Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Domates Salçası

" araması için 1549 sonuç listeleniyor
Mayaana Domates Salçası 700 gr

MayaanaDomates Salçası 700 gr

(24)
Domates Salçası 700 gr
130 TL
0,19 TL
/g
Sepete Git

Lezzetli Domates Salçası Trendyol’da!

Yemeklerde ve çeşitli hamur işlerinin iç harcında kullanılabilecek olan salça Türk mutfağına ait olan bir sostur. Uzun süre boyunca bozulmadan durabilme kapasitesine sahip olan bu sosun kullanım alanı oldukça fazladır. Mantı üzerine sos olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda börek ve poğaça gibi yiyeceklerin iç harcında da tercih edilebilir. Domates salçası kısır ve mercimek köftesi gibi hızlı hazırlanabilecek olan yemeklerin içerisinde kullanıma uygundur. Aynı zamanda içli köfte gibi yiyeceklerin iç harcında da yer alabilir. Yaz aylarında toplanan domateslerden yapılan salçanın kullanımı özellikle kış aylarında tercih edilir. Domates salçası indirim ve kampanyaları olan besin seçenekleri arasında yer alır. Besin değeri açısından yüksek olan salçanın pek çok çeşidi bulunur. Bu çeşitler arasında kilogram olarak farklı değerlere sahip seçenekler yer alır. Tuz oranı ve paketleme stili noktasında da farklı olanlar vardır. 800 gram ve 1.90 kg gibi seçenekleri bulunan salça; kavanozda, plastik kaplarda ve cam şişelerde bulunur. Hem çiğ bir şekilde hem de pişmiş olarak tüketilir. Dayanıklı olmasından dolayı kullanımda kolaylık sağlar. Vitamin ve mineral içermesinden dolayı lezzeti ile ön plana çıktığı gibi aynı zamanda vücuda enerji de verir. A vitamini, B1, B2, B3, B5, B6 ve B9 vitaminlerini içerir. Bu vitaminlerin yanı sıra C, E ve K vitaminlerini de bulundurur. Domates salçası online olarak tüm seçenekleri ile Trendyol’da yerini alır. Tüm seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Kullanışlı ve Lezzetli Domates Salçası Seçenekleri

Kullanışlı ve Lezzetli Domates Salçası Seçenekleri

Organik domates salçası çocuklar için özel olarak yapılan yemeklerde de kullanılabilecek olan içeriğe sahiptir. Kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum ve demir gibi mineraller içerir. Kükürt, Omega 6 ve Omega 3 de bulundurur. Folik asit içeren ve domates kullanılarak yapılan salça lezzetli bir alternatif ve yiyeceklere ektir. Krom minerali de içerir. Ek gıdaya geçmiş olan bebekler, çocuklar, gençler ve yetişkinlerin tüketebileceği bu besinin kullanımı da kolaydır. Farklı boyutlara sahip olan 2 kg, 4 kg, 5 kg, 9 kg domates salçası her evde istenilen ölçüde değerlendirilme imkanı sunar. Renginin kırmızı olmasını sağlayan şey antioksidan özelliği bulunan ve karotenoid olan likopendir. Besin kaynağı bağışıklık güçlendirici özelliğe sahip olduğundan her yaşta kullanımı uygundur. Kalori miktarı açısından düşüktür. Kullanıldığı yemeklere lezzet kattığı gibi aynı zamanda rengini de değiştirir. Fide domates salçası lezzeti ile ön plana çıkar. Aynı zamanda taze yapısı sayesinde dikkat çeker. Koyu kırmızı renkli olduğu gibi kırmızının farklı tonlarına sahip olanları da vardır. Okul veya iş yerlerine giderken hazırlanan yiyeceklerin içerisine de konulabilecek olan besin, yenilmeye hazır haldedir. Çorbalarda, sebze ve et yemeklerinde, pidelerde ve soslarda kullanılır. Makarnada, pirinç ve bulgur pilavında kullanılabilecek olan besinin adı yemek suyu anlamına gelen salsadan gelir. Yemeğin terbiyesi olarak da geçer. Tuzlu ve az tuzlu seçenekleri vardır. Yaz aylarında toplanan domatesler kabuk ve tohumlarından ayrılır ve bu şekilde püre yapılmaya hazır hale gelir. Püre kaynatılarak veya güneş altında kurutularak salça halini alır. İki türlü işleme şekli ile elde edilir. Biri sıcak işleme biri de soğuk işlemedir. Parçalara ayrılmış olan domateslerin ısıtılıp pulp haline getirilmesine sıcak işleme denir. Parçalanmış domateslerin mayşe palperden geçirilip ısıtılmasına da soğuk işleme adı verilir. Hazırlanan ürün çeşitleri aperatiflere eklenebilir. Ekmeğe sürülebileceği gibi lavaş gibi atıştırmalık yapılabilecek olan yiyeceklerin arasına da sürülerek kullanılır. Domates salçası modelleri her seçeneği ve farklı ambalajları ile Trendyol’da bulunur. Hepsini inceleyebilir ve dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Güvenilir ve Doğal Domates Salçası Yorumları

