placeholder
"

Yapay Çim

" araması için 806 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yapay Çim

Yapay Çim

Evlerde, ofislerde ve bahçelerde dekorasyon amaçlı yüzey ve zemin kaplamaları sıklıkla uygulanır. Bu uygulamalar arasındaki yer ve duvar kaplamaları mekânın duruşunu tamamen değiştirme özelliğine sahiptir. Yenilenen yüzeyler daha keyifli ve konforlu ortamlar yaratır. İç ve dış mekânlarda uygulanan çim kaplama son dönemin en popüler dekorasyon fikirleri arasında yer alır. Ortamı yeşil ve doğal bir görünüme kavuşturan yapay çimler balkonlarda ve teraslarda bahçe havası yaratarak kullanıcıları memnun eder. Bakımı zor olan gerçek çime kıyasla uzun süreli kullanıma imkân sağlayan suni çim kaplamaları profesyonel amaçlı olarak da spor tesislerinde kullanılır. Kullanım alanlarınıza uygun çim halılardan farklı ölçü ve desenlerdeki modelleri tercih edebilirsiniz.

Gerçeğinden Farksız Yapay Çim Halılar

Suni çimler doğal çimlere alternatif olarak üretilerek sizlere sunulur. Suni çimler görünüm açısından gerçek çimlerle birebir aynı özelliklere sahiptir. Doğal çim yetiştirmenin mümkün olmadığı alanlarda yapay çim kullanımı oldukça yaygındır. Gerçek çimler uzun süreli bakım ve emek ister. Belli aralıklarla biçilmeleri ve düzenli olarak sulanmaları gerekir. Ayrıca hava koşulları da çimlerin yapısını ve gürlüğünü etkiler. Bu bakımların düzenli yapılmadığı durumlarda solan çimler toprak değişimi ve gübreleme işlemleriyle yeniden eski formuna kavuşturulur. Bakımı maliyet açısından da ağır olan doğal çimlerin bütün ihtiyaçlarını giderseniz bile istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Yoğun emek ve çaba isteyen çim yetiştirmek yalnızca gerçek toprak ile mümkündür. Evlerde, balkon ve teraslarda çim görüntüsünü yakalamak için çim halılar en iyi alternatiftir.

Suni çim halılar normal halılar gibi özel dokumalar ile hazırlanır. Bahçe yer döşemeleri kategorisinde yer alan bu halılar saçaklı özelliğe sahiptir. Gerçek çimlerin renkleriyle birebir aynı tonlarda hazırlanan halılar yeşilin neredeyse tüm tonları kullanılarak dokunur. Özel ipliklerin bir araya getirilmesiyle doğal çim görünümü yakalanır. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek doku ve görünüme sahip bu halıları ister dekoratif, isterse sportif amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Suni çim halı modelleri farklı hav boylarında kullanıcılara sunulur. İnce halıların yanı sıra oldukça kalın modeller de Trendyol’de yer alır. Çim halıların hav boyları 5 mm ila 70 mm arasında değişiklik gösterebilir. Kullanım alanlarınızı belirleyerek doğru halı seçimi yapabilirsiniz.

İç ve Dış Mekânlarda Çim Halı Kullanımı

Suni çim halılar son dönemde gelişen teknoloji sayesinde doğalına yakın formlarda üretilerek kullanıcılara sunulur. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar doğal görünüme sahip olan suni çim halı modelleri geniş kullanım alanına sahiptir. Yapay çim halı evlerde, ofislerde, balkonlarda, teraslarda, ofis ve ev bahçelerinde sıklıkla tercih edilir. Dekoratif amaçlı kolay ve konforlu kullanım sunan çim halılar ağırlıklı olarak bütün yer yüzeyini kaplayacak şekilde yerleştirilir. Özel sabitleme işlemleri ile kaplanan yüzey natürel görünümüyle kullanıcıların dikkatini çeker. Estetik duruşuyla kullanıldığı alana şıklık katan bu ürünlerin bahçelerde kullanımı da oldukça yaygındır. Kafe, restoran ve lokantaların bahçeleri yoğun şekilde kullanılır. Buralarda yer alan çimler üzerine basıldığı için kısa sürede solabilir ve kötü bir görünüme sahip olur. Kolay kullanımı nedeniyle dış mekânlarda suni çimler tercih edilebilir. Bahçe için yapay çim halı modelleri farklı boyut ve renk çeşitleriyle sunulur. Kreş ve anaokullarında da bu ürünlerin kullanımı tercih edilir. Küçük çocukların oyun oynarken düşüp yaralanmalarının önüne geçen bu halılar zeminin sertliğini engeller ve kazaların önüne geçer.

