"

Ayaklı Klima

" araması için 827 sonuç listeleniyor

Serinlik Veren Ayaklı Klima Modelleri Trendyol'da!

Sıcak yaz aylarında herkesin tek ihtiyacı serinlemek olur. Soğuk içecekler, temiz hava, biraz tatil yapmak yazları serinlemeye yardımcı olur. Ancak herkes bu imkanlara sahip değildir. Yazları tatile gidemeyen, dışarı çıkamayan insanların yardımına ayaklı klima koşar. Bu araçlar, sıcak yaz aylarında bir kurtarıcı rolündedir. Özellikle taşınabilen modelleri oldukça kullanışlıdır. Her odaya taşınabilir olduğu için sadece bir odayı değil istediğiniz odayı serinletir. Kullanışlı, işlevsel ve bir o kadar da şık görünürler. Yüksekliği ayarlanabilen ayakları ile istediğiniz yükseklikte kullanılır. Bazılarında zaman ayarı ve üfleme ayarı da bulunur. Bu çeşitler de oldukça kullanışlıdır. Uyurken zaman ayarını yapıp istenilen aralıklarda çalışıp kapanması sağlanır ve serin serin rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Ayaklı klimalar her evin ihtiyacı olan ürünlerdir. İstenilen seviyede üfleme sağlayarak sizi serinletir. Ayakları ve parçaları çıkarılarak saklaması kolaylaşır ve böylece de yer kaplamaz. Hem evde hem işyerinde gönül rahatlığı ile kullanılır. Marka ve modele göre değişen birçok çeşit vardır. Müşteri ihtiyacı olan ürünü, istediği özelliklere ve fiyata göre seçer. Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun ayaklı klima modelleri Trendyol’da bulunur. Yaz mevsiminin tadını çıkarmanızı sağlayan modeller geniş alanları serinletecek kadar güçlüdür. Güçlü olmasına rağmen fazla enerji harcamaz enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Taşınabilir seçenekler ile artık yaz aylarında serinlemek çok daha kolay ve zahmetsiz olur.

Beğenilen Özellikleri ile Ayaklı Klima Modelleri

Beğenilen Özellikleri ile Ayaklı Klima Modelleri

Ev tipi ayaklı klima her eve lazım oldukça kullanışlı bir üründür. Serinlemek için ilk akla gelen yöntemlerden biri rüzgarlı havadır. Evde ve ofiste çok kolay kullanılabilen yer kaplamayan taşınabilir ürünlerdir. Ev tipi olanlar rahatça toplanıp saklanabilir özelliktedir. Serinliğin tadını çıkardıktan sonra yer kaplamaz, evinizi işgal etmez. Ayaklı klima indirim zamanlarında uygun fiyatlıdır. Ürünler oldukça dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılır. İçerideki hava sirkülasyonunu sağlar. Hem evinizi ferahlatır hem de sizi serinletir. İşlevsel ürünlerdir. Çeşitli ve farklı özelliklerde modelleri vardır. Örneğin ayaklı sulu klima çalışması sırasında suyu buharlaştırır ve ortamdaki nem miktarını arttırır. Soğutma işlemi sırasında partikülleri tutar ve havayı temizler. Suyu buharlaştırarak nem miktarını arttırdığı için adeta bir dağ esintisi oluşturur. Soğutma sırasında havayı kurutmaz bu yüzden oldukça sağlıklıdır. Çevre dostudur ve çevreye zarar vermez. Özellikle nem oranının düşük olduğu evlerde ve ortamlarda sulu tipteki modeller tercih edilir. Ayaklı klima tavsiye edenler, ev için küçük olanlar uygun olduğunu düşünebilir. Dar alanlarda kullanmak isteyenler küçük ayaklı klima modelleri tercih eder. Dış görünüş olarak da gayet tatlı ve hoş görünür. Küçük olmasına rağmen yeteri kadar soğutma yapar, ihtiyacı karşılar. Bazıları yalnızca havayı soğutmakla kalmaz hava filtreleri sayesinde havadaki tozları tutar ve havayı temizler. Böylelikle hem serin hem de ferah bir ortam oluşturur. Farklı hızlarda soğutma ve havayı sirküle etme ya da zaman ayarı yapabilme özelliklerine sahip olan modelleri oldukça kullanışlı modellerdir. Bu ürünler havayı alır, temizler, soğutur ve odanın her alanına eşit şekilde tekrar dağıtır. Bazılarında uyku modu ya da gece modu bulunur. Bu sayede geceleri hava yoğunluğu ayarlanabilir ve rahat bir uyku sağlar. Modelden modele özellikler değişir. Ayaklı inverter klima farklı özelliklere sahiptir. İnverter olmayan tiptekiler, ortama her zaman aynı seviyede, ayarlanan seviyede hava verir. Ortam sıcaklığı istenilen seviyeye gelince kapanırlar. İnverter olanlar ise ortam arzu edilen sıcaklığa gelince kendini kapatmaz. Bunun yerine seviyesini düşürerek ortam sıcaklığının sabit kalmasını kolaylaştırır. Böylece bu özellik sayesinde ortamda çok ısınma ya da çok soğuma gibi durumlar ortaya çıkmaz. Ayaklı klima kullananlar tarafından tavsiye edilir. Bunun gibi farklı özelliklerdeki tasarımlara kolay şekilde Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

İşlevsel ve Portatif Klima Seçenekleri

İşlevsel ve Portatif Klima Seçenekleri

Portatif ayaklı klima gittiğiniz yere götürülebilecek rahat kullanıma sahip özellikteki tasarımlardır. Yazları sıcak havaları serinletmek için kışları ise soğuk havaları ısıtmak için kullanılabilecek evde ya da işyerinde istenilen yere konulabilecek ürünlerdir. Salon tipi ayaklı klima modelleri rahatlıkla kullanılabilecek modellerdir. Bazılarında bulunan iyonizer teknoloji hayatınıza konfor sağlar. Bu özellik sayesinde ortamda bulunan negatif iyonlar temizlenir. Negatif iyonların temizlenmesi ile üzerinizdeki stresi atmanıza yardımcı olur. Fazla nemin olduğu ortamlarda nem seviyesi düşürülürken sulu olan modellerle kuru hava nemlendirilir. Böylelikle nemli havanın nemi alınır kuru hava ise nemlendirilerek serinlerken hayat kaliteniz de artar. Ayaklı klima ısıtıcı tipte olanlar da mevcuttur. Her ne kadar ilk akıllara gelen soğutma özelliği olsa da ısı faktörünü barındıran seçenekler de mevcuttur. Ayrıca hem ısıtma hem de soğutma özelliği olan alternatifler de bulunur. Bu tiptekiler yaz aylarında sıcak havanızı serinletip ortamı ferahlatırken, soğuk kış günlerinde evinizi ısıtır ve sıcacık aile sohbetlerine eşlik eder. Klima ayaklı olduğu zaman boyu istenilen seviyede ayarlanabilir, taşınabilir. Doğaya, ozon tabakasına zarar vermez. Çevrecidir. İstenilen açı ayarlanabilir. Uzaktan kumanda sistemi ile uykuya dalmaya başladığınız anda modeli uyku moduna alıp düşük seviyede kullanmak enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayaklı taşınabilir klima modelleri evin her odasında ya da işyerinizde kolay kullanım özellikleri sağlar. Ayaklı tip klima monte işlemi gerektirmeden taşınabilen bir serinlik sağlar. Teknoloji ilerledikçe birçok farklı ve ileri seviyede özelliklere sahip yeni modeller çıkmaya devam eder. Ve zaman geçtikçe yeni modeller çıkmaya da devam edecektir. Ayaklı klima kampanya fiyatları ile siz de bu yeni teknoloji ürünlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Kaliteli ve Şık Ayaklı Klima Markaları

Kaliteli ve Şık Ayaklı Klima Markaları

Ayaklı klima markaları farklı model ve özelliklerde hayatınızı kolaylaştıracak çok çeşitli ürünler sunar. Ayaklı klima satın alarak bu avantajlardan yararlanmanız mümkündür. Markalar sadece soğutma özelliğinden ziyade farklı modellere çeşitli birçok özellik ekler. Bu özellikler konforlu bir ev ya da çalışma ortamı sunmak için özel olarak geliştirilir. Bazı tasarımlar iki kısımdan oluşur. Bu da ürünlerin ortamda çok yer kaplamasına neden olur. İşte bu yüzden havalandırma kısmı ayrı olan ve dışarıya monte edilen ayaklı split klima kullanmak yerden tasarruf edilmesini sağlar. Oda içerisindeki görüntüyü bozmaz. Birbiri ile bağlantılı olarak kurulan parçaların dışarı monte edilen parçası sayesinde oda içerisinde görüntü kirliliği oluşmaz. İçerideki parça ile şık görünüm elde edilirken diğer parça da yer kaplamamış olur. Bu modeller büyük ayaklı klima modellerdir. Ayaklı ofis kliması olarak da kullanılır. Ofis için daha çok tercih edilen tipteki ürünlerdir. Ayaklı klima fiyatları özelliklerin, modeline ve markasına göre değişiklik gösterir. Her müşterinin ihtiyacına uygun özellik ve modeldeki ürünler bulunur. Evde kullanılacak ise ayaklı oda kliması tercih edilir. Kullanım amacına ve kullanılacak yere göre farklı özelliklerde, farklı boyutlar ürünler mevcuttur. Ayaklı mobil klima modelleri taşınabilir ürünlerdir. Tekerleklere sahip olan ürünler sürüklenerek daha rahat taşınabilir. Ayaklı klima yorum yapan müşteriler tarafından beğeni toplayan tercih edilen ürünlerdir. Bazılarında uzaktan kumanda bulunur. Her alanda olduğu gibi burada da uzaktan kumanda hayatı kolaylaştırır. Üfleme ayarı, zaman ayarı ya da açıp kapatmak için ürünün yanına gitmek yerine uzaktan, başka bir iş yaparken yapılabilir. İstediğiniz model ve özellikteki ayaklı klima online olarak siz de Trendyol’dan sahip olabilirsiniz.

Ayaklı Klima Modelleri Nelerdir?

Ayaklı klima modelleri arasında yaygın olarak; uzaktan kumandalı ve iyonizer olan çeşitler bulunur. Su tankı ile çalışan, litre kapasitesinin değiştiği, zaman ve hız ayarlı seçenekler de modeller arasındadır. Beyaz renkli, altın renk detaylı, rose gold detaylı renk seçenekleri bulunur. Boyut olarak boyu kısa olan veya uzun olan pek çok ayaklı klima modeli vardır. Uzun ince veya uzun kalın tasarımlar da tercihe ve kullanılacak olana göre seçilebilir. Çalışma gücü ve ek seçeneklere sahip olan modeller, bulunduğu alanı uygun sıcaklığa getirmek için çalışır. Buna göre tasarımın yanı sıra sahip olduğu özellikler de önem taşır. Dikdörtgen ve köşeleri daha yumuşak geçişli ayaklı klima tasarımlarını inceleyerek klima gücüne göre seçimde bulunabilirsiniz.

Ayaklı Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ayaklı klima alırken öncelikli olarak kullanılacak alana ve kolay bir kullanım deneyimi sunmasına dikkat edilmelidir. Bulunduğu ortamda çok sesli çalışan bir cihazın oldukça dikkat dağıtıcı olacağı düşünülerek sessiz çalışan bir klima öncelikli olarak seçilebilir. Enerji kullanımının verimli olması da dikkat edilmesi gereken maddeler arasındadır. A++ gibi modeller, ekstra enerji tasarrufu sağlayarak hem doğaya hem de faturanıza katkıda bulunur. Boyut da ayaklı klima modelleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biridir. Alınacak ürünün kullanılacak alana en ve boy olarak uygun olması, özellik açısından bulunduğu alanı soğutma veya ısıtma konusunda yeterli güç kapasitesine sahip olması gerekir. Filtresinin kolay temizlenebilir olması da önemlidir. SEER, cihazın enerjisel verimini belli eder. SEER değerinin yüksek olmasına dikkat edilerek enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Ayaklı Klima Çok Elektrik Yakar Mı?

Ayaklı klimanın çalıştırılma saatine, SEER değerinin yüksekliğine, enerji tasarrufu yapan bir cihaz olup olmadığına göre elektrik yakma kapasitesi de değişir. Daha az süre ile çalıştırılan bir ayaklı klima, uzun süreli çalıştırılan bir ayaklı klimaya göre daha az elektrik yakar. SEER değeri ne kadar yüksek ise ayaklı klima da o kadar enerji tasarrufu yaparak daha az elektrik ile daha verimli bir şekilde çalışır. Çalışma hızına göre de yakacağı elektrik değişiklik gösterir. Daha hızlı çalışan bir ayaklı klima çok daha hızlı bir şekilde elektrik yakabilir. Daha yavaş çalışan bir ayaklı klimanın ise daha yavaş bir şekilde elektrik harcadığı görülebilir.