Güvenilir ve Doğal Domates Salçası Yorumları

Doğal domates salçası domates tadını yemeklerin içerisine kattığı gibi makarna ve pilavların içerisinde kullanıldığında pirinç ve makarnaya kendi rengini verir. Bu şekilde çocuklar için de tüketilmesi uygun olan bir yiyecek ortaya çıkar. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller ile de bünyeyi destekler. Organik domatesler kullanılarak yapılan seçenekleri de bulunur. Katkı maddesi ve koruyucu kullanılmamış olan çeşitleri vardır. Kaliteli yapısı ile her yemekte kullanılmaya uygun olan bu besinin kıvamı pürüzsüzdür. Net ve temiz bir kıvamı vardır. Kalorisi düşük olduğundan rejimlerde ve özel diyetlerde yapılan yemeklerin içerisine de konulabilir. Hava almadığı sürece uzun zaman boyunca saklanabilir. Bu sayede sevdiğiniz çeşitleri stok yapabilirsiniz. İhtiyacınız olduğu anda elinizin altında bulunması sağlayabilirsiniz. Mevcut çeşitler, doğal aroma verici olarak kullanılabilir. Pratik ve hijyenik ambalajlarda yer alır. Bu şekilde uzun süre bozulmadan saklanabilir. Tazeliğini aylarca korur. Mevcut ürün grubu içerisinde konserve seçeneği de bulunur. Domatesler seçilirken özenle yetiştirilmiş olan domatesler tercih edilir. Katkısız olanları vardır. Domates salçası kullananlar ürünün lezzetinden memnun kalırlar. Her yemeğin içerisinde damat tadına göre tercih edilebilir. Yemeklerin içerisinde istenilen ölçüde kullanılır. Domates salçası yorum değerlendirmelerinde ürünün; nasıl kullanıldığı, ne kadar süre dayandığı, ambalajının ne derece sağlam olduğu gibi çıkarımlar yer alır. Aynı zamanda yapılan yorumların içerisinde ürünü satın alan müşterilerin nasıl tükettiği, acılık seviyesi, tuz seviyesi, lezzeti ve indirimleri gibi bilgiler de bulunur. Soğuk ve kuru ortamda saklanılması gerekir. Saklama aşamasında havayla temas ettirilmemesi önemlidir. Buzdolabı içerisinde ya da soğuk ve kuru bir alanda korunması ve hava almaması gereken bir besin olarak değerlendirilir. Domates salçası tavsiye ve yorumlarına Trendyol ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Domates Salçası Fiyat Avantajları

Domates Salçası Fiyat Avantajları

Domates salçası kampanya fırsatları noktasında pek çok avantaja sahiptir. İndirimli seçenekler incelendiğinde birçok fiyat aralığına sahip olduğu görülür. Her evde kullanım imkanı sunan ürün, bu kampanyalar ile uygun fiyatlı bir şekilde satın alınır. Ambalaj seçenekleri arasında teneke tasarım ilgi görür. Teneke dışında plastik kapak ile desteklenmiş saydam plastik şişeler de bulunur. Aynı zamanda metal kapaklı ve cam şişeli seçenekleri de var olan bu yiyecek, direkt kullanılmaya hazır olduğundan pratiktir. Domatesin iç kısmında bulunan tohumsuz kısmından yapılır. Kabak yemeği, patlıcan yemeği, balık, kebap ve iskender gibi yemekler ile bir arada kullanılma imkanı sunar. Domates salçası satın al anlar bu yiyeceği kapalı ortamda saklayarak muhafaza ederler. Organik sertifikalı olanları bulunur. 500 gr gibi büyük seçenekleri kalabalık ailelerin olduğu evlerde tercih edilir. 730 gr, 200 gr, 650 gr gibi gram seçeneklerinin yanı sıra 1 kg, 5 kg, 2.5 kg ve 3 kg gibi kilogram seçenekleri vardır. Bebeklere özel olarak hazırlanmış olanları bulunur. Saf domatesten yapıldığı gibi içeriğinde hem domates hem de zeytinyağı olanları da vardır. Katılık oranı değişiklik gösterir. 34 briks yoğunluklu olanları öne çıkar. Ev tipi, az tuzlu, orta kıvamlı ve katı olarak tercih edilebilecek olan seçenekleri istenilen her yemekte kullanılır. Tuz oranı genelde tuzlu ve orta tuzlu olarak belirlenir. Tuzsuz ve organik olanları da çocuk, yaşlı ve tuz tüketmek istemeyen kesim için uygundur. Köy usulü olarak hazırlanan içerikler rağbet görür. Güneşte kurutularak ve püre haline getirilerek hazırlanmış olanları da mevcuttur. Ambalaj seçenekleri, tuz oranı farklılıkları ve yapılış türüne göre ayrılan tüm domates salçası fiyat ve çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz.