placeholder
"

Ayaklı Klima

" araması için 1345 sonuç listeleniyor

Araç Kliması

Konforlu Yolculuklar için Araç Kliması

Evlerden iş yerlerine kadar hayatınızın her yerinde karşılaştığınız klimalar, bu kez araçlarınızda yer alıyor. Daha konforlu bir ortam oluşturmak amacıyla kullanılan bu ürünler kapalı ortamlarda havanın soğumasını veya ısınmasını sağlar. Bunun yanı sıra ortamdaki nemi alır, toz ve benzeri partiküllerin ise filtrelenmesine yardımcı olur. Şimdilerde, lüks bir cihaz olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir sistem haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte, klimalar da her geçen gün yeni bir özellik kazanıyor. Çevre bilinci ile geliştirilen ürünler az enerji harcamaları ile daha fazla verim sunuyor. Araç kliması, otomobillerinizde tercih edebileceğiniz iklimlendirici bir sistemdir. Kapalı ortamlarda klimalar, atmosferin yenilenmesini sağlar. Son zamanlarda, araç içlerinde klimalar yaygın hale gelmiştir. Sıklıkla tercih edilen bu ürünler, daha iyi ve verimli bir yolculuk geçirebilmenizi sağlar. İhtiyaç duyduğunuz serinleme ve ısınma gereksinimlerini sizler için karşılar. Konforlu dakikalar geçirebilmenizi sağlayan ürünler, anında etki sağlayan yapıları ile dikkat çekiyor. Klima teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını da kısa süre içerisinde karşılayabilirsiniz. Sessiz ve hızlı çalışan bir mekanizmaya sahip olan bu ürünler, araç içerisindeki havanın da tazelenmiş olmasını sağlar. Daha kaliteli hava elde edebilmeniz için sizlere yardımcı olan bu cihazlar, kullanım kolaylıkları ile ön plana çıkıyor. Daha dar bir alana sahip olan otomobillerde klimalar, teneffüs edilen havanın arındırılmasını sağlıyor. Araç içi klima ile birlikte aracınızdaki kötü kokuların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dışarıdan gelen toz ve partiküllerin de giderilmesine yardımcı olur. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanabileceğiniz klimalar, istediğiniz hava sıcaklığını elde edebilmeniz için geliştirilmiştir. Ortamdaki havanın temizlenmesini sağlayan bu ürünler, araçlarda manuel olarak ayarlanabilmenin yanı sıra uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilmektedir. Hava kalitesini yükseltmek amacıyla geliştirilen ürünler, ortamda sterilizasyon sağlıyor. Elektrostatik yapıdan oluşan ve karbon filtrelemelere sahip olan klimalar, birbirinden farklı özellikleri ile araçlarınızda daha rahat vakit geçirebilmenizi sağlıyor. Otomobillerde oldukça önemli bir özellik olarak karşınıza çıkan klima sistemleri hem manuel hem de otomatik olarak çalışma prensipleri gösterebilir. Araç alırken, kullanıcılar tarafından da dikkat edilen unsurlar arasında yer alan klimalar, araçlarınıza sonradan monte edebileceğiniz ürünlerdir. Araç kliması çalışma prensibi, normal klimalara farklılık gösterse de basit kullanım yöntemleri ile kullanıcılarına rahatlık sağlar.

Araç Kliması Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Küçük alana sahip olan otomobillerde, seyir durumundayken dışarıdan gelen dikkat dağıtıcı gürültüler, açık camdan gelen sıcak hava ya da kötü kokular aracınızın camınızı kapatmanıza neden olur. Dış etkenlerden uzaklaşmak amacı ile kapattığınız camlar da iç mekanda havasız kalmanıza yol açar. Tam bu esnada, kullanacağınız klima sistemleri, kurtarıcınız haline geliyor. Klimanın devreye girmesiyle birlikte, araç içerisindeki hava sıcaklığını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Nem miktarını da dengelemeye yardımcı olan oto klima, yolculuklarınızda sizlerin yardımına koşuyor. Daha verimli bir yolculuk yapabilmeniz amacı ile ortamdaki havanın kalitesini yükseltiyor. Klimayı kullandığınız durumda, camı açtığınız gibi çeşitli olumsuzluklar ile baş etmek zorunda kalmıyorsunuz. Pek çok avantajlı özelliği ile karşınıza çıkan bu sistemler özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bunaltıcı sıcak havalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz bu ürünler, soğuk havalarda ise araç camlarında sıklıkla yaşanılan buğulanma probleminde önleyici bir görev görüyor. Yılın belli zamanlarında daha çok tercih edilse de bu sistemler genel olarak tüm yıl içerisinde kullanılıyor. Klimalardaki çalışma prensipleri ürünün modeline göre değişim gösteriyor. Fonksiyonel özelliklerini seçerek satın alabileceğiniz klimalar, araçlarınıza kolay bir şekilde monte olabiliyor ve uzun yıllar boyunca sizleri yarı yolda bırakmıyor. Araba kliması, hem uzaktan kumanda sistemi hem de manuel olarak kullanabileceğiniz yapılardan oluşuyor. Isı ihtiyacınıza göre ayarlayabileceğiniz bu sistemlerde otomatik olarak ısı dengelemesi yapan özellik de bulunuyor. Yakın değerlere uygun olarak sıcaklığı ayarlar ve konforlu bir sürüş keyfini deneyimlemenize yardımcı olur. Böylece sağlık koşullarına uygun olan ideal sıcaklığı yakalayabilirsiniz. Konforlu yolculuk sağlaması ile ön plana çıkan bu ürünler hem monte edilebilen hem de portatif yapıdan oluşan modellere sahiptir. Otomatik olarak sıcaklık kontrolü sağlayan ürünlerde ortam ısısını ölçmek için termometre özelliği bulunuyor. Arzu edilen sıcaklığa ulaşabilmek için çalışma prensibini devam ettirir. Ardından dışarıdaki hava şartlarına rağmen ortamı istediğiniz sıcaklıkta sabit tutmaya yardımcı olur. Oto kliması, araçtaki havanın aşağı yukarı ve sağa sola olacak şekilde homojen olarak dağıtılmasını sağlar. Dilerseniz istediğiniz panelleri açarak havayı tek bir bölgeye yönlendirebilirsiniz. Yönlendirme kanatçıkları otomatik veya mekanik olarak yönlendirilebilmektedir ve bu kanatlar sayesinde temizlenen havayı istediğiniz yöne doğru çevirebilirsiniz. Bu da klimadan kaynaklanabilecek rahatsızlıkların engellenmesini sağlar.

Araç Kliması ile Atmosferinizi Yenileyin

Artık araçlarda bir ihtiyaç haline gelen klimalar, avantajlı özellikleri ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Hem manuel sistem hem de elektronik sistemlere sahip olan ürünler, kolayca ayarlanabilir özellikten oluşuyor. Basit ayarlama tekniklerine sahip olan araçlarda kullanılan klima modelleri, özellikle uzun yolculuklarınızda sürücülere kolaylık sağlıyor. Araç içerisindeki hava kalitesini yükselten bu ürünler, sürücülerin dikkatinin dağılmasını da engelliyor. Oturduğunuz noktadan bile dereceyi ve ayarları dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Birbirinden farklı gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarına rahatlık sağlayan klima modelleri, teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün yeni bir özellik kazanıyor. Güneş gelen tarafta oturan kişilerin daha fazla serinlemesini sağlayan bir teknolojiye sahip olan bu ürünler, gölge tarafta kalanlar için ise daha az serinlik oluşturuyor. Bu da araç içerisindeki herkes için uygun sıcaklık ayarı oluşturulmasını sağlıyor. Araç kliması fiyatları, ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Uygun fiyata satın alabileceğiniz bu ürünleri kendi alışkanlıklarınıza göre değiştirebilirsiniz. Mikroişlemci kontrol yapısı sayesinde, sıcaklık ayarlarınızı, fan hızlarınızı dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Araçlarda yer alan bu klimalar farklı çalışma prensipleri ile karşınıza çıkıyor. Aynı havayı döndürerek akım sağlayanların yanı sıra dışarıdan hava alarak çalışma gösteren klima modelleri de ürün kategorisi içerisinde yer alıyor. Fonksiyonellikleri ile kullanıcılarını memnun bırakan bu ürünler, çeşitli özellikleri sayesinde yolculuklarınızın daha verimli geçmesini sağlar. İçerideki havanın temizlenmesine yardımcı olur ve bununla birlikte oksijen seviyeniz ayarlanır. Araç klima çalışma prensibi modelden modele farklılık gösterebilir. Bazı modellerde sıcak hava buhar makinesine aktarıldıktan sonra buharlaştırılır ve bunun sonucunda serin hava oluşumu gerçekleşir. Bir döngü içerisinde olan hava, sürekli olarak ısıtılır veya soğulur. Kompresör tarafından emilme gerçekleştikten sonra kondensatör tarafından ise sıvılaştırma işlemleri meydana gelir. Bu olaylar sonucunda buhar makinesine aktarılır ve işlemler sırasıyla tekrar edilir. Genellikle uzun yolculuklarda araçların vazgeçilmezi haline gelen klimalar, toplu taşımalarda da oldukça etkilidir. Uzun süreli olarak konsantrasyonunu yitirmeyen klimalar, sürücülere ve yolculara rahatlık kazandırır. Ayrıca otomatik olarak kendini ayarlayabilen sistemler, herkesi güvence altına alır. Modern sistemleri sayesinde sizlere kolaylık sağlayan bu ürünler, araç içerisinde sahip olduğunuz havanın arındırılarak daha temiz hale gelmesine yardımcı olur. Araç klima filtresi sayesinde tozlardan ve çeşitli partiküllerden havanızı arındırabilirsiniz. Böylece hem temiz hem de istediğiniz sıcaklıktaki havaya kolayca sahip olabilirsiniz.

Kaliteli Yolculuklar için Araç Kliması

Araç içlerinde bulunan klimalar sayesinde, yolculuklarınızda keyifli ve konforlu dakikalar geçirebilirsiniz. Yepyeni teknolojik özellikler ile donatılmış olan bu ürünler hem montelenebilen hem de portatif olarak kullanılabilen yapıdan oluşuyor. Son zamanlarda, araç içerisinde klima kullanmak ihtiyaç haline geldi. Yalnızca hava sıcaklığını ayarlamasıyla değil aynı zamanda içerideki atmosferin temizlenmesi ile de kullanıcılarına rahatlık sunuyor. Antibakteriyel yapıda filtreleri bulunan bu klima modelleri, kullanıcılarına zorluk çıkarmaz. Kolayca çıkarılıp takılabilir özelliğe sahip olan filtreli düzenli bakımınızda çıkararak yıkayabilir ve kirlerden arındırabilirsiniz. Araç kliması bakımı ile birlikte, klimanızın daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Yüksek performans sağlaması için düzenli bakım yapmanız gerekmektedir. Araca bağlı olan klimaları çalıştırırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor. Öncelikli olarak aracınızın motorunu çalıştırdıktan ve ısıttıktan sonra klimayı çalıştırmalısınız. Aksi takdire araç motoruna zarar verebilir. Bunun yanı sıra klima ve kalorifer arasındaki bağlantı düğmesine dikkat etmelisiniz. Bir anda yüksek devirde çalıştırmanız klimanızın ömrünü kısaltabilir. Bu yüzden düşük devirde çalıştırmaya başladıktan sonra ihtiyaca göre yükseltebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kullanıcılar için oldukça büyük bir ihtiyaç olan klimalar, her araba modelinde yer almıyor. Bu yüzden araçlardaki soğutma problemlerini çözümleyebilmek amacıyla araç içi portatif klima kullanılabilir. Bu ürünler ile birlikte aracınız içerisindeki ihtiyaç duyulan iklimlendirme sorununu çözebilirsiniz. Yaz günlerinde serinlemenize yardımcı olacak olan bu ürünler, sıcağın etkisinden koruyarak yolculuklarınıza konfor ve rahatlık kazandırır. Otomatik ve manuel olmak üzere iki modelde kullanılabilecek olan bu ürünler, zorlayıcı yolculuklardan kurtulmanızı sağlıyor. Hem sağlıklı hem de güvenli bir sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlayan bu ürünler, sağladıkları kaliteli iklimlendirme ile atmosferinizi yeniliyor. Portatif olarak geliştirilmiş olan bu araç klimalarını dilediğiniz gibi istediğiniz araçta kullanabilirsiniz. Kolay kullanımlar ile ön plana çıkan ürünler küçük yapılardan oluşuyor. Beklentilerin üzerinde performans sunması ile dikkatleri üzerine çeken portatif modeller pratik kullanımlara sahiptir. Portatif araç kliması, gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün yeni bir özellik kazanıyor. Mini yapıdan oluşan modellerde 3 farklı kademe hava soğutma sistemi bulunuyor. Kademeli olmasının sebebi, istenilen soğuklu elde edebilmeyi kolaylaştırıyor olmasıdır. Soğutucu sistemi ile yaz aylarındaki yolculuklarınızda ferahlamanızı sağlıyor. Bu ürünler güçlerini USB üzerinden alan bir sisteme sahiptir ve kablo yardımı ile bağlantı oluşturulmaktadır.

Araç Kliması ve Güçlü Soğutucu Performansı

Araçlarınızda kullanabileceğiniz soğutucu özelliğe sahip olan klima modelleri, güçlü yapıları ile kullanıcılarından tam not almaya devam ediyor. Fiyat ve performans açısından değerlendirildiğinde beklentileri karşılayan bu ürünler, portatif yapıları ile kullanıcılarına taşıma rahatlığı sunar. Araç içerisinde kullanmak için oldukça ideal bir tasarımı bulunan klimalar, USB girişinden bağlanılabilmenin yanı sıra çakmaklık sayesinde de bağlantı oluşturabilir. 12v araç kliması, çakmaklıktan aldığı enerji sayesinde çalışma mekanizması gösterir. Dilerseniz sabit olarak veya elde tutarak kullanabileceğiniz bu ürünlerin bazılarında yalnızca soğutma değil aynı zamanda ısıtma seçenekleri de yer alıyor. Bu özellik sayesinde yazları soğutmak için kullanabilir ve kışları ise buğulu camlardan kurtulmak amacıyla ürünü tercih edebilirsiniz. Hem popüler hem de ekonomik olması ile dikkat çeken bu ürünler arasında enerjisini güneşten alan modeller de bulunuyor. Cama montelenerek çalışma mekanizması gösteren bu ürünler, ortamdaki havalandırmayı kolayca sağlıyor. Basit bir kullanıma sahip olan bu klima modelleri, enerjiyi dönüştürülebilir kaynaklardan alıyor ve çevre dostu yapısı ile kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Güneş enerjili araç kliması ile aracınızdaki soğutma ihtiyacını kolayca karşılayabilirsiniz. Portatif yapısı ile ön plana çıkan araç içlerinde kullanıma uygun olan klimalar araç dışında da kullanım için uygundur. Özellikle USB girişlerine sahip olan ürünleri ofislerinizde ve iş yerlerinizde de kullanabilirsiniz. Ürünlerde yer alan birbirinden farklı özellikler, yolculuğunuzu daha kolay hale getirmek amacıyla geliştirilmiştir. Uyku moduna sahip olan araç klimalarında ideal konfor şartları ve ortam ısısı oluşturulmak amacıyla 7 saate kadar kontrollü bir şekilde ısı arttırılıp azaltılır. Ortamdaki ısıyı dilerseniz panelden veya otomatik kumandanızdan takip edebilirsiniz. Elektronik yapıdan oluşan bu modeller, sıcaklığı dilediğiniz gibi yönetebilmenize imkan tanıyor. Güçlü iklimleme yapısına sahip olan klimalar, yazın ortamı buz gibi yapabilirsen kışın ise kemiklerinizin dahi ısınmasına yardımcı oluyor. Güçlü performans sunan bu ürünleri doğru ve verimli bir şekilde kullandığınızda uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Araçlarınızdan eksik etmeyeceğiniz klima modelleri hem yolcular hem de sürücüler için önem taşıyor. İdeal araç içi sıcaklık sağlamak amacı ile kullanılan otomobil kliması, yüksek kalite standartlarında üretilmektedir. Dayanıklı yapısı ile uzun yıllar boyunca yaz aylarında bıkmadan usanmadan kullanacağınız ürünler haline gelir.

Fonksiyonel Yapısı ile Araç Kliması

Hem yaz aylarında soğutma hem de kış aylarında ısıtma için kullanabileceğiniz araç içerisinde klimalar, birbirinden avantajlı özellikleri ile ön plana çıkıyor. İşlevsellikleri ile kullanıcılarına yarar sağlayan ürünler, basit mekanizmaları ile sürücülerin dikkatini dağıtmadan kullanabileceği yapıdan oluşuyor. Araç içerisindeki sıcaklık yolcular ve sürücüler açısından büyük önem taşıyor. Araç içerisinde kullanabileceğiniz klimalar, otomatik ve manuel olmak üzere iki modele ayrılıyor. Dilerseniz aracınızda sabit olarak kullanabileceğiniz otomatik yapıdaki klimaları kullanabilir veya portatif yapıdaki klimaları tercih edebilirsiniz. Araç klima fiyatları, ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişim gösteriyor. Uygun fiyatlara satın alabileceğiniz ürünler dayanıklı yapıları ile uzun yıllar boyunca sizleri yarı yolda bırakmıyor. Camların açık olduğu durumda kaynaklanabilecek olumsuz koşulları engellemek amacıyla tasarlanmış olan bu ürünler, basit bir mekanizmadan oluşuyor. Araç kliması içerisinde yer alan bazı aksamlar bulunuyor. Bu aksamlarda yer alan filtreler, araç içerisinde oluşan tozun ve kirin dışarı atılmasını sağlıyor. Yüksek hava filtrasyonu sağlaması ile bilinen ürünler, alerjiyi tetikleyecek tüm taneciklerin dışarı atılmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra aksam içerisinde yer alan bir başka filtreleme sistemi ise nem tutucu filtredir. Araçta oluşan nemi alır ve kuru olarak geri yollanmasına yardımcı olur. Araç klima bakımı esnasında filtrelerinizi çıkartabilir ve kolayca temizleyebilirsiniz. Bu temizliği yapmak, daha verimli bir şekilde aracınızın çalışmasına katkı sağlar. Performansı yükseltmesinin yanı sıra düzenli bakım ve temizlik sayesinde araç klimalarınızın ömrünü kolayca uzatabilirsiniz. Araç kliması nasıl çalışır sorusunun cevabı üründen ürüne değişim gösteriyor. Bazı modeller elektrik enerjisinden yararlanarak çalışma prensibi gösterirken bazıları güneş enerjisi gibi kaynakları kullanıyor. Hayatınıza ve yolculuklarınıza kolaylık kazandırması ile bilinen ürünlerde gelen havanın yönünü dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Fanlara vereceğiniz yönler ile kişisel rahatsızlıklarınızın oluşmasını engelleyebilirsiniz. İklimlendirici olarak da bilinen portatif klimaların bazı modellerinde su haznesi bulunuyor. Su haznesine su ekleyerek ürünü çalışır hale getirebilirsiniz. Seyahatlerinizde USB yardımı ile bağlantı kurarak kullanacağınız bu klimalar, içindeki su tamamiyle kullanılana kadar çalışmaya devam eder. Ürünlerde bulunan çıkış peteklerini otomatik veya manuel olarak yönlendirebilirsiniz. Düzenli temizlik ve bakım ile yüksek verim alabileceğiniz araç klimalarını Trendyol üzerinden inceleyebilir ve sizlere uygun olan modeli kolayca satın alabilirsiniz.