Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Fiyat
Garanti Süresi
Ayar
Bordür Modeli
Form
Kesim
Materyal
Paket İçeriği
Taş Cinsi
Tema
Renk
Yüzey Tipi
Fiyat Geçmişi
Ortam
Sürdürülebilirlik Detayı
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Akik Taşı Yüzük

" araması için 262 sonuç listeleniyor

Akik Taşı Yüzük

Akik Taşı Yüzük

Akik taşı eski çağlardan günümüze değin mücevher olarak kullanılmış. Uğur ve bereketin simgesi bu taş aynı zamanda birçok süs eşyasının ana malzemesi olmuş, geniş bir renk skalasına sahip doğal bir taş olması özelliğinin yanında alternatif tıpta da sıkça kullanılmasıyla ön plana çıkıyor. İlgi çekici, pürüzsüz ve derin görünüşüyle dikkat çeken akik taşı aynı zamanda kişinin psikolojik durumunun tedavisinde ve ruhsal dinginliğe ulaşmasında etkin bir rol oynaması sayesinde doğal taş meraklılarının ilgisini çekiyor. Halk arasında yemen taşı ya da ölümsüz taş olarak da bilinen akik taşına dünyanın birçok ülkesinde rastlandığı gibi Türkiye'nin Karadeniz Bölgesinde de sıkça rastlanıyor.

Negatif enerjiyi hapsetmesi ve temizlemesi özelliği ile dikkat çeken bu doğal taş kanser gibi birçok yaygın hastalığın iyileşme sürecinde etkin rol oynuyor. Bedeninizde birikmiş fazla enerjiyi boşaltmanızı sağlayarak bir topraklama görevi görüyor. Yaydığı enerji ile konsantrasyon sorunu yaşadığınız bazı dönemlerde dikkatinizi toplamınızı sağlıyor. Cinsel gücü arttırıcı etkilerinin yanında cesaretlendirici özelliği ile dikkat çekiyor. Birçok cilt sorununun tedavisinde etkili olduğu gibi depresyon gibi zor dönemlerinizi atlatmanızda da yardımcı oluyor. Ayrıca temas ettiği yüzeyi iyileştirmesi de akik taşının önemli özelliklerinin arasında yer alıyor. Mide ve bağırsak sorunlarının tedavisinde de kullanılan bu doğal taşın iyileştirici özellikleri saymakla bitmiyor. Akik taşlarının bazı durumlarda sahiplerinin elinde parçalandığını duyuyor veya görüyorsunuz; bunun olmasına kişide biriken yüksek negatif enerjinin yol açtığı düşünülüyor. Bu olay halk dilinde nazarın çıkması yönünde de yorumlanabiliyor. Akik taşının genel özelliklerine baktığımızda nazara iyi geldiği sonucuyla karşılaşıyor ve karabasan gibi şikayetleri olan açıkça uyku problemi çeken kişilerin sorunlarına çözüm etkisi getirdiği gözlemleniyor.

Günümüzde akik taşının kişinin üzerinde bıraktığı pozitif etkilerinden dolayı kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Birçok değerli taşın bulunduğu coğrafyamızda en çok tercih edilen taşların başında akik taşı yer alıyor. Bu yönüyle de birçok ülkede yaygın kullanımı da dikkat çekiyor. Kolyeden küpeye kadar takıların ana malzemesi olarak kullanılan ve işleme tabi tutulan akik taşı kullanımı giderek de yaygınlaşacağa benziyor. En çok tercih edilen akik taşının ana malzeme olarak kullanıldığı takıların başında yüzük geliyor. Doğal yaşama dönüşün açıkça hissedildiği bu dönemde üretici firmalar kullanıcıların karşısına etkileyici akik taşı yüzük seçenekleri ile çıkıyor. Genellikle erkeklerin cinsel gücünü arttırıcı yöndeki pozitif etkilerinden dolayı tercih edilen akik taşından yapılma yüzükler, narin ve şık yüzük tasarımları sayesinde kadın tüketiciler tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Rengarenk akik taşlarının kullanıldığı farklı tarzlarda yüzük seçenekleri ile farklı kombinlerinize uygun olanı seçmenize olanak sağlayan üretici firmalar, sadeliği koruduğu modellere yer verdiği gibi farklı tasarımlarda işlemeli akik taşı yüzük erkek ve akik taşı yüzük bayan modelleriyle her kesime hitap ediyor.

Doğal ve İyileştirici Akik Taşı Yüzük Modelleri

Akik taşının takılarda kullanımı arttığından üretici firmalar yüzük modellerinde çeşitliliğe gitmiş ve bir çok farklı tarzda akik taşı yüzük seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Öyle ki tek taş kullanılarak tasarlanmış modellerin yanında iki veya daha fazla taştan üretilen şık ve kompakt modeller de yer alıyor. Yemen akik taşı erkek modelleri genelde yuvarlak, elips, altı köşeli, sekiz köşeli veya kare gibi geometrik biçimlere sahipken, yemen akik taşı bayan yüzük modelleri tüm bunların yanı sıra dikdörtgen, üçgen prizma ve kalp gibi özel geometrik şekillere sahip olup, aynı zamanda birçok dairesel farklı renkte akik taşlarının birlikte kullanıldığı kompakt tasarımlarla da karşınıza çıkıyor. Ayrıca üretici firmaları, akik taşı yüzük modellerinde yer verdiği ayarlanabilir yüzük tasarımları ile beğendiğiniz yüzüğü parmağınıza uyup uymayacağını düşünmeksizin rahatlıkla sipariş vermenizi sağlıyor. Doğal olması, iyileştirici olması ve ayarlanabilir özelliği sayesinde hediyelik eşyalar arasında üst sıralarda yerini alıyor. Tabii ki tüm bunların yanında akik taşı yüzük modelleri arasında seçim yaparken öncelikle karar vermeniz gereken şey akik taşının rengi oluyor. Akik taşının birçok rengi bulunuyor ve bu renklerin her birinin vücudun farklı işlevlerine yardım ettiği biliniyor. Farklı renklerde akik taşları farklı burçları temsil ettiğinden yüzükler arasından seçim yapmanız kolaylaşıyor. Akik taşında; beyaz, siyah, mavi, yeşil, kırmızı, turuncu, mor, sarı, pembe, kahverengi olmak üzere birçok renge rastlanıyor.

Beyaz akik taşının özellikle strese iyi geldiği biliniyor. Mutluluk arttırıcı bir yapıya sahip olması beyaz akik taşı yüzük tercihinizde önemli bir yere sahipken, özellikle hamile bireylerin beyaz akik taşını tercih etmesi gerekiyor. Hamilelik döneminde anneye ve çocuğa iyileştirici etkisi olmasının yanında tansiyon hastalarının sıkça kullandığı beyaz akikten yapılma yüzükler farklı tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Beyaz akik renginden kaynaklı işlemeye diğer renk türlerine göre daha yatkın olduğundan bu taş üzerinde işlemeye sıkça yer veriliyor. Hat sanatının inceliklerine de yer yer rastladığımız beyaz akik taşı yüzük modelleri ince el işçiliği ile üzerine kazınmış çeşitli figürlerle beraber tüketicinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Sosyal problemler yaşıyorsanız mavi akik taşı yüzük tercih etmenizde fayda var. Tiroid sorunlarına karşı etkili bir enerjiye sahip mavi akik taşı, hitabet yönünüzü geliştirmenizde etkin rol oynarken özgüveninizi arttırmanıza da yardımcı oluyor. Derinliğiyle kişiye mutluluk hissi veren, okyanus ve gökyüzü görkemine sahip bu ilham verici taştan yapılmış mavi akik taşı yüzük modelleri dikkat çekici ve rahatlatıcı olmasıyla oldukça tercih ediliyor. Güzelliği ile ön plana çıkan mavi akik taşının sertlik derecesi 6.5-7 aralığında değişiyor. Firmalar mavinin farklı tonlarının kullanıldığı modellerin yanı sıra içinde bir miktar suyu hapsetmiş özel akik taşlarına da ürünlerinde yer vererek seçim şansınızı arttırıyor. Doğal taş sevenlerin sıkça tercih ettiği bir renk olan mavi akik taşı ana malzemesinin kullanıldığı yüzüklerde homojen dalgalarını açıkça hissedebiliyorsunuz. Heyecanınızı dindirmenizde etken bir rol oynayacak ve kan dolaşımınızı arttırarak pozitif bir etki yaratacak. İlham verdiğine inanılan mavi akik sanatçılar tarafından sıkça tercih ediliyor. Ayrıca mavi akik taşı erkek yüzük çeşitlerinde mavinin koyu tonu olarak bilinen lacivert renge de rastlanıyor. Lacivert akik taşı yüzüğün gümüş ile olan uyumu dikkat çekiyor. Ayrıca mavi akik yüzük seçimlerinin boğa burcu ve ikizler burcu insanını dengelediği biliniyor.

Akik taşının renkleri arasında kuşkusuz en dikkat çekiciklerinden biri de siyah renkte olanlarıdır. Özgüven sahibi insanların genellikle tercih ettiği siyah renge akik taşında da rastlamak mümkün. Matemin rengi olarak bilinen siyah renk akik taşında aksine akik mutluluk verici ve iyileştirici özellikleri ile ön plana çıkıyor. Siyah akik taşı yüzük sahibi insanların karabasan ve nazar gibi sıkça duyulan şikayetlerden kurtulduğu biliniyor. Bunun gerçekliğinin yanında dişler ve kemiklere iyi geldiği biliniyor. Kan dolaşımını düzenleyici etkisinin yanı sıra çevreye uyum sağlamanızda yardımcı oluyor. Siyah akik taşı yüzük modellerinde farklı tasarımlara da yer veriliyor. Her türlü renk ve materyale uygun olması ile bilinen siyah renge; akik taşı yüzük altın modelleri, akik taşı gümüş yüzük modelleri ve akik taşı bronz yüzük modellerinde sıkça rastlanıyor.

Yeşil akik halk arasında yosunlu akik olarak da bilinir. Bu taşlara Türkiye'de Bilecik ilinde özellikle rastlanıyor ve agat taşı olarak da biliniyor. Saydam olmalarıyla dikkat çeken bu taşın genel özelliği dış kısmında açık yeşil ve beyaz tonlarını barındırmasının yanında iç kısmının yosuna benzer bir renge sahip olmasıdır. Yeşil akik taşı yüzük diğer adıyla yosunlu akik taşı yüzük modelleri yapısı gereği karakteristik özellikleri yönünden diğer yüzük modellerine göre anlaşılır bir farklılık gösteriyor. Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen bu modellerin altın ile uyumu dikkat çekiyor. Kadın erkek demeden her türlü bireyin beğenisini kazanan yeşil akik taşı yüzük modellerinin bir diğer özelliği ise kişiye ilham vermesi ve yazarlar tarafından sıkça tercih edilmesi. Ayrıca koç burcunun ani ve düşünmeden hareket etme özelliğini ve başak burcunun titiz yapısını dengelediği biliniyor.

Kırmızı akik taşını kullanarak çarpıcı bir güzelliğe sahip olan yemen akik taşı yüzük modelleri birçok farklı tasarımla karşınıza çıkıyor. Taş genel yapısıyla göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahipken özel tasarımlarıyla birlikte harika bir bütünlük sağlıyor. Rengine uyumlu organı seçen kırmızı akik kalp rahatsızlıklarında iyileştirici etkiye sahip olması ile biliniyor. Diğer taşlarda da olduğu gibi strese iyi geliyor ve akıl ve mantık gücünüzün gelişmesini sağlıyor. Ruhsal yönden sizi dengeleyici olması ve doğanın en dikkat çeken renklerinden kırmızıya sahip olması ile doğal taş meraklılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. Kırmızı akik taşı yüzük burçlar arasında yengeç, oğlak ve kova ile uyumlu olması ile dikkat çekiyor.

Akik taşı yüzük modellerinde renklerden sonra gelen dikkat çekici özelliklerin başında taşların tasarlanmış geometrik yapısı ve kullanılan takı malzemeleri geliyor. Üretici firmalar taşların kesilme şekli ile de farklı tasarımları kullanıcının beğenisine sunmaktan kaçınmıyor. Dikdörtgen şeklinde kesilmiş ve oval yapısıyla dikkat çeken farklı farklı renklerde akik taşlarının kullanıldığı bazı zarif modellerle karşınıza çıkan üretici firmaların ürettikleri bu tarz yüzükler özellikle kadınların şık kıyafetlerinin yanında takmaktan hoşlanacağı türden modeller olarak göze çarpıyor. Zarif ve uzun yapısıyla birçok davette rahatlıkla kullanılan bu ayarlanabilir akik taşı yüzük kadın modeli aynı zamanda katıldığınız davette sizi olumsuz etkilerden koruyarak huzurlu bir gece geçirmenizi sağlıyor.

Akik taşı bayan yüzük modellerinde bazı geleneksel işlemelere de yer veriliyor. Gümüş rengi kaplamaları ve küçük taşlarla süslenmiş çevresel tasarımlarıyla kıyafetinize şık bir dokunuş olacak bu tarz akik taşı yüzük aynı zamanda göz alıcı renklerde seçenekleri ile hem dikkat çekecek hem de sizi stresten uzaklaştıracak.

Akik taşı altın yüzük modelleri doğal taş meraklısı kadın ve erkek bireyler için ayrı tasarlanmış modelleri ile göz kamaştırıyor. Etkileyici renklere sahip akik taşının yanında değerli bir maden olan altının kullanımı tam anlamıyla gösterişe yeni bir bakış açıcı getiriyor. Daha çok siyah modellerle karşımıza çıkan altın akik taşı yüzük modellerinde her türlü renk akik kullanılıyor.

Erkeklerin tercih ettiği akik taşı yüzük modellerinin arasında tuğralı ve gümüş seçenekler de yer alıyor. Özellikle akik taşı üzerine lal taşı işlemeli gümüş yüzük modeli göz kamaştırıcı el işçiliğiyle tüketicilerin beğenisi kazanıyor. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V)'in de mühür anlamında bir akik yüzük taşıdığı rivayet edildiğinden manevi gücü de bir hayli yüksek akik taşı yüzükleri dekoratif modelleri ile de dikkat çekiyor.

Gerçek Akik Taşını Ayırt Etmek Mümkün

Bir akik taşı yüzük satın alırken taşın gerçek olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Piyasada birçok akik taşı üreticisi olduğundan akik taşları hayranlarının şikayetlerinin başında gerçeklik şüphesi geliyor. Doğal olarak aldığınız materyalin isteklerinizi karşılaması gerekiyor ve bu yönde şüphelerinizi dile getiriyorsunuz.

Hakiki akik taşı yüzük ile imitasyon akik yüzük arasındaki farkı anlamak için birkaç basit yönteme başvurmanız yeterli oluyor. Gerçek akik taşı yüzük kendini basit birkaç yöntemle açıkça belli ediyor. Bir akik taşının hakiki olup olmadığını anlamak için taşın içindeki homojen dalgalara ve renk sınırlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer taş içindeki dalgalar homojense ve renk sınırları keskin ise yüzüğünüzün orijinal akik taşı yüzük olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir başka yöntemde ise akik taşının orijinal olup olmadığını anlamanız için taşı yakmanız gerekiyor. Gerçek olmayan akik taşları ısı ile iletişime geçtiğinde akıyor ve taşların rengi değişiyor. Kalitesinden ve gerçekliğinden hala şüphe duyuyorsanız, uygun ortamlarda sertlik derecesini ölçtürmeniz yeterli olacaktır.

Akik Taşı Yüzük Bakımı

Doğal taşlar doğanın her türlü koşullarlarına ayak uydurmuş milyonlarca yıllık bir oluşumun beraberinde günümüze kadar gelmeyi başarmış ve gelecek nesillere değin varlığını koruyabilecek yapıya sahiptirler. Milyonlarca yıllık bir enerji birikimine ve kodlarına sahip taşların aynı zamanda temas ettiği kişilerin enerjisine sahip olduğu da biliniyor. Sizden önce yüzükle temasa geçmiş kişilerin olumsuz yükleri taş tarafından, soğurulmuş olabilir. Bu tür nedenlerden kaynaklı kullanımından önce temizlenmesi gerektiğinin altı önemle çiziliyor. Bazı taşların su ile temasında kırıldığını ve parçalandığına rastlayabiliyoruz; fakat akik taşı yapısı gereği suyu sevdiğinden kolayca temizlenmesine olanak sağlıyor.

Temizlenmiş akik taşlarının doğal dengesine kavuşması ve size özel enerji dengelemesine yol açmak için temizlendikten sonra bir süre dinlendirilmesi de gerekiyor. Özellikle yeni aldığınız bir akik taşı yüzüğünün birkaç işlemden geçirilmesi gerekiyor.

Tüm doğal taşlarda olduğu gibi akik taşını da temizlerken doğanın bize sunduğu ayrıcalıklar dışında tercih yapmamız gerekiyor. Taşımızı dinlendirmeye almadan önce ılık su ile yıkamalı ve mümkünde deniz suyu kullanarak temizlemelisiniz. Deniz suyuna ulaşamıyorsanız tuzlu su ile bu açığı giderebilirsiniz. Bu tür taşlar genellikle dengelenmek için ay ışığına ihtiyaç duyar. İyice temizlediğine emin olduktan sonra yüzüğünüzü ay ışığı altında dinlendirmeye alabilirsiniz. En az bir gece ay ışığında bekleyen yüzüğünüzü artık kullanabilirsiniz.

Sahip olduğunuz akik taşı yüzüğünüz fazla enerjiden çatlayabiliyor veya kırılabiliyor, aynı zamanda da fazla kullanımdan kirlenebiliyor. Bu yüzden temizleme ve dinlendirme işlemlerinizi belirli periyotlarda yapmanız tavsiye ediliyor.

Dikkat Çekici Akik Taşı Yüzük Modelleri Trendyol'da

Akik taşı yüzük fiyatları taşın boyutuna, takısının ana malzemesine ve markalara göre değişiklik gösteriyor. Birçok markanın ürünlerine Trendyol'dan kolayca ulaşabilir, aradığınız akik taşı yüzüklerini rahatlıkla bulabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Eğer bir akik taşı yüzük sahibi olmak istiyorsanız Trendyol' un size sunduğu seçeneklerden faydalanabilir, sizin için en uygun olanı sepete ekleyerek kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Trendyol güvencesi ile güvenle kullanabileceğiniz ürünler içinde akik taşı yüzük modellerinden oksitli gümüş taşlı ve mekik modeli bayan yüzüğünden 925 ayar gümüş akik taşı üzerinde tuğralı yüzük modellerine ve mineli kadın gümüş yüzük modeline kadar çok sayıda seçenek bulunuyor. Akik taşı yüzük öneri ve yorumlarını dikkate alarak size en uygun renk ve tasarımı tercih edebilirsiniz.

Trendyol'un birbirinden avantajlı fırsatları da sizleri bekliyor. Hemen şimdi ürünleri incelemeye başlayın, kolayca sepetinize atarak ihtiyacınız olan modellere hızlıca ve güvenle sahip olun.