"

Bonibon

" araması için 1220 sonuç listeleniyor
Alba MİNİ BONİBON

AlbaMİNİ BONİBON

125,44 TL
Sepete Git
Milka Bonibon 3'lü Paket 72.9 G ( 1 ADET )

MilkaBonibon 3'lü Paket 72.9 G ( 1 ADET )

131,67 TL
Sepete Git
Alba BONİBON (BÜYÜKBOY)

AlbaBONİBON (BÜYÜKBOY)

125,44 TL
Sepete Git
DEDEOĞLU GIDA Bonibon Çikolata 500 Gr

DEDEOĞLU GIDABonibon Çikolata 500 Gr

100 TL
Sepete Git

Eğlenceli Görünüme Sahip Bonibon Çeşitleri Trendyol'da!

Şekerlemenin tarihsel gelişimini incelerken öne çıkan ilk araştırma şekerin bulunması olur. Araştırmacılar anavatanının Doğu ve Güneydoğu Asya olduğunu söylerler. Yaklaşık 5 bin yıldır bu bölgede yaşayan insanlar şeker kamışından şeker üretir. Şeker kamışının tarih sahnesine çıkması ise milattan önce 500’lü yıllara denk gelmektedir. Hindistan’a sefer düzenleyen Pers İmparatoru Darius büyük kamış tarlaları ile karşılaşmıştır. Halkın bu bitkiyi tatlandırıcı olarak kullandığını gören Darius şeker kamışına “arı olmadan bal veren bitki” adını verir. Bu seferden 200 yıl sonra Büyük İskender Hindistan seferi sonrasında Akdeniz ve Afrika’ya taşır. Bu şekilde büyük insan toplulukları tarafından kullanılmaya başlanılan şeker kamışının üretim sahası da genişler. Milattan sonra insanların şekeri kristalize etmeyi öğrenmeleri sonucunda ürünlerin kullanımı da artar. Milattan sonra 7. yüzyılda şekerle tanışan Araplar bu tatlandırıcıyı çok benimsediler. Dünya üzerinde sanayileşen ilk üretim tesisleri Araplar tarafından kurulur. Avrupa ise ile Araplar sayesinde tanıştı. Avrupa’dan sonra ise yeni keşfedilen kıta Amerika’da yoğun olarak üretilip tüketilmeye başlanır. Avrupa’da büyük üretim fabrikaları kurulması yaklaşan sanayi devriminin önemli ayak seslerinden biri olarak kabul edilir. Amerika ve Karayipler gelişen dönemde dünyanın şeker kaynağı haline geldi. Bu bölgelerdeki büyük kamış tarlalarında Afrika’dan getirilen köleler çalıştırılır. Bu dönemde şeker kamışına beyaz altın ismi verilmişti. Avrupa’nın kuzey bölgesinde yer alan yerlerde şeker kamışı yetişmemesi ülkelerin sömürgeciliğe başlamalarına yol açar. İngiltere Hint adalarına koloniler kurarak bu bölgede yetişen kamışı ana karaya taşır. Bu açıdan şeker, hem sanayi devrimi hem kölelik hem de sömürgecilik açısından önemli bir noktada bulunur. 1750’li yıllarda şeker pancarının içerisindeki şekerin keşfedilmesi üzerine pancar yetiştiriciliği önemli ölçüde artar. Bu tarihten sonra hızla gelişerek farklı tür ve tiplerde şekerler üretilmeye başlandı. 5 bin yıl önce tatlandırıcı olarak kullanılan bonibon endüstrinin temel ham maddelerinden biri konumundadır. Markaların geniş ürün skalasında yer alan bonibon çeşitlerine Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz.

