"

Araç Çakmaklık

" araması için 82490 sonuç listeleniyor

Araç Çakmaklık

Araç Çakmaklık Teknolojileri

Başlangıçta basit bir ateşleme işlemi için motorlu taşıtların elektrikli çakmağına güç vermek üzere geliştirilen araç çakmaklık yuvası, bugün birçok farklı kullanım amacına hizmet eder hale gelmiştir. Kavram sadece adını korumuş ve amaçlanan kullanım alanını kademeli olarak değiştirmiştir. Bu sayede otomobil sahiplerini araç içinde teknolojinin sağladığı herhangi bir konfordan mahrum bırakmayacak önemli çözümler sunar. Ana işlevinden çok daha fazlasını vadeden bir modüle dönüşen çakmaklık, araç içinde seyir halindeyken bile güç alınabilen enerji sağlayıcılarına evrilmişlerdir. Seyahat ederken bile elektronik cihazların kullanımı, şarj edilmesi gibi günlük ihtiyaçlara çözüm üretmenize izin veren 12V bir priz olarak varlığını sürdürmektedir. Bu sistem elektronik cihazlarınıza güç vermek için otomobil motorunun hareket sırasında ürettiği gücü kullanmaktadır. Telefon, tablet, kamera ve diğer elektronik cihazları şarj etmek, navigasyon teknolojilerini kullanmak, farklı cihazlardan araç içinde müzik yayını yapmak, eller serbest teknolojisi ile araç içinde güvenli bir şekilde telefon görüşmeleri yapmak, araç içi ısıtma ve soğutma sistemleri kullanmak gibi sayısız harici uygulamanın otomobillere taşınmasına izin vermektedir. Kısacası hareket halindeyken bile bir elektrik prizine sahip olmanıza olanak tanır. En yaygın olanı 12 volt doğru akım iletme özelliğine sahip çakmaklıklardır. Araç tipine göre 6 ila 24 V arasında değişiklik gösterebilir. Dilediğiniz müziği sorunsuz bir şekilde dinlemenize ve müziklerinizi gözünüzü yoldan ayırmadan kontrol etmenize imkan veren araç çakmaklık mp3 oynatıcılar sürüş deneyimlerinizi daha keyifli hale getiren zengin seçenekler sunmaktadır. Çakmaklık soketi ile uyumlu harici bir araç çakmaklık bluetooth cihazı ile eski model araçları bile son teknoloji yeniliklerle donatmak mümkündür. Harici bir bluetooth cihazı ile araç içinde telefonunuzdaki çalma listelerini kaliteli bir ses deneyimi ile dinleyebilir, gelen çağrılara telefonunuza hiç dokunmadan cevap verebilirsiniz. Aracın çakmaklık bölümüne yerleştirilen bir FM transmitter ile aracınızın modeli ve yaşına bakılmaksızın teknolojiye ayak uydurmasını sağlamak mümkündür. Günümüzde araç çakmaklık şarj cihazları yaşamı kolaylaştıran en akıllı sistemlerden biridir. Hareket halindeyken telefonunuzu ve diğer elektronik cihazlarınızı şarj etmenize olanak tanıyan araç çakmaklık USB modülleri ile USB kablo özelliği olan tüm elektronik cihazlar şarj edilebilmektedir. Bugün cep telefonları günlük yaşamın ayrılmaz birer parçasıdır. Cep telefonlarını günün herhangi bir saatinde, özellikle seyahat ederken şarj edebilmenizi mümkün kılar. Aynı zamanda araç çakmaklık soketi ile uyumlu harici bir USB modülü ile telefonunuzdaki müzik dosyalarına erişebilirsiniz.

