükenmez kalemlerin yanı sıra, ince uçlu keçeli kalemler ile de kolayca başlık atılabilir ve deftere yazılanlar daha ilgi çekici hale getirilebilir. Bu kalem setlerinin içerisinde de siyahtan sarıya, maviden kırmızıya hemen hemen her renkte ince uçlu keçeli kalem bulunur.

Fırça Uçlu Kalem Seti ile Daha Kalın ve Belirgin Yazılar

Fırça uçlu kalemler ince uçlu kalemlerin aksine daha kalın yazılar yazmaya yararlar. Akıllı tahta kalemleri de genellikle fırça uçlu üretilirler, bu sayede öğretmenler tahtaya yazdıklarında yazılar daha belirgin görünür ve tahtadan uzak öğrenciler de tahtadaki yazıları rahatlıkla okuyabilir. Fırça uçlu kalem seti çeşitlerinin bazılarında fırça uçlu keçeli kalemler bulunurken, bazılarında fırça uçlu tükenmez kalemler bulunur. Bu kalem setlerinde de ince uçlu kalem setlerinde bulunduğu gibi hemen her renkte kalem bulunur. Gerek öğrenciler için, gerekse hobiciler için uygun fırça uçlu kalemler vardır. Porselen, cam ya da seramik gibi sanatlarla ilgilenenler bazen büyük ebatlarda ürünler üretirler ve ürettikleri ürünün üzerine daha belirgin yazılar ile figürler çizme ihtiyaçları olur. Bu durumda da fırça uçlu keçeli kalem seti ya da fırça uçlu tükenmez kalem seti yardımlarına koşar. Bu tarz kalemler ile ürünleriniz üzerine daha kalın ve belirgin figürleri rahatlıkla çizebilirsiniz.

Kaligrafi ve hüsni hat sanatıyla ilgilenenler için özel olarak üretilen kesik uçlu kalemler ile kağıt üzerine güzel yazı yazma sanatını uygulayabilirsiniz. Bu sanatlar için tükenmez kalemler yerine kesik uçlu kalemler tercih edilir, çünkü bu kalemler sayesinde yazılarınızı daha düzgün ve sanatsal bir şekilde yazabilirsiniz. Kesik uçlu kalem seti ile tek seferde birçok kesik uçlu kaleme sahip olabilir, bir kalem eskidiğinde ve güzel yazı yazmak için elverişsiz hale geldiğinde set içerisinde bulunan diğer kalemler ile sanatınızı icra etmeye devam edebilirsiniz. Bu sayede uzun seneler boyunca güzel yazı yazma sanatını icra edebilirsiniz.

Beyaz tahtaya, bir diğer ismiyle akıllı tahtaya yazmak için mürekkepli uçlu kalemlere ihtiyaç duyulur. Bu kalemlerden bazıları kalın uca sahipken, bazıları ise ince uçludur. Beyaz tahta üzerine yazmak için siyah, mavi ve kırmızı gibi mürekkepli uçlu kalemlere ihtiyaç duyulur ve uçlu kalem setlerinin içerisinde farklı renklerde ya da aynı renkte birçok tahta kalemi bulunur. Bu uçlu tahta kalem setleri sayesinde sürekli tahta kaleminizi doldurmak için mürekkep arayışına girmenize ya da farklı tahta kalemi almanıza gerek kalmaz. Bir tahta kaleminin mürekkebi bittiği zaman, set içerisindeki başka bir tahta kalemi ile tahtaya yazmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu kalem setlerinin bazılarının içerisinde farklı renkte tahta kalemleri bulunur. Bu sayede başlıklar için kırmızı tahta kalemi kullanabilirken, normal yazı yazmak için de siyah ya da mavi gibi diğer renklerdeki tahta kalemleri yardımıyla tahtaya notlarınızı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, tahtaya resim çizmek için de farklı renklerde bulunan uçlu tahta kalem setleri sayesinde tahtaya istediğiniz figürleri çizebilir ve içlerini boyayabilirsiniz.

