placeholder
"

Vampir Dişi

" araması için 1095 sonuç listeleniyor
Alpa Store Drakula Vampir Dişi
KARGO BEDAVA
Alpa StoreDrakula Vampir Dişi
121,64 TL
Sepete Git

Vampir Dişi

Vampir Dişi ile Daha Fazla Eğlence

Vampir Dişi ile Daha Fazla Eğlence

Türkiye’de ve dünyada insanlar eğlenmek ve sıkıcı dünyalarından kurtulmak için partiler düzenliyorlar. Kostümlü partilerin vazgeçilmezi olarak vampir dişi en çok kullanılanlardan birisidir. Katılan insanların özelliklerine göre değişiklik gösteren pek çok farklı çeşitte parti düzenlenmektedir. Ancak tüm partilerin ortak noktası katılımcıların güzel zaman geçirmesi ve eğlenmesidir. Bu noktada doğum günü partileri veya başka konulu partiler diğerlerinden biraz daha öne çıkmaktadır. Konulu partiler isimleri gereği bir konu etrafında toplanmış o konuya uygun giyinen veya uygun davranan insanların bulunduğu partilerdir. Bunların en çok düzenlenenleri ise kostüm partileri ve maskeli partilerdir. Kostüm partilerinde belirlenen bir özellik çerçevesinde veya belirsiz şekilde giyinen insanların toplandığı partilerdir. Maskeli partilerde ise giyinişin aksine kişiler yüzlerine çeşitli maskeler takmaktadırlar. Türkiye’de düzenlenen partilerden söz etmek gerekirse genel olarak doğum günü veya özel günlerin kutlanması insanların toplanması için partiler düzenlenmektedir. Doğum günü partileri genel olarak tek bir konu üzerine yoğunlaşsa da son yıllarda bu durum değişmeye başladı. Özellikle çocukları için doğum günü partisi veren aileler konuklarına çocuklarının sevdiği çizgi film karakterlerinin kıyafetlerini vermektedirler. Doğum gününe benzer bir diğer parti ise baby shower adı verilen özel partilerdir. Özellikle doğum öncesinde annenin artan stresini azaltmanın yanı sıra çocukla birlikte gelen pek çok masrafa destek olmak için düzenlenen bu partiler son yıllarda Türkiye’de çok yaygınlaşmaya başladı. Türkiye’de kültüründe çocuk doğumu sonrasında hediyeleşme kültürü oldukça yaygındır. Çocuğun ilk dişinin çıkması ve diğer küçük olaylar dahi aileler tarafından düzenlenen partiler ile kutlanmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle küçük arkadaş grupları kendi aralarında eğlenmek için pijama partisi veya oyun geceleri düzenlemektedirler. Daha büyü katılımlı partiler isteyenler için ise özellikle küçük grupların düzenlediği müzik partileri önerilmektedir. Küçük kitlelere hitap eden müzisyenlerin toplandığı bu partilerde insanlar tanıdıkları ve sevdikleri müzisyenlere destek olabilecekleri gibi aynı zamanda tanımadıkları müzisyenler ile tanışma fırsatı da yakalıyorlar. Ayrıca tatil beldelerinde sıklıkla düzenlenen sahil partilerinde insanlar günlük hayatın sıkıntısını deniz kenarında dilediklerince eğlenerek atmaktadırlar. Tam olarak bir parti olmasa da son dönemde konulu olarak katılımın sağlandığı düğün kına veya nişan gibi eğlenceler de Türkiye’de sıklıkla görülmeye başlandı.

Vampir Dişi ve Parti Kostümleri

Vampir Dişi ve Parti Kostümleri

Türkiye’de ve dünyada genel olarak parti denildiği zaman akla gelen kostümlü olanlar oldukça sıklıkla düzenlenmektedir. Bu partilerin temel özelliği katılımcıların hayal gücünün sınırlarını zorlayarak tasarladıkları kıyafetleri giymeleridir. Bu partilerde insanlar kendi tasarımı olan veya dışarıdan aldıkları kıyafetleri giyseler de büyük çoğunluk giyeceği kıyafetleri kiralamaktadır. Kostümlü partiler için özel olarak kıyafet kiralayan pek çok işletme insanların yardımına koşmaktadır. Kostümü kiralayarak daha ucuza getirmenin yanı sıra bu işletmelerde bulunan pek çok değişik kostüm ile hayal gücünüzü dilediğiniz kadar zorlayabilir ve çok farklı bir kıyafet giyme şansı elde edebilirsiniz. Eğer kostüm partisine gidecekseniz ancak aklınızda herhangi bir dikkat çekici kıyafet bulunmuyor ise en popüler ve her kutlamanın vazgeçilmezi olan kostümlere göz atabilirsiniz. Kostüm partilerinin vazgeçilmezlerinden olan vampir kostümleri aynı zamanda arkalarında yer alan hikâyeleri ile de dikkat çekmeyi başarıyorlar. Vampir kostümü ile birlikte vampir dişi kullananlar kostümün etkisini bir kat daha artırmayı başarıyorlar. Bahsedeceğimiz diğer bir kostüm ise özellikle süper kahraman tutkunlarının en sevdiği karakterlerden biri olan Örümcek Adam. Özellikle çocukların ve gençlerin dikkatini çeken bir kahraman olan Spiderman kostüm partilerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Partilerin yanı sıra davetler veya düğün gibi organizasyonlarda çocukların dikkatini çekmek için palyaçolardan bazıları bu kostümü tercih ediyorlar. Diğer bir tercih edilen kostüm ise özellikle 90’lı ve 2000’li yılları kasıp kavuran süper kahraman dizisi olan Power Rangers kahramanlarının kıyafetler. Özellikle 2000’li yıllarda büyüyen çocuklar için tam bir efsane haline gelen Power Rangers son dönemde kostüm partilerinde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle farklı renklere sahip kostümler olması sebebiyle hem kızlar hem de erkekler tarafından kullanılabiliyor. Diğer bir masal ve çizgi film karakteri olan Sindirella özellikle kadınların kostüm partilerine giderken tercih ettikleri kostümlerin başında geliyor. Etkileyici hikâyesi ve göz alıcı kıyafetleri ile Sindirella pek çok genç kızın favori kahramanı olarak görülüyor. Kostüm partileri için elbette hayal gücü gerektiren kıyafetler giymek gerekmektedir ancak bu durum tüm kostümlerin masallardan veya çizgi filmlerden fırlamış olmasını gerektirmez. Özellikle son dönemde partilerde moda haline gelen vahşi hayvanların kıyafetlerini de tercih edebilirsiniz. Son olarak yapılan makyaj da kostüm kadar büyük bir öneme sahip. Kullandığınız kostüme uygun olarak yüzünüze makyaj yaparak inandırıcılığı ve uyumluluğu artırmanız büyük önem taşımaktadır.

Vampir Dişi ve Parti Aksesuarları

Vampir Dişi ve Parti Aksesuarları

Parti aksesuarları denildiğinde çok geniş bir ürün yelpazesi karşınıza çıkmaktadır. Özellikle birbirinden çok farklı partilerde çok farklı nesnelerin kullanılmasından dolayı pek çok parti ürünü partilerin dışında günlük hayatta da kullanılmaktadır. Bir parti için ilk gerekli olan şey tabi ki aydınlatmadır. Düzgün şekilde aydınlatması sağlanmayan partiler istenilen eğlenceyi katılımcılarına verememektedir. Örneğin korku temalı bir kostüm partisi için seçilen alan çok parlak ışıklar ile aydınlatılır ise bu durumda parti amacını yerine getirememektedir. Partilerin diğer bir vazgeçilmez unsuru ise müziktir. Partilerde kalabalık ortamlar oluştuğu için özellikle müziğin olmadığı zamanlarda yalnızca gürültü duyulmakta ve katılımcılar bu durumdan rahatsız olmaktadırlar. Bu durumun önüne geçmek için parti verilen ortamda insanları rahatsız etmeyecek bir ses düzeyinde müzik çalınması önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra verilecek partinin özelliğine göre farklı aksesuarlar kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Örneğin doğum günü partileri için vazgeçilmez olan balonlar veya yılbaşı partilerinin olmazsa olmazı olan çam ağaçları gibi. Aynı şekilde takma vampir dişi korku temalı kostüm partilerinde kesinlikle birinde olması gereken aksesuarlardan biridir. Konulu partiler için bazı aksesuarlar olmazsa olmazdır bunlardan en önemlilerinden biri ise Türkiye’de özellikle son yıllarda kutlanmaya başlayan cadılar bayramı için kapı önüne bal kabağı koymaktır. Türkiye’de e genel olarak ev partilerinde kutlanan cadılar bayramı aynı zamanda bir kostüm partisi görevi de görmektedir. Bu noktada ev sahibi evini olabildiğince korkunç balkabakları ile süslerken katılımcılar ise hayal güçlerinin doğrultusunda diledikleri gibi giyinerek ortama uyum sağlamaktadırlar. Bu noktada tercih edilecek kostümler için pek çok aksesuar satılmaktadır. Partiye şeytan olarak katılmak isteyen biri için bir çatallı sopa veya prenses olmak isteyenler için uzun perukları bu işletmelerde bulabilirsiniz. Ayrıca çok karanlık ortamlarda yapılan partiler için özel aydınlatmaya sahip bileklikler de yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu şekilde insanlar partinin havasını bozmadan uygun şekilde aydınlatma sağlayabilmektedir. Bu noktada parti aksesuarlarını bir ayrıma tabi tutmak gerekmektedir. Belli başlı partilere özel olarak kullanılabilen pek çok aksesuarın olmasının yanı sıra her parti için vazgeçilmez olan aydınlatma veya balon gibi aksesuarlar vardır. Bu noktada parti için aksesuar alımı yapmadan önce katılacağınız eğlencenin herhangi bir özel konusu olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vampirler ve Efsaneleri

Vampirler ve Efsaneleri

Genel anlamda vampirler kendilerine has sivri dişlerle kurbanlarının kanlarını emen bir tür yaratıklardır. Özellikle popüler kültürde büyük yer tutan vampirler hakkında pek çok doğru bilinen yanlış vardır. Bu noktada tarihte ilk vampir kavramı bilinenin aksine orta çağ öncesi döneme Babil Uygarlığına dayanmaktadır. Bu dönemde bugünkü gibi kan emen yaratıklardan çok öldükten sonra yeniden dünyaya gelen varlıklar olarak anılmaktaydı. Bu efsane devam eden dönemde halklar arasında yayılarak değişmeye başladı. Bilinen anlamda vampirlerin efsanelerde yerini alması ise 1500’lü yıllarda başladı. Eflak Voyvodası olan 3. Vlan esirlere yaptığı işkenceler ve onların kanını içmesi ile ünlenmişti. Modern anlamda tüm vampir figürleri ve anlatıları 3. Vlan’a dayanmaktadır. Pek çok kültürde farklı vampir inanışları ve tasvirleri bulunsa da özellikle 2000’li yılların sonrasında popüler kültürün getirdiği vampir yarımı en fazla tercih edilendir. Bu noktada popüler kültürde pek çok filme diziye veya kitaba konu olan vampirler elbette insanları da etkilemeyi başardı. Korku gecelerinde veya cadılar bayramı gibi günlerde artık insanlar birer vampir kostümü giymek istiyorlardı. Kıyafetleri uydurmak kolaydı ancak oyuncak vampir dişi kostümlerin asıl tamamlayıcısı konumundaydı. Vampir konulu çekilen ilk filmlerin ardından bir vampir portresi oluştu ve devam eden dönemde neredeyse tüm yapımlarda aynı türde vampirleri görmeye başladık. Bu vampirler genel olarak soğuk tenli ve ışığa kısmen duyarlı olmalarının yanı sıra ölümsüz kişiler olarak betimlenmekteydi. Çok hızlı hareket edebilme yeteneği olan bu varlıkların en büyük özellikleri tabiî ki kan içmeye olan susuzluklarıydı. 80’li ve 90’lı yıllarda filmlerin genel olarak konusu vampirlere karşı savaş veren insanlar olmaktaydı. Genel olarak korku yapımlarının tercih ettiği vampir efsanesi 2000’li yıllar ile birlikte daha romantik bir havaya bürünmeye başladı. Yazılan vampir hikâyelerinde yaşanan değişim filmlere ve dizilere de yansıdı ve daha önce vahşi birer canavar olarak gördüğümüz vampirleri yakışıklı veya güzel insanlar olarak görmeye başladık. Bulundukları topluma zarar vermekten kaçınan vampirlerin insanlar ile yaşadıkları aşka yoğunlaşan pek çok dizi veya film seyirci ile buluştu. Bunların bazılarından söz etmek gerekirse Alacakaranlık serisi vampir efsanesini yeni nesle tanıtan ve sevdiren en başarılı film oldu. Alacakaranlık filminin ardından pek çok vampir dizisi çekilse de özellikle vampirlerin nasıl ortaya çıktığını anlatan The Originals büyük beğeni topladı.

Partilerin Vazgeçilmezi Vampir Teması

Partilerin Vazgeçilmezi Vampir Teması

Vampir kıyafetleri genel olarak kostüm partilerinde veya cadılar bayramı gibi özel günlerde giyilen temsili kostümlerdir. Bu kostümlerin önemli parçaları plastik vampir dişi ve uzun siyah pelerinlerdir. Özellikle Türkiye’de konulu kostüm partileri için kullanılan vampir kıyafetlerinde yer alan pelerin orta çağda yaşadığı düşünülen vampirlerin giyimine uyulması için tercih edilmektedir. Efsaneye göre karanlık alanlarda yaşayan vampirleri kendilerini gelen ışıklardan korumak için uzun pelerinlerinin arkasına saklanıyorlardı. Uzun siyah pelerinlerin yanı sıra takma, yapıştırma ve daha birçok formda vampir dişleri kullanılıyordu. Köpek dişlerinin üzerine denk gelecek şekilde takılan bu aksesuarlar yine orta çağdaki vampirlerin tasvirlerinde uyulması için kullanılmaktadır. Vampirlerin kurbanlarının boyunlarından veya diğer bölgelerinden kan emmek için kullandıkları bu dişler günümüzde en çok tercih edilen parti aksesuarlarından biridir. Son zamanlarda popüler kültürde yer alan vampirler bir pelerin tercih etmeseler de yerine göre uzayan dişleri ile bu efsaneyi devam ettirmektedirler. Siz de kendiniz veya çocuğunuzun katılacağı parti için bir vampir kostümüne ihtiyaç duyuyorsanız rahatlıkla evde bu kıyafeti yapabilirsiniz. Kostüm partilerinde önemli olan her ne kadar hayal gücü olsa da özellikle vampir kostümleri ile şıklığı da yakalamak mümkün. Özellikle kadınların uzun tüllü bir elbise üzerine takacakları minik kırmızı veya siyah bir pelerin ile tamamladıkları kombinleri ile partiye damgasını vurabilirler. Bunun yanı sıra yine kadınlar için kırmızı tonlarının ağırlıkta olduğu elbiseler rahatlıkla vampir kostümü olabilmektedirler. Kombininizi tamamlamanız için gerekli olan tek şey küçük vampir dişi takarak partiye katılmaktır. Erkekler için ise daha çok siyah ve kırmızı tonlarının bulunduğu takım elbiseler vampir kostümü olarak tercih edilmektedir. Elbisenin üzerine geçirilecek siyah bir pelerin ile kombin rahatlıkla tamamlanmaktadır. Erkekler ise daha büyük boyutlarda olan protez vampir dişi tercih ederek partiye gitmelilerdir. Bu noktada diğer bir önemli mevzu tabi ki makyajdır. Parti için vampir makyajı yapacak kişilerin yüzlerini olabildiğince beyazlatması gerekmektedir. Bu şekilde hem üzerlerinde yer alan siyah renkler dolayısıyla yüzleri daha fazla ortaya çıkacak ve yapıları gereği soğuk olan vampirleri tam olarak yansıtacaksınız. Göz altları için daha mor renkler tercih edilebilirken dudaklar için kırmızı ruj tercih edilmelidir. Son olarak makyajı tamamlamadan önce dudaktan süzülen birkaç kan damlası çizerek yüzünüz ile kostümünüzün uyumunu sağlayabilirsiniz.

Vampir Dişi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vampir Dişi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Eğlence aksesuarlarının başında gelen yapıştırmalı vampir dişi aynı zamanda birden çok çeşide de sahiptir. Kullanıcının ağız boyutuna göre değişen büyüklüklerinin yanı sıra tek taraflı veya iki taraflı çeşitleri de üretilmektedir. Özellikle tekli vampir dişi kullanışlılığı ve ağzı yormayan yapısı ile genel olarak diğer çeşitlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Ancak genel olarak çocuklar ve gençler bu dişler ile bu tarz bir eğlence aksesuarı olarak tanışmıyorlar. Vampir dişi çeşitleri arasından çocukların en sevdiği tabi ki jelibondan yapılan vampir dişleridir. Küçük birer damak şeklinde yapılan bu jelibonlar özellikle çocukların birbirlerini korkutması için muhteşem birer seçenektir. Kısaca her yaştan kullanıcı için uygun bir Drakula dişi bulunmaktadır. Çok sıradan çeşitlerden tam damağı kaplayan ve adeta bir takma diş gibi olan çeşitler de bulunmaktadır. Bu dişlerin genel özellikleri ise kullanıldıkları süre boyunca damağa ve ağız çevresine zarar vermeyen ergonomik yapıda olmalarıdır. Ayrıca bazı çeşitleri tüm ağzı kaplayacak diş kaplaması şeklinde üretilmektedir. Bu şekilde diğer benzerlerine göre daha inandırıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Kostüm partilerinin vazgeçilmezi olan korkunç vampirlerden biri olmak isteyen herkesin bir tane alması gereken Kont Drakula dişi son yıllarda daha fazla rağbet görmeye başladı. Özellikle vampirler ile ilgili yapımların artmasının yanı sıra evlerde yapılan kostüm partilerinin de daha sık düzenlenmeye başlaması ile vampir kostümü ve dişine yoğun talep yaşanıyor. Bu noktada kişiler bu dişleri almadan önce alacakları işletmeyi doğru seçmeli ve gerekli hijyen koşullarına uyup uymadıklarını kontrol etmelidir. Özellikle ağız içi bölgesinde kullanıldıkları için pek çok bakteri ve mikrop barındırabilen bu dişlerin tek seferlik ve kişiye özel kullanıma mahsus olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Son olarak bu dişleri ağzınızda uzun süre bulundurmanız diş hekimleri tarafından diş sağlığınızı korumanız açısından önerilmemektedir. Bu noktada alacağınız dişin güvenilir ve bazı standartlara uygun olarak üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İster partiye katılmak için olsun ister günlük hayatta insanları korkutmak için kullanacağınız tüketici standartlarına uygunluğunun yanı sıra garantili ve aynı zamanda bütçenize uygun vampir dişi fiyatları Trendyol sitesinde yer almaktadır.