Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Kitap İçeriği
Basım Yılı
Setli/Tekil
Sınıf
Sınav Tipi
Basım Dili
Boyut
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

40 Seansta Fizik

" araması için 72 sonuç listeleniyor

40 Seansta Fizik

40 Seansta Fizik

Lise dönemi, üniversiteli olmadan önceki son dönemdir. Lisede belirlediğiniz hedeflere, kurduğunuz hayallere ve gösterdiğiniz performansa göre geleceğiniz belirlenir. Özellikle 10. sınıftan sonra hayallerinizi süsleyen, düşüncesi bile yüzünüzde bir gülümsemeye sebep olan üniversiteli olmaya çok az bir zaman kaldığını hissedersiniz. İstediğiniz şehirde, hep hayalini kurduğunuz bölümü kazanmak, yepyeni arkadaşlıklarla birlikte çok keyifli üniversite hayatı yaşayabilmek için son bir viraj kalmıştır artık önünüzde: Üniversite sınavı. Üniversite sınavına hazırlanan sayısal öğrencilerin genel olarak zorlandığı derslerden biri Fizik'tir. Fizik dersinde başarılı olmanızın, sınavda göstereceğinz performansa, alacağınız puana yüzdesel olarak büyük etkisi olur. Fizik dersinde başarılı olmak isteyen öğrencilerin bu derse doğru kaynaklardan, planlı ve verimli bir şekilde hazırlanması gerekir. Okyanus Yayınları tarafından büyük bir özveriyle hazırlanan 40 seansta Fizik kitapları, ÖSYM'nin dilini ve YKS mantığını çok iyi kavrayarak oluşturduğu konu anlatımı, yine ÖSYM tarzıyla hazırlanmış, kolaydan zora doğru giden soruları ve bu soruların ayrıntılı çözüm videolarıyla Fizik dersininde zorlanan öğrencilerin de Fizik sorularını cevaplayabilmesine, dahası bu dersi anlayıp sevmelerine olanak tanıyacak. YKS sürecinde sınavda defalarca çıkmış, yine çıkması beklenen sorulara ve ÖSYM'nin yıllardır büyük bir istikrarla öğrencilerin bilgi seviyesini ölçtüğü konulara odaklanan 40 Seansta Fizik kitapları her şeyden önce Fizik dersini size temelden anlatarak, bu dersin özünü kavramanızı sağlayacak. Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik, sınavda yapacağınız Fizik netlerinin yardımıyla hayalini kurduğunuz üniversiteye girebilmenizde ve geleceğinizi inşa edebilmenizde sizin en büyük destekçiniz olacak. Siz de Trendyol aracılığı ile satın alabileceğiniz 40 Seansta Fizik kitaplarına hızlı teslimat seçeneğiyle yalnızca birkaç gün içinde sahip olabilir, Fizik dersini hedefleriniz önünde yer alan bir engel olmaktan çıkarabilirsiniz.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı olan YKS, Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumdan oluşan sınavların genel adıdır. Türkiye’de bir üniversiteye girme hayali kuran her bireyin girdiği, kazanmak içinse sistemli bir şekilde çalışmak zorunda olduğu bu süreç, eğer doğru kaynaklardan, size en uygun çalışma programıyla çalışıldığı, bol tekrar ve bol soru çözümüyle desteklendiği takdirde başarılı bir şekilde atlatılabilir. 40 Seansta Fizik, benimsediği eğitim tekniğiyle sınava hazırlık sürecinde aslında kapasitenizin farkına varmanız ve sınırlarınızı zorlamanız konusunda sizi yüreklendirir. Fizik dersiyle ilgili geçmiş deneyimleriniz aksine bu dersi önce temelden anlayarak sevmenizi sağlar. Üniversiteye giriş sınavlarında Fizik dersini bir problem olarak gören, ya da sınavda çıkacak Fizik problemlerini eksiksiz çözmek öğrenciler için hazırlanmış 40 Seansta Fizik serisi kitapları, sınava hazırlanan sayısal öğrencilerinin Fizik sorularını zorlanmadan yapabilmelerine yardımcı olacak. Deneyimli Fizik öğretmeni Mehmet Ali Özhan tarafından hazırlanan Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik seti gerek TYT, gerekse AYT sınavında karşınıza çıkacak toplam 21 soruyu sizin tabirinizle “fullemenizi” sağlayacak

