"

Babet Çorap

" araması için 15075 sonuç listeleniyor

Babet Çorap

Babet çorap

Kıyafetler insan vücudunu dış etkenlere karşı korurken aynı zamanda tarzınızı yansıtmanın da bir yoludur. Çoraplar farklı boy, şekil ve tasarımları ile her insanın dolabında birden fazla miktarda bulunan zaruri sayılabilecek parçalardandır. Giydiğiniz ayakkabının terleme nedeni ile kokmaması, ayakların mantar olmaması ve üşümemeniz için kullandığınız bu parça farklı tasarımlara sahiptir. Babetlerin ayağın üst kesimini açıkta bırakan tasarımından ilham alınarak oluşturulan çorap stili birçok farklı ayakkabı ile kullanıma uygundur. Babet ayakkabı çorabı olarak kullanılabileceği gibi spor, Oxford ve bileksiz formda pek çok ayakkabı türü ile kullanılabilir. Ayağın üstünü örten kısmın uzun ve kısa formlarını ayakkabı açıklığına göre seçebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında giyilen açık ayakkabılarla kullanımı artan babet çorap casual tarzla olduğu kadar şık giyimle beraber de kullanılabilir. Önü kapalı topuklu ayakkabıların ayağınızdan terleme nedeniyle çıkmaması ve acısının azalması için bu tarz modelleri tercih edebilirsiniz. Siyah, beyaz ve gri gibi klasik renklerden canlı renklere kadar pek çok farklı tonu bulabilirsiniz. Desenli, desensiz, parlak, simli ve mat seçenekleri ile kombinlerinizin tamamlayıcısı olur. Günlük hayatınızda dışarı çıkarken, spor yaparken ya da davete katılırken ayakkabınızın içinden görünmeyen bir çorap giyerseniz şıklığınızı korursunuz. Çoraplar kıyafetle uyumlu seçilerek görünen bir şekilde ya da gizlenerek kullanılabilir. Farklı formları ile her ayakkabıya uyan bir seçenek vardır. Kadın, erkek ve çocuklar için farklı materyaller kullanılarak üretilir. Tül, pamuk, bambu, file gibi farklı dokulara sahip ürünlerin tasarımı modaya uygun şekilde yapılır. Taş, fiyonk ve simli iplikler gibi farklı aksesuarlar kullanılarak göz alıcı hale getirilen ürünlerden kendi tarzınıza ve ayakkabınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içerisinden dilediğiniz ürüne ekonomik fiyatlara sahip olarak avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Kadın, Erkek ve Çocuklar İçin Babet Çorap Seçenekleri

Babet çorabı ister kadın ister erkek olsun her kullanıcıya hitap eder. Cinsiyete göre tasarlanan modellerin yanı sıra unisex seçenekler de bulunur. Her yaştan kullanıcının ihtiyaç duyduğu modeller arasından ayak numaranıza göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle çocuk babet çorap ürünlerinde malzeme seçimine büyük bir titizlikle yaklaşılır. Yetişkin insanlara kıyasla daha hassas olan ciltlerine uygun olarak kaşıntı ve kızarıklık yapmayan, nefes alabilen modeller üretilir. Kullanılan bant ve kurdele gibi aksesuarların tahriş yaratmaması için yumuşak dokulu olması öne çıkan detaylardandır. Küçük çocukların ayaklarını birbirine sürterek ya da eli ile çorabını çıkarma alışkanlığı olduğundan dolayı yapılan tasarımlar kolay çıkmayan ve bölgeyi tam saran özel bir forma sahiptir. Kadın ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği siyah, gri ve beyaz babet çorap tekli ve set halinde satılan ürün seçeneklerine sahiptir. Dilerseniz tek renk ya da farklı renklerden oluşan setleri indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz. Klasik ve canlı renk seçeneklerinin yanı sıra geniş bir desen skalasına sahip ürünler arasında film ve çizgi film karakterlerinden soyut desenlere varana kadar pek çok tasarımı bulabilirsiniz. Hoşunuza giden desenlerden oluşan ürünleri tekli ya da set halinde satın alarak sevdiklerinize eğlenceli bir hediye verebilirsiniz. Kadınlar tarafından ilgi ile karşılanan hem şık hem de çekici görünüm sunan fileli babet çorap seçeneklerini açık ayakkabılar ile kombinleyerek görünümünüze katabilirsiniz. Yaz aylarında öne çıkan file ve tül çoraplarla terleme sorunu yaşamadan tüm günü dışarıda geçirebilirsiniz. Yaz aylarında kullanılan burnu açık ayakkabılardan çorabınızın görünmesini istemiyorsanız özel amaçlı ürünlere yönelebilirsiniz. Parmaklarınızı kapatmayan parmak babet çorap sayesinde kumaş görünümü olmadan gönül rahatlığı ile dilediğiniz ayakkabıyı giyebilirsiniz. Kış aylarında ise termal babet çorabı hem ayakkabınızdan görünmez hem de sizi sıcak tutar.

