"

Balkon Perdesi

" araması için 6142 sonuç listeleniyor

Her Zevke Uygun Balkon Perdesi Modelleri Trendyol'da!

Bazen yalnızca hava almak bazense oturmak hatta vakit geçirmek için değerlendirilen alanlardan biri de balkondur. Alan ölçülerine göre kullanım amaçları da değişiklik gösterir. Özellikle yaz aylarında çıkılacak bir alan varsa çoğu zaman burada vakit geçebilir. Sıklıkla kullanılan ortamlar, güzel havalarda olduğu kadar serin havalarda da kullanılmak istenebilir. Bu sebeple her mevsim kullanım sağlayan balkon perdesi sistemleri devreye çıkar. Cam veya PVC olarak kapatılan alanlar aynı verimi her zaman almanıza olanak sağlar. Açık veya kapalı olması farketmeksizin koşullara göre doğan ihtiyaçlar söz konusudur. Karşılıklı her daire birbirini çok rahat görebilir. Bu durum da insanları rahatsız edebilir. Bu rahatsız edici durumlara karşılık uzun balkon perdesi dekorasyonları imdadınıza koşar. Tercih edilen dekorasyonların bu ürünlerle daha çok canlandırılması mümkündür. Hem ihtiyaçlarınızı gidermeye hem de zengin bir hava katmasına yarar sağlayan balkon perdesi farklı renk, desen ve modellerde çok çeşitli detaylarla karşınıza çıkar. Binaların yakınlığından dolayı iç kısmın görünmesini engellemeye yardımcı olarak PVC modeller üretilir. Ürünlerin hazırlanma ve takılma süreçleri de farklılık gösterir. Hazır balkon perdesi üreticilerin belli kumaş ve özelliklere göre ürettiği farklı ölçülerde satışa sunulanlar arasındadır. Ortam ölçülerinize göre uygun seçeneği hiç uğraşmadan alıp kullanabilirsiniz. Açık ve kapalı alanlarda belli ihtiyaçları gidermek amacıyla kullanılanların yanı sıra balkon kapatma perdesi çeşitleri yalnızca oda ile dış ortam arasındaki kapı ile camı kapatmak aynı zamanda içeriden hoş görüntü yakalamayı sağlamak için kullanılır. Fransız balkon perdesi olarak yer alan modeller yalnızca camı kapatmak için kullanılır. Bu tür bir özelliği boylarının yere kadar uzamalarıdır. Makrome, file balkon perdesi çeşileri camları kaplarken içeriye de modern görüntü kazandırır. Eviniz için doğru ürünleri seçerek hem kullanışlı hem de güzel dekorasyonlar yaratabilirsiniz.

Balkon Perdesi Çeşitleri

Balkon Perdesi Çeşitleri

Balkonları süsleyen tasarımlar çeşit çeşit modelleriyle müşterilerin beğenisine sunulur. Ölçülerine, bulundukları mekana ve kullanılış amaçlarına göre çeşitlenir. Açık alanlar güneş, yağmur gibi yazın ya da kışın görülen tüm hava durumlarından etkilenir. Açık balkon perdesi modelleri bu sebeplerle farklı amaçlar için üretilir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından etkilenmemek ve gölgelik alan yaratmak için çadır modelleri kullanabilirsiniz. Bu modeller arkasını göstermeyen, güneşi geçirmeyen gölgelik amaçlı kullanılabilen ürünlerdir. Aynı işlevde çizgili, halkalı, delikli, büzgülü balkon perdesi çeşitleri de yer alır. Güneşten korunmak için kullanılacağı için dayanıklı olması gerekir. Sineklerden etkilenmemek için tül modeller doğru tercih olur. Tül malzemeden üretilenler hem koruma sağlar hem de yapıları gereği ortamın güzel görünmesini sağlar. Açık mekanlarda güneş kadar yağmur da önemlidir. Yağmurlu havalarda koruma sağlamak için şeffaf balkon perdesi kullanılabilir. Şeffaf olmasından dolayı hem güneşin girmesine engel olmaz, dışarıyı seyredebilirsiniz hem de aynı zamanda su geçirmez koruma sağlar. Kapalı olsa da hem dışarıdan görünmesini engellemek için hem de daha estetik bir dekor yaratmak için kapalı balkon için perde modelleri de oldukça fazla çeşitle karşınıza çıkar. Yaygın olarak kullanılan modern balkon perdeleri oldukça avantajlıdır. Mekanizma sistemiyle açılıp kapanan storların kullanımı rahattır. Farklı renk ve desenlerde üretilen balkon stor perde çeşitleri her müşteriye hitap eder. Storların çeşitleri arasında zebra modeller yer alır. Zebra modeller hem tül hem de güneşlik görevini üstlenir. Yaygın olarak kullanılan bir başka model ise plise uygulamalarıdır. Sürgülü, raylı, fermuarlı balkon perdesi modelleri sisteme sahip olmalarından dolayı basit bir kullanım sunar. Cama sabitlenen pliseli çeşitlere ek olarak herhangi bir kurulum gerektirmez. Ürünlerin asılması, gün içinde değişen durumlara göre sürekli açılıp kapanması gibi uğraş gerektiren şeyler elektrikli modeller sayesinde ortadan kalkar. Elektrikli, otomatik balkon perdesi modelleri uzaktan kumanda sistemiyle çalışır. Özellikle ofisler ve kafe restoran gibi işletmelerde yaygın olarak tercih edilen bu model evlerde de pratik yapısı gereği çok fazla tercih edilir.

