İlgili Kategoriler
Soğutma Kapasitesi
Fiyat
Enerji Sınıfı - Isıtma
Enerji Sınıfı - Soğutma
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Özel Filtreler
Fiyat Geçmişi
Renk
Wi-Fi Özelliği
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Salon Tipi Klima

" araması için 65 sonuç listeleniyor

Salon Tipi Klima

Kapalı Mekânlarda Salon Tipi Klimaların Faydaları

Kapalı Mekânlarda Salon Tipi Klimaların Faydaları

Eski dönemlerden bu yana birçok çeşitli şekillerde sıcaklara karşı çözümler aranmaktadır. Su kemerlerinin evlerin dış yüzeyinde dolaştırılarak serinletilmesi sağlanan dönemlerden bu yana teknolojik dokunuşlar ile değişen iklimlendirme sistemleri söz konusudur.Yalnız bu durum epey masraflı bir durum olduğundan yalnızca zengin kişiler tarafından kullanılabiliyordu. Zamanla birçok bilim adamı tarafından geliştirilmeye çalışılan ve adına iklimlendirme cihazı adı verilen klima, öncelikle endüstri sektöründe kullanılmaya başlanmış. Tam olarak 1902 yılında Willis Haviland Carrier tarafından ilk elektrikli klima icat edilmiştir. Havayı soğutması gibi aynı zamanda sıcaklığı da sağlayan icat, nem dengesini sağlamaktaydı. 1950’lerde yaşam alanlarında kullanılmaya başlayan icadın ayrıca araçlarda da temin edilmesi sağlanmıştı. Salon tipi klima ile ev veya iş yeri gibi ortamlarda kullanılması, istenilen sıcaklık değerinin ayarlanması ile kişilere kolaylık sağlamaktadır. Kullanılacak alanın genişliğine bağlı olarak değişen klima çeşitleri işletmeler tarafından kullanılırken, özellikle metrekare olarak iş yerlerinde küçük salon tipi klima modelleri tercih edilmektedir. Oldukça şık tasarımların üretildiği klima modelleri, her işletmenin dekorasyonu ile uyum içinde kullanılmaktadır. Konforlu bir hayat sürmek isteyenler tarafından kullanılan klima çeşitleri, istenilen sıcaklık ayarı ve ayrıca hava temizleme özelliği ile herkes tarafından tercih edilebilir bir ürün olmaktadır. Fazla sıcak ya da soğuk havalar, kişileri oldukça rahatsız eden bir durumdur. Nem kontrolü ile birlikte istenilen sıcaklık ayarının yapılması kullanıcıların günlük hayatında yaşadıkları alanların keyifle kullanılmasını sağlar. Farklı kullanım seçenekleri ve birbirinden değişik özellikleri ile geliştirilen klimalar, her yerde kullanılabilecek ölçülerde üretilmektedir. Özellikle salon tipi klima ölçüleri birçok farklı boyut ve özelliklere sahip olarak restoranlar, oteller ve iş merkezleri gibi pek çok alanda sıkça tercih edilmektedir. Genişlik 950 mm ve yükseklik olarak 1850 mm gibi ürün ölçüleri kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Ayarlanabilir fan, turbo seçeneği ve otomatik fan hızı gibi birçok özelliği ile kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Geniş alanlarda soğutma ve ısıtma için kullanılan 220 volt salon tipi klima ayrıca kapalı alanlarda aşırı nemi alır ve temiz havayı yayar. Boyut olarak diğer modellere göre daha büyük olan salon tipi klima elektrik gücü sayesinde oluşabilecek kesintilere karşı kendisini koruma altına almaktadır. Elektrik geri geldiğinde bile kaldığı yerden aynı şekilde çalışmaya devam eder.

