Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Cinsiyet
Materyal
Taş Cinsi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Boyut/Ebat
Cilt Tipi
Kapama Şekli
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
"

Yeşim Taşı

" araması için 2185 sonuç listeleniyor

Yeşim Taşı

Yeşim Taşı Güzelliği

Yeşim Taşı Güzelliği

Doğal taşlara meraklı olan kişilerin en fazla ilgi gösterdikleri türlerden biri de yeşim taşıdır. Yeşim taşı güzelliği, pürüzsüzlüğü ve yaydığı enerji ile çeşitli kültürlerde yaygın biçimde kullanılır. Son yıllarda güzellik-sağlık sektöründe bu taşın özelliklerinden çok yönlü olarak yararlanılır. Masaj aletleri ile cildinizi rahatlatıp canlandırmanız, istediğiniz bazı ürünleri kolaylıkla cildinize yedirmeniz mümkündür. Yeşim taşının doğal yapısı cilde zaten olumlu bir etki yapar, özel bakım aletleri ise bu etkiyi pekiştirir. Mutluluk taşı olarak da bilinen yeşim taşının özellikle Çin efsanelerinde büyük bir yeri vardır. Çinliler ve genellikle Uzak Doğu ülkeleri taşın tılsımına inanırlar. Yüzyıllardan beri uğur getirdiği ve olumsuz enerjilere karşı koruma sağladığı için bu taşı yanında taşıyanlar bulunur. Ülkemizde de yeşim taşının bereket, bolluk ve mutluluk getirdiği inancı yaygındır. Yaydığı pozitif enerjilerin ruhsal ve bedensel sağlığa da iyi geldiği söylenir. Yeşim taşlarını sadece yanınızda taşımayıp dekoratif olarak da kullanabilirsiniz. Küçük heykelcik yapımlarında bu taşın etkileyici görünümü ve sağlamlığı öne çıkar. Ayrıca evinizde, iş yerlerinizde de doğal taşları dekoratif olarak tercih edebilir, enerjisi ile rahatlayabilirsiniz. Yeşim taşlarını kolye, bileklik, yüzük gibi takı ürünlerinde de sıklıkla görebilirsiniz. Güzellikleriyle göz kamaştıran takılar aynı zamanda yanınızdayken bu taşın enerjisini size yansıtabilir. Doğal taşların enerjisine inanıyorsanız siz de sık sık bu takıların pozitif enerjileri sayesinde stresinizi azaltabilirsiniz. Takı sektörünün en sık tercih ettiği taş çeşitlerinden olan yeşim, aynı zamanda mücevher yapımında da kullanılır. Yeşim taşının çeşitleri vardır ve kullanım alanlarına göre bunların özelliklerinden yararlanılır. Örneğin mücevher ile takı yapımında farklı yeşim taşları kullanılır. Orijinal ve sertifikalı ürünler Trendyol farkıyla sizlere ulaştırılır. İmitasyon özellikli yeşim taşları da satışa sunulur, bunları ayırt etmek önemlidir. Sahte taşların kullanımından ötürü özellikle cilt üzerinde tahriş ve benzeri olumsuzluklar meydana gelebilir. Enerji olarak da beklediğiniz olumlu etkileri hissedememeniz olasıdır. Kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerini üstelik avantajlı fiyatlarla elde etmeniz mümkündür.

Mutluluk Enerjisi Yayan Yeşim Taşı Çeşitleri

Mutluluk Enerjisi Yayan Yeşim Taşı Çeşitleri

Çin’de ve dünyanın birçok yerinde uğurlu olduğuna inanılan yeşim taşının farklı çeşitleri bulunur. Mutluluk taşı olarak da isimlendirilen yeşim taşının bir çeşidi jadeittir. Jadeist taşın başlıca özelliği ise çok nadir bulunması ve lüks mücevher yapımında kullanılmasıdır. Beyaz, siyah, zümrüt, kırmızı, pembe yeşim taşı çeşitleri bulunur ancak bunlar arasında en değerlisi koyu yeşil olanı yani zümrüt renkte olanıdır. Jadeit volkanik olaylar sonucunda meydana gelir, küçük taneler içerir. Bu nedenle işlenmesi kolay değildir. Taşın sertlik derecesi ise yedidir. Bu unsur jadeitin oldukça sağlam ve dayanıklı olduğunun göstergesidir. Bu taş ile değerli mücevherler işlenebilir ancak zorlukları nedeniyle masrafları da artar. Yarı saydam olan jadeit muma benzer bir parlaklığa sahiptir. En kaliteli taşlar ise Çin, Tibet, Burma, Kanada ve ABD’den çıkar. Daha fazla etki sağlaması için arada sırada taşın temizliğinin yapılması gerektiğine inanılır. Sirkeli ya da tuzlu suyun içinde 10 dakika bekletmek temizlenmesi için yeterlidir. Ayrıca güneşte de bir gün boyunca bekletebilirsiniz. Yeşim taşı çeşitleri arasında nefrit de bulunur. Ülkemizde yeşim taşının genel olarak bilinen türüdür. Jadeit ile kıyaslandığında daha yaygın olarak çıkarılır. Çinliler nefrit taşını en çok heykel yapımında kullanırlar. Nefrit çoğunlukla yeşilin farklı tonlarında bulunur ve güzelliği ile dikkat çeken bir taştır. En çok görülen rengi ise zeytin yeşilidir. Sertlik derecesi dikkate alındığında jadeit kadar sağlam olmadığı belirtilebilir. Taşın sertlik derecesi 6,5 olarak ifade edilir. Mat ve yarı saydam görünür; mumsu bir parlaklığa sahiptir. Satışa sunulurken bazı işleme aşamalarından geçtiği için parlaklığı artabilir. İri parçalar şeklinde bulunan nefrit taşı aynı zamanda cennet taşı olarak da isimlendirilir ve birçok kişide olumlu hisler bırakır. Nefrit taşını taşıyanların onun güzelliklerinden yararlanabildiklerine dair güçlü bir inanış vardır. Çin, Yeni Zelanda, Sibirya, Rusya, Tayvan, Polonya, ABD, Brezilya nefrit yatakları bakımından zengindir. Günümüzde özellikle nefrit taşının mücevher yapımında kullanımı kısıtlanır. Eski zamanlarda Çin, Yeni Zelanda, İngiliz Adaları gibi birçok yerde sıklıkla silah ve süs yapımında da kullanılan nefrit taşı bugün kontrollü biçimde işlenir. Mücevher yapımları için daha çok jadeit taşı tercih edilirken, nefrit ağırlıklı olarak takılarda kullanılır. Yeşim taşı Türkiye çeşitleri arasında mor renkli olanı bulunur; bu yeşim taşına büyük talep vardır. Ülkemizde genel itibarıyla taşın bu rengi çıkarılır. Tılsımlı olduğuna inanılan yeşim taşının mor rengi özellikle iş adamlarının ve başarıya odaklananların favorisidir. Yeşim taşları yapıları gereği mermerden daha serttir. Nefrit taşının yapısında demir silikat, magnezyum ve kalsiyum vardır. Daha nadir bulunan jadeit taşı ise silikat, alüminyum ve sodyumdan oluşur. Doğal taşlar arasında en az akik kadar değerli bulunan yeşim taşları, renkleri ve çeşitlerine göre farklı özellikler barındırır.

Şifalı Yeşim Taşının Faydaları Nelerdir?

Şifalı Yeşim Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğal yeşim taşı yüzyıllardan beri çok farklı kültürler tarafından şifalı olarak görülür. Yeşim taşlarının bedensel ağrılara da iyi geldiği söylenir; çok sayıda kişi taşın enerjisinin kendisini rahatlattığını ifade eder. Yeşim taşlarının kullanım alanları geniştir; birçok soruna ve kötü enerjilere karşı etkilidir. Aynı zamanda süs ve takı olarak da estetik görünümlerinden yararlanılır. Yeşim taşlarından çeşitli bakım ürünleri de yapılır. Amerika ve İngiltere’de de yeşim taşından imal edilmiş bakım eşyaları çok revaçtadır. Ülkemizde ise bu taşın yararları gittikçe daha fazla fark edilmektedir. Kullanım çeşitliliği ve taşın olumlu enerjilerinden yararlanmak isteyenlerin sayısı artar. Kalitesi yüksek sertifikalı yeşim taşı kullanıcıların beklentilerini büyük oranda karşılayabilir. Farklı markaların geniş bir yelpazedeki renk renk yeşim taşı ürünleri sizlerle buluşur. Geçmişten bugüne birçok faydası ile şifa dağıtan nefrit ve jadeit taşları hâlâ çok popülerdir. Mutluluk taşının yararları arasında insanların kötü enerjilerden kurtulmasına yardımcı olması bulunur. Çoğu kişi bu enerjinin varlığına inanır. Ayrıca Türkiye’de de bu taşın bolluk, bereket ve mutluluk getirdiği inancı yaygındır. Göz, kalp ve damar sağlığı için de yeşim taşından faydalanabilirsiniz. Yeşim taşı masaj aleti düzenli kullanıldığında cilde parlaklık verir, kan dolaşımını hızlandırıcı etki yapar. Bu taşın halk arasında migren, böbrek, diş tarzı ağrılara da iyi geldiği söylenir. Ruhsal gerginlikler, stres için de bu taşın etkilerinden yararlanabilirsiniz. Birçok insan metafiziksel açıdan da yeşim taşının faydalı ve uğurlu olduğunu düşünür. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu taş cesaret, pozitif enerji ve sıcak hisler vermesi için de sıklıkla tercih edilir. Sağlık bakımından gözlemlenen önemli bir yararı da toksik maddeleri vücuttan atmayı desteklemesi ve antioksidan etkili olmasıdır. İsterseniz bu taşı yüzük, kolye, bilezik, mücevher olarak da takabilirsiniz. Aynı zamanda yeşim taşı ile yapılmış birçok küçük heykelcik çok estetik bir görünüm sunmaktadır. Taşın şifalı etkilerinden faydalanmak için halk arasında farklı kullanım şekilleri önerilebilir. Örneğin göz rahatsızlıkları için taşın içine bakmanız ve onunla temas kurmanız gerekir. Yeşim taşlarını elinizde tuttuğunuzda ise rahatlamanız ve olumlu enerjiyi hissetmeniz beklenir. Özellikle bu taşı düzenli olarak masaj için kullandığınızda cildiniz üzerindeki yararlarını net şekilde fark etmeniz mümkündür.

Cilde Tazelik Kazandıran Yeşim Taşı Aletleri

Cilde Tazelik Kazandıran Yeşim Taşı Aletleri

Yeşim taşı yapısı gereği soğuk ve pürüzsüz bir taştır. Bu özelliği ise cilde büyük faydalar sağlar, kan dolaşımını hızlandırarak canlı ve parlak bir görünüm oluşturur. Taşın cilt bakımı için uygunluğu ilgili sektörleri hareketlendirir ve yeşim taşı yüz masaj aleti seçenekleri kullanıcılara sunulur. Kalitesi ile tanınan birçok ünlü marka, yeşim taşından yapılmış yüz masaj aletlerini üretir ve piyasaya çıkarır. Masaj aletleri genellikle jadeit yeşim taşı ile imal edilir. Gözenekleri sıkıştıran, ince çizgileri gidermeye yarayan bu aletler ödemi atmakta da etkilidir. Yüz şişliğinizi azaltmak, cildinizi serinletip canlandırmak istiyorsanız yeşim taşı roller seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Silindir özellikli olan aletler cildin elastikiyetini de artırır, göz altındaki morluk ve koyu halkaların yok edilmesine yardımcı olur. Morluklara soğuk etki çok iyi gelir; kılcal damarlar küçülür. Kadınlar için ciltlerindeki kırışıklıklar zaman zaman sorun oluşturabilir. Çoğu kez serum ve kremler de fayda sağlar ancak bu ürünlerin cilde iyi şekilde yedirilmesi etkiyi artırır. Yeşim taşı yüz masaj aleti kullananlar ürün sayesinde kremlerin, serumların daha iyi emildiğini belirtir. Günün ve stresli zamanların yorgunluğunu yüzünüzden atmak için masaj yapmak çok daha iyi sonuç almanızı sağlar. Silindir şeklinde olmayan başka masaj aletleri de bulunur. Yeşim taşı qua sha düz kenarlara sahiptir. İnce uç ve oyukları bulunan qua sha aleti, taşın farklı form ve ebatları ile şekillendirilmesi sonucu üretilir. Qua Sha özellikle Çin’de sıklıkla uygulanan masaj çeşitleri arasındadır. Yeşim taşı face roller masaj aletlerini kullanmadan önce kısa bir süre buzdolabında bekletebilirsiniz ancak taşın doğal hali soğuk olduğundan her zaman için çok da gerekli değildir. Yüzünüzü öncelikle temizlemeniz ise tavsiye edilir. Boynunuzdan başlayarak aşağıdan yukarıya doğru yavaş ve yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Uygulamayı beş altı kez kısa aralıklarla yapmak genellikle yeterli gelir. Aksesuarlar özellikle doğal taş tutkunlarının ve onların enerjisine inananların en sevdikleri ürünler arasında yer alır. Bu özel ve yüksek enerjili taşı takı formunda üzerinizde taşıyabilir, aynı zamanda ortamınızda dekoratif bir unsur olarak da kullanabilirsiniz. Yeşim taşı kolye çeşit çeşit modelleri ile sizlerle buluşur. Kalpli ya da yuvarlak kolyelerin yanı sıra şekilsiz kolye alternatifleri de sunulur. Özel tasarım ürünlerine de yönelebilirsiniz. Yeşim taşı erkek kolye seçenekleri de bulunur. Boynunuzda keyifle taşıyabileceğiniz bu kolyeler için çok sayıda çeşitlilik vardır. İsterseniz zincir dahil ürünleri tercih edebilir veya yeşim taşı kolye ucu modellerine göz atabilirsiniz. Bilezik yapımında da kullanılan taşlar, şık ve estetik havaları ile büyük ilgi görür. Bileğinize mutlulukla takabileceğiniz yeşim taşı bileklik ürünlerinde de geniş bir skala yer alır. Bazı bilekliklerde yeşim taşları diğer şifalı taşlarla beraber bulunur. Ruh eşi gibi özel anlamlı olan bilezik tasarımları da bulunur. Yeşim taşı yüzük farklı ebatları ve dizaynları ile göz kamaştırır. Yüzükler genellikle ayarlanabilir özelliktedir. En sevilen doğal taş aksesuarlarından bir diğeri ise küpe formlarıdır. Kadınlar kadar erkeklerin de ilgi duydukları bu küpeler yeşim taşının zarafeti ile tasarlanır. Yeşim taşı küpe modelleri kulağınıza ve tarzınıza ayrı bir hava ve enerji katar. Doğal taşların tesbihlerde kullanımı da yaygındır. Özellikle erkekler için ideal olan yeşim taşı tesbih ürünleri rahatlama hissi sunar, şık görünümleri ile hediye olarak da verilebilir. Taşlardan yapılan hediyelik eşya, biblo vb. seçenekler de vardır. Heykelcikler satın alabilir veya taşlarınızı kütle halinde bulunduğunuz ortamlara yerleştirebilirsiniz. Yeşim taşı boncuk satın alarak kendi tasarımınızı kendiniz de yapabilir veya hazır ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yeşim Taşı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeşim Taşı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeşim taşı kullananlar olumlu enerjilerden ve şifalı durumlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bazı unsurlara dikkat etmelidirler. Bunlardan ilki taşın gerçek ve orijinal olmasıdır. Orijinal yeşim taşı ile beklenen etkilerin kısa süre içinde ortaya çıkması mümkündür. İmitasyon taşlara karşı dikkatli olmak önemlidir. Taşın ışığı yansıtması ve parlak olması gerekir. Soluk ve düz renkteki ürünler sahte olabilir. Gerçek yeşim taşının soğuk bir yapısı vardır ve biraz zaman geçtikten sonra ısınır. Yeşim taşlarının yoğunlukları fazladır ve boyutları ile kıyaslandıklarında beklenenden daha ağır olduğu hissedilebilir. Ürünlerin kullanım şekilleri de alacağınız verimi artırır. Örneğin roller türlerinde iki uç bulunur; birisi büyük diğeri ise küçük boyutludur. Yeşim taşı kullanımı için yanak gibi geniş alanlarda büyük ucu tercih edebilirsiniz. Göz altı gibi daha hassas ve küçük alanlı kısımlarda ise aletin küçük ucu kullanılabilir. Yeşim taşı masaj uygulamasına başlarken aletin büyük ucunu çenenize dayayabilirsiniz. Kulağa doğru orta bir basınç uygulaması ile yuvarlama yapmanız önerilir. Aynı yerde masajı birkaç kez tekrarlayın ve yanağınız boyunca ilerleyip yüzünüzün diğer tarafına geçin. Göz altlarında küçük ucu kullanmaya ve fazla baskı yapmamaya dikkat etmelisiniz. Aleti içten dışa doğru kullanmanız gerekir. Aynı işlemi kaşlar için de yapabilirsiniz. Göz kenarındaki kırışıklıklara yönelik olarak da gözünüzün köşesinde silindirin küçük kısmını hızlı şekilde alta üste hareket ettirin. Orta basınç uygulayın. Her bir ürün çeşidinde özel uyarılar bulunabilir, bunlara özen göstermeniz tavsiye edilir. Ayrıca doğal taşların çektikleri negatif enerjilerden arındırılmaları gerektiğine inanılır. Siz de belirli aralıklarla yeşim taşlarınızı önerilen yöntemlerle temizleyebilir ve enerjilerini yükseltebilirsiniz.