40 Seansta Fizik TYT ile Fizik Artık Çok Kolay

ÖSYM tarafından hazırlanan Temel Yeterlilik Sınavı anlamına gelen TYT’de daha çok okuduğunuzu anlama soruları bulunur. Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri testlerinden toplam 120 sorunun bulunduğu bu sınavda Fen Bilimleri %17 ağırlığa sahipken Fizikten gelecek soru sayısı ise 7’dir. TYT puanı hesaplandıktan sonra, yerleştirme puanının hesaplanması için TYT sınav sonucunun %40’ı alınır. Sınava daha önce hazırlanmış adayların çok iyi bileceği üzere YKS'de puanlar, standart sapma ile hesaplanır. Sınavda uygulanan testlere verilen cevapların, her test için ayrı ayrı değerlendirmesiyle oluşan standart sapma ile adayların puanları belirlenir. Standart sapma öğrencilere ortalama net sayısından ve standart sapmadan ne kadar çok net yapılırsa, sınav puanının o kadar artacağını gösterir. Yani Fizik testinin ortalama net sayısı 2 ise ve standart sapma ortalaması 1 ise sizi toplam 3 neti geçebilmek bile rakipleriniz arasından bir hayli öne çıkarır. Fizik dersi çoğu öğrencinin zorlandığı bir ders olduğu için sıkı bir çalışmayla yapacağınız birkaç netin sizi yüz binlerce adayın önüne geçireceğinin farkına varmalı ve bu farkındalıkla Fizik dersine büyük bir titizlikle çalışmalısınız.

ÖSYM sınavlarındaki Fizik testinde net ortalamasının düşük olmasının nedeni genellikle ilköğretim yıllarınızdan itibaren görülen Fen Bilgisi dersinin, yanlış kaynaklardan, yanlış tekniklerle öğrenilmeye çalışılması, yani temelden iyi bir şekilde kavranılamamış olmasıdır. 40 Seansta Kolay Fizik TYT, Fizik ile ilgili kafanızda çok büyük bir yer kaplayan olumsuz ön yargıları yıkmanızı sağlar. Yanlışların yerine doğruları, doğru yöntemle koyarak, size bu dersi açık ve akılda kalıcı bir şekilde öğretir. Formülleri ve kuralları ezberletmek yerine fiziğin en temelden mantığını özümseyip üzerine koya koya ilerlemenizi sağlayacak olan 40 Seansta Kolay Fizik TYT, Fizik dersinde anlatılan kuralları gerçek hayatla özdeşleştirerek her daim hatırlamanızı sağlayacak. 40 Seansta Fizik 1. oturum için ihtiyacınız olan tüm bilgileri çok doğru bir teknikle öğreterek bu zorlu maratonu başarıyla bitirmenize yardımcı olur.

Geçmiş yılların TYT sorularına bakıldığında bu soruların ağırlıklı olarak 9 ve 10. sınıf konularından geldiği görülmektedir. Yani her derste olduğu gibi Fizik dersinde de temel konular büyük önem arz etmektedir. Bunun için yararlanabileceğiniz 9. Sınıf 40 Seansta Fizik ve 10. Sınıf 40 Seansta Fizik kitapları sizin lisenin en temeli sayılacak konuları akılda kalıcı bir biçimde bir biçimde öğrenmenizi sağlayacak. Böylece bu konuları kolayca hallederek 40 Seansta Fizik 11 konularına yönelebileceksiniz. Fizik dersi konuları oldukça kapsamlıdır. Her konuyu iyi anlamak kadar konular arasında ilişki kurabilmek de çok önemlidir. Birbirinden bağımsız görünen konuların dahi birbiriyle bağlantılı olduğunu unutmadan 40 Seansta Fizik 1 Oturum serisi ile düzenli olarak çalışıldığı takdirde TYT’de 7’de 7 yapmak bir hayal olmaktan çıkar, gerçeğin ta kendisine dönüşür.