Salon Tipi Klima Son Teknoloji ile İklimlendirme

Salon Tipi Klima Son Teknoloji ile İklimlendirme

Mekânlarda sağlıklı bir hava kalitesi sağlayan klima çeşitleri, genellikle metrekareye göre seçilmektedir. Modellerin boyutları kullanılacak alana göre seçilirken özellikle 26 metrekare alanlar için 12000 btu salon tipi klima ürünü tercih edilmelidir. Hava kontrolü sağlayan klima modelleri, alanı ısıtmak veya soğutmak amacıyla birçok kolaylık sağlamaktadır. Kişilerin ihtiyaç dâhilinde klima kullanımı sağlanacak alanın genişliğine göre seçim yapmaları gerekmektedir. Doğa dostu olarak üretilen klima modelleri ayrıca enerji tasarrufu sağlayan ürün çeşitliliği ile ilk sıralarda yer almaktadır. Alan metrekaresine göre değişen klima özellikleri, yüksek performans gücü ile büyük alanların ısınması veya soğutulması kolaylıkla sağlanmaktadır. İş alanları gibi ayrıca büyük evlerde de kullanılabilen 18000 btu salon tipi klima tercih edilebilmektedir. Genellikle evlerde salon tipi klima, yüksek tavanlı ve geniş salonlarda kullanılmaktadır. Özellikle yaz aylarında sıcak havanın etkisinden sıyrılmak için ev içerisinde vakit geçiren kişiler, salon tipi klima modelleri ile temiz havanın tadını çıkarmaktadır. İş alanlarında yaz veya kış mevsimlerinde kişilerin iş koşullarının sağlıklı olabilmesi için sağlanan klima kullanımı günlük olarak çalışma konforuna destek sağlamaktadır. Farklı tasarımların kullanıldığı klima modelleri birbirinden şık ve dekoratif olarak kişilerin ev veya iş yerlerinde fark yaratmaktadır. Ortamın havasını temizlerken aynı zamanda minimum enerji tüketimi ile çevre dostu olan klima modelleri arasında bulunan 24000 btu salon tipi klima ürünü en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Oldukça sessiz çalışan modelleri ile konfor alanı yaratan klima modelleri farklı pek çok özelliği ile dikkat çekmektedir. Geniş alanlarda tercih edilen 36000 btu salon tipi klima özellikle büyük iş merkezleri veya oteller gibi işletmelerde kullanılmaktadır. Yüksek performansı ile sıcak ve soğuk hava ihtiyacını karşılayan klimalar, ortamın nem dengesini sağlamaktadır. Metrekare olarak daha büyük alanlarda kullanılan 48000 btu salon tipi klima, geniş yaşam ve iş alanlarının konforlu ve sağlıklı bir biçimde ısı ayarına sağlamaktadır. Büyük kapalı alanlarının yeteri kadar serinlemesi veya ısıtılması normal şartlarda zor iken 48000 btu salon tipi klima modelleri ile rahatlıkla bu durum gerçekleştirilmektedir. Alan genişliğine göre seçilmesi gereken klima çeşitleri, gerekli ürünün doğru seçilmesi yeterli verimin alınması sağlanmaktadır.

Farklı Tasarımları ve Teknik Donanımlar ile Salon Tipi Klima

Farklı Tasarımları ve Teknik Donanımlar ile Salon Tipi Klima

Tasarlanan klima modelleri, sabit bir metrekare üzerinden ısıtma ve soğutma işlemini gerçekleştirmektedir. Farklı düzeyde görsel tasarımlar, ev ya da ofis gibi çok büyük olmayan alanlarda da kullanılırken özellikle 220v salon tipi klima modelleri çokça tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Yüksek çalışma performansı sayesinde istenilen sıcaklığı kısa sürede gerçekleştiren klima modelleri, farklı boyutları ve birbirinden özel tasarımları ile oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olmaktadır. Küçük işletme veya evlerde kullanılması tercih edilen salon tipi inverter klima sağladığı enerji tasarrufu ile yukarı ve aşağı hava kontrolü özellikleri açısından kişiler tarafından en çok tercih edilen ürün olmaktadır. Kendi kendini temizleyebilme özelliği bulunan klima modelleri, oldukça kullanışlı ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olması ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Genellikle kullanıcılar, aldıkları elektronik eşyalarını tasarruflu olarak tercih ederler. Bunun nedeni ise sürekli olarak ihtiyaç halinde kullanılan klima modelleri, enerji tasarrufu sağlarken düşük elektrik faturaları ile de daha cazip gelmektedir. Tasarruflu olarak salon tipi klima a++ seçimi yapan kişiler, konforlu klima kullanımının tadını çıkartırken aynı zamanda daha az para harcayarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Özellikle her alana uyum sağlayan klima çeşitleri genel olarak beyaz rengi ile oldukça rağbet görmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan salon tipi split klima modelleri aynı zamanda uygun fiyatlı oluşları ile de dikkat çekmektedir. Oldukça estetik şekilde konumlandırılan split klimalar, kullanılan ortamın sessizliğine eşlik etmektedir. Zaman ayarı ve uzaktan kumandası bulunan split klima modeli, hemen her ortama uyan tasarım ve boyutlarda üretilmektedir. Bulunduğu ortamı hem ısıtıp, hem de soğutabilen split özellikli york salon tipi klima 48000 inverter modeli, enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda sessiz düzeyde çalışarak kişilerin ev gibi ortamlarda daha çok tercih etmesine sebep olmaktadır. Kolay bir kullanımı bulunan 48000 invertr modeli uzaktan kumanda edilebilir ve yüksek performansı ile sıcak veya soğukluk ayarı sayesinde kısa sürede istenilen düzeyde çalışması sağlanabilir. Bu klima özellik olarak diğer klimalara göre daha farklı çalışmaktadır. Diğer klimalar ortam sıcaklığı istenilen düzeye geldiği an otomatik olarak dururken, salon tipi klima 48000 invertr modeli aynı düzeyde hiç durmadan çalıştığı halde daha yüksek tasarruf sağlamaktadır.

