"

Borcam Seti

" araması için 336 sonuç listeleniyor

Enfes Yemekler İçin Dayanıklı Borcam Seti Çeşitleri Trendyol'da!

Camın sağlıklı yapısını hem yemek pişirirken hem de saklama kabı olarak kullanmak isteyenlerin tercih ettiği borcam seti, çok yönlü kullanım imkânı veriyor. Camın doğallığı ile bor mineralinin üstün gücünü birleştiren borcam serisi ürünler, yenilikçi yaklaşımları ve yüksek kaliteleri ile göz dolduruyor. Markaların güvencesi ile üretilen borcam tencere seti ve diğer borcam ürünleri, farklı boylardaki tencerelerden kaselere, tepsilerden kek kalıplarına geniş bir ürün yelpazesi oluşturuyor. Bor minerali sayesinde yüksek ısılara rahatlıkla dayanabilen ürünler, mutfakların vazgeçilmez pişirme kapları arasında yerini alıyor. Yapısında bulunan özel mineral ve malzemeler sayesinde ısıya, darbelere ve kimyasal etkilere karşı oldukça dirençli olan ürünler, pek çok farklı kullanım alanı için tercih ediliyor. Turbo fırın, mikrodalga fırın, seramik ocaklar ve alev dağıtıcı yardımıyla gazlı ocaklarda rahatlıkla kullanılabilen modeller, çok yönlü kullanım avantajları ile öne çıkabilir. Temizliği oldukça kolay olan ve bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen modeller, her ihtiyaca uygun büyüklük ve formlarıyla öne çıkıyor. Camın yanmaz yapışmaz yüzeyi sayesinde zorlu kirler dahi cam yüzeyden kolayca temizleniyor, iz ya da leke kalmıyor. Pişirme, saklama ve sunum için farklı farklı kaplara ihtiyaç bırakmayan modeller, çok fonksiyonlu yapılarıyla tüm pişirme ve saklama aşamalarında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Grill özellikli fırın tepsilerinden kek kalıplarına, borcam kase seti çeşitlerinden kapaklı modellere tüm ürünler Trendyol güvencesi ile satın alınabiliyor. Trendyol’un dönemsel kampanya seçenekleri ve özel indirimleri sayesinde her bütçeye uygun borcam seti fiyatları elde edilebiliyor.

Cam ile Borun Eşsiz Buluşması Borcam Seti

Cam ile Borun Eşsiz Buluşması Borcam Seti

Özel bir serinin adı olan, ancak zamanla marka gibi algılanan ve aynı zamanda ısıya dayanıklı cam ürünlerin genel adı gibi de kullanılan borcamın hikâyesi sert borosilikat cam ile üretilen çaydanlık ve bardaklar ile başlıyor. Bugün saklama kaplarından cam tepsilere uzanan yüksek ürün çeşitliliğinin ilk adımları 1968 yılında Teknik Cam Sanayi’nin İstanbul Topkapı’da bulunan fabrikasında atılıyor. Sert borosilikat cam kullanılarak üretilen ısıya dayanıklı cam eşyalar arasında laboratuvar malzemeleri ve özel cam boruların yanı sıra bazı mutfak eşyaları da yer alıyor. Borosilikat camdan bardak ve çaydanlık üretimi 1974 yılından itibaren M-16 üfleme makinesi kullanılarak otomasyona geçiriliyor. Aynı zamanda özel el işçiliği içeren çaydanlık ve bardak ürünleri de tasarlanıyor. 1977 yılında ise Japon NEG firması ile karşılıklı ilişkiler çerçevesinde teknik açıdan büyük ilerleme sağlanıyor. Üfleme ve pres cam ürünleri için kullanılan otomatik üretim bantları yenileniyor, otomatik pres makineleri yardımıyla etkili ve hızlı bir üretim süreci başlıyor. Borosilikat cam maddesinin bileşimi de yenilenerek çeşitli ürünler geliştirmenin yolu açılıyor. Cam fırın tepsi ve kaplarının üretimine ise 1986 yılında Teknik Cam Sanayi Fabrikası'nda başlanıyor. Klasik yuvarlak kapaklı borcam takımı ile dikdörtgen tencere ve tepsiler de bu dönem yaygın biçimde üretilmeye başlanıyor. Bu ürünlere 1986 yılında alınan karar ile borcam adı veriliyor ve tescil edilen bu isim kısa sürede herkesin bildiği bir markaya dönüşüyor. Yıllar içinde üretim kapasitesi ile birlikte ürün çeşitliliği de artırılıyor ve oval tencerelerden kare tepsilere, kaselerden kek kalıplarına pek çok farklı ürün geliştiriliyor. Fabrikanın Kırklareli’deki büyük üretim tesisine taşınması ve yeni teknolojilerle üretim kapasitesinin artırılması sonucu borcam, Türkiye’nin bilinen cam mutfak eşyaları arasında yerini alıyor. Bu özel ürün 2004 yılından itibaren temperli olarak üretilmeye başlanıyor. Bu sayede darbelere ve ısıya dayanıklılığı çok yüksek seviyelere ulaşıyor. Çantalı borcam seti farklı modellerin yer aldığı bu ürünü satın alabilirsiniz.

Mutfakların Vazgeçilmezi Borcam Setleri

Mutfakların Vazgeçilmezi Borcam Setleri

Camın doğal ve sağlıklı yüzey yapısını estetik bir formda mutfaklara taşıyan ürünler, hem yemek yapma süreçlerinde hem de servis aşamasında yerini alıyor. Saklama kapları, baharat takımları, kek kalıpları, fırın tepsileri, kaseler ve pek çok ısıya dayanıklı cam ürün mutfak ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunuyor. Bazı modellerdeki kapak ve tutma kulpları da özel tasarımlarıyla pratik ve işlevsel bir kullanım sağlıyor. Kapaklı borcam seti içindeki ürünler hava geçirmez özellikleri ile yemeklerin uzun süre sağlıklı kalmasını mümkün kılıyor. Kapaklı saklama kabı ve tencere modelleri aynı zamanda yiyeceklerin kolayca buzdolabına yerleştirilebilmesine de olanak tanıyor. Yuvarlak tasarımlı ve kapaklı modeller fırında oldukça lezzetli sonuçlar verirken, ayaklı modeller sunumlar için büyük avantaj sağlıyor. Pişirme ve saklama kaplarının derin ya da sığ oluşu, uzun ya da geniş ölçüleri bulunması, kapaklı ya da kapaksız olması farklı işlevlerin başarıyla yerine getirilmesini kolaylaştırıyor. Bu özel malzemeden yapılmış kek kalıpları 2’li, 3’lü, 5’li borcam seti gibi çok sayıda ürünün bulunduğu seçenekler içinde yer alıyor. Markanın bilinirliği yüksek modellerinden olan kek kalıpları farklı boy ve biçimleriyle tek tek de satın alınabiliyor. Camın doğal ve sağlıklı yapısı içinde kekler lezzetli biçimde pişiyor, istenen yumuşaklık kolay elde edilebiliyor. Çok amaçlı olarak tasarlanan ve değişik büyüklük seçenekleriyle farklı işlevler için kullanılabilen kaseler de büyük ilgi görüyor. borcam kase seti yemek yapım süreçlerinde de, şık ve estetik sofralar hazırlamada da tercih edilebiliyor. Sufle kapları ile tatlıları hazırladıktan sonra servis öncesi buzdolabında soğutmak da oldukça pratik hale geliyor. Sofra sunumlarında komposto, cacık ve benzeri yiyecekler de cam kase ürünleri sayesinde renkli ve şık biçimde yerini alıyor. Şeffaf yapıdaki ürünlerin yanı sıra farklı renk seçenekleri de tercih edilebiliyor. Yuvarlak, oval, kalp gibi biçimler sunan mini borcam seti ürünleri özellikle sunumlarda büyük kolaylık sağlıyor. Hem estetik hem işlevsel açıdan tercih edilen mini modeller, dikkat çekici tasarımları ve oldukça fonksiyonel ebatlarıyla öne çıkıyor. Tekli olarak satın alınabilen mini çeşitler, tercihe göre ikili, üçlü ya da fazla modelin bulunduğu setler halinde de bulunabiliyor.

