Fiyat
Renk
Yaş
Cinsiyet
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Uçurtma

" araması için 396 sonuç listeleniyor
CraftKids Uçurtma
Hızlı Teslimat

CraftKidsUçurtma

(30)
Uçurtma
58,90 TL
Sepete Git

Uçurtma

Her Yaş Grubunun Uçurtma Sevgisi

Her Yaş Grubunun Uçurtma Sevgisi

Uçurtma, terim olarak basitçe iki çıta parçasının çapraz birleştirilmesi ve dışının kâğıt ya da başka malzeme ile kaplanıp sonrasında ucuna bağlı olan ip ile rüzgârın da yardımıyla göklere yükseltilerek uçurulan bir oyuncaktır. Her yaştan kişinin keyifle kullandığı uçurtmalar renkleri ve desenleri ile de oldukça dikkat çekmektedir. Çok çeşitli ülkelerde uçurtma oyunları özel festivaller yapılmaktadır. Uçurtma ve uçurtma kurulumu, tarihi ve kültürel açıdan oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. Zamanla çeşitli şekillerde, renklerde de tasarımlarının ve formlarının değişimi ile de oldukça dikkat çekmeyi başarmıştır. Uçurtma oldukça eski dönemlere dayanan tarihi bir geçmişe sahiptir. Uçurtmalar, oyuncak ve eğlence amaçlı olarak kullanılmanın dışında bazı farklı alanlarda da kullanılmış bir gereç olmuştur. 6 yaş ve üzeri çocuklar uçurtmaların standart boyutlu olanlarını ya da kendi yaşlarına uygun olarak tasarlanmış boyutlardaki uçurmaları rahatlıkla uçurabilirler. Özellikle erkek çocukların tercihi; mavi uçurtma ya da şimşek McQueen uçurtma desenleri olmaktadır. Lisanslı uçurtma desenleri de oldukça beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Her yaştan kişinin keyif alacağı bir oyun ya da hobi olmuş olan uçurtma uçurmak deneyenlerin vazgeçilmezi haline gelmektedir. Doğru rüzgâr yönü ve doğru malzemeler ile bir araya getirilmiş olan uçurtmaları uçurmak hem oldukça kolaydır hem de eğlencelidir. Uçurtma uçurmak ayrıca sosyal bir ortam sağlaması açısından da kişiler arasındaki iletişimi destekleyen bir oyundur. Çok sayıda uçurtma oyunları festivalleri yapılmaktadır. Katılımcı sayısı oldukça yüksek olan uçurtma festivalleri çok sayıda kişiyi de bir araya getiriyor olması ile de çok sayıda kişi tarafından sevilmektedir. Ayrıca tüm ailenin bir arada yapılabilecekleri bir etkinlik olması da çok sayıda ebeveyn tarafından olumlu şekilde karşılanmakta ve aile etkinliği olarak düzenli bir hal almaktadır. Uçurtmalar, çoğunlukla altıgen bir şekilde yapılır ve üzeri farklı hammaddelerden üretilmiş kâğıtlar ile kaplanır. Üzerine kaplanan kâğıdın malzemesi oldukça önemlidir. Kaliteli bir deneyim yaşatmasının yanı sıra hafif bir kumaş olması da uçurtmanın havalanmasını ve havada süzülmeye devam etmesine fayda sağlamaktadır. Bu sebeple de uçurtma üzerine kaplanacak kâğıt malzemesi özenli bir biçimde seçilmelidir. Hızlı ve pratik bir sisteme sahip olan demonte uçurtma modelleri de kolay kurulumu sebebi ile fazlasıyla tercih edilmektedir. Bir paket içerisinde ihtiyacınız olan tüm malzemeler bir arada bulunur ve geçmeli sistemleri ile oldukça pratik bir kurulum sağlar. Pratik, kolay ve ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin bir arada sunulduğu alternatifler kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir.

Kullanım Amaçlarına Göre Uçurtma

Kullanım Amaçlarına Göre Uçurtma

Uçurtma, oldukça eskiye dayalı bir oyuncaktır. Geçmişte ise öncelikli olarak oyuncak amaçlı kullanılmamıştır. Özellikle Çin’de bambu ve ipek uçurtma malzemeleri kullanılarak yapılan uçurtmalar malzemelerin hafifliği ile rahatça havalanabilirler ve malzemelerin dayanıklılığı sayesinde uzun süre dış etkenlere karşı sağlamlığını koruyabilmektedir. Tarihteki bazı bilgilere göre, uçurtmalar askeri amaçlı olarak da fazlasıyla kullanılmış bir araç olmuştur. Bazı ölçümleri ya da farklı yükseltilerdeki sıcaklık farklarının belirlenmesi gibi girişimlerde de uçurtmadan faydalanılmıştır. Güncel zamanda ise uçurtmalar farklı desenler ile kullanıcıların oldukça dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda farklı içeriklerdeki çok sayıda uçurtma festivallerinde farklı desenler ve bezemeler ile çok sayıda uçurtma yer almaktadır. Boyutları, şekilleri ve üzerlerindeki desenleri çeşit yönünden fazlasıyla zengindir. Çocuklar tarafından daha çok talep edilen uçurtmalar için lisanslı uçurtmalar da üretilmektedir. Kız çocuklarının en çok ilgisini çekenlerden biri de Elsalı uçurtma çeşitleridir. Uçurtmalarda gökyüzünde manevralara da olanak sağlayan farklı modellerde oldukça çeşitli uçurtma modeli mevcuttur. Şahin uçurtma, kartal uçurtma, yarasa uçurtma gibi orijinal formları da uçmaya uygun olan kanatlı hayvanların fiziksel özelliklerinden esinlenerek tasarlanan uçurtmaların performansları da çok sayıda kişi tarafından fazlasıyla beğenilmektedir. Uçan hayvanlardan esinlenilmesinin yanı sıra uçak uçurtma gibi yapısı uçmaya uyum sağlayan farklı araçlarda yapılan uçurtmalarda kullanılan desen ve modeller arasında yerini almıştır. Uçurtma tarihte farklı alanlarda da kullanılması ile özel bir tarihe sahiptir. Bazı şehirler ya da ülkelerde uçurtma festivalleri geleneksel bir hal almıştır. Bu sebeple de daha çok emek sarf edilerek hazırlanan oldukça farklı tasarım uçurtmalar festivallerde göklerde yerlerini almaktadırlar. Evde gerekli malzemelerin temin edilmesiyle basit bir biçimde yapılabilen uçurtmalar demonte olarak da tüketicilere sunulmaktadır. Yapılan uçurtma uçurma etkinlikleri sayesinde hem arkadaşlarla hem de aile ile vakit geçirmeye vesile olan uçurtma uçurma etkinliği sosyalliğe de katkısıyla özellikle çocuklu aileler tarafından çok sevilen bir etkinlik olmuştur. Çeşitli renk ve boyutlarda farklı formlarda tasarlanmış uçurtmalar gökyüzünde uçarken de oldukça hoş olan görsel bir şölen yaratmaktadır. Çoğunlukla altıgen biçim oluşturacak biçimde üç adet çıtanın doğru biçimde birleştirilmesi ve üzerinin özel bir kâğıt ya da kumaş ile kaplanması ile yapılır. Uçurtmalarda en çok dikkat çeken detaylardan biri de kuyruklarıdır.