Uçlu Kalem Seti İçerisinde Bulunan Kalemlerin Adedi ve Fiyatları

Her uçlu kalem seti içerisinde farklı sayıda uçlu kalem bulunur. Bazı uçlu kalem setlerinde sadece 2 adet uçlu kalem bulunurken, bazılarında ise 50, hatta 100 tane uçlu kalem bulunur. İhtiyacınıza göre uçlu kalemi belirledikten sonra istediğiniz adette uçlu kalem bulunan setlerden birine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu uçlu kalem setlerinin içerisinde bulunan kalemlerin renkleri de birbirinden farklılık gösterir. Bazı uçlu kalem setlerinde sadece tek renk aynı tip uçlu kalem bulunurken, bazılarında ise çoklu renklerde uçlu kalemler bulunur. Bu renkler de her sette farklılık gösterir. Bu sebeple, uçlu kalem seti edinmeden evvel, ihtiyacınız olan uçlu kalemin bulunduğu setin yanı sıra, set içerisinde bulunan kalemlerin adedine ve renklerine de dikkat etmeniz tavsiye edilir. İstediğiniz uçlu kalem setinin ürün açıklamasında ise bu konulardaki detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Bazı uçlu kalem setlerinde tek renkte birçok kalem bulunur. Mesela siyah ya da mavi uçlu tükenmez kalem setleri bunlardan biridir. Çünkü uçlu kalemler arasında en çok tercih edilen ve işe yarayan ürünlerden biri bu uçlu kalemdir. Bu yüzden uzun süreli kullanım için 50 adet kırmızı uçlu tükenmez kalem setini ya da 100 yüz adet siyah uçlu tükenmez kalem setini kolaylıkla edinebilirsiniz. Bir diğer örnek ise, içerisinde 3 farklı renkte bulunan beyaz tahta kalemleridir. Sadece içerisinde bir adet mavi, bir adet kırmızı ve bir adet siyah uçlu beyaz tahta kalemi bulunan uçlu kalem seti ise bir beyaz tahtaya yazmak için uygun bir kalem setidir. Bu gibi birçok renkte, adette ve kullanım amacına uygun uçlu kalem setlerine Trendyol uygulaması üzerinden kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Uçlu kalem seti fiyatı tekli satılan uçlu kalem fiyatlarına nazaran daha uygun fiyatlı olabilir. Çünkü set halinde satılan ürünler tek tek satılan ürünlere nazaran kampanyalı olarak satışa konulabilirler. Bu sayede istediğiniz uçlu kalem setine uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ister uçlu tükenmez kalemi seti satın alın, ister kesik uçlu kalem seti, her halükarda fiyatları bütçenizi sarsmaz. Çünkü kalemler her yaştaki insanın gerek okulda ya da işyerinde, gerekse evinde ya da hobisiyle ilgilenirken ihtiyacı olan kırtasiye ürünleridir. Bu sebeple kalemler çoğunlukla uygun fiyatlara satılır ve bütçenizi sarsmaz. Uçlu kalem setinin fiyatını belirleyen şey ise, kalemlerin kalın ya da ince uçları gibi uç farklılıkları gibi özellikleri ve set içerisinde bulunan uçlu kalem adedidir. Mesela, 3 tane tahta kalemi bulunan uçlu kalem seti fiyatı ile 8 tane kesik uçlu kalem bulunan uçlu kalem seti fiyatı arasında farklılık bulunur. Genel olarak, uçlu kalem seti içerisinde bulunan kalemlerin adedi arttıkça fiyatı da daha uygun fiyatlı hale gelir. Bu yüzden çok sayıda uçlu kaleme sahip olmak isterseniz uygun fiyatlarla tek seferde hepsini edinebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun uçlu kalem setinin fiyatını öğrenerek fiyat karşılaştırması yapabilir ve bütçenize uygun fiyatlarla ihtiyacınız olan ince uçlu ya da kalın uçlu kalem setine sahip olabilirsiniz.