Salon Tipi Klima İle Yaşam Alanlarındaki Konfor

Salon Tipi Klima İle Yaşam Alanlarındaki Konfor

Seçilen klimanın ortama uygun olması, alınacak verim açısından oldukça önemlidir. Kişilerin klima seçimi öncesi uzman kişiler tarafından destek alması ve kullanım alanının metrekaresine göre tercih yapması gerekmektedir. Ürün performansına ve kullanım alanına göre değişen fiyatlar aynı zamanda ürünün tasarruflu olup olmaması ile de ilgilidir. Tek fazlı salon tipi klima genellikle akımın bir elektrik alıcısından karşılanması ile çalışmaktadır. Genellikle küçük alanlarda kullanılan klimalarda bulunan tek faz diğer modellere nazaran daha uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Oldukça küçük dairelerde kişilerin ihtiyacına yönelik soğutucu veya ısıtıcı özelliği bulunan tek fazlı klima modelleri genellikle kısıtlı alanlarda kullanılmaz üzere salon tipi mini klima çeşidi olarak üretilmektedir. Salon mini klima özellikleri daha az yer kaplamasına rağmen yüksek performansı ile çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir ürün haline gelmesini sağlamıştır. Salon mini klima elektrik tüketimi açısından da oldukça avantajlı ürünler olarak yoğun talep görmektedir. Klima sahibi olmak isteyen çok sayıda kişinin merak etmiş olduğu salon tipi klima ne kadar elektrik harcar sorusudur. Salon tipi klimalar yeni nesil teknolojiler ile geliştirildiği için enerji tasarrufu konusunda oldukça yüksek performans göstermektedir. Bu nedenle çok sayıda kişi tarafından tercih edilen salon tipi klima modelleri, kullanıcıların bütçesine de fayda sağlamaktadır. Salon tipi klimalar, özellikleri ve performanslarına göre değişken fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulmaktadır. Göstermiş olduğu performans ile avantajlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça makul fiyatlı ürünlerdir. Kullanıcı yorumlarında çok sayıda kişi tarafından tavsiye edilen salon tipi klima performansları göstermiş olduğu enerji tasarrufu nedeni ile daha çok kişi tarafından tercih edilmekte ve tavsiyede edilmektedir. Beyaz ve gri renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan klima modellerinden kullanılacak alana en uygun olan renk ve model tercih edebilme seçenekleri ile de avantajlı ürünler olarak görülmektedir. Sergiledikleri performans ise faturalara çok da yüksek olmayan fiyatlar ile yansımaktadır. Kullanım amacına en uygun olan salon tipi klima modelinin sunuma çok sayıda seçenek arasından tercih etmek müşterilerin ihtiyaç ve zevkleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Salon tipi klimalar, sahip oldukları güç ile daha geniş alanlara etki edebilmekte bu nedenle de geniş alanlarda bile tek bir klima ile yüksek performans almak mümkün kılınmaktadır. Kullanıcılar tarafından tavsiye edilen klima modellerinden ihtiyaca uygun olan modeller tercih edilmelidir.