Doğal ve Sağlıklı Lezzetler İçin Borcam Tencere Seti

Doğal ve Sağlıklı Lezzetler İçin Borcam Tencere Seti

Yemek pişirme kaplarının üretildiği malzemelerin içeriği ve yapısı, yemeklerin lezzetini de doğrudan etkiliyor. Camın yüzyıllardır bilinen doğal ve sağlıklı yapısı içine farklı koku ya da maddelerin karışmadığı oldukça doğal yemekler pişirmeye olanak sağlıyor. Kırmızı kapaklı borcam seti içinde yer alan modeller yüksek ısıya dayanıklı olduğundan her türlü yemek kolaylıkla yapılabiliyor. Güveç kabı gibi özel tasarım modeller geleneksel güveç lezzetlerini fırında yapma olanağı sağlarken, diğer fırın yemekleri için pek çok tencere ve tepsi seçeneği bulunuyor. Grill özelliği verecek biçimde tasarlanan modeller ise fırında mangal ve ızgara tadına ulaşmayı mümkün kılıyor. Yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen gibi formlara sahip olan grill özellikli tepsilerde mükemmel yemekler hazırlamak, geleneksel lezzetleri kolayca elde etmek mümkün oluyor. Farklı hamur işleri için de cam tepsiler kusursuz bir seçim oluşturuyor. borcam çeyiz seti seçenekleri içinde de yer verilen pişirme amaçlı cam tepsilerde kekler, pastalar, kurabiyeler, poğaçalar ve benzeri yiyecekler rahatlıkla pişirilebilir. Cam tepsi ve kek kalıpları fırında börek ve kek yaparken alt kısımlarının pişip pişmediğini kolayca görme olanağı da sağlıyor. Pişirme kaplarının tamamen şeffaf olması diğer pişirme kaplarına göre büyük avantaj sağlıyor. Camın doğal şeffaflığı sayesinde hamur işlerinin kızarma durumu, diğer yemeklerin pişip pişmediği çıplak gözle dahi kolaylıkla anlaşılabilir. Bu şeffaf etki aynı zamanda sofraları renklendirmek ve mükemmel bir görünüm elde etmek için de fayda sağlıyor. borcam kahvaltı seti gibi ürünler hem pişirme hem sunum aşamasında kusursuz bir estetik ve işlevsellik sağlıyor. Özel taban yapısına sahip cam tepsilerde tavuk, balık ve et ürünleri rahatlıkla pişirilirken, sebze yemekleri de kolayca yapılıyor. Ayrıca şerbetli tatlılar da aynı tepside önce pişirilip, sonra şerbetlenebiliyor ve ardından aynı tepside şık sunumlar yapılabiliyor. Benzer şekilde başta dolmalar ve sarmak olmak üzere zeytinyağlılar da, pişirip soğutulduktan sonra oldukça estetik biçimde sofraya getirilebiliyor. Cam malzemeden yapılmış tepsi ve kaplar pişirme işlevleri yanında yoğurtlu mezeler, salatalar ve farklı tatlıların sunumu için de kullanılabiliyor. Her türlü yemek takımı ile estetik açıdan uyum sağlayan yuvarlak, kare borcam seti, sofraların dekoratif görünümüne de katkı sağlıyor.

Doğal Camdan Sağlıklı Kapaklı Borcam Seti

Doğal Camdan Sağlıklı Kapaklı Borcam Seti

5 parça, 8 parça borcam seti ve diğer set seçenekleri içinde saklama kapları da tercih edilen modeller olarak öne çıkıyor. Pişirilmiş yemeklerin buzdolabında ağzı kapalı biçimde muhafaza edilmesini sağlayan saklama kapları, güvenli ve sağlıklı bir kullanım sağlıyor. Tercihe göre cam ya da silikon ve plastik kapaklı olabilen saklama kapları farklı ebat ve biçim seçenekleri sunuyor. Kare, yuvarlak, oval, dikdörtgen saklama kapları pişirme kapları ile aynı özellikleri taşıdığı için benzer işlevlerle kullanılabiliyor. 1 litreden 3 litreye farklı kapasiteler sunan saklama kapları arasında kare ya da oval kapaklı modeller yer aldığı gibi, tepsi formunda yayvan ve geniş ürünler de tercih edilebiliyor. Oval formlu ürünler pişirme ve saklama işlevleri yanında sunumlar için de sıklıkla tercih ediliyor. Plastik kapaklı borcam seti aynı zamanda tatlı ve zeytinyağlı gibi yiyeceklerin oda sıcaklığına getirildikten sonra soğutma amaçlı buzdolabına konulması için de kullanılıyor. Sahip oldukları özel ısı teknoloji sayesinde çok yüksek sıcaklıklara dahi rahatlıkla dayanabilen temperli cam ürünleri, -30 derece ile 300 derece arasında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Aynı ürünü hem fırına hem derin dondurucuya koyabilmek kullanım açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Termal genleşme katsayısı oldukça düşük olan cam pişirme kapları yüksek ısı şoklarına dirençli olduğundan ocak, fırın ve mikrodalga fırınlarda yemekleri ısıtmak için de gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Hasırlı borcam seti ani şoklar yerine yavaş yavaş yükselen ısılara maruz bırakmak da tercih edilebiliyor. Soğuk fırına koyarak fırınla birlikte ısınmasını sağlamak, ocağın üstüne koyarken önce kısık ateşte başlamak, sonra ateşin gücünü yükseltmek gibi kullanım önerileri de yapılabiliyor. Aynı şekilde dondurucudan çıkarılan kapların aniden yüksek ısıya maruz bırakılmaması da tavsiye ediliyor. Cam tepsi ve kaplar çok sıcak bir fırına konulacaksa öncesinde ocak sıcaklığında olması ya da mikrodalgada biraz ısıtılması da tercih ediliyor. Bu özel malzemelerin temizliği için de belirli noktalara dikkat edilmesi, sert bulaşık telleri ve süngerler ile ovalanmaması gerekiyor. Cam tepsileri ızgara üzerinde kullanmak da camın yapısına zarar verebildiği için pek tavsiye edilmiyor.

