İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Fiyat
Hacim
Tip
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Azzaro Chrome

" araması için 15 sonuç listeleniyor

Azzaro Chrome

Azzaro Chrome

Tunus doğumlu Fransız moda tasarımcısı Loris Azzaro tarafından temelleri atılan ünlü moda evi Azzaro, 1962 yılından bugüne ayrıcalıklı tasarımları ve seçkin parfümleriyle beğeni kazanıyor. Kurulduğu ilk günlerde Sophia Loren ve Dalida için hazırladığı haute couture tasarımlarla adını duyurmayı başaran marka, kısa sürede Avrupa'nın en önemli lüks tüketim markalarından birine dönüşmesiyle biliniyor.

60'lı yıllarda yalnız giysi tasarımlarına ağırlık veren marka, hedonist ve lüks düşkünü kişiler için hazırladığı çok özel kreasyonlarla etkisini güçlendirmeye devam ediyor. Tunus kökenli Fransız bir tasarımcı olan Loris Azzaro'nun ilhamını Akdeniz kültürünün rahatlığından ve dinamikliğinden alan tasarımları, göz alıcı güzellikte olmalarının yanı sıra kaliteleriyle de dikkat çekiyor.

70'li yıllara gelindiğinde parfüm üretmeye başlayan Azzaro, ilk parfümünü 1975 yılında piyasaya sürüyor. Kısa sürede popülerleşen kokular, üretildikleri ilk yıllardan beri kısa sürede kendi kemik kitlelerini oluşturmaya devam etmişlerdir. Keskin ve ferah başlangıçlı parfümlerin yanı sıra aromatik ve yoğun odunsu kokularla zenginleştirilmiş ürünler de hazırlayan marka, farklı koku zevklerine hitap edecek düzeyde bir çeşitlilik sağlamasıyla da hayranlık uyandırıyor.

Duyuları Harekete Geçiren Azzaro Chrome Parfümler

Chrome serisinin piyasaya sürülen ilk kokusu olma özelliğini de taşıyan Azzaro Chrome For Men, narenciye kokularının mükemmel uyumunu sunuyor. İlk kez 1996 yılında satışa sunulan bu parfümü geliştiren koku tasarımcısı ise Gerard Haury olarak öne çıkıyor. Ferah bir etki yaratmak üzere formüle edilen bu ayrıcalıklı parfüm, üst notalarında biberiye, neroli, bergamot, ananas ve limon barındırıyor.

Duyuları harekete geçirecek düzeyde çarpıcı bir başlangıç yapan parfümün orta notalarında daha güçlü aromalar yer alıyor. Parfümün karakterini ortaya koyan orta nota kokuları arasında kişniş, meşe yosunu, siklamen ve yasemin bulunuyor. Çiçeksi ancak bir o kadar da güçlü kokular barındıran orta nota, parfümün en çok hissedilen bölümü olma özelliği de taşıyor. Etkisi birkaç saati bulan orta notanın ardından alt nota etkisini göstermeye başlıyor.

Azzaro Chrome parfüm alt notasında sandal ağacı, Tonka fasulyesi, misk, meşe yosunu, sedir, Brezilya gül ağacı ve kakule kokuları yer alıyor. Parfüm içerisinde bulunan misk, diğer kokuların birbirleriyle bağlanması konusunda da fayda gösteriyor. Gül ağacının derinden gelen taptaze kokusu kakule ve sedir esansları ile buluşarak akıllarda yer edecek bir kokuya dönüşüyor.

Kullanıcıların büyük bir kısmının orta hafiflikle bir koku olduğunu söylediği Azzaro Chrome, bir kısım kullanıcı tarafından da güçlü kokular sınıfına dahil ediliyor. Kullanıcıların kokuya dair ortak kanıları ise Azzaro Chrome For Men'in uzun süreli kalıcılık sağlaması olarak öne çıkıyor. Azzaro Chrome 200 ml seçeneğinin yanı sıra 100 ml ve 50 ml seçenekleri de bulunan bu muhteşem koku, farklı gereksinimlere yanıt verecek biçimde piyasaya sunuluyor. Azzaro Chrome Edt 100 ml erkek parfüm, fiyat bakımından da diğer Chrome serisi ürünlerle benzer bir aralıkta yer alıyor.

Ferahlık Hissi Yaratan Azzaro Chrome Aqua Parfümler

Chrome serisinin en yeni ürünü olma özelliği de taşıyan Azzaro Chrome Aqua, piyasaya sürüldüğü günden beri ayrıcalıklı Chrome serisi ürünleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. İlk kez 2019 yılında satışa sunulan ürün, ferah ve aromatik yapısını yeşil bitkilerin nadide kokularından alıyor.

Parfümün açılış notasında greyfurt, yeşil elma ve menekşe yaprakları yer alıyor. İlk sıkıldığında ferah ve ağız sulandıran bir koku sunan Aqua, denizin uçsuz bucaksız dinginliğini ve sakinleştirici etkisini deneyimlemenize olanak tanıyor. Parfüm orta notasında yer alan nane, kişniş ve fesleğen ürünün yeşil bitkilerin gücünden ilhamla hazırlandığını bir kere daha gösteriyor.

Jean-Christophe Herault tarafından geliştirilen kokunun alt notasında ise selvinin yanı sıra vetiver yer alıyor. Eau de Toilette olarak hazırlanan ürün 30 ml, 50 ml ve 100 ml seçenekleri barındırıyor. Denge ve uyum yaratmak üzere formüle edilen parfüm birçok kullanıcı tarafından ilkbahar ve yaz aylarında tercih ediliyor. Ferahlatıcı etkisiyle gün boyu taze ve yenilenmiş hissetmenize yardımcı olmak için geliştirilen bu seçkin koku, yarattığı doğal hissiyatla da beğeni kazanıyor.

Karizmatik Erkeklere Özel Azzaro Chrome Pure Serisi Parfümler

2017 yılında piyasaya sürülen Azzaro Chrome Pure, ünlü parfümörler Jacques Huclier ve Olivier Pescheux imzası taşıyor. Akdeniz kültürünün baba oğul ilişkisindeki etkisinden ilham aldıklarını söyleyen ikili, Chrome serisinin en nadide kokularından birini geliştirmeleri ile de tanınıyor. Taptaze ve maskülen bir koku olmasıyla dikkat çeken Azzaro Chrome Pure, anın içinde kalan ve duygularıyla yaşayan erkeklere hitap ediyor.

Akdeniz insanının dışa dönük ve içinden geldiği gibi yaşamayı seven ruhunu yansıtan parfümün üst notalarında birbirinden çekici narenciye kokuları yer alıyor. İtalyan bergamotu, portakal çiçeği ve mandalina kokularıyla açılan koku, tazeleyici bir etki gösteriyor. Orta notasında Akigali ağacı ve atlas sediri bulunan parfümün güçlü ve karakteristik yanını ise alt notalarında yer alan misk ve Tonka fasulyesi karışımından alıyor.

Özellikle bahar aylarında tercih edilen bu koku, yaz aylarının da vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alıyor. Kendini ifade etmekten çekinmeyen, modern ve hayatı doyasıya yaşayan erkeklerin kokusu olan Azzaro Chrome Pure, kullanıcılara karizmatik ve baştan çıkarıcı bir hava katıyor.

Sınırları Ortadan Kaldıran Azzaro Chrome Legend Serisi Parfümler

Meyvemsi kokusuyla dikkatleri çeken Azzaro Chrome Legend, Christophe Raynaud ve Olivier Pescheux imzası taşıyor. Ünlü parfümörlerin 2007 yılında geliştirdikleri bu ayrıcalıklı koku, baştan çıkarıcı cazibesiyle girdiği her ortamda fark edilmeyi seven erkeklere hitap ediyor. Maskülen tavrı dişil enerji ortaya çıkaran birbirinden aromatik meyve kokuları ile parlatarak sıra dışı bir yol izleyen parfüm, kural tanımayan erkeklerin beğenisini kazanıyor.

Tepe ve orta notası çok daha sade ve sakin kokularla hazırlanan parfümün en güçlü notası, alt nota olarak öne çıkıyor. Üst notada yalnızca acı portakal ve yeşil elma yer alırken, orta notada ise yeşil çay ve güve otu bulunuyor. Parfümün çok katmanlı yapısının en nadide bölümü olan alt notada ise amber, misk, Tonka fasulyesi ve sedir yer alıyor.

Yoğunluk ve kalıcılık bakımından kullanıcıların en sevdiği Chrome serisi ürünlerden biri olan Azzaro Chrome Legend, efsanevi hikayelerin peşinde maceraperest bir hayat süren erkeklere hitap ediyor. Bir özgürlük dalgası olarak nitelendirilebilen Azzaro Chrome Legend, modern bir hissiyat uyandırmasıyla da beğeni kazanıyor. Her yaştan erkeğin severek kullandığı parfüm, şişe tasarımıyla da çok beğeniliyor.

Canlandırıcı Etkiye Sahip Azzaro Chrome Sport Parfüm Çeşitleri

Chrome serisinde Legend sonrası hazırlanan ilk koku olan Azzaro Chrome Sport, markanın dinamik ve hayat enerjisi yüksek kullanıcılara sunduğu bir armağan niteliği taşıyor. 2010 yılında piyasaya sürülen parfüm, taze ve deniz suyunu çağrıştıran yapısıyla ilgi çekiyor. Orta notalarında deniz suyu ve denize özgü bitki kokuları da barındıran parfümün açılışını kavun, bergamot ve acı portakal esansları yapıyor.

Parfüme kimliğini de kazandıran orta notada ise taze otsu kokular, su bitkileri, saf oksijen ve zencefil barındırıyor. Alışılmışın dışındaki kokularıyla son derece yenilikçi bir ürün olan Azzaro Chrome Legend'ın alt notasında ise sedir, amber ve beyaz misk yer alıyor.

Hareketli bir hayatı olanlar ve sportmen kişilikli erkeklere seslenen parfümün, deodorant ve duş jeli ürünleri de bulunuyor. Tek başına satın alınabilen ürün aynı zamanda set olarak da tercih edilebiliyor. 50 ml ve 100 ml edt seçenekleri bulunan Azzaro Chrome Sport, çantada kolayca taşınabilecek mini şişesiyle de beğeni kazanıyor.

Yoğun Kokuları Sevenlere Özel Azzaro Chrome Intense Parfümler

2013 yılında sınırlı sayıda üretimle piyasaya sürülen Azzaro Chrome Intense, parfüme gösterilen yoğun ilgi sonrası güncellenerek 2015 yılında raflardaki yerini yeniden almıştır. Bu nadide koku yenilenen ve yoğunlaştırılan bileşiminin yanı sıra parfüm sıvısının koyulaştırılmış rengi de dikkat çekiyor.

Bergamot ve greyfurt özlerinin muazzam uyumuyla açılan parfüm, üst notasıyla ferahlatıcı ve güçlü bir koku sunuyor. Parfümün dinamik ve erkeksi yapısı hakkında kısa bir bilgi veren üst nota sonrası ortaya çıkan odunsu ve çiçeksi kokular baş döndürücü bir etki yaratıyor. Orta nota kokuları arasında ozon, yasemin ve liken yer alıyor. Parfüm endüstrisinin nadiren tercih edilen ozon ve liken gibi kokularını muhteşem bir harmanda bir araya getiren Azzaro Chrome Intense, zevk sahibi erkeklere hitap ediyor.

Parfümün kapanışını yapan alt notasında ise ahşap kokularının yanı sıra kehribar ve misk yer alıyor. Odunsu kokuların karşı konulmaz cazibesini misk ve kehribar yardımıyla doygunlaştırıp güçlendiren parfüm, Eau de Toilette olarak üretiliyor. Yalnızca 100 ml olarak hazırlanan koku, daha önceleri "limited editon" serisiyle yaşattığı seçkin hissi korumayı sürdürüyor.

Yenilikçi Azzaro Chrome Parfüm Çeşitleri

2020 yılında piyasaya sürülen Chrome Extreme, Chrome serisine en son katılan ürün olarak öne çıkıyor. Son derece yoğun kokusu sayesinde Chrome serisi kokular arasındaki en güçlü etkiyi yaratacak şekilde formüle edilen Extreme, içinde bulunan sider sayesinde tüm kokuların daha çarpıcı hissedilmesine de olanak tanıyor. Baş döndürücü bir etkiye sahip olan Azzaro Chrome Extreme, edp ve edt seçenekleri barındırıyor.

Tepe notasında İtalyan yeşil mandalinası ve Siçuan biberi bulunduran Extreme, burnun gerisinde hissedilen kavruk yapısını içeriğindeki biber aromasından alıyor. Makedon ardıç meyvesi başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden tedarik edilen meyvelerin esansını içeren orta nota, birbirinden hoş kokuların iç gıcıklayıcı güzellikteki uyumunu sunuyor.

Parfümün alt notasında ise amber va kaşmir yer alıyor. Kaşmirin ayrıcalıklı dokusunu koku yoluyla da deneyimlemeye olanak tanıyan bu seçkin parfüm, lüksü çağrıştıran yapısıyla da seçkin zevkleri olan beylere hitap ediyor.

Edt, Edp ve Edc Seçenekleri Sunan Azzaro Chrome Koku Çeşitleri

Azzaro Chrome kokular arasında farklı kullanıcı tercihlerine karşılık gelebilecek çeşitlilikte ürünler yer alıyor. Kokuların Eau de Parfume - Edp, Eau de Toilette - Edt ve Eau de Cologne - Edc olarak üretilmelerinin sebebi farklı yoğunluk zevkleriyle örtüşecek ürünler sunmak fikrinden doğuyor. Kokular arasında en yoğun çeşit olarak bilinen Eau de Perfume, yüksek esans içeriği sayesinde son derece güçlü bir koku deneyimi sunuyor. Parfümlerin içeriğinde yaklaşık olarak % 15 - 18 aralığında esans kullanılıyor. Bu da parfümlerin üst, orta ve alt notalarında bulunan kokuların çok yoğun hissedilmesine olanak tanıyor.

Eau de Toilette ürünlerin esans oranı ise % 10 - 12 olarak öne çıkıyor. Parfümlere göre daha az yoğun olan bu ürünler, ferah ya da daha hafif bir koku elde etmek isteyen kullanıcıların tercihi oluyor. Birçok parfüm kullanıcısı bu iki ürün arasında seçim yaparken Eau de Perfume seçeneklerinin çok daha kalıcı olduğu yanılgısına düşüyor. Edt ve Edp ürünler kalıcılık bakımından büyük farklılık göstermiyor. Ürünlerin temel farkı, kokuların ne derece yoğun olduğunda yatıyor. Eau de Perfume ürünler çiçeksi ve meyvemsi kokularda tercih edilirken, baharatlı ve odunsu kokular genellikle Eau de Toilette olarak kullanılıyor.

Eau de Cologne ürünler ise anlık olarak sağladıkları ferahlama hissi ve yoğun kokularıyla öne çıkıyor. Edt ve Edp ürünler sıkılarak kullanılırken, Edc kokular genellikle dökme yöntemiyle uygulanıyor. Geleneksel kolonya kullanım metoduyla benzerlik gösteren Edc ürünler, hoş kokulu aromalarıyla ferahlamaya yardımcı oluyor. Edc ürünlerin içeriğinde yüksek oranda etil alkol bulunduğu için kokular kısa sürede kaybolabiliyor. Etil alkol uçarken vücut ısısını da aldığı için hoş bir ferahlık hissi yaratıyor.

Bakımlı Erkeklerin Gözdesi Azzaro Chrome Kişisel Bakım Ürünleri

Azzaro Chrome serisinde yer alan ürünler tek başlarına satın alınabildikleri gibi set olarak da tercih ediliyor. Edp ve Edt ürünlerin yanında deodorant, nemlendirici, tıraş sonrası losyonu ya da duş jeli de alınabiliyor. Baştan ayağa mis kokulu ve kaliteli bir bakım için tercih edilen ürünler, erkeklere ihtiyaç duyabilecekleri bakımı sunmayı hedefliyor.

Azzaro Chrome deodorantları kullanmak parfümlerin kalıcılığını da artırıyor. Zira parfümlerin etkisi temiz tene ve giysilere uygulandıklarında uzuyor. Kişisel hijyene dikkat ederek kokuların daha etkili ve uzun süreli olması sağlanabileceği için deodorant kullanımı da büyük önem taşıyor. Bakım ürünleri arasında sıklıkla tercih edilen ürünlerden bir diğeri ise duş jeli olarak öne çıkıyor. Azzaro Chrome serisi duş jelleri, hem vücut hem de saç şampuanı olarak kullanılabiliyor. Vücut hijyeni sağlarken muhteşem Chrome parfümlerinin kokusunu teninizde hissetmenize olanak tanıyan ürünler, tende narin bir dokunuş hissi uyandırıyor.

Azzaro Chrome tıraş sonrası losyonları ise tıraş olduktan sonra cildin nemlendirilmesi ve yatıştırılması için tercih ediliyor. Tıraş sonrası tahrişe açık hale gelen kıl köklerini ferahlatmak için uygulanan losyonlar, hoş kokularıyla da beğeni kazanıyor. Vücudun nem dengesini korumak için ise Azzaro Chrome nemlendirici ürünlerin kullanılması öneriliyor. Cildin nem dengesini korumak büyük önem taşıyor. Düzenli yaşamak ve yeterince su tüketmek gibi faktörler vücudun nem dengesini olumlu yönde etkileseler de mutlaka nemlendirici ürünler de kullanmak gerekiyor. Nem dengesini yitirmiş bir cilt, tende renk değişikliklerinden çok daha komplike sorunlara kadar birçok probleme yol açabiliyor.

Cildin nem dengesine dikkat edilmesi, parfüm kullanımını dahi etkiliyor. Kuru bir cilde parfüm uygulamak kokunun bozulmasına yol açabiliyor. Zira parfüm tene uygulandıktan sonra, cilt sıvıyı emme eğilimi gösterebiliyor. Bu da parfüm notaları arasındaki dengenin bozulmasına yol açabiliyor.

Birbirinden Güzel Azzaro Chrome Ürünleri Trendyol'da

Güçlü erkekler için seçkin kokular hazırlayan Azzaro, birbirinden güzel kokularını ve kişisel bakım ürünlerini Trendyol'da bir araya getiriyor. Farklı zevklere sahip erkeklere tarzlarını ayrıcalıklı kokular aracılığıyla parlatabilme imkanı tanıyan marka, lüks tüketim dünyasının ihtişamını deneyimlemek isteyenler tarafından hayranlıkla karşılanıyor. Farklı koku yoğunluğu gereksinimlerine cevap verecek güçteki Eau de Perfume, Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitleri sunan marka aynı zamanda birbirinden kaliteli kişisel bakım ürünleri de sunuyor. Trendyol, Azzaro Chrome yorumlar ve ürün bilgileri gibi ayrıntılar sayesinde alışverişlerinizi daha keyifli hale getiriyor.

Modern, kendine özen gösteren ve girdiği her ortamda fark edilmeyi seven erkeklere baştan çıkarıcı bir hava kazandırmayı hedefleyen markanın ürünlerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Size hitap eden ürünleri ise güvenli alışveriş ve hızlı teslimat avantajlarından yararlanarak Trendyol aracılığıyla sipariş edebilirseniz. Kendiniz için tercih edebileceğiniz muhteşem Azzaro Chrome ürünlerini sevdiklerinizi mutlu etmek için de sipariş edebilirsiniz. Mezuniyet, yıldönümü ya da doğum günü gibi sebeplerle sevdiklerinize unutamayacakları bir koku hediye etmek isterseniz, Azzaro Chrome United ya da Extreme gibi farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Eğer siz de uzun süre kalıcılık sağlayan karakteristik kokular ve son derece etkili kişisel bakım ürünleri sipariş etmek istiyorsanız, Trendyol'un avantajlarla dolu dünyasında alışverişin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz!