Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Uv Lamba

" araması için 128 sonuç listeleniyor

Özel Tasarımları ile Uv Lamba Çeşitleri

Çıplak gözle görülemeyen ışık dalga boylarından biri olan ve morötesi ışınlar olarak da bilinen ultraviyole ışık, keşfedildiği tarihten bu yana pek çok farklı işlem için kullanılır. UV ışık kaynağı, sterilizasyon ve kürleme işlemlerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca bu ışınlar, sinek kovucu olarak da işlev gösterir. Medikal çalışma alanlarında, güzellik salonlarında, çiftliklerde ya da evlerde UV lamba yardımıyla morötesi ışınlar değerlendirilir. İnsan ve hayvan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tasarlanan bu lambalar, son derece pratiktir. Özellikle ev ortamında zararlı mikroorganizmaların üremesini engeller ve havayı temizleyerek sağlıklı hale getirir. UV lamba sterilizasyon seçeneği sadece evlerde değil, sağlık operasyonların gerçekleştirildiği steril ortamlarda da benzer şekilde değerlendirilir. Ancak bu tarz medikal bölgelerde kullanılan modeller, ev ortamında kullanılanlardan farklı nanometrede tasarlanır. Bu nedenle doğru UV ışınlı lamba kullanımına özen gösterilmesi gerekir. Bu ürünlerin birçoğu, büyük boyuttadır ve yerinin değiştirilmesi mümkün olsa bile taşınması güçtür. Bununla birlikte bu konuda daha pratik tasarıma sahip olan seçenekler de mevcuttur. Taşınabilir UV lamba türlerinden bazıları, el feneri boyutlarındadır ve çantanızda taşıyabileceğiniz kadar küçüktür. Bunlarla kürleme işlemi yapabilir ya da paranızı kontrol edebilirsiniz. Hayatı kolaylaştıran ve çok amaçlı olan bu ışınları, UV lamba armatür formunda evinizde ve ofisinizde ortamı dezenfekte etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Son derece kullanışlı olanlara ulaşmak, onları incelemek, tüm seçeneklerini görmek ve birbirleriyle karşılaştırmak için websitemizi inceleyebilirsiniz.

Ergonomik Ultraviyole Ampül Çeşitleri

Ergonomik Ultraviyole Ampül Çeşitleri

UV lamba özellikleri sebebiyle oldukça kullanışlıdır. Ameliyathanelerde, küçük çocukların bulunduğu ortamlarda, kuaförlerde ve diş hastanelerinde bu aletlerden sıkça yararlanılır. Örneğin; ameliyathane ultraviyole lamba modeli, ortamın havasını dezenfekte eder. Ameliyathane UV lamba sayesinde olası bir enfeksiyon sorununun önlenmesi sağlanır. Diğer hava destek sistemleriyle birlikte sterilizasyon görevini üstlenen bu ürünler; özellikle hastaneler, çeşitli klinikler ve veterinerler için ideal olur. Fakat bu alanlarda kullanılan ürünlerin nanometre dereceleri birbirinden farklıdır. Kullanım alanına göre 222, 254, 365 NM UV lamba çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. UV ozon lambası seçeneği de evlerde ve ofislerde değerlendirilebilecek küçük boyutlarda bir sterilizasyon ürünüdür. Bu ürün sayesinde havayı dezenfekte edebilir ve ortamın hijyenini sağlayabilirsiniz. Bu aygıtlar bir hafta içerisinde maksimum 3 saat kullanılmalıdır. Sterilizasyon işlemini tamamladıktan sonra ortamı havalandırmanız ve işlemi sona erdirmeniz gerekir. Medikal çalışma alanlarının haricinde söz konusu ürünler güzellik salonlarında da kullanılır. UV lamba oje kurutucu, uv lamba jel kurutucu gibi ürünler güzellik salonlarının vazgeçilmezi haline gelir. Bu tarz ürünler sayesinde kürleme işlemi olarak bilinen jel, oje gibi sıvıların katılaşması sağlanır. Ojenizi sürdükten sonra ellerinizi bu cihaza yerleştirebilir ve ojenizin hızlıca kurumasını sağlayabilirsiniz. UV reçine kurutucu da bu tür alanlarda kolaylık sağlar. Sinek kovar olarak değerlendirebileceğiniz seçenekler de vardır. Birbirinden farklı ebatlarda UV lamba sinek öldürücü seçenekleri sayesinde sineklerden veya kelebeklerden uzak rahat bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Söz konusu ürünler, maksimum konfor sunar ve rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur. Kaşıntı sorunu yaşamadan günlük işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İnsan ve hayvan sağlığına zararı olmayan ışınlar sayesinde haşarattan uzak stressiz bir ortamın keyfini çıkarırsınız. Bazı sinek kovar türleri 40 metrekarelik bir alanda etkili iken bazıları 50 metrekarelik bir alanda etkilidir. Dolayısıyla kendinize ve kullanacağınız ortama uygun özellikte olanları seçmeniz gerekir. Sağlığınız ve konforunuz için son derece yararlı olan bu ürünleri kullanarak olumlu etkilerine bizzat şahit olabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ultraviyole lamba çeşitleri arasından seçim yapabilir ve beğendiğiniz siparişi verebilirsiniz.

İndirimli Ultraviyole Lamba Fiyatları

İndirimli Ultraviyole Lamba Fiyatları

Ürünlere özel kampanyalar olduğu gibi, alışveriş miktarına göre uygulanan indirimler de bulunur. Bu sebeple ürünler arasında fiyat farkı oluşur. Diğer yandan işlevlerine ve boyutlarına göre de UV lamba fiyat aralıkları değişir. Örneğin; ultraviyole ampul çeşitleri arasında yer alan sinek kovarlar ile portatif ürünler arasında fiyat farkı vardır. UV lamba bakteri öldürücü ürünler de oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir ve sunduğu özelliklerle beğeni toplar. UVC mikrop öldürücü olarak da bilinen bu ürünlerin fiyatları, etkili olduğu alana göre farklılaşır. Bu nedenle ürünlerin detaylı özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Örneğin; ultraviyole C ışını genellikle sterilizasyon işlemleri için kullanılır. Ancak para kontrolü yapılabilen ve lekeleri gösteren mor ışıklı seçenekler ile sterilizasyon işlemi yapılmaz. Dolayısıyla ürünlerin fonksiyonları gibi fiyatları da farklılaşır. Bu nedenle kullanımınıza ve bütçenize uygun seçenekleri belirlemeniz gerekir. UV lamba protez tırnak gereci ile oje ya da reçine gibi maddeleri kurutursunuz. Bu aletler kuaförlerde ve evlerde kullanılabilen boyutlardadır. Bazen dişçilerin dahi bu aleti sterilizasyon amaçlı kullandığı görülür. Son derece kullanışlı olan bu ürün türü de birbirinden farklı boyutlara sahiptir. Bazıları küçük bir fırın kadar büyük iken bazıları el feneri küçük olur. Mini UV lamba, portatif UV lamba ile seyahate bile çıkabilir, onu rahatlıkla çantanızda taşıyabilirsiniz. UV boya kurutma lambası ile protez tırnaklarınızı ve ojelerinizi hızlıca kurutarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Sterilizasyon, kurutma ve sinek kovar olarak kullanabileceğiniz çeşitli ürün seçenekleriyle ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılayabilir ve cihazların sunduğu rahatlıktan maksimum fayda sağlayabilirsiniz. El tipi UV lamba ile bu rahatlığı her zaman çantanızda bulundurabilir ve gerektiğinde cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz. Şarjlı UV lamba gibi seçeneklere ulaşmak ve bütçenize uygun olanı belirlemek için websitemizi inceleyebilirsiniz.

