placeholder
"

Adalet Heykeli

" araması için 907 sonuç listeleniyor

Adalet Heykeli

Adalet Heykeli

Antik Yunan’da adaleti ve hukuku simgeleyen adalet heykeli, avukatlar başta olmak üzere hukukla ilgilenen pek çok kişinin ofisini süslüyor. Adalet terazisi heykeli adil olmayı ve hukukun önemini vurgulayan bir hediyelik eşya olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Alçı, pirinç, metal, polyester, akrilik gibi malzemelerden özel olarak üretilen adalet heykeli biblo, heykel, tablo gibi seçenekler sunuyor. Adalet heykeli Themis kartvizitlik satın almak mümkün olabildiği gibi, büyük boy adalet heykeli Themis, saatli adalet ana heykeli gibi seçenekler de kolayca ön plana çıkabiliyor.

Farklı biblo ve hediyelik eşya markalarının ürettiği çok özel adalet kadın heykeli tasarımları, ofis masaları ya da evlerde anlamlı bir obje olarak büyük ilgi görüyor. İlhamını Yunan Tanrısı Themis’ten alan bu çok özel heykellerin farklı malzemelerden tasarlanmış , değişik boyutlarda pek çok seçeneği bulunuyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde herkesin beğenisine ve bütçesine uygun adalet heykeli içeren hediyelik eşya ve heykel modelleri bulunabiliyor. Klasik heykel modellerinin dışında kol düğmelerinden kolyelere, tuval ya da MDF tablo ürünlerinden metal malzemeden duvar süslemelerine pek çok seçenek arasından seçim yapılabiliyor. Oldukça hassas olan ürünlerin temizliğinin malzemelerine uygun olarak yapılması daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayabiliyor. Adalet tanrıçası heykeli satın almak isteyenler sayısız seçenek arasından oldukça makul satın alma koşulları ile seçim yapabiliyor. Trendyol’un dönemsel indirim seçenekleri ve kampanya fırsatları sayesinde herkesin bütçesine uygun fiyatlar elde edilebiliyor.

Adalet Heykeli ve Tarihteki Hikâyesi

Adalet Tanrıçası Themis’in bugünlere kadar uzanan hikâyesi Antik Yunan uygarlığına kadar uzanıyor. Yunan mitolojisine göre Gaia ve Uranüs’ün kızı olarak dünyaya gelen Themis, düzenin ve adaletin tanrıçası olarak biliniyor. Tanrısal adaletin yeryüzündeki simgesi olduğuna inanılan Themis, aynı zamanda Ana Tanrı Zeus’un da ikinci karısı olarak anılıyor. Adaleti ve düzeni simgeleyen bir tanrıça olduğu için cezalandırıcı ya da öfkeli bir kişiliği bulunmayan Themis, yanlış bir şey yapıldığında, hak ettiği saygı gösterilmediğinde ya da herhangi bir adaletsiz olduğunda sessiz kalmayı ve gerekeni Nemesis’ni yapmasını tercih ediyor. Geleceği görmek ve kehanette bulunmak gibi özel güçleri de bulunan Themis’in, merkezi ve kehanet alanı olarak bilinen Delphi tapınağını inşa ettirdiğine inanılıyor.

Çoğunlukla gözleri bağlı olarak ve elinde bir terazi varken resmedilen Themis’in aynı zamanda doğadaki düzeni ve zamanını akışının doğru biçimde ilerlemesini sağladığına inanılıyor. Pek çok Yunan tanrısı gibi Olympos Dağı’nda yaşayan adaletin tanrıçası, tarih boyunca pek çok efsaneye ve destana da konu diliyor. Themis ile birlikte resmedilen kılıç, göz bağı ve terazinin özel anlamları bulunuyor. Kılıç figürü hukukun suçlara karşılık olarak verdiği cezaların gücünü ve caydırıcı özelliğini simgeliyor. Themis’in elinde tuttuğu özel terazi ise adaletin her insan için dengeli biçimde dağıtılmasına işaret ediyor. Adaletin simgeleyen kadının gözlerinin bağlı olması ise hukukun tarafsız olması gerektiği fikrine vurgu yapıyor. Dünyanın her yerinde adaleti, yasalar önünde eşit olmayı ve hukuku simgeleyen bu çok özel tanrıça, farklı kültürlerde değişik isimlerle anılabiliyor.

Büyük boy heykellerine genellikle Adalet Sarayları’nda rastlanan adalet tanrıçası, ayrıca hukuk ile ilgilenenlerin ofis dekorasyonlarında da yerini alıyor. Avukatlar için çok anlamlı ve özel bir hediyelik eşya olarak öne çıkan adalet heykeli hediye olabilecek çok hoş alternatifler sunuyor. Dünyanın pek çok ülkesinde de mahkeme binaları ve hukuk ile ilgilenen kişilerin kişisel çalışma ortamlarında Themis heykeller göze çarpıyor.

Yunan mitolojisinde yer alan adalet tanrıçası Themis’in yanı sıra Roma mitolojisi de adalet ile doğrudan ilişkili bir tanrıça içeriyor. Yunan adalet tanrıçası Themis kapalı gözler ile öne çıkarken, Roma’da adalet dağıtan tanrıça Justitia ise gözleri bağlı olarak resmediliyor. Adaleti sağlayanların mahkemenin tarafları arasında taraf tutmadığına, bağımsız davrandığına ve hakkaniyeti savunduğuna vurgu yapan bu heykeller yüzyıllardır adaletin simgesi olarak ele alınıyor. Siyah kıyafetler içinde aktarılan ve elindeki asası ile heykeli yapılan Themis’in hikâyesi Romalılara geçtiğinde kılıcın yeri ve ödemi değişiyor. Yeni yapılacak düzenlemede Themis karakterinin büyük önem verdiği kılıcı da, farklı biçimlerde minyatür kent tasarımları içinde yerini alıyor. Kimi modellerde kılıç havaya kaldırılmış haldeyken, kimi modellerde hoş bir aksesuar olarak yasaların gücünü sembolize etmekle yetiniliyor.

Adalet Heykel Hediye Seçenekleri

Adalet terazisi heykeli hediyelik eşya olarak en yaygın alınan biblolar arasında yer alıyor. Mitolojiye meraklı olanlar pek çok tanrıça biblosu gibi Themis ile ilgili heykel, biblo ve resimlere büyük ilgi gösteriyor. Themis’in adalet tanrıçası olması nedeniyle avukatlar ve hukuk ile ilgili diğer meslek grupları da adalet heykeli biblo modellerini ofislerinde görmek istiyor. Adalet heykeli hediye almak isteyenler için farklı büyüklük seçenekleri bulunuyor. Alçı, polyester, pirinç gibi farklı malzeme ve madenlerden yapılabilen heykeller pek çok farklı boyutta tasarlanabiliyor. Polyester malzeme kullanılarak üretilen heykel seçenekleri, uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım sağlıyor. Darbeye ve solmaya karış dirençli olan bu özel heykel modelleri, sayısız renk seçeneği de sunuyor.

Adalet tanrıçası heykeli, Themis heykeli gibi özel biblolar pek çok farklı malzemeden üretilebiliyor. Polyester en sık kullanılan malzemeler arasında yer alırken, polyesterden üretilen Themis heykelcikleri oldukça uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Mermer ve demir tozu karıştırılarak özel olarak tasarlanan heykeller ya da pirinç gibi metaller kullanılarak üretilmiş yüksek kaliteli modeller de büyük ilgi görüyor. Doku itibariyle çok daha dikkat çekici ve etkileyici modeller arasında tamamen dökümden üretilmiş kaliteli heykeller de bulunuyor. Çoğunlukla gözleri bağlı olarak resmedilen Themis’in elinde tuttuğu terazi ise çoğunlukla metal malzemeden ve hareketli olarak tasarlanıyor. Döküm modeller kadar el işçiliği içeren ürünler de büyük beğeni topluyor.

Themis heykelleri biblo olarak dekoratif amaçlarla kullanılmalarının yanında işlevsel ofis araç gereçleri olarak da düşünülebiliyor. Adalet heykeli Themis kartvizitlik satın almak mümkün olabildiği gibi saat ya da farklı amaçlarla da Themis ürünleri tercih edilebiliyor. Masaüstü kalemlik modelleri arasından el işçiliği kullanılarak üretilmiş ve eskitilmiş yüzeyi ile retro bir görünüm verilmiş özel modeller rahatlıkla tercih edilebiliyor. Ofisin genel dekorasyonu ve kişisel tercihe göre farklı boylarda üretilen heykel ve biblolar, polyesterden yapıldığında hafif, metal malzemelerden üretildiğinde ise daha ağır ve etkileyici bir görünüm sunuyor. Bakır ve çinko karışımı kullanılarak üretilen pirinç kullanılarak tasarlanan heykeller ise hem antik bir hava veren dokusu, hem de otantik görünümü ile öne çıkıyor. Etkileyici estetik yapısı ile avukat ofislerinin sevilen dekoratif parçaları arasında yer alan pirinç heykeller, farklı ebat seçenekler ile her türlü bütçeye ve tercihe uygun modeller sunuyor. Hukukçular kadar hukukçulara hediye alanların da sıklıkla tercih ettiği pirinç heykeller, detaylarda kendini gösteren kusursuz işçilikleri ile de beğeni topluyor. Polyester ürünler ise el boyasının ardından iki kat vernik kullanılarak mükemmel bir dokuya kavuşturuluyor.

MDF ve Tuval Üzerine Çağdaş Resimler

Adalet tanrıçası heykeli satın almak isteyenlerin yanı sıra MDF ya da tuval tablolar ya da özel masaüstü aksesuarları tercih edenler de bulunuyor. Adalet kadın heykeli seçeneklerinin yanı sıra geleneksel betimlemelerin yer aldığı özel tablolar ya da çağdaş resim versiyonları ile de simgeleniyor. Pamuklu kumaştan üretilen kanvas bez üzerine yüksek çözünürlüklü dijital baskı ile hazırlanan Themis heykeli farklı resim çeşitleri, çerçeve zahmetine girmeden ters geri tekniği kullanılarak duvara asmaya uygun hale getiriliyor. Ladin gibi dayanıklı ağaçların fırınlanması ile elde edilen kasnaklar, resmin daha uzun süre deforme olmadan kullanılabilmesini kolaylaştırıyor. Yıpranma ve bozulmalara karşı özel koruyucu karışımlar içeren tabloların doğrudan güneş ışığına maruz kalması da pek tavsiye edilmiyor.

Geleneksel çizgilerin yanı sıra daha çağdaş içeriklere sahip olan resimler de Themis’i hatırlatan çalışmalar objeler olarak büyük beğeni topluyor. Tıpkı heykeller gibi resimler de farklı seçenekler sunarken, MDF plakalar üzerine Ultraviyole baskı makinesi ile ile basılan ürünler yüksek kaliteli yapılarıyla büyük ilgi görüyor. MDF üzerine resim baskılarında özel koruyucu işlemler ile resmin ömrü uzatılabiliyor. Themis’in bir metreyi bulan heykel seçenekleri, özel tasarım ve boya yapısıyla tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Adalet heykeli resmi içeren modeller arasında büyük metal duvar panoları da yer alıyor. Ayrıca tuval ya daMDF üzerine dijital baskı ile aktarılan resimler arasında çağdaş motiflerin ağır bastığı tasarımlar da bulunabiliyor. Antik Yunan’dan ve Roma’dan bugüne gelen geleneksel adalet heykelciği dışında modern yorumlanmış resimler de tercih edilen tablolar arasında yerini alıyor. Tuval ve MDF tablolar avukatlık ofislerinin duvarlarını süslerken, ev dekorasyonları içinde de kendine yer bulabiliyor.

İddialı ürünler arasında bulunan bronz adalet heykeli seçenekleri ise daha büyük ve gösterişli seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Bronz madeninin etkileyici dokusu adalet heykellerine farklı bir hava katarken, masa üstüne koymak için tasarlanmış küçük versiyonların yanı sıra oldukça büyük heykeller de tercih edilebiliyor. Bronz adalet heykeli seçenekleri ürünün büyüklüğüne, el işçiliğinin düzeyine ve heykelin ağırlığına göre farklı fiyat seçenekleri sunabiliyor. Bronz ve pirinç modeller polyester, alçı ya da akrilik modellere göre biraz daha yüksek fiyatlardan alıcı bulabiliyor.

Kalemlikli ve Kartvizitlikli Modeller

Masaüstü heykelcik seçenekleri yanında Themis temalı ofis araç gereçleri de bulunuyor. Avukatlara hediye amaçlı tercih edilen ürünler arasında özel tasarım Themis heykellerinin yanında, kartvizit koyma özelliği olan modeller ön plana çıkıyor. Kartvizitlik olarak kullanılan modellerde ayrıca klasik saat detayları da bulunabiliyor. Yüksek kaliteli el işçiliği ile üretilen ve eskitme tekniğiyle boyaları daha etkili hale getirilen isimlik ya da kartvizitlikli modeller oldukça işlevsel tasarımlar sunuyor. El işçiliği ile boyanabilen, üretiminde kemik tozu ve mermer karışımı kullanılan kartvizit içerikli Themis heykelcikleri, etkileyici heykeller arasında ilk sıralarda yer alıyor. Aynı şekilde kalemlik içeren işlevsel adalet heykelciği modelleri de büyük ilgi görüyor. Farklı renklerde tükenmez kalemler de içeren bu özel setler, Themis heykelleri dışında sempatik figürler ve özel yüzey dokuları sağlıyor. Kalemlik ve kartvizitlik ürünlerinin yanı sıra günlük kullanıma uygun kupa, kolye, kol düğmesi ve daha pek çok Themis temalı ürün bulunuyor. Kimi kalemlik ya da kartvizitlik modellerinde oldukça estetik saat modelleri de bulunuyor. Çoğunlukla avukatlık bürolarındaki ofis masalarında kullanılan bu ürünler, çok sayıda kartviziti koyma olanağı vermenin yanında oldukça estetik bir parça olarak ofis dekorasyonlarına de katkıda bulunuyor.

Seramik kupalar elde ve bulaşık makinesinde gönül rahatlığıyla yıkanabiliyor. Puzzle seramik kupa setleri gibi özel ürünler heykelin farklı görüntülerini içeriyor. Ünlü Metal grubu Metallica’nın albüm kapağı olarak büyük bir üne kavuşan çağdaş Themis heykeli yorumu da bu ürünlerde yerini alıyor. Bu özel tasarım da kupa, tişört ve tablolarda özellikle tercih edilebiliyor. Bu ve benzeri tasarımların dışında tarihsel figürlere bağlı kalmaksızın, çok daha özel ve yenilikçi tasarımlar da gündeme gelebiliyor.

Deri üzerine özel baskı ile üretilmiş olan kolye modeller ise adaletin sembolü, adaleti temsil eden kadın heykeli gibi figürler içeriyor. Kol düğmesi modelleri erkek avukatların tercih listelerinde yerini alırken, 925 ayar gümüş kullanılarak üretilen bu özel modeller hediyelik eşya olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Farklı markaların adalet temalı heykellerden esinlenerek ürettiği ürünler arasında geleneksel motiflerin aksine çağdaş ve işlevsel ürünler bulunabiliyor. Tanrıça Themis dışında adalet terazisi gibi figürler de kol düğmelerinde yerini alıyor. Büyük boy adalet heykeli Themis, saatli adalet ana heykeli ve daha pek çok özel tasarım doğum günleri, yıl dönümleri ve hukuk ile ilgili özel günlerde hediyelik eşya seçenekleri arasında yer alıyor. Adalet tanrıçası heykeli, Themis heykeli ve benzer figürler içeren masa üstü aksesuarları ofis tasarımlarında yerini alıyor. Adaletin sembolü, adaleti temsil eden kadın heykeli yüzyıllar içinde nesilden nesle aktarılan figürleriyle her dönemin popüler aksesuar seçenekleri arasında yer alıyor.

Themis Heykeli ve Hediyelik Eşyaları Fiyat Seçenekleri

Antik Yunan’dan ve eski Roma’dan bugüne yasalar önünde eşit olmayı ve mahkemelerin bağımsızlığını simgeleyen Themis heykeli, herkesin kendi bütçesine ve beğenisine göre satın alabileceği sayısız model sunuyor. Bronz, gümüş, pirinç, akrilik, polyester gibi malzemelerden yüksek işçilik özellikleri ile tasarlanan heykeller, herkesin beğenisini kazanıyor. Themis’in hukuksal düzeni simgeleyen heykelleri, ebatlarına göre farklı fiyat seçenekleri sunuyor. El işçiliği içeren ve kusursuz bir estetik sunan özel tasarım heykellerin fiyatları biraz daha yüksek olurken, polyester ya da akrilik malzemeden kalıplara dökülerek üretilen ürünler uygun fiyat seçenekleri ile satın alınabiliyor. Alçı heykel modelleri de uygun fiyatlı olabiliyor. Modelin özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleri sunan heykeller arasında kartvizitlik, kalemlik, saat gibi işlevleri üstlenen özel tasarım modeller de bulunuyor. Özellikle avukat ofislerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilen saatli, kalemlikli ya da kartvizitlikli modeller estetik yapıları kadar işlevsel özellikleri ile de öne çıkıyor. Heykel ve tabloların yanı sıra kol düğmelerinden kolyelere pek çok değerli ürün de kullanıcılarını bekliyor. Ev ve ofis duvarları için düşünülen dev metal süslemeler ya da büyük boyutlu metal heykeller de ilgi gören modeller arasında yerini alıyor. Bu özel süslemeler büyük boyutlu yapılarıyla duvarlarda oldukça estetik görünümler oluşturuyor. Özellikle hukuki destek veren ofisler, kendi mesleklerinin geçmişi ile yakından ilgili olan heykelciği oldukça önemsiyor.

Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde herkesin beğenisine ve ihtiyacına uygun modeller bulunuyor. Heykel modellerinin markası, ölçüsü, malzeme özellikleri ve daha pek çok faktör fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olabiliyor. Adalet heykeli büyük boy tablosu fiyatı ve özellikleri ile estetik bir seçenek olarak öne çıkıyor. Heykellerin yanı sıra kupa, puzzle, kolye, yüzük gibi ürünler öne çıkarken, duvar ve masaüstü süslemeleri için kusursuz seçimler oluşturuyor. Trendyol’un dönemsel olarak ilan ettiği özel kampanya seçenekleri sayesinde pek çok ürünü oldukça uygun fiyata satın almak mümkün oluyor. Özel indirimler ile de adından sık sık söz ettiren Trendyol, yüksek kaliteyi makul fiyat seçenekleri ile satın almayı kolaylaştırıyor. Outlet kategorisinde bulunan ürünler ya da fırsat ürünü olarak açılanan modeller de uygun fiyat seçenekleri ile tercih ediliyor.