İlgili Kategoriler
Fiyat
Gitar Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Akustik Gitar

" araması için 1073 sonuç listeleniyor

Her Yaşa Hitap Eden Akustik Gitar Modelleri Trendyol'da!

Telli çalgı denildiğinde akla ilk gelenlerden bir tanesi olan gitar, pek çok farklı müzik türünün ana unsurlarının arasında yer alır. Farklı tel türleri ve üretim materyalleri ile çeşitlere ayrılan bu enstrüman, yediden yetmişe herkes için müzik ziyafeti sunar. Örneğin blues müziğin vazgeçilmezlerinden olan çelik telli akustik gitar, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kendi içinde de çeşitlere ayrılan bu enstrüman, ruha işleyen yumuşak ve sıcak sesiyle keyifli bir dinleme deneyimi yaşatır. Klasik akustik gitarlar ise enstrümanın üzerinde bulunan tel sayısına göre çeşitlenir. 7 telli akustik gitarlar, bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

4C akustik gitarlar, şık ve otantik tasarımları ile kişilerin ilgisini çeker. Akustik gitar başlangıç seviyesinde müziği tanımak ve hataları avantaja çevirmek için sıklıkla tercih edilir. Akustik gitar ölçüleri ve kasa tasarımı, ilgili ürünün hitap ettiği seviyeye göre farklılık gösterir. Örneğin junior akustik gitarlar, müzik aşığı küçükler için tasarlanır. Küçük kasa akustik gitarlar, çocukların tellere kolay ulaşabilmesi için özenle geliştirilir. Bu tür ürünler, portatif bir tasarıma da sahiptir. Bu, enstrümanın her yere rahatlıkla taşınabilmesine imkân tanır.

Mini akustik gitarlar ise dilediği her yerde müzik yapmak isteyenlerin favorilerinin arasında yer alır. Oldukça farklı tasarım detayları barındırabilen bu enstrümanlar, dekoratif bir obje olarak da tercih edilebilir. Akustik gitarlar, hitap ettikleri seviyenin yanı sıra kullanım özelliklerine göre de çeşitlenir. Perdeli müzik aletlerin arasında yer alan bu ürünler, farklı tonların elde edilmesine imkân tanıyan ağaç türleri kullanılarak imal edilir. Perdesiz akustik gitarlar ise hem batı hem de doğu ezgilerinin çalınmasını sağlar. Bu ürünlerin perdesi olmadığı için klavye üzerinde doğru noktalara basmak gerekir.

Her Tarza Uygun Kaliteli Akustik Gitar Modelleri

Her Tarza Uygun Kaliteli Akustik Gitar Modelleri

İnsanların ruhuna ve sağlığına etki eden müzik, zamanına bağlı olarak hareketli ve yavaş tarzlarda tercih edilir. Evrensel bir sanat türü olması nedeniyle dünya genelinde sayısız insan aynı müzik türünden hoşlanabilir. Çok çeşitli müzik türlerinde kullanılan akustik gitar, çok eski zamanlardan bu yana varlığını sürdüren ve oldukça sevilen bir müzik aletidir. Eşsiz bir titreşim oluşturması ve sesi iyi yansıtması bakımından beğeni toplayan enstrüman, başta ladin olmak üzere pek çok farklı ağaçtan üretilir. Arka ve yan kapak bölümlerinin yanı sıra sap kısmı ise canlı görünümünden dolayı maun ağacı sıklıkla tercih edilir. Bu sayede ton ayarlaması kaliteli bir şekilde gerçekleşir. Maun akustik gitar çeşitleri de sesi natürel bir yankıyla aktardığı için sıklıkla tercih edilir. Vintage akustik gitarların çoğunun üretim aşamasında maun materyalin üzerine yalnızca parlak vernik uygulanır. Vintage modellerin yanı sıra ince kasa akustik gitar gibi modern tasarımlar da bulunur.

Kırlangıç bağlantı özelliğiyle yıpranan ve zarar gören parçaları rahatlıkla değiştirme imkanı tanır. Bağlar, titreşimlerin düzenini sağlayarak ses frekanslarını dengelemeye yardımcı olur. Klavye bölümü ise çoğu zaman yumuşak ton imkanı sağlayan gül ağacından üretilir. Telleri çelikten olduğu için parlak görünümdedir. Çelik tele sahip olan modellerde sesin tınısı kolaylıkla ayarlanır. Sarımlı özelliği ile bronz alaşımdan oluşan akustik gitar teli uzun süreli kullanıma sahiptir. Altıgen bir telin etrafına sarılıdır ve parlak bir ton ortaya çıkarır. Kolay çalınabilir ve denge sağlar. 10-47, 10-50, 11-52,10-54 seçenekleri ile sunulan tel çeşitlerinden tercihinizi yapabilirsiniz. 12, 16, 24, 32, 42, 53 inç kalınlığında olan fosfor bronz teller, her ihtiyaca eksiksiz yanıt verir. Bronz tellerin içine fosfor eklenerek üretilen fosfor bronz tellerde sesin parlaklığı az olur.

Elektro gitarın ilk aşamalarında kullanılan gitar çeşitlerinden biri olan bu özellikli enstrüman, alternatif rock müzik türünde de kullanılır. Ortası biraz şişkin biçimde tasarlanarak sesin güçlü ve yüksek çıkması amaçlanır. Büyük deliği sayesinde tiz sesleri iyi bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kalın telli bu gitarlar, penayla çalmaya uygundur. Oylumlu köprü özelliği ile parmakların az yorulmasını sağlar. Parmağın rahat hareket etmesine olanak tanır fakat ses güçlüğünden de bir şey kaybetmez. Öncelikli olarak Blues tarzda müzikte tercih edilir. Pop tarzdaki müzikte ise ritim sağlama konusunda önemli bir yere sahiptir. Caz müzik keyfi için de ideal kullanım sağlar. Akustik gitar markaları için Trendyol’da gezinebilir, tüm markaların size uygun ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Çeşitleri ile Akustik Gitar Modelleri

Birbirinden Farklı Çeşitleri ile Akustik Gitar Modelleri

Müzik aletlerinin kullanımı zaman ve emek ister. Bu sebeple doğru ürün tercihi çok önemlidir. 8-12 yaş grubundakiler ve yeni başlayanlar için uygun olan 3/4 akustik gitar modeli çam ağacından üretilir. Klavye ve eşiği gül ağacından üretilir. Baş sap kısmı gül ağacı kaplamalıdır ve arka sap kısmı da maun ağacından üretilir. Yüksek ses gücüne sahip ürün, seyahatte kolay taşınabilmesi ile avantaj sağlar. Ağır olmama sebebiyle her yerde yanınızda rahatlıkla bulundurabilirsiniz. Kişilerin fiziksel özelliklerine göre tercih edecekleri akustik gitar 4/4 oranıyla tam boy grubuna girer. 21 perdeli gece mavisi rengindeki ürün, maun ağacı içeriklidir. Profesyonel yükseltici sayesinde ses temiz bir şekilde dışarı çıkar. Ekolayzer özelliği ile yüksek kalite müzik zevki yaşatan ürün, ileri seviyede olan kişiler için uygundur. Gül ağacı klavyesi ile 21 perdeye sahiptir. Amfili 4/4 modellerden tercih etmek isteyenler için tasarlanan 20 perdeli ürün, 105 cm uzunluğundadır. Kesik kasa özelliklidir.

Taşıma çantası, kablosu, akort cihazı ile birlikte satışa çıkarılır. Ahşap renginin oluşturduğu şık tasarım ile beğeni toplar. Ön kapağı ladin ağacı içeriklidir. Bu sebeple hafiftir ve kolay taşınır. Görüntü olarak da geçmeleri fark edilemeyen ve kırlangıç saptan oluşan beyaz akustik gitarın ön bölümü ladin ağaç içeriklidir. Arka ve yan kısımlar maun ağacı iken klavye gül ağacı malzemesinden üretilir. Jadelaw serisi ile sunulan kutup beyazı rengindeki ürün, modern ve şık çizgilerden oluşan bir tasarıma sahiptir. Arka ve yan bölümleri maundan yapılırken ön kapak kısmı hafif ve dayanıklı olması bakımından ladinden üretilir. Köprü kısmı sesi yumuşatma özelliğine sahip gül ağacı özelliklidir. Narin tınıdan hoşlanan ve sert tınıları tercih etmeyen kişiler için tasarlanır. Müzik aletlerinde ağaç seçimi önemlidir. İstenilen ahengin oluşması ve kulağa hoş melodi bırakması adına birçok ağaç çeşidine yer verilir.

Siyah akustik gitar çeşitlerinden çocukların eğitime hazırlık aşamasında parmaklarının alışması için üretilen 50 cm’lik ya da 59 cm’lik oyun amaçlı ürünler seçilmesi uygun olur. Otantik siyah rengiyle farklı bir görünüme sahiptir. Ihlamur ağacı içerikli müzik aletinin klavyesi ahşap içeriklidir ve el yapımıdır. Elektro özellikli siyah tasarımların ön kapak tarafı sedir, yan bölümler ve sap kısmı ıhlamur ağacı içeriklidir. Bu sayede hoş bir tınıya sahip olur. 6 telli deluxe seçeneklerinde ise ön kapak bölümü ladin, arka ve yan bölüm ise akçaağaç malzemesinden yapılır. Gül ağacından üretilen ileri seviye elektro modelinin ön kapak bölümü ladin, arka ve yan kısımları ise maun içerikli olur. Bu stili kullanarak profesyonel müzik hayatınıza devam edebilirsiniz. Ön kapak tarafı ladin ve arka, yan, sap kısımları maun içerikli olan ileri seviye enstrüman ile müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Tüm bu modellere ise Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Farklı Ebat Avantajı ile Gitar Özellikleri Nelerdir?

Farklı Ebat Avantajı ile Gitar Özellikleri Nelerdir?

Müzik bir kültürdür ve toplumların özelliklerini bir araya toplar. Bir enstrüman kullanmak emek verilen bir aktivitedir. Kimi insan küçük yaşta bu yolculuğa çıkar, kimileri ise daha geç dönemlerde bu yolda ilerlemeye karar verir. Bu tür enstrümanları çalmayı sevenler olduğu gibi sadece dinlemeyi tercih edenler de vardır. Bu sebeple hayatın her anında müzik aletlerinin yeri hep vardır. Akustik gitar kasaları, enstrümanın hitap ettiği yaş grubuna göre farklı ölçülere sahip olabilir. Çocukların parmaklarının alışması için 50 cm ve 59 uzunluklarında üretilen küçük akustik gitar tercih edilebilir. Oyun amaçlı tasarlanan bu tarz ürünler geliştirici özelliktedir. Bunlarla çocukların ilgi duyduğu alanlar belirlenir ve çocuklar o hedefe yönlendirilir. Müzik aletlerini henüz yeni tanımaya başlayan 3 yaş grubu için tercih edilebilir bir üründür.

Bir sonraki süreçte eğitim aşamasına geçildiğinde ise 3-6 yaş grubuna uygun olan mor, pembe, mavi, kırmızı renkteki gitarlardan biri uygun olur. Yetişkinlerin başlama seviyesinde tam boy bir enstrüman seçimi doğru olur. Başlangıç akustik gitar arayanların tercihi olan modeller, dar kasası ve alçak gövde derinliği ile eşsiz bir tasarıma sahip şekilde üretilir. Özellikle yeni başlayan kişilerin kolaylıkla çalabileceği bu ürün, geniş ton aralığındadır ve yüksek sese sahiptir. Köprü bölümü gül ağacı malzemesindendir. Çift yönlü sap ayar çubuğu ve çizilmez bir şekilde tasarlanmış yapısı vardır. Müzisyenlere çok çeşitli avantajlarıyla rahat kullanım imkanı tanıyan bu tür müzik aletleri, yeni başlayanlar için de idealdir ve sonraki süreçte yeni bir gitar alma ihtiyacını ortaya çıkarmaz. Akustik gitar gövde çeşitleri, solak ve sağlak kullanım biçimlerine göre şekillenebilir. Solak akustik gitarlar, diğer enstrüman çeşitleri ile tamamen aynı özelliklere sahip olabilir.

Hitap ettiği yaş grubuna göre farklı ebatlara sahip olabilen bu müzik aletinin yetişkinler için tasarlanan türü tam boy gitardır. Tam boy akustik gitarlar, 9 yaş ve üzeri müzikseverler için son derece uygundur. Canlı performans ve evde pratik yapmak için farklı ürünler tercih edilebilir. Profesyonel akustik gitarlar; maun, abanoz, akçaağaç, ladin ve gül ağacı gibi materyallerden imal edilir. Bu enstrümanların ön kapak tarafı ladin, arka ve gövde kısmı maun ağacı malzemesinden üretilir. Kavisli olarak dizayn edilen sapı, tutuşu kolaylaştırır. Yeni başlayanların kavrayabileceği şekilde tasarlanarak size sunulur. Kesik kasa şeklinde dizayn edilen 21 perdeli orta seviye akustik gitar, koyu gül kurusu rengindedir. Akçaağaç malzemesinden üretilen sapı parmaklara rahat tutuş olanağı tanır. 102 cm uzunluğundadır. Modern tasarımı ile zarif ve şık bir görünümdedir. 24 perdeli akustik gitarlar, tiz sesleri rahatlıkla verebilir.

Elektro akustik bas gitar çeşitleri, genellikle 4 telli olur. Akustik bas gitarlar daha pes notalara ulaşır ve farklı müzik türleri için tercih edilebilir. Bu enstrüman, natürel bir tınıya sahip olduğu için öne çıkar. Elektro akustik gitarların üzerinde ise tonun ayarlanmasını sağlayan bir ekolayzır bulunabilir. Ampli akustik gitarlar ise sahip oldukları bağlantı portları sayesinde ses sistemlerine kolayca uyum sağlar. Herhangi bir ses ekipmanına bağlanabilen bu tür enstrümanlar, jak girişli akustik gitar olarak da adlandırılır. Manyetikli akustik gitarların pek çok farklı türü bulunur. USB ve SD girişli müzik aletleri arasından seçiminizi yaparak keyifli müzikler yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz çalma seviyenize göre ürünlerin detaylı incelemesini Trendyol’dan gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğiniz özellikteki modelin siparişini kolaylıkla verebilirsiniz.

Müzik Zevkini Yaşayacağınız Akustik Gitar Modellerinin Tasarımları Nasıldır?

Müzik Zevkini Yaşayacağınız Akustik Gitar Modellerinin Tasarımları Nasıldır?

Müzik hem dinleme hem de icra etme konusunda insanların hayatlarına olumlu etki eder. Enstrüman çalmak ruha iyi gelir. Akustik, başka bir sisteme ihtiyaç duymadan kapalı bir alandan sesin yankılanması sonucu oluşur. Doğal yolla elde edilen bu ses, ahşaptan üretilen malzemelerle iyi sonuç verir. Sesin yüksek ve güçlü olmasına çelik teller katkı sağlar. Gergin ve çelik teller tona zenginlik katar. 12 telli akustik gitar değişik sesleri tanımak ve müziklerinde bu seslere yer vermek isteyen kişiler için tasarlanır. Ladin ve maun ağacından oluşan tasarımıyla birçok farklı enstrümanın çıkardığı sesi tek başına çıkarmaya yardımcı olur.

Akustik sahne gitarı çeşitleri, dayanıklı yapıları ve kaliteli sesleri ile öne çıkar. Büyük konser salonlarında, açık ya da kapalı ortamlarda yüksek ses hacmi ile iyi bir dinleti gerçekleşmesine katkı sağlar. Akustik gitar renkleri, müzisyenlerin yetenekleriyle birlikte tarzlarını da sergilemesini sağlar. Doğal ahşap renkli ürünlerin yanı sıra canlı maviden sarı tonlarına kadar çok sayıda gitar modeli bulunur. Kırmızı akustik gitarlar, alışılmışın dışında bir tasarıma sahiptir. Mavi akustik gitar çeşitleri ise parlak ya da mat bir yüzeye sahip olabilir. Mat siyah akustik gitarlar, klasik bir tarzı benimsemiş olanların favorilerinin arasında yer alır. Enerjik ve canlı bir kişiliğe sahip olanlar ise desenli akustik gitar modellerini satın alabilir.

Ahşap renkli tasarımında açık kahve ve koyu kahve tonları olmak üzere 2 renk kullanılan enstrüman, her türlü müziği çalma imkanı tanır. Penayla çalmaya uygun olan 12 tel özellikli müzik aletinin kırık krem rengi de mevcuttur. Natürel dış renge sahip ash burl ağacından üretilen akustik gitar ince kasa özelliği ile rahat kullanım imkanı tanır. Gövde kısmının ince olması kavramayı kolaylaştırır. Doğal görünümlü şık bir tasarıma sahiptir. Oksitlenme yapmayan telleri uzun ömürlüdür. Elektronik ve kesik tipli kasasıyla modern yapıdadır. Siyah ve ahşap tonları arasında tercihte bulunabilirsiniz. Çocuklar ve yetişkinler için seçenekleri bulunan pembe akustik gitarın üretimi ise akçaağaç malzemesinden sağlanır. Açık pembe tonunda bulunan gül ağacı içerikli ince yapıdaki sap, parmakların kolay kavramasına olanak tanır. Tüm çeşitlere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz. Enstrümanın özelliklerini ve renklerini inceleyebilir, dilediğinizi satın alabilirsiniz.

İnsanların ruhunu etkileyen sanat dallarından biri olan müzik, her yaşta önemli bir gereksinimdir. Kapalı alanların oluşturduğu yankı sesi ile meydana gelen akustik sesin doğal yolla elde edilmesi için tasarlanan akustik gitar özellikleri oldukça ilgi çekicidir. Sesi etrafa aynı anda ve aynı yükseklikte iletmesi avantajı vardır. Açık ve kapalı alanlarda tercih edilmesinin öncelikli sebebi, her yere sesin aynı düzeyde iletilmesini sağlamasıdır. Başka elektronik cihazlara ihtiyaç duyulmadan yüksek seste ses yayması bu gitarların tercih edilme nedenlerindendir. 12 telli özelliği ile farklı seslerin oluşumu amaçlanır. Yüksek ses ve tını zenginliği profesyonel müzisyenlerin işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olur. İleri ve orta seviyede olan bireyler için önerilir. Kaliteli akustik gitar çeşitlerinden elektronik olanlar amfi özelliğine sahiptir.

Penayla rahat çalma imkanı sunan modeller, kesik ve normal tipli kasasıyla tercihe sunulur. Gövde ölçülerine ve kol uzunluklarına göre seçim yapılması kişilere fayda sağlar. İnce sapı bulunan modeller parmakların kolay kavramasına, ince kasalı modeller ise alt perdelere kolay uzanmasına yardımcı olur. Çocuklar için küçük ebatlarda üretilen enstrümanlarda onların müziği sevmesi amaçlanır. İlgi ve yeteneklerini belirleme konusunda ebeveynlere ışık tutar. Çocuklar için eğitim amaçlı tasarlanan enstrümanlar küçük boyutuyla tutuş rahatlığı olanağı tanır. Akustik gitar indirim fırsatları arasında başlangıç, orta, ileri seviye aşamasına uygun enstrümanlar mevcuttur. Ladin, çam, maun, akçaağaç, sedir, ash burl, gül ve ceviz ağacı malzemelerinden tasarlanan hakiki ağaç içerikli gitar çeşitlerinden dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Avantajlı Seçenekleri ile Cazip Akustik Gitar Setleri Nasıldır?

Avantajlı Seçenekleri ile Cazip Akustik Gitar Setleri Nasıldır?

Her zevke hitap edecek şekilde tasarlanan gitar modelleri inca kasa, ince sap, 12 tel, kesik kasa şeklinde farklı tarzlarda dizayn edilir. Akustik gitar kılıfı ile enstrümanın hassas aparatlarının zarar görmesi engellenir. Sentetik elyaftan üretilen kılıflar, etkin koruma sağlar. Ön bölümünde bulunan cepler defter, kitap gibi özel eşyalarınızı muhafaza etmenizi sağlar. Yağmur geçirmez yapısı ile doğal ağaçtan yapılan müzik aletlerinin zedelenmesinin önüne geçilir. Kutu kılıflar uzun yolculuklarda kullanmak ve çarpmalar sonucu kırılmaların önüne geçmek için kullanılır.

Akustik gitar aksesuarları hassastır ve kılıf içinde taşınması gerekir. Karbonlu nikel kaplamalı çelikten yapılan ürünler dayanıklıdır. Bu sayede uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Sesi biraz incelten ve rahat söyleme esnekliği tanıyan kapo gitarda önemli bir aksesuardır. Sert parçadan üretilen alt eşik ve üst eşik ise diğer aksesuarlar arasındadır. Birçok parçanın birleşiminden ortaya çıkan küçük gitar aksesuarları, kutu kılıfın içinde korunur. Siyah ve beyaz renkten oluşan pim çeşitleri gitarın diğer önemli parçalarındandır. 6’lı ve 10’lu set şeklinde temin edilebilir. Bütün aksesuarlarıyla almayı tercih edenler için hazırlanan akustik gitar seti birden fazla malzemeyi içinde bulundurması ile kişilere avantaj sağlar.

Akustik gitar ekipmanları, ürünün hitap ettiği seviyeye göre set hâlinde sunulabilir. Başlangıç seti olan ahşap model; pena, kılıf, kapo ve askı aksesuarlarıyla birlikte sunulur. Elyaf kılıf kolay açma kapatma işlemi için fermuarlı şekilde dizayn edilir. Hassas tellere zarar gelmemesi için üstün koruma sağlar. Kılıf, nota defteri, pena, tel, askı, kapo, tel çevirici, akort düdüğü, ayak standı, nota standı, enstrüman standı gibi aksesuarlarla set halinde tercih edilmesi kişilere avantaj sağlar. Siz de tüm bu parçalara Trendyol’dan ulaşabilir, tekli olarak ya da set halinde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Bütçe Dostu Akustik Gitar Fiyatları Nasıldır?

Bütçe Dostu Akustik Gitar Fiyatları Nasıldır?

Birbirinden farklı ebatlarda üretilen müzik aleti, çocuklarda yaş gruplarına göre ayrılır. Fiziksel özelliklere göre seçim yapmak kişilerin yararınadır. Her kişide kol uzunlukları ve gövde bölümü farklı ölçülerdedir. Akustik gitar boyutları 50 cm, 59 cm, 86 cm, 102 cm şeklindedir. Bunlar her vücut ve boy ölçülerine göre tasarlanır. Kısa olan seçenekler çocuklar için uygun olur. Yetişkinler için 105 cm uzunluğunda, 40 cm eninde ve 12 cm derinliğindeki aletler idealdir. Hakiki ağaçtan üretilen ürünlerin renkli ve ahşap görünümlü olanlarından tercih edebilirsiniz. Ahşap tasarımlı ürün ile doğal görünümlü bir müzik aletine sahip olabilir,bu ezginin verdiği hoş melodi ile müziğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kesik kasa akustik gitarlar arasından istediğiniz ağaç malzemesinin kullanıldığı ürünlerden temin edebilirsiniz. Parmakları zorlamayan ve yormayan yapısı ile kesik kasa modeller, şık tasarımları ile dizayn edilir. Cutaway özelliği olan modeller, farklı dış kapak tasarımlarına sahiptir. Bu ürünlerden kesik kasa tipli ya da normal kasa tipli olanları seçebilirsiniz. Konser ve gösterilerde sahip olduğu birçok farklı avantajı ile rahat kullanım imkanı tanır. İleri seviye ürün, eşsiz renk tonları ile kendinizi iyi hissettirecek güzelliktedir. USB özelliği olan elektronik modeller ile akustik özelliği olan modeller arasında fiyat değişikliğine rastlanır. Bunun yanı sıra akustik gitar fiyatları kullanılan malzemeye ve tasarıma göre göre de farklılaşır.

Boyut farklılıkları ve profesyonellik dereceleri de fiyatlar üzerinde etkili olan faktörler arasındadır. İleri seviye kullanıma hizmet eden aletlerin amfili ekipmanları fiyatlara yansır. Kayıt sistemi özellikli müzik aleti kaydedilen müziğin üzerine çalabilme avantajı da sağlar. Profesyonel hayatınızda ve günlük yaşantınızda müzik aleti çalma ihtiyacınızı karşılayan bu ürünlere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunlar arasında sizlere indirim fırsatı sağlayan seçenekleri inceleyerek satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla karşılaşacağınız şık ve modern görünümlü tasarımlara Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşarak bütçenizi sarsmadan alışverişinizi yapabilirsiniz. Set halinde sunulan parçaların avantajlı imkanlarından yararlanabilir, dilerseniz tek bir aksesuar da satın alabilirsiniz.

Akustik Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akustik gitar seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri gitardan doğru sesi alabilmektir. Gitar seçerken tınısının da iyi olması gerekir. Akustik gitarların sap ayarı yapılan modellerinden almak istiyorsanız bir uzmandan destek almanızda fayda vardır. Ürünlerin bazılarında bu ibare yer alsa da sap ayarı olmayabilir. Gitarın ömrünü belirleyen en önemli etken üretim malzemesidir. Akustik gitarların ağaç kalitesinin dayanıklı ve sağlam olması onun uzun süre kullanılabilmesini destekler. Tellere de dikkat etmek önemlidir. Akustik gitarların tellerinin gövde ile yakınlığı, sesi doğrudan etkiler. Bu yüzden bu aralığın ne çok bitişik ne de çok ayrı olmaması gerekir. Tellerin sap ile uzak olması da sorun çıkarabilir.

Akustik Gitar Askısı Nasıl Takılır?

Akustik gitar askısı takmak için öncelikle kayış pimini bulmalısınız. Akustik gitarlarda gövdenin alt kısmında yer alan kayış pimi, askıya takılır. Kayış için deri ya da farklı dayanıklı bir malzeme kullanılabilir. Tercih edilen pek çok kayış, diğer uç ile bağlanması için bu malzemeler ile birlikte gelir. İçerisinde yoksa dahi bu tür malzemeler bağlamak için uygundur. Kayış deliğini, kayış pimi üzerine taktıktan sonra kayışı mesnede takmalısınız. Kayış deliğinden geçirdiğiniz malzeme şeridini klavyenin üst kısmından, akort mandalının altında kalacak şekilde çift düğümle bağlayabilirsiniz. Şerit yerine bir malzeme adaptörü kullandıysanız adaptörünüzü ilk akort mandalı ve klavye arasındaki tellerin altından geçirebilirsiniz. Daha sonra kayış pimini deliğinden geçirerek parçayı adaptörün pimine sabitleyebilirsiniz.

Akustik Gitar İle Başlanır Mı?

Akustik gitar ile gitar çalmaya başlamak doğru bir tercihtir. Akustik gitarların telleri çelik olduğundan ilk kullanım için biraz parmakları zorlayabilir. Ancak iyi bir eğitmen ve düzenli yapacağınız pratikler sayesinde kısa zamanda gitara alışmanız mümkündür. Akustik gitar ile başladığınız zaman ellerinizin alışması döneminde pena kullanabilirsiniz. Bu sayede gitara daha kolay adapte olmanız sağlanır. Gitar sapı ince olan bu gitarlar, doğru tutuş teknikleri ile geliştirildiğinde kolay öğrenmeyi destekler. Zengin ses üretimi yapan ve kaliteli bir çalma aleti olan akustik gitarlar avantajlı özelliklerinden dolayı başlangıç gitarı şeklinde tercih edilir. Birbirinden kaliteli akustik gitar modellerini inceleyerek sevdiğiniz özelliklerdeki ürünlerle gitar çalmaya başlayabilirsiniz.