Evlerde balkon ve teraslarda bahçe görünümü yakalamak bu halılar sayesinde oldukça kolaydır. Balkonunuzun ve terasınızın boyutlarına uygun birçok modelde çim halı çeşitleri bulabilirsiniz. Normal halılar gibi kullanılan bu ürünler mekânın sıcaklığını artırarak konforlu şekilde kullanılabilir. Hasır veya ahşap mobilyalar tercih ederek çim halıları kombinleyebilirsiniz. Gerçek bahçelerden farksız bir görünüme hızlı şekilde ulaşmak için bu halılar elverişlidir. Yumuşak yapılı olan modelleri tercih ederek üzerine rahatça basabilir ve keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Teraslar çim halıların kullanımına uygundur. Özel malzemelerden üretilen bu halılar hava koşullarından etkilenmez. Dış mekân çim halı modellerini tercih ederek uzun süreli ve güvenli kullanım sağlayabilirsiniz. Balkon yapay çim modelleri yaşam alanlarına şıklık katar. Balkon keyifleriniz için kullanabileceğiniz bu ürünler beton ve fayansın soğukluğunu hissetmemenizi sağlar.

Çim Halıların Renk Çeşitleri

Dekoratif amaçlı kullanılan yapay çim halılar yeşilin farklı tonlarında sunulur. Koyu yeşil modeller doğal görünüm için oldukça elverişlidir. Yeşilin neredeyse tüm tonlarında hazırlanan bu halılardan zevkinize ve dekorasyonunuza uygun olanları tercih edebilirsiniz. Açık yeşil halılar balkonlarda ferah görünüm için idealdir. Daha koyu renk halıları gerçeğe yakın çim görüntüsü yakalamak için kullanabilirsiniz. Yumuşak yapısıyla normal halılardan farklı olan bu halılar yaşam alanlarında eşsiz dekorasyonları kolaylıkla sağlayabilir. Halıların alt yüzeyi sabitlenme özelliğine sahiptir. Bu özellik halının zemin üzerinde kaymasını engeller. Deforme olmaya karşı dirençli bu halılar açık alanlarda güvenle kullanılabilir. Güneş ışığı, yağmur ve kar gibi hava koşullarından etkilenmeyen modelleri balkon ve teraslarda uzun süre kullanabilirsiniz.

Ev ve ofislerde çiçek saksılarında suni çimlerin kullanımı yaygındır. Çiçeği daha hoş göstermek ve toprağın dağılmasını engellemek için saksıda yapay çim tercih edebilirsiniz. Bitkinin çimler arasında yetişiyormuş gibi görünmesini sağlayan bu ürünler evcil hayvanların toprağı eşelemesini de engeller. Şık görünümü ile dekorasyonlara renk katan çimler köpeklerin tuvalet eğitiminde en iyi yardımcılardır. Paspas boyutundaki halıları kapı önlerine ve bahçe girişlerinde değerlendirerek farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Hazır yapay çim suya dayanıklı yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde akvaryumlarda kullanılabilir. Akvaryum dekorasyonu taş, boncuk, yapay bitki ve akvaryum yapay çim modelleri ile şık görünür. Daha doğal bir hava yaratmak için kullanılan bu ürünler kolay şekilde temizlenebilir. Bakteri ve koku oluşturmayan modelleri tercih ederek güvenli kullanım sağlayabilirsiniz. Akvaryumun tabanına kolay şekilde yerleştirilen bu ürünlerle yaratıcı dekorasyonlar oluşturulur. Bitkiler ve büyük taşlarla süsleyebileceğiniz akvaryumlar bambaşka bir görünüme kavuşur.