Eğlenceli Görünüme Sahip Bonibon Çeşitleri

Eğlenceli Görünüme Sahip Bonibon Çeşitleri

Bonibon ve diğer her türlü sevilen şekerlemenin içinde şeker kadar vazgeçilmez olan bir diğer madde ise çikolata kullanımıdır. Türkiye’de ve Dünya’da genç yaşlı fark etmeksizin herkesin sevdiği bu lezzet dünya sahnesine 16. Yüzyılın sonlarına doğru çıkar. Oysa çikolatanın keşfi uzun yıllar öncesine dayanır. Son yıllarda türlü bonibon çeşitleri ve yenilebilir çikolatalar olsa da ilk bulunduğunda çikolata içecek olarak kullanılmaktaydı. Honduras yerlileri dört bin yıl kadar önce kakao çekirdeklerinden bir içecek üretirler. O gün yerlilerin farkında olmadığı şey ise çikolatayı keşfetmiş olmalarıydı. Dil bilimciler çikolata kelimesinin kökenini araştırdıklarında iki farklı sonuca ulaşırlar. İlk sonuca göre kakao çekirdekleri bir havanda dövüldükleri ve bu esnada çok fazla ses çıktığı için gürültü anlamına gelen bir sözcük verildiği yönündedir. Diğer bir görüşe göre ise sıcak anlamına gelen bir sözcükten gelir. Eski Amerika uygarlıkları olan Aztek ve Maya uygarlıkları kakao çekirdeğine ve çikolata içeceğine büyük önem verdiler. Yetiştirilmesi zor olduğu ve ender bulunduğu için çok değerli olan kakao çekirdekleri o dönemde para yerine takas için bile kullanılır. Dini törenlerin vazgeçilmez içeceklerinden olan çikolata Aztek mitolojisine göre cennette yetişen iyilik ve kötülük ağacının yeryüzündeki yansımasıdır. 16. yüzyılda ünlü kaşif Kristof Kolomb keşifleri sırasında çikolatayı fark etti. Amerika kıtasından çikolatayı alarak Avrupa’ya taşıdı. Bu dönemden sonra çikolata yalnızca bir içecek olmaktan çıktı ve hızla gelişip değişmeye başladı. Teknolojik gelişmelerin sayesinde 18. Yüzyılda kakao yağı bulundu. Bu gelişmenin önemli anlamı artık katı çikolata üretilebilecek olmasıydı. Bu sayede bugünkü çikolatalar ortaya çıkmaya başlar. Büyük kalıp şeklinde yenilebilir çikolataların yanı sıra teknolojik gelişme ile küçük bonibon draje üretimi yapılmaya başlanır. Bunun yanı sıra Henri Nestle sütteki suyu buharlaştırarak süt tozu elde etmeyi başardı. Bu şekilde üretilen çikolataların tadında bir devrim yaşandı ve çikolata üretim aşaması endüstriyel bir hale bürünür. Avrupa’nın kuzeyinde ilk çikolata fabrikalarının kurulmasının ardından bu yeni lezzet tüm dünyaya hızla yayıldı. Özellikle çocukların sevdiği atıştırmalıklardan biri olan kırmızı bonibon çeşitlerini satın alarak onları mutlu edebilirsiniz.

Eşsiz Lezzete Sahip Bonibon Seçenekleri

Eşsiz Lezzete Sahip Bonibon Seçenekleri

Lezzetli atıştırmalıklar arasında geniş yer tutan bu ürünler farklı boyutu ve renkleri ile dikkat çeker. Markaların ürün skalasında kilo ve paket halinde satışa sunulur. Çocuklar kadar yetişkinlerinde severek tükettiği bu atıştırmalıklar özellikle kahve yanında tüketilir. Kahveyi lezzetlendirmesi için tüketilen bu ürünü her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Mini bonibon çeşitlerini uzun yolculuklarda ya da işe giderken ağzınıza tat vermesi için kullanabilirsiniz. Direkt tüketilmesinin yanı sıra süsleme amacıyla da bu ürünler tercih edilir. Özellikle doğum günü pastalarının renklendirmesi için kullanılır. Birbirinden farklı renklerden oluşan ürün pastalarda eşsiz bir görsel şölen oluşturur. Kiloluk bonibon ile siz de evinizde yaptığınız pastaları renkli bir şölene dönüştürebilirsiniz. Uygun fiyatı ile dikkat çeken bu seçenekler bayramlarda çocuklara verilmek için de alınabilir. Çocukların ve yetişkinlerin sevdiği atıştırmalıklar arasında yer alan bu ürünlerde bonibon markaları indirime gider. Farklı kampanya ve indirimlerden yararlanıp bu ürünlerden satın alarak çevrenizdeki çocuklarını mutlu edebilirsiniz. Ayrıca doğum günü gibi özel günlerde şık bir hediye kutusunda bonibon çeşitlerinden bir paket hazırlayabilirsiniz. Yemekten sonra yenilen tatlıların yanında bu ürünlerde tercih edilebilir. Eşsiz lezzeti ve rengarenk görüntüsüyle misafir sofralarının vazgeçilmez tatları arasındaki yerini alır. Renkli kaplama kullanılan bu ürünlerde kırmızı, mavi, sarı, turuncu gibi renkler dikkat çeker. Renkli olması sadece çocukların değil, yetişkinlerinde ilgisini çeker. Özellikle bu rengarenk oluşu pastaların yapımında kullanımını artırır. Tatlı ve pasta yapımlarında da sıklıkla kullanılan dökme bonibon seçeneklerini Trendyol’dan inceleyerek uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Türk Kültürüne Özgü Şekerleme Bonibon Çeşitleri

Türk Kültürüne Özgü Şekerleme Bonibon Çeşitleri

Şekerleme ve bonibon şeker Türk kültüründe de büyük bir yere sahiptir. Bunun önemli örneği dünyada Türk tatlısı olarak bilinen lokumdur. Bu açıdan bakıldığında Türk kültüründe tatlı yalnızca bir lezzet unsuru olarak değil çeşitli sembolik anlamlara da sahiptir. Düğünlerde sünnetlerde ve ölümlerde insanlara tatlı sembolik bir yiyecek olarak sunulur. Uzun yıllardır şekerlemelerde yenilik yapılmasının yanı sıra geçmişteki yapısına bağlı kalınarak hem tadı hem de manevi havası korunur. Bu gelenek ise bizlere Orta Asya’daki atalardan kalmıştır. 7. yüzyılda doğan çocukların ağızlarına tatlı konuşsunlar ve güzel bir hayatları olsun diye şeker sürülür. Ne olursan ol yine gel sözü ile tüm dünyaca tanınan Mevlana ise, şekeri ilahi ve manevi bir gıda olarak nitelendirir. Osmanlı döneminde lokum yükselişe geçmiş ve yalnız Türk coğrafyasında değil dünyanın farklı bölgelerinde tüketilmeye başlanmıştır. Ancak çikolata teknolojisinin gelişmesi ile lokumun etkinlik alanı daraldı. Türkiye’de hala pek çok farklı şekerleme çeşidi bulunur. Yöresel veya ülke genelinde tüketilen bu geleneksel şekerlemeler özellikle turistlerin ilgisini çekmekte. Geleneksel Türk şekerlemelerine örnek vermek gerekirse ilk akla gelenlerden olan horoz şekerinden bahsedebiliriz. Horoz şekeri olarak bilinen şekerleme önceden hazırlanmış kalıplara dökülen şurubunun çubuklara dondurulması şeklinde üretilir. Son yıllara kadar yaygın olarak tüketilse de şimdilerde etkinliği azalmıştır. Üretim alanı olarak ise yalnızca Bursa ve çevresinde üretimi yapılır. Kağıt helva içerisinde sakız helvası bulunan daire şeklinde gofretlere kağıt helva ismi verilir. Üretimi çok eski yıllara dayanır. Ancak son dönemde fabrikasyon üretim artmış gerçek kağıt helva yapımı yok olma noktasındadır. Türk lokumunun atası olarak geçen tatlı sucuk farklı bölgelere göre değişiklik gösterir. Ceviz, badem ve fıstık gibi yemişlerin ipe dizilmesi ve üzerine pekmez dökülüp kurutulması ile elde edilen şekerleme çok uzun yıllardır geleneksel şekilde üretilir. Türk lokumu, Türkiye dışında dünyanın pek çok farklı noktasında Osmanlı döneminde tüm Avrupa'ya tanıtıldı. Çikolata teknolojisinin gelişmesi ile etkinlik alanı daralsa da hala çok aranan ve tercih edilen ürünlerin başında gelir. Baklava özellikle Antep yöresindeki ustalar sayesinde dünyaca tanınan bir lezzet haline geldi. İçine bol yemiş katılarak yapılması ve ince hamurlu çıtır yapısı ile yiyenleri kendisine hayran bırakır. Geçmişten bugüne kullanımı artan 1 kg bonibon fiyatlarını Trendyol’dan inceleyerek satın alabilirsiniz.