Göz Alıcı UV Lambalar

Göz Alıcı UV Lambalar

Göz alıcı UV lamba modellerine Trendyol sayesinde ulaşabilirsiniz. Çalışma alanlarında veya evlerde kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler, ergonomik tasarımıyla dikkat çeker ve üstün kalitesiyle beğeni toplar. Dikkat çekici ve pratik tasarımı sayesinde hem ortamı sterilize edebilirsiniz hem de sinek, böcek gibi haşerelerden korunabilirsiniz. Kullanım kolaylığı sunan tasarımlar, işlevsel yapısıyla her ihtiyaca cevap verir. Bu tarz ultraviyole ışık yayan ürünlerden bazıları kumaşlarda yer alan lekeleri çıkarma konusunda da oldukça etkilidir. UV lamba akvaryum için de özel olarak tasarlanır. Bunlar akvaryumu sterilize etmek için sıklıkla kullanılır. Su içerisinde de çalışan cihaz, balıklarınız için suyu dezenfekte eder. Ultraviyole B lamba türü ise genellikle ısıtma amaçlı kullanılır. Bunlar sürüngen türündeki hayvanların beslendiği teraryum içine konur ve onlar için bir sıcaklık kaynağı oluşturur. Ultraviyole C LED ürün seçeneği ile toz akarlarından ve bakterilerden korunursunuz. Bu ışın türü ortamdaki akarları temizleyerek size hijyenik bir ortam sunar. UV kürleme lambaları seçeneği ile hem ojenizi hem de her türlü reçineyi kolayca kurutabilirsiniz. UV lamba cam yapıştırma seçeneğiyle camları kolayca yapıştırabilir ve güçlü yapışkan yapısı sayesinde eşyalarınızı güvenle onarabilirsiniz. UV lamba ölçüm cihazı seçeneğiyle ise ortamdaki radyasyon miktarını ölçebilir, ultraviyole A olarak da bilinen radyasyon içerikli zararlı ışınlardan korunabilirsiniz. Tüm bu farklı kullanımlara ek olarak performansına göre değişen seçenekler de bulunur. 8, 9, 15, 18, 40W UV lamba ürünlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu yüzden kullanım alanınıza uygun ürünleri önceden belirlemeniz önemlidir. Böylece ihtiyacınıza uygun bir ultraviyole tasarımının keyfini çıkarabilirsiniz. Söz konusu ürünlere ulaşmak için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

UV Lamba Ne İşe Yarar?

Sterilizasyon, dezenfeksiyon, hava temizleme, baskı ve boya kurutma işlemlerinin sağlandığı UV lamba modelleri filtreleme özelliğine sahiptir. Çıplak gözle bakmak sakıncalı olduğu için filtre barındıran ürünler, düzenli aralıklarla temizlenmeli ya da değişimi sağlanmalıdır. UV lamba dozu gerektiği şekilde ayarlandığı takdirde mikropları öldürme özelliğine sahiptir. Ayrıca tıbbi ve kişisel bakım aletlerinin temizliği için kullanılan bu ürünlerin dezenfekte süresi 5 saniye kadar kısa olabilir. Yaşam alanlarında hava temizleme görevi yapan filtreli UV lambası modelleri, sağlıklı kullanım imkanı verir. Boya ve baskı kurutma özelliğinden faydalanarak oje kurutucu şeklinde üretilen alternatifleri de mevcuttur. UV lambalarından pek çok alanda faydalanabilirsiniz.

UV Lamba Nasıl Çalışır?

Ultraviyole lambanın çalışma sistemi, elektrik akımının metal buharı aracılığı ile elektrotlar arasından geçmesiyle gerçekleşir. Bu elektrotların negatif elektrikle yüklü olan katotları metal ya da gaz atomlarla çarpışır. Çarpışma neticesinde elektrotlar, yüksek enerji seviyesine ulaşır. Bu yüksek enerjinin yayılması ile mayt temizliği, dezenfeksiyon, sterilizasyon ve hava temizliği gibi pek çok işlem gerçekleşir. Son derece güçlü bu ışınlara filtresiz bakmak körlüğe neden olabilir. UV ışınları bakteriyel proteinlerin hücresel aktivitelerini bozar. Aynı zamanda havada oksijeni iyonize ederek ozon üreten ultraviyole dalgalar, sterilizasyon etkisi yaratarak mikroplardan arınmış yaşam alanları yaratır. Çeşitli alanlarda ve kişisel bakım ürünlerinizi dezenfekte etmek amacıyla UV lamba kullanabilirsiniz.

Ultraviyole Lamba Nedir?

Ultraviyole lamba, düşük basınçlı cıva lambası olarak adlandırılan ve UV ışınları yayabilen ürünlerdir. Ultraviyole lambaları <10-2Pa cıva buhar basıncı ile uyarılarak ışın yayar. Sterilazyon ve dezenfeksiyon amaçlı kullanılan ultraviyole lambalarının dalga boyu 10-400nm arasında değişkenlik gösterir. Gözle görülemeyecek kadar mavi bir ışık yayan Ultraviyole lambalar, fener şeklinde olan alternatifler barındırır. Hayvan ve insanların neden olduğu kan, dışkı, salya gibi lekeleri her tür kumaş üzerinde tespit etmeyi kolaylaştıran UV lambalar, sahte para ayırt etmek için de kullanılır. Kullanım alanları son derece geniş Ultraviyole lamba modellerine sahip olarak ihtiyaç duyduğunuz amaç için değerlendirebilirsiniz.