"

Yaban Mersini Kurusu

" araması için 361 sonuç listeleniyor

Zengin Lif Deposu ile Yaban Mersini Kurusu Faydaları

Yaban mersini, botanik olarak gerçek üzüm grubunda yer alır. Ufak tanelidir. İnce kabuğu ve yok denecek kadar küçük çekirdeği bulunur. Taze haldeki bu ürün ön işlemlerden geçerek kurutulur. Yaban mersini kurusu, hijyen kurallarına uygun olarak meyvenin içerisindeki organik maddelere zarar vermeden elde edilir. Kurutulma sırasında şeker kullanılmayan doğal bir üründür. Lif yönünden zengin bir besindir. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi yoktur. Uzun süre saklanması için 7/1 oranında kurutulur. İçerisinde nem miktarı çok azdır. Antioksidan bakımından zengindir. Bu nedenle her yaş grubu için tüketilmesi uygundur. Blueberry adıyla bilinen, vitamin ve mineral bakımından zengin bir besindir. Lezzetli tadı ile güzel rengi ile tüketilen atıştırmalık çeşididir. Çay, kek, kurabiye ve pastalarda kullanılır. Ayrıca ilaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sektörü ürünlerine de kullanılır.

Yaban Mersini Kurusu Faydaları

Yaban Mersini Kurusu Faydaları

Yaban mersini kurusu kan düzenli tüketince kan değerlerinin düzenlenmesinde yardımcı olur. Bakterilerin vücuttan atılımı için yardımcı olabilecek ürün çeşididir. Göz sağlığının ve görme kalitesinin daha iyi olmasına yardım eder. A ve C vitami bakımından insan sağlığına vitamin desteği sağlar. Protein, lif, sodyum, potasyum ve kalsiyum değerleri ile beyin hücrelerinin korunmasına destek verir. Geçici hafıza kayıplarını (Alzheimer) önlemeye, bunama, makula dejeneransı gibi hastalıklardan uzaklaştırmaya katkı sağlar. Ağız içerisinde oluşan yaraların iyileşmesi için faydalıdır. Meyveye rengini veren antioksidanlar kan dolaşımının oluşmasını sağlar. Kolon, rahim ve karaciğer kanseri gibi kanser türlerine karşı korumada yardımcı olur. Enerji veren yaban mersini kurusu iyi bir antidepresan özelliğindedir. Kalp krizini azaltmaya yardımcı olan antioksidana sahiptir. Sahip olduğu K vitamini ile kemik sağlığının korunmasına yardım eder. Kemiklerin kırılma riskini azaltılmasına katkı sağlar. Yüksek fenolik ve antioksidan bileşiklerin öneminden dolayı diyet yapımında kullanma imkanı sunar. Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığın önlenmesine yardım eder. Mide kramplarının, bulantının ve ülserin önlenmesinde faydası vardır. Yaşlanmaya karşı önleyici etkisi bulunur. Vücuttaki kırışıklıkları ve sarkmaları önlemeye yardımcı olarak cildin güzelleşmesine fayda sağlar.

Yaban Mersini Kurusu Fiyat

Yaban Mersini Kurusu Fiyat

Yaban mersini kurusu, oldukça faydalı besin değeridir. Tatlı ve biraz ekşimsi tada sahip doğal ürünlerden olan yaban mersini kurusunu, Türkiye’nin neresine olursa olsun Trendyol kapınıza getirir. Ürünler ambalajlı halde satılır. Paket açıldıktan sonra tekrar açılıp kapanabilir. Bu sayede ürün uzun müddet muhafaza edilir. Ürünler 100 gram, 250 gram, 500 gram, 1 kg gibi farklı gramajlarda ambalajlı olarak paketlidir. Yaban mersini kurusu kg fiyatı gramajlardaki farklılık dolayısı ile değişkenlik göstermektedir. Ayrıca paketlenen ürünlerin farklı markalara sahip olması da fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Dilediğiniz gramajda yaban mersini kurusu, uygun fiyatlarla Trendyol’da bulunur. Yaban mersini kurusu fiyatı stoklardaki duruma göre belirli aralıklarla güncellenir. Siyah, kırmızı, çekirdeksiz ve pek çok markanın çeşitli ürünlerine buradan ulaşmak artık çok kolay. Pek çok yaban mersini kurusu ürününü iyi fiyat seçenekleri ile tüketiciye sunar.

Uygun Fiyatlarla Yaban Mersini Kurusu

Uygun Fiyatlarla Yaban Mersini Kurusu

Türkiye’de iklim isteği bakımından özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde yetiştirir. Rize, Artvin, Trabzon, Giresun, Samsun ve Sinop illerinin rakımı yüksek dağ ve yaylalarında yetiştirilir. Yaban mersini kurusu nerede satılır diye bakıldığından en uygun adres olarak Trendyol akla gelir. Tarladan fabrikalara, fabrikalardan özele doğallığı bozulmadan kurutulup paketlenen ürünler burada satışa sunulur. Doğal yöntemlerle kurutulan meyve, hijyenik koşullara uygun olarak paketlenir. Kaliteli ve lezzetli olan bu ürünler Trendyol ile tüketiciye sunulur. Yaban mersini kurusu alırken farklı çeşitlerini de bulabilirsiniz.