Şık ve Eğlenceli Bin Bir Çeşit Babet Çorabı

Kişisel tarz değişken olduğu için çorap gibi parçalarda da tercihler insandan insana farklılık gösterir. Şık ve klasik giyim severler genellikle nude, toprak tonları, siyah ve beyaz gibi renklere yönelirken enerjisi yüksek spor tarzda insanlarda desenler öne çıkar. Dantelli babet çorap gibi parçalar günümüzde pek çok farklı stile uyarlanır. Farklı renk ve desenleri ile bu ürünler ayakkabı içinden gizlenerek ya da gösterilerek kullanmaya uygundur. Misafirliğe ya da altın gününe gittiğinizde çoraplarınız arkadaşlarınızın dikkatini çeker. Kıyafetinizle uyumlu şık ve güzel görünümlü bir ürün kullandığınızda ayakkabılarınızı çıkarttığınızda dahi görünümünüz mükemmel olur. Parlak tonlardan hoşlananlar için gold, rose ve gümüş simli babet çorap seçenekleri bulunur. Özellikle davetlerde kullanılan abiye ayakkabılar ile kullanılır. Topuklu ayakkabınız ile aynı renkte seçtiğiniz parlak dokulu ürün gözükse dahi dışarıdan algılanmaz. Desenlerden hoşlananlar için puantiye, geometrik desenler, yıldız, çiçek, köpek ve kedili babet çorap gibi pek çok farklı tasarım bulunur. Özellikle günlük hayatta spor görünümlü desenli çoraplar sıklıkla tercih edilir. Sadece dışarı çıkarken değil spor yaparken de kullanılan model seçenekleri vardır. Çapraz bant ve bilekli görünümleri ile pilates, yoga ve bale gibi spor dallarında bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Esnek yapıda olan bu ürünler bilek ve bant kısımları sayesinde ayakların açıkta kaldığı bu spor dallarında size kolaylık sağlar. Yerdeki kir ve tozdan sizi koruyarak teninizi temiz tutar. Terlediğinizde sıvıyı kendine çekerek kayma ve düşme sonucu yaralanma ihtimalini azaltır. Özellikle kaydırmaz taban özelliği bulunan modelleri spor yaparken tercih etmelisiniz. Yeri sağlam bir şekilde tutan kaydırmaz yapı ve iz yapmayan lastikleri sayesinde özgürce dans ve sporla ilgilenebilirsiniz.

Kaymaz ve Kaydırmaz Özellikleriyle Babet Çorabı

Ayaktan çıkmayan babet çorap farklı formlara sahiptir. Çapraz bant, bilek, silikon tutucu şeritler gibi farklı özellikleri ile ayağınızdan çıkmaması sağlanır. Çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılan elastik bantlar hem ürünün ayakta kalmasını sağlar hem de güzel bir görünüm katar. Özellikle spor yaparken bant şeritlere sahip modeller sıklıkla tercih edilir. Parmak üzerinde hareket edilen spor dalları için uç kısmı açıkta kalan ve her parmağı saran farklı modeller bulunur. Kaymayan babet çorabı özel silikonlarla yere tutunacak şekilde tasarlanır. Kumaşın yerle temas eden yüzeyine dalgalı ya da düz şekillerde özel bir silikon kullanıldığı için kaygan zeminlerde güvenli bir tutuş sağlar. Fayans ve laminant gibi zeminlerde size koruma sağlayan ürün aynı zamanda ayakkabı içinde de tabana tutunur. Özellikle topuklu ayakkabılarda kaydırmaz tabanlı ürün kullanırsanız parmaklarınıza binen yükü azaltabilirsiniz. Silikonlu babet çorabı tabanda kaydırmazlık özelliğinin yanı sıra cilde tutunan seçeneklere de sahiptir. Yürüyüş ve hareket esnasında topuktan kayma ihtimali olan alçak boyunlu modellerin iç yüzeyinde kullanılan silikon şeritler sayesinde çorabınız sabit kalır. Özel silikonlar hem yıkamaya dayanıklıdır hem de insan cildine zarar veren kanserojen maddeleri içermez. Kaymaz, desenli babet çorabı günlük hayatınızda hem kendiniz hem de çocuğunuz için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desen seçenekleri arasından dilediğiniz ayakkabının içine uygun olan ürünleri satın alabilirsiniz. Tül, file, bambu ya da pamuk gibi farklı materyaller kullanılarak üretilen modeller arasından mevsime uygun olanı tercih edebilirsiniz. Kaymaz taban silikonlarının şerit, dalga ya da nokta olanları arasından seçim yapabileceğiniz gibi yazılı olanları da tercih edebilirsiniz. Yazılı ürünler siz oturduğunuzda tabanınızdan görünerek esprili bir tutum sergiler.