Araç Çakmaklık Modülleri ile Maksimum Konfor

Araç ile seyahat ederken aynı anda birden fazla elektrik enerjisi ihtiyacına cevap verebilecek ürünler bulmak mümkündür. Aynı anda iki telefon şarj edilmesini sağlayan araç çakmaklık çoğaltıcı ve çoklayıcı cihazlar ile birden fazla USB girişi elde edilebilir, yolculuklar daha keyifli hale gelebilir. Uzun seyahatlere çıkarken bir çakmak soketinin yeterli gelmediği bazı durumlar oluşabilir. Aynı anda bir USB modülü ile telefonunuzu şarj etmek isterken bir yandan kahve yapmak için araç çakmaklık ısıtıcı cihaz çalıştırmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda birden fazla çakmaklık girişi elde edilmesini sağlayan çoklayıcı veya çoğaltıcı ürünler ihtiyaçlarınıza kolaylıkla cevap verebilir. Birden fazla çakmaklık girişi ve birden fazla USB girişini bir arada kullanabileceğiniz bir sistem kurabilirsiniz. Bir çoğaltıcı ile 12 V veya 24 V çakmaklık çıkışı bulunan bir araba çakmaklık ısıtıcı cihaz çalıştırırken aynı anda elektronik aletleri şarj etmek mümkündür. Bu sayede elektrik prizi bulunmayan ortamlarda da sıcak bir içecek içme keyfinden mahrum kalmazsınız. Günümüzde evlerde kullanılan elektronik cihazların bir bölümünün araç içi çakmaklık çıkışı bulunan düşük enerjili alternatiflerini bulmak mümkündür. Araç çakmaklık yuvası elektrik enerjisi gerektiren cihazlar için bir priz görevi üstlenir. Eskilerde olduğu gibi aracınızın içini temizlemek ve araç koltuklarını süpürmek için uzatma kabloları ile binalardan elektrik enerjisi sağlamaya ihtiyaç duymazsınız. Gelişen çakmaklık teknolojileri ile aracınızda hijyen sağlamak için araç çakmaklık girişli oto süpürgesi kullanmak mümkün hale gelmiştir. Portatif araç aksesuarları için standart bir DC konnektör görevi üstlenen araç çakmaklık prizi kişisel otomobiliniz ile yaptığınız uzun seyahatlerde, tatillerde, outdoor etkinliklerde, kamplarda birçok kolaylık sağlar. Sizi her zaman başkaları ile temas halinde tutar ve yüksek tempolu yaşam koşullarına en iyi şekilde ayak uydurmanıza yardımcı olur. Eski model bir arabayı en yeni teknolojik özelliklerle donatmaya olanak tanır. Yeni bir araba satın almak zorunda kalmadan kullanışlı bağlantı ve güvenlik özelliklerinden yararlanılması mümkün hale gelmektedir. Sadece üst model araçlarda dahili olarak bulunan birçok teknolojiye harici olarak sahip olmanız mümkündür.

