placeholder
"

Bıttım Sabunu

" araması için 2297 sonuç listeleniyor

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu ile Doğallığı Yakalayın

Sabun, uzun zincirli organik yağ asitlerinin tuzlarından oluşan bir ürün olarak karşınıza çıkar. Temizleyici etkisi ile hemen hemen her yerde bulabileceğiniz bu ürünlerin bünyesinde hidrofobik kısımlar yağları ve kirleri sarabilme özelliğinden oluşuyor. Şimdilerde, kullanıcılar sabunların doğal ve organik bir yapısı olmasına dikkat ediyor. Doğal malzemeler ile bir araya getirilen sabunlar, hem cilt sağlığı hem de temizlik açısından büyük farklar ortaya koyuyor. Doğal sabunların oluşumunda katkı ilavesi olmadan tamamiyle organik yağlar kullanılır. Ardından sodyum hidroksit reaksiyonu ile sabun haline getirilir. Doğallığı ile kullanıcılarını etkileyen bu sabunlardan biri de bıttım sabunu olarak karşınıza çıkıyor. Bu sabun modelinin yapısında yabani fıstık bitkisi ve menengiç ağacının yağı yer alıyor. Birçok faydası bulunan bu doğal sabun, hem sağlıklı hem de temizleyici yapısı ile kullanıcılarını memnun bırakmaya devam ediyor. Bıttım sabunun doğal yapısı sayesinde vücudunuzdaki pek çok rahatsızlığı giderebilir ve cilt problemlerinizin önüne geçebilirsiniz. Doğallığı ile göze çarpan bu ürünler, yan etkisi bulunmaya sabunlardır. Türkiye sınırları içerisinde özellikle Siirt civarında yetişen bıttım ağacının yapraklarından elde edilen özler bu sabunun yapımında kullanılıyor. Bıttım ağacının yanı sıra sabunun yapımında menengiç ağacının özlerinden de faydalanıyor. Her cilt tipi için uygun olan ve herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek olan bıttım sabunu özellikleri ile kullanıcılar için etkileyici bir profil oluşturuyor. Doğal bitkilerden ve yağlardan faydalanarak oluşturulan bu ürünler kendine has bir kokuya sahiptir. Türkiye’nin dört bir yanında kullanılan bu sabunlar ihracat yoluya yurtdışı pazarında da satış gösteriyor. Oldukça kaliteli bir üretim sisteminden geçen bu sabunlar tamamiyle el yapımıdır. Bu yüzden her sabunun boyutu, şekli ve ağırlığı birbirini tutmayabilir. Bazı sabun üreticileri sabunları külçe halinde keserek sizlere ulaştırırken bazıları ise normal sabun boyutlarında gönderim yapmaktadır. Külçeler halinde gönderilmesinin sebebi ise dilediğiniz gibi boyutlarını ayarlayıp sabununuzu keserek kullanabilmeniz içindir. Çoklu gönderimlerde külçe şeklinde alınması kullanıcı tarafından kolaylık oluşturur. Saf bitki yağlarından üretilen Siirt bıttım sabunu, faydaları ve avantajlı özellikleri sayesinde kullanıcılarına sağlık ve temizlik sunuyor. El yapımı olarak hazırlanan sabunlar, hem cilt üzerinde hem de saç yapısı üzerinde onarıcı özellikten oluşmaktadır. Saflığı ve doğallığı ile katkı maddesi içermemesi, kullanıcılarını etkilemektedir. Bir sabundan beklediğinizin daha fazlasını sunan bu ürünler, aradığınız cilt temizliğine ulaşmanıza yardımcı olur.

Organik Yapısı ile Ön Plana Çıkan Bıttım Sabunu

Sabun, aslında kimyasal açıdan değerlendirildiğinde bir tuzdur.Yağ asitleriyle oluşturulan bu ürünler hızlı bir reaksiyon göstererek kirin çözülmesine yardımcı olur. Genel olarak kostik maddelerden yani bazdan üretilen bu ürünler, cildiniz üzerinde herhangi bir zarara yol açmaz. Yalnızca bazı cilt tiplerinin sabuna karşı alerjisi olabilir fakat doğal yapılı sabunlarda alerjik reaksiyonlar ile karşılaşmanız pek olası değildir. Yaklaşık 5000 senedir üretimde olan sabunlar, farklı yağların ve bitki özlerinin bir araya getirilmesi ile oluşum gösterir. Bu oluşumun ardından sabunlar kurutulur ve paketlenir. Doğal bıttım sabunu, katkı maddesi olmadan üretilen sabunlardan yalnızca biridir. Siirt bölgesinde yetişen bıttım ağacının yapraklarındaki özler, sabunun hammaddesini oluşturur. İçerisinde yer alan menengiç yaprakları, cilt ve saç üzerinde yapıcı bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra cilt üzerinde yaşadığınız birçok problemin de giderilmesinde önemli bir rol oynuyor. Saçlarınızdaki ve cildinizdeki problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayan bu ürünler hem toptan hem tekli olarak satış göstermektedir. Vücudunuzun ihtiyacı olan bakımı bu doğal yapılı sabunlar sayesinde kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bir rutin haline getirerek kullanacağınız sabunlar, temel bakımınızda önemli bir rol oynuyor. Daha sağlıklı bir görünüme sahip olabilmeniz amacı ile özel olarak geliştirilen doğal yapıdaki bıttım sabunları sayesinde vücudunuz üzerindeki güneş lekelerinin bile giderilmesini sağlayabilirsiniz. Avantajlı özellikleri bulunan bu organik sabun modelleriyle kendinizi her zamankinden daha bakımlı hissedebilir ve sağlıklı bir görünüme kolayca ulaşabilirsiniz. Bıttım sabunu neden yapılıyor diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt ilinde yetişen bıttım ağacıdır. Yabani fıstık olarak da bilinen menengiç sabunun temel yapı taşı olarak karşınıza çıkıyor. Sabunda, fıstık ağaçlarının henüz aşılanmamış olanları kullanılıyor. Oldukça uzun ve emek isteyen bir yapım aşaması bulunan bu sabunların ana maddesi olan bıttımın ismi yöreden yöreye değişiklik gösteriyor. Çitlenbik, menengiç ve çıtlık gibi isimleri bulunan bu ürün tamamiyle doğal yollardan elde ediliyor. İçerisinde hiçbir katkı maddesi yer almaması ürünü organik bir hale getiriyor. Temizlik amaçlı olarak kullanılmasının yanı sıra bıttım sabunu saç ve cilt üzerinde olumlu etkiler bırakıyor. Antiseptik bir yapıdan oluşan bıttım yağı, deri hastalıkları üzerinde yapıcı bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra pek çok rahatsızlık üzerinde de olumlu sonuçlar gösterir ve vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olur.

Bıttım Sabunu ve Saç Üzerindeki Faydaları

Birçok kişi tarafından merak edilen ve oldukça geniş bir kullanım kitlesine sahip olan doğal yapıdaki bıttım sabunuyla vücudunuz üzerindeki pek çok rahatsızlığın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Siirt ili ile özdeşleşmiş olan bu sabunlar, özellikle saç ve deri üzerinde olumlu bir etki bırakıyor. Antiseptik yapıdan oluştuğu için bıttım yağı sayesinde deriniz üzerinde gerçekleşen rahatsızlıklarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bıttım sabunu faydaları arasında egzama ve mantar gibi cilt üzerindeki ciddi hastalıkların giderilmesi bulunuyor. Yabani bir fıstık çeşidinden oluşan bu doğal sabunlar kepeklere karşı önlem olarak kullanılıyor. Derideki ve saçlardaki dökülmelere karşı önleyici bir faktör olarak kullanılan bu ürünler farklı yörelerde botan sabunu olarak da biliniyor. Doğallığı ve organikliği ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanan bu sabun modelleri, özellikle saç üzerinde besleyici bir özelliğe sahiptir. Saçlarınızın dökülmesini engeller ve daha güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Saçlarınızın yumuşacık bir yapıya kavuşmasını sağlayan sabunlar aynı zamanda beyaz saçlar için de bir çözüm olarak kullanılıyor. İçerisindeki doğal güç sayesinde saçlarınızın siyahlaşmasını sağlıyor ve saç diplerinizde oluşan beyazlaşma sorununu köküyle ortadan kaldırıyor. Birbirinden farklı avantajları özellikleri ile karşınıza çıkan bu doğal yapıdaki sabunlar cilt veya saç üzerinde herhangi bir yan etkiye yol açmıyor. Tamamiyle doğal oluşu vücudunuzun beslenmesine yardımcı oluyor. Yumuşatıcı ve nemlendirici bir etkiye sahip olan bıttım sabunu ne işe yarar diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı oldukça basittir. Kimyasal madde içermeyen bir şampuan görevi gören bu sabun, saçınız üzerinde aradığınız etkiyi oluşturur. Birçok kişinin çektiği saç dökülme problemlerini ortadan kaldırır ve daha güçlü saç diplerine kavuşmanıza yardımcı olur. Yapımında katkı maddesi kullanılmayan sabunlar, saç üzerindeki kırılmaların giderilmesin ve beyazların yok olmasını sağlar. El yapımı olan bu sabunlar, şikayetçi olduğunuz saç problemlerinizin giderir. Saçlarınızı geri kazanabilmek amacıyla bıttım sabununu düzenli olarak kullanabilirsiniz. Düzenli bir kullanımın ardından saç dökülmeleriniz neredeyse durma noktasına gelir ve daha gür bir görünüm kazanabilir. Bıttım sabunu içeriği sayesinde saçlarınızın beslenmesine yardımcı olur. Saç diplerinde yaşadığınız kepek oluşumunun da tamamiyle yok olmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra bu sabunların saç rengi üzerinde farklı bir etkisi bulunmaktadır. Beyazlama problemi yaşayanlar için birebir olan bu ürünler, 7 veya 8 ay içerisinde düzenli olarak kullanıldığında saçınızı eski rengine kavuşturur. Doğal bir güç kaynağı olarak kullanabileceğiniz bu sabunlar, saçı besler ve saç derisi altında bulunan bakterileri yok eder.

Cilt Problemlerine Karşı Bıttım Sabunu

Yabani fıstıktan yani herkes tarafından bilinen adı ile menengiç yağından üretilen bıttım sabunlarının pek çok faydası bulunuyor. Saç üzerinde gözle görülür farklar oluşturan bu sabun antiseptik özelliği sayesinde deri hastalıkları üzerinde de olumlu sonuçlar doğuruyor. Siirt’te yetiştirilen bıttım ağacının aşılanmamış halinden yararlanılarak oluşturlan doğal yapıdaki bu sabun, kimyasal madde içermemektedir. Doğal yapısı ile cildinizdeki problemlerin giderilmesine yardımcı olur ve cilt hastalıkları için bir çözüm olarak kullanılabilir. Mikrop öldürücü özelliği sayesinde bıttım sabunu sivilce ve benzeri cilt rahatsızlıklarının giderilmesini sağlar. Her türlü deri rahatsızlığının çözümünde kullanılabilecek olan bu ürünler, özel olarak hem yağlı hem de akneli olan ciltlerin kullanımı için uygun olarak üretilmektedir. Saç ve cilt temizliğinde önemli bir yere sahip olan bu sabunlar yüzde yüz doğal bir içeriğe sahiptir. Vücut üzerinde oluşan yara ve tahrişlerin çabucak iyileşmesini sağlayan bu sabunlar egzama, mantar ve ergenlik sivilcesi gibi cilt problemlerinin kolayca giderilmesini sağlar. Cilt üzerinde oluşan gözeneklerin açılmasını sağlayan sabun, herhangi bir yan etki yaratmaz. Kimyasal madde içermemesinden dolayı, vücudunuz üzerindeki yaraların ve sivilcelerin giderilmesini sağlarken leke oluşumu oluşturmaz. Tertemiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek amacı ile kullanacağınız bu ürünler, aynı zamanda vücutta oluşan kaşıntıların giderilmesini sağlar. Menengiç meyvesinden yapılması ile doğal bir yapıya sahip olan bıttım sabunu kullananlar da ürünün cilt üzerindeki olumlu etkisine dikkat çekiyor. Birçok cilt probleminin giderilmesini sağlaması ile dikkatleri üzerine çeken sabun, vücut temizliğinde oldukça etkilidir. Vücut üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olan bu sabunlar, doğal ve hoş bir kokuya sahiptir. Böylece vücudunuz üzerinde kendine has bir koku bırakır. Vücudunuzdaki mantar ve benzeri bakterilerin ölmesini sağlayarak çeşitli hastalıkların oluşumunu engeller. Bir ilaç değil doğal bir meyve özü olan bu ürünler, cilt kuruluğu problemlerinin de önüne geçer. Düzenli olarak kullanıldığında akne ve sivilcelerin giderilmesini sağlayan bu sabunlar, iyi bir miktrop öldürücü olarak bilinmektedir. Deride antiseptik bir etki yaratır ve cildinizin daha parlak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Parlak bir görünüm sunan sabunlar peeling etkisine sahiptir. Bu özelliği sayesinde cilt üzerinde pürüzsüz bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bıttım sabunu egzama, mantar ve diğer cilt hastalıkları için birebirdir.

