İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

5 Kg Makarna

" araması için 202 sonuç listeleniyor
Genel Markalar Mutlu Fiyonk 5 Kg

Genel MarkalarMutlu Fiyonk 5 Kg

(8)
Mutlu Fiyonk 5 Kg
151,95 TL
Sepete Git
Pastavilla Dirsek Makarna 3.5 Kg

PastavillaDirsek Makarna 3.5 Kg

186,06 TL
Sepete Git
Nuh'un Ankara Ankara Makarna Spagetti 5 Kg

Nuh'un AnkaraAnkara Makarna Spagetti 5 Kg

191 TL
Sepete Git
Mutlu Makarna Burgu 5kg
Kargo Bedava

Mutlu MakarnaBurgu 5kg

(6)
260 TL
Sepete Git
Tat Burgu Makarna 5 Kg
Kargo Bedava

TatBurgu Makarna 5 Kg

(3)
269 TL
Sepete Git
Arbella Kalem Kesme 5 kg
Kargo Bedava

ArbellaKalem Kesme 5 kg

250 TL
Sepete Git

Farklı Şekillerde Kaliteli 5 kg Makarnalar Trendyol'da!

Tüm dünyanın severek tükettiği bir yiyecek olan makarna, aperatif olarak hazırlanması ile bilinir. Makarna, günümüzdeki İtalyan mutfağının önemli bir parçası olarak kabul edilir. İtalya'nın Napoli bölgesinde 12. yüzyılda yaygınlaştığı söylenir. Kökeni, Asya'ya kadar uzanır. Çinli gezgin Marco Polo'nun dönüşünde İtalya'ya getirildiğine dair teoriler vardır. Fakat makarna benzeri ürünlerin çok daha önceden yapıldığı bilgisi kayıtlarda geçer. Farklı bölgelerde farklı şekillerde yapılarak ve farklı malzemelerle pişirilerek tarih boyunca farklı kültürlerde popüler hale geldiği bilinir. Makarna 5 kg olarak satın alındığında oldukça avantajlı hale gelir. Ayrıca pek çok farklı çeşidi bulunur. Spaghetti, fettuccine, rigatoni gibi popüler türlerin yanı sıra bölgesel ve özel makarna çeşitleri de vardır. Yiyeceğin hamurunun hazırlanması süreci, şekil verme ve kurutma aşamalarını içerir. Çoğunlukla karbonhidrat kaynağı olarak bilinir. Ancak bazı makarna çeşitleri protein, lif ve bazı vitaminler içerir. Bu besinin sağlık üzerindeki etkileri, makarna türüne, porsiyon boyutuna ve eşlik eden soslara bağlıdır. 5 kg makarna çeşitleri kapsamında besin değerleri oldukça doyurucudur. Örneğin; 100 gram kaynatılmış spagetti 150,160 kcal kaloridir. Karbonhidrat oranı 30, 35 gram arasında değişiklik gösterebilir. İçerisinde 5 ile 7 gram arasında protein değeri bulunur. Yağ ve lif bakımından 1 veya 2 gram değişkenliği vardır. Her yaştan müşterinin severek tükettiği 5 kg makarna seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Doyurucu İçeriğiyle Öne Çıkan Makarna 5 kg Çeşitleri

Doyurucu İçeriğiyle Öne Çıkan Makarna 5 kg Çeşitleri

İlgili besinin üretimi oldukça uzun ve meşakkatlidir. Makarna 5 kg üretimi için buğdayın irmik haline getirilmesi gerekir. Daha sonra suyla karıştırılarak istenilen şekil verilir. Bu aşamada her şekil için farklı bir materyal kullanılır. Üretiminde kullanılan durum buğdayı, günlük ekmeklik buğdaydan farklı yapıdadır. Yapımında kullanılan buğday protein ve B vitamini bakımından daha zengindir. Ayrıca kompleks karbonhidrat grubundan olduğu bilinir. Bu sayede metabolizmada çabucak parçalanarak hızlıca enerjiye dönüşür. Bahsedilen besinin kolay hazmedilen bir yiyecek olmasının nedeni de budur. Bu değerler tür ve markaya göre değişebilir. Paketin üzerinde gerekli besin değerleri açıklaması bulunur. 5 kg makarna kullananlar etiketi inceleyerek ürün hakkında net bilgiye ulaşabilir. Her çeşidin kalori ve besin değeri miktarı farklıdır. Bu yiyecekte de onlarca çeşit bulmak mümkündür. Halk arasında uzun makarna olarak bilinen spagetti çeşidi dahi kendi içinde birçok çeşide sahiptir. Spaghetti ince ve uzun bir yapıdadır. Tercihe göre kırarak ya da kırmadan pişirilebilir. Maccheroncini ise ince boru şeklini andırır. Küçük, kısa, silindirik ve kavisli uçlu makarna türüdür. Çoğunlukla kaynatılıp fırına verilerek pişirilir. Böylece porsiyon haline getirmek daha kolay hale gelir. Ziti çeşidi diğerlerinden daha kalın uzun ver boru şeklindedir. Maccheroncini ile pişirme detayları benzerdir. Ancak iri ve uzun olması sebebiyle pişirme süresi uzayabilir. Fusilli Lunghi Bucati yine uzun çeşidin farklı bir türüdür. Boyutu biraz daha uzun, fakat spiral yapısı vardır. Dolayısıyla spiral yapısı sayesinde yenmesi daha kolaydır. Spiral veya sarmal şeklinde olan bu makarna, sosları da oldukça iyi kaplar. Bu tarz besinleri yemeyi seven kişiler ürünü toplu aldıkları için 5 kg makarna tavsiye eder. Penne çeşidi kalem ucu şeklindedir ve boru benzeri yapıdadır. Bu türler, genellikle sosları tutmak için iyi bir şekilde tasarlanır. Penne, farklı soslarla da sunulabilir. Bolonez, Alfredo, Pesto gibi çeşitli soslarla servis edilir. Peynir, sebzeler ve et gibi ek malzemelerle lezzetlendirilebilir. Enfes makarna çeşitlerine Trendyol aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Memnuniyet Yaratan 5 kg Makarna Özellikleri

Memnuniyet Yaratan 5 kg Makarna Özellikleri

Makarna, dünyanın dört bir yanında sevilen ve tüketilen çok yönlü bir besindir. Çeşitli türleri, şekilleri ve boyutları ile mutfaklarda yerini alır. 5 kg makarna online olarak satın alınabilen yiyecekler arasındadır. Kökeni hakkında birçok teori bulunan eski bir yiyecektir. Bu besin, farklı un çeşitleri ve su gibi malzemelerin kullanılmasıyla hazırlanır. Bu üretim süreci ve şekil farklılıkları, farklı türde makarnaların oluşmasına neden olur. Spagetti, tagliatelle, fettuccine, farfalle, penne, ravioli, tortellini gibi farklı makarna türleri mevcuttur. Her biri kendine özgü tadı ve kullanım alanıyla öne çıkar. Çok sevilen 5 kg makarna yorum kısmında da popülerliğini korur. İlgili ürüne yorum yapan kişiler lezzeti hakkında olumlu deneyimlerini paylaşır. Karbonhidrat bakımından zengin bir gıdadır. Ana bileşeni olan bu karbonhidratlar, vücut için önemli bir enerji kaynağıdır. Ayrıca makarna iyi bir lif kaynağı olup lif tüketimi sindirim sağlığı için faydalıdır. Pişirme yöntemi, sonuçta elde edeceğiniz lezzet ve dokuyu etkiler. Al dente tekniği ile yani hafifçe çiğ kıvamda pişirmek, ideal bir sonuç sağlar. Genellikle bol tuzlu kaynar su içinde pişirilir. Ardından isteğe bağlı olarak sosla servis edilir. Bahsedilen yiyecek besini çeşitli soslar ve malzemelerle kombinlenebilir. Bolognese sos, alfredo, pesto, deniz ürünlü ve sebzeli gibi popüler tarifler vardır. Ayrıca, makarnalar çorba, salata ve fırın yemeklerinde de kullanılabilir. Aynı zamanda kolay hazırlanabilir olması ve çok çeşitli malzemelerle uyum sağlaması nedeniyle dünya genelinde sevilerek tüketilen bir besindir. Farklı kültürlerde leziz tariflerle zenginleşen ürün, sofralarınızın vazgeçilmezlerinden biri olmaya devam eder. Çok yönlü ve lezzetli bir seçenek olup dünya çapında birçok kişi tarafından da tercih edilir. 5 kg makarna kampanya fırsatlarına Trendyol'dan ulaşarak lezzetli sofralarınızı renklendirebilirsiniz.

Bütçe Dostu 5 kg Makarna Kampanyalı Fiyatları

Bütçe Dostu 5 kg Makarna Kampanyalı Fiyatları

Fiyatlarda görülen değişimler, 5 kg makarna fiyat konusunda müşterilerin merak ettiği konular arasındadır. Sevilen markaların ürünlerini ilgili platform avantajlı fiyatlara bulmak mümkündür. Kampanya günlerinde, müşterilere makarna fiyatlarında oldukça cazip indirimler ve avantajlar sunulur. Böylece müşterilere ekonomik zorluklar içerisinde bile kaliteli ve besleyici gıdalara kolay erişim sağlar. Bu doğrultuda ürünlerin daha uygun fiyatlarla satışa sunulması müşterilerin memnuniyetini hedefler. Kampanya kapsamında sunulan indirimler geniş bir yelpazeye sahiptir. Kampanya dışında makarna fiyatları, çeşitli etkenlere bağlı olarak değişebilir. Bu etkenler arasında üretim maliyetleri, tarım koşulları, döviz kurları, ulaşım masrafları ve talep arz dengesi bulunur. Ülke içindeki veya dünya genelindeki ekonomik koşullar da fiyatlara etki edebilir. 5 kg makarna satın almak küçük ebatlara göre daha avantajlıdır. Toplu satın alımlar mevsimsel fiyat dalgalanmalarından etkilenmemenizi sağlar. Özellikle tarıma dayalı bir ürün olan makarnanın tarım sezonuna bağlı olarak fiyatlarında değişiklikler olabilir. Müşterilerin sağlıklı ve dengeli beslenme için bütçesini dikkatli şekilde yönetmeleri önemlidir. Bu nedenle ürünü satın alırken farklı markaları karşılaştırıp indirimleri takip ederek tasarruf sağlamak mümkündür. Büyük ambalajlı ürünler genellikle uygun fiyatlarla sunulur. İlgili yiyecek dünya genelinde daha birçok farklı çeşitte bulunabilir. Dahası her tür, farklı soslar ve lezzetlerle eşleştirilebilir. Bu nedenle çeşitlilik ve seçenekler oldukça geniştir. 5 kg makarna indirim günleri büyük kampanyalar ile müşteri taleplerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran yaklaşımı temsil eder. Kampanya sürecinde kaliteli ve besleyici ürünler, daha uygun fiyatlarla sunulur. Bu sayede alışverişler daha ekonomik hale gelir. Dolayısıyla aile bütçelerine olumlu yönde katkı sağlar. Farklı çeşitler arasından sevilen seçim ekonomik olarak yapılabilir. Kaliteli markaların ürünlerini Trendyol'da bulabilir, toptan makarna satın alabilirsiniz.