Çoklayıcı Modüller ile Aynı Anda Farklı Teknolojilerden Faydalanın

Özellikle kişisel otomobili ile uzun seyahatlere çıkanlara birçok teknolojiyi bir arada kullanma imkanı sunan araç çakmaklık çoklayıcı cihazlar, tek bir çıkıştan tek seferde birden fazla yararlanma imkanı sunmaktadır. Bu da araç içinde maksimum konfor seviyesi sağlamaya ortam hazırlar. Çoklayıcı aygıtlar otomobillerde teknolojik aletlerin konforlu bir biçimde kullanımına imkan sağlar. Çoklu çakmaklık soketi, çoklu şarj girişi veya çoklu USB girişi olarak kullanılabilen modellerinden ihtiyacınıza en uygun şekilde cevap veren ürünleri seçebilirsiniz. Ayrıca USB çıkışı bulunan çakmaklık çoklayıcılar bulmak da mümkündür. Bu cihazlar sayesinde otomobilinizde araç çakmaklık hızlı şarj özellikli güç adaptörleri kullanabilirsiniz. USB veya şarj cihazı girişi olmak üzere farklı model seçenekleri bulunan araba çakmaklık priz modülleri ile elektronik cihazlarınızı sürekli çalışır durumda tutabilirsiniz. Çakmak çoklayıcı soket ve aygıtlar telefon, tablet, kamera, MP3 çalar ve diğer elektronik cihazlarınızı şarj etmenize olanak sağlarken aynı zamanda otomobillerde kullanılabilen düşük voltajlı su ısıtıcıları, el süpürgeleri, araba nemlendirici ve kokuları, soğutucu mini dolaplar, araç içi LED ışıklandırma sistemleri gibi kişisel ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize hitap eden her türlü konfor ürününü hareket halindeyken bile kullanılabilir hale getirmektedir. Yaygın bir kullanım alanına sahip araç çakmaklık şarj cihazı evden uzakta geçirdiğiniz hafta sonu gezilerinde, doğada, plajlarda istediğiniz an kişisel cihazlarınızı şarj etme konforu sağlar. Çok amaçlı kullanıma elverişli modeller ile yolculuğun keyfini çıkarmanıza olanak sağlayan farklı teknolojilerden aynı anda faydalanabilirsiniz. Hem USB girişi sayesinde şarj etme özelliği sunan hem telefonunuzdaki müziklere erişim sağlayan oto çakmaklık araç kiti ile seyahat deneyimlerinizi çok daha güvenli ve keyifli hale getirebilirsiniz. Araç kitleri güvenli bir sürüş deneyimi için oldukça büyük bir fayda sağlarken aynı zamanda dahili bluetooth sistemi bulunmayan araçlarda kaliteli müzik deneyimine ortam hazırlamaktadır. Bir araç çakmaklık kiti sayesinde sürüş esnasında telefona hiç dokunmadan gelen aramalar cevaplanabilir ve güvenli bir şekilde sesli görüşmeler yapılabilir. Bu eller serbest teknoloji sayesinde araç içi ses sistemleri telefon ile kolayca eşleştirilebilir, telefona hiç dokunulmadan rahatlıkla ses çıkışı alınabilir. Böylelikle aracınız ile seyir halindeyken telefon görüşmelerinizi güvenli ve yasal bir yöntemle yapabilirsiniz. Uzun sürüş deneyimlerinde veya yoğun trafikte müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Araç Çakmaklık Kiti ile Kablosuz Müzik Deneyimi

Dahili bir bluetooth sistemi bulunmayan araçlarda bluetooth özelliğini ek bir modül olarak kullanabilmek için harici bir araç çakmaklık kiti temin edilebilir. Bu aygıtlar aracın stereo sisteminde yer alan aux girişine takılarak aracın dahili ses sitemine kablosuz özelliği kazandırılır. Böylelikle otomobil teybi ile telefon arasında etkileşim sağlanır. Telefondaki müzikler otomobil hoparlörlerinden dinlenebilir ve sesli telefon görüşmeleri gerçekleştirilebilir. Bu cihazlar aynı zamanda gelen çağrıları eller serbest özelliği ile yanıtlama özelliği ile güvenliği artırır. Eller serbest teknoloji sayesinde araç içi ses sistemleri telefon ile kolayca eşleştirilebilir. Telefona hiç dokunulmadan rahatlıkla ses çıkışı alınabilir. Böylelikle araç kullanırken telefon görüşmeleri güvenli ve yasal bir yöntemle yapılabilir. Otomobilinizde bir tür çevirici görevi üstlenen bu cihazların bazı modelleri aynı anda FM transmitter özelliği, aux girişi, hafıza kart girişi, USB şarj etme özelliği, bluetooth eller serbest özelliği gibi gelişmiş teknolojilerin hepsini bir arada barındırır. Bu modelleri aracınızın çakmaklık bölümüne taktığınızda aynı anda elektronik cihazlarınızı şarj edebilir, telefonunuzdan müzik dinleyebilir ve gelen çağrıları telefonunuza dokunmadan yanıtlamanıza olanak tanır. Eski model bir araçta araç çakmaklık aux girişli bir kit tercih edildiğinde cihazın kablosuz bir şekilde cep telefonu ile etkileşim kurması sağlanır. Araç kiti bir ses giriş jakı yardımıyla otomobil içinde bulunan mevcut ses sistemine bağlanır. Bu teknoloji kolayca telefondaki müzikleri dinlemenize olanak tanır. Farklı modeldeki birçok araç çakmaklık müzik çalar özelliği sayesinde aracınızda müzik ziyafetini en üst seviyeye taşır. Aynı işlevi farklı daha birçok teknoloji ile birlikte sağlayan araç kitleri ile daha kapsamlı bir kullanım imkanı sağlanabilir. Birçok araç içi çakmaklık Mp3 destekli cihaz ile cep telefonunuza bağlanarak sınırsız müzik keyfini kolayca başlatabilirsiniz. Trafikte, aracınızla yapacağınız uzun yolculuklarda dilediğiniz müziği istediğiniz an dinlemenize olanak tanıyan araç müzik modülleri sayesinde keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Araç kitleri gürültü direnci ve kaliteli ses özellikleri ile donatılmıştır. Yankı önleme ve gürültü kesme özelliğine sahip cihazlar tercih ederek optimum ses kalitesi sağlayabilirsiniz. Bu cihazlar müzik ve gelen çağrılar arasında otomatik geçiş yapma özelliğine sahiptirler. Çağrı tamamlandıktan sonra kusursuz bir biçimde tekrar müzik çalmaya devam ederler. Müzik listelerine tek bir tuşla kontrol etmenizi sağlayarak, gözünüzü yoldan ayırmadan güvenli bir şekilde yol hakimiyetinizi sürdürmenize yardımcı olurlar.

Araç Çakmaklık Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Aracınız ile hareket halindeyken cep telefonunuzu şarj etmek istediğinizde veya gitmek istediğiniz yere ulaşmak için bir navigasyona ihtiyaç duyduğunuzda aracınızın güç soketi olan çakmaklık yuvasından güç alarak elektronik cihazlarınızı şarj etmeniz veya sürekli çalışır duruma getirmeniz mümkündür. Otomobilinizin motorunun sağladığı güç ile genellikle 12 V enerji akımı sağlayabilen çakmak soketi şarj ihtiyacınızı karşılayabilmektedir. Bunun için telefonunuz veya diğer elektronik cihazlarınızın bağlantı sistemleri ile çakmak soketi arasında enerji alışverişi sağlayacak ek bir modüle gereksinim duyulur. İki sistemi birlikte çalıştırmanın en pratik yöntemi çakmaklık şarj aleti denilen USB şarj soketi kullanmaktır. Birden fazla USB girişi bulunan cihazlar ile birden fazla elektronik cihaz şarj edilebilmektedir. Bazı cihazlar model özelliklerine bağlı olarak USB şarj etme özelliğinin yanında USB bağlantı ile telefonunuzdan veya USB çıkışı bulunan diğer cihazlardan müzik aktarımı yapma özelliği de sunar. Bir USB çakmaklık soketi sahibi olduğunuzda şarj etme ve müzik aktarma özelliklerini harici olarak aracınıza kazandırmış olursunuz. Aracınıza harici olarak bluetooth teknolojisini taşımak istiyorsanız, öncelikle çakmaklık çıkışı olan bir bluetooth aygıtına sahip olmanız gerekir. Sahip olduğunuz bluetooth araç çakmaklık modülünü telefonunuzla bir defaya mahsus olarak eşleştirdiğinizde telefonunuz aracınızın stereo sistemi ile etkileşime geçer. Telefonunuzdaki müzikleri aracınızın hoparlörlerinden dinleme ve bluetooth eller serbest özelliği ile sesli telefon görüşmesi yapma işlevlerine harici olarak sahip olursunuz. Aynı sistemi bir jak çıkışı yardımıyla aracınızın stereo sistemindeki aux girişi ve bluetooth cihazı arasında bağlantı kurarak yapmak da mümkündür. FM radyo transmitter cihaz yardımı ile araç stereo sistemi ve telefonunuzu aynı frekansta buluşturmak bir diğer çözüm alternatifidir. Tüm bu fonksiyonları bir arada barındıran araç çakmaklık kiti modülleri ile kullanım şekli çeşitliliğini artırabilirsiniz. Aynı anda elektronik cihazlarınızı şarj edebilir, telefonunuzdan müzik dinleyebilir, sesli telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Aracınızın birçok ihtiyacını gidermenize olanak tanıyan farklı birçok elektronik aletin çalışma prensibi, araç kiti çakmaklık aygıtlarının çalışma prensibi ile aynıdır. Araç içi ihtiyaçları gidermeye yönelik üretilen birçok elektronik cihaz, otomobillere özel olarak tasarlanmış, güç çıkışları çakmaklık soketine uyumlu olarak geliştirilmiştir. Araç içi şişme yatakların araç pompaları, bazı kompresörlü oto buzdolapları, araba kokuları, araba ısıtıcı fanlar, araç içi su ısıtıcı ve kettle çeşitleri, otomobil el süpürgeleri, basınçlı oto yıkama makineleri ve daha birçok cihaz çakmaklık soketinden sağlanan güç ile çalışmakta veya şarj edilebilmektedir.

Araç Çakmaklık Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Otomobil içinde çalıştırılabilen elektronik cihazlar için güç kaynağı olan çakmaklıklar, otomobil sahiplerine hayatı kolaylaştıran birçok olanak sağlamaktadır. Otomobil ile yapılan uzun yolculukları ev konforu seviyesine ulaştıran birçok teknolojinin otomobil içinde de ulaşılabilir olmasını mümkün kılan enerji sağlayıcılar asıl işlevi olan basit ateşleme işlemlerinden çok daha fazlasını sağlar hale gelmiştir. Araç içinde hem güvenliği hem konforu sağlayan oto aksesuarlarını pratik bir şekilde kullanmayı, şarj etmeyi veya çalıştırmayı mümkün hale getiren çakmaklık 12 V bir güç kaynağı ile çalıştırılabilen hemen her türlü cihaz için priz işlevi görür. Telefon, tablet, kamera gibi yol boyunca kullanabileceğiniz tüm elektronik cihazlarınızı şarj etmek, navigasyon teknolojilerini kullanmak, müzik dinlemek gibi yol aktivitelerinizi daha konforlu ve keyifli hale getirecek teknolojilerden fayda sağlamanız için gerekli tüm donanımı sağlayan çakmaklık soketi seyahatlerinizde sizin ve ailenizin tüm ihtiyaçlarını giderebilecek tüm teçhizatı herhangi bir aksaklık yaşamadan kullanmanıza imkan verir. Çoğaltıcı ve çoklayıcılar ile çakmaklığınızın işlevselliğini ve verimliliğini artırabilir, çoğaltıcı çakmaklık üniteleri ile yol boyunca telefonlarınızı şarj edebilir, beğendiğiniz yerlerde durup dinlenirken çakmaklık ısıtıcınız ile yaptığınız kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Güzel bir dağ manzarasına karşı aile fotoğrafı çekmek istediğinizde şarjınızın bitmesi gibi bir aksilikle karşılaşma şansınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Yorgun hissettiğinizde dinlenmek için durabilir, çakmaklık soketinize bağladığınız mini buzdolabınızdan serin içeceklerinizi çıkarabilirsiniz. Bluetooth çakmaklık kitinizin yüksek ses kalitesi ve gürültü kesici özelliği sayesinde yol boyunca istediğiniz şarkıları kolayca dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Eller serbest teknolojisi ile güvenli bir şekilde çağrıları cevaplayabilirsiniz. Otomobilinizde yer alan çakmaklık soketi sizi yolda bırakmayacak sayısız harici uygulamanın aracınıza taşınmasına izin vererek hareket halindeyken bile bir elektrik prizine sahip olmanıza olanak tanır. Araçlarda en yaygın olarak bulunan 12 volt doğru akım iletme özelliğine sahip çakmaklıklar, araç modeline göre 6 ila 24 V arasında değişiklik gösterebilir. Güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimine ortam hazırlayan çakmaklık, çakmaklık kitleri, çakmaklık üniteleri, çakmaklık şarj cihazları ve çoklayıcı çeşitlerini en uygun fiyat alternatifleri ile Trendyol’da bulabilirsiniz. Hayatı kolaylaştıran birçok kullanıcı dostu teknoloji ürününe olduğu gibi güvenliğiniz ve konforunuz söz konusu olduğunda sizi yolda bırakmayacak daha birçok ürüne sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Sayfamızı ziyaret ederek avantajlı araba çakmaklık fiyatları ile bütçenize uygun keyifli alışverişler yapabilirsiniz.