"

13 Cm Hoparlör

" araması için 1021 sonuç listeleniyor
Cadence Qr54 13cm Midrange
Kargo Bedava
CadenceQr54 13cm Midrange
(1)
1.300 TL
Sepete Git

13 cm Hoparlör

Günlük hayatta birçok elektronik eşya kullanılıyor olsa da yıllardır herkesin hayatında önemli bir yer tutan hoparlörler hiçbir zaman geçerliliğini kaybetmez. Gün boyunca çeşitli aktivitelerin gerçekleştirilmesi sırasında ihtiyaç duyulabilen ses sistemlerindeki seçiminiz son derece önemlidir. Ses sisteminin modeli, markası, görünümü, sahip olduğu parçalar gibi unsurlar çok büyük önem taşır. Tüm bu unsurların seçiminin bu kadar önemli olmasının amacı ise her türlü alanda kullanabileceğiniz ve sizi uzun süreler boyunca mutlu edecek bir tercih yapmanızdır. Ses sisteminizi düzenlerken ihtiyacınız olan önemli materyallerden biri, hatta belki de birincil derecede önemli olan, hoparlördür. Ev, araba, ofis, okul gibi çok çeşitli yerlerde birbirinden farklı birçok amaç için kullanılabilen sayısız farklı model seçeneğine sahip olan hoparlör seçimi yaparken son derece dikkatli olunmalı ve tüm seçenekler incelenmelidir. Hoparlörün kullanıldığı alan, seçim için temel unsurdur. Daha geniş alanlarda daha büyük ve güçlü bir hoparlöre ihtiyaç duyulurken daha dar ve kapalı alanlarda daha küçük ve düşük güçte hoparlör kullanım imkanı bulunur. 13 cm hoparlör ofis, araba, ev gibi daha küçük ve dar alanlarda kullanıma son derece uygun olsa da seçiminizi daha güçlü olan modellerden seçerseniz yine bu boyutta bir hoparlörü çok daha geniş alanlarda kullanabilme fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle araçlarda son derece kullanışlı olan bu hoparlörler aracın dekorasyonuna da katkı sağlar. Bu sebeple satın alacağınız hoparlör modelinin gözünüze hoş gelen ve sizi gördükçe mutlu edecek bir model olmasına dikkat etmelisiniz. Hoparlörün estetik özelliklerinde en çok dikkat çeken kısım olan rengi, sizin sevdiğiniz ve sık kullandığınız bir renk olmakla birlikte aracınızın dekorasyonuyla uyum sağlarsa ürün sizi kullanım sırasında estetik açıdan memnun eder. Daha canlı renkler sevenler için kırmızı, turuncu ve sarı gibi canlı, ön plana çıkan renkler tercih edilmesi daha uygun olur. Daha sade bir tarza sahip olan kişiler ise klasik siyah veya beyaz modellerle estetik açıdan ihtiyaçlarını karşılayabilir. Hoparlörün ses kalitesi de son derece önemlidir. Net ve yüksek sesler veren bir hoparlör sizi son derece memnun eder. Uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz kaliteli hoparlörün bulunduğu Trendyol’u inceleyerek size uygun olan modelleri kolayca bulabilirsiniz.

Birbirinden Şık 13 cm Hoparlör Modelleri

Araçlarda son derece önemli bir yer kaplayan 13 cm araç hoparlör son derece geniş bir seçenek skalasına sahiptir. Tüm bu seçenekler birbirinden farklı özelliklere sahip, farklı ihtiyaçlara sahip farklı kullanıcı gruplarına uygun olan modeller ve tasarımlardır. 13 santim hoparlör araçlara kolayca sığan ve yer kaplamadan yüksek kalitede ve netlikte ses yayan hoparlör türleridir. Bu hoparlörün farklı modelleri farklı tasarımsal işlevlere sahiptir. 13 cm kapı içi hoparlör son derece kullanışlı modellerden biridir. Kapı içi hoparlörler araç kapısına yerleştirilerek kullanılır. Bu sayede aracınızda yer kaplamaz. Hoparlörünün araç içerisinde çok fazla göze batmasını istemeyenler için son derece uygun bir üründür. Ayrıca küçük bir araca sahip olanlar için herhangi bir alan kaplamadan son derece kaliteli bir ses sistemi sağlar. Kısıtlı alanda son derece güçlü ve kaliteli bir ses sistemine sahip olmak isteyenler için bir diğer uygun seçim de 13 cm slim hoparlör modelidir. Bu model boyutu ve tasarımı sayesinde hem yer kaplamaz hem de zarif ve göze batmayan bir görüntü sunar. Son derece kullanışlı bir diğer model ise 13 cm component hoparlör ürünüdür. Bu hoparlör modeli diğer hoparlörlere göre çok daha tiz ve pes sesleri kalitesinden bir şey eksiltmeden çok daha net ve orijinal şekilde sunar. Bu model hoparlörler çok derin ses frekanslarını herhangi bir bozulma olmadan yansıtır. Bu özelliği sayesinde birbirinden farklı birçok ses türünü en kaliteli biçimde aktarır. Tüm bu modellerin kullanımı son derece kolaydır. Bu özellikleri sayesinde kullanım sırasında sizi zorlayarak memnuniyetinizi azaltmaz. Ayrıca son derece kaliteli olmaları sayesinde bu hoparlörleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Diğer yüksek kaliteli hoparlör modellerinden bazıları da 13 cm hoparlör tweeterli modellerdir. Tweeter hoparlörler inanılmaz derecede tiz sesleri çok net bir şekilde iletebilen modellerdir. Bu tür hoparlörler yüksek ses dalgaları üretmek için tasarlanır ve buz özelliği sayesinde son derece yüksek sesleri herhangi bir kalite düşüşü yaşatmadan aktarır. Bu şekilde çok farklı müzik türlerini herhangi bir rahatsızlık yaşamadan rahatça dinleyebilirsiniz. Bazı hoparlörler birden farklı özelliği bir arada bulundurur. 13 cm 3 yollu hoparlör bu tür modellerden biridir. Bu tür modeller farklı ses tiplerini frekanslarını aktarabildikleri için birbirinden farklı istek ve ihtiyaçlarınıza aynı anda hitap eder. Bu durum son derece kullanışlıdır ve tek bir üründen alabileceğiniz verimi maksimum seviyeye taşır. Ayrıca farklı güçlere sahip hoparlörler de mevcuttur. 13 cm 500 watt hoparlör düşük bir enerjiyle verimli bir şekilde çalışabilen modellerden biridir. Bu tür ürünler sayesinde daha az elektrik enerjisi harcayarak ürününüzü kullanmaya devam edebilir ve elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Siz de Trendyol’da bulunan tüm 13 cm boyundaki hoparlör seçeneklerini inceleyerek size uygun modeli kısa sürede kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Kullanışlı 13 cm Hoparlörler

Özellikle araçlar için son derece önemli olan hoparlörlerin birbirinden farklı sayısız seçeneğe sahip olduğu görülür. Birbirinden farklı tüm bu seçenekler farklı tasarım modelleridir ve farklı kullanıcıların farklı istek ve ihtiyaçlarına hitap eder. 13 cm oto hoparlör uzun süre kullanılabilmesi beklenen ürünlerdendir. Bir ürün uzun vadede kullanımını sağlayan en önemli özelliklerden biri kalitesidir. Yüksek kalite ürünler, kalitesiz ürünlere göre çok daha dayanıklı olmakla birlikte kullanım sırasında çok daha büyük bir verim elde etmenizi sağlarlar. Dayanıklılıkları sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilir ve bu süre içerisinde sorun çıkararak kullanıcısını hüsrana uğratmazlar. Hoparlörün kalitesini ve kullanım kolaylığının derecesini belirleyen önemli unsurlardan biri sahip olduğu ohm değeridir. Düşük ohm seviyesine sahip hoparlörlerin kullanımı daha zordur. Daha yüksek ohm seviyesine sahip olan hoparlörler daha dayanıklı olurlar ve kullanım süreleri, düşük ohm seviyesine sahip olan hoparlörlere göre çok daha uzundur. 13 cm, 2 yollu hoparlör modelleri de son derece kullanışlı modellerden biridir. Bu tür modeller normal hoparlörler sisteminin yanı sıra tweetera da sahip olan ürünlerdir. Bu sayede normal seslerin yanı sıra çok daha tiz sesleri de kaliteli bir şekilde duyabilmenizi sağlar. Bu özelliği sayesinde tek bir ürün alarak farklı iki özelliğe de aynı anda sahip olmuş olursunuz. Ayrıca hoparlörler aracılığıya net ve kaliteli bir şekilde dinleyebileceğiniz ses dosyası türü çok daha fazladır. Böylece farklı birden fazla ürün satın almanıza gerek kalmaz. 13 cm komponent hoparlörler yine son derece kaliteli ve kullanışlı modellerdendir. Bu modeller son derece yüksek bir ses kalitesine sahiptir. Ayrıca tüm bu hoparlörler yüksek kalite materyallerden üretilir. Araç içerisinde gerçekleşebilecek hasarlara karşı dayanıklı olan ürünlerin tümü uzun vadede kullanıma uygundur. Siz de son derece kullanışlı ve üstün kalitedeki 13 cm boy hoparlör modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

13 cm Hoparlör Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar

Hoparlör seçimi yapılırken size yardımcı olacak birçok farklı unsur bulunur. Bu unsurlar; ürünün markası, rengi, modeli, uygun olduğu ses dosyası türü, ek işlevsel özellikleri ve fiyatı olabilir. Hoparlörün uygun olduğu ses dosyası türü seçim sırasında son derece önemlidir. Çünkü bu özellik hoparlörünüzün dinlediğiniz müzik türüne uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur. Dinlediğiniz tür müziklere daha uygun bir hoparlör seçimi yapmanız istediğiniz her şeyi en yüksek kalitede dinleyebilmenizi sağlar. Bu sayede dinleyeceğiniz seslerin orijinalliği bozulmadan hoparlörden aktarımı yapılır. 13 cm subwoofer hoparlörler davul ve bas seslerini kaliteli şekilde aktarmaya uygun hoparlör modelleridir. Subwooferların kapalı kutu, portlu kutu, bandpass kutu gibi farklı işlevlere sahip türleri bulunur. Bu seçenek çeşitliliği sayesinde farklı ihtiyaçlara hitap eder. 13 cm woofer da yine subwoofer gibi bas ve davul seslerini bozulmadan iletmeye yarayan hoparlör türüdür. Subwoofer ve woofer her ne kadar birbirlerine benzer özelliklere sahip olsalar da farklılardır. Woofer belli frekanslardaki bas seslerini verirken, subwoofer daha düşük frekansları da gayet net ve kaliteli bir şekilde iletir. Seçim yapılırken ürünün tasarımı incelenmesi gereken en önemli unsurlardandır. Ürünün tasarımı kullanacağınız yeri, kullanım şeklini belirler. Hoparlörlerinin göz önünde bulunmasını istemeyenler veya aracında kalabalık bir görüntü oluşmasından endişelenen kullanıcılar için 13 cm kapı hoparlörü son derece kullanışlı olur. Bu tür ürünler tasarımsal özellikleri sayesinde araç kapısına monte edilerek araçta herhangi bir fazlalık yaratmadan kolayca kullanılabilirler. Ürünün tasarımında kullanılan şekil de yine kullanım amacı açısından son derece önemlidir. 13 cm oval hoparlör bass seslerde daha yüksek performans gösterebilen modellerdendir. Siz de istek ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek ve tüm bu özellikleri inceleyerek size en uygun modeli kolaylıkla Trendyol’da bulabilirsiniz.

13 cm Hoparlör Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Hoparlörler bir kere satın alındıktan sonra uzun yıllar boyu kullanımı hedeflenen ürünlerdir. Bu sebeple hoparlör seçimi yaparken yüksek kaliteye sahip ürünleri seçmek son derece önemlidir. Kaliteli bir kılıf hem dış etkilere karşı son derece dayanıklıdır ve bu sayede zarar görme ihtimali çok daha azdır. Ayrıca bu tür ürünlerin kullanım ömrü çok daha uzun olur. Ama bir ürünün kalitesinin yanı sıra bakım sıklığı da kullanım süresini uzatan unsurlardandır. Ürüne özgün ve doğru bakım biçimi kullanım süresini uzatarak ürünün dayanıklılığını artırır. Fakat ürüne uygun şekilde bakımın gerçekleştirilmemesi ürünü bozulma tehlikesiyle karşı karşıya bırakır. Bu sebeple ürününüzü satın alırken bakımının nasıl ve ne sıklıkla yapılacağını öğrenmek son derece önem taşır. 13 cm hoparlör körüğü kirlenebilir veya tozlanabilir. Bu tarz durumlar hoparlörün ses kalitesine zarar vereceği için hoparlör körüğünün temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Bu temizlik tozların yumuşak bir fırçayla alınması ve nemli bir bezle silmekle gerçekleştirilebilir. Fakat bu işlem dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde körük zarar görebilir ve bu da hoparlörün çalışma şeklini bozabilir. Satın aldığınız hoparlörün uzun süre ilk günkü kalitesiyle kullanabilmek için 13 cm kolon temizliği de önemli noktalardandır. Kolon temizliği, kolona uygun yumuşaklıkta bir fırçayla hızlıca toz alarak gerçekleştirilebilir. Bu sayede hoparlörünüzü çok daha uzun süre ses kalitesinde değişiklik olmadan kullanabilirsiniz. Trendyol oto kapı hoparlör 13 cm gibi çok sık bakıma ihtiyaç duymayan tüm hoparlör modellerini bir araya toplar. Bu sayede siz de uzun süre herhangi bir zorlukla karşılaşmadan kullanabileceğiniz ürünleri hızlıca bulabilirsiniz.

13 cm Hoparlör Fiyatları

13 cm hoparlör fiyatları birden çok farklı unsurdan etkilenerek belirlenir. Hoparlörün markası, tasarımı, sahip olduğu ek işlevsel özellikler, estetik görünümü gibi faktörler bu fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Hoparlör fiyatları ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterir. 13 cm yuvarlak hoparlör ürünleri ovallere göre daha farklı ses özelliği verir. Bu sebeple bu iki hoparlör modelinin fiyatları da birbirinden farklı olur. 13 cm mid hoparlör 3 khz ile 400 hz arası sesi yansıtır. 13 cm mid bass hoparlör ise daha tiz sesleri yansıtabilen modellerdendir. 13 cm bas hoparlör daha düşük frekanslı sesleri kaliteli bir şekilde aktarır. Bu ürünlerin tümü farklı tür sesleri ilettikleri için fiyatları da birbirinden farklı olur. 13 cm bass davul ve bas sesleri son derece kaliteli ve net şekilde iletir. 13 cm subwoofer ise daha düşük frekanstaki bas sesleri yakalayarak dinleyiciye yansıtır. Bazı hoparlör modelleri ise farklı birkaç özelliği bir araya toplayarak kullanım açısından daha geniş bir alan sağlar. 13 cm 4 yollu hoparlör bir bas, bir woofer ve bir tweeterla birlikte supertweeter ve subwoofer özelliklerini bir araya toplar. Tüm bu özelliklerin tek bir hoparlörde toplanması hem ayrı ses dosyaları için farklı hoparlör satın alınmasına gerek olmadığından uygun fiyata birçok özelliğe sahip olmanızı sağlar. Böylece hem de farklı farklı hoparlörler kullanmanızı gerektirerek aracınızda alan kaplamaz. 13 cm mid takımı gibi birçok aksesuarı da bir arada bulunduran setler halinde satılan ürünlerin fiyatı ürünler ayrı ayrı satın almaktan çok daha uygun fiyata gelir. Bu sayede üstün kalitede ürünler satın alırken cebiniz yorulmaz. Trendyol bütçenizi zorlamayacak uygun fiyatlı 13 cm boy hoparlör modellerinin tümünü bir araya toplayarak herkese geniş bir fiyat seçeneği sağlar. Siz de bütçenizi belirleyerek size uygun ürünü bulabilirsiniz.

Trendyol’da 13 cm Hoparlör

Online alışverişin güvenilir ismi Trendyol tüm kullanıcılarına üstün kalitedeki ürünleri uygun fiyatlarla her bütçeden alıcıya hitap edecek şekilde sayfalarına yerleştirir. Çok geniş bir seçenek skalasına sahip olan araba hoparlör 13 cm ürünleri diğer ürünlerde de olduğu gibi farklı fiyat seçenekleriyle birlikte bu sayfalarda bulunur. Sayfalardaki filtreleme özellikleri sayesinde aradığınız ürün özelliklerini belirleyerek size ve bütçenize uygun ürünü kısa sürede bulmanız çok kolaydır. Trendyol’da 13 cm mid bass gibi ürünler sayesinde müzik zevkinize uygun hoparlörleri satın alarak aracınıza kolayca yerleştirebilirsiniz. Tüm bu hoparlör modellerinin farklı güce sahip modelleri de bulunur. 13 cm 400 watt hoparlör gibi çok az elektrik harcayarak yüksek kalitede verim sağlayan ürünler elektrikten tasarruf sağlayarak kullanıcının gönül rahatlığıyla ürünü kullanabilmesini sağlar. 13 cm mid gibi daha ortalama düzeydeki sesleri yansıtan hoparlörler de bulunur. Bu tarz hoparlör daha geniş bir alıcı kitlesine hitap eder. Hemen hemen herkesin dinleyeceği türden ses tonlarını yansıtır. Ayrıca çeşitli hoparlör aksesuarlarını da Trendyol’da bulabilirsiniz. 13 cm hoparlör kabini sayesinde hoparlörünüzü uzun süre zarar görmeden, dış etkilerden koruyarak kullanabilirsiniz. 13 cm hoparlör kapağı da yine hoparlörünüzü uzun süre kullanmanızı sağlayan aksesuarlardandır. 13 cm hoparlör kasnağı sayesinde de hoparlörünüzün montajını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Trendyol tüm bu aksesuarları ve hoparlör modellerini bir araya toplayarak alıcılara ulaşım ve seçim açısından büyük bir kolaylık sağlar. Eğer kafanızda soru işareti kaldıysa da 13 cm hoparlör tavsiyesi ve önerilerini inceleyerek sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.