"

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Şık ve İnce Tasarımı ile Xiaomi Redmi Note 8 Pro Modelleri

Xiaomi Redmi Note 8 Pro, ilk kez 2019’un Ağustos ayında duyurulmuş ve aynı yıl piyasaya sürülmüş bir akıllı telefon modelidir. O tarihten bu yana, hem şık tasarımı hem de sahip olduğu teknik özellikler sayesinde kendi segmentinin rağbet gören ürünleri arasında yer alır. Siz de üst segment bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız Xiaomi Redmi Note 8 Pro mutlaka göz atmanız gereken alternatiflerden biri olarak öne çıkar.

Bu telefon, Android işletim sistemine sahiptir. Bu işletim sisteminin Pie olarak da anılan 9.0 versiyonunu kullanır. Xiaomi Redmi Note 8 Pro siyah, kırmızı, yeşil, turuncu, beyaz renk alternatifleri ile piyasaya sürülmüştür. Gelişmiş teknik özelliklerinin yanında farklı renklerde üretilmiş olmasıyla farklı beklentilere sahip kullanıcıların göz zevkine de hitap eder.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 32 GB, 64 GB, 256 GB dâhili hafıza seçeneklerine sahiptir. Dâhili hafızaya bağlı olarak cihazda depolayabileceğiniz fotoğraf, video ve veri miktarı da artar. Benzer cihazın hafızası ne kadar genişse, yükleyip kullanabileceğiniz uygulama sayısı da yükselir. Redmi Note 8 Pro 128 GB hafıza içeren bir modele de sahiptir. Bir kıyas yapmak gerekirse Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64 GB fiyat olarak olarak 128 ve 256 GB’lik modellere kıyasla daha hesaplıdır. Siz de bu gibi detayları göz önünde bulundurarak dört alternatif arasından kendi şart ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Cihaz, ayrıca 256 GB’ye kadar olan micro hafıza kartlarını da destekler.

Redmi Note 8 Pro boyutları 161,3 x 76,4 x 8,8 mm’dir. Ağırlığı ise 199 gramdır. Gövde kapak materyali camdır ve çerçevesinde metalik görünümlü plastik kullanılmıştır. Büyük boyutlarına bağlı olarak ekran genişliği de son derece tatminkârdır. Cihazın ekran boyutu 6,54 inçtir. Cihazınızda istediğiniz oyunları rahatça oynayabilir, herhangi bir sorun yaşamadan video ya da film izleyebilirsiniz. Ürünün kapasitif dokunmatik ekranı, tam 16 milyon renk kapasitesine sahiptir. Bu yüksek değer, 395 PPI değerinde piksel yoğunluğu ile birleşince ortaya çarpıcı bir görsel kalite çıkarır.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro görüntüleme özellikleriyle dikkat çeker. Arkasında bulunan 64 MP ana kamerası, üç kamera ile desteklenmiştir. Böylece son derece kaliteli fotoğraflar ve ultra HD, diğer bir deyişle 4K videolar çekmenize olanak sağlar. Bu kamera 79° açılıdır, tek tonlu flaşa sahiptir ve slow motion (ağır çekim) video kaydedebilir. Ön, diğer adıyla özçekim kamerasının çözünürlüğü ise 20 MP’dir. Bunu kullanarak da 1080p çözünürlüğünde videolar çekebilirsiniz. Tüm bunlar ışığında Redmi Note 8 Pro fiyat olarak benzer özellikteki cihazlara kıyasla daha hesaplıdır çıkarımı yapılabilir.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro özellikleri arasında yüksek RAM değeri ve güçlü işlemcisi de ön plana çıkar. Kullanıcılar, Xiaomi Redmi Note 8 Pro RAM seçeneklerinden kendileri için daha uygun olanı seçebilme özgürlüğüne sahiptir. Zira cihaz, 6 ve 8 GB RAM alternatifleri ile piyasaya sürülmüştür. Redmi Note 8 Pro 8 GB RAM modeli, tahmin edileceği üzere diğer alternatiflere kıyasla bir miktar daha güçlü bir cihazdır. Xiaomi Redmi Note 8 Pro işlemci olarak da MediaTek Helio G90T kullanır. Frekansı 2,05 GHz olan bu 8 çekirdekli işlemci, yüksek RAM kapasitesi ile birleşince oyun ve uygulamalarda performans almanıza yardımcı olur.

Redmi Not 8 Pro, çift hatlıdır. Böylece iş ve kişisel görüşmeleriniz için ayrı ayrı iki telefon kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yanında yüz tanıma ve arka kapaktaki parmak izi okuyucu sayesinde pratik bir kullanım deneyimi vadeder. Suya ve tozu karşı dayanıklı olması da cihazın gücünü gösteren bir diğer özellik olarak işaret edilebilir.

Xiaomi Note 8 Pro, Lithium Polymer (Li-Po) batarya tipine sahiptir. Bu bataryanın kapasitesi ise 4500 mAh’tir. Yaklaşık 1 saatte doldurulabilen bu pil gücü, yaklaşık 40 saatlik bir kullanım ömrü sağlar. Klasik USB Type-C bağlantı noktasından şarj edilir. Cihazda kablosuz şarj özelliği bulunmaz. Xiaomi Redmi Note 8 Pro şarj aleti, kaybolması hâlinde kolaylıkla yeniden edinilebilir. Yani bu akıllı telefonu kullanırken herhangi bir yedek parça sorunu yaşama ihtimalinin oldukça düşük olduğu söylenebilir.

Cep telefonlarının yaydığı radyasyon miktarını belirtmek için kullanılan SAR değeri, sağlık açısından büyük önem taşır. Doktorlar, yüksek SAR değerine sahip cihazların tercih edilmemesi gerektiğine dair görüşler bildirmektedir. Bu değer, insan vücudunun ağırlığına göre ölçülür. İdeal SAR miktarı, Amerika Birleşik Devletleri tarafından 1,6, Avrupa Konseyi tarafından ise 2,0 W/kg olarak belirlenmiştir. Xiaomi Redmi Note 8 Pro SAR değeri, baş için 0.997 W/kg, vücut için ise 1.466 W/kg’dir. Bu değerler, cihazı sağlık açısından radyasyon kaynaklı herhangi bir endişe duymadan kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Ekran Dayanıklılığı Nasıldır?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Ekran Dayanıklılığı Nasıldır?

Cep telefonları, günlük kullanım içinde sıklıkla fiziksel darbelere maruz kalabilen cihazlardır. Bunların başında da elbette ki kullanırken yaşanan düşürme olayları gelir. Öyle ki pek çok kişi, bu gibi kazalara bağlı olarak cep telefonlarının ekranlarının zarar görmesiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu açıdan bakıldığında tercih edilecek akıllı telefonun ekran dayanıklılığının belirleyici bir kriter olduğu rahatlıkla söylenebilir. Xiaomi Redmi Note 8 Pro, suya ve toza karşı son derece dirençli bir cihaz olmasının yanında ekranının dayanıklı yapısıyla da ön plana çıkar.

Ekranının ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamak adına üretici firma, cihazın piyasaya sürülmesine paralel olarak bir tanıtıcı bir video yayınlamıştır. Bu ilgi çekici videoda bir haltercinin ayaklarının altına Xiaomi Redmi Note 8 Pro yerleştirildiği görülür. Sporcu, bu durumda 90 kg ağırlığında bir halter kaldırmaktadır. Normal şartlarda telefon ekranının kırılmasını bekleriz ama videoda görüldüğü üzere Xiaomi Redmi Note 8 Pro bu testten alnın akıyla çıkar. Ağırlık kaldıran haltercinin ayaklarının altındayken dahi ekranı zarar görmez. Bu, cihazın ne kadar sağlam bir yapıya sahip olduğunu kanıtlar. Diğer tüm yedek parçalar gibi Xiaomi Redmi Note 8 Pro ekran fiyatı da dönemsel olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle bu telefonun ekran dayanıklılığı, daha da büyük önem kazanmıştır.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kablosuz Bağlantıları Nelerdir?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kablosuz Bağlantıları Nelerdir?

Redmi Not 8 Pro fiyat seviyesine kıyasla birçok kablosuz bağlantı şeklini destekler. Wi-Fi 5 özelliği ile ister evde ister bulunduğunuz diğer ortamlarda kablosuz internet ağlarına kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Wi-Fi Hotspot, ihtiyaç hâlinde akıllı telefonunuzu bir modem gibi kullanmanıza imkân verir. Ayrıca cihaz Bluetooth 5.0 desteklidir ve kızılötesi bağlantı sağlayabilir. Son dönemde daha da yaygın şekilde kullanılmaya başlayan NFC, yine Xiaomi Redmi Note 8 Pro modelinin kullanıcılarına sunduğu özellikler arasında yer alır. Bu telefonu kullanarak 2G, 3G, 4G ve 4,5G ağlara bağlanmanız mümkündür.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro fiyat araştırması yapmak ve ürünün tüm özelliklerini incelemek için Trendyol doğru adreslerin başında gelir. Zira Trendyol, her ürün grubunda olduğu gibi akıllı telefonda da uygun fiyatları kullanıcılarına sunar.