Trendyol Kampanyaları ile Avantajlı Yeşim Taşı Fiyatı

Trendyol Kampanyaları ile Avantajlı Yeşim Taşı Fiyatı

Yeşim taşı alarak yüzyıllardır yararlanılan şifalı enerjilerini kendinize çekebilirsiniz. Taşlar küpe, bilezik, kolye, tesbih, masaj aleti, boncuk, hediyelik eşya, biblo ve süs eşyaları gibi birçok farklı formda üretilir. Yüksek kalitede yeşim taşı doğal ürün imal eden markalar ise Trendyol üzerinden sizlerle buluşur. Sertifikalı ve orijinal doğal taşlar sayesinde kullanıcılar hem görüntü hem de enerjisel seviyede yüksek fayda sağlayabilir. Yeşim taşı enerjisi asırlardır mutluluk olarak yansıtılır; bu taşların uğur getirdiğine inanılır. Gerginlik, kaygı ve stres anlarınızda yeşim taşına dokunarak rahatlamanız mümkündür. Şansa ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde de bu doğal taşların pozitif enerjilerinden destek alabilirsiniz. Yeşim taşı renkleri ağırlıklı olarak yeşil tonlarındadır ancak bununla sınırlı değildir. Özellikle mücevher vb. kullanımlarda siyah, kırmızı, pembe, beyaz vb. farklı renkleri de bulabilirsiniz. Şifalı taşın en yararlı etkileri ise cilt bakımında görülür. Pürüzsüz ve doğal serin yapı cildinize canlandırıcı etki yapar. Kırışıkların azaltılması, morlukların ve yorgun ifadenin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, parlaklık sağlaması gibi çok sayıda fayda sunar. Trendyol’un kampanyaları dahilinde yeşim taşı fiyatı avantajlı olarak belirlenir. Hem fiyat hem fayda bakımından en çok tercih edilen ürünler arasında aynı zamanda setler de bulunur. Yeşim taşı set seçenekleri farklı parçalardan oluşur. Masaj aletlerinin yanı sıra kremleri veya başka bakım ürünlerini bu şekilde almanız mümkündür. Markalara göre değişen paketleri inceleyebilir, sağlığınız ve bakımınız için size uygun olanı seçebilirsiniz. Fiyatlar markadan markaya ve ürün özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Doğal taşların enerjilerini ve şifalı etkilerini hayatınıza katmak için siz de Trendyol farkıyla yeşim taşı satın alabilirsiniz.

Yeşim Taşı Ne İşe Yarar?

Doğal taşlar arasında yer alan yeşim taşı; takı tasarımı ve cilt bakımı gibi alanlarda kullanılır. Bununla beraber cilt bakımında kullanılan roller tasarımları için de yeşim taşı sıklıkla tercih edilir. Yeşim taşının pürüzsüz yapıya sahip olan yüzeyi sayesinde cilt üzerinde gerdirme hareketleri yapabilirsiniz. Yeşim taşı kullanılarak tasarlanan farklı aletler de cilt bakımı için tercih edilir. Kolye, küpe, bileklik yapımında da yeşim taşı kullanabilirsiniz. Mutluluk taşı olarak adlandırılan bu ürünler ismini yeşil renginden alır. Doğal olması sebebiyle belirli bir seviyede frekans yayan yeşim taşı enerji yayma ritüelleri için de sıklıkla kullanılır. Sıcak taş masajı için de tercih edilen yeşim taşı vücudun rahatlaması üzerine etkilidir. Farklı boyutlardaki taşlar bu masaj seanslarında kullanılabilir.

Yeşim Taşı Nasıl Kullanılır?

Yeşim taşı kullanılarak tasarlanan cilt bakım aletleri; pürüzsüz yüzeyi sayesinde rahat uygulama stiline sahiptir. Roller şeklinde tasarlanan aletler için silindir şeklinde yeşim taşı kullanılır. Silindir olması özellikle yüz masajı yaparken kolaylık sağlar. Temiz cilt üzerinde ya da çeşitli bakım yağları sürülerek uygulama yapılabilir. Bununla beraber takı tasarımı için tercih edilen yeşim taşı çeşitlerinin belirli teknikler ile işlenmesi gerekir. Özenle işlenen taşlardan elde edilen aksesuarlar kolye, bileklik ve küpe olarak kullanılabilir. Şık takılar sayesinde kombinlerine etkileyici bir hava kazandırabilirsiniz. Genellikle masaj için kullanılan taşlar sıcak su içerisinde ya da buhar etkisiyle ısıtılır. Bu sayede vücudun masaj sırasında iyice rahatlaması sağlanır. Süs eşyası tasarımında tercih edilen yeşim taşı şık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ev ve ofis dekorasyonu için yeşim taşından elde edilen süs eşyalarını kullanabilirsiniz.

Yeşim Taşı Neye İyi Gelir?

Yeşim taşı özellikleri arasında cilde iyi gelmesi yer alır. Doğal yapıya sahip bu taş; kimyasal olarak sodyum alüminyum silikat içerir. Bu sayede geniş kullanım alanına sahiptir. Yeşim taşı; sert, yoğun ve kristal bir yapıya sahiptir. Bu sayede işlemesi oldukça kolay olur. Bu taşın; cilt, saç ve lenf bezlerine iyi geldiği bilinir. Yeşim taşı ile cilde masaj yapılması, kan akışının düzene girmesinde rol oynayabilir. Aynı zamanda bu taş ile kaygılarınızdan da kurtulabilirsiniz.