placeholder
"

Bahçe Şöminesi

" araması için 2898 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçe Şöminesi

Sımsıcak Bir Ortam İçin Bahçe Şöminesi

Evlerde, salonlarda ve balkonlarda ateş yakmak için kullanılan ön kısmı açık yapıdaki ocak türüne şömine denir. Genellikle odun ateşi kullanılarak ateş yakılan bu yapı için bahçelerde de kullanılan modelleri üretilmiştir. Bahçe şöminesi üretimi son dönemlerde artmıştır. Bu ürün hem dekoratif hem de ısıtma amacıyla kullanılan bir üründür. Şöminelerin birbirinden farklı birçok türü ve dekoru bulunur. Bunlar arasında tercih yapmak kimi zaman zor olsa da seçeceğiniz bahçe şöminesi ile estetik bir görünüm yaratabilir ve şömine bulunduğu ortama bir karakter katabilir. Bahçe şöminesi çok çeşitlidir ve farklı talepleri karşılayabilecek kadar çeşidi bulunur. Farklı firmalar değişik malzeme ve dekor kullanarak bahçe şöminesi üretirler. Bu şöminelerin üretiminde belirli standartlar vardır. Üreticiler bu standartları göz önüne bulundurur ve üretimi bu şekilde gerçekleştirirler. Bahçe şömineleri farklı ölçü ve ağırlıklarda üretilebilir. Bahçe şöminesi üretimindeki en önemli özellik, ürünün üretimi yapılırken insanlara ve çevreye zararı olacak maddelere yer verilmemesidir. Bu sayede sağlığa zararı olmayan bir yapıdır diyebiliriz. Bu ürünün en önemli özelliklerinden biri de olmazsa olmazı ateşe dayanıklı olmasıdır. Bunu elde etmek için de ürünün üretiminde ateşe dayanıklı betonlar kullanılır. Bu özelliklere bakarak gönül rahatlığıyla bahçe şöminesi edinilebilinir. Bahçe şöminesi farklı ebatlarda farklı tasarım ve özelliklerde üretilen yapılardır. Açık alanlarda kullanımı olan bu ürün bahçe için üretilmiş olsa da büyük balkonlarda da kullanılabilir. Dekoratif olmasının yanı sıra ocak olarak da kullanılabilir, üzeri bir yemek pişirme alanı olarak kullanılabilir. Açık alanlarda, bahçelerde, balkonlarda yapılan açık ateş sistemine sahip olan bu üründen yemek pişirme ve barbekü alanı olarak faydalanılabilinir. Ürünün bir diğer önemli özelliği ise kolay temizlenebilir olmasıdır. Ürün aynı zamanda bazı üreticiler tarafından taşınabilir özellikte de üretilebilir. Bahçe şöminelerinin taşınabilen modelleri kullanım için çok elverişli bir yapıda olduğu için oldukça tercih edilir. Bahçe şöminesi almaya karar verildiğinde ilk önce beklentiler düşünülmeli, bu doğrultuda beklentileri karşılayacak olan modeli tercih etmek doğru olacaktır. Kolay taşınma özelliği olan bir ürün mü olmalı yoksa sabit kalması mı daha yararlı olabilir diye değerlendirilerek bu doğrultuda bir model seçilmesi doğru olacaktır. Beklentiler göz önüne alınarak yapılacak olan tercihler, doğru ürünün satın alınıp kullanıcının memnun kalmasını sağlar.

Bahçe Şöminesi Modelleri

Bahçe şömineleri modelleri farklı tasarım ve özelliklerde üretilir. Açık alanlar için tasarlanan bu ürünler barbekü alanı olarak kullanılabilinir. Açık ocak mantığıyla kullanılır ve ısınma amaçlı kullanılabileceği gibi yemek pişirme alanı olarak da tercih edilebilir. Ürünler ayrıca dekoratif bir görünüme sahip oldukları için bu nedenle de tercih edilebilir. Üreticiler bu tercihleri göz önünde bulundurarak taşınabilir modeller gibi farklı modeller üretir ve ayrıca kolay temizlenebilir ürünler üreterek kullanım açısından kolaylık sağlayarak ürünün tercih edilme oranını artırır. Evinin bahçesi geniş olan kişiler, dekoratif bir görünüme önem veren kişiler evinin vb. alanların görünümüne önem verip uygun yere sahip olan kişiler tarafından oldukça kullanılan tercih edilen bir üründür. Bahçe şömineleri modelleri çeşitli olduğu için çeşitli tüketicilere hitap eder. Ailesiyle ateş başında oturmayı seven, yakın çevresiyle, arkadaşlarıyla barbekü yapmayı seven insanların da oldukça tercih ettikleri ürünlerdendir. Bu şekilde güzel zaman geçirilebilir bir alan yaratılabilir. Bahçe şömineleri modelleri, taşınabilir özellikte olan ürünler olabileceği gibi taşınmaz şekilde de üretilebilir. Kişilerin farklı tercihlerine bu şekilde hitap eder. Taşınabilir şömineler, hafif bir yapıda üretilerek farklı tasarımlarda üretilebilir. Bahçe şömineleri modelleri üretilirken farklı malzemelerle üretilebilir. Seramikten, metalden, toprak gibi malzemelerden üretilebilen bu ürün çeşitli malzemelerden üretilmesiyle farklı istekte ki kullanıcılara da hitap eder. Tercih alanını genişletir. Farklı ürünler tercih etme imkânı sağlar. Üretim aşamasında metal, toprak, seramik gibi malzemeler kullanılan bahçe şömineleri satın alınmak istendiğinde ürünün kullanılacağı alanın ölçüsü göz önünde bulundurularak tercih edilir. Bahçede kullanılacaksa konumlandırılacağı alanın ölçüleri, alanın malzeme yapısı, uygunluğu, güvenliği gibi durumlara dikkat edilir ve bu durumlar göz önünde bulundurularak uygun tercihler yapılmalıdır. Ürünün konumlandırılacağı bahçenin malzemesine ve güvenlik etmenlerine dikkat edilerek alınacak olan bu üründen ısınma amaçlı veya yemek pişirme amaçlı olarak faydalanılabilir. Hazır satılan bahçe şömineleri modelleri olduğu gibi alıcıların istekleri doğrultusunda üretilen özel yapım bahçe şömineleri de vardır. Kişiler istek ve ihtiyaçlarına göre bu ürünleri tercih edebilirler. Bu şöminelerin nasıl kullanıldığı da hatta nasıl temizlenip taşındığı da merak edilen özelliklerdir. Ürün temizlenebilir bir yapıda olduğundan temizliği kolay bir şekilde yapılabilir yine ürün taşınabilir bir özellikte ise hafif bir ürün olarak üretilerek taşınması kolay hale getirilebilir.

Bahçe Şöminesi Çeşitleri

Bahçe şöminesi çeşitleri incelendiğinde taş, döküm, gazlı, tüplü, bacalı, açık hava, odun, dekoratif, seyyar, ayaklı, dış mekân, beton bahçe, metal ve mini bahçe şöminesi gibi birbirinden farklı bir sürü çeşitli olduğu gözlenebilir. Bahçeniz ısıtmak için farklı modellerde bahçe sobası tercih edebilirsiniz. Bu alanda birçok çeşidi bulunan bu ürün sayesinde hem bütçenize uygun hem taleplerinizi karşılayacak ürün modelini almanız mümkündür. Zevklerinize, ihtiyaçlarınıza ve bahçenizin veya konumlandıracağınız alanın uygunluğuna göre bir tercih yapabilirsiniz. Bahçe şöminesini aynı zamanda geniş bir balkon alanına sahipseniz burada da konumlandırabilirsiniz. Alanınız küçükse buna uygun olan ölçülerde daha küçük bir bahçe şöminesi tercih edebilir yine bahçeniz küçükse buna uygun küçük modellere göz atabilirsiniz. Bahçe şöminenizi portatif olarak tercih ederseniz ürünü istediğiniz yere taşıyabilir, güvenle kullanabilirsiniz. Rahat ve güvenli bir şekilde bahçe şöminesi kullanmak için konumlandırılacağı alanın yapı özellikleri de dikkate alınarak tercihte bulunmak doğru olacaktır. Açık hava için üretilen bahçe şömineleri modelleri asla kapalı alanlarda kullanılmamalıdır. Kapalı alanlara taşınması ve buralarda kullanılması ciddi tehlikelere yol açabilir. Bahçesinde şömine kullanmak isteyen kişiler hangi şöminelerin hangi alanlarda kullanıldığına da dikkat etmesi gerekir. Bahçe şöminesi kullanılırken ısınma söz konusu olacağı için direk temas etmekten kaçınmak gerekir. Hem ısınma amaçlı hem de yemek pişirme amaçlı kullanabilen bu ürünlerin farklı yakıt türleri kullanılan modelleri mevcuttur. Bu ürünlerde yakıt türü olarak odun, kömür kullanılabilir. Bunlar dışında yine gazla çalışan, tüplü olan modeller de mevcuttur. Bahçe şöminelerinin kullanılacağı alanda patlama oluşturabilecek ürünler, yanıcı özellikteki ürünler olmaması gerekir. Olası bir yangından korunmak için bunlara dikkat etmek gerekir. Yine bu ürünün yanmaz zeminlerde konumlandırılması gerekir. Ürünün konumlandırılacağı zeminin taş, beton, çakıl gibi zeminler olması gerekir. Bu tür zeminler bahçe şöminesini konumlandırma için kullanılabilecek doğru zeminlerdir. Ayrıca bu şöminelerin düz bir zeminde yer alması gerekir. Kayma ve devrilme problemleri yaşamamak ve yangın gibi tehlikelerle karşı karşıya kalmamak için buna dikkat etmek gerekir.

Otantik Tarzda Bahçe Şöminesi Modelleri

Taş bahçe şöminesi en çok tercih edilen modeller arasındadır. Ürünün malzemesinin taş olması sebebiyle hem oldukça kaliteli hem de hoş bir estetik görüntüsü vardır. Ürün bu nedenle oldukça tercih edilir. Bahçe şöminesinin konumlandırılacağı alanda yanıcı ürünler olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Taş bahçe şöminesi konumlandırmak için çakıl, taş, beton gibi zeminler uygundur. Havaların soğuduğu dönemlerde bahçelerde soba niyetine bahçe şömineleri tercih edilen ürünler arasındadır. Kışın soğuk alanlarda kapalı alanlara sıkışma kapanma durumları söz konusudur. Kışın da bahçeyi verimli bir şekilde kullanabilmek adına bahçe şöminesi edinmek doğru bir fikirdir. Kışın da açık alanlarda oturma imkânı veren bahçe şöminesi hem yaz hem kış için kullanılabilen bir üründür. Yazın bahçede yemek pişirmek, barbekü yapmak, ateş etrafında toplanıp sohbet etmek için bahçe şöminesi edinmek hem konfor hem de estetik açısından güzel bir düşüncedir. Kışın da bahçeleri bu şekilde ısıtarak kullanmak evinizin her alanını dört mevsim kullanabilme imkânı sağlar. Bahçe ısıtıldığı zaman kapalı alanda oturma zorunluluğu ortadan kalkar. Bu nedenle bahçe şömineleri sadece yaz mevsiminde değil kış mevsiminde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahçede şömine kullanımı sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Bahçenizi ısıtmak ve verimli bir şekilde kullanmak için farklı bahçe şöminelerine göz atabilirsiniz. Her bütçeye zevke uygun birden fazla modele ulaşmak mümkündür. Bahçe için bir başka seçenek ise kalıcı bir şömine almaktır. Bu tarz bir kullanım olabilecek hırsızlık olaylarına karşı da güvenlidir. Dekoratif olarak da güzel bir görüntü sağlar. Alana bir karakter kazandırır. Daha ağır ve sağlam yapıda olup kayma düşme devrilme gibi problemler yaşatmaz. Bahçe şöminesi alırken ürünün kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Isınma ve mangal yapma amacıyla kullanılan bu şömineler aynı zamanda bahçeye ve eve modern bir hava kazandırmaktadır. Birbirinden farklı birçok model bulunan şömineleri, farklı tarzların tamamlayıcısı bir ürün olarak kullanabilirsiniz. Bahçesine şömine almak isteyen kişiler bahçe şömineleri modelleri ararken birbirinden fazla model ve özellikte olan şömineler bulabilir ve satın alabilirler. Siz de bahçeniz ısıtmak, bahçede konforlu bir alan oluşturmak, yakınlarınıza güzel zaman geçireceğiniz alanlar oluşturmak için bahçe şömineleri modellerini inceleyerek sizlere en uygun olan, beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan modeli tercih edebilirsiniz.

Sağlamlığıyla Döküm Bahçe Şöminesi

Döküm bahçe şöminesi, taş bahçe şöminesi gibi en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Döküm olması sebebiyle oldukça dayanıklı bir üründür. Isınma ve mangal amaçlı kullanılabilir bir özelliktedir. Bahçe şöminesi modelleri açık bir ateş sistemi olan ürünlerdir. Bu açık sistem şömineler tuğla ve taş kullanılarak üretilir. Bu tür şöminelerin ısıtma özellikleri yoktur. Kapalı sistem şöminelerde ise döküm veya sac kullanılır. Bu ürünlerin ısıtma özelliği yüksektir. Bu iki şömine tipi dışında elektrik sistemli ve etanollü şömineler de vardır. Bunların sistemi de diğerlerinden oldukça farklıdır. Elektrik sistemli olan şömineler doğalgaz ve elektrik aracılığıyla çalışır. Etanollü olan modeller ise daha çok dış mekânlara uygulanan ve ısıtma özelliği düşük olan modellerdendir. Bahçelerde şömineler dekoratif amaçlarla da kullanılabilir. Bu amaçla kullanılan şöminelerde estetik tasarıma önem verilir. Bütünün içinde uyumlu olmasına dikkat edilir. Daha çok dekoratif amaçlı kullanılan bu şöminelerde mangal yapma veya ısınma amaçlanmaz. Ancak hem ısınma hem yemek hem de dekoratif amaçlı da kullanılan modeller vardır. Dekoratif amaçlı bahçede şömine kullanılabilir. Bu alanda şöminelerde estetik kaygı ön plandadır. Bahçenin dekoruna katkı sağlamak amaçlı kullanılabilir. Ateş donanımlı şömine modellerinde ısınma ve yemek pişirme yapılabilir. Bahçe şömine modellerinde belirgin iki farklı grup vardır. Bu gruplardan ilki hazır olarak üretilmiş ürünlerdir. Diğeri ise istek üzerine özel olarak tasarlanıp yapılmış ürünlerdir. Ağırlığı hafif olan ve taşınması kolay olan şömine arayanlar hazır üretilen şöminelerden satın alabilir. Şömine modellerine bakıp satın almadan önce bahçenin özellikleri ve zemin yapısı dikkate alınmalıdır. Ayrıca bahçedeki hâkim rüzgâr yönü de önemli bir etkendir. Bu şekilde şöminenin bahçede konumlandırılacağı yere dikkat etmek gerekir. Çocuklu ve evcil hayvanlı aileler şömine alırken güvenlik önlemleri de almaya dikkat etmelidirler. Bahçe şömineleri kullanılırken çıkardığı duman, içerdiği yüksek ısı ve kayma devrilme gibi durumlara dikkat etmek gerekir. Açık alan için üretilen ürünler kapalı alanlara taşınmamalıdır. Yanıcı ürünlerden uzak tutulmalıdır. Bahçe şömineleri dikkatli kullanılması gereken ürünlerdir. Isınan şömineler tehlike yaratabileceği için direk temastan kaçınılmalıdır. Yine şöminenin yerleştirileceği alana da dikkat edilmesi gerekir. Hem düz bir zemin olmalı kayma vb. sorunlarla karşılaşılmamalı hem de yanmaz bir yapıda olmalıdır. Bu durumlara dikkat edildikten sonra rahatlıkla bahçe şöminesi kullanılabilir.

Bahçe Şöminesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bahçe şömineleri konumlandıracağınız yerde güzel bir alan oluşturur. Bacalı tercih edilen ürünlerde dumandan rahatsız olma durumu ortadan kalkar. Bahçe şömineleri sayesinde dört mevsim bahçenizi verimli bir şekilde kullanabilir arkadaşlarınız, aileniz, yakın dostlarınızla güzel vakitler geçirebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça artan bahçe şöminesi kullanımı dört mevsim sizlere güzel bir ortam sağlar. Bahçe şöminesi üretimindeki en önemli özelliklerden biri ürünün üretimi yapılırken insanlara ve çevreye zararı olacak maddelere yer verilmemesidir. Bu sayede sağlığa zararı olmayan bir yapıda olduğu söylenebilir. Bu ürünün en önemli özelliklerinden biri, olmazsa olmazı ateşe dayanıklı bir yapıda olmasıdır. Bunu elde edebilmek için de ürünün üretiminde ateşe dayanıklı betonlar kullanılır. Bu özelliklerine bakarak gönül rahatlığıyla bahçe şöminesi edinilebilir. Bahçe şöminesi farklı ebatlarda, farklı tasarım ve özelliklerde üretilen yapılardır. Açık alanlarda kullanılan bu ürün bahçe için üretilmiş olsa da büyük balkonlarda da kullanılabilir. Farklı kullanıcılar farklı özellikler talep eder. Ürünü almadan önce talepler belirlenmeli ve bu doğrultuda en doğru uygun ürün tercih edilmelidir. Taş bahçe şöminesi, döküm bahçe şöminesi ve gazlı bahçe şöminesi en çok tercih edilen türlerdendir. Açık hava bahçe şöminelerinin bazıları, açık hava kullanımı içindir, kapalı alanlara kullanılmamalıdır. Bu ürünler yanarken ısınan metal, taş ve diğer kısımlarına temas edilmemelidir. Ürünlerin içinde kömür, odun veya şömineler için üretilmiş özel malzemeler kullanılmalıdır. Parlayıcı özellikte petrol ürünler, plastik ve diğer malzemeler kullanılmamalıdır. Ürünler yere devrilmeyecek şekilde kullanılmalıdır. Üzerinde kullanılacağı alt zeminin düz, sağlam ve yanıcı özellikte olmaması gerekmektedir. Ürünler kullanılırken yakınlarında patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı özellikte ürün ve malzeme bulunmamalıdır. Ürünler kullandıktan sonra söndürülmelidir. Ürün özeliğinde belirtilmemiş ise, ürünler mangal amaçlı kullanılmamalıdır. Birbirinden farklı onlarca çeşidi olan bahçe şöminelerinin farklı bütçelere uygun modelleri mevcuttur. Zevklerinize, ihtiyaçlarınıza ve bahçenizde konumlandıracağınız alanın uygunluğuna göre bir tercih yapabilirsiniz. Her bütçeye zevke uygun birden fazla modele ulaşmak mümkündür. Bahçe şömineleri dikkatli kullanılması gereken ürünlerdir. Isınan şömineler tehlike yaratabileceği için direk temas edilmemelidir. Şöminenin yerleştirileceği alana da dikkat edilmesi gerekir. Hem düz bir zemin olmalı hem de yanmaz bir yapıda olmalıdır. Bu durumlara dikkat edildikten sonra rahatlıkla bahçe şöminesi kullanılabilir. Bahçe şöminesi fiyatlarını incelemek, modeller hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve kolayca satın alabilmek için Trendyol sitesini ziyaret edebilirsiniz.