Sayısal bölümden sınava girecek YKS öğrencileri için hazırlanan 40 Seansta Fizik TYT, sizi adım adım zirveye götürmek amacıyla ilmek ilmek hazırlanmış bir kitaptır. ÖSYM’nin en güncel soru kalıpları dikkate alınarak hazırlanan bu kitabın ana amacı, Fizik dersinde zorlanan öğrencilere netlerinin artırılmasını sağlayacak püf noktaları öğreterek ona sınavı kazandırabilmektir. Tam 40 seans içinde Fizik ön yargılarınızı kırmayı hedefleyen bu kitabın her bir seansında konu, sınavda çıkabilecek kısımlar vurgulanarak, akılda kalıcı çizim ve fotoğraflarla anlatılır. Hemen ardından konunun pekişmesi için ise çözümlü örneklere bol bol yer vererek öğrencinin konuyu kavraması sağlanır.

40 Seansta Fizik ile Yanlışlarını Doğru Şekilde Öğrenin

40 Seansta Fizik kitaplarında, yer alan her seansın sonunda, anlatılan konuyu özümseyebilmek için olmazsa olmazlardan olan sorular ve çözümleri yer alıyor. 40 Seansta TYT Fizik kitabındaki tüm sorular akıllı tahtada çözülüyor. Bu sayede sorunun çözümü kadar, konunun uzmanları olan öğretmenlerin bir Fizik sorusu karşısındaki bakış açısı, çözüm yoluna gidişi ve metotları da öğrenciye aktarılmış oluyor. Sayfanın üst kısmında yer alan barkodları akıllı telefon veya tabletinize okutarak saniyeler içinde ulaşabileceğiniz soru çözüm videoları sayesinde soru çözümlerinin doğru yöntemlerini öğrenebileceksiniz. Zamanla yarıştığınız, her bir dakikanızın bile çok önemli olduğu bu sınav maratonunda yanlış yaptığınız ya da boş bıraktığınız sorular için çözüm videoları istediğiniz her an elinizin altında olacağından, çözümü anlayana kadar tekrar tekrar izleyebileceksiniz.

Öğrenciler genelde test çözerken ya da deneme sınavlarında yanlış yapmaktan çekinirler ya da cevaplayamadıkları bir soru karşısında umutsuzluğa kapılırlar. Ancak testlerde ve denemelerde yaptığınız yanlışlar aslında bu süreçte en etkili öğrenme yönteminizdir. Bu süreçte yanlış yaptığınız veya boş bıraktığınız soruları gerçekten çabalayarak öğrendiğiniz takdirde, bu yanlışlar bir engel olmaktan çıkar ve sınavda yapacağınız doğru sorular ve alacağınız yüksek puanlara dönüşür. Bu sebeple boş sorularınız asla görmezden gelmemeli, ya da zorlandığınız konuları atlamamalısınız. Bu soruların çözüm videolarını 40 Seansta TYT Fizik aracılığı ile özellikle konuyu anlayana kadar dinlemeli, o konuda temel sıkıntılar yaşadığınızı düşünüyorsanız 40 Seansta TYT Fizik konu anlatımlarına tekrar bir göz gezdirmelisiniz. Bu yöntemle hem konuyu pekiştirmiş hem de öğretmen videolarıyla soru çözümlerinin bütün inceliklerini öğrenebilirsiniz.

40 Seansta Fizik AYT ile Sınava Donanımlı Girin

Alan Yeterlilik Testi, kısa hali ile AYT ise TYT’den bir gün sonra gerçekleşen 2. oturum sınavıdır. 40 soruluk Fen Bilimleri testinin içinde toplam 14 Fizik sorusu yer alır ve bu sorular genel olarak bilgi ağırlıklı sorulardır. Mühendislik veya tıp gibi sayısal bölümlerde okuma, bilim insanı olma ya da iyi bir üniversiteyi kazanma hedefi bulunan tüm sayısal öğrencileri için AYT’de çıkacak 14 Fizik sorusu hayati öneme sahiptir. YKS içinde toplam payı %60 olan bu sınavda Fizik sorularının tüm sorular içindeki payı %10'dur. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan 2019-YKS sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre AYT'ye girip sınavı geçerli kabul edilen 1 milyon 880 bin 711 adayın Fizik testinde ortalama net sayısı 14 soruda 1,034'tür. 40 Seansta Fizik AYT kitabı, tamamen sınav odaklı anlatımı, nokta atışı bilgileri, sınavda kullanabileceğiniz nokta atışı bilgileriyle genel olarak düşük olan AYT Fizik netlerinin artması için oldukça yeterli bir kitaptır. Sınav yolculuğunuzda, 40 Seansta Fizik AYT kitabını tercih ettiğiniz takdirde Fiziğin kısa yolları keşfedebilir, soruların çözümleri için gereken bakış açısını kavrayabilirsiniz.

40 Seansta Fizik AYT ile çok çeşitli türde soru kalıplarıyla tanışacaksınız. Farklı soru kalıplarına aşina olmanın faydalarını ise AYT'de, sınav anında anlayacaksınız. 40 Seansta Fizik yorumları da kitapların bu başarısını gözler önüne seren nitelikte. Kullanıcılar yorumlarında çoğunlukla Fizikten nefret ederek başladıkları bu yolculuğu çok güzel netlerle tamamladıklarını belirtiyor. 40 Seansta Fizik AYT, geçmiş yıllarda hazırlanıp çok güzel dönütler alınan 40 Seansta LYS Fizik ve YGS 40 Seansta Fizik kitaplarında olduğu gibi sizlere de "İyi ki" dedirtmeyi hedefliyor. Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik fiyat performansıyla da öğrenci dostu olmaya, her öğrencinin fırsat eşitliği yakalayabilmesine destek oluyor.

40 Seansta Fizik, ÖSYM Tarzı Sorularıyla Sürprize Yer Vermiyor

Piyasadaki kolay öğrenmeye dayalı bir teknik benimsediklerini belirten çoğu kitap sorulara en temelden başlar. Öğrencilerin kolay sorularla konuyu anlaması ve soruları çözebildiğinin farkına varması sağlanır. Öğrenci bu temel soruları çözebildikçe kendine güveni gelir, başarı çıtası bu sorulara göre yükselir. Ancak bu tür kitapların ortak sorunu kitabın kolay sorularla başladığı gibi yine kolay sorularla bitmesidir. Yani ÖSYM tarzı sorulara hiç yer vermemesidir. Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik serisinin amacı ise konuları kolay sorularla öğrenmenizi, orta düzey sorularla pekiştirmenizi, ÖSYM tarzı sorularla ise gerçek sınava hazırlanmanızı sağlamaktır. 40 Seansta Fizik içinde yer alan bronz testler, konuyu en kolay yolla öğretmek amacıyla kaleme alınmıştır. Gümüş Testler, bronz testlere göre daha kapsayıcı ve daha çok ölçücü sorulardan oluşmaktadır. Altın Testler ise üniversite sınavında gelmesi muhtemel sorulardan oluşmaktadır. Kolaydan başlayarak aşama aşama zora giden sorularıyla ÖSYM’nin dilini çok iyi anlayan 40 Seansta Fizik, TYT ve AYT’de de çıkması muhtemel sorulara bol bol yer vererek, sadece soru bankalarında değil, gerçek sınavda da başarı çıtanızı yükseltir, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar.

Fizik Çalışmanın Püf Noktalarını Öğrenin

40 Seansta Fizik, TYT AYT kitaplarıyla Fizik Dersine çalışırken mümkün olduğunca yazarak, önemli noktaları akılda kalıcı bir şekilde not alarak çalışmaya dikkat etmelisiniz. Bunun için renkli kağıtlar, fosforlu kalemler kullanabilir, en karıştırdığınız formül ya da kuralları her zaman gözünüzün ilişeceği bir duvara yapıştırarak bu şekilde formüllerin akılda kalıcılığını arttırabilirsiniz. Derste öğrendiğiniz Fizik konularını eve geldiğinizde başka bir deftere temize çekmeniz gün içinde öğrenilenleri tekrar etmenizin pratik bir yoludur. Bu çalışmayı ertelemeden yapmanız halinde öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı belleğinize yerleşmesi kolaylaşacaktır. Çalışmalarınızda ayrıca her formülü tek tek ezberlemek yerine formüllerdeki birimlerin mantığını anlamaya gayret ederek formüllerin kalıcı olarak öğrenilmesini sağlayabilirsiniz. Fizik çalışmalarınızda konunun sözel kısımlarını, önemli tanımlamaları da okuyarak Fizik dersinin kendine özgü diline aşinalık kazanabilirsiniz. Üniversite hazırlık sürecinin en önemli kısmını ise soru çözümleri oluşturur. Özellikle çıkmış sınav soruların detaylı olarak incelenmesi ve konularının analiz edilmesi, buna uygun bir çalışma programı oluşturara sınavda başarılı olabilmeniz için önemlidir.

Öğrencilerin sadece Fizik değil tüm dersleri çalışırken karşısına çıkan en önemli sorun konsantrasyon eksikliğidir. Ders çalışırken konsantrasyonunuzun bozulmaması için ders çalıştığınız ortamın fazlalıklardan arındırılmış, düzenli ve havalandırılmış olması oldukça önemlidir. Çevrenizde ilginizi dağıtabilecek cep telefonu, tablet, televizyon gibi aygıtların bulunmaması, çalışma anınızda dikkatinizin dağılmasını engelleyeceği gibi psikolojik olarak da ders çalışma havasına girmenizi kolaylaştırır. Ders çalışmaya başlamadan önce fizyolojik ihtiyaçlarınızı karşılamanız, derse odaklanmanızı sağlayarak, çalışmalarınızın sık sık bölünmesinin önüne geçer. Ayrıca verimli bir çalışma için düzenli aralıklarla verilen kısa molaların önemi de yadsınamaz. Verdiğiniz molalarda küçük yürüyüşler ya da meditasyon yaparak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Sınav sürecinde zor sorular kadar mücadele etmeniz gereken konulardan biri de stresiniz olacaktır. Çoğu insan sınav anında ve çalışma döneminde stres, kaygı ve korku yaşar. Aslında, normal seviyede yaşanan kaygı sağlıklı bir duygudur. Dozunda yaşanan bir stres seviyesi sizin odaklı ve süreklilik gösteren bir çalışma prensibi benimsemenizde yardımcı olur. Ancak, kaygı ve korkunun aşırı düzeyde yaşanması kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkileyerek çalışma ve başarı performansında bir düşüşe neden olur. Bu sebeple, sınava hazırlanırken soğukkanlı olmaya ve telaşa kapılmamaya özen göstererek.kendinize en uygun çalışma programını belirlemeli ve belirlediğiniz hedef için planlı bir şekilde çalışmalısınız. Bu süreçte en önemli zenginliğinizin sağlığınız olduğunu unutmadan size ruhen ve bedenen iyi gelecek aktivitelerinize de zaman yaratmalısınız.

40 Seansta Fizik Serisi Tüm Seanslarıyla Trendyol’da

Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik TYT AYT kitapları, Fizik dersini temelden anlamanızı sağlayarak, YKS'de Fizik netlerinizi artırabilmenizde size yardımcı olacak. Okyanus 40 Seansta Fizik fiyat performansı, akılda kalıcı konu anlatımı, sınav formatında hazırlanan soruları ve detaylı çözüm videoları ile sizi hedefinizdeki üniversiteye bir adım daha yaklaştıracak. Trendyol aracılığı ile 40 Seansta Fizik kitaplarına güvenle ulaşabilir, hızlı teslimat özelliğiyle yalnızca birkaç gün içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.