placeholder
"

Buz Aküsü

" araması için 1294 sonuç listeleniyor
POLAT Kına Buz Aküsü
HIZLI TESLİMAT
POLAT KınaBuz Aküsü
(9)
Buz Aküsü
12 TL
Sepete Git

Buz Aküsü

Buz Aküsü

Çeşitli kullanım alanlarına sahip olan buz aküleri, buzluklarda ya da derin dondurucularda muhafaza edilen, 24 saatlik bir beklemenin ardından içinde bulunan sıvıyı buz haline getirerek kullanıma sunan araçlardır. Buz aküsü, hemen hemen her dolapta bulunması gereken ve günlük hayatta hemen hemen her alanda kullanıma uygun olan bir üründür. Buz aküsü ölçüleri yaklaşık olarak 9 cm en ve 18 cm boy uzunluğuna sahiptir. Ayrıca 2,5 cm olan derinlikleri ile totalde 340 gram ağırlığında olan ürünlerdir. Buz akülerinin erime ve donma süreleri içinde bulunan maddeye, taşıma torbasına ve elbette içinde bulunduğunuz hava şartlarına göre farklılık gösterecektir. Fakat uzun ve etkili bir soğutma imkânı sunması nedeniyle buzlukların olmazsa olmaz parçalarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Buz aküleri buz torbaları ile kullanılabileceği gibi doğrudan kullanıma imkân sunan parçalardır. Tek parça halinde olmaları nedeniyle kullanımları ve saklanmaları oldukça kolaydır. Bakıldığı zaman bir dolabın olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Ürün sayfasında buz aküsü kullanıcı yorumları ve fiyat aralıklarını bulabileceğiniz gibi ürünler hakkında detaylı bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Buz Aküsü Ne İşe Yarar?

Buz aküsü ne işe yarar sorusunun cevabı hem çok çeşitli hem de oldukça farklı kullanım alanları sunar. İlk olarak buz aküsü denildiği zaman akla vücudumuzda meydana gelen morarmalar ya da incinmelere soğuk pres yapmak gelir. Yalnızca incinmeler için değil herhangi bir yerimiz ağrıdığı zaman da soğuk pres yapma ihtiyacı duyarız. Böyle durumlarda buzluğunuzda yer alan buz aküsü sayesinde istediğiniz soğuk presi yapma imkânı bulabilirsiniz. Buz aküsü kullanım alanları arasında bir diğer yer ise yiyecek ve içeceklerin soğutulmasıdır. Özellikle piknik ya da uzun yolculuklar esnasında içeceklerin tutulduğu termosların soğuk kalması adına buz aküsü oldukça kullanışlı bir araçtır. Buz aküleri yiyeceklerin muhafaza edilmesi için de kullanılır. Özellikle kısa zamanda bozulma riski alan yiyeceklerin soğuk kalması için iyi bir çözüm olabilir. Güvenilir bir çözüm olduğu için yiyecek ve içeceklerin bozulma ya da herhangi bir kimyasal maddeye maruz kalma riski yoktur. Buz akülerinin bir diğer kullanım alanı ise aşı ve ilaçların sevkiyatlarıdır. Bazı ilaçların ve aşıların özellikle bir noktadan diğerine taşınması aşamasında soğuk ortam koşullarında olması gerekir. Bu kimyasal yapılarının bozulmaması ve kullanım ömürlerinin bitmemesi için oldukça önemli bir noktadır. Buz aküleri bu noktada da durum kurtarıcı bir niteliğe sahiptir. Buz akülerini sıklıkla gördüğümüz bir diğer alan ise spor dünyasıdır. Spor yapılan branşa bağlı olarak genellikle hafif sakatlık durumlarında ilk müdahale buz akülerinin kullanılarak yapıldığı soğuk prestir. Bu anlamda spor yaralanmaları ve sakatlanmalarında da buz akülerinin sıklıkla kullanıldığını görmek mümkündür. Buz aküleri, termos içerisinde mevcut olan soğukluğun sabit tutulması için de kullanılabilir. Termos çantanın içerisine yerleştireceğiniz birkaç buz aküsü ile soğukluğun daha uzun süre devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanım Amaçlarına Göre Buz Aküleri

Buz aküsü kullanımını gerektiren pek çok farklı durum vardır. İlk olarak acilen soğuk pres yapılması gereken durumlarda buz aküleri adeta bir cankurtaran niteliğindedir. Buzluğunuzun bir köşesinde bekleyen buz akünüz ufak bir sakatlık yaşadığınız zaman bölgenin morarmasını ya da şişmesini önleyebilir. Buz kalıpları, morlukların üzerine koyulduğu zaman şişmeyi ve iltihaplanmayı önleyici bir etki gösterir. Ayrıca belli aralıklarla uygulanacak buz tedavisi morlukların daha çabuk iyileşmesinde etki eder. Buz aküsü kullanma nedenleri arasında bir diğer madde ise uzun süreli yolculuklarda yanımıza aldığımız yiyecek ve içeceklerin soğuk kalmasıdır. Özellikle yiyecek ve içecekleri soğuk tutmak için tasarlanmış termos çantalar vardır. Bu çantaların içerisine yerleştireceğiniz buz aküleri ile hem yiyeceklerinizi kısa vadede bozulmaktan koruyabilir hem de içeceklerinizin soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz. Buz aküsü kullanımının en çok olduğu bir diğer alan ise sağlık sektörüdür. Bilindiği gibi sağlık sektöründe ilaçların bozulmadan ve sağlıklı bir şekilde transfer edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle buz aküleri sağlık sektöründe de sıklıkla kullanılan bir araç olarak karşımıza çıkar. Görüldüğü gibi buz aküsü neden kullanılır sorusunun birbirinden farklı cevabı vardır. Buz akülerinin bir diğer kullanım alanı ise termos içlerinin soğukluklarının korunmasıdır. Bilindiği gibi termoslar içerisine konan yiyecek ya da içeceklerin sıcaklık ve soğukluk seviyelerini uzun süre aynı şekilde korumak için kullanılır. Fakat bir süre sonra bu durum değişebilir. Termos içerisindeki yiyecek ve içeceklerin çok daha uzun süre soğuk kalmasını sağlamak amacıyla termosların içerisine de buz aküleri koyabilirsiniz. Buz aküleri oldukça ergonomik yapılı ürünlerdir. Buzluklarda ve derin dondurucularda göze batacak kadar büyük bir alan kaplamazlar. Hem dikey olarak hem de yatay olarak üst üste saklayabileceğiniz gibi yan yana da saklayarak kullanabilirsiniz. Böylece alan tasarrufu yapmanıza da olanak sağlar. Ayrıca düz olan yüzey yapısı sayesinde buz akülerinizin üzerine farklı şeyler koyabileceğiniz gibi dolabınızda bulunan şeylerin üzerine de buz aküsünü koyarak donmasını sağlayabilirsiniz. Böylece buzluğunuzda ya da derin dondurucunuzda buz aküsü için özel bir yer açmak zorunda kalmazsınız.

Buz Aküsü Kullanımı

Buz akülerinin kullanımı oldukça kolaydır. Bilmeniz gereken ilk nokta buz akülerinin jel içerikli olduğudur. Yani her defasında sizin içerisine yeniden su doldurup buzluğa atmanıza gerek kalmaz. Bu nedenle oldukça kolay ve pratik bir kullanımı vardır. Buz akülerinin sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanılabilmesi için en az 24 saat buzlukta bekletilmesi gerekir. Bu süre içerisinde bulunan tüm jelin donması için yeterlidir. İçerisinde bulunan jel tam anlamı ile donmadığı zaman istediğiniz soğukluğu elde etseniz bile buz aküsünün ısınması daha erken bir zamanda olacak ve kullanım ömrü azalacaktır. Bu nedenle en az 24 saatlik bir dilimde buzlukta bekletmeye özen göstermelisiniz. Buz akülerini eğer yiyecek ve içeceklerinizi soğutma amacı ile kullanacaksanız, bir poşetin içerisine koyarak yiyeceklerinizin üzerine koyabilirsiniz. Hijyenik açıdan doğrudan temas ettirmek istemiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat buz akünüzün yeterince hijyenik olduğunu düşünüyorsanız doğrudan yiyecek ve içecekleriniz ile temas edecek şekilde de yerleştirebilirsiniz. Böylece yiyecek ve içeceklerinizin uzun süre soğuk bir ortamda muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz. Buz akülerinin çeşitli sakatlıklar için kullanılması da aynı şekilde pratiktir. Buz aküsü doğrudan çok soğuk gelirse bir bez ya da havlu ile sarmanızın ardından sakatlanan bölgeye pres yapabilirsiniz. Buz akülerinin bir diğer kullanım şekli ise buz torbalarının içine konularak kullanılmasıdır. Buz torbasının içine buz aküsünü koyarak istediğiniz şekilde bir kullanım alanı yaratabilirsiniz.

Buz Aküsü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Buz aküleri günlük hayatta sıklıkla kullanılan ve hemen hemen her alanda kullanımı mümkün olan malzemelerdir. Buz aküsü özellikleri de elbette farklılık gösterir. İlk olarak bir buz aküsünün en dikkat çeken özelliği herhangi bir şekilde dışarıya su ya da jel sızdırmamasıdır. Buz aküsünün içinde bulunan malzeme ne olursa olsun donup tekrar çözülmeye başladığı an dışarıya bir sızıntı yapmayacaktır. Buz aküleri oldukça hafif ürünlerdir. Ağırlıkları yaklaşık olarak 340 gram olduğu için hem taşıması hem de kullanımı oldukça kolaydır. Buz aküleri içeriği jel olan ve saf su olan buz aküleri olmak üzere iki farklı şekilde satılır. İçeriği saf su olan buz akülerinin erime süreleri jel ile dolu olan akülere daha kısadır. Bu nedenle içeriği jel buz aküleri daha uzun soğuk kalma süresine sahiptir. Buz aküsü satın alırken bu özelliğe dikkat edebilirsiniz. Buz aküsü çeşitleri hangisi olursa olsun uzun bir soğutma süresine sahiptir. Fakat bu soğutma süresi, buz aküsünün taşınma ortamına, buz aküsünün içinde bulunduğu ortamın sıcaklık şartlarına ve genel hava durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle eğer sıcak bir ortamda soğutma amaçlı buz aküsü kullanacaksanız istediğinizden daha kısa bir soğutma sağlayabilirsiniz. Buz akülerinin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Dış malzemeleri düştükleri zaman kırılmaz, eğilmez ya da dış etkenlerden kolay kolay etkilenmez. Ayrıca çok yer kaplamazlar. Bu nedenle ister buzluğunuzda isterseniz de derin dondurucunun bir bölümünde kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. Buz kasetleri olarak da bilinen buz aküleri genellikle mavi renkte olmakla beraber beyaz, kırmızı ve yeşil olmak üzere farklı renklerde de satılabilir. Buz aküleri toksik madde içermeyen ürünlerden üretilmiştir. Bu nedenle insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir durum söz konusu değildir. Ayrıca içerisinde BPA da yoktur. Bunun yanı sıra tasarımları oldukça kullanışlıdır. Mükemmel yüzey alanları sayesinde ister yatay şekilde isterseniz de dikey şekilde kolayca istifleyebilirsiniz. Akıllı tasarımları ile de göz doldurur. Görüldüğü gibi buz aküsü özellikleri ile oldukça rahat bir kullanım sunar. Bütçenize uygun olarak ister ikili isterseniz beşli isterseniz de onlu kalıplar halinde buz akülerini tedarik edebilirsiniz.

Her Ev İçin Buz Aküleri

Buz aküsü fiyatları içerisinde jel ya da saf su bulunmasına göre farklılık gösterir. Fakat çok yüksek fiyatlı ürünler değildir. Her keseye uygun buz aküsü bulmanız mümkündür. Fiyat farklılıkları ürünün boyutlarına, içeriğinde bulunan malzemenin türüne ve kaç adet satıldığına göre farklılık gösterebilir. Bu akülerinin fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında buz aküsünün yanında sunulan ürünler gelir. Bazı bu aküleri özel termos çantalar ile satışa çıkarılır. Bu durumda buz akülerinin fiyatlarında artış meydana gelebilir. Genel olarak bu aküsü fiyatları her bütçeye uygun olarak sunulmaktadır. Trendyol sayfasında buz aküsü fiyatları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca bu sayfalarda buz aküsü yorumları ve kullanıcı görüşleri hakkında detaylı bilgileri de bulabilirsiniz. Buz aküleri fiyat – performans açısından bakıldığı zaman alabileceğiniz en iyi ürünlerden bir tanesidir. Minimum maliyetle maksimum kullanım alanına sahip olan buz aküleri, birbirinden farklı alanlarda birbirinden farklı amaçlara hizmet etmek için kullanılır. Öyle ki sağlık sektöründen gideceğimiz pikniklere, spor müsabakalarından ev içinde yaşanan ufak sakatlanmalara kadar hemen hemen her alanda ihtiyaç duyulabilecek olan bir üründür.