Vücutta Rahatlık Etkisi Oluşturan Bıttım Sabunu

Doğal ve organik bir yapıdan oluşan bıttım sabununun cilt üzerinde ve saç üzerinde pek çok olumlu etkisi bulunuyor. El yapımı olan ve herhangi bir katkı maddesi içermeyen bu sabunlar, saçlarınızın güçlenmesine yardımcı oluyor. Araştırmalar sonucunda, bu sabunun saçların hızlı uzamasına yardımcı olduğu da ortaya çıkıyor. Saç elektriklenmesi gibi günlük problemlerinizin de önüne geçebilmesi ile kullanıcılar tarafından dikkatleri üzerine çeken bu ürünler, saçlarınızın güçlü ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Antiseptikliği sayesinde orijinal bıttım sabunu, cilt problemlerinizi de ortadan kaldırıyor. Tüm bunların yanı sıra sabunun vücut üzerinde farklı etkileri de bulunuyor. Bunlardan biri özellikle bacaklarda görülen varis problemlerinin giderilmesini sağlıyor. Rahatlatıcı etkisi sayesinde vücudunuzun gevşemesine ve sinirlerinizin yatışmasına yardımcı oluyor. Sabunun vücut ve cilt üzerindeki etkisini görebilmek için düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Birkaç sefer denemenin ardından olumlu sonuçları gözlerinizle görmeye başlayabilirsiniz. Sabunun faydalarından biri de cilt üzerinde güneşten kaynaklı olarak yaşanan cilt lekelerinin giderilmesidir. Diğer dış etkenlere bağlı olarak da gelişen cilt lekelerinin yok olmasını ve cilt renginin eşitlenmesini sağlar. Cilt üzerinde yaşadığınız kaşıntıların ve kızarıklık problemlerinin de önüne geçmesi ile bilinir. Birbirinden farklı avantajlı özellikleri sayesinde dikkat çeken bu sabunlar, sedef hastalıkları için de kullanılıyor. Vücut temizliğinde kullanılması uygun olan 1. kalite bıttım sabunu, özellikle yaz aylarındaki kullanımlarında ter gözeneklerinizin açılmasına yardımcı oluyor. Böylece vücudunuzun terden ve tozdan arınmasına yardımcı oluyor. Doğal yapısı ile gözeneklerinizin zarar görmeden açılmasını sağlayan bu ürünler, iyileştirici formülleri sayesinde sizlere yardımcı oluyor. Nemlendirici özelliğe sahip olan doğal yapıdaki bu sabun cildinizde ve saçınızda parlak bir görünüm oluşturuyor. Kuru saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlıyor ve bunun yanı sıra ciltteki kuruluk hissini azaltarak pürüzsüz bir görünüm oluşturuyor. Aknelerin ve siyah noktaların giderilmesini sağlayan bu sabun, cildinizdeki deri hastalıklarının azalmasına ve tamamen yok olmasına yardımcı oluyor. Tamamiyle doğal yapıdan oluşan bu ürünler, avantajlı özellikleri sayesinde kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Bıttım sabunu fiyatı uygun skalası ile karşınıza çıkıyor ve alacağınız gram/kilogram’a göre değişiklik gösteriyor. Hesaplı fiyatlarıyla satın alacağınız bu ürün ile cildiniz üzerindeki hastalıkların ve problemlerin giderilmesini sağlayabilir ve daha sağlıklı bir vücuda ve saç yapısına sahip olabilirsiniz.