Uçurtma Çeşitleri

Uçurtma Çeşitleri

Uçurtma çeşitleri, tasarımlarına, boyutlarına göre birden fazla açıdan farklılıklar gösterebilmektedir. Uçurtmalar, farklı şekillerde dizilerek bir bütün haline getirilen birden fazla uçurtma çıtası ile yapılabilmektedir. Çıtalı uçurtma birbirleri ile bir araya getirildikleri şekillere göre farklı tasarımların ortaya çıkmasının sağlanması ile her boyut ve şekilde tasarlanmış oldukça hoş bir görsellik de sunmaktadır. Çeşitli. Festivallerde tasarımları ile katılımcıların fazlasıyla beğenisini kazanan oldukça farklı boyut ve şekillerde uçurtmaların gökyüzünde süzülüşlerini izleyebilmek de katılımcıların yoğun ilgisi ile devamlılığını sağlamaktadır. Genellikle büyük uçurtma boyutlarına uygulanan özel tasarımlar gerçeğe yakın olan görüntüleri ile de göklerde uçması sırasında pek çok kişinin dikkatini de çekebilmektedir. Standart uçurtma modellerinin dışına çıkılan ve fazlasıyla emek sarf edilen 3 boyutlu uçurtma tasarımları da hem uçurtma uçurma hobisini gerçekleştiren kişilerin verdikleri yoğun emekler nedeni ile hem de sunmuş olduğu 3 boyutlu görsellik ile fazlasıyla farklı bir uçurtma uçurma deneyimi yaşatmaktadır. Çok sayıda ülkede uçurtma uçurmak üzerine etkinlikler ve festivaller düzenlenmektedir. Katılımcıların çeşitli şekil ve boyutlarda, farklı uçurtma özellikleri izleyenlerin beğenisine sunması ile ortaya oldukça renkli görüntüler çıkmaktadır. Özellikle sunulan görsel şovların fazlasıyla abartılı biçimde yapıldığı uçurtma festivallerinde ışıklı uçurtma tasarımları da sunulan görsel şovlara katkı sağlamaktadır. Çok sayıda farklı şekil ve modellerde tasarlanması mümkün olan uçurtma etkinliği hem yapım aşamasında oldukça keyif vericidir hem de uçurtma etkinliği esnasında oldukça zevklidir. Uçurtma yaparken ayrıca hayal gücünün sınırlandırılmaması da hem çocukların hem de yetişkinlerin dikkatini cezbeden bir özelliğidir. Uçurtma yapmak da uçurmak da her aşamasında fazlasıyla eğlenceli bir etkinliktir. Ayrıca arkadaşlar ya da aile arasında birlikte yapılan uçurtma etkinlikleri yaşattığı olumlu hisler ve uçmanın verdiği özgürlük hisleri sebebi ile de pozitif duygular yaşatması sayesinde keyifli ve eğlenceli anılar biriktirmek için faydalı bir etkinliktir. Uçurtmalar çok sayıda kişi için özgürlüğün temsilcisi olan bir materyaldir. Uçurtma bir ipe bağlı olsa da belli bir yükseklikte özgürce süzülebilmesi nedeni ile olumlu hislerin canlanması için de yarar sağlamaktadır. Belki de bu sebeple uçurtmalar hayal güçlerinin sınırlarının zorlanması ile de sunmuş olduğu renkli ve canlı görseller ile hemen herkeste olumlu duyguların canlanmasına vesile olmaktadır. Uçurtmalar her çeşit, renk ve boyutlar ile herkesin zevkine ve hayallerine göre şekillendirebileceği ve yapılırken de uçurma esnasında da kişileri sosyalleştirmesi ve yaydığı pozitif enerji sayesinde çok sayıda kişinin olumlu iletişimlerine de fayda sağlamaktadır.

Geçmişten Günümüze Uçurtma

Geçmişten Günümüze Uçurtma

Uçurtmaların tasarımları çok sayıda katılımcı ve izleyicilerin bir araya gelerek hem yetenek hem de tasarımcıların hayal güçlerine ortaya koydukları uçurtma tasarımları ile görmek mümkündür. Çok sayıda profesyonel uçurtma tasarımlarının sunulduğu ve çok sayıda katılımcının beğenisini de kazanmış olan farklı tasarımlara rastlamak da mümkündür. Uçurtma renkleri ve uçurtma ölçüleri tasarım bir uçurtma hazırlanacak ise öncesinde belirlenmeli ve ön hazırlıkların eksiksiz yapılması gerekmektedir. Uçurtmalar, standart olarak altıgen bir şekilde yapılır. Üç adet çıtanın doğru bir biçimde bir araya getirilmesi ile altıgen uçurtma yapılmış olmaktadır. Bilinene en basit ve yaygın olan uçurtma modeli, altıgen uçurtmalar Özel uçurtma etkinliklerinde ise, uzun süreli çalışmaların sonucunda ortaya çıkan tasarım uçurtmalar ise görenleri oldukça fazla şaşırtmaktadır. Dev uçurtma ve Türk bayraklı uçurtma gibi tasarımlarda yapılan etkinliklerde hem görsel hem de manevi duygulara hitap ederek katılımcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Basit bir tasarım olsa da oldukça yaygın olan ve çok sayıda kişi tarafından beğenilen uçurtma çeşidi de üçgen uçurtma Üçgen uçurtmalar özellikle lisanslı desenlerin kullanıldığı ve daha küçük yaşlardaki çocuklara hitap eden kolay kullanımı ile de sıkça tercih edilen bir model olmuştur. Ayrıca taraftarlara özel olarak da tasarlanabilen ya da demonte olarak tüketiciye sunulan Fenerbahçeli uçurtma gibi uçurtmalarda da farklı desenler kullanılabilmektedir. Uçurtma, her yaştan ve her cinsiyetten kişinin keyifle katılacağı bir etkinlik olmaktadır. Ayrıca özel festivaller haricinde uçurtma uçurmayı hobi edinmiş çok sayıda kişi tasarım yerine özellikle rahatlıkla kurulum yapabilecekleri ve tam bir paket halinde kullanıcılara sunulan uçurtmaları tercih etmektedirler. El ile yapılacak olan uçurtmalar hem emek hem zaman yönünden fazlasıyla detaylı bir eylem olması sebebi ile profesyonel olarak yapmak yerine bir aile etkinliği haline getirmiş kişilere en uygun olan uçurtma, her şeyin içerisinde olduğu paket halinde ve kolaylıkla kurulumu yapılabilecek uçurtmalardır. Kolay kurulum ile yapılabilen uçurtmalarda da renkler ve lisanslı desenler çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilmektedir. Özellikle küçük yaşlarda uçurtmaya merakı olan çocuklar ve aileleri için ideal bir etkinlik olan uçurtma uçurmak yapım aşaması ile de kişilere keyifli bir hobi geleneği sunabilmektedir.

Her Zevk ve Tasarımda Uçurtmalar

Her Zevk ve Tasarımda Uçurtmalar

Uçurtma modelleri renk, boyut gibi farklı özellikleri ile değişik şekiller ve tasarımların ortaya çıkarılabildiği ve hayal gücü ile tasarlananların uçurtma ile bir anlam kazanması konusunda oldukça hoş bir etkinliğin gerekliliğidir. Uçurtmalar hem iskeletli gövdeleri hem renkleri ile dikkat çekmelerinin yanı sıra kuyrukları ile de sevimli ve eğlenceli bir hal almaktadır. Profesyonel uçurtma festivallerinde oldukça abartılı tasarımlarda kullanılan abartılı kuyruklar doğru hesaplamalar ve malzeme hafifliği ile katılımcılara özel bir görsel deneyim yaşatabilmektedir. Hobi olarak günlük yaşamda kullanılan uçurtmalar ise abartılı olmasalar dahi farklılıklarıyla yine olumlu hisler yaşatabilecek bir hobidir. Örneğin; pembe uçurtma ile mavi kanatlı uçurtma gibi farklı özelliklerin kombinasyonu gibi tasarımlar ile günlük uçurtma modellerinde de kullanıcılar renklerle dahi olsa farklılıklarını ortaya koyabilmeyi başarmaktadır. Tamamen kişilerin hayal gücü ve el becerilerine kalmış olan uçurtma tasarımı ve uçurmak oldukça büyük oranda kişi tarafından sevilen ve düzenli olarak devam ettirilen bir etkinliktir. Özellikle erkek çocuklar tarafından yoğun talep gören Örümcek Adam uçurtma desenli uçurtmalar da sunmuş olduğu görsellik ile fazlasıyla tercih edilmektedir. Makul fiyatlara temin edebileceğiniz uçurtma malzemeleri ile keyifli bir etkinlik deneyimi yaşamanız oldukça kolaydır. Ayrıca kolay kurulum ile yapabileceğiniz uçurtma malzemeleri de bütçelere zarar vermeden temin edilebilmektedir. Uçurtmalar kişilerin ilgi alanları ve zevklerine göre farklı desenleri taşıyabilmektedir. Taraftarlık ruhu baskın olan kişilerin en çok tercih ettikleri uçurtma desenlerinden biri de Galatasaraylı uçurtma çeşitleridir. Her zevke ve ilgi alanına yönelik olarak tasarlanabilen uçurtma etkinliği oldukça huzur verici ve olumlu hisler yaşatabilecek bir hobi olarak da görülebilir. Uçurtmanın gökyüzünde süzülmesini izlemek ve ipi ile kontrolünü sağlamak olumlu hislerin de beslenmesini sağlamaktadır. Özellikle de uçurtma uçurmaya yeni başlayanlar için rüzgâr yönü hesaplamaları ve uçurtmaya yön vermek gibi yetkinliklerin kazanılabilmesi açısından doğru bir deneyim sunacaktır.

Uçurtma Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Uçurtma Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Uçurtma fiyatları, kullanılan malzeme, uçurtmanın boyutu gibi değişen özelliklere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Pratik yapmak ve uçurtma uçurmanın detaylarını öğrenmek zaman alabilir. Zamanla çok daha farklı boyut ve şekillerdeki uçurtmalarla, farklı bölgelerde ve mevsimlerde rüzgârın yönünden yararlanarak uçurtma uçurmayı profesyonel bir hale getirebilmek de mümkün görülmektedir. Hobi olarak uçurtma uçurmaya başlayan çok sayıda kişi zamanla yaşadığı keyifli deneyimler sonucunda hobisini profesyonel bir eylem haline dönüştürmüştür. Sık sık pratik yaparak daha da farklı detaylarına hâkim olunabilecek olan uçurtma uçurma etkinliği sosyal olarak kişileri de bir araya getirebilmesi özelliği ile de özellikle çocuklu ailelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çocuklar için de uygun boyutlarda uçurtmalar ile pratik yapılabilir ve çocuklara da kontrol edebilme, denge gibi duyusal özellikler güçlendirilebilir. İki ipli uçurtma ile uçurtmanız uçarken ipler ile sağa ya da sola doğru yön vererek rüzgârı doğru bir biçimde kullanmayı da sağlayabilirsiniz. Küçük yaşlardaki çocuklarda hız, yön gibi belirleyici özelliklerdeki duyusal uyaranlar yetişkinlerden farklıdır. Küçük yaşlarda uçurtma ile bu tarz duyusal yönler geliştirilebilir ya da güçlendirilebilir. Ayrıca hem yapım aşamasında hem hayal ederken karşılıklı kurulacak diyalogların iletişimi daha da güçlendirmesi uçurtma uçurmayı her yönüyle faydalı ve eğlenceli bir hale getirmiştir. Uçurtma uçurma ve tasarlama dünyanın birçok yerinde özel bir anlam yüklenerek gerçekleştirilmektedir. Tasarımlar ile katılımcılara görsel bir ziyafet sunarken, uçurtmaların da tasarımcıların aralarındaki rekabet uçurtma tasarlamayı, yapmayı ve hatasız şekilde uçabilmesini sağlamayı her geçen gün daha da özenli gerçekleştirilmesi gereken bir aktiviteye dönüştürmüştür. Çok daha büyük boyutlarda doğru malzeme ile hafifliğin sağlanması ile çeşitli tasarımlarını gökyüzünde uçurabilmeleri hayal olanın gerçek bir hal almasının kanıtıdır. Ayrıca yapılan 3 boyutlu tasarımların hem boyut hem de gerçekçi görünümleri açısından oldukça etkileyici olduğu katılımcılar tarafından belirtilmektedir. Zamanla daha da keyifli ve paylaşımı arttıran bir hal alan uçurtma uçurmak hemen her yaştan kişinin tercihi olmayı yıllardır sürdürebilmiştir. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan uçurtma sadece bir oyuncak değildir. Çok sayıda farklı alanda, değişken amaçlar için kullanılmış olan uçurtmalar tarihten bugüne görsel olarak değişiyor olsa da uçuran kişilere yaşattığı his her zaman aynı hoşlukta kalmaktadır. Tarihte bazı ordu komutanlarının uzaklık hesaplamak adına askerlere uçurtma uçurttuğu ve uçurtma iplerine işaretler koyarak tünel kazdıkları ve başarılar elde ettikleri belirtilmektedir. Uçurtma çok yönlü bir materyal olarak hemen her yaştan ve her statüden kişinin keyifle gerçekleştirdiği bir etkinlik olmayı sürdürmeye devam etmektedir.

Uçurtma Nerede Satılır?

Uçurtma çeşitleri, tasarım bakımından farklılık gösterebilir. Ayrıca göz alıcı renklere sahip uçurtma çeşitleri mevcuttur. Karışık renkli modeller, oldukça ilgi çekicidir. Büyük ve küçük boyutlarda hazırlanan modeller, materyal bakımından da farklı olabilir. Sağlam yapıya sahip olan etkileyici uçurtma çeşitlerini Trendyol’dan bulabilirsiniz. Kullanım şekline ve kişisel tercihlere göre farklı modeller arasından seçim yapılabilir. Kaliteli malzemelerden elde edilen uçurtma çeşitleri keyifli bir kullanım sunar. Ayrıca şekil itibariyle farklı olan seçenekleri de bulabilirsiniz. Klasik tasarım ile kuş, kelebek veya penguen şeklinde tasarlanan modeller de vardır. Trendyol’da dilediğiniz seçeneği rahat biçimde inceleyebilirsiniz. Farklı modelleri değerlendirerek kendiniz için uygun olan modeli satın alabilirsiniz.

Uçurtma Hangi Mevsimde Uçurulur?

İlkbahar ve yaz mevsimleri uçurtma için uygundur. Rüzgarın belli bir şiddetle estiği yaz ve bahar aylarında istenen aktivite gerçekleştirilebilir. Rüzgar olmayan havalarda uçurtmayı havalandırmak mümkün değildir. Rüzgara karşı olarak uçurtmayı havaya doğru kaldırmak gerekir. Uçurtma bir kişinin kontrolünde olmalıdır. Nisan, mayıs ve haziran ayları uçurtma şenlikleri yapılır. Mevsim bahar ve yaz olduğunda havanın özellikleri de önem taşır. Elverişli bir ortamın bulunması bu şenliklerin eğlenceli geçmesini sağlar. Elverişli uçurtma uçurma ortamında belirli seviyede rüzgarın esmesi ve kontrolün sağlanması için açık bir alan olması önemlidir. Ayrıca havanın yağışsız olması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Yağmur yağdığında uçurtmanın gökyüzünde hareket etmesi ve kontrolünün sağlanması zor olabilir. Ayrıca ipi tutan kişilerin ıslanmaması için yağışsız mevsimlerin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Uçurtma İpi Nasıl Bağlanır?

Uçurtma ipi bağlanırken çitaların kesişme noktasında karşılıklı iki delik açmak gerekir. Bu işlemden sonra deliklerin belirli mesafe altında iki delik daha açılır. İp; üst deliklerden çitaların üstünde olacak şekilde geçirilir. Bu işlem sonrası çift düğüm atmak önemlidir. Sonrasında ipin diğer ucu alt deliklerden geçirilir. Burada da sabitleme için çift düğüm atılır. Daha sonra dengelemek için iki ip, eşit mesafede çekilerek halka oluşturulur. Bu mesafe genellikle 18 cm olarak ayarlanır. Son olarak oluşturulan halkaya uzun bir ip düğümlenir.