Cinsiyet
Çocuk Cinsiyeti
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Banyo Şapkası

" araması için 313 sonuç listeleniyor

Sevimli Tasarımlarıyla Banyo Şapkası Modelleri Trendyol'da!

Banyo şapkası (diğer bir adıyla duş şapkası), saçların ıslanmasını önlemek için duş alırken veya banyo yaparken giyilen bir tür koruyucu şapkadır. Alternatif olarak çocuklar için, saçların yıkanmasını sağlarken su ve şampuanın da göze kaçmasını engelleyen geniş kenarlı şekilde üretilmiş siperlikli ya da kulaklıklı banyo şapkası modelleri de mevcuttur. Geniş yelpazede çeşitlilik gösteren bu ürün hemen her ülkede tanınmakta ve yoğun şekilde kullanılmaktadır. Kişisel hijyen ürünleri arasında da değerlendirebileceğimiz banyo şapkası ister çocuk ister yetişkin olsun, yediden yetmişe herkesin ihtiyaç duyabileceği bir ürün grubudur.

Banyo Şapkası Özellikleri

Banyo Şapkası Özellikleri

Saç bakımı yaptırdıktan sonra saçınızı sudan korumak çok önemlidir. Bunun için kullanışlı bir banyo koruma şapkası kullanabilirsiniz. Koruyucu bir şapka saçınızı tamamen kaplar ve nemin saçınıza temas etmesini engeller. Banyo şapkaları su geçirmez olduğundan, saçınızı duşta ıslanmaya karşı etkili bir şekilde koruyabilir. Saç boyama, düzleştirme veya kıvırma gibi saça müdahale edilen kozmetik durumlarda saçların daha uzun süre dayanması için su ile temasın mümkün olduğunca önlenmesi tavsiye edilir. Bu tür durumlarda duş alırken bu bonelerin kullanılması faydalı olacaktır. Banyo şapkası takmak saç bakımının ve şekillendirmenin daha uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır. Bu saç boneleri, derinlemesine bakım veya yağ masajı uygularken yani saç bakımı seansı için de kullanabilirsiniz. Ürünü gece boyunca saçınızda tutarak saçınıza uyguladığınız kimyasalın yastık ve çarşaflarınızı lekelenmesini önleyebilirsiniz. Yüzücü iseniz, bu şapkalar saçınızı havuz suyunda bulunan klor ve diğer kimyasallardan koruyabilir.

Banyo Şapkası Çeşitleri

Banyo Şapkası Çeşitleri

Banyo şapkaları birkaç farklı malzemeden yapılabilir. Hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın hepsinin ortak bir yanı vardır: suyu geçirmeme ve duş şapkasının dışı ile saç derisi arasında geçirimsiz bir tabaka oluşturma yeteneğidir. Duş şapkaları, en yaygın olarak plastik ve naylon olan çeşitli farklı malzemelerden yapılabilir. İpek aynı zamanda bazı duş şapkası markalarında, özellikle de yüksek kaliteli olanlarda bulunan bir kumaş türüdür. Çoğu duş şapkası çok kullanımlı olsa da bazıları tek kullanımlıktır. Tek kullanımlık çeşitler genellikle otellerde bulunur. Hiç kimse bir duş başlığını bir moda sembolü olarak görmese de çok amaçlı boneler çeşitli boyut, şekil ve renklerde karşımıza çıkabilir. Banyo şapkası kullananlar genellikle oldukça memnun kalmaktadırlar. Ancak bir banyo şapkasından memnun kalmanızda belirleyici olacak çok çeşitli faktör bulunabilir. Yetişkinler için banyo şapkası daha yaygın olsa da çocuklar için üretilmiş renkli, oyuncaklı ve çizgi film figürlü banyo şapkaları da mevcuttur. Hangi banyo şapkası çeşidini tercih edeceğiniz kullanım amacına göre oldukça farklılık gösterecektir.

Banyo Şapkası Kullanımı

Banyo Şapkası Kullanımı

Banyo şapkası çoğu kişinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle kadınlar her banyoda saçlarını ıslatmayı tercih etmeyebilmektedirler. Ya da banyo esnasında saç bakımı da yapan ve bu sebeple saçlarının su geçirmesini istemeyen kullanıcılar da olabilir. Bu sebeple standart bir banyo şapkası kullanımı türü tarif edilemeyecektir. Bu noktada banyo şapkasını neden kullandığınız duruma göre değişebilecektir. Fakat farklı kullanım amaçları için birbirinden farklı banyo şapkaları almak istemiyorsanız ayarlanabilir banyo şapkası çeşitleri sizin için bir seçenek olabilir. Banyo şapkasının kullanılmasının en yaygın nedeni, kişinin duş alırken veya daha az oranda banyo yaparken saçlarını kuru tutabilmesidir. Ağırlıklı olarak kadınlar tarafından kullanılan bir duş şapkasının saçı kuru tutmak için tercih edilmesinin birkaç nedeni vardır. Yatmadan kısa bir süre önce duş alıyorsa, bazıları saçlarını kurutmak için zaman ayırmamayı tercih edebilir. Islak saçla yatmak yerine duş bonesi uygun bir alternatif olabilir. Trendyol’dan inceleyebileceğiniz bu ürünlere uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.