İlgili Kategoriler
Ağırlık
Kısırlaştırılmış
Yaş
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Aroma
Fiyat
İçerik
Özellik
Ürün Puanı
"

Yaşlı Kedi Maması

" araması için 252 sonuç listeleniyor

Sağlıklı ve Besleyici Yaşlı Kedi Mamaları Trendyol'da!

Evcil hayvanların dengeli beslenmelerini sağlayarak gelişimine katkı veren mama çeşitleri bulunur. Farklı markalar tarafından kediler için de çok farklı içeriklere sahip mama üretilir. Bu mamaların içindeki besinlerin türü ve miktarı kedinin ırk ve yaşına uygun şekilde belirlenir. Her ırk için uzmanlarca belirlenen vücut kitle endeksine göre kedinin kilo durumuna göre mama ayrımı ortaya çıkabilir. Tüylü dostların tüketeceği mamaların içerik özellikleri bu değerlendirmeye göre planlanabilir. Kedilerin beslenme ihtiyaçları üç farklı evrede incelenir. 0-1 yaş arası yavruluk, 1-7 yaş arası yetişkinlik ve 7 yaş üzeri yaşlılık dönemi olarak kabul edilir. 7 yaş üzerindeki kediler için geliştirilen birbirinden farklı besin içeriklerine sahip yaşlı kedi maması satışa sunulur. Evcil hayvanınızın tüketeceği yaşlı kedi maması özelliklerini ve türünü belirlemeden önce veteriner kontrolünden geçirmeniz önem taşır. Bu yaştaki kedilerde metabolizma yavaşlamaya başlayacağı için sindirim sorunları gibi problemler yaşanabilir. Seçilecek yaşlı kedi mamasının bu sağlık kontrolündeki bulgulara göre belirlenmesi faydalı olabilir. Yaşlı kedi maması online alışveriş seçeneklerinden yararlanarak kedi dostunuza uygun mamayı sipariş edebilirsiniz.

Sindirim Kolaylığı Sağlayan Yaşlı Kedi Mamaları

Sindirim Kolaylığı Sağlayan Yaşlı Kedi Mamaları

Yaşlı kedi mamaları mineral, vitamin ve yağ asidi içeren et ağırlıklı besinlerden oluşur. Yaşlı kediler, yetişkinlik döneminde alıştığı mamanın değişmesini yadırgayabilir. Bu süreci kolaylaştırmak için uzmanlar tarafından belirlenen ve bir haftaya dağıtılmış porsiyon birleştirme yöntemi uygulanır. Eski ve yeni mamanın belli oranlarda karıştırılması prensibine dayanan bu yöntemin sonunda %100 oranda yeni mamaya geçilebilir. Patili dostlar için türlü hastalıkların tedavisine destek olabilecek yaşlı kedi maması çeşidi bulunur. Yaşlılık döneminde kedilerin aktivite oranı düşeceği için kalorisi düşük ürünlerin tercih edilmesi önerilir. Yaşlı kedi mamaları protein ve mineral oranı yüksek besinlerle takviye edilir. Bu yaştaki kediler için Omega yağ asitleri ve karbonhidrat ihtiyacı da yüksek olur. Ayrıca yavaşlayan metabolizmada sindirim sistemini rahatlatmak için lifli besinleri içeren yaşlı kedi mamaları tercih edilebilir. Bu dönemde vücutlarının gerek duyduğu taurin ve antioksidan ihtiyaçları da doğru mama seçimi ve dengeli beslenmeyle karşılanabilir.

Yüksek Protein İçeren Yaşlı Kedi Maması Çeşitleri

Yüksek Protein İçeren Yaşlı Kedi Maması Çeşitleri

Farklı besinler barındıran yaşlı kedi maması yaş ya da kuru tüketim seçenekleriyle satışa sunulur. Küçük gramajlarda bulunabilen yaşlı kedi maması 10 kg ve üzeri ağırlıktaki ekonomik boy paketlerde de üretilir. Yaşlı kedinizin mama ihtiyacını günde bir kez yerine birkaç öğünde küçük miktarlara bölerek verebilirsiniz. Su içme alışkanlığı az olan kedinizi yaşlı kedi yaş maması ile besleyerek dehidrasyon riskini azaltabilirsiniz. Kediler doğası gereği etobur oldukları için vücutları için gerekli bazı vitamin ve mineralleri mamaya katılan sebze ve tahıllar vasıtasıyla kazanırlar. Bazı tahılların fazla tüketilmesi diyabet ve böbrek sorunlarına yer açabilir. Kedinizin tamamen tahılsız beslenmesi gerekiyorsa tahılsız yaşlı kedi maması çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Kısırlaştırılmış kediniz için farklı içerik ve ambalaj boyutlarında yaşlı kısır kedi maması bulabilirsiniz. Tüy sorunu olan kedinize deri besleyici ve tüy yumağı önleyici içeriğe sahip ve tavukla lezzetlendirilmiş yaşlı kedi maması yedirebilirsiniz. 12 yaş üzerindeki kedinize özel hazırlanmış yaşlı kedi mamasını farklı paket seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Birbirinden Uygun Yaşlı Kedi Maması Fiyatları

Birbirinden Uygun Yaşlı Kedi Maması Fiyatları

Yaşlı kedi maması kullananların, yaşlı kedi maması yorumlarını inceleyerek seçeneklerle ilgili fiyat ve kalite değerlendirmesi yapabilirsiniz. Yaşlı kedi mamaları farklı besin değerlerine sahip içeriklerle satışa sunulur. Benzer gramajlardaki ürünler arasında fiyat farklılıkları gözlenebilir. Mamanın içeriğindeki besinlerin kaliteleri ve kullanım oranları fiyatı etkileyebilir. Yurt dışından gelen mamaların ithalat giderleri de fiyat farkı oluşturabilir. Markaların özel satış politikaları da fiyatların değişmesine sebep olabilir. Belirlediğiniz yaşlı kedi maması satın almadan önce satıcıların kampanya dönemlerini bekleyebilir, bütçenize uygun fırsat oluştuğunda yaşlı kedi maması indirimlerinden yararlanarak avantajlı fiyatlarla alışverişinizi yapabilirsiniz. Memnun kaldığınız ürünle ilgili kedisi olan dostlarınıza yaşlı kedi maması tavsiyesi verebilirsiniz. Yaşlı kedi mamalarının tüm çeşitlerini Trendyol'da bulabilirsiniz.