Cinsiyet
Fiyat
Materyal
Renk
Kesim
Taş Cinsi
Kapama Şekli
Yüzey Tipi
Boyut/Ebat
Ortam
Sürdürülebilirlik Detayı
Bordür Modeli
Paket İçeriği
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Ametist Bileklik

" araması için 4700 sonuç listeleniyor

Ametist Bileklik Enerjisi Trendyol’da!

Ametist bileklik taşların doğal enerjisini üzerinde taşımak isteyen müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ürünün farklı tasarımları mevcuttur. Çeşitli modellerde kullanılan ametist taşı, pozitif enerji kaynağı olarak görülür. Üzerinde taşıyan kişiye mutluluk, huzur ve sakinlik getirdiğine inanılır. Mor ve canlı rengi sayesinde dikkat çeker. Mitolojik kaynaklarda dahi adından söz edilen taşın sağladığı enerjiden uzun yıllardır faydalanılır. Sahip olduğu enerji yükünün fazla olduğu düşünülür. Ametist taşı bileklik kullanmak mevcut enerjinin sürekli olarak hissedileceği anlamına gelir. Negatif yükünün fazla olması dolayısıyla kendisine pozitifi çeker. Ortamdaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir. Bu taşın aynı zamanda şifa veren bir yanının olduğu da söylenir. Bazı müşteriler hastalıklarından kurtulmak ve şifa bulmak için bu bilekliği takmayı tercih eder. Ametist, doğal birçok taşla enerji yönünden uyumludur. Bu uyum kullanım çeşitliliği açısından önemli bir özellik olarak değerlendirilir. Balık burcu sembolü olarak kabul edilir. Bununla birlikte tüm burçlar için uyumlu bir enerjiye sahiptir. Ametist doğal taş bileklik etki bakımından güçlü bir üründür. Kuvars grubu içerisinde yer alan mor renkli tür, yapılan farklı dizaynlarla müşterilerin kullanımına sunulur. Üretimde tercih edilen mor rengin tonları konusunda ise bir çeşitlilik mevcuttur. Liladan başlayarak koyu mora doğru giden birçok seçenek bulunur. Siz de bu doğal taşın farklı tasarımlarla buluşturulduğu bileklik modellerini satın almak için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Öne Çıkan Ametist Bileklik Modelleri

Öne Çıkan Ametist Bileklik Modelleri

Volkanik kayaçlar içerisinde yer alan kristaller zaman içerisinde soğur ve sertleşir. Ametist taşı volkanik kayalarda çeşitli materyallerin tepkimeye girmesi sonucunda oluşur. Yapısı itibarıyla sert ve dayanıklıdır. Sağlamlığı sebebiyle farklı şekillerde kesilerek kullanılmaya müsaittir. Mor ametist bileklik de kolay işlenebilirlik özelliğinin bir ürünüdür. Kullanım sürecinde fiziksel ve zihinsel olarak olumlu etkiler yaratır. Sakinleştirici özelliği sebebiyle huzurun sembollerinden biri olarak görülür. Eski zamanlardan beri pek çok toplum, ilahi varlıklarla iletişim kurmak için ametist taşını bir aracı olarak kabul eder. Bu inanışın bilimsel bir kanıtı olmasa da eski zamanlardan beri enerjisine inanıldığını gösterir. Özelliklerinden dolayı insanlar onu üzerinde taşımak isteyebilir. Ametistin huzur, güven ve sakinlik gibi duygulara verdiği destekten yararlanmak için üretilen bileklerin tasarımları konusunda ise bir çeşitlilik vardır. Mevcut çeşitlilik kullanılan taşın dizaynından kaynaklanır. Oval, yuvarlak veya kırık görünümlere sahip modeller bulunur. Ayrıca bazı bilekliklerde birden fazla taş çeşidine yer verilir. Kehribar, sitrin, akik, lapis ve kaplan gözü kullanılan diğer malzemelerin başında gelir. Yarattığı yüksek enerji itibariyle ametist pembe kuvars bileklik yapılan kombinasyonlar arasında ön plana çıkar. Bir araya getirilecek taşların yakaladıkları uyuma dikkat edilir. Ametist ve pembe kuvars birbirlerinin enerjilerini yükseltir. Duygusal travmaların iyileştirilmesine yardımcı olur. Vücutta 7 adet çakranın bulunduğuna inanılır. Bu bölgelerden enerjinin doğru bir şekilde yayılmasını sağlamak için ise taşların gücüne başvurulur. Pembe kuvars ve ametist belirlenen 7 taş arasında yer alır. Üretilen bilekliklerde bir araya getirilmelerinin önemli sebeplerinden biri de budur. Bazı modellerde ise çakra taşlarının hepsine yer verilir. Böylece vücuda pozitif enerjinin alınmasını engelleyen tıkanıklıklar varsa bunların tümüyle açılmasına destek olunur. Pozitif enerjinin alınması kadar doğru bir şekilde kullanılması da sağlanır. Bileklikler sağladıkları enerjinin yanı sıra şık ve hafif tasarımlarıyla da ön plana çıkar. Hafif oldukları için kolda rahatsızlık hissine neden olmaz. Farklı tasarım ve renk seçeneklerin olması müşterilerin zevklerine uygun seçimler yapmalarını kolaylaştırır. Aradığınız özelliklere sahip ametist bileklik modelleri için Trendyol'a göz atabilirsiniz.