Kullanıcılarından Salon Tipi Klima Yorumları

Kullanıcılarından Salon Tipi Klima Yorumları

Günlük yaşantıda ev ve iş ortamlarında sıcak veya soğuk hava şartlarında konforlu bir alan sağlayan klimalar yaşam alanlarını iklimlendirerek kişilere konfor sağlamaktadır. Kullanıcılar tarafından salon tipi klima tavsiye üzerine tercih edilen modeller birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Yapılan yorumlar neticesinde kişilerin doğru seçimler yapmasını sağlayan kullanıcı tavsiyeleri, oldukça etkili olmaktadır. Alan metrekaresine göre tercih edilen klima çeşitleri birçok özelliği ve görsel tasarımları ile her alanda kullanımı artmaktadır. Fazla yer kaplamayan modellerin sergilediği yüksek performansı sayesinde küçük, büyük tüm alanların kolaylıkla istenilen ısılara getirilmesi sağlanmaktadır. Ortamdaki nem dengesini sağlayan özelliği ve hava temizliğine katkısı ile oldukça sağlıklı bir ürün halini almaktadır. Salon tipi ayaklı klima olarak tasarlanan modeller, her ortamda kolaylıkla kullanılırken ayrıca fazla yer kaplamayan tasarımı ile kişilerin tercihi olmaktadır. Birbirinden şık klima tasarımları ve kullanılacak alanın genişliğine göre değişen fiyatlar aynı zamanda ürünün sergilediği performans özelliklerine göre farklılıklar sunuyor olmaktadır. Yüksek güç gerekli olan klima modelleri genelde büyük alanlarda tercih edilen ürünler olmaktadır. Performans açısından enerji tasarrufu odaklı klima modelleri, boyut ve ağırlık olarak değişim gösterirken aynı zamanda içerdikleri farklı özellikler nedeni ile de fiyat değişiklerine neden olmaktadır. Elektrik enerjisi ile çalışan klima cihazları tasarruflu modelleri ile oldukça uygun kullanım imkânı sunmaktadır. Küçük alanlarda ya da yer sıkıntısı bulunan evlerde ortamın ihtiyaç duyulan ısıda tutulması amacıyla tasarlanan salon tipi mini klima modelleri oldukça kullanışlı ve kolay ayarlanabilir olmaktadır. Uzaktan kumanda yardımı ile çalışan klima modelleri boyutları ile her bütçeye uygun fiyatlarda tasarlanmaktadır. Ekonomik olarak uygun olan modeller arasında bulunan ürün yelpazesi oldukça geniştir. Herkesin ihtiyacına göre seçebileceği klima modelleri, fiyat performansı açısından farklı aralıklarda belirlenmektedir. Özellikleri ile ön plana çıkan klima çeşitleri tasarım olarak farklı renklerde ve çizgilere sahip olarak üretilmektedir. Tasarım olarak her ortama uyum sağlayan modelleri tercih eden kişiler, ev dekorasyonlarında özel ürünleri de sıkça kullanmaktadır. Salon tipi taşınabilir klima olma özelliği ile istenilen her yere konumlandırılabilen cihazlar kullanım kolaylığı sunmaktadır. Modellerin alanın genişliğine göre seçiliyor olması, klimaların belirli bir alan içerisinde gösterdikleri performanslara göre değişmektedir. Salon tipi klima, kaç metrekare ısıtır sorusuna cevap olarak, farklı alanlarda kullanılan klimaların tasarım ve özellik olarak farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bu yüzden metrekare hesabına göre ürün seçimi yapılması gerekmektedir.

Salon Tipi Klima Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Salon Tipi Klima Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çok küçük veya büyük hemen her alanda kullanılabilecek klima modelleri taşınabilir olma özelliği ile oldukça sık tercih edilmektedir. Sıcaklık ve soğukluk ayarı sayesinde istenilen düzenlemelerin yapılabildiği klima modelleri hemen her iş yeri, otel, ofis, alışveriş gibi alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Kullanıcı kişiler tarafından merak edilen sorular arasında bulunan salon tipi klima nasıl çalışır? sorusu oldukça önemlidir. Kişiler aldıkları klima modellerini satın aldıkları firma üzerinden kurulumunu gerçekleştirmelidir. Aksi takdirde yetkili firma tarafından yapılmayan klima tesisatı nedeniyle ürün üzerinde bulunan garanti süresi iptal olmaktadır. Klima almak isteyenlerin bu gibi durumlara dikkat etmesi ürünün garanti süresi bakımından önem taşımaktadır. Zamanla hava temizleyici özelliği nedeni ile fan ve iç ünite içerisinde biriken toz ve kirler sorun yaratabilmektedir. Bu durumda kullanıcı kişiler tarafından sorulan salon tipi klima nasıl temizlenir sorusu oldukça merak uyandırmaktadır. Kişiler isterse cihaz üzerinde bulunan otomatik temizleme modu ile kolaylıkla yapabilecekleri temizleme işlemi ayrıca bu konuda uzman kişiler tarafından yapıldığında uzun süreli kullanım sunmaktadır. Temizlenen fan sistemi ve cihaz içerisi ilk günkü performansı ile kullanım kolaylığı sunarken mutlaka belli aralıklarla bu durumun gerçekleşmesi gerekmektedir. Cihazlar üzerinde veya kumanda ile sağlanan salon tipi klima sıcaklık ayarı oldukça kolay yapılmaktadır. Otomatik modunda çalışan klima modelleri ayrıca ayarlanan sıcaklığa ulaşıldığı an duran ve tasarruf sağlayan özellikleri ile de değerlendirilmektedir. Birçok alanda kullanımı sağlanan salon tipi klima çeşitli fiyat avantajları ile kullanıcıların bütçesine katkı sağlamaktadır. Çok sayıda kullanıcı hem performans, hem de fiyat açısından son derece memnun kalmaktadır. Aynı zamanda salon tipi klima filtre temizliği profesyonel ekipler tarafından kolaylıkla sağlanabilmektedir. Filtre temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar zararlı kimyasallardan uzak durulması gerekliliği ve periyodik bakımlarının aksatılmaması konusunda dikkatli olunmasını gerektirmektedir. Salon tipi klima kullanan çok sayıda kişi olumlu yorumlar yapmaları yanı sıra diğer kullanıcılara da tavsiye etmektedirler. Salon tipi klima düzenli aralıklarla çalıştırıldığında uzun vadede yüksek performans sergilemektedir. Salon tipi klimalar yaz ve kış kullanımında farklı fonksiyonlar ile kullanılmaktadır. Yaz ve kış aylarında mevsime en uygun şartlarda ayarlanabilir. Aynı zamanda klimaların sahip olduğu filtreler klimanın zararlı etkilerini azaltmaktadır. Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden tercihinize uygun klima modellerini araştırıp, satın alabilirsiniz.

Salon Tipi Klima Ne Kadar Yakar?

Salon tipi klima modelleri; ev tipi klimalardan daha yüksek bir enerji tüketimine sahip olabilir. Ancak bu tüketim miktarı, kullanılan model kullanım şekli ve ortam sıcaklığına bağlı olarak değişebilir. Klimanın markası, modeli, enerji sınıfı ve verimliliği de enerji tüketimini etkileyen faktörler arasındadır. Bu nedenle seçim sürecinde klima enerji sınıfını dikkate almak ve daha yüksek verimliliğe sahip bir model tercih etmek tasarruf açısından önemlidir. Yüksek verimliliğe sahip salon tipi klimalar ile etkili bir soğutma performansı alabilirsiniz. Üstelik tasarruflu modeller sayesinde daha az fatura ödemiş olursunuz.

Salon Tipi Klima Kaç BTU'dur?

Salon tipi klimaların BTU değerleri kullanılacak mekanın büyüklüğüne göre belirlenir. Her metrekare için belirlenen bir BTU değeri bulunur. Bu değerler, klimaların kapasitesine göre belirlenir. Bu nedenle hangi büyüklükte bir klima alınacağı belirlenirken mekanın ebatı ve kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Çeşitli markalar tarafından farklı özelliklere ve BTU kapasitelerine sahip salon tipi klimalar bulabilirsiniz. 12000 BTU klima modelleri; orta büyüklükteki mekanlar için uygun olabilir. Daha büyük mekanlar için ise daha yüksek BTU kapasitelerine sahip modeller tercih edilmelidir. Bu şekilde tercih yaptığınızda klimanızdan daha yüksek verimlilik alabilirsiniz.

Salon Tipi Klima Ev İçin Uygun Mudur?

Salon tipi klima modellerinin evlerde kullanılması mümkündür. Ancak büyük hacimlerdeki kullanımlarına göre tasarlandığı için ev tipi klimalara göre daha yüksek bir enerji tüketimine sahip olabilir. Enerji tüketiminde tasarruf sağlamak için enerji sınıfı daha yüksek olan ve yüksek verimliliğe sahip modeller tercih edilebilir. Ev tipi klima modelleri; daha küçük mekanlar için tasarlanır. Aynı zamanda daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Ayaklı klima modelleri ise evde kullanmak için uygun olmaları nedeniyle tercih sebebidir. Daha az enerji sarf eden modelleri sayesinde faturadan tasarruf edilir. Markalar tarafından satışa sunulan farklı büyüklük ve verimlilikte klima modelleri bulunur. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz.