İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Gitar Askısı

" araması için 1468 sonuç listeleniyor
CTT G2k Gitar Için Kısa Duvar Askısı

CTTG2k Gitar Için Kısa Duvar Askısı

(96)
G2k Gitar Için Kısa Duvar Askısı
144,90 TL
Sepete Git

Gitar Askısı

Müziğin Olmazsa Olmazı Gitar Askısı

Gitar askısı ürünleri gitarlara takılan bir aksesuardır. Bu ürün sayesinde gitarınızı ayakta çalabilirsiniz. Ürünü boynunuzdan geçirerek gitarın asılmasını sağlayıp ellerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Ellerinizle gitarı tutmak zorunda kalmazsınız. Gitarın farklı şekillerde kullanılmasını sağlayan bu aparat ile gitarınız yere düşmez ve elleriniz serbest kalır. Gitara takılan bir aksesuar olan gitar askıları müzik aletinin daha rahat bir şekilde kullanılmasına imkân verir. Ayrıca ürün bir aksesuar olmasıyla birlikte çeşitli formlarda üretilmiştir. Farklı desen ve dokuları bulunur. İsteğe bağlı olarak farklı kumaşlar ve materyallerden üretilen gitar askıları kullanıcısına büyük kolaylık sağlaması ile bilinir. Gitar askılarının bazı modelleri ukulele müzik aletiyle de uyumludur. Ukulele müzik aletiyle uyumlu olan bu aksesuarlar farklı desen ve renklerde üretilir. Gitar askısı tüm gitar modelleriyle uyumlu bir üründür. Bu sayede alacağınız ürünün müzik aletinize uyumlu olup olmaması kaygısını yaşamazsınız. Ürün aynı zamanda bas gitar ve elektro gitar türleriyle de uyumludur. Ürünün en önemli özelliği ise tüm gitar çeşitleriyle uyumlu olmasıdır. Tüm gitar çeşitleri için kullanılabilir. Uzunluğu 89-150 cm arasında değişir ve uzunluklarda bulunabilir. Kişiler tercihleri doğrultusunda kendilerine en uygun olan ölçüde bu ürünü temin edebilir. Farklı renk ve desenleri bulunur. Gitar askıları kişilerin farklı beğeni ve isteklerine karşılık verebilecek şekilde üretilen farklı görünümlerde olan aksesuarlardır. Rahatlık açısından kullanışlı bir üründür. Gitar askısı sayesinde gitar ayakta çalındığında müzik aletine hâkimiyet artar. Rahat bir tutuş imkânı sağlar. Ürün aynı zamanda rahat tutuşla birlikte kolaylık sağlayan bir özelliktedir. Ürünün boyutu yani uzunluğu veya kısalığı üzerinde bulunan toka veya kayış sayesinde kişiye göre ayarlanabilir bir özelliktedir. Farklı ürünlerde farklı kısaltma aparatları bulunur. Bazı ürünlerde bu tokayla sağlanırken bazı ürünlerde kayış vb. araçlarla sağlanır. Toka da plastik veya metal olabilir. Farklı çeşitlerde üretilmiştir. İsteğe ve bütçeye göre ürün tercihi yapılabilir. Uzunluğu kişiye göre ayarlanabilen bu ürün gitar kullanımını kolaylaştıran bir aparattır. Gitar askıları çok çeşitlidir. Çok çeşitleri olan bu ürün el işçiliğine, kalitesine, malzemesinin yapısına ve kişilerin kullanımına göre uzun ömürlü olabilir ya da kısa bir sürede yıpranabilir. Gitar askılarının kötü bir şekilde kullanılmasıyla üzerindeki delikler genişleyebilir ve müzik aletini kullandığınız sırada sizlere problem çıkarabilir. Bağlantı yerlerine zarar vermeden ve tokasını deforme etmeden kullanmak önemlidir.

Duvar İçin Gitar Askısı

Gitar askısını takarken farklı askı türleri olduğunu hatırlatmak gerekir. Farklı askı tipleri farklı şekillerde takılabilir. Bazı gitar aletlerine bu bağlantı noktaları bulunmaz yani pimler yer almaz. Bağlantı noktaları bulunmuyorsa bu işin profesyonellerinden yardım alarak bu bağlantı noktalarının montajını yaptırmalısınız. Kullanıcılar bu montajı bağlantı noktalarının montajını kendileri yapmaya çalışırsa müzik aletine zarar verebilir. Bu nedenle bu iş, işini bilen profesyonellerine bırakılmalıdır. Profesyonellerden destek almak bu anlamda daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır. Satın aldığınız gitar askısını gitar gövdesinin arka yüzeyinde bulunan arka pim diye geçen bağlantı noktalarına, aksesuarlarına askıların ya da kemerlerin uç kısımlarında bulunan deliklere uygun olduğu şekilde takılarak kullanılır. Taktıktan sonra kilitleme ile bu iş tamamlanır. Gitarınızı bu şekilde gitar askısını taktıktan sonra güvenle kullanabilirsiniz. Farklı tercihlere göre gitar askısıyla birlikte ürünü kullanabileceğiniz gibi askı üzerine monte edilebilen bir gitar omuz yastığı kullanılarak da kullanabilirsiniz. Gitar askısını kullandıktan sonra tekrar çıkarmak istediğinizde de yine bağlantı noktalarından kilidi açarak kemer uçlarını dikkatli bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bu şekilde sahip olduğunuz gitar askısıyla gitarınızı daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilir ve bunun keyfini sürebilirsiniz. Tüm gitar türlerinde olduğu gibi elektro gitar askısı da kullanımı bu yönde olan bir üründür. Gitar askı kayışları farklı renklerde ve desenlerde üretilen gitarlarla uyum sağlayan kayışlardır. Bas gitar askısı da diğer gitar türleriyle uyumlu olan gitar askısı aparatıyla kullanılabilir. Gitar askısı kilidi sayesinde gitarınız daha güvenli bir şekilde sabitlenir ve kullanımda problem olmamasını sağlar. Gitar askısının duvar aparatı ile gitarınızı duvara asabilir evinizde gitarlarınızı özenle sergileyebilirsiniz. Ürünü ilk önce duvara monte edip daha sonra gitarınızı aparat kısmına yerleştirerek duvarda asılı kalmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bir saklama depolama ürünü olan bu aparatı gitarlarınızı hem koruma amaçlı kullanabilir hem de sergileme amacıyla kullanabilirsiniz. Gitar askısı duvar aparatı ürününü birden fazla alarak gitarlarınızı için bir sergileme alanı yaratabilirsiniz. Duvarda ürünü asılı olarak tutmak yerden tasarruf da sağlamanız yardımcı olur. Yerden tasarruf sağlamanız yardımcı olacak bu ürün aynı zamanda müzik aletinize bir aksesuar olarak da evde sergileme imkânı sağlar.

Elektro Gitar Askısı

Bas gitar askısı veya elektro gitar askısı gibi ürünler birbirlerinden farklı değildir. Gitar askıları tüm gitar modellerine uyumlu bir yapıdadır. Modern dizaynı olan bu ürünler güvenli kilit sistemleri olan güvenilir bir yapıdadır. Gitar askısı kilidi sayesinde gitar askınızı kilitleyebilir daha güvenli bir şekilde kullanım imkânına sahip olabilirsiniz. Gitara monte edilmeden kullanılabilen gitar askısı kilitleri çok basit bir uygulamayla güvenli bir şekilde müzik aletinizi kullanmaya imkân tanır. Gitar askısını takmak için bağlantı noktası bulunmayan gitarlar için klasik akustik gitarlar buna örnek verilebilir, kilitli modeller mevcuttur. Gitar askısının uzunluğu arkadaki tokadan ayarlanabilir istenilen uzunlukta kullanılarak konforlu bir imkân sağlar. Plastik tokalı veya metal tokalı olarak seçenekleri bulunan bu ürünler farklı bütçelerle hitap eder. Deri olan gitar askıları çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Gitar askısı aksesuarı farklı kumaş tiplerinde üretilebilir. Sentetik ürünler diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlıdır. Deri ürünler daha sağlam yapıdadır. Kaydırmaz kumaş özelliği olan ürünler kolay ve rahat bir kullanım imkânı sağlar. Birden çok çeşitli olan bu ürünleri ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Gitar askıları işlevleri kadar görünüşleriyle de önemlidir. Farklı motifler ve desenlerde üretilen bu ürünler birbirinden farklı beğenisi olan alıcılara çeşitli imkânlar sunar. Çeşitli motif desen ve kumaşlarda üretilen bu ürün farklı alıcı gruplarına hitap eder. Elektro gitar ve bas gitar gibi farklı gitar gruplarında da uyum sağlar. Kilitli gitar askısı güvenilirlik açısından en çok tercih edilen modellerdendir. Kayma veya kopma problemler yaşamayan kilitli gitar askısı güvenli bir şekilde müzik aletini çalma imkânı sağlar. En çok tercih edilen modeller arasında yer alan kilitli gitar askısı birçok gitar modeline uyumludur. Deri gitar askısı modeli de kilitli gitar askı modeli gibi çok tercih edilen ürünler arasındadır. Deri olmasıyla hem sağlıklı hem uzun ömürlü hem de estetik bir görünüşü olan bu ürün tüm gitar tiplerinde kullanılabilir bir özelliktedir. Farklı kullanıcıların farklı taleplerini karşılayacak kadar çeşitli gitar askısı modelleri vardır.

Bas Gitar Askısı

Kişiye özel gitar askısı mevcuttur. Kullanıcı aldığı ürünü istediği boyuta getirip kullanırken kişiselleştirebilir. Gitar askısı kancası sayesinde gitar askısı kullanırken yaşanan kayma sorunları ortadan kalkar bu sayede daha güvenli bir kullanım söz konusu olur. Yatay gitar duvar askısı gitarın duvarda yatay olarak durmasını sağlayan alettir. Gitarları kolayca depolayabilmek veya güzelce sergileyebilmek için yatay gitar duvar askısı kullanılabilir. Kalın gitar askısı kullanmak kişilerin tercihindedir. Daha güvenilir hissedildiği için tercih edilen bu ürünün farklı modelleri bulunur. Desenli gitar askısı askıda desenleri önemseyen kullanıcıların tercih ettikleri ürünlerdir. Farklı desenler gitara farklı havalar katar. Her bir farklı desenli gitar askısı kullanımında farklı bir gitar görüntüsü oluşur. Gitar duvar askı aparatı sayesinde de bu ürünler duvara asılabilir ve güzel bir görüntü sağlanabilir. Gitar omuz askısı askılarda en çok tercih edilen üründür. Ayakta gitar çalmak veya daha konforlu güvenilir gitar çalmak için bu ürün çok fazla tercih edilir. Bas gitar askısı bass gitar çalarken rahat hareket edebilme imkânı sağlar. Bu ürün ile gitar kayma yapmaz ve kolay bir kullanım söz konusu olur. Bas gitar genellikle dört telli bir yapıda olan ve kalın ses veren bir gitar çeşididir. Günümüz müzik çalışmalarında en çok kullanılan enstrümanlar arasında yer alır. Bas gitar Rock türünde metal, Caz, Punk, Blues ve R & B müzik türlerinde kullanılır. Bas gitar kullanırken bas gitar askısı kullanmak daha rahat bir kullanım imkânı sağlar. Bas gitar kullanırken gitar kayabilir. Ayakta gitar çalmak veya sahnede gitar çalmak için bas gitar askısı kullanmak daha konforlu bir kullanım imkânı sağlar. Bas gitar askısı sayesinde elleriniz serbest kalır. Ellerinizin serbest kalmasıyla sahnede, konser alanında rahatça hareket etme ve dans etme imkânınız olur. Farklı desende bas gitar askısı kullanarak monotonluktan uzaklaşabilir tek bir gitarla farklı askılar kullanıldığında farklı görüntüler elde edilip farklı gitar kullanılıyormuş hissiyatı doğabilir. Daha konforlu bir kullanım imkânına sahip olmak müzik sırasında rahatça eğlenebilmek için bas gitar askısı kullanabilirsiniz. Farklı uzunluklarda üretilen gitar askıları uzayıp kısaltılabilir böylece istenen uzunluklarda, ölçülerde kullanılabilir. Ürünün uzunlukları genellikle 90-150 cm arasında değişir. Farklı renk ve desenleri bulunur. Tüm gitar tiplerine uyumlu üretilmiştir. Farklı gitar türlerinde de aynı ürün kolaylıkla kullanılabilir.

Deri Gitar Askısı

Deri gitar askıları yıpranmaya karşı dayanıklı şekilde üretilip titizlikle hazırlanmış ürünlerdir. Bu ürünler kaymayı önleyici özellikleri sayesinde gitar kullanırken sizlere kullanım kolaylığı sağlar. Bu ürünlerden el işçiliğe sahip olan ürünler kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanarak tercih edilir. Kullanıcılar kendi talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bu boyutlardan istediğini tercih edebilir. Ürün ayarlanabilir uzunlukta olduğu için kullanıcısına kullanım kolaylığı sağlar. Bu ürünler uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu titizlikle üretilmiş olunan, sentetik malzeme kullanılarak üretilen ürünlerdir. Bu ürünler enstrümanınızın ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtır. Dengeli bir şekilde dağıtarak kullanıcısına rahat bir kullanım imkânı tanır. Bu sayede herhangi bir omuz ağrısıyla veya yorgunlukla karşılaşmasınız. Ürünlerden neopren malzeme kullanılarak üretilenlerinde suni deri kullanılarak imal edilmiştir. Bu ürünler çift katmanlı neopren malzemesi sayesinde enstrümanınızı kullanırken yorgunluk yaşamanızı engeller. Bu sayede ürün fazlasıyla tercih edilir. Dayanıklı suni deriden imal edilmesiyle de esneme payına sahip olma özelliği barındırır. Deri gitar askısı diğer gitar askı türlerine göre daha dayanıklı bir yapıdadır. Bir kere alıp uzun yıllar boyunca kullanılabilecek oldukça uzun ömürlü bir üründür. Deri gitar askısı alırken ürünün dayanıklı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Neopren malzeme ile dayanıklı suni deriden imal edilen gitar askıları kayma problemler yaşatmaz. Enstrümanınızı bu şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Farklı malzeme kullanılarak üretilebilen birbirinden çeşitli gitar askıları bulunur. Bu ürünler farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına hitap eder. Ürünler arasından ihtiyacınıza uygun ve zevkinize hitap eden ürünü kolayca satın alıp kullanabilirsiniz. Ürünler farklı ihtiyaçlara karşılık verebildiği için herhangi bir modelin diğerinden daha iyi olduğu söylenemez. Bu nedenle ürünü satın almadan önce üründen beklentilerinizi belirlemeli bu doğrultuda beklentiniz karşılayacak olan ürünü tercih etmelisiniz.

Gitar Askısı Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gitar askıları kilitleri nikel malzemeden üretilebilen ürünlerdir. Bu ürünler metal çiftler halinde paketlenirler. Hem dizaynıyla hem de kullanışlılığıyla oldukça fazla talep gören ürünlerdir. Bu ürünler gitarlar kayışlarının açılmasını engeller. Gitarları koruyan özel keçeleri mevcuttur. Gitar askısı kilidi gitara takılan askının kaymasını düşmesini engeller. Enstrümanı olası düşme ve benzeri kazalardan korur. Gitar askısını sabitleyerek güvenli bir şekilde kullanma imkânı sağlar. Ayakta, konser alanlarında ve benzeri durumlarda gitar çalarken gitarı boynunuzdan asarak kullanmaya sağlayan gitar askısı ellerinizi serbest bırakarak enstrümanınızı konforlu bir şekilde kullanma imkânı tanır. Gitar askıları tüm gitar türlerine uyumludur. Gitar askı modelleri bu nedenle oldukça fazla tercih edilir. Daha rahat bir şekilde enstrümanınızı kullanmanıza yardımcı olacak bu ürünler pratik kullanıma sahiptir. Uzun ömürlü ürünler oldukları için sürekli değiştirmeniz gerekmez ve bu nedenle ekonomik yapıdaki ürünlerdir. Farklı gitar askıları modelleri mevcuttur. Kilitli gitar askıları diğer askılara göre düşme ihtimali daha az olduğundan oldukça fazla tercih edilir. Her bütçeye ve ihtiyaca göre birbirinden çeşitli gitar askı modelleri bulmak mümkündür. Gitar askısının boyutu ayarlanabilir özelliktedir. Bu sayede ürünü kişiselleştirebilir istediğiniz uzunlukta kullanabilirsiniz. Deri gitar askıları çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Gitar askıları aksesuarı farklı kumaş tiplerinde üretilebilir. Sentetik ürünler diğer askı ürünlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Deri ürünler diğerlerine göre daha sağlam yapıdadır. Kaydırmaz kumaş özelliği olan gitar askıları kolay ve rahat bir kullanım imkânı sağlar. Birden fazla modeli olan bu ürünleri ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Gitar askıları işlevleri kadar görünüşleriyle de önemlidir. Farklı motifler ve desenlerde üretilen bu ürünler birbirinden farklı beğenisi olan alıcılara çeşitli imkânlar sunar. Çeşitli motif desen ve kumaşlarda üretilen bu ürün farklı alıcı gruplarına hitap eder. Elektro gitar ve bas gitar gibi farklı gitar gruplarıyla da uyum sağlar. Kilitli gitar askısı güvenilirlik açısından en çok tercih edilen modellerden biridir. Kayma veya kopma problemler yaşatmayan kilitli gitar askısı güvenli bir şekilde müzik aletini çalma imkânı sağlar. En çok tercih edilen modeller arasında yer alan kilitli gitar askısı birçok gitar modeline uyumludur. Deri gitar askısı modeli de kilitli gitar askı modeli gibi çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Birbirinden çeşitli gitar aksesuarları almak, gitar askısı, gitar askısı kilidi gibi ürünleri incelemek ve kolayca satın alabilmek için Trendyol sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gitar Askısı Ne İşe Yarar?

Gitar askısı, gitar çalmayı daha rahat ve konforlu hale getiren bir aksesuardır. Gitarın ağırlığını omuzlara dağıtarak çalma esnasında rahatlık sağlar. Ayrıca gitarın düşmesini veya yere düşmesini engelleyerek zarar görmesini önler. Bu askı, gitarın boyutuna ve çalmak istediğiniz pozisyona göre değişebilir. Akustik gitarlar için daha geniş ve kalın askılar tercih edilir. Elektro gitarlar için ise daha ince ve hafif tasarımlar idealdir. Ürünler; kaliteli yapıları ile konforlu deneyim sunar. Gitar askısı, çalma pozisyonuna göre ayarlanabilir. Bu da gitar çalarken daha rahat ve doğru bir pozisyon sağlar. Söz konusu modeller; gitarın boyun ve gövdesini tutar. Bu sayede çalma esnasında gitarın hareket etmesini engeller.

Hangi Gitar Askısı Daha Kullanışlıdır?

İyi bir gitar askısı seçimi, çalmayı daha rahat hale getirir. Aynı zamanda çalma esnasında oluşabilecek yorgunluğu azaltır. Deri, naylon, pamuk ya da neopren gibi malzemeler kullanılarak yapılan gitar askıları mevcuttur. Deri askı modelleri, son derece dayanıklıdır. Bununla beraber oldukça uzun ömürlüdür. Pamuk askılar ise daha yumuşak ve konforludur. Ayrıca gitarın farklı pozisyonlarda çalınabilmesi için ayarlanabilir özellikte olması da önemlidir. Gitar askısı, farklı renklerde ve desenlerde mevcuttur. Bu sayede kişisel tarza uygun bir model seçilebilir. Seçim aşamasında gitar tipi, boyut, malzeme, ayarlanabilirlik ve güvenlik gibi faktörlere dikkat edip uygun bir tasarım seçebilirsiniz.

Gitar Askısı Modelleri Nelerdir?

Gitar askısının ayarlanabilir olması, farklı boyutlardaki gitarlar için uygunluk göstermesini sağlar. Deri askılar hem dayanıklı yapıları hem de şık bir görünüme sahip olmaları ile sıklıkla tercih edilir. Naylon askı modelleri, son derece hafiftir. Aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Pamuk askılar ise yumuşak ve konforlu bir çalma deneyimi sağlar. Neopren tasarımlar, gitarın ağırlığını dağıtmak için dizayn edilir. Özellikle bas gitarlar için son derece idealdir. Zebrawood askı modelleri, egzotik bir görünüme sahiptir. Genelde elektro gitarlar için tercih edilir. Gitar askısı seçimi, gitaristlerin kişisel tarzlarına ve ihtiyaçlarına göre değişebilir.