İlgili Kategoriler
Uyumlu Sistemler
RAM Hızı
Fiyat
HDMI
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Kapasite
Ekran Kartı Bellek Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

32Gb Ram Ddr4

" araması için 1467 sonuç listeleniyor

Kaliteli 32 GB RAM DDR4 Seçenekleri Trendyol’da!

RAM, önemli bilgisayar donanım bileşenlerinden biridir. Açılımı ise Türkçede Rastgele Erişim Belleği şeklindedir. Pek çok elektronik cihazda bulunur. Hız ve verimlilik ihtiyacınızı karşılayan bir cihaz alırken 32 GB DDR4 RAM markaları içerisinden RAM tercihinizi yapabilirsiniz. RAM bellek, cihaz performansında önemli rol oynayan donanım bileşenleri arasında yer alır. İyi cihazlara ihtiyaç duyanlar müşteriler için değil cihazı iş amacıyla kullanan kişiler için de uygundur. Cihazlarını günlük işleri için kullanan kişilerin dahi yüksek performans sağlamak için RAM’in kalitesine dikkat etmesi gerekir. Bilgiler, bilgisayarınızın kısa süreli depolama olarak da bilinen RAM belleğinde depolanır. Cihazınızı kapattığınızda bu geçici depolama alanında yer alan bilgiler silinir. Ancak cihaz açıkken üzerinde çalıştığınız programları kalıcı alanda depolayabilirsiniz. Bu, bilgisayarın çalışması sırasında herhangi bir zamanda RAM belleğinizdeki verilere hızlı bir şekilde erişebileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak teknoloji ilerlediği sürece verileri geçici yerine kalıcı olarak depolayan türler çıkar. DDR4 32 GB RAM, SSD sabit sürücü gibi mevcut çalışma verileri için depolama görevi görür. Verimli ürün, cihazınız çalışırken yaptığınız işleri akıcı hale getirir. Düşük depolama performansı, bilgisayarınızda çalışırken takılmalara, donmalara, yavaş veri akışı gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle ürün seçiminin birçok parametre değerlendirilerek belirlenmesi önemlidir. 32 GB RAM DDR4 iyi performansı nedeniyle müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Model sayesinde cihazınızdaki birçok işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 32gb ram ddr4 ram satın almak isterseniz Trendyol üzerinden ürünlere göz atabilirsiniz.

Dikkat Çeken 32 GB RAM DDR4 Modelleri

Dikkat Çeken 32 GB RAM DDR4 Modelleri

Bellek hızı, 32 GB DDR4 RAM sürümünün önemli parametrelerinden biridir. Belleğiniz yeteri kadar hızlı değil ise bilgisayarınızla çalışırken sık sık takılmalar, donmalar, gecikmeler ve başka sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle iş ve oyun için bilgisayar kullanan müşteriler için hız önemlidir. MHz değeri, her bir RAM belleğinin hız aralığı hakkında bilgi sağlar. 32 GB RAM DDR4 2933 MHz, hızlı yapısıyla memnuniyet yaratır. Öte yandan, 32 GB 1600 MHz RAM, MHz değerinin düşük olması nedeniyle çalışan belleği gösterir. Ayrıca her modelin DDR nesli, hız aralığı hakkında da bilgi verir. Modellerin MHz kapasiteleri de artış gösterir. Bellek hızı türe göre değişir ve DRAM ve SRAM olarak ayrılabilir. DRAM, dinamik rastgele erişim belleği anlamına gelir. Bilgi akışı elektrik sinyalleri ile yapıldığından, kişisel bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılan DRAM türü sürekli olarak güncellenir. SRAM ise statik rasgele erişim belleğidir. GB cinsinden ifade edilen bellek, bilgi işlem gücü olarak adlandırılır. 32 GB DDR4 RAM modelleri, yüksek depolama kapasitesi sayesinde güçlüdür. Bu hafıza ile cihazınızdaki birçok oyunu açabilirsiniz. Aynı zamanda birçok programda rahatlıkla çalışabilirsiniz. 32 GB RAM varyantının bilgi işlem gücü birçok faktöre bağlıdır. 32 GB RAM DDR4 3200 MHz, diğer türler ile aynı MHz değerine sahip olmadığı için müşteriye farklı işlem gücü sunar. Bu depolama kapasitesi sayesinde tarayıcı sekmelerinin açılıp kapanması gibi işlemler hızlı bir şekilde gerçekleşir. DDR değerleri, bellek işlem gücünde güçlü bir faktördür. Örneğin; DDR4, iyi bir performans sunar. Değer ne kadar yüksek olursa güç tüketimi o kadar düşük olur. Bu, önemli performans kazanımları ve tasarruflarla sonuçlanabilir. Tüm 32 GB DDR RAM bellek çeşitleri, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için işlem gücü sağlar. Depolama alanı iyi bir işlemciye sahip olmak isterseniz Trendyol üzerinden 32 GB DDR4 RAM yorum ve değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarınız İçin Yardımcı 32 GB RAM DDR4 Çeşitleri

Bilgisayarınız İçin Yardımcı 32 GB RAM DDR4 Çeşitleri

Müşterilerin farklı ihtiyaçlarına göre bellek türleri vardır. 32 GB RAM'e sahip sürümler arasındaki fark, performans açısından değerlendirilebilir. Bu, bilgisayarlarında oyun oynayanlar veya programlarla çalışanlar için verimlilik sağlaması açısından önemlidir. Bilgisayarınız bu belleği hızlı çalışmak için kullanır. Kullandığınız bilgileri işlem tamamlanana kadar bu depoda saklayabilir. İhtiyacınız olduğunda bilgisayarı kapatmadan bilgileri alabilirsiniz. Bu şu şekilde açıklanabilir. Ürün sabit sürücü bir depolama aygıtıdır. Ancak sabit sürücüdeki bilgiler bilgisayar kapatıldığında kaybedilebilir. Bellek hızı söz konusu olduğunda, RAM sabit sürücülerden hızlıdır. Bilgisayarınızın GB'lık bir işlem yapması gerekir ise küçük GB’lar işlemi yavaşlatır. Belleği çok olan bir bilgisayarda 10 farklı programı aynı anda kullanmak, belleği az olan bir bilgisayardan hızlı olur. Bu nedenle hızlı bilgisayarlar direkt olarak belleğe bağlanır. İşlemcinizin ve anakartınızın desteklediği yüksek MHz kapasitesine sahip belleği seçmeniz, bilgisayarınızın performansını da artırır. 32 GB depolama türleri, MHz ve DDR değerlerine göre kategorize edilebilir. DDR değeri, belleğin türünü açıklayan bir formüldür. Bu formül MHz denilen hız aralığının değerlerini etkileyen bir parametredir. Bellekler arasında popüler olan DDR4, yüksek performans sunan modeldir. Güç tüketimi, hafıza desteği, saat hızı, hafıza limiti gibi özelliklerde farklılıklar vardır. 32GB DDR4 RAM seçeneği bu kriterlere sahiptir. DDR modeli, güç tüketimini azaltarak işlem hızını artırır. Çalışma sırasında sistem üzerindeki yükü azaltır. Bu sistemin kesintiye uğramadan verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. DDR4 teknolojiye uyumlu olduğu için sıklıkla tercih edilir. Seçenekler hız değerini aşarak 32 GB RAM DDR4 2400 MHz gibi yüksek frekanslara çıkabilir. 32 GB’a sahip bir SODIMM tipi bellek çeşidi de mevcuttur. SODIMM, tipik olarak DDR SDRAM neslini kullanan modern bilgisayarlarda görülür. Bilgisayarınızın gücünü ddr4 32gb ram ile artırmak isterseniz ürünlere Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz.

Avantajlı 32 GB DDR4 RAM Fiyat Seçenekleri

Avantajlı 32 GB DDR4 RAM Fiyat Seçenekleri

Müşterilere farklı özelliklerde ve fiyatlarda çeşitler sunulur. Modellerin markası, kapasitesi, türü gibi birçok faktör fiyatları etkiler. 32 GB DDR4 RAM fiyat seçenekleri teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. DDR4 2133 ile 3200 MHz arasında çalışabilir. Modellerin fiyatı, performans hızıyla doğrusal olarak artar. Özellikle bilgisayarlarında çok fazla zaman geçiren kişiler için 32 GB DDR4 RAM satın alırken dikkate alması gereken bazı hususlar da vardır. Bellek, uzun süreli çalışma sırasında aşırı ısınmayı önlemek için pasif soğutmaya sahip olabilir. Bu eklenti sayesinde uzun süreli çalışma nedeniyle belleğin zarar görmesi önlenir. Bahsi geçen özellikler de 32 GB depolama modeli, fiyatını etkileyen unsurlardan biridir. Depolama alanının Dynamic ya da Static olması da fiyat değişikliklerine yol açan bir etkendir. SRAM, verilere hızlı erişim sürelerine sahiptir. Bu özelliklerde fiyat farklılıklarına neden olur. 32 GB RAM DDR4 RGB özelliği de fiyat değişikliğine yol açar. Bilgisayarların renkli ışıklar oluşturma yeteneği, ürünlerin fiyatında değişiklik olmasına neden olur. 32 GB RAM fiyatını etkileyen bir diğer unsur ise ECC özelliğidir. Bu özel depolama türü, ECC'yi destekleyen depolama işlemcilerinin performansını artırmaya yardımcı olan özellikler sunar. Hata tespit ve düzeltme mekanizmaları sayesinde veri kaybının önlenmesine yardımcı olur. ECC, özellikle verilerin iyi korunması gereken bilgisayarlar için önerilir. Uzun süreli bir kullanım düşünürseniz veya ileri seviye işlerle uğraşmanıza yardımcı olan bir ürün arayışı içerisindeyseniz ihtiyaçlarınızı, bütçenizi ve kullanım planlarınızı değerlendirerek kendinize uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Bu nedenle özelliğin desteklediği bellek, fiyat farklılıklarını yansıtabilir. 32 GB DDR4 RAM indirim seçenekleri ile ürünlere Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz.