Adidas Rom

adidas rom

Ayakkabılar, kadın ya da erkek fark etmeksizin en vazgeçilmez aksesuar ve kombinlerin en büyük tamamlayıcısıdır. Bu sebeple ayakkabı satın alınırken göze hoş görünmesi ve kişinin tarzına uygun olması da en önemli kriterlerin başında gelir. Ancak bazen çok severek satın alınan bir ayakkabı, giyildiği zaman aynı mutluluğu vermez. Çünkü ayakkabı seçimi yaparken şık durmasının yanı sıra gün içerisinde konforumuzu sağlayacak kadar rahat olması da büyük bir gerekliliktir. Bu sebeple insanlar tercihlerini hem şık hem de rahat görünecek ayakkabı modellerinden yana kullanır. Özellikle günlük ayakkabı seçiminde bu rahatlık kriteri daha da üst sıralarda kendisine yer edinir. Gün içerisinde sürekli hareket halinde olan kişiler için ayakkabıları hem görünüm açısından göz alıcı olmalı hem de rahatlığından ödün vermemelidir. adidas ROM ayakkabı modelleri, sizlere hem şık bir görünüm hem de konforlu bir kullanım sağlar. Birbirinden çeşitli renkleriyle hem kadınlar hem de erkekler için aktif günlük hayatta mükemmel bir rahatlık sunar. Spor ya da spor şık kombinlerinizin en büyük tamamlayıcısı olacak adidas ROM orijinal bir görünüme kavuşmanızda da en büyük yardımcınız olacak.

Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçimi

Gün boyunca sürekli olarak üzerine basınç uyguladığımız ayaklarımıza karşı çoğu zaman ilgisiz davranırız ya da onlara karşı dikkatlı olmamız gerektiğini unuturuz. Halbuki ayaklarımız incinmeye ya da sakatlanmaya oldukça müsaittir ve böyle bir durumda iyileşmesi çok uzun zaman alabildiği için hayatımızı da kökünden etkiler. Bununla birlikte ayak sağlığımız, yürüyüşümüzü ve duruşumuzu da etkiler. Ayak sağlığınızı en çok etkileyen etmenlerin başında ayakkabı seçimi gelir. Özellikle gün içerisinde çok fazla ayakta durmanızı ve çok fazla hareket halinde olmanızı gerektirecek bir işiniz varsa, ayakkabı seçiminde daha da özenli olmanız gerekir. Doğru ayakkabı seçimi sayesinde gelecekte sizi bekleyecek birçok bel ağrısı, duruş ve yürüyüş bozukluğu gibi fizyolojik sağlık sorununa da dur diyebilirsiniz.

Ayakkabı seçerken öncelikle ayakkabının topuk kısmını iki tarafından bastırmak ve bu kısmın birbirine çok fazla yaklaşıp yaklaşmadığına dikkat etmek gerekir. Eğer ayakkabının topuk kısmı birbirine yaklaşmayacak kadar sert durumdaysa bu ayakkabıyı satın alabilirsiniz. Böylece ayakkabınız topuk kısmınızı sıkı bir şekilde kavrayacak ve daha sağlıklı bir duruş sağlayacaktır. Ayakkabı seçimi yapılırken taban kısmının zeminden gelecek darbeleri engelleyecek kadar kalın olmasına dikkat edilmelidir. Böylece ayağınızın yürürken aldığı kıvrımlar engellenmez ve daha sağlıklı adımlar atabilirsiniz. Satın alınacak ayakkabının ortadan ikiye bükülmediğine dikkat edilmelidir. Bu, ayakkabının sağlamlığını gösterir. Ayakların hava almasını tamamen engelleyecek ayakkabılardan uzak durulmalıdır. Nefes alabilen bir ayakkabı hem ayak sağlığı için hem de ayakların hijyeni için oldukça önem arz eder. Kadınların sıkça tercih ettiği yüksek topuklu ayakkabılar da ayak ve bacak sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmekte ve varis oluşumuna sebep olabilmektedir. adidas ayakkabı ROM modeliyle; sağlamlık, rahatlık ve şıklık gibi bir ayakkabıda aradığınız her özelliği bir araya getiriyor. adidas ROM modelleri, hem kadınların hem de erkeklerin zevkine uygun olması özelliğiyle fazlasıyla tercih ediliyor. Siz de hem ayak sağlığınızı korumayı, hem ayakkabınızın hareketli yaşamınıza ayak uydurmasını hem de tarz bir görünüme sahip olmayı istiyorsanız adidas ROM spor ayakkabı tam size göre!

Ayak Tipine Göre Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı seçiminizi doğru yapmak için önce ayaklarınızı tanımanız gerekir. Ayak tipinize göre doğru ayakkabı seçiminizi yaptığınızda, birçok sağlık sorununuzun ortadan kalkmasına yardımcı olabilirsiniz. Genel olarak üç tip ayak tipi vardır: Nötr kemerli ayaklar, düz ayaklar ve yüksek kemerli ayaklar. Nötr kemerli bir ayak yapısına sahipseniz yarı ömürlü ayakkabıları tercih etmeniz gerekir. Düz tipte ayaklara sahipseniz yürüyüş kontrolü sağlayan ayakkabılara yönelmeniz gerekir. Yüksek kemerli bir ayak yapısına sahip olan kişilerden biriyseniz yastıklamalı ve kıvrımlı modeller arasında seçiminizi yapmanız gerekir. Bu üç kategorinin dışında kişiler arasında en çok sorun yaratan taraklı ayaklar için tarak bölgesini sıkmayacak ayakkabılar tercih edilmelidir. Aksi takdirde ayağınızın tarak bölgesi sıkışabilir ve bu da ayak ağrılarına sebep olabilir. Bu sebeple taraklı ayaklarınız varsa ön kısmı geniş ayakkabılar tercih etmelisiniz. Ayakkabıların belli bir ömrü vardır ve bu ömrü tamamladıklarında değiştirilmeleri gerekir. Yürüyüş kontrolü bozulmuş bir ayakkabıyı giymeye devam ettiğinizde bu ayak ve duruş sağlığınızla ilgili olumsuz ilerlemelere sebebiyet verebilir. Ayakkabınızın topuğu yıprandığında topuk kısmı açılı hale gelir ve adım atma kalitenizi düşürürken bacağınızda ve sırtınızda ağrılara sebep olabilir. adidas ROM orijinal ayakkabı modellerini tercih ederek gün içerisinde rahat hareket imkanı sağlayabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük giyimde kullanacağınız spor ayakkabılarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır. Spor ayakkabı satın alırken ayağınızdaki rahatlığına ve ayağınızı nasıl kavradığına dikkat etmeniz gerekir. Yanlış seçilmiş ayakkabıların fizyolojik sağlığı tehdit ettiği göz önünde bulundurulduğunda, bu seçimin ne kadar büyük önem arz ettiği görülmektedir. Spor ayakkabı satın alacağınız zaman ayağınızın şiş olduğu zaman dilimini tercih ederseniz, ayağınıza en rahat olacak ayakkabı seçimini yapmanız da kolaylaşır. Kendi ayak tipinize en uygun olacak spor ayakkabıyı seçtiğinizde, rahatlık da beraberinde gelecektir. Spor ayakkabınızı seçerken ayakkabının nefes aldığından emin olmanız, ayak sağlığınızı olumlu anlamda etkiler. Nefes almayan ayakkabılar, terleme ve buna bağlı olarak da kötü kokulara sebep olabilir. Aynı zamanda nefes almayan ayakkabılar mantar gibi ayak hastalıklarına da sebebiyet verebilirler. Ayakkabınızın nefes alması hem ayaklarınızın sağlığı hem de ayak hijyeni açısından çok önem arz eder. Basıncı emen bir spor ayakkabı tercih etmeniz, ayağınızı iyice kavrar ve bu da vücuttan gelen ağırlığın ayaklara eşit şekilde yayılmasını sağlar. Spor ayakkabınızı bu özelliğe göre tercih ettiğinizde ayaklarınızda oluşabilecek fizyolojik rahatsızlıkların da önüne geçebilirsiniz. Ne çok dar, ne de çok bol ayakkabı tercihi yapılmamalıdır. Seçtiğiniz spor ayakkabı, ayağınızı sarmalı ama çok sıkmamalıdır. Ayak baş parmağınızla ayakkabının ucu arasında kalacak bir santimetrelik mesafe, ayakkabının ayağınız için uygun genişlikte olduğunu gösterir. Son olarak ayakkabınızı satın alırken, her zaman kaliteli marka tercihleri yapmaya özel göstermelisiniz. adidas marka ROM ayakkabı modelleri, ayağınız için aradığınız kaliteyi size sunacaktır.

Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Her ayakkabının belli bir ömrü vardır ve zamanı geldiğinde değiştirerek yeni bir ayakkabı almak gerekir. Ancak uygulanabilecek bazı yöntemlerle ayakkabıların ömrü uzatılabilir. Böylece ayakkabılar daha uzun süre kullanılabilir. Bazı kokular ayakkabılarda yer eder ve bu kokunun en büyük sebeplerinden biri ayakların terlemesidir. Bu da zaman içinde ayakkabının içinde bakterilerin oluşmasına, ayakkabının içinin sararmasına ve geçmeyen bir kokuya sebep olur. Bunun önüne geçmek için ayakkabılarda koku önleyici spreylerin yanı sıra kuru şampuan ve bebek pudrası da kullanılabilir. Kuru şampuanı iki şekilde kullanabilirsiniz. İlk yöntem kuru şampuanı ayaklarınıza sıkmak ve koku oluşumunu bu şekilde önlemektir. İkinci yöntemde ise kuru şampuanı direkt olarak ayakkabı içine sıkabilirsiniz. Ayakkabılardaki kötü kokuları önlemenin bir diğer yolu da çay poşetleridir. Ayakkabılarınızı kullandıktan sonra içlerine poşet çay koyduğunuzda, ayakkabı içindeki kokuyu ortadan kaldıracaktır. Beyaz ayakkabılarda yaşanan en büyük sorun, ayakkabının gün içerisinde direkt olarak karşı karşıya geldiği toz, çamur ya da yağmur gibi etmenlerden dolayı kirlenmesidir. Kirlenen beyaz ayakkabılar, zaman içerisinde o kirleri içine hapseder ve kullanılmayacak duruma gelir. Su, kabartma tozu ve hidrojen peroksit karışımı ile beyaz ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz. Bu karışımı ayakkabınıza sürdükten ve birkaç saat beklettikten sonra nemli bir bezle silebilirsiniz. Ayakkabılarla vedalaşmanın en büyük sebeplerinden biri de ayakkabıların şeklinin bozulmasıdır. Giydikçe ayakkabılar ayağımıza göre şekil alır ya da çok fazla kullanıldığında şekli deforme olur. Ayakkabılarınızın şeklini korumak için şişelerden faydalanabilirsiniz. Cam ya da su dolu plastik şişeler, ağırlıklarıyla ayakkabınızın içine yerleşir ve şeklini korumasına yardımcı olur. Böylece kısa sürede vazgeçmek istemediğiniz ayakkabılarınızın deforme olmasına, eskimesine ya da kokudan dolayı kullanılmayacak bir hale gelmesine sebep olan etmenleri ortadan kaldırabilirsiniz. adidas ROM model spor ayakkabılar da sizin için kısa sürede vazgeçilmez olacak!

Erkekler İçin Spor Ayakkabı Kombinleri

Spor tarzda giyinmeyi seven erkekler, spor ayakkabıları ile yapacakları kombinlere de oldukça özen gösterirler. Çünkü bu ayakkabılar, spor ve rahat giyim tarzını belirleyen erkeklerin en önemli aksesuarlarıdır. Bazı erkeklerse spor ayakkabılarını formal kıyafetlerle kombinleyerek spor ve şık bir görünüm elde etmekten hoşlanırlar. Tamamen spor giyimde ya da şık spor giyim tarzında uygulanacak birkaç küçük tüyo, tarzınızın kendini daha belirgin göstermesini sağlar. adidas ROM erkek ayakkabıları, çeşitli renk ve modelleriyle tarzınız ne olursa olsun size kolayca uyum sağlayacak.

Tamamen spor bir görünüme bürünmeyi seven erkekler, bir kot pantolon ve bir beyaz tişörtün altına kombinleyecekleri dikkat çekici bir spor ayakkabıyla tüm ilgiyi üzerlerine toplayabilirler. adidas ROM kırmızı, mavi, yeşil renkteki ayakkabılar bu tarz sade kombinlerle birlikte kullanıldığında oldukça ilgi çekici ve şık bir görüntü sunarlar. Sade kombinlerini renkli ceketlerle parlatmak isteyen spor giyim tutkunu erkeklerin tercihi ise tarzını, sadeliğinde saklayan spor ayakkabılar olur. adidas ROM siyah beyaz ayakkabılar, sade ayakkabı seçimi yapmak isteyen erkeklerin kurtarıcısı olur. Bazı erkeklerse spor tarzlarını gömlek, tişört ve kot pantolon üçlüsüyle oluşturmayı tercih ederler. Bu giyim tarzını seçen erkekler ise gömlekleri ile paralel renklerde ayakkabı seçimi yaparlar. adidas ROM lacivert rengi ve tonlarındaki ayakkabı modelleri bu tarz kombinler için kurtarıcı olacaktır.

Bazı erkekler ise spor ama aynı zamanda şık bir görünüme de sahip olmak isterler. Bu sebeple formal kombinlerini spor ayakkabı ile kombinlemeyi tercih ederler. Böylece hem şık bir görünüme sahip olabilir hem de spor tarzın rahatlığını yaşayabilirler. Spor şık bir görünümde erkekler genellikle dar kesim ve şık çizgilere sahip gabardin pantolonlarını düz renk gömleklerle kombinlemeyi tercih ediyorlar. Ayakkabı ve kemerin uyumu da bu tarz kombinlerde oldukça önem arz ediyor. adidas ROM kahverengi ve benzeri tek renk ayakkabı modelleri, bu tarz kombinlerin tutkunu olan erkeklerin en büyük kurtarıcısı oluyor. Spor ve şık kombinlere tutkun erkeklerin uyguladığı bir diğer yöntem de blazer ceketleri spor ayakkabılarla kombinlemek oluyor. Gabardin bir pantolonun üzerine giydikleri beyaz ya da düz ren bir tişört, pantolonla uyumlu renkte bir ceketle kombinleniyor. Rahatlığından ödün vermek istemeyen erkekler bu kıyafetlerinin altına ise kombinlerine uygun renkte bir spor ayakkabı kullanmayı tercih ediyorlar. adidas'ın ROM model spor ayakkabıları, tasarımı ve renk çeşitleriyle her kombine kolayca uyum sağlayabiliyor.

Kadınlar İçin Spor Ayakkabı Kombinleri

Kadınlar da tıpkı erkekler gibi spor giyimi fazlasıyla tercih ediyorlar ve ne rahatlıklarından ne de şıklıklarından ödün vermek istemiyorlar. Ayakkabılar, kadınların en çok satın aldığı ve satın alırken en çok ince eleyip sık dokuduğu eşyalarıdır. Topuklu ya da spor ayakkabı fark etmeksizin kadınlar, ayakkabılarının şıklığına ve kendilerini o ayakkabıyla iyi hissetmeye oldukça önem verirler. Kadınlar da tıpkı erkekler gibi spor ayakkabılarını spor bir görüntünün yanı sıra formal bir görüntü içinde de kombinlemeyi tercih eder. adidas ROM kadın ayakkabı modelleri de renkleri ve modelleriyle kadınların kıyafet kombinlerinde işlerini oldukça kolaylaştırıyor.

Kadınlar, tamamen eşofmanlardan oluşan kombinleri oldukça fazla kullanıyorlar. Özellikle siyah, tarzıyla öne çıkan bir eşofman altının üstüne giydikleri basic beyaz bir tişörtü yine dikkat çekici tasarımda spor ayakkabılarla kombinliyorlar. adidas ROM falcon ayakkabı modelleri, bu tarz kombinler için oldukça kullanışlı oluyor ve eşofmanlarla oluşturulan stil sahibi kombinlerde kendisini gösteriyor. Kadınların spor giyimdeki bir diğer seçeneği ise boyfriend kot pantolonlar üzerine basic bir tişört ve bol kolye ile yaptıkları kombinler oluyor. Böylece kadınlar hem dikkat çekici oluyor hem de spor rahatlığından ödün vermiyor. adidas ROM beyaz renk ayakkabı modelleri, bu tarz şıklığı sadeliğinde gizli modellerin gizli kahramanı oluyor. Spor giyimde kendisini bulan kadınların kombin tercihlerinden biri de kot kumaştan salopetlerin içine giydikleri beyaz tişörtler ve renkli çorapları oluyor. Beyaz spor ayakkabılar, bu renkli çoraplarla kombinlendiğinde oldukça havalı bir görünüm elde ediliyor.

Kimi kadınlar da tıpkı erkekler gibi formal giyim tarzlarını spor ayakkabılar ile kombinlemekten hoşlanıyor. Bu giyim tarzının en çok kullanılan kombini gabardin pantolon, blazer ceket ve bu ceket içine giyilen beyaz tişörtlerden oluşur. Bu kombinlerin altına ise tişörtün rengine uygun bir spor ayakkabı seçimi yapılır. adidas ROM siyah renkte ayakkabı modelleri bu tarz kombinlere fazlasıyla yakışmaktadır. Spor şık denilen casual giyim tarzını benimseyen kadınların diğer bir kombin tercihi de dar pantolonlar üzerine giydikleri boyfriend model ceketler olur. Bu ceketlerin içine ise yine tüm vücudu saran, dar ve tek renk bir bluz tercih edilir. Bu şahane kombin, spor ayakkabılarla tamamlandığında hem dikkat çekici hem de spor rahatlığından ödün vermeyen bir görüntü oluşmasını sağlar. adidas ROM siyah orijinal bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Diğer yanda kadınlar, eşofmanları blazer ceketler ile kombinlemeyi de tercih ediyorlar. Bol kesim bir eşofman altının üzerine giydikleri dar biz bluz, oversize blazer ceketle tamamlandığında harika bir görünüm oluşturuyor. Bu şahane ayakkabı modeliyle herkesin gözü sizde olacak!

En Şık ve Rahat Adidas Ayakkabı Modelleri Trendyol'da

Spor ayakkabının rahatlığından vazgeçemeyen birçok kişinin tercihi adidas'ın ROM model ayakkabıları oluyor. Bu ayakkabılar, hem spor hem de casual giyimlerde kullanılabilen renkleriyle birçok kişinin ilk seçimlerinden biri olabiliyor. Hem kadınlar hem de erkeklerin giyebileceği unisex modellerin yanı sıra kadınlar için ayrı, erkekler için ayrı modelleri ve renkleri de bulunan adidas ROM fiyat listesi durumuna bakıldığında da günümüzdeki birçok ayakkabıya nazaran uygun bir fiyatla satışa sunuluyor. Kıyafetlerinize mükemmel bir hava katacak ve ayağınızın rahatını sağlayacak adidas ROM ayakkabı fiyatları konusunda çekinceleriniz varsa yıllar boyu giyebileceğiniz bu şahane ayakkabıya Trendyol'da kampanyalı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. adidas ROM fiyat konusunda da yüzünüzü güldürürken kendinize "adidas ROM satın al" dememek için hiçbir sebebiniz yok.