Farklı Boyutlardaki Çim Halı Modelleri

Dekoratif yapay çim modelleri farklı boyut ve çim uzunluklarında sunulur. Bahçeleri kaplayacak kadar büyük boyutların yanı sıra küçük balkonlar için ideal uzunluk ve kalınlıkta halılar bulunur. Halının ebatları mekânın konforu açısından önemlidir. Bu halılar genellikle bütün alanı kaplayacak şekilde kullanılır. Doğal çim görüntüsü bu tip kaplamalarla daha kolay yakalanabilir. Ayrıca kenarlarda boşluk bırakılmaması toprak üzerindeki çim duruşu için idealdir. Farklı hav kalınlıklarında sunulan halılar yumuşak zemin oluşturur. Bahçede yürüyormuş hissi yaratan halılar yerin sertliğinin de önüne geçer. Kalın hav boyutları geniş alanlar için idealdir. Peyzaj mimarisinde sıklıkla başvurulan halılar fibrile ve monofilament iplikler kullanılarak hazırlanır. Gerçeğe en yakın görünümün yakalanmasını sağlayan bu iplikler çim halı üretiminde sıklıkla tercih edilir. Fibrile iplikler kullanılarak hazırlanan halılar ağırlıklı olarak kısa çimlerden oluşur. Evlerde ve ofislerde kullanım için uygun olan modeller 5 mm, 8 mm, 10 mm, 15 mm ve 20 mm hav boyutlarına sahiptir. Yeşil yapay çim modelleri koyu ve açık olmak üzere birçok farklı renk seçeneği ile sizlere sunulur. Bahçelerde kullanılan yapay çimler çoğunlukla monofilament iplikler kullanılarak üretilir. Bu iplikler gerçek çimlerle birebir aynı görüntüye sahiptir. Daha gerçekçi görünüm için yeşil ipliklerin yanı sıra kısa sarı kıvırcık iplikler de bu halılarda yer alır. Az miktarda kullanılan sarı iplikler çimin daha doğal durması için tercih edilir. Bahçelerde kullanılan halılar daha kalın hav boyutlarına sahiptir. Bu halılar 20 mm ve 50 mm arasında değişen hav ölçüleri ile sunulur.

Çim boyutları da birçok farklı seçeneğe sahiptir. Yere yakın kısa çimlerin yanı sıra saçaklı uzun çim halı modellerini tercih edebilirsiniz. Yapay uzun çim gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar doğal şekilde üretilir. Kullanım alanınıza göre farklı boyutlardaki çimlere yönelebilirsiniz. Kısa çimler nizami görünüm elde etmek için uygundur. Uzaktan bakıldığında doğal çimden ayırt edilemeyecek duruşa sahiptir. Uzun çimler ise daha natürel bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercihi olabilir. Uzun çim görünümü kullanıcıları rahatlatır. Doğal çimlerin belli aralıklarla biçilmesi gerekir. Aksi takdirde çimin yapısı bozulur. Uzun çimler arasında dolaşmayı sevenler için çim halılar en iyi alternatiftir.

Spor Tesislerinde Çim Halıların Avantajlı Kullanımı

Suni çim halılar spor aktivitelerinin yapıldığı alanlarda kullanılır. Bu halılar ile futbol sahalarında, tenis kortlarında, golf sahalarında, yürüyüş ve koşu parklarında sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bakımının kolaylığı ve üzerinde rahat hareket edilmesi bu halıların spor aktivitelerinde kullanılmasının en önemli sebebidir. Futbol oynarken kullanılan top doğal çim üzerinde nasıl kullanılıyorsa bu halılar üzerinde de aynı şekilde oynanabilir. Büyük futbol turnuvalarında sentetik çim halılar kullanılır. Doğal çimlerin en büyük dezavantajı hava koşullarından olumsuz şekilde etkilenmesidir. Ayrıca doğal çimler üzerine fazla basıldığında solarak kullanılamaz hale gelebilir. Sentetik çim halılarda böyle bir durum ile karşılamazsınız. Bakımları doğru şekilde yapılan halılar en az 10 yıl sorunsuz şekilde kullanılabilir. Yağmurlu havalarda suyu biriktirmemesi için bu yer döşemelerinde farklı drenaj yöntemleri kullanılır. Ayrıca rengini koruması ve güneş ışınlarından etkilenmemesi de yapay çim halıların tercih edilmesindeki en önemli faktördür.

Yapay çim halılar yağmur, güneş ışığı gibi koşullardan etkilenmez. Islandığında hızlı şekilde kuruma özelliğine sahip bu ürünler açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca ıslandığında koku oluşturmayan özel bir yapıya sahiptir. Bu halıların temizliği basit şekilde yapılır. Leke tutmayan sentetik saçaklar nemli bez veya su yardımıyla temizlenir. Suyu biriktirmeme özelliği temizlik sırasında da kullanıcılara kolaylık sağlar. Belli aralıklarla halınızı süpürebilir ve saçakların daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Açık alanlarda kullanılan halıları güneş ışınları ısıtabilir. Balkon ve teraslarda kullanılan modelleri su püskürterek serinletebilirsiniz.

Zemin döşemeleri evlerde, ofislerde ve bahçelerde dekorasyonu bir üst boyuta taşımak için tercih edilir. Özel detaylara sahip döşemeler kullanıldığı alanı bambaşka görünüme kavuşturur. Kullanıldığı alanın konforunu yüksek oranda arttıran yer döşemeleri ısı yalıtımı için oldukça iyi bir alternatiftir. Özellikle evlerde ve ofislerde kullanıldığında dekorasyonun yanı sıra ortamın ısısı için de ekonomik çözümler arasında yer alır. Hazır çimler temizlik açısından da kullanıcıları memnun eder. Yapay çim kullananlar bu rahat kullanım özelliklerini her alanda dile getirirler. Bu halıların suya dayanıklı yapıları nem, küf ve çürüme gibi durumları yaşamamanızı sağlar.

Duvar Dekorasyonları İçin İdeal

Yapay çimlerin kullanıldığı bir başka alan duvar kaplamalarıdır. Son dönemde neredeyse her yerde görülen bu uygulama ev ve ofislerde de sıklıkla tercih edilir. Yapay çim duvar kafe, restoran, park, yol kenarları, şirket girişleri, alışveriş merkezi duvarları gibi birçok alanda kullanılır. Çim duvar uygulaması bulunduğu alana görsel açıdan zenginlik katar. Kolay şekilde monte edilen duvar çimleri evlerde, balkonlarda, teraslarda ve ofislerde kullanıma uygundur. Salon dekorasyonlarında duvar üzerine yapılan bu uygulama eşsiz bir görünüm yaratır. Örneğin televizyon duvarının arkasını yapay çimlerle kaplayarak otantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Lambader ve LED ışıklar ile aydınlatmalar sağlayarak sıcacık ve doğal ortamı ev konforunda yakalayabilirsiniz. Çim duvarlar üzerine tablo ve fotoğraf asmaya da uygundur. Evinizin köşelerinde bu tip alanlar oluşturabilirsiniz.

Duvar yapay çim modelleri balkon ve teraslarda da özgün dekorasyonlar için tercih edilir. Balkon ve teras duvarlarını bu çimler ile kaplayarak bahçe havası oluşturabilirsiniz. Işıklandırma ekipmanları ile süsleyerek balkon keyfinizi arttırabilirsiniz. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek görünüme sahip bu dekorasyon ürünleri orijinal tasarımlar için elverişlidir. Duvarın boyutuna göre farklı modellerdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Çiçek ve bitkilerle süslenmiş duvar çimlerini tercih ederek daha farklı şekilde kullanabilirsiniz. Duvar çimleri yeşilin farklı tonlarında hazırlanır. Koyu ve açık renk seçeneklerinden dekorasyonunuza ve zevkinize uygun modellere göz atabilirsiniz. Aynı yer zeminlerinde kullanılan halılar gibi bu ürünlerin de farklı boyut seçenekleri vardır. Duvarınızla uyumlu boyutlar dekoratif kullanım için uygundur. Bu çimleri duvarın bir bölümünde ya da tamamında kullanabilirsiniz. Evlerin dış cephelerinde kullanılan çimler suya ve güneş ışınlarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanır. Özellikle bahçeli evlerde dış duvarları bu ürünler ile kaplayarak masalsı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Çim Çitler İle Güvenlik Sağlayın