Kusursuz Lezzetler ve Mükemmel Sofralar İçin Borcam Seti

Kusursuz Lezzetler ve Mükemmel Sofralar İçin Borcam Seti

Borcam tepsi, fırın kabı, kase ve diğer ürünler biçim, boyut ve işlev açısından pek çok seçenek sunuyor. Hamur işi, kek ve pasta için kullanılacak ürünler yayvan ve yuvarlak özellikte oluyor. Fırında yemek pişirmek ve daha sonra buzdolabında saklamayı tercih edenler için ise tencere tipli ve kapaklı modeller ön plana çıkıyor. Ekmek, börek ve benzeri hamur işleri için ise hafif derin kare tepsiler de tercih edilebiliyor. 3’lü set gibi özel seçenekler farklı ürünleri aynı anda alma fırsatı sağladığı gibi, aynı ürünün farklı boylarını da içerebilir. Kişisel tercihe ve ihtiyaca göre değişik kapasiteler sunan üç adet kapaklı tencere içeren setler ya da içinde tencere, oval tepsi ve kare tepsinin yer aldığı 3’lü borcam hazırlık seti ön plana çıkabiliyor. 10 parça takımlar gibi kapsamlı seçenekler ise yeni evlenenler ve mutfak eşyalarını yenileyenler için kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. İkili, hasırlı, dikdörtgen, porselen çeşitleri gibi sayısız model içinden seçim yapmak ve mutfak ihtiyaçlarına uygun kararı vermek mümkün olabiliyor. Çeyizlik seçenekler, yuvarlak ve köşeli modelleri ile büyük avantajlar sağlıyor. Aynı şekilde borcam tepsi seti, kahvaltı seti ve diğer özel set seçenekleri mutfaklardaki her türlü ihtiyaca kusursuz çözümler sunuyor. Tekli sunumlar için küçük ebatlı ürünler olduğu gibi, mükemmel sofralar için şık ve estetik sunum ürünleri de bulunabiliyor. Hazırlık aşamasından pişirmeye, buzdolabında muhafaza etmekten şık sofralarda sunum yapmaya her türlü mutfak ihtiyacı için uygun ürünler bulunabiliyor. Bu modeller çok yönlü yapılarıyla hem pişirme, hem saklama, hem sunum gibi birden fazla fonksiyon için de tercih edilebiliyor. İkili, hasırlı, dikdörtgen, porselen seçenekler bu açıdan da çok özel fırsatlar sunabiliyor. Uyumlu sofralar için 5 parça, 9 parça takım seçeneklerini tercih etmek yararlı olabilir. Bu özel setler pişirme ve sunum ihtiyaçlarını tek set ile karşılama olanağı tanıdığı gibi uyumlu tasarımlarıyla estetik sofralar kurmayı da kolaylaştırıyor. 5 parça, 9 parça borcam seti satın almak fiyat açısından da avantaj sağlayabilir.

Avantajlı Borcam Seti Fiyatları

Avantajlı Borcam Seti Fiyatları

Bu setlerin fiyatları içinde yer alan parça sayısına, ölçülerine ve diğer özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Çeyizlik ürünler yuvarlak, kare, dikdörtgen ve diğer biçimlerdeki çeşitleri ile oldukça makul satın alma seçenekleri sunuyor. Farklı ısılara dayanıklı yapısı ve çizilmelere dirençli yüzeyi ile uzun ömürlü bir kullanım sunan modeller, şeffaf yapıları ile büyük kolaylık sağlıyor. Hem pişirme, hem sunum kabı olarak kullanılabilen borcam set fiyatları açısından da oldukça uygun bir düzey sunuyor. Boyutlarının büyüklüğü, derin ya da sığ yapıda olmaları, kapak malzemeleri gibi faktörle ile kullanılan camın kalınlığı da fiyat üzerinde etkili olabiliyor. Tek tek satılan alınabilen modeller, çoklu ve paket halinde alındığında makul fiyat seçenekleri ortaya çıkabiliyor. Farklı parça sayılarına sahip olan setlerde tercihe göre aynı ürünün farklı boyları ya da değişik amaçlarla tasarlanmış modeller bulunabiliyor. Çeyiz seti özelliği taşıyan takımlarda fazla parça yer alabiliyor. Fırın tepsilerinden kaselere, tencerelerden grill özelliği bulunan ürünlere, kek kalıplarından saklama kaplarına pek çok doğal cam ürün aynı setler içinde kendine yer bulabiliyor. Trendyol'un geniş ürün gamı içinde bulunan değişik modeller tek tek ve setler halinde kaçırılmayacak fiyat avantajları ile kolayca satın alınabiliyor. İçeriği tüm ihtiyaçlar gözetilerek belirlenmiş çeyiz setleri oldukça makul fiyatlar sunarken, farklı mutfak alışkanlıklarına özel setler de her bütçeye uygun satın alma koşulları ile edinilebilir. Dönemsel kampanyalarda sunulan özel indirimler de ürün fiyatlarını herkes için erişilebilir kılıyor. Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun cam pişirme ve saklama ürünlerine Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında rahatlıkla ulaşabilir, kolayca satın alabilirsiniz.

Borcam Seti Nereden Alınır?

Mutfakta vakit geçirmeyi seven kişilerin sık sık kullandığı borcam setleri Trendyol’da satışa sunulur. Set halinde veya tekli olarak satın alabileceğiniz borcamlar ile birbirinden güzel yemekler yapabilirsiniz. Sebze, et ve hamur işi tariflerini kolaylıkla yapmanızı sağlayacak olan borcamlar fırında kullanılabilir olması sayesinde ısı gerektiren tariflerin vazgeçilmezi olur. Soğuk tatlılar için de kullanabileceğiniz borcam setleri mutfağınızın baş ekipmanlarından olur. Kare, yuvarlak, dikdörtgen, baton ve daha pek çok modeli olan setler farklı boyutlarıyla ihtiyaçlara yanıt verir. Buzdolabında dinlenmesi gereken tatlılar için rahatlıkla tercih edebileceğiniz borcam setlerini Trendyol’dan inceleyerek ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz.

Borcam Setinde Neler Vardır?

Borcam ürünlerini toplu halde almanızı sağlayan borcam setleri içerisinde farklı içerikler bulunur. Paket içeriğinde yuvarlak, dikdörtgen, kare veya baton modeller yer alır. Bu set içerisinde farklı boyutlarda aynı model olabildiği gibi aynı boyuttaki farklı modeller de olabilir. İstediğiniz doğrultusunda kapaklı veya kapaksız ürün içeriklerine sahip olan borcam setine karar verebilirsiniz. Her türlü fırın gerektiren tarifi yapmanıza imkan sağlayacak olan borcam setleri, camın sağlığını mutfaklara taşır. Sıcak ve soğuk servis edilecek olan yemeklerin sofrada şık görünmesine de yardımcı olacak olan borcam modelleri, kapaklı seçenekleri sayesinde yemeklerinizin sıcak kalmasını sağlar. Salata, et yemeği, hamur işi ve diğer tepsi yemeklerini yapabileceğiniz borcam modellerini set olarak satın alarak yemek yapmayı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Borcam Seti Şekilleri Nelerdir?

Kare borcam, yuvarlak borcam ve dikdörtgen borcam modelleri en sık tercih edilen şekillerdendir. Kapaklı ve kapaksız seçenekleri de olan borcam setlerinde kapaklı modeller cam veya plastik kapağa sahip olarak üretilir. Yeni nesil borcam modeli olan silikon kapaklı modeller, kalan yemekleri ve tatlıları saklamayı mümkün kılar. Yuvarlak borcam modelleri farklı boyutları sayesinde her türlü yemek ve hamur işini yapmayı mümkün kılar. Kek gibi tariflerde daha az yağlama ile yapışmadan çıkma sağlayan yuvarlak borcamlar, et ve tavuk tariflerinde de kullanılabilir. Baton şekline sahip olan ve set içerisinde bulunan model ise kek ve çeşitli tatlılarda güzel sonuçlar verir.