İlgili Kategoriler
En
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Renk
Çeşit
Materyal
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Kapasite
Yükseklik
Pompa Durumu
Su Kapasitesi
Ağırlık
Şekil
Ürün Puanı
"

Yüzme Havuzu

" araması için 1230 sonuç listeleniyor

Yüze Havuzu Çeşitleri ile Sıcak Havalara Çözüm

Hava sıcaklıklarının arttığı dönemlerde her insan serinlemek ister. Özellikle yaz aylarında havanın aşırı sıcak ve nemli olması sebebiyle sık sık duş alınır. İmkanı olanlar deniz kenarına giderek deniz suyunun ve denizden gelen esintinin tadını çıkarır. Deniz kıyısına yakın olmayan yerlerde yaşayanlar ya da kısıtlı imkana sahip olanlar için de yüzme havuzu alternatifi bulunur. Yüzme havuzlarının deniz kıyılarına göre avantajlı olduğu durumlar vardır. Avantajlı olduğu durum suyundaki tuz oranının deniz suyuna göre daha az olmasıdır. Bundan farklı olarak yüzey alanını dar boyutlara sahiptir ve bu sebeple haznesi az miktarda su alır. Aynı anda havuza giren kişi sayısı da yüzey oranı ile orantılıdır. Serinlemek isteyen fakat havuza gidemeyen ya da girdiği suyu yabancılar ile paylaşmak istemeyenler için ise şişme havuz alternatifleri bulunur. Bu türden ürünler yeterli alan mevcut ise bahçelere, balkonlara ve teraslara kolayca kurulabilir. Bu modeller, çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız ile keyifli vakit geçirmek için harika bir alternatiftir. Yüzme alanları keyfi olarak kullanıldığı gibi sağlık ya da spor amaçlı da kullanılabilir. Yüzmenin diğer sportif aktivitelere oranla daha çok kası çalıştırdığı bilimsel bir gerçektir. Bu eylem miniklerin motor gelişimine katkıda bulunur. Çocuklarınızın yaşamına hem keyifli hem de sağlıklı bir aktiviteyi dahil etmek isterseniz yüzme havuzu çeşitleri için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzme Havuzu Kurulum Özellikleri

Yüzme Havuzu Kurulum Özellikleri

Kullanacak yaş grubu, kullanım amacı ve kullanıldığı yere göre değişen yüzme havuzu modelleri mevcuttur. Balkonunuza, terasınıza ya da bahçenize konumlandıracağınız bir havuz için dikkate almanız gereken önemli unsurlardan biri boyutlarıdır. Olması gereken yüzme havuzu ölçüleri belirlendikten sonra rengi ve derinliği gibi özelliklere bakılır. Daha sonra zemin özellikleri dikkate alınmalıdır. Havuzun güvenli bir şekilde kurulması için zeminin uygun olup olmadığını belirlemek gerekir. Eğimli bir zeminde havuz kurulumu yapılırsa kapasitesinin altında su miktarı alır ve kenarlarına dayanılması halinde ürünün devrilme olasılığı vardır. Bunun yanı sıra pürüzlü, kesici ve delici nesnelerin olduğu ya da olabileceği zeminler de kurulum için uygun değildir. Dikkat edilmesi gereken bir unsur daha vardır. Havuz içinde sivri ve köşeli oyuncak ya da nesnelerin bulundurulmaması gerekir. Bulundurulması halinde havuz yüzeyleri ile sert temaslardan kaçınılmalıdır. Bunun nedeni şişme havuzların delinebilme, portatif havuz çeşitlerinin ise çizilebilme ya da çatlayabilme olasılığıdır. Bu tür kazaların olması ihtimaline karşın havuz üreticileri ürünlerinin yanında yüzme havuzu aksesuarları da sunar. Şişirilerek kullanılan modeller için yama görevi gören su geçirmez bantlar buna örnektir. Ayrıca büyük hazneli ürünlerin yanında havuz robotu, havuz pompası gibi malzemeler de sunulur. Bu malzemeler; sirkülasyonu sağlayan, suyu temizleyip arındıran ve su kalitesini arttıran özelliklere sahiptir. Bunun yanında havuz temizliği ve hijyenini korumak için kullanılan bazı yüzme havuzu ilaçları da vardır. Bu ilaçlar kimyasal içeriklidir. Fakat cilde zarar vermez, alerji yapmaz. Temiz olmayan su içinde yüzen kişi gözle görülmeyen mikroorganizmalar sebebi ile alerji başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanabilir. Bahsedilen ekipmanların ve malzemelerin düzenli kullanılması hem havuzun estetik görünümü hem de yüzen kişilerin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Tüm modellerin kurulum yapmadan önce temizlenmesi önerilir. Kurulduktan sonra ürünü kullanılma sıklığı ve bulunduğu çevre koşullarına göre temizlik rutini aralıkları belirlenir. Bu rutinlerin sıklığı modeline göre de değişim gösterir. Online alışveriş sitemiz üzerinden ilk defa tercih ettiğiniz ürünlerin kullanım tavsiyelerine göz gezdirebilirsiniz.

Yüzme Havuzu Çeşitleri

Yüzme Havuzu Çeşitleri

Çocuklarınızın yaz aylarında eğlenmesi için küçük boyutlarda modeller ile karşılaşabileceğiniz gibi yetişkinlerin de sığabileceği boyutlar ile karşılaşabilirsiniz. Boş alanlarında şekil sıkıntısı yaşayanlar için yuvarlak, kare, dikdörtgen veya elips şeklinde modeller bulabilmek mümkündür. Küçük ve orta boyutlardaki şişme havuzlar hava ile doldurularak kurulur ve rahatlıkla her alanda kullanılabilir. Yüzme havuzu büyük olsun isteyenler için de betonarme olmayan fakat aynı etkiyi gösteren çeşitler de vardır. Yüzme havuzu prefabrik modellerinin kurulumu hızlı ve basittir. Tek parça halinde üretilir. Tesisatını ayarlama, zemini için alan açma ve hazne yerleştikten sonra etrafını sıvama dışında hiçbir işlem gerektirmez. Bu havuz çeşitlerinden olan polyester havuz, tek parça olarak üretilen ve kolay kurulması sebebi ile çok tercih edilenler arasındadır. Kurulması için önce belirli boyutlarda bahçe ya da teraslarda havuz haznesi için yer açılır. Daha sonra hazne, vinç yardımıyla hazırlanan zemine oturtulur. Geriye sadece tesisat ve etrafını doldurma ya da sıvama işlemleri kalır. Bir diğer pratik ve geniş seçenek ise portatif havuz hazneleridir. Bu ürünler liner kaplama malzemesi kullanılarak üretilir. İç yüzeyi pürüzsüz olur. Bu sebeple temizliği beton tabanlı ve fayans yüzeyli olanlara oranla daha kolaydır. Fayans aralarında biriken kalıntılar yosun oluşmasına sebep olur. Prefabrik modellerde böyle bir sorun olasılığı çok azdır. Yüzme havuzu plastik ham maddeli modellerde de sık sık su değişimi yapıldığından bu olasılık düşüktür. Plastik havuz modelleri boyut olarak küçük olduğu için su değişimi ve temizliği daha kolaydır. Tercih etmek istediğiniz boyutlarda yüzme havuzu çeşitlerini Trendyol üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Bunun yanında havuz aksesuarları da bulmanız mümkündür. Böylece avantajlı alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Serinleten Yüzme Havuzu Malzemeleri

Serinleten Yüzme Havuzu Malzemeleri

Sıcak havalarda serinlemenin farklı yolları vardır. Fakat eğlenceli aktiviteler yapmak güneş ışınlarının yaydığı ısı sebebiyle sınırlıdır. Havuzda yapılan aktivitelerin ise böyle bir sınırlaması yoktur. Yüzmek büyük küçük herkesin kas gelişimini destekleyen bir eylemdir. Bunun yanında yaparken terletmeyen tek spor çeşididir. Bu eylemi gerçekleştirmek için size sunulan yüzme havuzu özellikleri doğrultusunda tercihlerinizi yapabilirsiniz. Küçük ya da büyük boyutlarda pek çok çeşit mevcuttur. Özellikle çekirdek ailelerin kullandığı 3 kişilik yüzme havuzu popüler tercihler arasındadır. Kısıtlı alanda sonsuz mutluluk sağlayan bu modeli sadece çocuklar için değil yakın arkadaşlarınızla da kullanabilirsiniz. Havuz haznelerinin ve aksesuarlarının yanı sıra yüzme havuzu malzemeleri kategorisi ile yüzerken ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Mayo, simit, palet, kolluk, kulak tıkacı, yüzme tahtası ve kemeri gibi birçok alternatif mevcuttur. Özellikle minikler için üretilen havuzlarda kullanılan boyun simidi çeşitlerini de bulmak mümkündür. Yüzme havuzu fiyatları kullanım özelliklerine ve boyut faktörüne göre değişkenlik gösterir. Yapımında kullanılan malzemeye ve kurulumunda gösterilen çabaya göre fiyat değişkeni etkilenir. Aynı şey simit ve benzeri su üzerinde rahat hareket etmenizi sağlayacak malzemeler için de geçerlidir. Lisanslı ve özel tasarım üretimler fiyat farkına maruz kalır. Fakat bu fark, müşterilerinin bütçesini zorlamayacak şekilde etiketlere yansır. Tüm bütçelere uygun, geniş bir fiyat skalası vardır. Aynı zamanda ürünlerin rengi, derinliği ve boyutları konusunda da geniş bir yelpaze sunulur. Dilerseniz sade üretimler bulabileceğiniz gibi lisanslı ve baskılı üretilen ürünler de bulabilirsiniz. Sıcak havalarda soğuk içeceğinizi alıp havuz keyfi yaparak serinlemek isterseniz Trendyol üzerinden ihtiyacınız olan tüm aksesuar ve malzemelere ulaşabilirsiniz. Avantajlı fiyatlar ve pratik alışveriş koşulları ile rahatça istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.