Kullanım alanı ve ürün çeşitliliği oldukça geniş olan yapay çimlerin güvenlik amacıyla kullanımı yaygındır. Balkon, teras ve bahçelerin çevrelerini yapay çim çit modelleri ile kapatarak güvenlik sağlayabilirsiniz. Kullanıldığı alanı dışarıya karşı kapatan ve görüş açısını kısıtlayan çim çitler şık görünümleri sayesinde dekoratif amaçlı da kullanılır. Balkon ve teraslarda uzunluk açısından yüksek olan çitlerle kapalı alan yaratabilirsiniz. Aynı şekilde bahçeli evlerde de sınırları belirlemek ve bahçenin dışarıdan görünmesini engellemek amacıyla yapay çim korkuluk modelleri kullanılır. Güvenlik açısından daha korunaklı seçenekler için metal, bambu ve sert plastikten üretilen modellere göz atabilirsiniz. Çitleri dekorasyon amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız çiçekli ve desenli modellere yönelebilirsiniz. Bu çitler eğlence mekânlarında, kafe ve restoranların bahçelerinde, okul bahçelerinde güvenlik amacıyla kullanılır. Kullanıldığı alanın dışarıdan görünmesini engelleyen çitler dekoratif tarzlarıyla şıklık da oluşturur.

Yapay çimlerle kaplanmış bu çitler kolay bir kuruluma sahiptir. Kullanmak istediğiniz alanın ölçülerine uygun birçok modele ulaşabilirsiniz. Farkı boyut ve kalınlıklarda üretilen çitler dış mekânlarda uzun süreli kullanım için dayanıklı malzemelerden üretilir. Çimli çitler güneş, rüzgâr, yağmur ve kar gibi hava koşullarından etkilenmez. Bu sayede uzun süre yıpranmadan ve formunu koruyarak kullanılabilir.

Yapay Çim Fiyatları

Yapay çimler halı, çit ve duvar döşemelerinde kullanıma uygun oldukça çeşitli ürünlerdir. Çim halılar dekorasyon ve konfor amaçlı hem iç hem de dış mekânlarda kullanılır. Farklı boyut, renk ve kalınlıklarda üretilen bu halılar farklı fiyat seçenekleri ile sizlere sunulur. Geniş ürün yelpazesi fiyatların da değişkenliğini beraberinde getirir. Yapay çim halı fiyatları üzerinde ebatlar oldukça etkilidir. Büyük bir bahçeyi kaplayacak halıların yanı sıra kapı önünde paspas olarak kullanılan küçük halılar da piyasada yer alır. Ayrıca halının üretiminde kullanılan malzeme, çim boyu, çim rengi gibi farklılıklar fiyatların çeşitliliğini artırır. Kullanım alanınızı belirleyerek ihtiyaçlarınıza uygun çim halıların fiyat seçeneklerine Trendyol üzerinde hızlıca ulaşabilirsiniz.

Yapay duvar çimi ve çim çitler doğal görünümleriyle dekorasyon ve güvenlik amacıyla kullanılır. Bütün yüzeylerde kullanıma uygun olan duvar çimleri ürün çeşitliliğine bağlı olarak farklı fiyatlara sahiptir. Örneğin küçük ebatlara sahip duvar yapay çim fiyatı büyük boyutlu olanlara oranla daha uygun olabilir. Aynı durum çim çitler için de geçerlidir. Çitin yapıldığı malzeme, boyutu ve tasarımı fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Bütçenize ve kullanım alanlarınıza uygun birçok yapay çim modeli Trendyol’da yer alır. Yüzlerce farklı seçeneğe sahip ürünlerden ihtiyaçlarınıza uygun olanları belirleyerek yaratıcı dekorasyonlar yapmaya başlayabilirsiniz.