Farklı Zevklere Hitap Eden Ametist Bileklik

Farklı Zevklere Hitap Eden Ametist Bileklik

Ağırlıklı olarak ametist taşının kullanıldığı bileklik modelleri farklı tasarım çizgilerine sahiptir. Farklı yaş gruplarında yer alan müşterilere hitap eden çeşitler mevcuttur. İhtiyaç duyulan enerji türüne göre modeller arasından seçim yapılır. Elde edilen enerji desteğini kuvvetlendirmek için ametistle birlikte farklı taşların kullanıldığı tasarımlar tercih edilir. Karma modellerde vücutta yer alan çakralar üzerinde etkisinin olduğuna inanılan diğer doğal materyaller seçilir. Ametist bileklik kadın tasarımlarında genellikle farklı renk ve özelliklere sahip taşlar bir arada kullanılır. Aşkın simgesi olan pembe kuvars bunlardan biridir. Sarı tonu ile dikkat çeken sitrin, başarı ve öz güven kaynağı olarak kabul edilir. Kadın müşteriler için tasarlanan modellerde kullanılmasının özel bir sebebi de vardır. Sitrin taşının menopoz döneminde hissedilen çeşitli sıkıntıların etkisini azalttığı düşünülür. Antioksidan özelliğiyle zehirli maddelerin vücut dışına atılmasına yardımcı olur. Kadınlar yaşadıkları çeşitli değişimler neticesinde duygusal olarak desteklenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle üretilen bilekliklerde aventurin de sıkça kullanılır. Bu taş stres ve kaygının azaltılmasına yardımcı olur. Duygusal dengesizlikleri engeller. Pozitif enerji verir ve kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar. Ametist bileklik erkek tasarımlarında ise genelde destekleyici taş olarak akik kullanılır. Koyu tonlara sahip olması önemli tercih sebeplerinden biridir. Akik, ruhsal rahatlamanın sağlanmasına yardımcı olur. Yüksek enerji verir ve yorgunluk hissini azaltır. Erkek müşterilere hitap eden bileklik modellerinde genelde kaplan gözü de kullanılır. Yapılan seçimde güç, özgürlük ve cesaret taşı olarak kabul edilmesinin etkisi büyüktür. Müşterilerin hedefledikleri enerjiyi alabilmeleri için satın alma sürecinde dikkat etmeleri gereken birtakım kriterler vardır. Üründe kullanılan taşlar gerçek değilse beklenen etki görülmez. Siz de gerçek ametist taşı bileklik çeşitlerini satın almak için Trendyol'u tercih edebilirsiniz.

Avantajlı Fırsatlarla Ametist Bileklik Fiyatları

Avantajlı Fırsatlarla Ametist Bileklik Fiyatları

Müşteriler ametist taşlı bileklik satın almak istediklerinde geniş bir fiyat aralığı ile karşılaşabilir. Var olan fiyat çeşitliliği üzerinde ürünlerin farklı tasarım özelliklerine sahip olmasının etkisi büyüktür. Müşterilerin beğenisine sunulan modellerin sadece ametist kullanılarak üretilen çeşitleri vardır. Bununla birlikte farklı çakra taşlarının tercih edildiği tasarımlar da bulunur. Müşteriye sunulan ürünün özelliklerine göre talep edilen fiyat değişir. Farklı taşların tanelerinden oluşan bir bilekliği satın almak kullanım süreci düşünüldüğünde avantajlı görülür. Yapılan bu seçimle aşk, başarı, sağlık, cesaret ve huzur gibi birçok enerji aynı anda hissedilir. Ametist altın bileklik modellerinde üründe yer alan altın da fiyatı etkiler. Bu konseptte oluşturulan bir tasarımda doğal taşların yanı sıra maddi değeri ile ön plana çıkan altın malzeme kullanılır. Genellikle bilekliğin zincir kısmı 14 ayar altından üretilir. Değerli malzemenin kullanıldığı gram fiyatı belirleyen temel faktörler arasındadır. Ametist gümüş bileklik de sık tercih edilen modellerdendir. Birbirinden gösterişli ve şık tasarımlar müşterilerin beğenisini toplar. 925 ayar gümüşten üretilen bileklik modellerin fiyatları değişkenlik gösterir. Fiyat belirlemesi yapılırken kullanılan taş yoğunluğu ve gümüş malzeme miktarı dikkate alınır. Her bütçeye uygun modelin bulunması mümkündür. Bir tasarımda markazit taşı ağırlıklı olarak kullanılırsa fiyat bu tercihe bağlı olarak değişir. Gümüş veya altının kullanıldığı modeller yerine sade tasarımlar isterseniz ametist kırık taş bileklik tercih edebilirsiniz. Bu başlık altında yer alan ürünlerin oldukça ekonomik olması önemli tercih sebeplerinden biridir. Modellerde ametist taşı küçük parçalar halinde kullanılır. Mor rengin açıklı koyulu tonları tercih edilir. Klipsli tasarım sayesinde farklı bilek ölçülerine sahip olan müşteriler tarafından kullanılabilir. Siz de bütçenize ve zevkinize uygun modelleri Trendyol'dan satın alabilirsiniz.

Ametist Bileklik Faydaları Nedir?

Ametist taşı; stresi azaltır, zihni sakinleştirir ve iç huzuru sağlamaya yardımcı olur. Zihinsel gerginlikleri, korkuları ve endişeyi hafiflettiğine inanılır. Uyku için faydalarıyla bilinir. Sakinlik, rahatlama ve gevşeme sağlayarak derin bir uyku deneyimi yaşanmasına destek olur. Zihin, beden ve ruh arasında denge sağladığına inanılır. Sezgileri güçlendiren ve spiritüel farkındalığı artıran etkiye sahip olduğu bilinir. Negatif enerjileri de bloke ederek koruyucu bir kalkan oluşturur. Ametist bileklik, enerjiyi dengelemek için de kullanılabilir. Ametist bileklik, taşın enerjisi ve özelliklerinden faydalanmak için kullanılır. Mor rengiyle öne çıkan bir kuvars taşı olmasının yanı sıra mistik ve şifalı özellikleriyle dikkat çeker. Bu taşla yapılan bileklikleri takmanın ruhsal ve enerji yükseltici faydaları olduğuna inanılır. Her bireyin deneyimi farklı olabilir. Bu sebeple kişisel tercih ve inançlara dayalı bir seçim yapılması tavsiye edilir.

Ametist Bileklik Hangi Kola Takılır?

Ametist bileklik, genel olarak kişisel tercihlere ve geleneklere bağlı olarak iki bileğe de takılabilir. Sağ tarafa takılan ametist bilekliğin enerjiyi almak ve pozitif etkilerini güçlendirme konusunda fayda sağladığı bilinir. Bunun yanı sıra, sol el bileğine takılan ametist bileklik ise enerjiyi daha çok dışarıya yaymak ve negatif enerjileri uzaklaştırmak amacıyla tercih edilir. Kişisel tercihler ve inançlar doğrultusunda niyet edilen amaca uygun bir şekilde istenilen kola takılabileceği de söylenebilir. Hangi kola takıldığı fark etmeksizin bütünün hayrına niyet ederek vücutta taşınması tavsiye edilir. Bu sayede tüm güzel enerjileri, sakinleştirici etkileri ve korumasıyla geniş alanlara etkisini sunabilir. Bu ve benzeri taşların bir süre kullanıldıktan sonra ya da başka biri dokunduğunda temizlenmesi tavsiye edilir. Doğal taşların enerjisini bu sayede koruduğuna ve doğru bir şekilde yansıttığına inanılır.

Ametist Bileklik Nasıl Kullanılır?

Ametist bilekliği kullanmak için öncelikle takılmak istenen bileğe karar verilmesi gerekir. Genel olarak sağ el bileği pozitif enerjileri almak için tercih edilir. Sol el bileğine takılması ise negatif enerjiyi uzaklaştırmak için uygun bir seçenektir. Hangi yöne takılacağına karar verdikten sonra, ametist bileklik, çeşidine göre bağlayarak ya da aparatından sabitlenerek takılabilir. Gevşek olmamasına dikkat edilmesi ancak çok sıkı olmasının da önlenmesi gerekir. Ametist bileklik günlük olarak takılabilir. Çalışırken, seyahat ederken, meditasyon yaparken veya sakinleşmeye ihtiyaç duyulan herhangi bir anda da kullanılabilir. Ametist bilekliğin düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması tavsiye edilir. Toprağa gömme yöntemi, temizleme taşı kullanımı veya tütsüleme tercih edilebilir.