placeholder
"

5s Batarya

" araması için 7709 sonuç listeleniyor

5S Batarya

Akıllı telefonlar tüm dünya genelinde insanların ayrılmaz parçası haline geldi. Bankacılıktan alışverişe her iş için kullanılan akıllı telefonların işlevsel olması bataryasına sa bağlıdır. Bataryanın sağlam olması telefonun kullanım kalitesinin ana unsurudur. Pil ne kadar iyi olursa telefon kullanım kalitesi de o kadar iyi olur. Pil ömrünün uzun olması telefonlarda aranan önemli özelliklerdendir.  Telefon kullanıcıları satın aldıkları telefonlarda muhakkak bataryanın teknik özelliklerini araştırmalı ve kendilerine uygun telefonları tercih etmelidir. Telefon bataryalarının teknik özelliklerinin yanı sıra kullanım sırasında gösterilmesi gereken özen ve kullanım ömrünü uzatmak için yapılabilecekler de araştırılmalıdır. Akıllı telefon bataryaları markaların kullandığı pek çok teknoloji türüne göre üretilir. Uzun ömürlü, ısınma sorunu olmayan, hızlı şarj edilebilir, düşük maliyetli gibi özellikler taşıyan bataryalar her gün yenilenen ve değişen özellikleri ile akıllı telefonların ana unsuru olma özelliğini korur. Telefonda daha çok işlem yapılması, konuşma süresi, telefonun açık kalma süresi gibi unsurların belirlenmesi pil dayanıklılığına bağlı olarak hesaplanır. Bataryaların hafif olması önemli özelliklerinden biridir. Telefonun ayrılmaz parçası olan batarya ne kadar hafif olursa akıllı telefon o kadar tercih edilir olur. Apple markası modellerinde Lithium-ion teknolojisini kullanarak yenilikçi tasarımlarına uygun özellikte bataryalar üretir. Apple’ın telefonlarında bu teknolojiyi kullanma sebeplerinden biri de hafif bataryalar üretilmesini sağlamasıdır. Bu teknoloji ile üretilen ve hafifliğiyle iPhone 5s batarya tavsiye edilen telefonlar arasında yer alan 5s’in önerilme sebeplerinden biridir. Lithium-ion teknolojisi uygun batarya üretimini de sağladığından 5s batarya fiyat olarak da telefonu tercih edilir kılar. Telefonlarda orijinal batarya kullanmak pil ömrünü uzun kılar ve daha güvenli bir tercih olur. 5s orijinal batarya Apple tarafından üretilir. Orijinal batarya tercih etmek şarj konusunda maksimum yarar sağlamak isteyen kullanıcılar için önem arz eder.

iPhone 5s Batarya

Dünyanın iyi telefon üreticilerinden olan Apple, 5s modelinde kullanıcılarına uzun süreli telefon kullanımı imkanı veren batarya kullanır. Bütün iPhone modellerinde olduğu gibi 5s' de batarya sabit kasa içindedir. Telefonlardaki önemli parçalardan biri olan batarya, telefon kullanımındaki konforu belirler. Apple markası da konforlu kullanım sağlayan, kaliteli telefonları üretme amacındadır. Bu düşünceyle telefonlarının pil ömrünün uzun olması için gayret eder. iPhone 5s orijinal batarya teknolojisi Lithium-ion’dur. Li-Ion olarakta bilinen Lithium-ion teknolojisini iPhone markası bütün telefonlarında kullanır. Bu teknolojiye uygun üretilmiş bataryalar uzun ömürlüdür ve geniş kapasitelidir. Bu teknolojiye sahip bataryaların ömrü üretimiyle başlar. Bu bataryaların maliyeti uygundur ve bu sayede kullanıcıların bütçesine dosttur. Lithium-ion teknolojisine sahip bataryalar hafif olmaları açısından da akıllı telefonları daha kullanışlı hale getirir, akıllı telefonların hafif olması tercih edilirliği artıran bir özelliktir. iPhone 5s batarya pil ömrü uzunluğunu bu teknoloji ile üretilmiş bataryalara borçludur. Lithium-ion bataryaların pil süresi hafızadan etkilenmez. Aşırı ısınma batarya ömrünü kısaltan bir etken olurken tamamen bitmemiş bataryayı örneğin %10 doluluk oranındayken şarja takmak batarya ömrünü kısaltan bir etken değildir. Apple’ın yanı sıra birçok üretici marka iPhone 5s modeli için bataryalar üretir. Orijinalliğine ve kullanılan malzemeye göre fiyatları değişen bataryalar iPhone 5s telefonunuza uyumluluk gösterecek şekilde üretilir. Değişen güç kapasitelerine sahip bataryalarla size uygun olan bataryayı tercih edebilirsiniz. iPhone 5s 3000 mAh batarya daha geniş kapasiteye sahiptir. Daha küçük kapasiteli olan iPhone 5s batarya 1700 mAh şeklinde bataryalar da vardır. Telefonunuzun özellikleri, kullanım süreniz, kullanım şeklinize göre bataryanızın kapasitesini seçebilirsiniz. iPhone 5s lityum pil şarj devresi ile korumalı şarj olur. Uzun ömürlü pil için orijinal batarya kullanmak önemlidir. iPhone 5s orijinal pil ile daha konforlu bir kullanım sağlar. 

Batarya Ömrünü Etkileyen Unsurlar

Pil ömrünün kısa olması ve günlük hayatın vazgeçilmezi telefonların şarjının kısa sürede bitmesi akıllı telefon kullanıcıları için büyük bir sorundur. Pek çok insanın şikayetçi olduğu pil ömrünün kısa olması sorununu yaşamamak için bazı çözümler mevcuttur. Telefonunuzu ne kadar korursanız koruyun, bir süre sonra telefonunuz eskir ve batarya ömrü kısalır fakat kısalmaya giden süreyi uzatmak mümkündür. Telefonunuzun pil ömrünün uzun olması için ilk şart pil kapasitenizin büyük olması ya da sizin yapacağınız işlemler için yeterli olmasıdır. Günlük kullanımınıza göre size uygun pil kapasitesini tercih ettiğinizde kısa pil ömrü sizi rahatsız eden bir sorun olmaktan çıkar. Ekran parlaklığını kullanma şekliniz pil ömrünüzü etkileyen bir unsur olur. Ekran parlaklığını ne kadar yüksek seviyede kullanırsanız pilinizin ömrünü o kadar tüketir ve kısaltır. Kamera telefon pilini hızlı tüketen uygulamalardandır. Wi-fi, mobil veri gibi bağlantılar telefonunuzun pil kullanımını çok etkileyen özelliklerdir. Gereksiz olduğunda ya da bağlantının çok iyi olmadığı durumlarda bunları kullanmak pil ömrünüzü kısaltan bir etken olur. Cihazınızı gereksiz şarja takmak, dolduktan sonra şarjda bırakmaya devam etmek gibi durumlar telefonuzun bataryasını etkileyecek ve pil ömrünü kısaltacak etkenlerdendir. Lithium-ion teknolojisi kullanılan iPhone 5s pil için tamamen bitmemişken şarja takmak  batarya ömrünü kısaltan bir unsur olmasa da pil ömrünü kısaltan etkenlerden biri de tamamen bitmemiş bataryayı şarja takmaktır. Telefonunuzu şarjdayken kullanmanız da gerek ısınmayı artırma sebebiyle gerekse pile giden enerji akışına olan etkisi sebebiyle bataryanızı yıpratır ve pil ömrünüzün kısalma sebeplerinden biri haline gelir. Pil ömrünüzün uzun olmasını ve bataryanızın çabuk yıpranmamasını istiyorsanız pil ömrünü kısaltan davranışlardan uzak durmalı, şarjdayken telefon kullanma gibi alışkanlıklarınızdan kurtulmalısınız. Telefon hafızasının doluluk oranı da çoğu zaman pil ömrünü kısaltan bir etken olur. Arka planda sürekli çalışan uygulamaları sıklıkla kontrol etmek ve kapatmak pilinizin ömrünün uzun süreli olmasına yardımcı olur.

iPhone 5s Batarya Kalibrasyonu

Telefonunuzun pil ömrünü uzatmak ve batarya performansınızı artırmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de batarya kalibrasyonudur. Birkaç adımda tamamlanan kalibrasyon işlemiyle bataryanızın ömrü uzar ve pil performansınız yükselir. 5s batarya kalibrasyonu yapmak için öncelikle yapmanız gereken kapatabileceğiniz bütün uygulama ve özellikleri kapatmaktır. Doğru bir kalibrasyon işlemi için bütün uygulama ve özelliklerin kapalı olması önem arz eder. Pilinizi bitirmeniz gerekir, bu nedenle tamamını bitirmelisiniz. Piliniz bittiğinde telefonunuz kapansa bile içinde uygulamalarınızın son halini korumak için bir miktar güç kalır. Bu gücün tükenmesi için bir süre beklemeniz gerekir. Minimum üç saat bekleme süresini tamamlamanız kalibrasyon işlemi için önem arz eder. Bu süre sizin için uzun bir süre ise gece uykudan önce şarjınızı bitirip uyku süresince telefonunuzu şarja takmadan bekleyebilirsiniz. Bekleme süresinin sonunda telefonunuzu şarja takıp %100 kapasitede dolmuş görünse bile 3-4 saat kadar fazladan şarj etmeniz gerekir. Telefonunuz şarj olduktan sonra aynı işlemi tekrarlamanız, yine şarjını sonuna kadar tüketmeniz ve sonrasında minimum 3 saat beklemeniz gerekir. Kalibrasyon işlemini tamamlamak için yeniden bataryanızın doluluk oranı %100 olana kadar şarj etmelisiniz. Kalibrasyon işlemi bu şekilde tamamlanmış olur ve bataryanızın ömrü uzamış, performansı artmış olur. Kalibrasyon işlemini telefonunuza ara ara yapmanız kullanım kalitesi için fayda sağlayan bir yöntemdir. Telefonunuzda daha uzun süre görüşmeler yapabilmek, gün içinde işlerinizin şarj sıkıntısı sebebiyle bölünmesini engellemek için ara ara uygulayabileceğiniz kalibrasyon yöntemi hayatınızı kolaylaştırır. Kalibrasyon yaptığınızda da telefonunuzda aynı şarj problemi devam ediyorsa yeni bir batarya ile eski bataryanızı değiştirmeniz sorunuzun çözümü olur. Yeni batarya için onlarca çeşit arasından size uygun bataryayı bulabileceğiniz Türkiye’nin tercih edilen online alışveriş mecralarından biri olan Trendyol’a göz atabilirsiniz.

iPhone 5s Batarya Değişimi

Zaman içinde eskime ve yıpranma yaşayan iPhone 5s cihazınızın pil ömrü kısalır ve sizi yarı yolda bırakmaya başlayabilir. Bu durumda yapılması gereken iPhone 5s cihazınızın bataryasını yeni bir batarya ile değiştirmektir. iPhone 5s’lere uygun orijinal ve orijinal olmayan ürünlerin olduğu birçok çeşit batarya vardır. Orijinal batarya için Apple 5s batarya tercih edilebilirken başka birçok marka da iPhone 5s için batarya üretir. iPhone 5s batarya sabit kasa içinde olduğu için sabit kasa olmayan telefonlar gibi batarya değişimi yapılamaz. Batarya değişimi için gerekli malzemeler bulunmalıdır. Birçok batarya yanında tamir kiti ile satılır. Markalar kullanıcıların batarya değişim problemini ortadan kaldırmak için küçük kitler hazırlayıp batarya paketlerinin içine ekler. Batarya tamir kitlerinin içeriğinde telefonunuzun sabit kasasını sökmeye yarayan aletler mevcuttur. Bu minik tornavidalarla telefonunuza zarar vermeden sabit kasayı ayırıp bataryanızı değiştirebilir ve yine telefonunuz zarar görmeden kasayı yerine yerleştirebilirsiniz. Batarya tamir kitleriyle bataryanızı kendiniz değiştirebilirken teknik servislerinde batarya değişimi konusunda ücretli hizmetleri mevcuttur. Trendyol’dan uygun fiyata aldığınız bataryanızı herhangi bir teknik serviste değiştirmeniz de mümkün olur. Önerilen bataryanın uzmanlar tarafından teknik serviste değiştirilmesidir. Telefonlar hassas cihazlar olduğu için teknik serviste kullanılan ekipmanlar her zaman için daha sağlıklı olur ve uzman teknik elemanlar bu konuda daha bilgili olacağı için telefonunuzun zarar görme riski azalır. Bataryanızı değiştirdikten sonra çöpe atmamanız gerekir. Bataryaların çöpe atılması çevreye zarar vermesinin yanı sıra tehlike de arz etmektedir. Piller patlama riski olan materyaller olduğu için çöplerde bulunması geri alınamaz kazalara yol açabilir. Bataryaları çöpe atmanın çevreye zararı ise tartışılmaz bir durumdur. Eski bataryanızı belli noktalarda bulunan atık pil toplama kutularına bırakmak çöpe atmaktan daha çok tercih edilebilir.

iPhone 5s Batarya Fiyatları

Akıllı telefonlar pahalı cihazlar olup uzun süreli kullanımlar için alınırlar. Kullanım sürecinde batarya gibi bazı parçaları telefondan daha kısa sürede eskiyebilir. Bu durumda eskiyen parçalar ayrı satılan yedek parçalar ile değiştirilebilir. Yedek parça değiştirmek yeni bir akıllı telefon almaktan daha uygun ve bütçe dostu olur. Akıllı telefonlar ve aksesuarları her modele göre değişen geniş bir fiyat aralığında satışa sunulur. Hem orijinal hem de orijinal olmayan ürünler vardır. Orijinal ürünlerin garanti süreleri daha uzun ve fiyatları da çoğu zaman orijinal olmayan ürünlere göre daha fazladır. iPhone 5s için de birçok aksesuar ve yedek parça üreticisi ürünler üretir. İphone 5s için pek çok batarya çeşidi mevcuttur. Fiyatları orijinallik, garanti süresi, üretici firma farkı gibi birçok parametreye göre değişiklik gösterirken iPhone 5s batarya kaç mAh olduğuna göre de farklı fiyatlandırmalara tabi olur. iPhone 5s kullanıcıları her üründe olduğu gibi batarya alırken de kaliteli ürünü uygun fiyata almak ister. Trendyol’da kaliteli ürünü uygun fiyata almak isteyen kullanıcılar için birçok çeşit bulunur. Kullanıcılar bu ürünler arasından kalitelisini tercih ederek en uzun pil süresini verecek, kullanışlı 5s batarya çeşidini bulabilir. iPhone 5s sabit kasa özelliği gösterdiği için batarya değişiminde kullanılacak birtakım malzemelere ihtiyaç vardır. Bu malzemelerin bulunduğu tamir kitleri bazı markaların satışa sunduğu  bataryalarla birlikte hediye olarak gönderilir.Tamir kitlerinin hediye edildiği ya da paket içeriğine dahil edildiği bataryaları almak kullanıcıları ekstra masraftan kurtarıp bütçelerine katkı sağlayacağı için daha tercih edilebilir olur. Bazı satıcılar bataryaların yanında iPhone 5s telefonunuz için kılıf, kulaklık gibi aksesuarları paket içeriğinde gönderir. Bu aksesuarların paket içeriğinde olduğu bataryaları almak kullanıcıların farklı bir ihtiyacı olan aksesuarları da karşılayarak yine bütçelerine katkı sağlar ve bu özelliğiyle aksesuar eklenmiş bataryalar kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir olur. Kullanıcılar birçok markanın, birçok satıcı kanalıyla sunduğu farklı paket içeriklerine sahip iPhone’un 5s bataryaları uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirler. 

Trendyol’da 5s Batarya

Türkiye’nin en iyi online alışveriş sitelerinden Trendyol telefonlar konusunda da telefonlar, aksesuarlar, bataryalar ve daha pek çok yedek parçalarla kullanıcılarına kolay alışveriş keyfi sunar. Telefona dair her şeyi bulabileceğiniz Trendyol orijinal ve yan sanayi ürünler olmak üzere pek çok güvenilir satıcının satışa sunduğu güvenilir ürünleri kullanıcılarına sunar. Trendyol her konuda olduğu gibi iPhone 5s kullanıcılarının 5s batarya kılıf kulaklık gibi telefon konusundaki ihtiyaçlarını almak isteyen kullanıcılarının da ihtiyaçları olan bataryayı onlarca çeşit içinden seçmesine olanak sağlar. Trendyol kullanıcılarına her kategoride onlarca çeşit ürün sunarken kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri sunmaya gayret eder. Kullanıcılarının güvenli ve konforlu alışveriş yapmasını sağlarken uygun fiyatlı ürünlerle alışveriş severlerin bütçesini korumasına yardımcı olur. Kampanyalar, indirim kuponları, sepet indirimleri gibi birçok avantajla uygun fiyatlarını daha da uygun hale getiren Trendyol 5s batarya ürün fiyatlarında da uygun adres olur. Kargo bedava kampanyaları ile ürününüz kapınıza kadar gelirken kargo ücreti bile ödemeden alışveriş yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Alışveriş severlerin buluştuğu online alışveriş sitesi Trendyol kullanıcılarına sunduğu her ürün için satın alanların değerlendirmelerini paylaştığı bir alan bırakır. Ürünü inceleyen kullanıcılar ürünün hemen altında bulunan yorumları inceleyerek hem satıcı hem ürün hakkında kullanıcıların yorumlarına ulaşabilir ve ürünü gönül rahatlığıyla satın alır. Kullanıcılarının memnuniyetini üst seviyede önemseyen Trendyol sipariş öncesi veya sonrası kullanıcıların rahatça ulaşabileceği canlı yardım butonu ve müşteri hizmetleri numarasıyla sorulara ve sorunlara yanıt verir. Kullanıcıların memnuniyeti için öneri ve şikayetlerini dikkate alır ve gerekli önlemleri uygular. Trendyol’da sipariş verirken güvenli ödeme sistemiyle hiçbir risk olmadan gönül rahatlığıyla alışverişinizi yaparsınız. Banka kartınız veya kredi kartınızla ödemenizi yapabilir ayrıca kartınıza uygun taksit imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Siparişlerinizi kısa sürede size ulaştırma gayretiyle çalışan Trendyol sipariş anınızdan teslim anınıza kadar her aşamasını takip edebileceğiniz ürün takip sistemine sahiptir. Siparişinizi verdikten sonra aşama aşama siparişinizin durumunu mail ve bildirim yoluyla alırken Trendyol’dan veya uygulamasından takip etme imkanına sahip olursunuz. Trendyol paketleme konusunda da özenli davranır ve ürününüzün size ulaşırken zarar görme riskini minimum seviyeye indirir. 5s pil elinize ulaştığında beğenmemeniz, ürünün anlatıldığı gibi olmaması veya kusurlu olması durumunda 14 gün içinde kolayca iade edebilir ve kısa sürede paranızı ödeme yaptığınız kartınıza iade alabilirsiniz. Trendyol’un sunmuş olduğu bol çeşit ve rahat alışveriş imkanlarıyla ihtiyacınız olan her şeyi kolayca almanın keyfini çıkartabilirsiniz.