Fiyat
Yaş
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
"

Yürüme Arkadaşı

" araması için 348 sonuç listeleniyor
MCM GROUP Lc Yürüyüş Arkadaşım

MCM GROUPLc Yürüyüş Arkadaşım

(7)
Lc Yürüyüş Arkadaşım
149,99 TL
Sepete Git

Yürüme Arkadaşı

Birbirinden Farklı Tasarımlarla Yürüme Arkadaşı

Birbirinden Farklı Tasarımlarla Yürüme Arkadaşı

Yaklaşık olarak bir yaşından itibaren yürümeye başlayan çocuklar, ilk adımlarına eşlik edecek ve dengede durmalarını sağlayacak güvenli bir araç gereksinimi duymaktadırlar. İlk yürüme egzersizleri ile çocuklarda motor kas gelişimi desteklenmektedir. İlk yürüme arkadaşı, öncelikle güvenli olmalıdır. Bebeklerin dengede durmasını ve acemice attıkları ilk adımları destekleyici nitelikte olmalıdır. Özellikle ahşap yürüme arkadaşı oldukça sık tercih edilen ürünlerdendir. Boyasız ve kokusuz olmasının yanı sıra tamamen doğal ahşaptan üretiliyor olması da bebeklerin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çocuklarda omurga duruşunu da destekleyici özelliğe sahip olan yürüme arkadaşı ürünleri oldukça yoğun ilgi görmektedir. Çocuklarda gelişimi desteklemesinin yanında oldukça farklı özelliklere sahip olan yürüme arkadaşı modelleri, gelişimi de destekleyici ürünlerdir. Oldukça geniş ürün yelpazesi sunan ve farklı duyuları destekleyici özelliklere sahip olan yürüme arkadaşı modelleri aileler tarafından yoğun bir biçimde tercih edilmektedir. Renkli tuşlar, sesli özellikler gibi çeşitli fonksiyonlar ile çocukların işitsel ve görsel duyularına da hitap ediyor olması son derece iyi bir özellik olarak yoğun beğeni toplamaktadır. Aynı zamanda sesli olan ürünlerde, farklı şarkılar, renkler ya da farklı dillerde sesli özelliklere sahip olan ürünler oldukça olumlu özellikler barındırabilmektedir. Bir diğer model ise, ipli yürüme arkadaşı. İpli yürüme arkadaşı çeşitleri oldukça renkli ve dikkat çekicidir ve çocukları yürümeye teşvik edici niteliktedir. Aileler tarafından da oldukça beğenilen ve tavsiye edilen yürüme arkadaşı ürünleri sağlık ve gelişim açısından da doğru bir ürün olarak kabul edilmektedir. Ayrıca yürüme arkadaşı ile yürümek desteksiz şekilde yürümekten daha güvenli olacaktır. Çok sayıda kişi tarafından yoğun talep gören yürüme arkadaşı ürünleri ile bebekler daha da güvende olacaktır. Yürüme anında destek sağlaması bebeklerin düşmelerine engel olabilmektedir ya da düşme şiddetini yavaşlatabilmektedir. Çocuklar yürümeden önce emekleme ile hareketli hayatlarına başlamaktadırlar. Bazı ahşap yürüme arkadaşı ürünleri üzerinde bulunan farklı şekiller ile de çocukları geometrik şekiller ile erkenden tanıştırmaktadır. Çeşitli duyuların gelişimini destekleyici birbirinden farklı özelliklere sahip olan alternatif ürünler, sağlıklı ve gelişimi destekleyici olması nedeni ile yoğun talep görmektedir. Bebeklerin gelişim süreçleri, kemik ve duruş açısından gelişim gösterdikleri en önemli yaş aralığında doğru şekilde desteklenmelidir. Hem fiziksel olarak, hem de motor kas becerilerinin gelişimine katkı sağlayan yürüme arkadaşı ürünleri aynı zamanda güvenli de olan ürünlerdir.

Yürüme Arkadaşı Çeşitleri ile Çocukların Bedensel Gelişimine Katkı Sunun

Yürüme Arkadaşı Çeşitleri ile Çocukların Bedensel Gelişimine Katkı Sunun

Yürüme arkadaşı temin etmeyi düşünen çok sayıda ebeveynin merak konusu olan en önemli sorunlardan biri yürüme arkadaşı ne zaman kullanılır? sorusudur. Özellikle müzikli yürüme arkadaşı ya da çıngıraklı yürüme arkadaşı gibi ürünler erken dönemde bebeklerin otururken de gelişimine katkı sağlayacaktır. Bebekler erken yaşta farklı açılardan gelişimleri desteklendiğinde hem daha mutlu, hem de daha sağlıklı bireyler olarak büyümektedirler. Ortalama olarak altıncı aydan itibaren oturabilen bebekler, yürüme arkadaşı ürünlerini otururken de kullanabilmektedirler. Üzerinde çeşitli renk ve desenler bulunan yürüme arkadaşı ürünleri gelişimi desteklemek açısından son derece önemlidir. Çocukların duyusal açıdan gelişimi sesli ve renkli özelliklere sahip olan yürüme arkadaşı çeşitleri yoğun talep görmektedir. Aynı zamanda desteksiz yürümekten da daha güvenli olan yürüme arkadaşı ürünleri çok sayıda ebeveyn tarafından tavsiye edilmektedir. Yürüme arkadaşı gibi destekleyici ürünler ile gelişimin desteklenmesi güvenli olması açısından da son derece avantajlıdır. Bebekler doğal olarak belirli bir ay aralığına geldiğinde ayakta durmak için bazı eşyalara tutunarak kalkmak isteyeceklerdir. Fiziksel gelişimin yanı sıra fazlası ile meraklı olan bebekler, nesnelere yetişmek ya da dokunmak için yürüme ve ayağa kalkma gibi eylemleri daha sık gerçekleştirirler. Evdeki mobilyalar bu durum için bazı hal ve durumlarda tehlike oluşturabilmektedir. Yürüme arkadaşları ise, çocukların güvenli ve sağlıklı kullanımları için özenli bir şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Tahta yürüme arkadaşı, bebeklerde yaklaşık altıncı aydan itibaren rahatlıkla da oturabilme zamanı başladığı için öncelikle oturduğu yerden farklı duyulara hitap ederek bebeklerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Yürüme arkadaşı ürünleri bebekler otururken de geometrik şekiller, renkler ve müzik gibi çeşitli fonksiyonlar ile çeşitli duyuların gelişimine katkı sağlamaktadır. Çeşitli alternatif seçenekler sunan farklı modellere sahip olan çok sayıda yürüme arkadaşı çeşidi vardır. Ortalama olarak altıncı ayda bebekler, rahatlıkla oturabilmektedirler. Bu süreç içerisinde de yürüme arkadaşı modellerinin bazıları otururken de kullanılabilmektedir. Yürüme arkadaşları, malzeme açısından değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı çeşit ve modeller ile çocukların birden fazla duyusuna hitap ederek gelişimlerine katkıda bulunan yürüme arkadaşı modelleri doğru ay aralığında kullanılmaya başlanmalıdır. Otururken kullanılabilen modeller, çocukların dikkatini çekecek niteliklere sahip olan ürünlerdir. Devamında ise, çocukların ilk ayağa kalkma ve dengede durma süreçlerini de destekleyici özellikte olan yürüme arkadaşı modelleri, ilk adımlar için son derece güvenli ve ideal olan ürünlerdir. Omurga yapısı da zamanla daha da dik ve yürüyüş daha dengeli olacaktır. Fiziksel olarak oldukça sağlıklı ürünlerdir.

Yaşam Alanlarında Yürüme Arkadaşı

Yaşam Alanlarında Yürüme Arkadaşı

Çeşitli özelliklere sahip olan çok sayıda yürüme arkadaşı modeli mevcuttur. Farklı bir tasarıma sahip olan ve çok sayıda kişi tarafından da talep gören bir başka model ise, askılı yürüme arkadaşı modelleridir. Askılı yürüme arkadaşı, ebeveyn desteği ile kullanımı mümkün olan farklı bir tasarım ürünüdür. Bebeklerin bacak arası ve bel kısımlarından destekleyici bantlar içerisinde güvenli ve rahat şekilde ebeveynlerin de üst kısımdan tutabileceği aparatlara sahip olan bir üründür. Yeni yürümeye başlayan çocukların özellikle dışarda ailelerin rahatlıkla yanlarında yürütebilmelerine olanak sağlayan bir üründür. Aynı zamanda bebeklerin bel ve omurgalarını destekleme özelliklerine de sahip olan askılı yürüme arkadaşı kullanıcılar tarafından fazlası ile beğenilmektedir. Çocukların bireysel olarak da kullanmalarına olanak sağlayan modeller içerisinde arabalı yürüme arkadaşı çeşitli model ve özelliklere sahip olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Çeşitli modellerde üretilmiş olana arabalı yürüme arkadaşı çeşitleri oldukça güvenli ve eğiticidir. Farklı renk ve tasarımlarda üretilmiş olan arabalı yürüme arkadaşı çeşitleri çocukların rahatlıkla kullanabilmelerine olanak sağlamaktadır. Çeşitli renk ve üzerinde farklı duyulara hitap edecek fonksiyonlarının bulunuyor olması da çok sayıda kişi tarafından tercih edilme sebeplerindendir. Hem ayakta, hem de oturmaya uygun olan kısımlara sahip olan modeller, çocuklar için oldukça eğlenceli oyunlar oynamasına da olanak sağlamaktadır. Tasarım modellerine göre değişkenlik gösteren ürünler renk, müzik, şekiller gibi farklı fonksiyonlara sahiptir. Yürüme arkadaşı kaçıncı ayda kullanılır ya da kaçıncı ayda kullanımına başlanması daha doğru olur konusunda çok sayıda kişi araştırma yapmaktadır. Modellere göre farklılık gösteren kullanım aralığı ise otururken de ayakta da kullanılabilen modellere göre değişkenlik gösterir. Genelde oturarak da kullanılabilen modeller bebekler için altıncı aydan itibaren kullanılabilir. Yaklaşık olarak da bir yaştan itibaren ayakta durma yetisi kazandıkları için uygun modellerin kullanımı doğru kabul edilmektedir. Çok sayıda kişi tarafından beğenilerek kullanılan bir diğer model de hız ayarlı yürüme arkadaşı. Bu ürünlerde tekerlekler sıkılarak ya da gevşetilerek hızın ayarlanması mümkündür. Genellikle ahşap malzemeden üretilen hız ayarlı modeller oldukça güvenlidir ve çocukların kullanımı için ideal olan özelliklere sahiptir. Çocuğun yaş aralığına göre hız ayarları değiştirilebilir olduğu için çok sayıda kişi tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Yürüme Arkadaşı Kullanıcı Yorumları

Yürüme Arkadaşı Kullanıcı Yorumları

Bebekler belli aylardan sonra daha hareketli olmaya başlamaktadırlar. Emekleme ile başlayan süreç zamanla ayakta ve dengede durmanın ardından yürüme ile sonuçlanmaktadır. Özellikle de ilk adım yürüme arkadaşı ürünleri bebeklerin hem duruşunu, hem de yürümeye başladıkları süreçleri destekleyici niteliktedirler. Farklı malzemelerden üretilen ve oldukça fazla fonksiyonlara sahip olan çeşitli ürünler ile kullanıcıların her türlü ihtiyacına uygun olan yürüme arkadaşı çeşitleri mevcuttur. Yürüme arkadaşı kullananlar oldukça memnun kalmaktadırlar. Kullanmayı düşünen kişiler için ise en önemli soru, yürüme arkadaşı faydalı mı? Yürüme arkadaşı seçilecek olan ürüne göre güvenlik konusunda değişkenlik göstermektedir. Doğru malzeme ve çocuğun gelişimine uygun olacak şekilde tercih yapılması daha doğru olacaktır. Çocukların ayakta ve dengede durabilmesine, ilk adımlarını güvenli bir şekilde atabilmelerine olanak sağlayacak ürünlerin tercihi daha sağlıklı olacaktır. Yürüme arkadaşı tavsiye eden kullanıcılar, doğru ürün seçiminin önemini de vurgulamaktadırlar. Bebeğin gelişimine ve kaç aylık olduğuna göre doğru tercihlerin yapılması neticesinde çok sayıda kişi son derece memnun olduklarını belirtmektedirler. Yürüme arkadaşı yorumlar güvenli ve gelişimi destekleyici nitelikte olan ürünler ile ilgili olarak son derece olumludur. Doğru seçimlerin yapılması bebeklerin gelişimini farklı yönlerden desteklemektedirler. Ayrıca çocuklara ev içinde hareket etme olanağı da sağlayan yürüme arkadaşları ebeveynler tarafından fazlası ile beğenilmektedir ve tavsiye edilmektedir. Farklı özelliklere sahip olan oldukça geniş ürün seçenekleri ile farklı duyulara yönelik ürünler bebeklerin hem fiziksel, hem de zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Bazı yürüme arkadaşı ürünleri ilk adımlardan önce de kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Yürüme arkadaşı kullanım yaş aralığı göz önünde bulundurularak hazırlanan ürünlerde işitsel, görsel gelişimi destekleyici özellikler son derece önemlidir. Yürüme arkadaşı ürünleri, öncelikle çocuğun merak etme ve keşfetme duygularını harekete geçirebilen ürünler olmalıdırlar. Bu nedenle de doğru ürün seçimi son derece önemli bir husustur. Çocukların güvenli bir şekilde hareket edebilmelerine olanak sağlayacak ürünler çok sayıda ebeveyn tarafından tercih edilmektedir. İlk adımlar, oldukça önemli bir gelişim evresini kapsamaktadır. Bu nedenle de doğru ürün tercihi ile çocukların motor kas gelişimleri de desteklenmelidir.

En Çok Tercih Edilen Yürüme Arkadaşları

En Çok Tercih Edilen Yürüme Arkadaşları

Ev içerisinde ilk hareket ve adımları destekleyici çeşitli yürüme arkadaşı modellerinde güvenilir olan ürünlerden biri de fren sistemli yürüme arkadaşı çeşitleridir. Fren sistemli olan modellerde, tekerlekleri kilitleme olanağı sunulmaktadır. İlk adımlardan önce ayakta dengeli bir biçimde durma egzersizleri için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Bebeklerin destek alarak ayağa kalkabilmesine olanak sunabilen bu ürünler çok sayıda kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bebeklerin gelişim süreçlerinde yürüme arkadaşı edinmeyi düşünen çok sayıda ebeveyn, yürüme arkadaşı nasıl kullanılır hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Bebeklerin gelişimini her açıdan destekleyici olan doğru ürün tercihi için en çok tercih edilen yürüme arkadaşı ürünleri farklı alternatifler sunmaktadır. Bu nedenle de en sık tercih edilen ürünler içerisinde yürüme arkadaşı önerisi yapan kullanıcıların yorumları dikkate değerdir. Bebeklerinin her ayında gelişimini desteklemesi ve güvenlik açısından en doğru olan ürünlerin tercih edilmesi hem sağlık, hem de gelişim açısından oldukça önemli bir konudur. Yürüme arkadaşı olmasa dahi bebekler gelişim süreçlerini tamamlarken zamanla meraklarının da etkisi ile daha çok alanı keşfetme ihtiyacı duymaktadır. Yürüme arkadaşı daha güvenli ve bebeklerin de farklı duyularını harekete geçirerek gelişimlerini destekleyici nitelikte olan ürünlerdir. Kullanan kişilerin deneyimlerine dayanarak yapmış oldukları yorumlar dikkate alınarak yapılacak doğru tercihler ile bebeklerin gelişimi desteklenmektedir. Yürüme arkadaşı çeşitleri ile ev içerisinde çocuklara güvenli hareket etme alanı ve kolaylığı sağlamaktadır. Bebeklerin ebeveynlerden bağımsız bir biçimde daha geniş alanda hareket etmesine olanak sağlayan yürüme arkadaşı, fiziksel gelişimin yanı sıra hem psikolojik, hem de zihinsel gelişime katkıda bulunmaktadır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından tavsiye edilen yürüme arkadaşı ürünlerinden dilediğinizi ve bebeğinizin yaşına en uygun olanı seçmeniz gelişimin desteklenmesine katkı sağlamaktadır. Gelişim sürecindeki çocuklar pek çok şeyi merak etmektedirler. Merak duygusu ile de daha çok nesneye ulaşmak isteyeceklerdir. Merak duygusu neticesinde de daha fazla hareket etme ihtiyacı duyan çocuklar, yürüme arkadaşları ile güvenli ce dengede durarak hareket etme olanağı elde etmiş olmaktadırlar. Kullanıcılar tarafından yoğun talep gören yürüme arkadaşı modelleri, bebeklerin gelişimine uygun olacak şekilde üretilmektedir. Sağlık ve gelişim açısından destekleyici olan ürünlerin tercih edilmesi ile gelişim süreci doğru şekilde desteklenebilmektedir.

Yürüme Arkadaşı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yürüme Arkadaşı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yürüme arkadaşı ürünleri çeşit ve donanımlarına göre farklı fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanan kişilerin büyük çoğunluğu yürüme arkadaşı ürünlerini tavsiye etmektedir. Ürünlerin fiyatları malzeme ve içeriklerine göre değişkenlik gösteriyor olsa da bütçeleri zorlayıcı tutarlar değildir. Çeşitli duyuların gelişimini destekleyici özelliklere sahip olan yürüme arkadaşı ürünleri işitsel, görsel ve duyusal gelişimi destekleyici niteliktedir. Ahşap ya da sağlıklı plastik malzemeden üretilen yürüme arkadaşları üzerinde çeşitli geometrik şekilli objelere de yer verilebilmektedir. Hem kaba motor, hem de ince motor kas gelişimini destekleyici olan yürüme arkadaşı çeşitleri çok yönlü avantaj sağlaması nedeni ile kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedir. Güvenlik açısından da çeşitli önlemlerin alınmış olduğu yürüme arkadaşı modelleri ebeveynlerin tercihlerine göre seçilebilir. Tercih edilecek olan yürüme arkadaşı modeli, çocuğunuzun gelişimine en uygun olan ürün olmalıdır. Bu nedenle de bebeğinizin yaş ya da kaç aylık olduğuna göre tercih etmeniz gelişimini desteklemesi açısından son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Yürüme arkadaşı ürünleri seçilirken çok yönlü olarak değerlendirilmeli ve bebeğin gelişimine en uygun olanı tercih edilmelidir. Yürüme arkadaşı modelleri ve malzemeleri değişkenlik göstermektedir. En uygun ve güvenli olan ürünün tercih edilmesi hem uzun süreli bir kullanıma olanak sağlayacaktır, hem de bebeğin gelişimine destek olarak büyüme sürecine katkıda bulunacaktır. Yürüme arkadaşı indirim kampanyalarında daha da uygun fiyatlı olacak şekilde tercih edilerek bütçeye de katkı sağlayacaktır. Bu nedenle de bebeğin yaş aralığı da göz önünde bulundurularak en doğru ve güvenilir olan yürüme arkadaşı modelini tercih etmek uzun vadede avantajlı bir kullanım sağlayacaktır. Yürüme arkadaşı seçiminde duyuların gelişimine katkı sağlayacak olan ürünlerin tercih edilmesinin yanı sıra güvenilir olan ürünler olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok sayıda kişi tarafından tercih edilen ve oldukça da faydalı bulunan yürüme arkadaşı ürünleri ile bebeğin gelişimi desteklenir ve yeni şeyler keşfetmesine olanak sağlanabilir. Bebeklerin iskelet yapılarının doğru ve dengeli bir biçimde desteklenmesine katkıda bulunan yürüme arkadaşı modelleri ile eğlenirken aynı zamanda da yeni deneyimler kazanmaları mümkün kılınmıştır. Ahşap ürünlerin tercih edilmesi ise, organik malzemelerden üretilmiş olan yürüme arkadaşı ürünlerini sağlık açısından da son derece güvenlidir. Doğru ürünlerin tercih edilmesi ile bebeklerin gelişimlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde desteklenmesi sağlanabilmektedir. Tercih ettiğiniz modele göre birçok çeşitte yürüme arkadaşı ürünlerine Trendyol aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yürüme Arkadaşı Ne Zaman Kullanılır?

Bebeklerin yürümesini desteklemek için tercih edilen yürüme arkadaşı modelleri; profesyonel bir şekilde 3 aydan itibaren kullanılır. Genellikle üzerinde çıngıraklar ve değişik oyuncak aparatları bulunan bu yürüme arkadaşı bebeklerin yürümesine yakın kullanılmaya başlayarak çocukları teşvik eder. Çocukların kalkarken ya da yürürken destek almasını sağlayan bu ürünü arkadaşı sayesinde bebekler daha rahat bir şekilde yürüyebilir. Bu yürüme eylemi, öğrenme pratiğini de sağlar. Ayağa kalkmaları için gerekli olan desteği bu yürüme aparatına tutunarak gerçekleştirir. Böylece yavaş adımlarla ilerlerler. Yürüme arkadaşının en önemli özelliği; tekerlek sistemine sahip olmasıdır. Bu sayede çocuklarınız destek alıp yürümeye başladıklarında tekerlekli yürüme arkadaşı da onlarla hareket edip onlara destek olur.

Yürüme Arkadaşı Faydalı Mıdır?

Yürüme arkadaşı, son derece faydalı bir eşyadır. Özellikle çocukların kendi gücünü kullanarak kalkmasını ve ayaklarının yürümek için hazırlanmasını sağlayıp destekler. Çocuklar, 3 aydan itibaren kendi becerileri ile dönmeye başladıkları için belirli bir süre sonra ayağa kalkmaya da hazır hale gelirler. Ayağa kalkmaya başlayan çocuklar anında düşebilir ya da yürümek için isteklerini kaybederler. Çocukları yürümeye teşvik etmek ve destek alarak ilerlemelerini sağlamak için yürüme arkadaşı faydalı bir seçim olur. Üzerinde bulunan çeşitli oyuncaklar ve ses çıkaran malzemelerle çocukların ilgisini çekerek onların yürümesine katkı sağlar. Her anne baba kendi gözetiminde yürüme arkadaşını çocuklarının ilk adımlarını atarken kullanmalarını sağlayabilir.

Yürüme Arkadaşı Modelleri Nelerdir?

Yürüme arkadaşı modelleri; tekerlekli ya da tekerleksiz olabilir. Bazı modeller düz şekilde dizayn edilir. Kimisinin üzerinde ise oyuncak ve ışıklar bulunur. Çocukların ilgisini çektiği için üzerinde oyuncaklar bulunan yürüme arkadaşı daha sık tercih edilen ve önerilen ürünler arasındadır. Bir diğer yürüme arkadaşı da üzerine çocuğun oturabildiği aparatlardan oluşur. Çocuğun dik bir şekilde oturduğu bu yürüme arkadaşı, tamamen onların kendi gücüyle hareket etmesini sağlayan ve sağa sola çarpıp düşmesini engelleyen bir sistemden yapılır. Kendi başına yürüme pratiği yapabilen çocuklar hızla yürüme yetisini kazanırlar. Böylece yürüme arkadaşı da görevini yerine getirmiş olur.