İlgili Kategoriler
Yaş
Fiyat
Renk
Tekerlek Sayısı
Vites
Piller Kutuya Dahil Mi?
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Pil ile mi çalışır?
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

3 Tekerlekli Bisiklet

" araması için 179 sonuç listeleniyor

Çocuklar İçin Güvenli ve Eğlenceli 3 Tekerlekli Bisiklet Modelleri Trendyol'da!

Bisiklet çeşitleri, uzun yıllardır hem çocuk hem de yetişkinlerin kullandığı en ekonomik ulaşım araçları arasında yer alır. Bisiklet sürmek, sağlıklı yaşama da önemli katkılar sunar. Günlük hayatın içinde olan ve köyden şehre, parklardan bahçelere kadar her türlü alanda kullanılabilen bisikletler, farklı modellerle tüketiciye sunulur. Bisiklet modelleri; tekerlek sayısı, üründe kullanılan materyallerin türü ve kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha hızlı ve işlevsel bisikletler ortaya çıkmaya başlamıştır.

3 tekerlekli bisiklet çeşitleri de dünyanın her yerinde severek kullanılan araçlardır. Dengeli duruşu ve kolay kullanımı, bu aracın küçük yaşlardan yetişkinliğe kadar tercih edilmesini sağlar. Üç tekerli bisiklet, oldukça eğlenceli olan bu aktiviteyi bir amaç hâline de de getirir. Üç tekerlekli bebek, çocuk ve yetişkin bisiklet çeşitleri, eğlencenin yanı sıra taşıma ve ulaşımda da kolaylık sağlar. Çocuklar için üç tekerlekli bisiklet, 5 yaş itibariyle kullanılabilir. Hatta daha düşük yaşlarda da anne babaların desteği ile sürülebilecek bisiklet çeşitleri vardır. Üç tekerlekli anne bisikleti olarak adlandırılan bu ürünler, arkalarındaki baston sapları sayesinde birlikte rahatlıkla kontrol edilebilir.

Son derece hafif ve dayanıklı materyallerle üretilen üç tekerli bebek bisikletleri, genellikle tek kişilik olarak tasarlanır. Bunun yanı sıra yetişkinlerin kullanımına uygun 2 kişilik üç tekerlekli bisikletler de aktif bir şekilde kullanılır. Bu ürünler; kamp alanları, doğal güzelliklerin olduğu turistik bölgeler ve parklarda sıklıkla tercih edilir. Ayrıca kısa mesafede ulaşım sağlama noktasında da etkilidir. Üç tekerlekli vitesli bisiklet çeşitleri ise genel anlamda tek kişilik olarak tasarlanır. Bu ürünler, bazen küçük bir sepete de sahiptir. Vites sistemi sayesinde sürüş deneyimi yaşanacak arazinin koşullarına göre pedal seviyeleri ayarlanabilir.

Güvenilir ve Dayanıklı Üç Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Güvenilir ve Dayanıklı Üç Tekerlekli Bisiklet Modelleri

3 tekerlekli bisiklet çeşitleri, kullanıcıların yaş grubu ve ihtiyaçlarına göre farklı tasarımlar ile sunulur. Özellikle itmeli üç tekerlekli bisiklet çeşitleri, anne-babaların ilk tercihleri arasında yer alır. Çocukların sürüş keyfi yaşamaları için ön kısmında pedallar bulunan bu ürün, arka tarafta da büyük bir itme koluna sahiptir. Yine bebek arabasını andıran üç tekerlekli katlanır bisiklet türleri de ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir. Burada çocukların pedal çevirmesini sağlayacak ön tekerlek ve anne babaların araca yön vermesi için 2 adet tutma sapı bulunur. Bu tutma sapları, genellikle baston bebek arabalarındaki tasarıma benzer. Üç tekerlekli katlanır bisiklet olarak da adlandırılan araç, kolay taşındığı ve yer tutmadığı için pek çok yerde rahatlıkla saklanabilir.

Farklı sürüş teknikleri kullanarak aksiyon ve eğlenceyi bir araya getirmek isteyen bireyler için üç tekerlekli drift bisikleti de tasarlanmıştır. Bu bisikletler, yoğun olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlanmış ve daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Üç tekerlekli elektrikli bisiklet olarak kabul edilen araç, yüksek batarya kapasitesi sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur.

Kullanım alanı oldukça geniş olan bir diğer ürün de üç tekerlekli büyük bisiklet çeşitleridir. Bu bisikletlerin geniş arka sepetlerinin içerisinde iki kişilik bir oturma alanı bulunur. Ön tarafta ise tek kişinin kullanımına uygun pedallı bisiklet mekanizması vardır. Bu büyük araçlar, aküsüz ya da akülü üç tekerlekli bisiklet şeklinde tasarlanabilir. Bu bisikletler, ülkemizde genellikle göl kenarları, turistik sahalar ve doğal güzelliklerin olduğu bölgelerde tercih edilir. Bu araçlar, farklı tasarım ve renkleriyle de dikkat çeker. Özellikle çocukların kullanımına uygun olarak dizayn edilmiş üç tekerlekli bisiklet türleri motoru, neşeli bir oyuncağı andırır. Kırmızı, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve pembe üç tekerlekli bisiklet türleri çocuklar için dizayn edilen başlıca renklerdir.

Materyallerine Göre Üç Tekerlekli Bisiklet Seçenekleri

Materyallerine Göre Üç Tekerlekli Bisiklet Seçenekleri

3 tekerlekli bisiklet çeşitlerinin en önemli belirleyicisi, kullanılan materyaldir. Üç tekerlekli plastik bisikletler, 5-6 yaşına kadar kullanılabilir. Elbette burada dikkat edilmesi gereken olgu, markaların tüketicilere belirttiği uygun yaş aralıklarıdır. Yetişkinler için dizayn edilen bisikletlerde ise genellikle demir malzeme kullanılır. Üç tekerlekli bisiklet türleri, sepetinde maksimum 2 kişiyi taşıyabilir. Üç tekerlekli metal bisikletlerin yapımında alüminyum malzemeye de yer verilir. Bu malzemeden yapılan araçların tasarımı bebek arabalarına benzediğinden ötürü belli yaş grubundaki çocukların kullanımına uygundur.

Ana gövdesi hangi malzemeden yapılırsa yapılsın üç tekerlekli bisikletlerin genelinde görülen bir diğer unsur da sepettir. Sepet hem çocuk hem de yetişkin bisikletlerinde sıkça kullanılır. Çocuk bisikletlerinin ön ya da arka kısmında yer alan bu sepet; su, atıştırmalık ve oyuncak gibi hafif malzemelerin taşınmasına imkân verir. Fakat özellikle üç tekerlekli kasalı elektrikli bisiklet türlerindeki sepetler, daha ağır malzemeleri taşımaya uygundur. Bazen bu sepet, tasarım şekline göre insan taşıma işlevini de yerine getirir. Üç tekerlekli sepetli bisikletler ile orta büyüklükteki eşyalar da taşınabilir. Bu sepetlere birden fazla market poşeti, okul çantası ve piknik eşyaları rahatlıkla sığar.

Üç Tekerlekli Bisiklet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Üç Tekerlekli Bisiklet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

3 tekerlekli bisiklet fiyatları modelleri, materyal ve yaş grubuna göre değişkenlik gösterir. Bu anlamda çocuklar için dizayn edilen üç tekerlekli bisikletler ile yetişkinler için olanların fiyatı aynı olmayacaktır. Çocuk bisikletlerinin geneli plastik materyallerden yapıldığı için yetişkin ürünlerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Çocuk bisikleti satın alırken dayanıklılık ve güvenlik ön planda tutulmalıdır. Çocuğunuzun boy, kilo ve yaş grubuna uygun ürünleri tercih etmek, sürüş deneyimini son derece güvenli kılar. Ayrıca bazı ürünlerin bel kısmında emniyet kemeri de yer alır. Bu kemer, ani duruşlarda çocuğunuzun düşmesine engel olur.

Üç tekerlekli bisiklet fiyatlarını tasarımda kullanılan özel nitelikler de değiştirir. Günümüzde üç tekerlekli şarjlı bisiklet çeşitleri, işlevsellik ve hız bakımından pek çok avantaj sunar. Dolayısıyla bu ürünlerin fiyatları, beden gücü ile hareket eden bisikletlere göre çok daha yüksektir. Yine üç tekerlekli yük bisikleti de günlük yaşamı büyük ölçüde kolaylaştırır. Oldukça sağlam materyallerden hayata geçirilen bu aracın fiyatı, klasik modellere göre daha farklıdır. Yetişkinlerin kullanımına uygun bir bisiklet satın alırken demir ve esnemeye karşı dirençli metaller tercih edilmelidir. Ayrıca enerji tasarrufu ve vites aralığı da muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır.

İster elektrikli ister manuel kullanıma sahip olsun 3 tekerlekli bisikletler, çevre ve doğaya olumlu anlamda etki eder. Kullanımları esnasında zararlı gaz salınımı yapmadıkları için bisikletler, çevre kirliliğini önler. Ayrıca beden gücüne dayalı modeller de sürekli zinde kalmaya imkân verir. Yapılan araştırmalar, bisiklet sürmenin psikolojik açıdan da son derece faydalı olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle stresle baş etme konusunda etkinliği kanıtlanan bisiklet sürme aktivitesi, zihnin daha verimli çalışmasına katkıda bulunur. Maddi anlamda bakıldığında ise ulaşım maliyetlerinin en aza indirildiği görülür. Bu ve bunun gibi birçok avantajından faydalanmak için siz de üç tekerlekli bisiklet çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bütçe ve kullanım amacınıza bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm bisiklet çeşitlerine Trendyol üzerinden göz atabilir, dilediğiniz ürünü yalnızca birkaç tıklamayla kolayca satın alabilirsiniz.

3 Tekerlekli Bisikleti Kimler Sürebilir?

3 tekerlekli bisikletler sürüş güvenliği açısından genellikle çocukların tercih ettiği bir araç olsa da kimi zaman yetişkinlere yönelik modelleri de bulunan ürünlerdir. Özellikle çocuklara yönelik tasarlanan 3 tekerlekli bisikletler, farklı yaşlara hitap edecek şekilde birçok farklı tasarıma sahiptir. Ekstra güvenlik önlemleri bulunan ve daha küçük yaşlara hitap eden 3 tekerlekli bisikletler, genellikle ebeveyn kontrolünde çocuğun kullanımına izin verilen araçlar arasındadır. Bu sürecin kolaylaşmasını sağlamak adına kimi modellerde çocuğun bisikletin gideceği yöne hâkim olmasına yardımcı olmak amacıyla bir tutma yeri de olur. Yalnızca çocuklar için değil yetişkinler için de modelleri bulunan 3 tekerlekli bisikletler, kimi zaman şehir turlarında kullanılacak şekilde arkada geniş bir koltuğu bulunan çeşitlerde üretilir. Ayrıca kimi modellerde arkada oturacak alan yerine geniş bir sepet de bulunduğu için eşya taşıyacak kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasındadır. Modele ve ürünün tasarımına bağlı olarak 3 tekerlekli bisikletler herkes tarafından kullanılabilir.

3 Tekerlekli Bisiklet Nasıl Sürülür?

3 tekerlekli bisikletlerin özellikle çocuklar için üretilen modellerinde, pedallar genellikle kolaylıkla erişilebilen bir alanda yer alır. Bu kimi zaman bisikletin gövdesinde bulunabilirken bazı durumlarda pedal, ön tekerin iki yanına yerleştirilir. İki tekerli bisiklet üzerinde kurulması gereken denge, bu modellerde kendiliğinden sağlandığı için özellikle çocuklar için ebeveynleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Sürüş kolaylığı sağlayan arka iki teker, bisikletin sabit bir hâldeyken dahi herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan dengede kalmasını sağlar. Bu sayede sürüş sırasında herhangi bir sarsıntı sebebiyle çocuklar, bisiklet üzerinde zorluk çekmezler. Yeni öğrenmeye başlayan çocuklar için 3 tekerlekli bisikletler oldukça güvenli bir seçenek olduğu için sıklıkla tercih edilse de yokuş yukarı çıkarken daha fazla efor gerektirdiği de göz ardı edilmemelidir. Nitekim bisikletin ağırlığı fazladan tekerlek ve yeni sistemle artmış olacağı için sürüş esnasında daha fazla enerji gerektirdiği durumlar olabilir.

3 Tekerlekli Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

3 tekerlekli bisiklet satın alırken dikkat edeceğiniz birkaç püf noktayla özellikle çocuğunuz için seçmeniz hâlinde oldukça rahat edebilirsiniz. Her yaşa göre farklı tasarımlarda birçok çeşidi bulunan 3 tekerlekli bisikletlerin boyu da buna bağlı olarak değişir. Satın alacağınız çocuğun yaşına ve fiziksel durumuna bağlı olarak tercih edeceğiniz bisiklet, pedallara doğru açıdan ulaşılmasına yardımcı olur. Aksi hâlde pedallara yetişemeyecek bir çocuk için bu bisiklet, güvenli bir sürüş imkânından oldukça uzaklaşacaktır. Ayrıca 3 tekerlekli bisikleti çok küçük yaşta bir çocuğa alıyorsanız puset benzeri seçeneklere de göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede çok fonksiyonlu bisikletler arasından sizin için uygun olanı tercih ederek çocuğunuzun konforunu garanti altına alabilirsiniz. 3 tekerlekli bisikletler arasından seçim yaparken bu ürünün nerede kullanacağına da dikkat etmeniz gerekir. Kimi ürünler iç mekânlarda kullanıma uygunken bazı bisikletler dışarda tercih edilecek özelliklere sahip olabilir. Bu noktada nasıl bir ürün istediğinizi bilerek araştırma yapmak, sonuca oldukça kısa süre içinde ulaşmanıza yardımcı olur.