Dikkat Çekici Bonibon Renkleri

Dikkat Çekici Bonibon Renkleri

Geçmişten bugüne çikolata pek çok tartışmaya neden olur. Bunlardan öne çıkanı ise çikolatanın vücuda faydalı mı yoksa zararlı mı olduğu tartışmasıdır. Yapılan araştırmalar özellikle bitter çikolatanın diğer çeşitlerine göre fazla vitamin içerdiği ve vücuda faydalı bir besin olduğunu ortaya koyar. Çikolata hakkında fazla bilinmeyenlerden biri ise gereğinden fazla tüketildiğinde vücudun yağ oranını artırarak sivilce çıkmasına neden olmasıdır. Bu açıdan çikolata tüketirken aşırıya kaçılmaması önerilir. Çikolata vücuda girdiğinde serotonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Serotonin bilinen ismi ile mutluluk hormonu salgılanması sayesinde uygun miktarda çikolata yemeniz depresyonuna iyi gelir. Son dönemde yapılan bazı araştırmalara göre bazı kişilerin migren ağrısına çikolata iyi gelirken bazı migren hastaları için ise ağrı artırıcı etki gösterir. Bu açıdan bakıldığında çikolata tüketmek isteyen ancak aşırıya kaçmak istemeyenler için bir bonibon kutusu yeterli olur. Hem boyutu küçük olmasından dolayı hem da belli sayılarda tüketilmesinden dolayı diyette olanlara yardımcı bir besindir. Bonibon kalori açısından diğer çikolatalara göre vücuda düşük kalori girmesini sağlar. Çikolatanın saf hali olarak bilinen bitterin ise insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmez. Son dönemde yapılan bilimsel araştırmalar bitter hakkında pek çok önemli gerçeği gözler önüne serdi. İlk olarak antioksidan bakımından zengin yapıda olan bitter diyet yapanların veya vücudundaki toksinleri atmak isteyenlerin yardımcı bir besindir. Bunun yanı sıra kandaki oksitlenmeyi de önleyerek kolesterolün artmasına engel olur. Vücudun insülin direncini düşürerek kandaki şeker oranının düzenlenmesine yardımcı olur. Özellikle kış ve bahar aylarında yaşanan boğaz ağrısı ve öksürüğe iyi gelir. Süt içine eritilerek tüketildiğinde hem boğaz ağrısında hafiflemeye hem de öksürükten dolayı boğazda oluşan tahribata iyi gelir. Belli büyüklükte tüketildiğinde vücuda doygunluk hissi verir ve bunun yanı sıra içerisinde herhangi bir doymuş yağ olmadığı için herhangi bir yağlanma yapmaz. Özellikle tatlı bağımlılığı bulunanların diyet listesinde tatlı krizlerini sağlıklı şekilde geçiştirmek için tercih edilebilir. Stres altında bulunan veya depresyon hastaları için ise psikiyatrlar tarafından önerilir. Hamilelik ve adet dönemindeki kadınlar için de uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Verdiği mutluluk hissinin yanı sıra vücudun çalışma düzenine de etkileri bulunur.

Beğeni Toplayan Bonibon Seçenekleri

Beğeni Toplayan Bonibon Seçenekleri

Dünyanın farklı bölgelerine ait lezzetleri ve güzellikleri ile göz kamaştıran özel şekerleme ve tatlılar çeşitleri vardır. Dizi ve filmlerde adını çokça duyduğumuz bu güzel şekerleme Cannoli İtalya’nın Sicilya bölgesinde üretilen geleneksel bir tatlıdır. Farklı aromalara sahip türleri üretilse de asıl olarak krema dolgulu olarak tüketilir. ABD’nin ünlü şekerlemelerinden olan donut son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran bir lezzet haline gelir. Gulab Jamun Hindistan’ın yöresel tatlılarından biridir ve bu lezzet yapılış açısından diğer şekerlemelerden ayrılır. Yapılışı sırasında hamur yerine koyulaştırılmış süt kullanılarak tatlının hafif olması sağlanır. Tatlıya aromasını ise yapılışı sırasında içine eklene gül suyu veriyor. Türk Ortadoğu sentezi olan burmada tel kadayıf arasına çeşitli yemişler konularak hazırlanır. Bir Fransız lezzeti olan sufle pek çok farklı pratik şekilde pişirilir. İçine tercihe göre bitter veya farklı çikolatalar eritilebilir. Sıcak bir şekilde servis edildiği için genellikle yanına konulan dondurma ile sıcaklık dengelenir. Eski Türk kültürünün bir yansıması olarak kahvelerin yanında servis edilen lokumun tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. Lokum boğaz rahatlatan anlamına gelen bir kelimeden türemiştir. Tarihi eskilere dayansa da 16. yüzyılda İstanbul’da üretime başlanması ile tarih sahnesine çıkar. Özellikle Şekerci Hacı Bekir Efendi ürettiği lokumlar sayesinde lokumun ününü saraya kadar ulaştırmıştır. 16. Yüzyıla kadar lokum üretiminde tatlandırıcı olarak bal veya pekmez kullanılırken kristalize şekerin keşfedilip gelmesi ile lokum yapımında da kullanılmaya başlanır. Hacı Bekir Efendi ilerleyen dönemde sarayın şekerci başı olmuş ve bu dönemde sarayı ziyaret kişilere lokum ikramına başlar. Bu dönemde bir İngiliz tarafından lokuma Turkish Delight ismi verilmiştir. Lokumun faydaları ise saymakla bitmez. Özellikle vücutta hızla yakılabilmesinden dolayı enerji deposu olarak tabir edilir. Bunun yanı sıra fazla protein tüketen kişilerin vücutlarında biriken toksinlerin atılmasında yardımcı olduğu kanıtlanır. Eski dönemde yaraları iyileştirmek için kullanıldığı bilinir. İçerisinde bulunan yemişlerin özelliklerine göre vücudun farklı bölgelerinde farklı niteliklerde yararlar sağlar. Genellikle kahvenin yanında sunum tabaklarında servis edilir ancak bazı özel günlerde ve cenazelerde de tercih edilir. Pek çok lezzet yarışmasına Türk Şekerlemesi olarak katılan lokum farkli yarışmalardan derece ile dönmeyi başarır. Türk kültürünün dünyada tanınması açısından büyük bir görev üstlenir. Siz de Trendyol üzerinden bonibon fiyatlarını inceleyerek uygun fiyata satın alabilir ve ihtiyaç duyduğunuz her an verdiği mutluluktan yararlanabilirsiniz.

Avantajlı Hediyelik Bonibon Fiyatları

Avantajlı Hediyelik Bonibon Fiyatları

Bu ürünlerin kullanımı zamanla değişerek süsleme ve hediye seçenekleri arasında da yer almaya başlar. Bonibon hediyelik olarak çocuklara bayramlarda ya da doğum günlerinde verilebilir. Renkli yapısından dolayı çocukların özellikle dikkatini çeker. Özellikle pembe bonibon kız çocuklar tarafından sevilerek tüketilmekte ve süsleme amacıyla da kullanılabilir. Bu ürünler büyük paketlerin yanı sıra 3’lü bonibon şeklinde de piyasada bulunur. Türkiye’de pek çok çocuğun ilk tanıştığı şekerlemelerden biri renkli bonibon çeşitleri olmuştur. İlaca benzeyen yapısı dolayısıyla çocukken oynanan oyunların da vazgeçilmez bir parçası haline gelir. İlk çıktığı dönemden bu güne reklamları ile de bir nesli etkiler. Bunun yanı sıra silindirik yapıdaki kutusu pek çok farklı amaçla kullanılabilir. Minik notları saklamak için kullanılmasının yanı sıra takı kutusu gibi de kullanılır.Kapaklarında harf yazması ve farklı renklerde olması dolayısıyla bir dönem çocuklar tarafından koleksiyonu da yapılmıştır. Özellikle hedeflediği kitle olan çocuklar olduğu için fiyatları ulaşılabilir bir seviyededir. Bunun yanı sıra tam bir fiyat performans ürünü olarak bilinir. Uzun yıllardır müşterilerini memnun etmesinden dolayı belli bir kalite standardı vardır. Düğün ve cenazelerde, açılış veya kutlamaların vazgeçilmez ürünlerinin başında gelir. Bunun yanı sıra dini bayramlarda şeker dağıtmak Türk kültürünün büyük bir parçası olarak yer alır. Her bonibon çeşidini bulabileceğiniz Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz. Bonibon şeker fiyatlarını öğrenmek ve farklı çeşitlerine sahip olmak için çeşitleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda farklı markalara ait bonibonların yanı sıra dilediğiniz her türlü bonibon çeşidini bulabilirsiniz. Müşterilerine sağladığı güvenli alışveriş yapabilme imkanının ile Trendyol’dan bonibona özel yapılan indirimlerle bu çeşitleri uygun fiyata satın alabilirsiniz.