İlgili Kategoriler
Yapıştırıcı Tipi
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ahşap Tutkalı

" araması için 228 sonuç listeleniyor

Ahşap Tutkalı Modelleri ile Sağlam Tamirat

Tutkal çeşitleri eski zamanlardan beri üretimde önemli bir rol oynar. Ahşap tutkalı ahşap malzemeleri birbiriyle ya da diğer malzemelerle yapıştırmayı sağlar. Mobilya üretimi başta olmak üzere birçok alanda ahşap yapıştırıcısı kullanılır. Zamanla bunların kullanıldığı alanlar da artar. Yapıştırıcılar hem atölyelerde hem de hobi amaçlı evlerde kullanılır. Güçlü ve kaliteli bir yapıştırıcı olan ahşap tutkalının birçok çeşidi vardır. Doğru olanı seçmeniz önemlidir. Böylece yapıştırdığınız parçanın dayanıklı ve kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Yapıştırıcı çeşitleri kullanım alanına, viskozitesine, kuruma süresine, dayanıklılığına, raf ömrüne ve su direncine göre çeşitlilik gösterir. Kullanacağınız alana uygun her çeşit ürünü Trendyol’da bulabilir, sağladığı alışveriş kolaylığı ile rahatça siparişinizi verebilirsiniz.

Ahşap Tutkalı Çeşitleri

Ahşap Tutkalı Çeşitleri

Ahşap tutkalları kendi içerisinde kullanım alanına göre çeşitlere ayrılır. Bunlardan ilki beyaz ahşap tutkalı olarak bilinen polivinil asetat yapıştırıcılardır. PVA, bir çeşit suni reçinedir. Su, kömür, kireç ve sirke asidinden elde edilir. Yapıştırma sırasında dikkatli olunması gerekir. Çünkü kenara taşan kurumuş tutkal görünümü bozar. Yüzey temizliği tutkal kullanımında önemlidir. Sonrasında kalıntı kalmaması istenir. PVA yapıştırıcısı kurumadan önce su yardımıyla kolayca temizlenebilir ve istenmeyen görünüm önlenmiş olur. Bir diğer yapıştırıcı epoksidir. Bazı yapıştırıcılar arada boşluk olduğu zaman iyi tutmaz. Ancak epoksi boşluk doldurma özelliğine sahip güçlü bir yapıştırıcıdır. Su geçirmezdir. Hem üretim hem tamirde kullanılabilir. Siyanoakrilat ise süper yapıştırıcı olarak bilinir. Çok kısa sürede, güçlü bir şekilde malzemeleri yapıştırır. Çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Poliüretan yapıştırıcısının bilinen ismi ise deniz tutkalıdır. Bunlar neme dayanıklıdır, suya değen parçalar için mükemmeldir. Gemi ürünleri ve dış mekan parçalarında tercih edilir. Ancak boşluk doldurma özelliği yoktur. Siz de aradığınız ürün çeşidine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Ahşap Tutkalı Kullanım Alanları

Ahşap Tutkalı Kullanım Alanları

Üretimin önemli bir kısmı olan mobilya sektöründe ahşap tutkalı kullanılır. Ancak yapılan araç gereçlerin çeşitlenmesiyle beraber yapıştırıcıların kullanım alanı da gün geçtikçe artar. İç ve dış mekan mobilya üretiminde, pencere ve doğrama kapı üretiminde, lamine kaplamada, oyuncak imalatında, el işi derslerinde, maket yapımında, evdeki ürünlerin tadilat ve tamirinde ve slime yapımında kullanılır. Günümüzde popüler olan hobi amaçlı Kendin Yap uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Doğru tutkalı seçtikten sonra kullanım şekline dikkat etmeniz gerekir. Bazı ürünler doğrudan kullanılırken bazılarının farklı maddelerle karıştırılması gerekir. Ayrıca kiloluk tutkalların kullanılacağı zaman küçük kutulara bölünmesi faydalı olur. Aksi takdirde güçlü ahşap tutkalı bile kuruyabilir. Kullanmak istediğiniz alana özel veya genel kullanımlı modelleri Trendyol’dan sipariş verebilirsiniz. Bu yapıştırıcıları önceden kullanmış müşterilerin yorumlarına Trendyol’dan göz atarak detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygun Ahşap Tutkalı Fiyatları Trendyol’da

Uygun Ahşap Tutkalı Fiyatları Trendyol’da

Ahşap tutkalı kuruma süresi, kullanım alanı, dayanıklılığı gibi özellikleri bakımından farklılık gösterir. Ahşap tutkalı fiyatları da bu unsurlar tarafından etkilenir. Ekonomik olması için belirli bir amaç için kullanılan tutkallar yerine geniş kullanım alanına sahip olan, çok amaçlı bir tutkal tercih edebilirsiniz. Ürünlerin hızlı kuruma özelliğinin ve su geçirmezliğinin olması fiyatı değiştirebilir. Eğer yapıştırıcıları kullanacağınız alan küçükse, 100 gram ağırlığındaki ürünlere bakabilirsiniz. Sanatsal işlerde ve hobi çalışmalarında küçük miktarlar yeterli olur. Büyük alanları yapıştırmak için bu ürünleri kullanacaksınız, 20 kilogramlık büyük boyutları da tercih edebilirsiniz. İstenen sonuçlara yeterli miktarda tutkal kullanarak ulaşılır. Kullanacağınız malzeme için doğru tutkalı seçmeniz önemlidir. Trendyol üzerinden aradığınız ürünü uygun fiyata bulabilirsiniz. Trendyol’un indirim ve kampanya fırsatlarından yararlanarak avantajlı fiyatlardan ahşap tutkalı satın alabilirsiniz.