Basit Kullanım Yöntemleriyle Bıttım Sabunu

Tamamıyla el yapımı olan ve doğal bir yapıdan oluşan bıttım sabunlarını vücudunuz, yüzünüz ve saçınız üzerinde uygulayabilirsiniz. Cilt problemlerine ve saç dökülmelerine karşı olarak kullanabileceğiniz bu sabunlar, hastalıklarınızın iyileşmesini sağlar ve kuruluk probleminin önüne geçer. Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Ürünün basit uygulama yöntemleri bulunmaktadır. Tam olarak fayda sağlayabilmeniz amacı ile düzenli olarak kullanım gerektirir. Yüzde yüz verim alabilmek amacı ile bıttım sabununu saçınıza uygularken başka bir kimyasal ürün kullanmamaya özen gösteriniz. Saç için kullanım esnasında, saçınızı önce ıslatınız ardından sabun ile köpürtünüz ve durulayınız. Sabunu saç diplerine masaj yaparak uygulamanız gerekir. Düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızdaki değişikliği gözlerinizle görebilirsiniz. Saçlarınızda büyük farklılıklar oluşturacak olan bu sabunlar aynı zamanda cilt üzerinde de derin etkiler yaratıyor. Banyo yaparken vücudunuzu bıttım sabunuyla köpürtebilir ve saçınız gibi vücudunuzda da bu sabun ile temizlik sağlayabilirsiniz. Vücudunuzdaki deri dökülmelerine karşı olarak kullanabileceğiniz bu ürünler, yüzünüzde de kullanılabiliyor. Yüz uygulamasında sabununuzu akşamları yatmadan önce haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz. Derinlemesine temizlik etkili olan bıttım sabunu yorum ve değerlendirmelerini okuduğunuzda da ürünün olumlu sonuçlarını görebilirsiniz. Doğallığı ile sizlere tam bir temizlik sunan bu ürünler, cilt ve saçta yaşadığınız problemlerden kurtulmanıza yardımcı olur. İçerisinde yer alan doğal yağlar sayesinde besleyici bir özelliğe sahiptir. Bu sabunu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları bulunuyor. Doğal sabunlar kolay kolay bakteri tutmasa bile sabununuzu hijyenik koşullarda saklayamaya dikkat ediniz. Dilerseniz dekor ve koku amaçlı da sabunlarınızı kullanabilirsiniz. Üzerinde tığ ve iğne ile delikler açarak sabunun daha fazla koku vermesini sağlayabilirsiniz. İçerisindeki doğal özler sayesinde cilt üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olan bu sabunlar, nemlendirme özelliği ile cilt ve saç kuruluklarını giderir. Düzenli olarak kullandığınızda saf bıttım sabunu sayesinde cilt üzerindeki problemlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Pek çok fayda sağlayan özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından da olumlu dönütler alan bu sabunlar, cilt hastalıklarının giderilmesinde rol oynar. Trendyol üzerinden bıttım sabunlarını ve değerlendirmelerini okuyabilir, sağlıklı yapıdaki bu sabunları kolayca satın alabilirsiniz.