Kadınlar İçin Babet Çorabı Seçimi ve Kombinleme

Kadın babet çorap seçenekleri erkek kullanıcılara göre daha fazla çeşide ve tasarıma sahiptir. Özellikle tül, dantel ve file kullanımının işin içine dâhil olması ile beraber seçenekler ve tasarımlar artar. babet çorabı ten rengi en sık kullanılanlardan biridir. Ten rengi pamuklu, file, tül ya da bambu gibi pek çok farklı kumaşta kullanılır. Zarif ve ince bir ayakkabının içinden görünmesi istenmeyen bir çorapta ten rengi tercih edilir. Topuklu ayakkabılarla beraber kendi renginde ya da ten renginde ürün kullanımı yaygındır. Desenli bir ürün kullandığınızda hareket anında yanlardan görünerek şıklığınıza gölge düşürebilir. Eğer spor yapıyorsanız ya da çocuğunuz için istiyorsanız çapraz bantlı babet çorap önerilir. Bantları sayesinde hem bir ayakkabı gibi görünürken hem de kolay kolay ayaktan çıkmaz. Şık ve fonksiyonel ürünlerin başında gelir. Özellikle kaymaz taban ve silikon özellikli olanları günlük hayatta ve spor yaparken tercih edebilirsiniz. File, şeffaf babet çorap gibi çekici ve şık modeller de kadın kullanıcıların dikkatini çeker. Özellikle şeffaf tasarımla bir arada kullanılan pamuklu kumaş desenli ve farklı bir görüntü ortaya koyar. Tüllü, taşlı babet çorap seçenekleri de farklı tasarımları ile dikkat çekenler arasındadır. Özellikle şık bir kombini tamamlarken kıyafet detayları ile uyumlu taş, dantel ve desen kullanımı sizi stil sahibi gösterir. Şık tasarımlarıyla beklenen ya da beklenmedik bir anda ayakkabınızı çıkarttığınızda dahi özgürce ayaklarınızı sergileyebilirsiniz. Beden aralığını kontrol ederek kendi numaranıza uygun ürünleri tekli ya da set halinde satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kadın ve kız çocukları için özel olarak üretilen gösterişli modeller ya da unisex tasarımlar arasından zevkinize uygun olanları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Erkekler İçin Babet Çorabı Seçimi ve Kombinleme

Günümüzde kadınlar kadar erkek kullanıcılarda ayakkabının içerisinden görünmeyen modellere yönelir. Özellikle yaz aylarında giyilen şort ve bermudalar, her mevsim kullanılan kısa ve dar paça pantolon modelleri görünmeyen çorapların erkekler arasında yaygınlaşmasını sağlar. Klasik ya da spor ayakkabı içerisinden tercih edilen erkek babet çorap seçenekleri düz renkli ve desenli olarak üretilir. Siyah, beyaz, gri, yeşil, sarı ve mavi babet çorap gibi onlarca farklı ton arasından kıyafetinize ve zevkinize hitap edenleri satın alarak kullanabilirsiniz. Uzun, kısa ve yarım babet çorap çeşitleri arasından silikonlu ve kaydırmaz özellikte olanlarını güven içinde günlük hayatta ve sporda kullanabilirsiniz. Dikişsiz modeller ayağınızda yokmuş hissi vererek konforunuzu artırır. Düzenli olarak değiştirilmesi sağlık açısından önemli olan bu ürünleri tekli satın alabileceğiniz gibi çoklu setler arasından da tercih edebilirsiniz. Set olanları birbiriyle aynı modelde ya da uyumlu tarzlara sahiptir. Soğuk havalarda termal, bambu, pamuk gibi kumaşlara yaz aylarında ise ince modellere yönelebilirsiniz. Hayvan desenleri, soyut tasarımlar, sevdiğiniz karakterlerin amblemleri gibi geniş bir desen skalasına sahip modeller arasından ayakkabınızdan görünmeyecek forma sahip olanları seçebilirsiniz. Spor ayakkabılar uzun üst kısma sahip ürünlerle kullanıma uygundur. Oxford ve klasik ayakkabıların bilek kısmı açıkta bırakan tasarımlarında ise parmaklara doğru inen kesime sahip seçenekler ideal uyumu yakalar. Kaliteli, kalın, ergonomik topuk ve burun kısımları sayesinde deforme olma süresi uzar. Tam ayağınızı saran elastik yapıları ile birden fazla ayak numarasına hitap eden modeller arasından açıklamalarda yer alan bilgilerden yararlanarak kolayca seçim yapabilirsiniz. Trendyol’un her bütçeye uygun fiyatları arasından desenli, düz renkli, bambu, pamuk, tekli ve set halinde satılan ürünlerden kendinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

Babet Çoraplarında Materyal Kullanımı

Her alışverişte olduğu gibi bu tarz ciltle direkt teması olan ürünlerin seçiminde de bazı noktalara dikkat edilmesi alacağınız verimi artırır. Mevsim ve kullanım amacına göre farklı materyaller sizin beklentilerinizi karşılayabilir. Satın almadan önce ihtiyaçlarınızı iyi bir şekilde belirlemeniz avantajınıza olur. Yaz mevsiminde ince babet çorabı, kış mevsiminde kalın babet çorabı kullanmanız önerilir. Kumaş kalınlıkları ayakkabının giyilmesini zorlaştıracak ölçüde olmamasına rağmen ayağınızın ısınmasına etki eder. Kışlık babet çorap seçenekleri oldukça çeşitlidir. Kalın yapılarının yanı sıra farklı kumaşlardan imal edilir. Termal yapılı özellikle sıcak tutan modellerin yanı sıra pamuk, yün ve bambu da doğal yapısı ile hem ısıtır hem de havayı geçirir. Bu ürünler kışın ayaklarınızı ısıtır ve rahatça nefes almasına olanak vererek kötü kokunun önüne geçer. Bambu ve pamuklu, kısa babet çorap soğuk havalarda olduğu gibi sıcak günlerde de rahat bir şekilde kullanılır. Dokuları sayesinde terlemenin yazın da önüne geçerek vücut ısınızı olduğu şekli ile korur. Yaz aylarında özellikle kadın kullanıcılar şeffaf ve delikli yapıya sahip tül, file ve dantel çoraplara yönelir. Kış ayında kullanıldığında ısıtıcı etkisi bulunmayan bu modeller yaz aylarında şıklığınız artıran kurtarıcılardır. Hem görsel güzellikleri ile beğeni toplar hem de dokuları sayesinde birçok ayakkabı modeline uyum sağlar. İnce yapıları sayesinde giydiğinizde vücudunuzda hissedilmez. Tüm ürünler elastik dokuları ile birden fazla bedene uyacak şekilde tasarlanır. Satın almadan önce ayak numarası aralığını kontrol ederek kendinize uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz. Trendyol’da yer alan yorumları inceleyerek modeli deneyimleyen kullanıcıların verdiği bilgilerden de seçim esnasında yararlanabilirsiniz. Farklı kumaşlardan üretilen modeller arasından mevsime uygun olanları zevkinize göre belirleyerek satın alabilirsiniz.

Herkese ve Her Bütçeye Uygun Babet Çorabı

Trendyol’da babet çorabı satın almak isteyenler için çok fazla seçenek ve geniş fiyat aralığı bulunur. Pamuklu, bambu, tül, dantel ve file gibi farklı kumaşlardan mevsime ve zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Canlı ve eğlenceli desenler, şık tasarımlar ve spor modeller arasından ihtiyaç duyduğunuza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Babet çorabı fiyatları belirlenirken kullanılan materyal, set içeriği, aksesuar kullanımı ve marka gibi farklı etkenler göz önünde tutulur. İhtiyacınız olan tüm çorap çeşitlerini Trendyol’dan uygun fiyatlara satın alabilir, kampanya dönemlerinde ekstra indirimli fiyatlarla toplu bir şekilde kendinize ve sevdiklerinize alışveriş yapabilirsiniz. Ayakkabının tarzına göre önü ve bileği uzun babet çorabı ya da parmaksız modeller gibi farklı kesimler arasından seçim yaparsınız. Terlemenizi önleyen, yere sağlam bir şekilde tutunan ve pisliklerden ayağınızı koruyan ürünler sayesinde zamanınızı konforla geçirebilirsiniz. İhtiyacınızı belirledikten sonra ürün yorumları ve özelliklerinden yararlanmanız, kendi beden aralığınıza uygun olanı seçmeniz, etiket bilgilerinde bulunan yıkama talimatlarına uymanız önerilir. Belirli noktalara dikkat ettiğiniz sürece satın aldığınız ürün yüksek dayanıklılık ve kalitesiyle size uzun yıllar hizmet eder. Kurdele, taş, tül ve fiyonk gibi farklı malzemelerle şıklığı artan tasarımlar cildi rahatsız etmediği için hem kendiniz hem çocuğunuz için güvenle ile tercih edebilirsiniz. Kendinize, eşinize, çocuğunuza ya da arkadaşlarınıza set halinde ürünlerden uygun fiyatlara alışveriş yaparak, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Trendyol’dan her zevke ve her bütçeye uygun bir modeli bulabilir, konfor ve güven içinde yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz.