"

Yosun Önleyici

" araması için 219 sonuç listeleniyor

Dikkat Çekici Yosun Önleyici Çeşitleri Trendyol’da

Havuzlarda, akvaryumlarda ve çimlerde karşımıza çıkan sorunların başında yosunlaşma gelir. Bu canlılar, kısa bir zaman diliminde hızla çoğalır. Bu durumda bulunduğu yerin görünümünü bozar. Önlem alınmaz ise sorun artarak devam eder. Ortaya çıkan canlıları yosun önleyici ve giderici ürünler ile kolayca temizleyebilirsiniz. Doğal yosun önleyici ürünler, bu canlıların oluşmasına ve yayılmasına engel olur. Havuzlarda kullanılan yosun ilacı katyonik esaslıdır. Havuz yosun ilacı suyun sağlıklı olmasını sağlar. Genellikle, yosun önleyici 10 kg olan ürünler çimlerde kullanılmaya uygundur. Yosun önleyici 20 kg, 30 kg ürünler akvaryumların temizlenmesi için de kullanılabilir. Bu ürünler havuz veya gölet kullanımları için uygundur. İhtiyacınıza uygun miktarı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Avantajlı Özellikleri ile Öne Çıkan Engelleyici Ürünler

Avantajlı Özellikleri ile Öne Çıkan Engelleyici Ürünler

Kimyasal içeren bu ürünler dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Kullanım esnasında cildinize veya kıyafetlerinize temas ederse bol su ile temizlemelisiniz. Temizlenmez ise ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Akvaryum suyunda oluşan bu durumun sebebi sudaki pH derecesinin yüksek olmasıdır. Akvaryum yosun önleyici ile bu canlıların yayılmasına engel olabilirsiniz. Daha sonra sudaki pH derecesini normale döndürebilirsiniz. Havuz suyunda bu canlıların oluşmasının sebebi düşük klor seviyesidir. Havuz yosun önleyici sayesinde tedbirinizi alıp klor seviyesini istenilen miktarda tutabilirsiniz. Yosun giderici olarak metal bazlı kimyasallar oldukça etkilidir. Genellikle metalik önleyiciler ve gidericiler bakır bazlıdır. Bakır bazlı metalik önleyiciler bu canlılar için ölümcüldür. Fotosentez sürecini etkileyerek yayılmalarına engel olur. Yosun önleyici kimyasal ürünlerde bakır seviyesi ne kadar yüksekse ürün o kadar etkili olur. Diğer taraftan havuzunuzda fazla metal varsa havuz yosun giderici, engelleyici az da olsa lekelenme yapar. Havuz için yosun önleyici ürünler bakır bazlı ise havuzunuz yeşil ya da mavi renge bürünür. İlacın miktarını aşmayarak lekelenmeye engel olabilirsiniz.

Kalitesi ile Fark Yaratan Önleyici İlaç Çeşitleri

Kalitesi ile Fark Yaratan Önleyici İlaç Çeşitleri

Bakır bazlı ürünler sarı ve yeşil renklerdeki canlıları önler. Gümüş bazlı ürünler siyah renge sahip canlıları önlemede etkilidir. Metalik olmayan ürünler ise bu canlıların hücre zarlarına zarar vererek yok olmasını sağlar. Bu ilaçlar su depoları ve sulama barajlarında da kullanılır. Su deposu yosun önleyici tablet 200 gr klor tabletlerinden oluşur. Bu tablet 100 m³ suya 1 adet olacak şekilde günlük olarak uygulanır. Yavaş salınımı sayesinde uzun süreli dezenfeksiyon sağlar. Plastik su deposu yosun önleyici %90 oranında klor sağlar. İçme suyu yosun önleyici suda herhangi bir atık bırakmaz. Depolama açısından avantaj yaratır. Depo yosun giderici düzenli klor salınımı sayesinde daha pratik ve güvenilirdir. Balık havuzu yosun önleyici ilacının kullanımı da oldukça pratiktir. Fırçalama veya püskürtme yöntemleriyle kolayca uygulanır. Bu ilaçlar sayesinde yosun önleyici akvaryum sahibi olabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Engelleyici Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Engelleyici Fiyatları

Bu canlılar aynı zamanda çimlerde de oluşum içine girer. Özellikle gölgesi çok olan alanlarda ve drenajı kötü olan rutubetli topraklarda hızla yayılır. Bu sorunu yosun önleyici gübre ile rahatlıkla çözebilirsiniz. Çim yosun önleyici ilkbahar ve sonbahar aylarında kullanıma uygundur. Islak çimler üzerine uygulanır. Düşük azot ve yüksek demir sülfat oranı sayesinde sağlıklı çimler gelişir. Toplum sağlığı açısından çimlerin durumu önemlidir. Bakımı yapılmazsa ciddi hastalıklara yol açar. Bu durum süs havuzları içinde geçerlidir. Süs havuzu yosun önleyici ile kolaylıkla canlı oluşumunu engelleyebilirsiniz. Engelleyici kullanarak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Yosun önleyici fiyatları ürünün tüm özellikleri göz önüne alınarak belirlenir. Karar verme sürecinde bu özelliklere bakarak bir fikir sahibi olabilirsiniz. Trendyol’un sunduğu yosun önleyici ilaç, gübre indirim avantajlarından yararlanarak bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan ürünü kolayca bulabilirsiniz.