Kullanışlı Ürün Tasarımları

Kullanışlı Ürün Tasarımları

Koruma ve aynı zamanda ortama estetik bir hava katma özellikleriyle karşınıza çıkan modellerin özel kumaşları ön plandadır. Bu ürünler kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre farklı malzeme ve materyallerden üretilir. Son dönemlerde popüler olan cam balkon jaluzi perde çeşitleri kumaş yerine alüminyum veya PVC malzemelerden üretilmesiyle diğerlerinden ayrılır. Kumaşların temizliği yıkama ile sağlanmasına karşın jaluziler kullanılan malzemelerden dolayı gerekli görüldüğünde yalnızca bir bez ile silinerek temizlenebilir. Özellikle dış balkon perdeleri olarak kullanıldığında temizlik önemli bir faktör olur. Bu ürünlerin su geçirmez özellikte olması daha kullanışlı olmalarını sağlar. Naylon modeller şeffaf mikadan üretilir ve özellikle dış mekanlarda tercih edilir. Rüzgara ve suya dayanıklı bir diğer model ise polyester modellerdir. Muşamba, polyester, keten, ahşap balkon perdesi çeşitleri evde kullanmak için daha uygundur. Suyu geçirmez olması yağmurlu havalarda da kullanım kolaylığı sağlar. Kullanılan kumaş türleri olarak sınıflandırıldığında keten kumaşlar güneş ışığını soğurarak içeri çok fazla olmadan ışığın girmesini sağlar. Bunlar özellikle katlanır cam balkon perdesi olarak özel üretilir. Keten kumaş olmasına rağmen kir tutmayan yapısıyla kullanışlı olanlardır. Akla ilk gelen kumaşlar olsa da ahşap seçenekler bambu malzemeden üretilmesiyle farklı bir seçenektir. İç ve dış mekan fark etmeksizin her ortamda kullanabileceğiniz bambu, naylon, hasır balkon perdesi çeşitleri stor şeklinde kurulum sistemine sahiptir. Doğru malzemelerle üretilenlerin doğru kullanım yaptığınızda yüksek memnuniyet sağlayabilirsiniz. Dekor amaçlı kullanılabilen cam modelleri de vardır. Bunlara örnek olarak ipli balkon perdesi verilebilir. Cam ve kapı ölçüsüne göre üretilen ip modeller istenilen renk ve desende iplikten oluşur. Bu yaşam alanları için rustik seçenekler ortamın havasını değiştirir. Kruvaze şekilde kullanılan rustik seçenekler modern görünümleriyle oldukça ilgi çekicidir. Balkon perdesi modelleri arasından seçim yaparken ürünleri tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

Pratik Kullanım Sunan İdeal Seçenekler

Pratik Kullanım Sunan İdeal Seçenekler

Özel tasarım seçenekler farklı amaçlarla kullanılmasına karşılık açık veya kapalı alan fark etmeksizin kullanım imkanı sunarak ön plana çıkar. Düz veya katlanır mekanizmalı balkon perdesi çeşitleri yapılarıyla, kumaş türleriyle, kullanılan malzeme ve materyallerle, farklı tasarımlarda karşınıza çıkar. Stor modeller mekanizmalarından dolayı çamaşır makinesinde yıkanmaz. Fakat bu durum göz korkutmamalıdır. Çünkü bunların mekanizmasını çıkartarak deterjanla çok bastırmadan kolayca yıkamanız mümkündür. Eğer çok kirli olduğunu düşünmüyorsanız sabunlu su ve bir bez yardımıyla stor yapıyı sökmeden silerek temizlemek de mümkündür. Bazı modeller özellikle mutfak ile veranda arasında kullanıldığından hem iç hem de dış faktörlerden etkilenir. Bunların da temizlenmesi çok önemlidir. Yalnızca kapı ve cama takılan rustik, plise balkon perdesi çeşitleri direkt boruya geçirilmesi veya halka yardımıyla halkaların boruya geçirilmesi ile kullanılır. Temizlemek için ürünü borudan çıkarmanız yeterlidir daha sonra makinede bile yıkayabilirsiniz. Otantik modellerin içinde yer alan bambu çeşitler doğal ahşap malzemeden üretildiği için çok fazla kir tutmaz ama belli zamanlarda tozlanır. Ahşap olduğundan zaman içinde küflenme ihtimaline karşı da bu ürünlerin belli gün aralıklarıyla sabunlu su ile temizlenmesi bambu malzemesinin kalitesini sürdürmesini sağlar. Plastik modellerin temizliği diğerlerine göre daha kolay olur. Yağmura dayanıklı balkon perdesi çeşitleri çok kirli olduğunda temiz su ve fırça yardımıyla yıkayabilir veya tozdan arındırmak için yalnızca bir bez kullanabilirsiniz.

Farklı Kumaş Seçenekleri ve Avantajları

Farklı Kumaş Seçenekleri ve Avantajları

Renkli balkon perdesi modelleri son dönemde çok çeşitli amaçlara yönelik üretilir. Kullanıldığı alanın boyutlarına ve yapısına göre bu renkler arasından doğru bir seçim yapılır. Güneş ışığından korunmak ve içerisinin görünmemesi için kullanılan dikey, oval balkon perdesi çeşitleri dekorasyon için önemli hale gelir. Ürün çeşitlerinin çok fazla olması seçim yaparken kafa karışıklığı yaratabilir. Öncelikli olarak hangi alan için ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Özellikle çok fazla güneş alan evlerde balkon güneşlik perde olarak kullanım için güneş ışınlarından zarar görmeyecek kumaşlardan üretilen parçaları seçebilirsiniz. Aynı şekilde açıkta rahatsız olmadan oturabilmek için rüzgarın engellenmesi önemlidir. Balkon perdesi branda ve polyester kumaştan yapılmış olmasıyla rüzgarın etkilerini minimum düzeyde tutar. Kumaş model alacaksanız eğer kumaşların güneş, rüzgar ve yağmur koşullarına uyumlu bir yapıda olmasına, su geçirmezlik gibi özelliklerinin bulunmasına dikkat edebilirsiniz. Seçim yaparken balkon perdesi renkleri de özellikle bakılan detaylar arasındadır. Açık renk olanlar güneş ışığını soğuracağından rahat etmenizi sağlar ve ferah bir görünüm kazandırır. Özellikle dar alanlarda açık renkli ya da beyaz balkon perdesi tavsiye edilir. Seçimi etkileyen önemli faktörlerden biri de kurulumlarıdır. Mekanizmalı olanlar uzun süre kullanımlarda çok rahat olmayabilir, bu modellerin temizlenmesi için her temizlikte mekanizma sökülüp takılmalıdır. Kornişli, kornişsiz balkon perdesi tül veya farklı kumaş türleri düz olarak kullanılır. Basit bir yapısı olduğundan daha kullanışlı sayılabilir. Evlerde sık kullanılan teras gibi büyük alanlar da vardır. Teras için ürün alırken hava olaylarına karşın dayanıklı ve kirlenmeye karşın temizliği kolay olanları seçebilirsiniz. Bu mekanlar için genellikle plastik çeşitler tercih edilir. Balkon perdesi kullananlar tarafından yapılan değerlendirmeler göz önünde bulundurulduğunda doğru ürünü seçebilirsiniz.

Şık Tasarımlı Perde Seçenekleri

Şık Tasarımlı Perde Seçenekleri

Geniş bir kitlenin alışveriş ihtiyaçlarını karşılayan Trendyol ev dekorasyonunda da size uygun ürünler sunar. Yoğun müşteri kitlesi olduğundan dolayı her kategoriye yer verir. Tüm kategorilerde olduğu gibi ev tekstili kategorisinde de çok çeşitli ürün skalasıyla müşterilere hizmet sunar. Desenli veya tek renk balkon perdesi fikirleri düşünürken her müşterinin ihtiyaç ve zevkine hitap eder. Bu kategoride sunduğu çeşitli ürünlerin olması büyük küçük tüm alanlar için aradığınızı bulmanıza olanak sağlar. Akordiyon balkon perdesi modellerinin yüksek kalite standartlarında olması müşterilerin ürünlerden memnun kalmalarını sağlar. Açık alanlar için satın alınacak ürünlerin mekanizmalı modeller olduğunda kurulum aşamaları da müşteriler için oldukça önemlidir. Kurulumu evinizde kendiniz kolaylıkla yapabilmeniz için gerekli olan balkon korkuluk perdesi takma aparatı ve bilgilendirici kurulum şeması ürünle birlikte gönderilir. Delikli modeller de delikli tülden üretilen mekanizmalı ürünlerdir. Bunların kurulumu kolay olduğu gibi mekanizmadan sökülerek temizliği de kolayca yapılır. Uygun balkon perdesi önerileri arıyorsanız, Trendyol’da yer alan müşteri yorumlarından fikir alarak yapacağınız alışverişten memnun kalabilirsiniz. Satın alacağınız parçalar sayesindedir yaz ve kış evinizin rahatında temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Ürün Fiyatları

Bütçenize Uygun Ürün Fiyatları

Ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka faktör de fiyatlardır. Balkon perdesi fiyatları belirlenirken üretimde kullanılan malzeme ve materyaller, kurulum şekilleri, renk, desen, model gibi görsel faktörler etkili olan detaylar arasında yer alır. Dış mekanlarda veya açık alanlarda kullanılan parçaların ihtiyaç duyulan ek özellikleri fiyatları etkiler. Su geçirmez balkon perdesi su geçirmeyen yapıda malzemelerden üretildiği için fiyatları da eklenen özelliklere göre değişkenlik gösterir. Dışarıdan gelen ışık ve havanın istediğiniz düzeyde kullanabilmesini sağlayan ürün aynı zamanda tamamen kısılarak kalın tarzda da kullanılır. Ev veya dış mekan için jaluzi çeşitleri ile hoş bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Ürün sayesinde alan da hoş bir görünüm kazanır. Bunların fiyatları taşıdıkları özellikle bakıldığında gayet makul kabul edilebilir. Daha basit yapılı güneş geçirmeyen balkon perdesi çeşitleri de vardır. Sadece kapılarda kullanılan mıknatıslı çeşitler böcek, sinek gibi haşaratların içeri girmesini engellemek amacıyla kullanılır. Mıknatıslı olması sayesinde rahat açılıp kapanan ürünler fiyat olarak da uygun aralıklardadır. Uygun fiyatlarla balkon perdesi satın almak için detaylı incelemeyi Trendyol’dan yapabilirsiniz.

Balkon Perdesi Nasıl Takılır?

Balkonların pencerelerine perdeler takılırken yukarıda bulunan asma kısımlarına tek tek geçirilebilir. Bunu yapabilmek için balkonlara asılacak perdelerin uçlarında aparatlar bulunmalıdır. Ayrıca bu aparatların da perdenin ağırlığını kaldırabiliyor olması gerekir. Genellikle balkon perdeleri dışarıya açıldığı için daha kalın kumaşlardan tercih edilmelidir. Aynı zamanda sık sık yıkanmalıdır. Dışarıda temas halinde bulunacak perdelerin kalın olması içeriye ışık girmesini de büyük oranda engeller. Perdelerinizi balkona takmadan önce boyutlarını tam olarak ölçmelisiniz. Sonrasında bu ölçüye göre bir perde seçmelisiniz. Bu sayede tam ve uyumlu bir görünüm elde etmek mümkün olur. Balkon perdeleri ayrıca tül yerine zebra desenli keten kumaşlardan yapılan mekanizmalar ile de tasarlanabilir. Balkonunuz için en uygun perdeyi bu şekilde takabilirsiniz.

Balkon Perdesi Nerede Satılır?

Yazlıklarınızda ya da evlerinizde bulunan balkonlara takmak istediğiniz perdeleri renk renk ve çeşit çeşit şekilde Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Balkonlarınızı takmayı planladığınız perdeleri duvar rengine ya da dış cephe kaplamasına uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Tül ve benzeri kumaşlardan dikilen balkon perdelerinin yerine mekanizmalı zebra modelleri de tercih etmeniz mümkündür. Balkon perdelerinin en önemli amacı; kapı kullanılmadığı için içeriye toz ve benzeri parçacıkların girmesini engellemektir. Ayrıca bir diğer etken de güneşin içeriye girmesini engellemek olabilir. Balkon perdelerini sık sık yıkamak toz tutmasını önler. Bu nedenle de açık renkli perdeler daha sık tercih edilir. Söz konusu modellere Trendyol ile ulaşabilirsiniz.

Balkon Perdesi Renk Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle balkon perdesi renk seçenekleri, koyu ve açık tonlar olarak ikiye ayrılır. Eğer yazlık evlerinizdeki balkonlara takmayı planlıyorsanız daha ferah bir görünüm sağlamak için perdeleri açık tonlarda tercih edebilirsiniz. Öte yandan şehir evlerinde yaşıyor ve balkonlarınıza perde bakıyorsanız daha kahve tonlarında ya da ev dekorasyonuna uygun renklerde modelleri bulmanız mümkündür. Siyah ve beyaz tonlarda olabileceği gibi balkon perdelerini çeşitli çiçekli ya da kalpli desenlerde dahi tercih edebilirsiniz. Herkesin zevkine göre yüzlerce çeşit balkon perdesi bulmak ve satın almak mümkündür. Balkon perdesinin tül çeşidi ve kullanıldığı kat sayısı da kirlenme süresini etkileyen faktörler arasında yer alır. Buna uygun kumaşlı modelleri tercih etmeniz gereklidir.