"

Balkon Salıncağı

" araması için 1302 sonuç listeleniyor

Dayanıklı ve Keyifli Balkon Salıncağı Modelleri Trendyol'da!

Balkon salıncakları, evlerin bu özel konumlarını daha da renkli ve kullanışlı hale getirmek için birebirdir. Eğlenceli yapıları ve dinlendirici etkileri ile her yaştan kullanıcıya hitap eden balkon salıncak modelleri, yaşam alanlarına bambaşka bir hava katar. Bu ürünler sayesinde, evde geçirdiğiniz zamanı kaliteli kılmanız mümkün hale gelir.

Almayı düşündüğünüz balkon salıncağı büyük ya da küçük olabilir. Satın alacağınız ürün her hâlükârda bahar ve yaz aylarını çok daha keyifli geçirmenizi sağlar. Üstelik bu eşyaları bahçe tipi salıncak olarak değerlendirerek farklı alanlara da yerleştirebilirsiniz. Evinizdeki balkon için salıncak çeşitlerinden size uygun olanını kolayca tercih edebilirsiniz.

Eğlenceli Kullanımları İle Balkon Salıncağı Modelleri

Eğlenceli Kullanımları İle Balkon Salıncağı Modelleri

Son zamanlarda oldukça moda haline gelen balkon salıncakları her an her yerde aslında karşınıza çıkabilir, en çok balkonlarda görülmekte olsa da özellikle de bahçelerde hatta ev dekorasyonlarında bile yer edinebilir bir öge haline gelmiştir. Bu ögeler şimdilerde dekorasyon parçası olarak oldukça şık bir görüntüye yer verip, aynı zamanda da sizleri eğlenceye sürüklüyor. En çok da sallanmak ve de rahatlamak amacıyla kullanılan bu parçalar günümüzde insanları ve de özellikle de çocukları da oldukça etkiliyor.

Teraslarda, balkonlarda bahçelerde hatta evlerde bile yer buluyor kendilerine. Hem büyük hem küçük ebatları olan modeller mevcut olmakla birlikte dekorasyonunuza uyum sağlayabilecek modeller de mevcuttur. Tamamen değerli ve zevkli bir şekilde vakit geçirmeye yarayan bu araçlar ev dekorasyonlarında da fark kazandırır ve boyutlu bir görünüm sizlerle olur. Üstelik açılabilir balkon salıncağı türleri alandan tasarruf etmenizi de sağlar.

Rahat ve ergonomik bir kullanımları olan balkon salıncağı istenirse iç dekorasyona da taşınabilir, soğuk yağmurlu havalarda sizlere taşıma imkânı sunar. Bir anda kışları iç mekanınızda da bir eğlence katıp atmosferi ve de havayı da etkileyebilir. Özellikle depo alanınız varsa burada da güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz. Çocukların dikkatlerini çeken bu modeller de en çok göze çarpan şey tabi ki sallanmak ve bunun zevkli, eğlenceli bir aktivite olması. Sallanan balkon salıncağı her açıdan onları kendine çekip, rahatça eğlenceli ve de en çok da güvenli bir şekilde sallanabilirler. Bu salıncaklar kendilerine has bir mekanizmaya sahip olup kolaylıkla hız yapılabilen bir kullanıma sahip değildirler. Dolayısıyla da her türlü çocuğunuzu güvenli bir şekilde üzerinde sallayabilirsiniz.

Tabi ki sizin gözetiminiz de olması her zaman için daha önemli bir olgudur. Çocuk balkon salıncağı modelleri sayesinde miniklerin ev ortamında keyifli bir biçimde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Küçük balkon salıncağı ile onlara özel ve daha güvenli bir seçim yapabilirsiniz. Normal ölçütlerden farklı biraz daha küçük olan bu modeller kesinlikle onları daha özel hissettirecektir. Bu salıncaklar daha çok bir veya iki küçük çocuğun oturabileceği büyüklükte olup onların vücut ölçülerine uygun ebatlardadır. Bu ebatlar onların kullanımı için daha konforlu olup aynı zamanda da daha güvenilirdirler. Düşme veya olası kazalara sebep olmadan başarılı bir şekilde eğlenceli bir deneyimi yakalayabilirler.

Hem yetişkinler hem de çocuklar için vazgeçilmez bir balkon ögesi haline gelen salıncaklar pek çok açıdan kullanımı en yaygın olan aksesuarlar haline gelmiştir. Dış mekân salıncak türleri, bahçeler için de tercih edilebilir. Balkon, teras salıncak olarak adlandırılan modeller de bu amaç doğrultusunda satın alınabilir. Son zamanlarda bir hayli popüler hâle gelen balkon salıncak koltuklar ise oldukça konforludur.

Farklı Zevklere Özgü Balkon Salıncağı Modellerinin Materyalleri ve Özellikleri Nelerdir?

Farklı Zevklere Özgü Balkon Salıncağı Modellerinin Materyalleri ve Özellikleri Nelerdir?

Özellikle de bahçe mobilyaları arasında popüler bir şekilde yer alan salıncaklar her tarzdan bir modelde karşınıza çıkabilecek çeşitliktedir. Ahşap, ferforje ya da demirden meydana gelen bu salıncaklar sizlerin dekorasyonuyla kolaylıkla uyum yakalayabilirler. Özellikle de bahçede ve de ahşap detaylı bir iç mekânda kullanmak için uygun olan ahşap balkon salıncağı her açıdan sizlerin kullanımına göre de farklı mekânlarda yer alabilir. Bambu, rattan ve örgü balkon salıncağı modelleri için de aynısı söylenebilir.

Bu büyük veya küçük olarak fark etmeyen ebatlarda olan salıncaklar, özellikle de şık bir dekorasyon öğesi haline gelebilirler. Şimdilerde sizlerin en verimli şekilde kullanabileceğiniz balkonlarda fazla yer kaplamasını istemezseniz de küçük modellere de ev sahipliği yapabilirsiniz. Bu sayede de her alandan maksimum tasarruf ve de konfor elde etmiş olursunuz. Boyutlarına ve ebatlarına uygun olarak üretilen bu salıncaklar farklı kullanıcıları bekliyorlar. Hasır balkon salıncağı ise son zamanlarda karşınıza çıkabilecek belki de en bohem salıncak olabilir. Bu salıncaklar daha çok beyaz renkte olmakla birlikte her şeyle uyumlu hale gelebilen bir yapıdadırlar. Bu sayede de rahat ve de konforlu evlerde ve iç mekanlarda da yaygın bir kullanıma sahip olmuşlardır.

Hasır, örme detaylı bu salıncaklar özellikle de hamak gibi bir görünüme sahip olmakla birlikte pek çok karmaşık ağ şeklindeki örgünün bir araya gelmesiyle oluşur. Karşınıza çıkan bu modelde birçok modelde ilk fark edebileceğiniz şey de beyaz örme detayların doğallığı olabilir. Bu doğallığı sizlerde balkonlarınıza taşımak istiyorsanız seçiminizi bu şekilde yapabilirsiniz. Özellikle bir diğer doğal model olan hamak görünümlü salıncaklarda hem iç hem de balkon gibi dış mekânların bir öğesi haline gelebilir. Hamak balkon salıncağı da farklı modellerde olup, biraz daha karmaşık olmayan bir görünüme sahiptir.

Bu görünüm her türlü evlerinizde daha dengeli ve rahat bir şıklığı kazandıran bir görünüm olabilir. Hamak modelde olan salıncaklar genel itibariyle rahat bir görüntüyü evlerinize taşımaya yardımcı olurlar. Bu görünüm ile de sizler de her tarzdan eve ve de balkona uyumlu bir salıncak sahibi olabilirsiniz. Hasır salıncak balkon için oldukça idealdir. Bu durum, halatlı balkon salıncak modelleri için de geçerlidir.

Demir balkon salıncağı da klasik bir model olup, özellikle de kurulumu oldukça kolay ve de pratik ögelerden oluşur. Bu salıncaklar daha ergonomik ve de kullanışlı bir kullanım şansı elde etmenizi sağlar. Küçük boyutlarda karşınıza çıkabileceği gibi büyük ve de ekstra geniş ölçülerde de olabilir. Tamamen sizin kullanımınıza bağlı olarak değişen bu ebatlara satın alırken karar verebilirsiniz. Metal balkon salıncak türleri, pek çok farklı materyal kullanılarak imal edilebilir. Bu ürün grubunda yer alan alüminyum balkon salıncakları, uzun ömürlü yapıları sayesinde sıklıkla tercih edilir.

Dilediğiniz Boyutlarda Tercih Edebileceğiniz Balkon Salıncağı Çeşitleri Nelerdir?

Dilediğiniz Boyutlarda Tercih Edebileceğiniz Balkon Salıncağı Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle ebat satın alırken düşünebileceğiniz en önemli huşulardan bir olmakla beraber kişisel bir tercihtir. Sizler geniş ebatlarda bir seçim yapmak istiyorsanız da özellikle de satın alırken ebatlar kısmını dikkatlice okumalısınız. Küçük alanlı evleriniz varsa bunlara da uygun bir şekilde küçük ebatlı salıncaklar ile alışveriş yapmak mümkün. Özellikle de köşelere ve duvar uzunluğunuza uygun düşecek bir model arıyorsanız da garanti olması adına 2 kişilik balkon salıncağı seçeneği sizler için uygun olacaktır. Balkon salıncağı 2 kişilik olduğunda dar yaşam alanlarına kolayca uyum sağlar.

Hem geniş ailelere hem de geniş bahçelere ve teraslara sahip olan evler için de 3 kişilik balkon salıncağı doğru bir seçim halinde gelmekle birlikte geniş aileler için de birebirdir. Geniş oturma alanı sayesinde de birçok kişi aynı anda konforu deneyimleyebilir. Bu deneyimle de herkes ortak bir şekilde sallanmış olur. Şemsiyeli salıncak modelleri genellikle aynı anda birden fazla kişinin kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanır. Bu ürün grubunda yer alan yazlık balkon salıncakları sizi güneşin olumsuz etkilerinden korur. Balkon salıncağı 6 kişilik olarak genelde üretilmez ancak üç bireyin kullanımına uygun 2 adet ürün satın alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bir de son zamanlarda ilginç bir şekilde karşımıza çıkan tekli modelde olan salıncaklar her açıdan alandan tasarruf etmek için en iyi tercih olabilir. Hem oldukça şık buran bu salıncaklar genellikle de yuvarlak bir şekilde karşımıza çıkarlar. Tek kişilik balkon salıncağı da alanı dar ve de salıncak alamayacak balkonlar için kurtarıcı bir dekorasyon ögesi haline gelebilir. Balkon salıncağı yuvarlak olduğu takdirde o alanda daha sıcak bir etki yaratır. Minik estetik bu öğe ile de balkonlarınız daha farklı bir boyuta sahip olabilir. Alanınız dar ve de konforunuz maksimum olsun istiyorsanız tek kişilik seçenek ile oldukça avantajlı bir şekilde sahip olacağınız bu sade ama şık balkon salıncağı gözleri dolduracak. Benzer şekilde balkon için armut salıncak modelleri de bu alanlara hoş bir hava katar.

Yuvarlak balkon salıncağı olarak adlandırılan tekli modeller karşınıza çıkan aslında aynı birçok modelle aynı ismi taşır. Daha çok yarım bir daireyi andıran bu salıncaklar ekstra konforlu ve de son moda şıklık göstergesi olabilir. İçerisine koyacağınız yastıklar, şallar ve de örtüler ile de daha da şık olup, balkon, bahçe ve ev dekorasyonunuza yön verebilir. Dekorasyon açısından balkon salıncak kumaş türleri de büyük önem taşır. Beyaz balkon salıncağı modelleri her ortamda sade ve şık bir etki yaratır. Şeffaf bahçe salıncak türleri ise modern görünümleri ile öne çıkar.

İç mekanlarda da görmeye oldukça sık rastladığımız bu model şimdilerde yatak odalarında bile yer alır olmaya başlamıştır. Çünkü dinlenmek ve de kendinize vakit ayırmak için içerisine girmek ve rahatlamak gibisi yoktur diyebiliriz. Bu şekilde kullanımı yaygın olan koltuk benzeri salıncaklarda son zamanlarda ekstra popüler bir hale gelmekte. Bu şekilde değerlendirildiğinde de her açıdan sizleri memnun ve tatmin edici modelleri bir arada bulmanız mümkün. Örneğin yataklı balkon salıncağı modelleri, ılık yaz akşamlarında konforlu hissetmenizi sağlar. Bu durum, balkon hamak salıncak türleri için de geçerlidir.

Hem Daha Zengin Hem Daha Geniş Balkonlar İçin Balkon Salıncağı Nasıl Seçilir?

Hem Daha Zengin Hem Daha Geniş Balkonlar İçin Balkon Salıncağı Nasıl Seçilir?

Balkon salıncağı ölçütleri özellikle de alanınız için en önemli ve problemli bir sorun haline gelebilir. Bu şekilde düşünüldüğünde de sizler daha çok önem verdiğiniz alanları daha kullanışlı hale getirmek istediğinizden, alanı boğan ve de oldukça büyük bir şekilde işgal eden ögelere yer vermeniz sağlıklı olmayabilir. Bunun yerine de daha verimli bir şekilde alanı kurtarmak ve de kullanışlı hale getirmek önemli bir hale gelebilir. Balkon salıncağının ölçüleri, bu tür bir üründen alacağınız verimi doğrudan etkiler. Dolayısıyla bir bahçe balkon salıncağı satın almadan evvel beğendiğiniz modelin ölçülerini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Bir balkon salıncağı 160 cm genişliğine sahip ise üç kişinin kullanımına uygundur. Genel olarak üç kişilik olan salıncaklar 240 kg ağırlığında bir ağırlık taşıyabilir. 110 x 200 x 165 cm ebatlarında olmaktadır. Yükseklik: 214, Genişlik: 173, Derinlik: 120 cm olacak şekilde karşınıza çıkan ikili modellerde dar alanlı balkonlar için ideal boyutlarda olmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde sizlere en uygun alternatifler bu şekilde olmaktadır.

140 cm balkon salıncağı türleri ise genellikle iki kişiliktir. İkili balkon salıncağı hem portatif hem de daha konforlu bir deneyimi yaşamanızı sağlayabilir. Öldürmek istemediğiniz alanlarınız var ise bu yönde bir tercih yapabilirsiniz.

Bu alanlar hem daha kullanışlı hem de daha uygun bir şekilde sizin mekanlarınızı değiştirebilir. Bu şekilde de düşünüldüğünde olası daralmalar karşı ışıklandırma ve de aydınlatma yapılabilir. Balkonlar ve iç mekanlar daha geniş görünebilir. Özellikle de tekli balkon salıncağı arayışındaysanız da Ölçüleri 80/110 yükseklik 185 cm olmakla beraber, alanlara sığma veyahut dar durma gibi bir sorun yaşamayacağınız ölçülere sahiptir. Bu ölçüler de sizlere yardımcı olabileceği gibi kullanıcı yorumları ve de fikirleri de rehber olabilir değerdedir. Özellikle de ne tarzda bir balkona sahip olduğunuz birçok açıdan önemli bir husus olup, en değerli noktada köşelere ve de kenarlara uygun boyutlar ile karşılaşmak ve bu ölçüde alışveriş yapmak.

Ölü alanları küçük bir salıncakla doldurarak da oldukça verimli bir çalışma yapmış olabilirsiniz. Bebek balkon salıncağı modeli de oldukça ilgi çekici olup fazlaca yer kaplamayan modellerdendir. Bu modeller genellikle aksesuar olarak da sonradan kullanım yeri bulabilecek birer eşya olabilir. Birçok açıdan sizlere ekstra rahat bir kullanımı sunan bu model ile aynı zamanda da bebekleriniz mışıl mışıl bir uykuya sizinle beraber balkonda girer ve gözünüz arkada kalmaz. Bu ihtiyaç dahilinde de sizler en verimli şekilde kullanım yerlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. En iyi şekilde bu alanlara salıncak kurulumu yapmak oldukça önemlidir.

Kolay Kurulum Olanağı Sağlayan Balkon Salıncağı Modelleri

Kolay Kurulum Olanağı Sağlayan Balkon Salıncağı Modelleri

Balkon salıncağı kurulumu bir diğer önemli noktalardan olmakla birlikte oldukça pratik ve de kolay bir deneyim olacaktır sizler için. Öncelikle yapmanız gereken paketleme içerisindeki talimatları dikkatlice okumak ve de bu doğrultuda salıncağınızın kurulumuna başlamak. Bu şekilde başlayınca devamında da sizlere talimatlar kılavuzluk edecektir. Birçok önemli husustan bir olan kurulum bazen montaj gibi teknik özellikleri de gerektirebilir. Dolayısıyla da satın alırken de montaj yapmak istemiyorsanız, matkap kullanmak istemiyorsanız, seçim yaparken kurulumu zor olan seçeneklere yönelmemenizi tavsiye ederiz. Bu durum tüm balkon tipi salıncak modelleri için geçerlidir.

Bilakis herkesin en doğru şekilde faydalanması için hazırlanmış olan kılavuzlar ve talimatlar sizlere kurulum aşamasında rehber hizmeti verecek şekilde karşımıza çıkar. Bahçe ve balkon salıncağı seçerken de herkes kendi kullanımına en uygun şekillerde bir tercihte bulunup alışveriş yapmaktadırlar. Bu sebeple de özellikle de oturma alanı hazır olan hasır ve de hamak salıncaklar daha kurulumu kolay salıncaklardır. Bu, asmalı balkon salıncağı için de söylenebilir. Anca demir olan modellerde bir kurulum gerekliliği vardır ki bu da ilk başta fark edilir. Bu kurulum için özellikle de matkap ve de pense gibi teknik ekipmanlar gerekli olabilir.

Sizler hangi şekilde rahat ediyorsanız o doğrultuda bir salıncak seçerek balkonlarınızı süsleyebilirsiniz. Özellikle de kurulumda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da paketleme içerisinde tüm ekipmanların sizlerle olmasıdır. Yani eksik bir parça gözlemlemeniz halinde kurulumunuz tamamlanmayabilir. Bu sebeple de dikkat etmeniz gerekir ki tüm parçalar eksik bir şekilde paketle size gelmiş olsun. Herhangi bir şekilde böyle bir problem yaşadıysanız da yapmanız gereken oldukça basit. Yetkili servisi veya müşteri hizmetlerini aramak ve de yardım istemek. Eksik olan parçayı yedek parça şeklinde istemeniz de mümkün. Sahip olduktan sonra kurulum yapmak daha da kolay.

Her açıdan sizlerin konforuna ve de kullanım ihtiyaçlarına göre şekillenen bu salıncaklardan her açıdan yüksek verim kazanmak istiyorsanız ekstra özenli bir şekilde kurulumu tamamlamanız gerekebilir. Eksik bir şekilde kurulum yaparsanız öncelikli olarak güvenliğiniz büyük bir risk altına girmiş olur ki bunu istemezsiniz. Herhangi bir düşme veya sakar bir durum karşısında da can güvenliğiniz önemli bir şekilde korunsun. Bu nedenle ayaklı balkon salıncaklarının kurulum aşamasında dikkatli davranmanız önem arz eder. En değerli anları ve de güzel sohbetleri başlatacağınız yer olan balkonlar her açıdan sizleri mutlu edecek mekanlar olup fazlaca alana ve de yere ihtiyacınız her an olabilir.

Konforlu Balkon Salıncağı Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Konforlu Balkon Salıncağı Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Balkon salıncak fiyatları pek çok farklı unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişisel bir kullanım parçası olan dekorasyon ögesi halinde de değerlendirilen bu salıncaklar birçok açıdan alıcıların isteklerine göre çeşitlenmekte ve de farklı kategorilerden karşımıza çıkmaktadırlar. Özellikle de sizlerin kullanım konforu elde etmesine yardımcı olabilecek olan modeller balkonlarınızı da kullanışlı ve de fonksiyonel bir hale getirebilir. Bu dekorasyon öğesi haline gelen salıncaklardan daha yüksek verim almak için de yapmanız gereken iyi bir kurulum yapmak ve de balkonunuza uygun bir salıncak modeli seçmek. Daha sonradan da dikkat etmeniz gereken şeyler dekorasyona uyumlu hale gelmesidir.

Bu dekorasyon öğesi de balkon salıncağı modelleri arasında karşınıza çıkabilecek en çok evinizle uyumlu olan modeldir. Bu modeller çeşitlenmekte olup, isteklerinize ve balkonlarınıza uygun şekillerde farklılaşır. Küçük alanlar için ve de büyük alanlar için ergonomik salıncaklar görmek oldukça mümkün. Birçok açıdan da dışarıda kullanımı yaygın olan salıncaklar bahçelerde de karşımıza çıkar. Geniş bahçeleriniz varsa üçlü seçenekleri gözden geçirmek faydalı olabilir.

Bir iç mekân ögesi haline gelen hamak salıncaklar ve de hasır salıncaklarda artık geniş evlerde ve salonlarda yer alabilir. Makrome balkon salıncağı modelleri de benzer bir amaç doğrultusunda tercih edilebilir. Bu evler hem daha dekorasyon ögesi haline gelebilir hem de siz ve sevdikleriniz için eğlenceli bir aktivite olacaktır. Bu eğlence aynı zamanda çocuklar için de keyifli bir aktivite olacaktır. Bu keyifli deneyimi yaşamak için de yapmanız gereken güvenli bir şekilde satın almak ve de bu satın alma işlemini güvenilir yerlerden yapmış olmak.

Alışverişin en önemli kılavuzu olan yorumlar doğrultusunda da kendinizi yönlendirebilirsiniz. Balkon salıncağı fiyatları çeşitlenen rakamlara sahip olmakla birlikte sizlere en uygun alternatiflerden en geniş alternatiflere kadar geniş bir çizgide ilerler. Bu çizgide de siz bütçenize en uygun şekilde karşınıza çıkan salıncağı seçebilirsiniz. Tekli veya ikili modeller hem daha ergonomik hem de daha ekonomik olduklarından seçimlerinizde uygun fiyatlı bir alternatif olur. Daha fazla balkon salıncağı modeli ve detaylarını görmek için Trendyol’u ziyaret edebilir, güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Balkon Salıncağı Nasıl Olmalıdır?

Salıncaklar bahçe ve balkonlarda keyifli vakit geçirmek için kullanılan ürünlerdir. Genellikle bahçe ve park gibi geniş alanlarda kullanımına alışılan salıncaklar, artık evlerin balkonlarında da kendilerine yer bulur. Balkon salıncakları konuldukları alanın boyutları göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Örneğin, son derece dar bir alanda kullanılacak salıncak modelleri genellikle tek kişilik olmalı ve armut model olarak ifade edilen tasarım şekilleri kullanılmalıdır. Öte yandan geniş balkonlarda iki kişilik ve daha büyük salıncakların tercih edilmesi mümkündür. Balkon için alınacak salıncaklarda bu alanın ne kadar yüksek olduğu çok önemlidir. Yüksek katlarda bulunan balkonlar için kesinlikle zincirli ve tavana monte edilen ürünler tercih edilmemelidir. Salınım açısı son derece geniş olan bu ürünler, çocukların ve yetişkinlerin düşmelerine neden olabilir. Balkon salıncağı alınırken taşıyabileceği ağırlık da mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir detaydır.

Balkon Salıncağı Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Balkon salıncağı boyutları, bu alanın ebatlarına göre değerlendirilmelidir. Geniş bir terası andıran balkonlarda iki kişilik katlanan salıncak çeşitleri tercih edilebilir. Büyük balkonlar ve teraslar için üstü kapanabilen salıncaklar da idealdir. Bu sayede salıncak kullanıcıları, yağıştan ve güneşten korunabilir. Dar balkonlarda ise tek kişilik salıncakların tercih edilmesi önerilir. Özellikle armut tipi olarak adlandırılan ve bir kişinin oturumuna imkân veren salıncak çeşitleri, minik alanlarda da bu zevki yaşamanızı sağlar. Salıncak boyutlarını kullanacak bireylerin ağırlıkları da belirler. Seçim yapılırken salıncak üretiminde kullanılan malzeme, işçilik, menteşe kalitesi ve daha pek çok detay bu açıdan önemlidir. Balkon salıncağının boyutları belirlenirken söz konusu ürünün ileri-geri veya sağa-sola sallanma açıları da göz önünde bulundurulmalıdır. Dar alana büyük bir salıncak yerleştirmek ürünün salınımını engeller ve keyifli bir kullanım oluşturmaz.

Balkon Salıncağı Nasıl Kurulur?

Balkon salıncaklarının kurulumu, tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterir. Armut salıncak olarak adlandırılan ürün; ayak, dikme profili ve sepet kısmından oluşur. Bu ürünün kurulumunda sadece söz konusu üç parçanın birleştirilmesi yeterlidir. Armut salıncakları kurarken zeminin düz olmasına özen göstermek gerekir. Aksi takdirde genelde tek bir zincir veya kanca ile gövdeye bağlanan sepet, dengesizlik oluşturarak düşmeye neden olabilir. İkili klasik bahçe salıncaklarının kurulumu da hemen hemen aynı mantıkla yapılır. Bu salıncaklar kurulurken öncelikle profil parçaların birleştirilmesi gerekir. Pek çok balkon salıncağının paketinden kurmak için ihtiyaç duyacağınız vida ve menteşe gibi malzemeler çıkar. Klasik balkon salıncağının kurulumuna önce ayaklardan başlanmalı, ardından gölgelik monte edilmeli ve daha sonra bu gövdeye salıncak oturağı takılmalıdır. Son olarak varsa minderler de salıncağa yerleştirilerek kurulum işlemi tamamlanır. Bu aşamada somunların sağlam sıkılması önem arz eder.