"

Ayıcık

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Hem Yetişkinlere Hem de Çocuklara Hitap Eden Ayıcık Modelleri Trendyol'da!

Peluş ayıcıklar, yumuşak ve sevimli görüntüleriyle pek çok kişi tarafından sevilir. Ayıcık şeklindeki oyuncaklar özellikle erken yaşlardan itibaren çocukların favorileri arasına girer. Konuşma, şarkı söyleme gibi çeşitli fonksiyonlara sahip modeller, özellikle çocuklar için tercih edilir. Sevimli ve tüylü ayıcıklar evlerde de sıkça kullanılır. Evin enerjisine sıcak ve huzurlu bir hava katan peluş oyuncakların çeşitli ebatta modelleri bulunur. Ayrıca anahtarlık gibi aksesuarlarda da ayıcıklara rastlamak mümkündür. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ayıcık çeşitleri arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilir ve bu ürünlerle hayatınıza renk katabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Peluş Ayıcık Modelleri

Birbirinden Farklı Peluş Ayıcık Modelleri

Sevdiklerinize güzel hediyeler almak için tercih edebileceğiniz birden fazla ürün bulunur. Bu ürünler arasında oyuncak ayı modelleri de yer alır. Peluş ayıcık modelleri hem görüntüleri hem de kaliteleri ile en çok tercih edilen oyuncak olmayı başarır. Oyuncak, peluş, renkli ayıcık modelleri birbirinden farklı tasarımlarıyla herkese hitap eder. Ayıcık modelleri; farklı renklerde, tasarımlarda ve boyutlarda üretilmeleri sayesinde kullanıcıların yaşına uygun alternatifin kolaylıkla bulunmasını sağlıyor. Ayıcıklar çok eski yıllardan bu yana çocukların vazgeçilmez oyuncakları arasında yer alıyor. Ayıcık modelleri sevimli görünümleriyle çocukların favori eşyaları olmayı da başarıyor. Bunun yanı sıra kaliteli yapısı ile de uzun yıllar dayanıklılık gösterebiliyor. Her çocuğun odasında yer alan ve eğlenceli görünümü sayesinde canlılık katan ayıcık seçenekleri ile siz de çocuklarınızın daha eğlenceli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklar için oyuncak tercihi yaparken dikkat edilmesi gerekilen bir çok husus bulunur. Bu hususlardan biri de çocuğunuzun hayal gücünü geliştirebilecek nitelikteki ürünlere öncelik vermektir. Çocuğunuzun oyuncağıyla birlikte kaliteli zaman geçirmesi de önem taşır. Bu iki avantajlı durumu sağlayabilecek farklı boylarda ve özelliklerde ayıcık çeşitleri bulunur. Özellikle üzerinde aksesuarlar olan şapkalı, güllü, balonlu ayıcık çeşitleri sayesinde çocuğunuz hayal gücünü kullanarak çeşitli oyunlar kurabilir.

Çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak ve kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak hediyeleri aldığınız zaman hem onu sevindirebilir hem de büyüme sürecine destek olabilirsiniz. Ayrıca bu ayıcıklar ile evinizin dekorasyonuna sempatik bir katkıda bulunabilirsiniz. Büyük modeller olduğu gibi ayıcık bebek çeşitleriyle çocuklarınıza küçük hayvanlara yaklaşım ile ilgili bilgiler verebilirsiniz. Her yaşa uygun olarak tasarlanan ve uzun yıllardır çocukların vazgeçilmezi olan sarı, mavi, kırmızı, gri ayıcık modelleri ile siz de aradığınızı bulabilecek ve sevdiklerinize hediye edebileceksiniz.

Yalnızca çocukların değil aynı zamanda yetişkinlerin de yılbaşı ayıcıkları gibi hediyelik tercihleri bulunur. Özel günlerde büyüklerin ve çocukların hediye tercihleri arasında yer alan peluş ayıcık seçeneklerinin farklı ebatları ve tasarımları mevcuttur. Model ve boyut çeşitliliği, aradığınız seçeneğe erişmeniz noktasında size kolaylık sunmaya devam ediyor. 120, 100, 90, 85, 80 cm ayıcık çeşitleri arasından siz de uygun bir model bulabilirsiniz. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Son dönemlerde özel kişilere alınan hediyelerde de ayıcık figürlü olanlar tercih ediliyor. Ayıcık, sevgiliye alınırken evlilik teklifi ya da bebek müjdesi gibi başka bir haberin ön hediyesi olarak da kullanılıyor. Özellikle ışıklı, kalpli, gül tutan ayıcık çeşitleri neşeli haberler verileceği zamanlar da tercih ediliyor.

Ayıcık Modelleri ile Çocuklarınıza Uygun Oyuncak Seçeneğine Erişeceksiniz

Ayıcık Modelleri ile Çocuklarınıza Uygun Oyuncak Seçeneğine Erişeceksiniz

Çocukların gelişim sürecini verimli bir şekilde geçirmesi ilerleyen yaşları için oldukça önemlidir. Dünya ile olan iletişimini kuvvetlendirdiği ve edindiği bilgileri hayatının her döneminde kullandığı gelişim sürecine dikkat edilmelidir. Bu süreç, özellikle eğitim açısından hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir zaman dilimidir. Siz de çocuklarınızı eğitici ve güvenilir oyuncaklarla buluşturabilirsiniz.

Ayıcık çeşitleri, yüksek kaliteleri ve farklı içerikleri ile her ebeveynin dikkatini çekmeyi başarıyor. Kaliteli ve içerik olarak oldukça zengin teknolojisi olan konuşan ayıcık seçenekleri ile çocuklarınızın kelimeleri daha verimli bir şekilde öğrenmesini kolaylaştırabilirsiniz. Harfleri, sayıları ve şekilleri en iyi şekilde öğrenebilmesi için mükemmel bir tasarım ile sizlere sunulan konuşan akıllı ayıcık, beyaz başta olmak üzere farklı renk seçenekleriyle de dikkat çeker. Ayıcıkların konuşma özellikleri sayesinde çocuklarınızın gelişim çağında birçok şeyi öğrenmesini sağlayacaksınız. Aynı zamanda yüksek kaliteli ürünler ile tereddütsüz kullanım fırsatına erişebileceksiniz.

Konuşan ayıcık gibi eğitici oyuncak kategorisinde yer alan pek çok ayıcık seçeneği çocukların yapısına uygun olarak tasarlanıyor. Çocuğunuzla birlikte şarkı söyleyebilen elbiseli, müzikli ayıcık çeşitleri de hediyelik oyuncaklar arasında yer alıyor. Bu oyuncaklar gelişim çağındaki çocukların hassas yapısına kolaylıkla uyum sağlıyor. Onlarla konuşup şarkı söylerken çocukların iletişim becerileri kuvvetleniyor. Alerjik reaksiyona sebep olmayacak içeriği ile ebeveynlerin dikkatini çeken bu ürünler sayesinde çocuklarınız güvenilir şekilde oyun oynayabilir. Siz de çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesini ve aynı zamanda sağlıklı alternatiflerle vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Sayıları ya da şekilleri eğlenceli bir şekilde çocuklarınıza öğretmeyi hedefleyen konuşan ayıcık seçeneklerinin yanı sıra farklı içeriklerle satışa sunulan ayıcık seçenekleri de mevcut. Çocukların severek oynayacağı yumuşak, puf ayıcık çeşitleri gece uykuya dalarken de onları rahatlatıyor. Özellikle sevgililer günü için vazgeçilmez bir hediye olan ayıcık seçenekleri ile siz de sevdiklerinize sempatik hediyeler alma şansı yakalayabilirsiniz.

Eğitici oyuncaklar kategorisinde yer alan konuşan ayıcıklar bulunuyor. Çocuklar için üretilenlerden ziyade yetişkinler için tasarlanan konuşan oyuncak ayıcık seçenekleri de her yaştan kullanıcının dikkatini çekiyor. Aynı zamanda bu oyuncak ayıcıklar sempatik yapısı ile de beğeni toplamayı başarıyor. Hediye olarak konuşan orta boy ayıcık çeşitleri çok dikkat çekiyor. 50, 60 cm ayıcık çeşitleri arasından dilediğiniz rengi sevdiğinize hediye edebilirsiniz. Kişiye özel modeller de oldukça dikkat çekiyor. Bu modellerde, ayıcık kıyafetinin ya da bir aksesuarının üzerine oyuncağı hediye edeceğiniz kişinin ismini yazdırma şansınız bulunuyor. Siz de gerek çocuklarınıza gerekse sevdiklerinize üzerinde onların isimlerinin yazılı olduğu kişiye özel ayıcık seçeneklerinden birini hediye edebilirsiniz.

Her Yaş Grubuna Uygun Ayıcık Seçenekleri

Her Yaş Grubuna Uygun Ayıcık Seçenekleri

Ayıcık figürü gerek oyuncaklarda gerekse dekorasyon ürünlerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Sempatik görünümü ile her yaştan kullanıcıya hitap eden ayıcık seçenekleri yalnızca oyuncak olarak kullanılmamakla birlikte pek çok içerikte de yer almayı başarıyor. 3 metre süs ayıcık ile huzurlu ve sevimli hisler veren dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Kapı askılığı gibi pek çok içerikte yer alan ayıcık ile evinizin dekorasyonuna da canlılık katabilirsiniz.

Ayıcık figürleri sadece oyuncak modelleri olarak üretilmiyor. Bu figüre sempati duyanların severek kullanacağı çeşitli ürünler de bulunuyor. Ayıcık figürünün sıklıkla kullanıldığı ürünler arasında anahtarlık, kapı askılığı ve yastık yer alıyor. Bu figür, bardak tasarımlarının da vazgeçilmez görselleri arasında bulunuyor. Ayıcık çeşitlerini içeren ürünler arasından siz de kendinize uygun olan bir modeli kolaylıkla bulabileceksiniz. Ayıcık tasarımları mükemmel görünümü ile her yaş grubuna hitap ediyor. Hediye edildiği anlarda, kişilere benzersiz bir dokunuş yapan ayıcık tasarımları ile gerek özel günlerinizi renkli hâle getirebilir gerekse günlük kullanım için tasarlanan ürünler ile gününüzü daha keyifli geçirme şansı elde edebilirsiniz.

Birden fazla içerikte kullanılan ayıcık figürü genel anlamda oyuncak olarak ilgi çekerken farklı tasarımları bu alanda da sunmayı ihmal etmiyor. Birden fazla markanın tasarladığı ayıcık modelleri yüksek kalitesi ve dinamik yapısı ile sizlere aradığınız performansı sunmayı başarıyor. Uzun yıllar boyunca dayanıklı bir şekilde sizlere eşlik eden oyuncak ayıcık seçenekleri sayesinde siz de sevdiklerinize uygun hediyeyi kolaylıkla bulabileceksiniz. Farklı tasarımları ve farklı ebat seçenekleri ile iddialı bir hediye olma niteliği de taşıyan bu ürün ile gerek sevgililer gününde gerekse doğum günlerinde hediye bulmakta zorlanmayacaksınız. 180, 170, 160, 150, 140, 130 cm ayıcık seçenekleri hediyeler olarak sıkça tercih ediliyor.

Büyük ayıcık seçenekleri farklı boyutları ile oldukça dikkat çekici bir hediye olmayı başarıyor.

Büyük modeller arasında mor ayıcık gibi farklı renk alternatifleri de yer alıyor.Tulumlu, tüylü ayıcık, çeşitli renkleriyle oldukça şirin bir hediye olarak öne çıkıyor. Dilerseniz beyaz renk seçeneğini değerlendirerek klasik bir görünüme erişebilirsiniz dilerseniz de yeşil dev ayıcık gibi seçenekleri değerlendirerek alternatif bir hediye ile sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Her zevke ve yaşa uygun seçenekler arasından siz de 2.5, 2, 1 metre ayıcık gibi oldukça iddialı ürünleri hediye ederek sevdiklerinize unutulmaz anlar yaşatma şansına sahip olabilirsiniz.

Ayıcık Seçenekleri Kaliteli Yapısı ve Farklı Seçenekleri ile Her Zevke Hitap Ediyor

Ayıcık Seçenekleri Kaliteli Yapısı ve Farklı Seçenekleri ile Her Zevke Hitap Ediyor

Ayıcık seçenekleri özel günlerin en çok tercih edilen hediyesi olmayı başarıyor. Ayıcıklar gerek oyuncak olarak gerekse pek çok tasarımın içinde yer alarak sizlere ulaşıyor. Ayıcık baskılı kupalar farklı tasarımlara örnek olarak verilebilir. Bunun yanı sıra dekorasyon ürünlerinde ayıcık resimli seçenekler bulunuyor. Dekoratif ayıcık figürleri ile siz de sempatik ve sevimli ürünleri sevdiklerinize hediye edebilir ya da ev dekorasyonunuzda keyifle kullanabilirsiniz.

Amigurumi ayıcık gibi dekorasyon ürünleri evlerde de sıklıkla kullanılıyor. Ayıcık çeşitleri gerek salonlarınızda gerekse evinizin diğer bölümlerinde daha samimi bir ortamın oluşmasında etkili olduğundan siz de dekorasyon ürünü tercihi yaparken önceliği ayıcık figürünün bulunduğu tasarımlara verebilir ve daha keyifli bir görünüme erişme şansı yakalayabilirsiniz. Geliştirilen birden fazla içerikte yer alarak her yaş grubuna hitap etmeyi başaran seçenekleriyle peluş ayıcık, oyuncak kategorisinde de en çok tercih edilen ürün olmayı başarıyor.

Her yaş grubundan kullanıcıya ulaşan ve sevimli yapısı sayesinde uyum sağlayan bu ürün uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanma şansı elde edeceksiniz. Özellikle kaliteli içeriği ile dayanıklılık olanağı sunan pelüş seçenekler sayesinde yıkanmalara karşı dayanıklı ürünlerle eşsiz bir kullanım süreci geçireceksiniz.

Oyuncak tercihi yaparken dikkat edilmesi gerekilen ilk husus ürünün dayanıklılığı olmalıdır. Dayanıklı bir yapıya sahip olmayan oyuncak seçenekleri çocuklarınızın kullanım esnasında kazalara maruz kalmasına neden olacağından siz de yüksek kaliteli ürünler ile çocuklarınızın daha güvenli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Dayanıklı yapıya sahip olan oyuncaklar aynı zamanda ebeveynler içi de önem arz ediyor. Siz de oyuncak ayıcık tercihi yaparken dayanıklılığa öncelik vererek keyifli kullanım olanağına ulaşabilirsiniz.

Her Çocuğun Olmazsa Olmazı Ayıcık Modelleri

Her Çocuğun Olmazsa Olmazı Ayıcık Modelleri

Yetişkinler için tasarlanan ürünlerin yanı sıra çocuklar için tasarlanan ürünler de kaliteli ve yenilikçi yapıları ile dünü ve bu günü bir araya getirmeyi başarıyor. Eğitici oyuncaklar kategorisinde yer alan ayıcık seçenekleri de çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesini sağlarken aynı zamanda daha keyifli vakit geçirmesine de yardımcı oluyor.

Çocuklarınızın dünya ile olan bağını kuvvetlendirmesi için farklı versiyonlarla satışa sunulan ayıcık modelleri Türkçe konuşan seçenekleri ya da İngilizce konuşan alternatifleri ile aradığınızı bulmanızı kolaylaştırırken aynı zamanda çocuklarınıza uygun yapısı ile de gönül rahatlığı ile kullanım fırsatı tanıyor.

Gerek panda ayıcık gibi değişik türler hakkında eğitici tasarımlarda yer alan pek çok farklı modelle gerekse de sempatik görünümü ile dikkat çeken alternatif seçenekleri ile her yaştan kullanıcının beğenisini kazanan ve ikonik hediyeler arasında yer alan ayıcık seçenekleri ile siz de çocuklarınızın en iyi alternatiflerle buluşabilmesini kolay hâle getirin. Pek çok markayı bir araya getirerek güvenli alışverişte vazgeçilmez hâline gelen Trendyol ile aradığınız ayıcık seçeneğini bulabilecek ve dilediğiniz seçeneği kısa süre içerisinde temin edebileceksiniz.

Birden fazla markanın tasarımlarında kullandığı ayıcık figürü sayesinde sizde dilerseniz ev dekorasyonunuzu renklendirebilir dilerseniz de oyuncak seçenekleri ile çocuklarınızı ve sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Eşsiz tasarımları bir araya getiren birçok marka ile hem uygun fiyatlı alternatiflere erişebilecek hem de kaliteli ürünler ile uzun yıllar geçirebileceksiniz. Oyuncak ayıcık seçeneklerinde kullanılan içerik de kullanım sürecini daha verimli bir hâle getiriyor. Elyaf ya da pamuk içeriklere sahip olan ayıcık modelleri arasından siz de kendi isteğinize uygun seçeneği zahmetsiz bir şekilde bulabileceksiniz.

Ayıcık Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ayıcık Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hediye ayıcık seçenekleri farklı renk alternatifi ile de aradığınızı bulmanızda size yardımcı oluyor. Yalnız renk değil aynı zamanda tasarım olarak da farklılık sunan birden fazla marka ile aradığınız seçeneğe Trendyol güvencesi ile erişebilirsiniz. Tasarlanan ürünlerde sunulan pek çok farklı seçenek gerek sevdikleriniz için eşsiz hediyeler bulmanıza gerekse çocuklarınız için benzersiz alternatiflere sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Ayıcık fiyatları da tasarım ve boyutlara göre değişiyor. Pembe ayıcık gibi ürünler hem tasarım hem de boyut olarak dikkat çekiyor. Mavi, beyaz, gri ve kahverengi gibi birden fazla renk seçeneği sunan markalar arasında seçim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz ebat olarak daha büyük olan ayıcık seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Böylece daha iddialı bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Dilerseniz daha küçük boyutlarda satışa sunulan ayıcık seçeneklerine yönelebilirsiniz. Küçük ayıcıklar gibi daha minimalist hediyelerle de sevdiklerinizi sevindirmeniz mümkündür. Küçük modeller arasında kahverengi ayıcık gibi en çok tercih edilen ürünler yer alır. Bu alternatifleri değerlendirip satın alarak sevdiklerinizi klasik görünümlü ayıcıklarla buluşturabilirsiniz.

Hediye olarak vazgeçilmez bir ürün olan ayıcık seçenekleri, evinizin dekorasyonunun da daha sempatik bir hâl almasına yardımcı oluyor. Birden fazla tasarım alternatifi sayesinde hem çocuklarınıza hem de sevdiklerinize eşsiz hediyeler verme fırsatına sahip olabileceksiniz. Özellikle minik ayıcık gibi seçenekler ev dekorasyonunun pek çok alanında tercih edilir. Kupa, anahtarlık ve oyuncak kullanarak dekoratif tema bütünlüğü oluşturabilir ve odanızı huzurlu, sevgi dolu bir yer hâline getirebilirsiniz. Minik ayıcık tasarımlarını hem kendiniz hem de sevdikleriniz için değerlendirebilirsiniz. Evinizin dekoratif konseptine ve kendi beğeninize uygun seçenekler ile yaşam alanınıza yeni dokunuşlar yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Tasarlanan birden fazla seçenek gerek ev dekorasyonu için gerekse çevrenizde bu tip aksesuarlarla evlerini süslemeyi seven insanlara verebileceğiniz mükemmel hediyeler olarak öne çıkıyor. Bazen çok yakından tanımadığınız birine ne hediye edeceğinizi bilemediğiniz durumlar olabiliyor. Bu durumlarda oyuncak ayıcıklı bir anahtarlık her zaman işe yarıyor. En çok tercih edilen hediye seçeneklerinden biri olan oyuncak ayıcık seçenekleri sayesinde siz de özel günlere uygun hediye alabilirsiniz. Binlerce ayıcık modeline Trendyol güvencesi ile erişebileceksiniz. Markaların tasarladığı birden fazla seçenek ve zengin içerik sayesinde aradığınızı bulabilirsiniz. Böylece yüksek kalitenin keyfini doyasıya çıkartabileceksiniz.

Sevgiliye Ayıcık Almak Ne Anlama Gelir?

Sevgiliye hediye olarak alınan ayıcıklar, sevimli ve yumuşacık görüntüleri sebebiyle tercih edilir. Pofuduk yapısıyla sarılma ihtiyacı duyulan bu ürün, farklı büyüklüklerde ve renklerde üretilir. Desen, kumaş ve özellikleriyle farklı malzemelerden hazırlanan ürünler arasından sevgilinizin beğeneceği bir tanesini seçebilirsiniz. Konuşan, papyonlu, çiçek veya kalp tutan çeşitleri inceleyerek arzu ettiğinizi almanız mümkündür. Özellikle Sevgililer Günü'nde aşkınızı simgeleyen bu güzel seçeneği, hediye olarak verebilirsiniz. Bu ürün anlamı itibarıyla sevgiyi temsil eden yapıya sahiptir. Ayılar doğada hırçın ve vahşi yapısıyla öne çıksa da duygusal oldukları bilinen hayvanlar arasındadır. Bu özellikleriyle duygularınızı açıkça söyleyemeyen biriyseniz ayıcık hediyesini sevginizi göstermenin bir yolu olarak kullanabilirsiniz. Her baktığında sevginizi ve sizi hatırlamasını sağlayan bu ürün yıllarca kullanılabilir yapısıyla öne çıkar.

Ayıcık Nerede Satılır?

Sevimli ve sempatik görüşüyle herkesin ilgisini çeken ayıcık, Trendyol ayrıcalıklarıyla internetten alabileceğiniz bir üründür. Büyük, küçük, renkli, süslü veya sade olarak tasarlanan hediye seçeneklerini zevkinize ve bütçenize göre sıralayarak inceleyebilirsiniz. Fiyat alternatifleri ve hızlı gönderim seçenekleriyle avantaj sağlayan ayıcıklardan birini kısa sürede seçip sepetinize ekleme şansınız olur. Kendi kriterlerinize göre belirlediğiniz ürünler sayesinde sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Özellikle Sevgililer Günü’nde çok tercih edilen ayıcık oyuncağı, aşkınızı gösteren bir sembol olarak tercih edebileceğiniz bir hediyedir. Farklı markaların belirli günler için tasarladığı ayıcıklar arasından zevkinize uygun olanı birkaç işlemle satın alabilirsiniz.

Ayıcık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ayıcık hediyesi alınırken pek çok farklı kriteri değerlendirebilirsiniz. Günün anlam ve önemine uygun bir seçenek olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu ürün hem küçük çocuklara oyuncak hem de yetişkinlere sevginizi göstermek amacıyla değerlendirebileceğiniz özelliklere sahiptir. Çocuklara zarar vermeyecek şekilde hazırlanan yumuşak oyuncakları uyku sırasında veya oyun oynarken kullanabilirler. Konuşan hayvanlardan koltuk olarak kullanabilecekleri seçeneklere kadar pek çok alternatif bulunur. Masal anlatan sevimli ayıcık yeni doğan bebeklerden çocuklara kadar uykuya geçiş sırasında avantaj sağlayan bir hediye olarak ilgi görür. Bunlar dışında sevgiliniz için hediye alırken kırmızı veya pembe gibi renkleri aşkınızın göstergesi olarak kullanma şansınız olur. Uzanırken yastık olarak kullanmak amacıyla büyük boy olanları seçebilirsiniz. Dekorasyon amacıyla sergilenmesi için daha küçük boyları uygun olur. Özel kutulu veya not yazabileceğiniz ürünler sayesinde sevgilinize şiir veya sevgi cümleleri ekleyebilirsiniz. Böylece ayıcığın kişiselleştirilmesini sağlayabilirsiniz.