Adım Adım Bebek Eğitim Seti

Adım Adım Bebek Eğitim Seti

Çocuk gelişiminde en önemli evreler arasında bebeklik dönemi gelir. Çocuğunuzun zihinsel ve bedensel fonksiyonları, dünyaya geldiği andan itibaren gelişim göstermektedir. Bu gelişimi doğru araçlarla desteklemek, çocuğunuzun ilerlemesine yardımcı olmak istiyorsanız Adım Adım Bebek Eğitim Seti seçenekleri arasından çocuğunuza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Farklı aktiviteler, gelişim kartları, kitaplar ve oyunlarla bezeli bu setler ile çocuğunuzun hem iyi vakit geçirmesini sağlayabilir hem de ona ihtiyacı olan bilgileri verebilirsiniz.

Bebek eğitiminde gelişim evreleri, aylara göre belirlenir. Beyin gelişimi ve bedensel kabiliyetler, yetişkinlere kıyasla daha hızlı bir ilerleme gösterir. Dolayısıyla, sizler de bu hızı yakalamak için çocuğunuzun eğitsel araçlarını sürekli olarak güncellemeli ve onların seviyelerini yükseltmelisiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Setleri içinde yer alan farklı kategoriler, bebeğin gelişim evrelerine uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Çocuğunuza, büyüme evresinin 9. ayından 39. ayına kadar özenle oluşturulan eğitim kitleri ile destek olabilirsiniz.

Adım Adım Bebek Eğitim Seti İçerikleri

Çocuklar, zihinsel gelişimlerinin %80'inini 0-3 yaş arasında tamamlar. Bu süreçte gerekli olan motor, duygusal, sosyal ve bedensel becerileri edinmeleri gerekir. Bu öğrenme döneminde, çocuğun en önemli faaliyeti oyun oynamaktır. Büyüklerin aksine, küçük çocuklar oyun oynayarak kendilerini geliştirirler. Oynadıkları oyunlar içerik açısından ne kadar zengin olursa, bebeğinizin o kadar hızlı ve kolay şekilde gelişim katettiğini görebilirsiniz.

Bebek dünyaya geldikten sonra, aylar içerisinde öğrenmesi gereken bilgiler çeşitlenmelidir. Gelişimin evrelerine göre onu bedensel ve zihinsel açıdan destekleyecek faaliyetler içerisinde yer almalıdır. Adım Adım Bebek Eğitim Seti uzman pedagoglar ve psikologların yardımıyla bebeğiniz için kaliteli içeriklerin bir araya getirilmesiyle oluşur. Sizler de ebeveynler olarak çocuk gelişimi konusunda deneyimli insanların yardımını almış olursunuz. Bebeğin okula gidene kadar geçirdiği sürede, ebeveyn olarak sizin pozisyonunuz son derece önemlidir. Tüm yükü kendi başınıza sırtlamak yerine, çocuğunuzun ilerlemesi için tasarlanmış profesyonel eğitim setlerinden faydalanabilirsiniz.

Adım Adım Bebek Eğitim Seti içerisinde her aya özel bir kılavuz kitap yer alır. Bu kılavuz kitapta bebeğinizle beraber yapabileceğiniz aktiviteleri bulabilirsiniz. Aktiviteleri gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz ekipmanlar da setler içerisinde yer alan parçalar arasındadır. Kılavuz kitap ve aktivite araçları sayesinde çocuğun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu gelişimi takip etmeniz gerekir. Bu nedenle, setler içerisinde bebeğinizin ilerlemesini ölçmenizi sağlayan aylık gelişim tablolarını da bulabilirsiniz. Son olarak bebeklikten itibaren okuma alışkanlığı kazanmak çok değerli bir niteliktir. Okuma alışkanlığı bebeğinizin kendini geliştirmesine, eğitim hayatını daha kolay tamamlamasına ve hayal gücünün güçlenmesine katkı sağlar. Eğitim setlerinin en önemli parçalarından bir tanesi de gelişim ayına göre eklenen bebek kitaplarıdır. Adım Adım Bebek Eğitim Seti kullananlar memnuniyetlerini her koşulda dile getirirler.

Eğitim setlerini uygularken, bebeğinizi gözlemlemek en önemli aşamadır. Gelişimsel evreler, bugüne kadar yapılan bilimsel çalışmalar, deneyler ve uzmanların deneyimlerinden yola çıkarak belirlenmiştir. Bebeğinizi eğitirken bu evrelere dikkat etmek çok önemlidir; ancak bunu yaparken her çocuğun kendine has ihtiyaçları, istekleri ve gelişim hızı olduğunu unutmamanız gerekir. Sizin bebeğiniz normalden daha hızlı öğrenen ya da yaşıtlarına göre öğrenmede zorluk yaşayan bir çocuk olabilir. Aynı zamanda motor faaliyetlerde daha hızlı ama sosyal becerilerde daha yavaş ilerliyor olabilir, ya da tam tersi. Eğitimde en önemli unsur, çocuğunuzu sürekli olarak gözlemlemek ve onun ihtiyaçlarına yönelik içerikleri ona sunmaktır. Aylık gelişim tablolarından faydalanarak, ilerleme tespitini yapabilir, duruma göre daha önceki setler içerisinde yer alan aktivitelere geri dönebilir ya da sonraki setlere geçerek bebeğinizin hızına ayak uydurabilirsiniz.

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9 Ay - 12 Ay Kazanımları

9 ve 12. aylar sonrasında bebeğiniz birinci yaşını tamamlar. Bu zaman aralığında hareket kabiliyeti artar, anlama ve kavrama yetenekleri gelişir. 9. aydan itibaren Adım Adım Bebek Eğitim Seti içeriklerini bebeğinizle paylaşmaya başlayabilirsiniz. Birinci yaş tamamlanana kadar geçireceğiniz 4 aylık sürede, bebeğiniz son derece hızlı bir ilerleme kaydedecektir. Gelişimin her ayı kendine özel ilerleme basamaklarına sahiptir. Setleri daha iyi kullanmak için öncelikle bebeğinizin hangi ayda neleri yapabileceğini ve hangi becerileri edinebileceğini öğrenmeniz gerekir.

9. ay bebeğinizin hareket kabiliyetinin arttığı ve emeklemeye başladığı bir zaman dilimidir. Anlama kapasitesinde de 9. ay itibariyle gözle görülür değişiklikler yaşanır. Artık nesnelerle kurduğu bağ daha da güçlenmiştir. Bu süreçte saklanma ve bulma oyunlarını oynayabilir. Gördüğü bir nesne aniden ortadan kaybolduğunda, onun aslında yok olmadığını algılamaya başlar. 9 aylık bir bebek aynı kelimeleri tekrar ederek ya da basit kelimeleri heceleyerek sesler çıkarmayı öğrenir. Etrafında yer alan her şeyi gözlemler, dokunmaya ve algılamaya çalışır. Bebek eğitim setlerinin 9. aydan başlamasının sebebi bebeğinizin fiziksel olarak oturabildiği ve durabildiği bir döneme adım atmasıdır. Bu sayede kitapta yer alan aktiviteleri uygulayabilirsiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9 Ay içeriğinde bebeğin nesneleri öğrenmesi ve etrafını daha iyi keşfetmesi amaçlanır.

10. ayda bebeğiniz daha da hareketlenmeye başlar. Yürümesi için henüz zaman vardır; ancak yattığı pozisyondan oturma pozisyonuna kendi geçebilir. Nesnelerle varlık yokluk oyunları oynamaya devam edebilir. Dil yeteneği konusunda sizi örnek aldığı için 10. aydan itibaren bebek seslerini taklit ederek konuşmayı bırakmalısınız. Düzgün telaffuz ettiğiniz kelimelerle, çocuğunuzun sağlıklı dil gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Adım adım Bebek Eğitim Seti 10 Ay içerisinde, bebeğin kendi bedenini tanımasını sağlayan oyun kartları yer alır. Böylece ellerin ve ayakların farkını algılayabilir, hareketini farkındalıkla geliştirebilir.

11. ay çocuğun dil ve hareket kabiliyetini geliştirmeye devam ettiği bir dönemdir. Ses taklitlerinin yanı sıra hareket taklitleri de yapabilir. Örneğin, telefonla konuşuyormuş gibi davranabilir. Arama ve bulma oyunlarını bu dönemde devam ettirebilirsiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 11 Ay içeriğinde, bebeğin evi ve evdeki eşyaları tanımasına yönelik aktiviteler hazırlanmıştır. Ev algısı ve hissiyatı çocuğunuzun güven duygusunun gelişmesine ve korunmaya olan ihtiyacın giderilmesine katkı sağlar.

Bebeğiniz, 12. ayda artık bir yaşını doldurmaya ve doğum gününü kutlamaya hazırlanıyor. Bu süreçte bağımsız bir birey olduğunu ona hissettirmeniz gerekir. Birkaç kelimeyi doğru şekilde telaffuz etmeye başlayabilir, aynı zamanda ağlama ve çığlıklarla dikkat çekmeye de çalışabilir. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 12 ay kutusunda birinci yaşı kutlamanız için ufak süsler ve bebeğinize kendini tanıtacak eğitici içerikler yer alır.

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 13 Ay - 24 Ay Becerileri

Bebeğiniz, birinci yaşına bastığı bu dönemde, 13 ay itibarıyla talimat ve istekleri daha kolay anlamaya başlayacaktır. Kullanmaya başladığı kelimelerin sayısı artabilir, siz de bebeğinize bu kelimeleri tekrar ettirerek hafızasının pekişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuz rüya görmeye başlayacaktır, rüyalar sebebiyle uykusu bölünebilir. 14. ayla beraber kendi kendine yemek isteği artacaktır. Yemek yemesi için ona özel bir tabak ve çatal-kaşık seti alabilirsiniz. Bu dönemde belli durumlara karşı korku ve endişe geliştirebilirler. Bu korkuları anlayarak bebeğin üstüne gitmemeli ve korkularını daha rahat yenmesine olanak sağlamalısınız. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 13 ay, 14 ay ile bebeğinize aile sevgisini aşılayan rengarenk kitaplara ve hayvanları tanımasını sağlayan kartlara ulaşabilirsiniz.

15. ayda çocuğunuz kalemle düzgün çizgiler çizmeye başlayabilir. Onu televizyon ya da tabletle oyalamak yerine kalem ve kağıtla duygularını ifade etmesine ve dikkat toplamasına katkıda bulunabilirsiniz. Bebek 16. ayına geldiğinde artık yavaş yavaş diş fırçalamayı öğrenebilir. Bu süreçte sizi taklit etmesine izin verin, evdeki diğer kişilerin de dişlerini fırçaladığını görmesi olumlu sonuç verecektir. Yapmasını istemediğiniz eylemleri gerçekleştirdiğinde bebeğinize ceza vermek yerine daha olumlu yaptırımları deneyebilirsiniz. Bu zamanlarda, çocuk istedikleri olmadığında hırçınlaşabilir. Böyle durumlarda onu sakinleştirmeye çalışmak olumlu sonuç verecektir. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 15 ay, 16 ay kategorilerinde bebeğinize yemek yemeyi sevdirecek ve kendi yediklerini ve hayvan yemeklerini ona tanıtacak eğlenceli kartlara ve kitaplara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda mutfak ekipmanlarını ona tanıtarak, siz yemek yaparken öğretici mutfak magnetleriyle çalışmasını sağlayabilirsiniz.

17. ayla beraber bebeğiniz eşyaları keşfetmek için daha büyük bir ilgi besleyecektir. Hatta bulduğu nesneleri sıklıkla ağzına götürmeye başlayabilir. Siz onu engellemeye çalıştığınızda öfkelenebilir. Duyguları ifade etmeye çalışmak bu ayda çok önemlidir. Nesne tanıma döneminde, özellikle 18. ayda, birçok farklı faaliyet içerisine girecek bazılarında başarılı bazılarında başarısız olacaktır. Bebeğinizin yenilgiyi tanımasına izin vermeniz gerekir. Başarısız olduğunda tekrar deneyebileceğini ona söyleyebilirsiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 18 Ay, 17 Ay içeriklerinde bebeğinizin el göz koordinasyonunu geliştirmesini sağlayan aktiviteler yer alır. Ayrıca ona tuvalet, banyo gibi hijyen alanlarını ve kendi giysilerini tanıtmaya başlayabilirsiniz. 18. ayda, set içinde yer alan abaküsle bebeğinizin matematik gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin hafızası 19. ayla beraber fark edilebilir şekilde hızlı gelişecektir. Bu dönemde insanları aklında tutabilir ve hatta onları işaret edebilir. Aynı zamanda insanlar ve onların kullandıkları nesneleri ayırt etmeye başlayabilir. "Ben", "sen", "benim" ve "senin" algıları ilerleyecektir. 20. ayla beraber koşmaya başlayabilir ve emzik bırakabilirler. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 19 Ay, 20 Ay içerisinde, bebeğinizin dur durak bilmeyen keşif döneminde ona fayda sağlayacak duyu organlarını tanımasını sağlayan kartlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yemek yemek konusunda ona heves ve olumlu duygular aşılayacak olan kitapları sağlayabilirsiniz.

Aktif dinleme ve daha etkin bir konuşma, 21. ayla beraber, bebeğin gelişiminin önemli aşamaları arasındadır. Ona söylediğiniz talimat ve istekleri dinler ve daha kolay bir şekilde anlar. Keşfettiği objeler, eylemler ve deneyimler sebebiyle bebeğiniz bu ayda kabus görmeye başlayabilir. 22. ayda ise artık tuvaletinin geldiğini size hissettirmeye hatta söylemeye başlayabilir. Tuvalet eğitimi için henüz erkendir ama bebeğinizin size derdini anlatması bu konuda önemli bir aşamadır. Ona büyüdüğünü hissettirmek için beşik yerine yatakta uyumasını sağlayabilirsiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 21 Ay, 22 Ay paketlerinde odaklanmayı destekleyecek ve ona taşıtları öğretecek aktiviteleri bulabilir, dış dünyayı ona tanıtarak nesne ve mekân birleşimlerini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz artık iki yaşına doğru ilerliyor. 23. ayla beraber kelime dağarcığı daha hızlı genişlemeye başlayacaktır. Bu süreçte ona yapılan işlerin hangi aşamalardan oluştuğunu anlatmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, yemek yapıyorsanız "Önce tencereyi alıyorum. Sonra suyu koyuyorum" gibi basamaklardan bahsedebilirsiniz. 24. ayında bebeğinizin anlatmak istediği şeyleri kurduğu oyunlardan anlamaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde daha katmanlı ve karmaşık oyunlar kurma becerisi gelişecektir. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 24 Ay, 23 Ay içeriğinde bebeğinize yardımlaşmanın önemini anlatan materyallare, tuvalet eğitimi ve temizlik konusunu ele alan kitaplara ulaşabilirsiniz.

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 25 Ay - 39 Ay Avantajları

Artık iki yaşına basmış bir bebeğiniz var. Bu noktadan itibaren 25, 26 ve 27. aylarda çocuğunuzun konsantrasyon süresinde artış gözlemleyebilirsiniz. Kitaplarıyla ve oyuncaklarıyla kendi kendine daha uzun süreler geçirmeye başlayacaktır. İki yaşına basmış çocuklar, sürekli olarak soru sorar ve neden sonuç ilişkisi kurmaya çalışır. Bu süreçte çocuğunuza açıklayıcı cevaplar vererek olaylar arasında bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda eşyaları kategorize etmeye ve iki aşamalı komutlar almaya başlayabilir. Bu aylardaki önemli aşamalardan bir tanesi de çocuğun artık cinsiyet farkındalığı yakalamaya başlamasıdır. Kendisini tanımak için hem kadın hem de erkek hareketlerini taklit edebilir. Sağlıklı bir gelişim için çocuğu baskılamamak çok önemlidir. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 25 Ay, 26 Ay ve 27 Ay paketlerinde; benlik duygusunu, meyveleri ve topluma uyum sağlamayı anlatan aktivitelere ulaşabilirsiniz. Oyun küpleri ile çocuğunuzun becerilerini geliştirebilir, parmak kuklalarla hayal gücüne katkı sağlayabilirsiniz.

28, 29 ve 30. aylar itibarıyla bebeğiniz özgürlüğünü ilan eder. Odak noktada sadece kendisi vardır. Bu sebeple bencilce davranabilir, arkadaşlarından oyuncakları alabilir, kendi eşyalarını paylaşmayabilir. Ancak bu geçici bir dönemdir. Onu sürekli gözlemleyerek, uygulayabileceği mantıklı sınırlar geliştirmeye çalışın. Bu sınırları anlayacaktır. Bebeğinizin kendi bedenine duyduğu merak da gittikçe artar. Bu aylarda cinsel organlarını keşfetmeye başlarlar. Sağlıklı cinsel gelişimlerine zarar vermemek için çocuğunuza yıkıcı müdahalelerde bulunmayın. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 28 Ay, 29 Ay ve 30 Ay kapsamında; gökyüzünü, gündüz ve geceyi, mevsimleri ve çiftlik hayvanlarını ona tanıtan kitap ve nesnelere ulaşabilirsiniz.

31, 32 ve 33. aylarla beraber çocuğunuz duyguları daha net bir şekilde anlamaya başlar. Birinin kızgın ya da üzgün olduğunun farkına varabilir. Dil yeteneği de son derece gelişir. Artık olayları bir akış içerisinde anlatmaya başlayacaktır. Huysuzluğu azalır ve çevreye daha uyumlu olmaya başlar. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 31 Ay, 32 Ay, 33 Ay ile çocuğunuza denizi ve renkleri öğretebilirsiniz. Sağlık konusunda temel bilgileri ona vererek, doktorları sevmesini sağlayabilirsiniz. Oyuncak makasları güvenle kullanma başlayabilir, bebeğinizin el becerilerini geliştirmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz üç yaşına yaklaşıyor. 34, 35, ve 36. aylarda sosyal becerilerinde büyük bir gelişme sağlayacaktır. Artık ona gösterdiğiniz resimlerdeki olayı size anlatabilir. Kendi kendine hikâyeler kurabilir ve oyunlar oynayabilir. Aynı zamanda tek başına giyinip soyunabilir ve düğme ilikleyebilir. Bu onun motor kabiliyetlerinin geliştiğini size gösterecektir. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 34 Ay, 35 Ay ve 36 Ay içerisinde onu anaokuluna hazırlayan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca, duyu organlarını daha iyi tanıması ve hayal gücünü beslemesini sağlayacak nesnelere de ulaşabilirsiniz.

Artık üç yaşına basan bir çocuğunuz var. Bundan sonrasında bebeğinizin hayal gücü gittikçe gelişmeye, kurduğu oyunlar karmaşıklaşmaya başlayacaktır. Çabuk sıkılabilir ve yaptıkları faaliyetleri yarım bırakabilirler. Bu süreçte çocuğun oyunu kurmasına ve yönlendirmesine izin vermelisiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Seti 37-38-39 Ay ile çocuğunuzun hayal gücü gelişimine katkı sağlayacak oyuncakları ona verebilirsiniz.

Adım Adım Eğitim Seti fiyatı, gelişim ayına ve paket içeriğine göre değişim göstermektedir. Siz de bütçenize uygun bu setlerle çocuğunuzun hem öğrenmesini hem de iyi vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Adım Adım Bebek Eğitim Seti seçeneklerine, Trendyol'un avantajlı kampanyaları aracılığıyla ulaşabilirsiniz.